Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

ORVOSOK FEKETELISTÁJA

livilla
Létrehozva: 2004. augusztus 24. 14:52
Sziasztok! Az utóbbi 1 hónap számomra orvosi kivizsgálásokkal és kórházi műtéttel, kezelésekkel telt - egy horrorisztikus elemekkel átszőtt, nehezen átlátható és ma is teljesen zavaros történet lett belőle, aminek még mindig nincs vége. A legborzasztóbb azonban a szembesülés volt azon ténnyel, mennyi az inkompetens vagy nemtörődöm orvosnak álcázott pénznyelőgép, akit minden jobban érdekel a betegnél, elsősorban a saját zsebe; és főleg, hogy mi, betegek mennyire ki vagyunk szolgáltatva a sok pancsernek. TISZTELET A KIVÉTELEKNEK - ők is léteznek!! Tudom, ez a fórum nem a legalkalmasabb e célra, mégis szükség lenne arra, hogy mi - jelenlegi és leendő betegek - legalább magunkat meg tudjuk védeni tőlük, ha már a hazai jogrendszer erre szinte semmilyen sanszot nem ad nekünk és nem védelmez minket, hisz mindegyik lelkiismeretlen "orvos" különösebb retorzió nélkül nézheti betegét levegőnek vagy még hülyének is. Én is gondolkodom pl. régi nőgyógyászom beperelésén. De ez csak egy homályos ötlet, hisz nem sok pert nyert meg beteg még Magyarországon - elég reménytelennek tűnik a dolog, nagy az összetartás az orvostársadalomban - de ez ok arra, hogy ne tegyünk semmit?? Itt most konkrétan egy feketelistára gondolok, ahol mindenki leirhatná elrettentő tapasztalatait az adott orvossal kapcsolatban, nevén nevezve őt, nehogy véletlenül új beteg kerülhessen a karmai közé - jó pénzért. Gondolom, jogilag nem lenne teljesen OK ez, de mi más marad számukra? (Jó lenne egy név alapján kereső lehetőség a website-on belül). Mit gondoltok erről? Vagy rögtön kimoderálnák a topicot? Elkeseritő... Kinek milyen használható ötlete lenne? Esetleg létezik már ilyen feketelista a neten valahol? Egyáltalán, milyen jogi következményei lehetnek?
  1. Torolt_felhasznalo_854042
    Torolt_felhasznalo_854042
    2015. november 29. 07:39101.

    De, miért mindig a betegnek kell az orvosra tekintettel lenni?


    Ez ugye a topikot beindito nick fogalmazasra ertendo ?
    Az, hogy a haziorvosok  "mindig" olyanok, hogy tekintettel kell rajuk lenni, az nem igaz.
    Pl utanaolvasva a topikindito  livillanak, racsodalkoztam olyan tanacsara , amitol egnek allt a hajam : lebeszelt vegbeltukrozesrol olyan beteget, akinek orvos irta elo a vizsgalatot.
    Elkuldte egy termeszetgyogyasz penzlenyulo  luxusintezetbe , hogy nezesse meg magat inkabb hökameran .
    Benezek a maszek intezetbe : ott van a labmasszazs , a hoterkep, a biorezonancia es nyomja a honlap , hogy a Nasa , meg a japan feltalalo....
    Kerdem en : hogy van kepe a livillanak igazi orvoshoz menni altarnativ/termeszetgyogyasz altal elkurt egeszseggel es ezutan   panaszkodni/vadaskodni ?
    Miert nem ment idejeben orvoshoz ?
    Lehet, hogy nem   operaltak volna meg , s nem nyulta volna le a tobbi "rosszul ellatott" beteg elol az orvos idejet , s azt a tobbletosszeget, amibe a nagy pofajanak a tobbletgyogyitasa kerul a TB-nek...
    Ha az alternativban hisz, akkor igya vegig azt a kelyhet....es ez ervenyes a tobbi alternativoskodo tudalekosra is.

    S nem csodalom, hogy az erkezo beteget kikerdezo orvosnak gomboc van a gyomraban...
    Szet kell valasztani a ket orvoslast es kotelezo  statisztikaval ellatni a hasracsapo alternativ orvoslast.
    Irja ala orvoshoz fordulaskor a beteg , mit valaszt.
    Ne legyen az, hogy a lyukat az auran mindig a tudomanyos orvos foltozza be es raadasul pofan is legyen kopve egy irastudatlan , kozepkorba visszafordult nagyonbutaval.

    Es nem O az egyetlen,a livilla, aki ketkulacsozik egy csomo szar csodaszer beszedesevel , s ennek elhallgatasaval megneheziti  a tudomanyos orvos diagnosztikajat.
    Es foleg a nagy tudomanytalan rizsa, amit az orvosnak , ertelmes embernek, mosolyogva es megertoen  meg kell hallgatnia : bla bla, maga a testet gyogyitja, nem a lelkemet, bla bla maga biztos a gyogyszeriparral es kondezcsikokkal , idegenekkel dolgozik egyutt....bla bla bla

    A masik kis noszemely sem vilagos , aki itt ujraelesztette a temat . Persze, hogy termeszetgyogyasznal massziroztatja magat.
    Utanaolvasva : josnotol , josnoig jar ...
    Sot: kivancsisagbol TV-n is josoltatott : 20 000 ft-ot hany ember vag ki az ablakon Mo-n ?????
    O haromszor megprobalta , egy nap alatt : 3 kulonbozo noi hang harom kulonbozo "el"jovendot  josolt neki...amik nem jottek be...

    A betegek , ha kiderul, hogy bajuk gyogyithatatlan , vegso felemukben akarmibe kapaszkodnak. Egyesek, de nem mindenki, a felelem miatt az alternativ medicinaba .
    Pelda erre a sarlatanok altal hitegetett es kifosztott Bajor Imre vegso vesszofutasa . Pelda erre az agardi martirhalat halt picigyerek.

    A megbetegedo , alternativ medicinasoknal  mi tortenik?  Csiribiznek, csiribaznak a Dr Varghak es a Dr Ladik es a Dr Domjanok , meg az antalvalik, s a beteg vagyonokat fizet . Katt ide 35.hozzaszolas
    Valoban beteg ember allapota valodi kezeles nelkul romlik.
    Sulyosbodott allapotban loholnak a livillak a tudomanyos orvos ele.
    Elhallgatjak a "kiterot" , a termeszetgyogyaszt, az "alterantivat : mert az orvos  rosszneven fogja venni="Grrr, miert nem tetszett idoben jonni?"
    Ezt a rosszneven vevest persze nem annak tudja be a tudoskodo agyaval az alternativ medicinas nagyokos , hogy egy betegseg kezdesnel konnyen , sulyosbodaskor nehezen, vagy egyaltalan nem gyogyithato... 

    előzmény:
    Melanna (98)
    2015-11-28  10:14
  2. 2015. november 28. 10:47100.

    Még annyit hozzátennék, hogy a nyirokmasszázs  célja pontosan a pangó nyirok elvezetése, ezáltal  a szervezet bizonyos fokú méregtelenítése.  Ha ilyen kezelésre nem orvoshoz, hanem ehhez értő masszőrhöz mész, ugyanúgy a bugyogód mellé fognak nyúlkálni, legyen az férfi vagy női masszőr. Aztán majd jelentgetheted őket "molesztálás" miatt. 


     


     

    előzmény:
    dunakanyar (99)
    2015-11-28  10:36
  3. 2015. november 28. 10:3699.

    Figyelj, amit te molesztálásnak nevezel, az lehetett nyirokmasszázs is. A nyirokmasszázsnak egyik fontos része, hogy a lágyéknál (is) lévő nyirokcsomókat (elég sok van azon a tájon) enyhe lágy masszázzsal működésre serkentik, majd először a lábszáron, majd a combban lévő nyirokerekből a pangó nyirkot enyhe masszázzsal odavezetik. A nyaknál és a hasi résznél lévő nyirokcsomókkal ugyanez a helyzet. 


     


    Na ehhez nem kell orvosnak lenni, elég egy komoly masszőri képzés.


    Az meg, hogy a te orvosod mit csinált, azt te tudhatod,mert te voltál ott. 

    előzmény:
    k5z9 (88)
    2015-11-26  11:44
  4. 2015. november 28. 10:1498.

    Szizsuzsóka, én az utóbbi pár hétben annyi lelkiismeretes, kedves orvossal találkoztam, hogy innen tudom, másképp is lehet.


    De, amióta élek és nem vagyok már mai darab, az orvosok mindig "megmagyarázzák", hogy nekik éppen miért rossz. Amit szerintem mindenki tud és betegként be is lát.


    De, miért mindig a betegnek kell az orvosra tekintettel lenni?


    A beteg is lehet fáradt, miután beesik esetleg 10-12 óra munka után, ő is dolgozhat rossz körülmények között, a minimálbérből sem lehet dúskálni, amiből ős még esetleg hálás is legyen. ( és ne válaszold azt, hogy nem kötelező, mert az megérne egy másik topikot). Esetleg rosszul érezheti magát, mert hát beteg.  Amikor még nem volt orvos hiány, sőt, akkor vajon miért nem volt kedves? Tudom, akkor voltak a magánéleti gondok.


    Igen a mai egészségügyi rendszer egy marék lepkét sem ér, sőt felet se. De, a rendszerek jönnek, mennek , változnak, egy valami állandó, hogy az orvosok mindig meg tudják indokolni, hogy nekik éppen miért rossz, és miért dolgoznak slendriánul, csapnivalóan.


    És tudod mi tartja még össze a rendszert, hogy még mindig van egy maréknyi csoport, aki még a mai időkben is EMBER tud maradni.


    Na most az én gondom az, hogy nagyon szeretném meghálálni az ő munkájukat, hozzáállásukat, de úgy érzem, az, hogy a zsebébe gyömöszölök egy boritékot, az semmi, az nem elég. Valahogy a tudtukra kell adni, hogy igen tudjuk, hogy ők valóban értünk dolgoznak.


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (97)
    2015-11-28  06:40
  5. 2015. november 28. 06:4097.

    Sok pert nyertek betegek illetve családok orvosok, kórházak ellen . De ezek mind komoly ügyek voltak,, károsodással, halállal jártak. Senki sem kötelezett, hogy hónapokig járjon magánorvoshoz, akivel nem elégedett . Nem köteles sem a kórházban , sem a járóbetegként felkeresett orvosnak pénz adni. Az orvosoknak személyes érdekük, hogy tudásuk , lehetőségük szerint gyógyítsák a beteget. Hogy esetleg nem kedves ?? Hát az lehet! A nagy orvoshiány miatt némely orvos 2-3 állásban dolgozik. Azért is teszi, mert fizetése megalázóan kevés. Azért is teszi, mert kérik, hogy adott területen legyen bizonyos szakrendelés.


    Hosszú várakozás után lehet bejutni. Mire valaki bejut egy fáradt , fásult emberhez jut, aki akkor már 10-12 órája dolgozott . Figyel a betegre , de többnyire nincs ideje , ereje kedvesnek , empatikusnak lenni. Arra  is gondolhat, hogy este , mire hazaér , a gyerek már alszanak, ismét nem látja őket ....stb. Hiszen ő is ember , vagy valami hasonló...


    Biztos az orvosokban van a hiba, nem az egészségügyi rendszerben ?????

    előzmény:
    livilla (1)
    2004-08-24  14:52
  6. 2015. november 28. 06:2796.

    Nem lehetett ez a drága "kezelés " olyan rossz, ha 10 hónapig jártál oda.


    hasonló : Egy nagy darab nő feljelentett valakit , hogy megerőszakolta a telefonfülkében . Bejött a gyanúsított, kis cingár emberke . Kérdezi a bírónő, hogyan tudta megerőszakolni, hiszen fel sem éri önt. Felemeltem - hangzott a válasz .


    Ezért nem javaslom ebben az esetben a feljelentést.

    előzmény:
    k5z9 (88)
    2015-11-26  11:44
  7. 2015. november 27. 19:4395.

    Azt mondjuk nem értem, hogy ezügyben miért nem ment előbb jóshoz..????  Az tutira megmondta volna neki. :-D

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (93)
    2015-11-27  13:39
  8. Torolt_felhasznalo_854042
    Torolt_felhasznalo_854042
    2015. november 27. 14:0094.

    Mi az a cimzetes foorvos? En nem tudtam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (92)
    2015-11-27  13:33
  9. Torolt_felhasznalo_854042
    Torolt_felhasznalo_854042
    2015. november 27. 13:3993.

    Arrol a privat orvosrol van szo, akinek 12 000 ft-t fizettel orankent ?

    előzmény:
    k5z9 (88)
    2015-11-26  11:44
  10. Torolt_felhasznalo_854042
    Torolt_felhasznalo_854042
    2015. november 27. 13:3392.

    Nagyon elkepzelheto.
    Itt van pl egy hus és vér professor/doktor/haziorvos , aki elhatarozta, hogy termeszetgyogyaszatot is felvesz a gyogyito palettajara.
    Normalis orvosok olyan cuccokkal gyogyitanak  , amiknek a hatasa bizonyitott , ugyanis ahogy hozzajuk fordul egy beteg , FELELOSEK erte. .
    Ha jol megnezzuk a "szolgaltatasait" ennek a doktornonek , riziko nelkul szorakozhat es fizettethet meg egy rakas dolgot a benne bizo beteggel , tele van a szolgaltatasokat kinalo oldala olyan cuccal , ami se nem oszt , se nem szoroz egy ember egeszsegeben.

    A Te megtapasztalasod  egy icipicit kulonbozik ettol a "sokpenz"-t is keresni akaro doktornotol.
    A Te tapizo orvos/termeszetgyogyasz doktorod  mestersegenek elarulasan kivul, /=atrazni anyagiakert egy beteget vagy nem-beteget/ ,   -ha igaznak veszem , amit mondasz-  , egy perverz alak is.
    Ennyi.
    Mint a pap, aki tapizza a ministrans kisfiut, vagy a tanito/ovobacsi , aki belenyul a kis tanitvany bugyijaba , vagy foldonfuto Bela , aki itt meselte buntetlenul evekig obszcen pedofil kepzelgeseit es a noi/anyai tiltakozasoktol kapott merevedest es kielegulest...
    Ember!, perverz ember a dokid .
    Valoban fel kellene jelentened.
    A viselkedesenek semmi koze az orvosok feketelistajahoz.

    előzmény:
    k5z9 (90)
    2015-11-27  11:01
  11. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. november 27. 13:0491.

    Sajnos, úgy alakult, hogy egy problémám miatt 10 hónapig jártam egy orvoshoz, akiről sajnos kiderült, hogy egy pénzautomata. Másnak is ez a tapasztalata ( baráti körömben is mentek hozzá - most már ők is megismerték így nem járnak). Ez a legkevesebb. A kezeléshez hozzátartozott egy kis masszázs, ami a méreganyagokat eltávolítja a szervezetemből. Az orvos fokozatosan vetette le velem a ruhákat. Először ruhában masszírozott, a következő kezelésnél már a pulóver lekerült, a harmadiknál a melltartó, az utolsó kezelésnél már csak bugyi volt rajtam, ami nem zavarta mert rögtön odanyúlt. Folyamatosan molesztált!!


    Bizonyítani sajnos nem tudom, mert mindig ketten voltunk a rendelőben. Orvosilag megindokolná hogy a "molesztálás" a kezelés része! Egy hölgy ismerősöm is sírva ment ki tőle. Ha perre vinnénk az ügyet, úgyis ő nyerne, mert az ügyvédeket ki tudná fizetni - sőt ő jelentene fel minket hitelrontásért! Sajnos kis porszemek vagyunk!


    Egy gusztustalan orvos, már rég nem szabadna neki dolgozni !


    De gondolom, van olyan hölgy betege, akinek ez bejön és addig nem fogja abbahagyni! 

    idézet:
    k5z9 (95)
    2015-11-26 11:44:42

    Figyuka!


     Normális embert legfeljebb egyszer molesztálhat a rendelőjében a doki.


    Mert többször nem megy oda.Érted?!


    De, ha odajársz vetkőztetni magad ennek ellenére, az már nem molesztálás, hanem légyott.


     


     

    előzmény:
    k5z9 (88)
    2015-11-26  11:44
  12. 2015. november 27. 11:0190.

    Igen háziorvosnál,aki magánrendelést is folytat sok sok pénzért! 

    előzmény:
    terdszelikatica (89)
    2015-11-27  09:13
  13. 2015. november 27. 09:1389.

    A kezeléshez hozzátartozott egy kis masszázs, ami a méreganyagokat eltávolítja a szervezetemből. 


     


    Biztos vagy benne hogy orvosnal jartal ?


     


     


    Méregtelenítés

     


    nem valami taltos meregtelenitonel ?

    előzmény:
    k5z9 (88)
    2015-11-26  11:44
  14. 2015. november 26. 11:4488.

    Sajnos, úgy alakult, hogy egy problémám miatt 10 hónapig jártam egy orvoshoz, akiről sajnos kiderült, hogy egy pénzautomata. Másnak is ez a tapasztalata ( baráti körömben is mentek hozzá - most már ők is megismerték így nem járnak). Ez a legkevesebb. A kezeléshez hozzátartozott egy kis masszázs, ami a méreganyagokat eltávolítja a szervezetemből. Az orvos fokozatosan vetette le velem a ruhákat. Először ruhában masszírozott, a következő kezelésnél már a pulóver lekerült, a harmadiknál a melltartó, az utolsó kezelésnél már csak bugyi volt rajtam, ami nem zavarta mert rögtön odanyúlt. Folyamatosan molesztált!!


    Bizonyítani sajnos nem tudom, mert mindig ketten voltunk a rendelőben. Orvosilag megindokolná hogy a "molesztálás" a kezelés része! Egy hölgy ismerősöm is sírva ment ki tőle. Ha perre vinnénk az ügyet, úgyis ő nyerne, mert az ügyvédeket ki tudná fizetni - sőt ő jelentene fel minket hitelrontásért! Sajnos kis porszemek vagyunk!


    Egy gusztustalan orvos, már rég nem szabadna neki dolgozni !


    De gondolom, van olyan hölgy betege, akinek ez bejön és addig nem fogja abbahagyni! 

    előzmény:
    livilla (1)
    2004-08-24  14:52
  15. Torolt_felhasznalo_556585
    Torolt_felhasznalo_556585
    2008. Április 4. 11:2587.

    Az egészségbiztosítás működése, az egészségügyi ellátások színvonala mindannyiunk életét alapvetően befolyásolja. A befizetett járulékokat csak olyan szolgáltatásokra szabad elkölteni, amelyek gyógyulásunkat a lehető leghatékonyabban, magas szinten szolgálják, és tiszteletben tartják jogainkat és jogos érdekeinket.

    Az Egészségbiztosítási Felügyelet védi a biztosítottak jogait, nyilvántartja az egészségügyi intézmények munkájával, a gyógyítás minőségével kapcsolatos adatokat. Tevékenységével segít abban, hogy egészségi problémáink megoldása során helyes döntéseket hozzunk, és olyan szolgáltatást kapjunk, amely méltó a tízmillió biztosított ellátásáért felelős, több mint ezermilliárd forintnyi forrásból gazdálkodó rendszerhez, ahol pedig mindez nem valósul meg, ott szakmai segítségnyújtással, illetve szükség esetén szankciókkal garantáljuk az elvárható ellátási színvonalat.

    Honlapunkon találkozhat az ellátásokat, azok minőségét bemutató, egyre bővülő tájékoztatóinkkal, elemzéseinkkel, valamint egyéb szolgáltatásainkkal.

    Várjuk problémafelvetéseit, panaszait elérhetőségeinken.

    A sikeres együttműködés reményében kívánunk jó egészséget:
    Egészségbiztosítási Felügyelet

    előzmény:
    livilla (1)
    2004-08-24  14:52
  16. 2004. szeptember 9. 19:0086.
    Sziasztok!
    Nem olvastam végig az egész topicot, úgyhogy bocs, ha már volt szó ilyesmiről.
    A kerületi SZTK-ban anyukám nyaki gerincsérvét vállgyulladásnak diagnosztizálta. Sebaj, nem hagyta annyiban, befeküdt az Orfiba. Ott se voltak okosabbak, a reumatológus szakorvos fejjel lefelé tartotta az MRI felvételét, mint utóbb kiderült. . . Az Amerikai úton végül sikerrel megműtötték, csak az orvos letagadta, hogy a műtét következtében lebénult az egyik hangszála. A zárójelentésre latinul rá volt írva, szóban azonban letagadta!
    Ez csak pár példa, de ezekből is látszik, hogy Isten óvjon mindenkit attól, hogy Magyarországon beteg legyen!
    Katy
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. szeptember 9. 16:1885.
    Hát ez szörnyű!! Áldom az istent, hogy a Madarász volt az ügyeletes!!!
    Még annyi, hogy tök édesek voltak a nővérek, mikor betették a gyerek kezébe a kanült, kedvesen elmondták a lányomnak, hogy lehet sírni, kiabálni, csak a kezét nem szabad mozgatni, mert szeretnék neki úgy megcsinálni, hogy csak egy picit fájjon. Az egyik nővér tartotta a kezét, a másik szúrt. A lányom csak annyit mondott, hogy jujjuj! Minden gyereknek kapásból betették a kanült a kezébe, hogy ne kelljen őket injekciózni. És így csak egyszer fáj. Hiszen volt olyan gyerek aki műtét után naponta háromszor kapott antibiotikumot. Másik: minden gyerek vihette a műtőbe a kedvenc játékát, amelyik nagyobb gyerek akarta ő nyithatta ki a spéci kapcsolóval a műtő ajtaját. A nagyobb gyereknek nagyon kedvesen magyarázott a műtős amint kísérte be, és ezt tették még éjfélkor is.
    Nálunk az infúziót kb. 15-ször ellenőrizte a nővér, hogy rendben megy-e.
    Szóval így is lehet ! Így, hogy a beteg a fontos, és odafigyelnek a részletekre. És egy csomó félelmet feloldanak a gyerekben. Ezek nem kerülnek pénzbe, csak empátiába!!!!!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_482242 (84)
     
  18. Torolt_felhasznalo_482242
    Torolt_felhasznalo_482242
    2004. szeptember 9. 13:1384.
    én a jános kórházban voltam a 3 éves fiammal, mert agyrázkódása lett. persze hétvége, rohanás Pomázról be. tök sötét épületek, knb 15 perc alatt találtuk meg a traumatológiát, ahol nem volt senki. Aztán jött egy doktornő, aki leszúrt ohgy miért szoptatom még a gyerekemet ( mi köze hozzá?) koponya rtg. Egy Brünhilda tipusú nénike rámüvöltött!! hogy fogjam le a gyereket. nem adott semmit mondjuk hgoy ne legyek én is besugározva, és nme is tudok lefogni egy rettegő 3 évest aki ordit. . erre közölte hogy ő nem tud mit csinálni viszlát. Kaptunk egy ágyat. Mondom, kérek pizsamát, meg pelenkát. . . Hát az nincs. Miért nem hoztam? mondom, hogy rohantam be a gyerekkel stb. . . erre mégiscska lett valahonnan. Aztán megdumáltam a nővérrel hogy hadd menjek át Baba mama szobába, hisz még szopik. Egész éjjel felénk se néztek, semmilyen kezelést nme kaptunk stb. . másnap reggel mondom az apukának aki a mellettünk lévő ágyon fekvő kisfiú mellett ült 3. napja, hogy vna tök üres szoba, direkt a szülőknek. . nem adják oda mert ágyat kell húznu. ( no comment)
    másnap reggel saját felelőségre távoztunk. akkor is leszúrtak. mindegy a jános egy horror úgy ahogy van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. szeptember 9. 10:0283.
    Akkor én is pozitívat írok, h ne legyen baj belőle: Gödön van egy fogorvos, aki nagyon jól dolgozik és annyira korrekt, h minden egyes mozdulatát elmondja, h éppen mit csinál velem, kérdezi, h fáj-e, de persze nem fáj, mert előtte érzéstelenít injekcióval, amitől nem tudom, mért félnek annyian, mert egyáltalán nem olyan rossz, mint amikor az ember mondjuk a karjába kapja, csak a zsibbadást kel kibírni, ami nem fáj, de legalább nem érzel semmit, mikor matat a szádban. Nekem egy fogfelépítést csinált, előtte gyökérkezelés. Egy kisőrlőm hullott szét, csak egy kis darab maradt belőle, de ő megmentette!Nagyon higiénikus, kesztyű, álarc, új eszköz mindig, tehát elég "EU-s":-)
    Ha valakit érdekel, most a Teréz krt. 36-ban dolgozik egy hónapig, de ha írtok nekem , megírom az elérehetőségét!
    Az árát ugyan megkéri, de tényleg jó munkát végez, nem csak saját zsebre dolgozik!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. szeptember 8. 20:5382.
    Tudom, hogy nem ide kéne írnom. De leírom a jó tapasztalatomat! A kislányomat vakbélgyanúval beutalták az ügyeletes Madarász u-i kórházba vasárnap.
    Csak szépet és jót tudok mondani. Az orvosok kedvesek, nemcsak a gyerekekhez, hanem a szülőkhöz is. A nővérek maximálisan megtesznek mindent a gyerekek érdekében. Nagyon alaposan kivizsgálták a lányomat, csak kedden jöhettünk haza. És csakis akkor, mikor a leletek eredményei és az egyéb vizsgálatok alapján az állapota jelentős javulást mutatott. Mikor hazaengedtek minket a főorvos, aki mint ügyeletes lett a kezelőorvosunk, mindent gondosan megbeszélt velem.
    Az ügyeleti napon vasárnap egész Budapest és környéke a kórházhoz tartozott. Rengeteg gyereket látott el az ügyeletes csapat. Ezen kívül délután 5 órától éjjel 1/4 2-ig operáltak mindenféle traumás gyereket. A műtétek után, éjjel járt körbe a vizit. Több órás megfeszített munka után is tudtak kedvesek lenni az orvosok. Köszönöm mindegyiküknek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. szeptember 8. 20:4381.
    Kedves Stroman! Szerintem itt mindenki a saját, vagy hozzátartozója bőrén tapasztaltak alapján ítéli meg az adott orvost. És ha az embernek több orvossal is rossz tapasztalata van, akkor nem fogja dícsérni az orvosokat. A statisztikákról pedig csak annyit, hogyha én vagy az én hozzátartozóm kerül abba a 0, 001 %-ba akkor engem az vajmi kevéssé vigasztal, hogy milyen minimális a statisztikai átlaga a bajnak.
    Tudod az a legnagyobb baj, hogy az orvosok, illetve egészségügyesek nem vetik ki magukból a gátlástalan és kizárólag pénzéhes kollégákat, hanem foggal-körömmel védik őket!!! Ezen kéne elsősorban változtatni. És akkor valószínű, hogy nem általánosítanának a betegek.
    előzmény:
    stroman (75)
     
  22. Torolt_felhasznalo_606257
    Torolt_felhasznalo_606257
    2004. szeptember 8. 09:2880.
    Sziasztok, az elmúlt kilenc hónapban sajnos többféle probléma miatt szinte két-három hetente kellett orvoshoz mennem. Több dokinál jártam és ez köszönhető a szégyenletes érdektelenségüknek és szakmai tudásbeli hiányosságoknak. Csak pár példa: sebészet, proktológia magánklinika Gy. J. orvos, olyan gyógyszerekkel kezelt 2 hónapig, amik mint kiderült nem az én problémámra vannak, hanem aranyérre. Mivel nem gyógyultam meg akart műteni úgy hogy addig nem is látta a sebet a fenekemben, mert semmi alapos vizsgálatot nem végzett, nem is volt hozzá semmi műszere.
    Következő: Livilla által már említett proktológusnő Cs. É. szintén magánrendelés, kemény pénzekért. Kb három hónapig kezelt, mire kijelentette érthetetlen az esetem és nagyon sajnálja, a betegei 90%át eddig mindig meggyógyította, de velem nem tud mit csinálni. Mire kérdeztem, mit ajánl, kihez forduljak, orvosok mégiscsak jobban ismerik egymást. Közölte, hogy senkit nem ismer, különben sem tudna más se újat mondani (tudtak) és elküldött a bőrgyógyász barátnőjéhez (pedig ő is bőrgyógyász, mint utóbb kiderült) a Margit körúti magánrendelésre T. Tímeához, aki egy vérvételért és egy tenyésztésért 25. 000 forintot kért és volt pofája azt mondani, hogy ebből csak öt az övé. Most már tudom, hogy tb-re is elszámoltatta. (Persze segíteni nem tudott)Ha tudnám hol lehet bejelenteni, hogy menjenek ki őt is kivizsgálni, azonnal telefonálnék.
    Arról már nem is beszélve, hogy nőgyógyászok pl (R. K. )mindenféle tenyésztés nélkül, a hasukra csapva írogatják a drága és bivalyerős gyógyszereket még több kárt okozva. Na és a modoruk, orvosoknak, nővéreknek egyaránt. . . . És nekem ne mondja senki, hogy azért mert fáradtak meg kevés a pénz, mert én is hasonló helyen dolgozom, emberekkel, az én munkán is szolgáltatás és keveset keresek, sokakkal kell foglalkoznom mégis tudok nornális hangnemben nem kioktatóan, megalázóan beszélni. Ez egyszerűen neveltetés és empátia kérdése. A "nem ilyenkor kell jönni a rendelésre", "úgy kell magának, minek kéredzkedett el a munkahelyéről"-ez az asszisztensnő, 3 óra várakozás után a professzor kijelenti, hogy várjon a sorára ( milyen sorra, mikor már mindenki előbb bekerült, még aki 10 perce jött az is) és egyáltalán minek van itt, mikor már a kolléga látta (egy hónapja, azóta lehet azért panaszom, nem?) Bocs a kirohanásért, de tele a hócipőm az egészségüggyel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. szeptember 2. 15:1779.
    Sziasztok
    Lehet hogy naív vagyok meg persze át kellene gondolni, hogy hogyan is kellene ezt csinálni, de egyre csak az jár a fejemben, ha valóban szabad orvosválasztás lenne, és mindenki oda menne ahova akar, fizetni meg a biztosító kártyáddal fizetnél (az orvos alkudozzon a biztosítóval) akkor a sarlatánok nagyon hamar ki lennének golyózva a piacról, mertogy senki nem menne hozzájuk így a biztosítótól nem kapnának egy fillért sem.
    Tartok tőle, ilyen sose lesz mert ez csak a betegeknek lenne jó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_276548
    Torolt_felhasznalo_276548
    2004. szeptember 2. 11:2678.
    Szerintem itt senki nem általában szapulja az orvosokat, és ez nem egy orvosellenes fórum. (Nekem is van orvos a rokonságomban, és az ismerőseim között is. ) Ez inkább egy betegbarát fórum, ahol megtörtént esetek (sokszor tragédiák) miatt merül fel néhány orvos neve, vagy monogramja. És ezekben az esetekben szerintem ez teljesen érthető. Senki nem cáfolja, hogy vannak lelkiismeretes orvosok, sőt, biztos, hogy a többség az. De nem csak ilyenek vannak, és ezek a felelőtlenségükkel életeket, családok életét tehetik tönkre, minden következmény nélkül! Ez az, ami ellen ez a fórum létrejött.
    Egyébként szerinted az átlag kisember hogy tudna az orvosok mellé állni, amikor a kórházak sorsáról döntenek? Mert szerintem ehhez nagyon kevés egy átlagember, ebbe nincs beleszólásunk.
    előzmény:
    stroman (75)
     
  25. 2004. szeptember 2. 11:0377.

    Eltekintve attól, hogy ez az általad emlitett 0, 001 % igencsak távol esik a valóságtól, azt hiszem, alapvetően félreértetted a topic célját. Senki nem akar ártatlan orvosokat szapulni, rágalmazni, pláne általánosságban az orvosokat nem. Mindenki tudja, hogy sok jó és lelkiismeretes orvos is dolgozik szerte az országban. (Én pl. főleg a Szent Margit kórházban szereztem jó tapasztalatokat. ) Ha valaki viszont az extrém rossz élményeit megosztja itt a többiekkel, akkor segithet abban másoknak, hogy az adott orvost jó messzire elkerüljék, és legalább úgy megpróbáljhassák megvédeni magukat, hogy sarlatánok kezébe nem helyezik az életüket. Mett egy sarlatán iszonyú dolgokat tud művelni. Egyik barátnőmet egy proktológus(!!) kezelte félre 2 éven át; a barátnőm Chron-beteg, és ezt 2 éven át nem sikerült felismernie a nagy szakértőnek, ráadásul úgy, hogy nála a végbélen és a fenekén jöttek ki a fekélyek. Mire más orvosok rájöttek, mi is a diagnózis, már késő volt: az ezt követő 1, 5 éves kórházi kezelések és sorozatos műtétek után végül kivezették a végbelét a hasfalán. Örökre! Felfogja ezt valaki??? 36 éves a lány. Valószinűleg lemondhat arról, hogy családja, férje, gyereke legyen, ráadásul rokkantnyugdijas. Köszönhetően ennek a csodálatos doktornőnek. Tudod, ha erre gondolok, nagyon felmegy bennem a pumpa. Ráadásul ő rengeteg pénzt hagyott ott nála a magánrendelőjében a 2 év alatt.
    előzmény:
    stroman (75)
     

Címlap

top