Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Magyar termek

Torolt_felhasznalo_143599
Torolt_felhasznalo_143599
Létrehozva: 2011. február 2. 12:15

http://www.facebook.com/?tid=1696414062523&sk=messages#!/video/video.php?v=1824478332897&comments

 

Ezzel a videoval kezdem, mert jogosnak erzem.

 

En mindig is szerettem a magyar termekeket, mivel kulfoldon elek mar 21 eve, es latom a minosegi kulonbseget.

Neha haza tudok menni, es akkor feltankolok: hus, kefir, fustolt aru, piac: gyenge karalabe, malna, illatos oszibarack, hurka, pirospaprika, kapor, hazi tej es tejfel........

 

Miert nem erezzuk jelentoseget, ezeknek az illatos, meg mindig egeszseges aruknak? Miert csak akkor valnak fontossa, amikor kenytelenek vagyunk a nagyipari, papir-huson, izetlen tejen elni???

  1. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2011. február 3. 11:46201.

    Szerintem sok ember igenyelne a hagyomanyos magyar eteleket is. Vagy tevedek ebben?

     

    Tévedsz. Már az is ciki, hogy magyarul írják ki, hogy vendéglő, nyugat majmolása megy mindenben. A fiatalok sokasága a neve helyett angolos beceneveken szólítaja magát.

    A hozzád hasonló korú idegenben élőknek sóvárog a régi magyar dolgokra a szíve.

    A magyar fiatal, nem pörköltözni akar menni, hanem pizzázni!

    Mikor kicsi voltam mindenért Bécsbe jártak a magyar árú a kutyának se kellett.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (182)
    2011-02-03  10:12
  2. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2011. február 3. 11:33200.

     

    Mondjuk én soha nem ettem, nem szerettem.

     

    Ha az alkotmánybírókat korlátozza, akkor a netet ne tenné meg?

    előzmény:
    zsaki71 (198)
    2011-02-03  11:23
  3. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2011. február 3. 11:23199.
    Kritika a médiatörvény miatt... Ez jó... Szerintem inkább attól fél Amerika, hogy nem az általuk készített, gagyibbnál pocsékabb színvonalú, butító műsorokat fogja bámulni a szerencsétlen magyar, és még a végén elkezd gondolkodni... Jaj, mi lesz akkor...
    idézet:
    pager (187)
    2011-02-03 10:38:50

    A gazdag Amerika belehal ha a kis Magyarország nem vesz tőlük filmet!

     

    Na az ilyen írásoktól válik nevetségessé a magyarkodás.

     

    Köhög a bolha, ahogy a nagyapám monda.

     

    előzmény:
    pager (187)
    2011-02-03  10:38
  4. 2011. február 3. 11:23198.

    Akkor azt mondd meg, melyik másik országban gyártják?

     

    Figyelmedben ajánlom a következő cikket: http://kaja.zug.hu/cikk/a-turo-rudi-sztori_105.php

     

    Az internet-korlátozásról annyit, hogy ez úgy ahogy van egy nagy baromság....ezt nem fogja és nem is teheti meg!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483454 (197)
    2011-02-03  11:15
  5. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2011. február 3. 11:15197.

    Nem azt mondtam, hogy nem lehet más a magyar rudi, csak azt, hogy nem hungarikum. Nem Tóth József cukrász találta fel és szabadalmaztatta 1812-ben.

     

    Hogy korlátozza az internetet? A szerver üzemeltetőket lezáratja aki ŐKET bíráló oldalakat üzemeltet.

    Ennyire egyszerűen.

     

    előzmény:
    zsaki71 (194)
    2011-02-03  11:00
  6. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2011. február 3. 11:06196.

    A magyar ne pampogjon hogy szar az árú ha arra van pénze.

    Ameddig a takaród ér.

     

    előzmény:
    Gazocska (185)
    2011-02-03  10:37
  7. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2011. február 3. 11:02195.

    Ha az állam az állampolgárok védelmében nem enged be idegen árút akkor a kiviteltől is búcsúzhat.

    Mert akkor a másik ország állama meg nem engedi be a magyar árút.

    Magyarország abba 2 hónap alatt pusztulna bele.

     

    Támogatásból nem marad fel egy gyár, ha a terméke nem kell a kutyának se.

    KELL tejet inni? Nem! Soha nem ittam dobozos tejet, de még termelőit is csak szökőévben.

     

    Te tudod, hogy az olaszok mennyit nem tartanak be a szabályokból? Én azt tudom, hogy a dioxinos németeket azonnal bezárták. MERT itt nem lehet megkenni az ellenőröket.

     

    Azt kellene felfognod, hogy a magyar tömegtermék is szemét, pont úgy mint az uniós!

    HA NEM VESZITEK MEG akkor nem viszik oda.

     

    Minden düh nélkül letudom szólni a szemét árút vagy az elfogult fényezést! ÉN is ott éltem, engem is azzal a szarral etettek. Nekem is a sok fényes magyar dumával tömték a fejem.

    Csak nem akadt rám az ellenző és nem dőltem be.

     

    előzmény:
    pager (184)
    2011-02-03  10:32
  8. 2011. február 3. 11:00194.

    A nők esetében erősen érzelmi alapokon nyugszik az igazság, a férfi inkább racionálisabb okokat keres, ez igaz. Mi más alapon működhetne? Így egy nőnél az érzések is mások, akárcsak egy férfi esetén a racionális következtetés is lehet más és más....nézz körül a politikai életben, de nem kell annyira messze menni...elég csak a kollégák, családtagok, barátok között az igazságot  keresni.

    Kinek mi a jogos, ez megint relatív:-)))

    Azért arra kiváncsi lennék hogyan akarja az internetet korlátozni?

    Na látod, ha a töméssel hízlalt liba mája más, mint a francia, akkor a mi Túró rudink is más, mint az Orosz (ha ott van egyáltalán ilyen csemege most)....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483454 (189)
    2011-02-03  10:42
  9. 2011. február 3. 10:51193.
    Ebben nagyon sok igazság van
    előzmény:
    livilla (188)
    2011-02-03  10:39
  10. 2011. február 3. 10:51192.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  11. 2011. február 3. 10:46191.

    ". Az állam azonban, ezeket a cégeket, akik ezt a terméket gyártják, milliárd forintokkal támogatja. Akkor hogyan is megy csődbe? Sehogy"

     

    mindenféle élelmiszer-támogatást meg kéne szüntetni. 

    előzmény:
    pager (184)
    2011-02-03  10:32
  12. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2011. február 3. 10:42189.

    A legtöbb igazság nem érzelmi alapon van. hiába érzem igaznak hogy szép a lábam, ha csámpás.

    Én is tisztelném ha jogoson emelni fel ott a szavát. De magyarosan mismásolt ott is, terelve az ország támadásának a személyére szóló kritikát.

    Az internetet is korlátozni akarja a törvénnyel, ez is az egyik kifogás ellene.

     

    A töméssel hizlalt liba csak Mo-n van a szaladgálós francia liba mája nem is akkora és más ízű.

    előzmény:
    zsaki71 (183)
    2011-02-03  10:18
  13. 2011. február 3. 10:39188.
    Mielőtt eltörölném a könnyeimet az arcomról emiatt, elmerengek azon, hány milliárdot is költenek a szegény magyar éhezők karácsonyra, LCD -tv-re, mobilokra meg idióta SMS-ekre a különféle idióta tv-műsorokba...
    előzmény:
    Gazocska (185)
    2011-02-03  10:37
  14. 2011. február 3. 10:38187.
    Kritika a médiatörvény miatt... Ez jó... Szerintem inkább attól fél Amerika, hogy nem az általuk készített, gagyibbnál pocsékabb színvonalú, butító műsorokat fogja bámulni a szerencsétlen magyar, és még a végén elkezd gondolkodni... Jaj, mi lesz akkor...
    előzmény:
    zsaki71 (178)
    2011-02-03  09:23
  15. 2011. február 3. 10:37186.
    Most olvasom:  Nem bírták a harcot a multikkal - megszűnt a Koppány bolthálózat  Megszűnt a Koppány bolthálózat január 24-én, s ezzel egy újabb magyar minőségi élelmiszereket forgalmazó cég lett az enyészeté - írja a Magyar Nemzet.
    A napilap szerint a tulajdonos azért döntött a bezárás mellett, mert esélytelennek ítéli a multiláncokkal szemben a hazai termelők élet-halál harcát. A lap emlékeztetett: az ország legnagyobb magánkézben lévő szürkemarha-állományával rendelkező Megyesi Zoltán két évvel ezelőtt vágott bele a Koppány-hálózat építésébe, miután a nagy áruházláncokkal nem tudott megegyezni szürkemarha-, bivaly- és mangalicahús-termékei forgalmazásáról. Bolthálózatában saját termékei mellett más hazai termelők minőségi áruit is forgalmazta, s tavaly már nyolc üzlete működött a fővárosban és Pest megyében. (Híradó)  No comment...  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  16. 2011. február 3. 10:37185.
    De akkor ne pampogj már, hogy milyen szarok a magyarok hogy a multiba járnak vásárolni! Ha annyi pénze van az átlagnak, hogy a multiban OLCSÓBBAN vásárolja meg a dolgait, akkor oda jár vásárolni. A kis boltok többnyire drágábbak. Nem megfizethető az átlagnak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483454 (177)
    2011-02-03  09:20
  17. 2011. február 3. 10:32184.

    "Nem az államnak kell a szájízednek megfelelő körülményeket létrehozni."

     

    Nem is állítottam ilyet, viszont az államnak elsődlegesen az állampolgárai érdekét kell néznie.  Ha ettől eltér, az nem igazán jó dolog.

     

    "Ha egy árú nem tetszik, nem veszed meg és ha összefog veled a többi, akkor a gyártó csődbe megy 2 hónap alatt."

     

    Persze hogy, naná. Abban a tökéletes világban, ahol te élsz, ez bizonyára így is működik. A baj, hogy ez a tökéletes világ a valóságban nem létezik.

    De vegyünk erre egy jó példát. Ott van a tejnek nevezett jópofa termék, amiről már írtam, én csak dobozos víznek becézem. Ugye, az ember tejet szeretne inni, és tegyük fel, hogy nem veszi meg ezt a terméket. Az állam azonban, ezeket a cégeket, akik ezt a terméket gyártják, milliárd forintokkal támogatja. Akkor hogyan is megy csődbe? Sehogy. Viszont az állam, saját állampolgárait, akik tejet termelnének, nem támogatja sehogy. Az ember pedig, a hatvan-hetvenezres fizetéséből nem nagyon teheti meg, hogy ne az olcsó multinál vásárolja a kilencven-százforintos "tejet" hanem a termelőnél a 170 Ft-os valódi tejet. Úgyhogy a termelő csődbe megy, a "tejgyártó" pedig túléli. 

     

     

    "NEM tetszik a HCCP? Népszavazás és tessék kilépni.

    Viszont ha tag vagy akkor a szabály be kell tartani. Már miért kéne a magyarokat külön megkérdezni, ha a többi országra is az vonatkozik?"

     

    Na, ez most nagyon vicces hozzászólás volt. Azt tudod, hogy pl. az olaszok mennyit tartanak be belőle? Viszont eszük ágában sincs kilépni?

     

    "Dühös ti vagytok páran, ha nem dicséri mindenki a dicséretre érdemtelen minőségű árúkat.

    Vagy nem éljenez könnyes szemmel a magyar szó elhangzása közben."

     

    Érdekes módon pont nem a magyar termékek nem érdemelnek dicséretet, hanem az unióból származó szemét. Lehet, hogy nálatok jobb termékeket lehet kapni, de az is valószínű, meglepődnél, mit hoznak be Magyarországra egyik-másik ismert, egyébként jó minőséget takaró márkanév alatt.

    Azzal szerintem keveseknek van baja, hogy nem éljenzel könnyes szemmel. De a mocskolódás, a mindent, válogatás nélkül leszóló hozzászólásaid, a bármit elismerés teljes hiánya mutatja a TE dühödet. Hogy mi a valódi bajod, nem tudom, de mivel nem akarsz válaszolni az erre vonatkozó kérdésekre, nem is fogunk tudni segíteni túllépned ezen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483454 (174)
    2011-02-03  08:17
  18. 2011. február 3. 10:18183.

    Már pedig mindenkinek meg van a maga igazsága. Ha csak eygetlen igazság lenne, azzal azt feltételezhetnénk, hogy mindenki egyforma, ergo egyformán érez, gondol, hisz stb. Már pedig ilyen nem létezik. Vajon melyik igazságot fogjuk egyetemessé tenni ez alapján? Amelyiket többen akarják, vagy amit a hatalom és az érdekek akarnak, vagy amit a kisebbség, vagy amit a nők, vagy amit az értelmiségiek akarnak....ugyan meyliket?

    OFF:

    Nem tudhatom Viktorkát milyen érdekek vezérlik, de számomra az volt a szimpatikus a beszédében, hogy végre fel merte emelni a szavát a nagy Eu parlament felsőbbrendűségi lázban szenvedő nyugati képviselői előtt. Tetszett, mikor ki kérte magának, hogyan lehetne a szólásszabadságot a média törvénnyel korlátozni az internet vilgágában? És még hozzátette: Önök hol élnek? A középkorban? Na eer aztán síri csend lett...még a francia véresszájú is kussolt....

    Azért mert valami magyar valóban nem kell seggre esni, de folyton kritizálni sem kell. Igenis imádnivaló a Túró Rudi, én más országokban nem láttam ilyen készítményt (anno a Szovjetunióban 81-ben sem, igaz nem is nagyon volt mit venni akkor az élelmiszerüzletekben, bár még nagyon kislány voltam akkor és az emélkeim erősen halványodtak azóta), úgy ahogy a libamáj is nagyon finom hájon megsütve....de liba és libamáj nem csak Mo.-on finom eledel......legalábis ahogy azt Te értelmezed. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483454 (180)
    2011-02-03  09:41
  19. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2011. február 3. 10:12182.

    Meg kell mondanom nektek en itt is megkeresem pedig regebben nem volt konnyu pl. a kaposztaval toltott paprikat ( a ferjem kedvenc savanyusagja), az edes annat, eros pistat, a magyar meggybefottet,, tomi mustart. 

     

    Van egy gorog uzlet ugy 20 eve nyilt ok importalnak egesz eubol elemiszert , naluk lehet kapni finom fuszerpaprikat is, en amiota megnyitottak  toluk vasarolok. Az elso evekben amikor idejottunk nem volt meg ilyesmi , de most mar van es nem vennek masmilyet.

     

    Nagyon sok olyan iz van ami szerintem mas termekeknel akkor sincs meg ha jo minoseguek, mert mas az osszeteteluk.

     

    A ferjem bizony kiadja a 70 dollart egy uveg tokaji aszuert, vagy vilmos korte palinkaert, futyulos barackert mert o meg ezeket szereti nagyon.

     

    Szoval nagyon sok finom magyar aru van szerintem is es ha lehet otthon tamogassa aki teheti az otthon termelt arukat.

    En ezeket megveszem itt, azonkivul viszont nagyon odafigyelek arra hogy az altalanos elelmiszerekben amit vasarolok ausztral termeket veszek. Kicsit dragabb , de fontos hogy itt termelik, itt marad a farmereknek a haszon itt teremtodnek munkahelyek tole.

    Pl. az ausztralok nagyon figyelnek arra hogy ne vegyunk halfelet ami Vietnambol, Thailandrol Philippin rol jon  mert ott a tartasi korulmenyek nem higenikusak, raadasul korulottunk mindenhol tenger van tehat nehogy mar masoknak fizessunk gyengebb minosegu termekekert.

     

    Amikor otthon jartam, azt hianyoltam, hogy az ettermek nagy reszebol eltuntek a finom hagyomanyos magyar etelek, mint szalontudo zsemlegomboccal, vagy toltott paprika, turos csusza. Viszont rengeteg pulyka, ilyen olyan modon meg harcsa helyett lazac stb. volt az etlapon.

     

    Szerintem sok ember igenyelne a hagyomanyos magyar eteleket is. Vagy tevedek ebben? 

    előzmény:
    rahan (89)
    2011-02-02  15:33
  20. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2011. február 3. 09:47181.

    Ha egy csodás varázslattal kilehetne tiltani az idegen árút a magyar boltokból.

    Akkor volna csak hamar nagy üvöltözés. Árú hiány! Az árak a csillagokban.

    MIBŐL fizetne 30-50%-al többet ki az átlagcsalád havonta kajára?

     

    előzmény:
    Enke (179)
    2011-02-03  09:33
  21. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2011. február 3. 09:41180.

     A tárgyszerűség egy fikció, mert ha akarom ezzel, ha akarom pontosan az ellentétével mindent alá lehet támasztani (na jó, majdnem mindent)....

     

    Ez bizony az egyik legnagyobb baj! A mismásolás a több igazság van és hasonlóak.

     

     

    Ezzel nem kiáll az országért, ha nem lejáratja, ha már a főnök is ilyen, mit vársz a többitől.

    Tudod én azon kevés magyarokat tudom tisztelni, akik a cár viselkedésén felháborodnak, politikától függetlenül.

    Egy gerinces ember a rámért kritikát nem akarja az ország gyalázásaként tálalni.

     

    Én se az országot gyalázom amikor azt mondom, hogy a magyar tömegárú szar, úgy ahogy a többi országé is.

    Nem kell ész nélkül seggre esni azért mert valami magyar. Nem kell azt terjeszteni, hogy a magyarok nélkül a világ hülye maradt volna és ma is lovon kocogna a bokorba csinálni.

    előzmény:
    zsaki71 (178)
    2011-02-03  09:23
  22. 2011. február 3. 09:33179.

    Szerintem a pénztárca csak egy hangzatos kifogás és nagyon sok egyéb oka van, hogy nem a magyar terméket választja az ember. Egyrészt nagyobb utánavárást igényel, nem biztos, hogy egy helyen meg lehet kapni a tejet, kenyeret, sajtot, legyen az akármilyen, de kényelmesebb megvenni a multinál, mint kimenni a piacra. 

    Csak egy kis körültekintést és egy kis odafigyelést igényelne és máris lehetne többségében magyar árut vásárolni, de a másik nagy probléma, hogy az emberek többsége egyszerűen sz@rik rá, hogy azt veszi vagy sem. Nem is figyelnek erre.

    A magyar mentalitás meg olyan, hogy már csak azért sem veszem meg, nehogy már neki jó legyen

    Nem is biztos, hogy minden esetben olcsóbb a külföldi és hosszú távon pedig mindenképpen jobban megéri a hazai, egészségileg, gazdaságilag stb.

    Csak egy kis odafigyelés kéne

    előzmény:
    Gazocska (173)
    2011-02-02  22:17
  23. 2011. február 3. 09:23178.

    És Te miért viszonyulsz a magyar felé kapásból kritikával? A tárgyszerűség egy fikció, mert ha akarom ezzel, ha akarom pontosan az ellentétével mindent alá lehet támasztani (na jó, majdnem mindent)....

     

    O.V legalább végre ki mer állni ezért az országért (most hagyjuk az apropót), amelyért Trianon óta (de mondhatnám Géza fejedelem óta) senki....

    Tudod kritikával élni a legkönnyebb, de érdemes azon elgondolkodni, hogy vajon saját magunkkal szemben is ennyire kritikusak vagyunk, mert ha nem, talán mások kritizálása már nem is lesz annyira fontos.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483454 (176)
    2011-02-03  09:12
  24. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2011. február 3. 09:20177.

    Minden országban a pénztárca határolja be a vásárlási lehetőséget.

    Ha erre van pénzem ezt kell szeretni és pont.

     

    előzmény:
    Gazocska (173)
    2011-02-02  22:17

Címlap

top