Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nem megy!

Montana
Létrehozva: 2011. február 9. 14:15

Sziasztok!

 

Aki kötekedni nézett be nyugodtan csukja be ezt az ablakot...

 

Mit tennél, ha már 2. éve nem találnál munkát, miközben mindent megteszel, beregisztrálsz sok álláskereső portálra, olvasol újságot, hirdetéseket ? Előveszed az ismerőseidet is ? Ha már az ismerőseid se tudnak segíteni ?

Amikor egy ismerős jó szándékkal megkeres, hogy igen kell nekik egy ember, leginkább azért ismerősök közül válogatnak, mert bizalmi ember kell és akkor a felettese fogja magát, amikor már minden biztos és beleéled magad, hogy igen, végre fordult egyet a kocka és választ egy teljesen más embert, aki még lehet ismerőse is, ami nem derült ki ?

Mit tennél, ha tényleg szeretnél egy bizonyos munkát és már több körön túl is vagy és bíztatnak igen, nekünk ilyen ember kell ? Aztán elhívnak különböző rendezvényekre hostesskedni, ami távol áll tőled, de megteszed, mert a mai álláskereső embernek meg kell tennie, mert akár ez alapján is választhatnak, ami végső soron egy zsarolás is egyben... aztán letelik ez a "munka" és eltünnek, majd keresed őket érdeklődve, hogy akkor most hogy állunk, majd közlik, ja még interjúztatnak, és nem történik semmi, majd 1-2 hónap múlva e-mailon merik közölni veled (bár ma már az is csoda, ha vmilyen visszajelzést kapsz) nem téged választottak. PErsze időközben lemondasz róla, nem éled bele magad, mert minek, nem szabad semmibe se beleélned magad a mai világba.

 

Mit tennél, ha jelentkezel (adminisztráció, HR asszisztens) különböző munkákra, amit egy füzetbe irogatsz, mert képben szeretnél lenni, hová is jelentkezel, majd fekhívnak, hogy de te jelentkeztél, ami végül kiderül nem is az a cég és nem is az a pozició csak valami ügynök, amit nem szeretnék semmiféleképpen.

 

Mit tennél már ilyen elkeseredettségben, amikor 28.500 Ft szociális segélyt kapsz, a rezsid 40 ezer és akkor még nem is ettél, szórakozásra, nyaralásra már jó ideje nem is gondolsz, csak próbálod átvészelni a mát és a holnapra nem is mersz gondolni, se bizakodni, mert beleélni magad nem szabad.

 

Annyira elkeseredett vagy már, hogy mindenhol az alap valamilyen diploma és beszélj 2 tárgyalási szintű nyelvet, átlat 1 nyelv, de már egyre több, hogy 2 nyelven, az egyik nyelv mondjuk még meg is van az angol, de otthon vagy és nem tudod gyakorolni, nem tudsz kivel beszélgetni és nem tudja senki neked kijavítani, max olvasgathatsz, hogy a szókincsed ne legyen passzív. 

Aztán amint jelentkezel egy ilyenre és kérnek bérigényt és le mered írni, hogy netto 140.000 Ft akkor kiröhögnek, hogy ők nem ilyen sokra gondoltak és talán bruttoban megkaphatom ? Miért , miért és miért keresünk mi ilyen keveset ? Miért nem becsülik meg azt aki tanult és miért akarják ennyire leminősíteni ?

 

Teljesen el vagyok keseredve.... ez egy segítségkérés volt...

  1. 2011. február 9. 15:1526.

    egy bank autófinanszírozási leányvállalatának call centerében dolgozom - bejelenetve teljesen, hétfőtől-csütörtökig 8-16:45ig, pénteken 15ig -, korrektül. Hétvégi munka, éjszakázás, túlórázás nincs, csak ha akartam. Most éppen gyeden vagyok, de várnak vissza.

    Igaz, a cég nincs túl rózsás helyzetben éppen, de van még majd két éve talpra állni

    előzmény:
    *Diorella* (10)
    2011-02-09  14:48
  2. 2011. február 9. 15:1425.
    Sőt, még a nemzet színészei is, akik most is aktívan dolgoznak, nyugdíjat kapnak, tehát igazán nem szorulnak rá havi 500 ezer forintra. 
    előzmény:
    rahan (17)
    2011-02-09  15:01
  3. 2011. február 9. 15:1324.

    Na ez az én nagy bajom is! Nem biztos, hogy a gyomrom bírná!

    Egyébként dolgoztam egy multi-biztosítónál, másfél évet. Ott is telefonos melóm volt. Az volt a feladat, hogy nekem kellett először felhívni az ügyfeleket és megbeszélni velük az időpontot. A "pénzügyi tanácsadónak" már csak az volt a dolga, hogy kimenjen tárgyalni. Akkor, ott, láttam és tapasztaltam is, hogy milyen az ő munkájuk...ezért félek elvállalni. 

    Volt nálam két hölgy a múlt héten, pont ettől a biztosítótól. Nem küldtem el őket, meghallgattam. Tudtam, ez neki is munka és valószínűleg kényszerből csinálja. Én meg mivel munkanélküli vagyok, így van időm végighallgatni őket! De próbáltam közben folyamatosan magamat a helyükbe képzelni...nem sikerült sajnos.

    előzmény:
    cabron (20)
    2011-02-09  15:08
  4. 2011. február 9. 15:1223.
    Nem, nem mennék el én sem ügynöknek.És semmi olyan munkát nem vállalnék, ahol nincs fix fizetés, ahol kényszervállalkozóvá tesznek, satöbbi.
    előzmény:
    Adrienn22 (19)
    2011-02-09  15:07
  5. 2011. február 9. 15:1022.
    "Azt írod, hogy HR. És azt kérded, miért fizetnek ilyen keveset?

    Én azt kérdem - és távol álljon tőlem, hogy "basztassalak" - miért gondolod, hogy egy HR meló megér 140 nettót?"

     

    Ne haragudj, de ez rettetnő nagy butaság volt. Nagyon relatív dolog, hogy a "HR meló" (vagy akár más "meló") mennyit ér... Látszik, hogy nem sokat értesz hozzá.

    előzmény:
    kukacapja (3)
    2011-02-09  14:33
  6. 2011. február 9. 15:0921.
    Hát nem sok embert fogsz találni, (persze várostól is biztos függ) aki beenged az otthonába. Esetleg idős emberek, de ők meg nem biztos, hogy vásárolnak.
    előzmény:
    Adrienn22 (19)
    2011-02-09  15:07
  7. 2011. február 9. 15:0820.

    Szerintem nem lehet legyőzni. Szerencsére ilyen helyzetben még nem voltam, de nem hiszem, hogy vállalnám.

     

    Inkább utazgatnék alkalmi munkák után.

    előzmény:
    Adrienn22 (19)
    2011-02-09  15:07
  8. 2011. február 9. 15:0719.

    Igen, ilyet már én is hallottam!

    Egy kérdésem lenne, csak kiváncsiságból. 

    Ti elmennétek biztosítási ügynöknek? Tudjátok? Felhívni az ügyfelet, és kérni időpontot hogy meglátogasd az otthonában amikoris bemutatod neki a céged termékeit. Biztosítások, hitelek, stb.

    Nem tudom, hogy mit gondoljak. Lenne egy ilyen meló, csak azért. 

    A gondom csak az, hogy nem vagyok ilyen típusú ember. Le lehet ezt győzni?

    előzmény:
    Álomlátó (18)
    2011-02-09  15:02
  9. 2011. február 9. 15:0218.
    Elhiszem amit írsz...ismerőseim is hasonlókat mesélnek. Arról hallottatok, hogy az a legújabb h. felajánlja x havi pénzét annak aki beteszi valahova???!!!! Én már nem is tudok mit mondani!!! Lassan MI fogunk fizetni, hogy dolgozhassunk!!
    előzmény:
    Adrienn22 (12)
    2011-02-09  14:51
  10. 2011. február 9. 15:0117.

    Egerszegi-félék????

    Üdítő színfolt, hogy most már az olimpiai bajnokok is csípik a szemét egyeseknek.

    előzmény:
    *Diorella* (6)
    2011-02-09  14:39
  11. 2011. február 9. 14:5816.
    Bocs, de ezt most miért is írod nekem? Írtam én, hogy segélyen, munka nélkül élek? Attól, hogy van munkám, van környezetem is és szerencsére szemem is, amivel látom, hogy hogyan küszködnek az emberek. Mutogatok? Igen. Mert felháborítónak tartom, hogy emberek ide jutnak, hogy éheznek, hogy gond számukra  a rezsi, míg mások meg gátlástalanul veszik fel a 100 ezreket. Ha számodra ez természetes, akkor az szomorú. Ha valóban éheztél volna már életedben, akkor  elfogadhatatlannak tartanád. Egyébként én csak azt olvastam a topik indítóban, hogy míg ő nettó 140-et mondott, addig ők bruttó 140-et. Arról már nincs infó, hogy a munkát is megkapta volna, ha elfogadja vagy sem. 
    előzmény:
    kukacapja (9)
    2011-02-09  14:48
  12. 2011. február 9. 14:5715.
    Bocs, de ha elutasítottál egy bruttó 140.000 Ft-os állást, akkor én röhöglek ki...és szánlak, de nem azért, mert nincs munkád, hanem, mert képes vagy topikot nyitni és sajnáltatni magad.
    előzmény:
    Montana (1)
    2011-02-09  14:15
  13. 2011. február 9. 14:5614.

    Nem tudom te hol élsz, de sokan elmennének még a teszkóba is kocsit tologatni is, minimálbérért, de oda sem veszik fel őket. Nekem van rokonom, aki a teszkó igazgatója segítségével tudott csak nagy nehezen bejutni csemegepultba eladónak.

    Vidéken baromi szar a helyzet sajnos.

    előzmény:
    czege (8)
    2011-02-09  14:45
  14. 2011. február 9. 14:5513.

    Elnézést az előbbi kirohanásért, a lényeget nem írtam oda a végére!!

     

    NEM A TE SZÉGYENED!!!

    előzmény:
    Montana (1)
    2011-02-09  14:15
  15. 2011. február 9. 14:5112.

    Na erre egy példa, figyu

     

    Szeptember közepe óta keresek Veszprémben állást, akkor költöztem ide. 

    Jelentkeztem egy márkakereskedésbe egy közeli városba, mint értékesítés támogató(igen, jól hangzik, embereket kellett volna hívogatni telefonon h ugyan gyere már be, meg h milyen szervíz akciók vannak) .

    Ami fontos, hogy ebben van 2 év gyakorlatom, ugyanannál a nagy cégnél, ahova ez a márkakeri tartozik. Bementem, elájultak, de jó, akkor maga lesz a mi emberünk és még a fizetési igényt is elfogadjuk, meg tudjuk adni. Majd hívjuk asszonyom második körre. Vigyorogva jöttem ki onnan, mert mondtam "ennek most tuti meg kell lennie". Nem hívtak második körre. Telefonáltam, akkor mondták, hogy jó h értek ehhez a munkához és de jó a nagy tapasztalat meg minden, de valaki elvállalta 60.000 forintért. Én 90-et mondtam rá. Ha én elvállalom 60-ért, abból csak a bérletem lett volna 18 ezer. 

     

    előzmény:
    czege (8)
    2011-02-09  14:45
  16. 2011. február 9. 14:4911.

    Sziasztok!

     

    Nem herlgelés képp, de valamelyik kormánytag pedig lemond 1 milla fizetéséről...mert soknak tartja. ? Mennyi lehet még mellette ha ez nem hiányzik!!!

     

    Fogalmuk sincs hogy a "nép" hogy nyomorog.....mindenki csúszik egyre lejebb.

     

    Nézzétek meg, hogy mi megy a hiradóban...sorra kínozzák meg, és verik brutálisan a kisnyugdíjasokat a vélhető pár forintjukért.

    Mi lesz a vége? Ki se lehet menni az utcára, mert félsz hogy valahol meggyilkolnak a pár forintodért??

     

    Munka nincs, támogatás egyre kevesebb.... de mindeki legyen optimista!!

    előzmény:
    Montana (1)
    2011-02-09  14:15
  17. 2011. február 9. 14:4810.
    Ejha, milyen munkára vettek fel. Leírhatnád, hátha a topik indító is találna ilyet és többé nem lenne szomorú. :) 
    előzmény:
    czege (8)
    2011-02-09  14:45
  18. 2011. február 9. 14:489.

    Csak annyi, hogy szerintem a topikindító fiatal. Ebben látom okát annak, amit írt és amiben van. Illetve kiváncsi lennék, hogy milyen körülmények vannak még.

     

    Nem kívántam vitát indítani a hozzászólásommal. Ennek ellenére úgy látom, Nálad kinyílt a bicska. :-D

    Ha abban látod a megoldást, hogy másokat mutogatsz, ki mennyit keres, ezért neked is jár... és kapod tovább a 28500-at, a Te döntésed.

    Ha meg meg akarod változtatni az életed, akkor meg nem fér bele, hogy másokat irigyelgess...

    Tudod írják itt is, milyen szörnyű a helyzet. Én meg bababetű meg mumusok vagyunk, mert nem értjük, hogy egy ember, aki sír, hogy 28500-ból kell "tengődni", miért utasít vissza egy szakirányú állást (vagy bármilyet), ami bruttó 140-et fizet....

    Segítek a válaszban. Mert még nem éhezik. Én éheztem életemben 1,5 évet, ha a gyerekem játszik az étellel, ma napig elveszem előle és estig nem kap. A topikindító még nem tart itt...

    A személyes véleményem, hogy az ő helyzetében nem elvállalni azt a munkát luxus volt. És sajnálom, de így nem tudom sajnálni.

    És ennek semmi köze sem életjáradékokhoz, sem mások fizetéséhez.

    előzmény:
    *Diorella* (6)
    2011-02-09  14:39
  19. 2011. február 9. 14:458.
    ha két éve nem találnék munkát - ezt kizártnak tartom, két hónap alatt vettek fel 3 helyre, nincs diplomám és nyelveket sem beszélek, egyik sem ismerősön keresztül ment és amit elvállaltam, megkaptam a 140nettót... -, akkor nem adnék meg nettó 140es bérigényt... ha két évig nem találnék munkát, akkor  elmennék a tescoba kocsit tologatni inkább, minthogy szociális segélyen éljek.
    előzmény:
    Montana (1)
    2011-02-09  14:15
  20. 2011. február 9. 14:427.

    Ezzel csak az a gond, hogy a bármire is nagyon sokan vagyunk. Így fordulhat elő, hogy még eladónak sem vesznek fel.. Sz*r ez így ahogy van.

     

    Topikindító kapsz tőlem egy szál virágot, csak hogy mosolyoghass...én még tudok szerencsére, bár az is igaz h én mindenen vigyorgok szinte..

    előzmény:
    bababetű (5)
    2011-02-09  14:37
  21. 2011. február 9. 14:396.
    Szerinted miniszteri fizetések miért érnek meg százezreket, vagy tiszteletdíjak fél milliót, vagy Egerszegi félék miért kapnak több százezreket, amiből adózniuk sem kell? Ma nettó 140 ezer nem sok, főleg, ha egy családban örülnek, ha az egyik dolgozhat. A kornak meg ugyan mi köze a dologhoz? Ma fiatalanak, idősnek egyaránt nehéz.
    előzmény:
    kukacapja (3)
    2011-02-09  14:33
  22. 2011. február 9. 14:375.

    Bármi elvállalása, nem feltétlen HR. Bármi, addig is van pénzed, és közben is lehet keresni.

     

     

    előzmény:
    Montana (1)
    2011-02-09  14:15
  23. 2011. február 9. 14:364.

    Őszintén sajnálom azokat, akik ilyen helyzetben vannak.

    Nem tudom hova fajul a világ, de ha körbenézek siralmas, amit látok/hallok.

    Barátnőm lassan 3 éve nem talál magának munkát (vidéki megyeszékhely). Ugyan nyaranta ami akadt el-el vállalta, mint gyermekfelügyelet, kertészkedés ilyesmik. Karácsony előtt egy üzletben dolgozott 1 hónapot, mindössze ennyi volt a normális, bejelentett munka. Ünnepekre kellett a segítség...utána lapát.

    Ja persze ez is protekciós állás volt (1hónapos...nevetséges) de mégis tucatjával jelentkeztek rá. Hát neki ennyit tudtak ismerősök segíteni.

     

    Éljen meg valaki 28500 ft-ból, még gyűjtsön is belőle, hogy esetleg elköltözhessen egy másik városba, hátha nagyobb szerencsével jár...mert ugye a semmiből nem lehet elindulni.

     

    Gusztustalan, ami ebben az országban folyik...egy hányinger.

    előzmény:
    Montana (1)
    2011-02-09  14:15
  24. 2011. február 9. 14:333.

    Nem kötekedés!

     

    Miért nem vállalod el bruttó 140-ért, csinálod és közben keresel és jelentkezel tovább. Dolgozol, nem 28 lesz a havi pénzed, és ha találsz jobbat, akkorbértárgyalási alapod lesz. HA nem tudtok megegyezni, mész.

    Azt írod, hogy HR. És azt kérded, miért fizetnek ilyen keveset?

    Én azt kérdem - és távol álljon tőlem, hogy "basztassalak" - miért gondolod, hogy egy HR meló megér 140 nettót?

     

    HA nem indiszkrét a kérdés, mennyi idős vagy?

    előzmény:
    Montana (1)
    2011-02-09  14:15
  25. 2011. február 9. 14:322.

    Csak együttérezni tudok sajnos, mert ilyen ugyanebben a helyzetben vagyok..Hogy mit teszek?

    1.bizakodok, hogy nem vagyok én felesleges ember, tuti kellek valahová

    2. riasztom az ismerősöket

    3.miután így sincs semmi, már minden munkára jelentkezem..(Közgazdászként például baromfi eladónak a Tescoba)

    4.Még be sem hívnak, vissza sem jeleznek...ekkor már nagyon morcos vagyok

    5. Kiborulok, depressziós leszek,stb.

    6. épp tegnap kérdeztem meg a páromat h hogyan bírja egy ilyen mihaszna semmire sem kellő emberrel...azt mondta h hülye is vagyok ezekszerint

     

    előzmény:
    Montana (1)
    2011-02-09  14:15

Címlap

top