Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Anyagcsere diéta-IGAZ?

kislinda
Létrehozva: 2008. március 27. 09:44

Kaptam egy 13 napos diétát, ami ránézésre igen keménynek tűnik, és nagy önfegyelemet igényel. A kérdésem az lenne, hogy van-e ennek a diétának valami tudományos alapja / háttere, és valóban igaz lehet-e, hogy képes megváltoztatni az anyagcserét?

 

 

Anyagcsere kúra  Az anyagcsere kúra mindössze 13 napos, mindennapi étkezés mellett is nagyon hatásos. A diéta lényege, hogy megváltoztatja az anyagcserét, ami azt eredményezi, hogy a 13. nap után, okosan összeállított, nem eltúlzott étkezés mellett megtarthatja kilóit. Mivel a kúra alatt megváltozik a szervezet égetése ezért a diétázás után is hatása van. A felesleges zsírtartalékból 7-20 kg-ot veszíthet.
A kúrát pontosan be kell tartami!
Amennyiben a kúra ideje alatt szeszesitalt fogyaszt, cigarettázik, vagy rágógumit rág, kólát, egyéb üdítőitalt fogyaszt, azt azonnal abba kell hagyni. Ebben az esetben csak fél év múlva lehet újra kezdeni. Ha a kúra alatt éhséget érez - csak vizet ihat!
A reggelire javasolt kávé nem cserélhető fel teával, a kockacukrot csak utána lehet szopogatni. Feltétlenül fontos! Gyümölcs lehetőleg grapefruit, narancs, mandarin, őszibarack, mangó, ananász, dinnye, körte, alma vagy eper, málna, papaya legyen. Juice-t csak friss gyümölcsből készítsünk. A salátát csak olajjal és citrommal lehet fogyasztani. A marhahúst csak 2 kanál olíva olajban szabad kisütni lassú tűzön, esetleg nagyon kevés vízzel szinte párolni teflonedényben. A pirított kenyérből az előszeletelt adag ajánlott. Magos, müzlis kenyér nem.

Hétfő:
Reggeli:1 csésze feketekávé, 1 k.kanál méz
Ebéd: 15 dkg kecske- vagy juhsajt
Vacsora:1 nagy szelet marhahús 250 gr. saláta olajjal, citrommal ízesítve

Kedd:
Reggeli:1 csésze feketekávé, 1 k.kanál méz
Ebéd:1 nagy szelet sovány sonka(10 dkg), 3 dl natúr joghurt
Vacsora:1 nagy szelet marhahús 250 gr. saláta olajjal, citrommal ízesítve

Szerda:
Reggeli:1 csésze feketekávé, 1 k.kanál méz, 1 vékony szelet pirítós üresen.
Ebéd:10 dkg juhsajt, 1 szelet sovány sonka(8-I0 szeletelt)kb.15 dkg, saláta ízesítve
Vacsora:1 db főtt zeller (közepes), 1 db közepes paradicsom, 1 db gyümölcs

Csütörtök:
Reggeli:1 csésze feketekávé, 1 k.kanál méz, 1 vékony szelet pirítós üresen,
Ebéd:1/2 liter friss juice, utána 3 dl natúr joghurt
Vacsora:2 reszelt répa, citrommal.15 dkg sovány juh sajt, vagy túró helyette kb.150 gr.)


Péntek:
Reggeli:1 nagy répa lereszelve, citrommal ízesítve
Ebéd:1 db (250 gr-os) főtt tonhal citrommal és kiskanálnyi zsírszegény vajjal ízesítve
Vacsora:1 nagy szelet marhahús, saláta ízesítve + 1 db főtt zellerrel.

Szombat:
Reggeli:1 csésze feketekávé, 1 k.kanál méz, 1 vékony szelet pirítós
Ebéd:15 dkg kecske-vagy juhsajt, 1 db reszelt sárgarépa citrommal
Vacsora:grillezve vagy párolva csirkemell (250 gr) (bőr nélkül), saláta olajjal és citrommal

Vasárnap:
Reggeli:1 csésze üres zöld tea
Ebéd:SEMMI !!!
Vacsora: grillezett bárányhús szelet (250 gr), friss gyümölcssaláta (többféle gyümölcsből ne legyen több 3 dl-nél)

Hétfő:
Reggeli:1 csésze feketekávé, 1 k.kanál méz, 1 vékony szelet pirítós natúr
Ebéd:15 dkg juhsajt,1 nagy szelet sovány sonka kb.15 dkg, 3 dl natúr joghurt
Vacsora: 1 db főtt zeller, 1 db paradicsom, 1 db gyümölcs

Kedd:
Reggeli:1 csésze feketekávé, 1 k.kanál méz
Ebéd:1 nagy szelet sovány sonka 15 dkg, 3 dl natúr joghurt
Vacsora:1 szelet marhahús, saláta olajjal, citrommal ízesítve, 1 db gyümölcs

Szerda:
Reggeli:1 csésze feketekávé, 1 k.kanál méz, 1 vékony pirítós (natúr)
Ebéd:1o dkg juhsajt, 1 nagy szelet sonka 15 dkg, saláta ízesítve
Vacsora:1 főtt zeller, 1 db paradicsom, 1 db gyümölcs

Csütörtök:
Reggeli:1 csésze feketekávé, 1 k.kanál méz, 1 vékony szelet pirítós (natúr)
Ebéd:1/2 liter juice, 3 dl natúr joghurt
Vacsora:10 dkg juhsajt, 1 db reszelt répa, 150 gr sovány túró

Péntek:
Reggeli:1 nagy darab répa lereszelve, citrommal ízesítve
Ebéd:1 db (250 gr) főtt tonhal citrommal és egy kiskanálnyi zsírszegény vajjal ízesítve
Vacsora:1 nagy szelet marhahús 250 dkg, saláta ízesítve, 1 db főtt zeller

Szombat:
Reggeli:1 csésze feketekávé, 1 k.kanál méz, 1 vékony pirítós (natúr)
Ebéd:15 dkg kecske-vagy juhsajt, 1 db reszelt sárgarépa citrommal
Vacsora:csirkemell grillezve (250 gr) -(bőr nélkül), saláta olajjal és citrommal ízesítve

 

  1. 2008. március 27. 16:0025.
    Az a baj, hogy én eddig sem ettem zsíros ételeket, vagy sok kenyeret, péksüteményt, édességet. Ennél kevesebbre már a cukrom miatt sem csökkenthetem a szénhidrátfogyasztást. Aki túlevéstől lesz kövér, az persze fogy, ha kevesebb energiát visz be. De mi van azzal, aki optimális vagy még kevesebb energiafogyasztással hízik? Az fogadja el magát olyannak, amilyen. Én pl sokáig arra vágytam, ne legyek olyan gebe, mint amilyen 18 évesen voltam. Mára viszont ez már majdnem túlsúlynak számít. 167 centi, 43 kiló voltam. Mára rövidebb lettem 5 centivel, és súlyosabb 30 kilóval. És idősebb 40 évvel. Ez van...
    előzmény:
    hjiren (24)
    2008-03-27  13:17
  2. 2008. március 27. 13:1724.

    Azt nem is irtam, hogy azóta zabálhatok bármit és nem szedném vissza a leadott kilókat. Ahogyan d@lma irta, életmód váltás szükséges. Én ugyan nem kezdtem el többet sportolni, (heti egy alkalommal ugyan tíz éve tornászom), de arra odafigyelek, mit eszem és az akupunktúrás kúrám óta a szénhidrát és cukorbevitelt (kenyér, krumpli, rizs, tésztafélék) lecsökkentettem. Ha ezeket kívánnám is a húshoz, akkor is megalkuszom a vegyes párolt zöldséggel vagy dupla adag sálátával, és egy kiadós leves vagy főzelék kenyér nélkül is megteszi egy étkezésre.

    Üdv: Irén

    előzmény:
    foka (23)
    2008-03-27  11:56
  3. 2008. március 27. 11:5623.
    Anyósomat egyszer beirattuk akupunktúrás cigileszoktató kezelésre. 3 napig bírta utána. Nem tudom, ue fogyókúránál hogy működik, félek, hasonlóan. Amíg jársz, fogysz, ahogy abbahagyod elvész az akaraterőd. Anélkül pedig semmi sem működik.
    Én egyszer egy 3 hetes Mayo-diétát csináltam végig. Lényegében mindennap meg kellett enni 3/4 kg túrót.  Persze ehhez is volt más kaja: hal/tonhal/soványhús stb, de a fő táplálék a túró volt. Az anyagcserémet igencsak befolyásolta, mert óránként kellett pisilni tőle. Le is adtam 3 hét alatt 12 kilót, amit aztán 6 hét alatt újra felszedtem.
    előzmény:
    Hamurappi (21)
    2008-03-27  11:34
  4. 2008. március 27. 11:5022.

    Használt, 13 kg-ot adtam le 3 éve és tartom a súlyom. De tévedés azt hinni, hogy az akupunktúra fogyaszt. Olyan pontokat szúrnak a fülben, ami az étvágyat, az éhségérzetet, a cukor iránti éhséget csökkenti, segíti a  méregtelentést és nyugtat. De mellette kemény diétát kell tartani, napi 600 kalóriás étrendet, de a szúrik miatt nem szenvedsz az éhségtől, ezzel segít.

    Ha bővebben érdekel, irj. Üdv: Irén

    előzmény:
    Hamurappi (21)
    2008-03-27  11:34
  5. 2008. március 27. 11:3421.
    Bocs h megkérdezem de valaki esetleg volt már akupunktúrás kezelésen/fogyáson? használ vaz valamit?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_857610
    Torolt_felhasznalo_857610
    2008. március 27. 11:0720.

    hm! hát nekem általában a legkisebb méreteket kell keresgélnem, szóval tényleg fura. az a szerencsém hogy manapság ez "divat" és még nálam is vékonyabban akarnak lenni a lányok  és így van választék a kis méretekből, nem úgy mint régen

     

    előzmény:
    kislinda (16)
    2008-03-27  10:49
  7. 2008. március 27. 11:0419.
    ne haragudj de az x napos diétáknak semmi értelme sincs.Sanyargatod magad,ledobsz x kilót aztán gyorsan visszaszeded.Olvass utána a neten rengeteg cikk foglalkozik ilyesmivel.Az életmódon kell változtatni,sokat mozogni(igenis fél óra bele kell,hogy férjen már csak az egészséged érdekében is naponta)és a táplálkozást is józan paraszti ésszel  össze lehet válogatni(mindenből egyél egy keveset legyen az vörös hús,fehér,zöldség,gyümölcs.Napjában 5x kisebb adagokbanErre mind szüksége van a szervezetednek.).
    előzmény:
    kislinda (1)
    2008-03-27  09:44
  8. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. március 27. 10:5318.

    Úgy tudom, fogyni akkor lehet elsősorban zsírból, vagy nagy eséllyel főleg zsírból, ha az alapanyagcserénél kicsivel több, vagy akörüli étrendet tart az ember. Ennél kevesebb kalória vészhelyzetre állítja be a szervezetet, és legutoljára "nyúl" a zsírraktárakhoz, de előbb még az izmokból is veszítünk. Szerintem ezt senki nem akarja, és főleg az a rossz benne, hogy ami abszolút egészséges lenne - heti 2-4-szeri kellemesen fárasztó, üdítő mozgás - arra már nincs ereje ilyen diéták mellett az embernek.

     

    Másrészt: amiben hiszünk, az többnyire hat. Van, aki imádja használni a fantáziáját, újabb menüsorokat kitalálni kalóriaszegényen, de élvezetesen, másnak az jön be, ha pontosan megmondják neki, miből mennyit egyen, és azt tartja is. Szerintem szinte minden módszerrel le lehet fogyni, csak az nem mindegy, hogy utána mivel szembesülünk, ájulással, lötyögő bőrrel, hajhullással, vagy megerősödött, feszes testtel és akár egy életen át tartható kilókkal....

     

    Én azt nem értem soha: akinek tényleg csak 4-6 kiló feleslege van, épp csak picit gömbölydedebb, mint az érettségi képén, az hová siet, hogy 13 nap alatt akarja elveszíteni..... akinek meg 15-30 kiló feleslege van, vagy még több, mire megy azzal a 4-7 leadott kilóval? Jó esetben észreveszik rajta, de ez nem ér meg ennyi szenvedést.....

     

    Ja, mielőtt félrértenétek, magam is tapasztalt fogyis vagyok, ezért nem rosszindulatú gúnyolódásnak szántam az előbbieket.

    előzmény:
    zsazsuka (4)
    2008-03-27  10:09
  9. 2008. március 27. 10:5117.

    Köszi a hozzászólást!

    Ezt a diétát emailben kaptam, és pont azért kértem ki több ember véleményét is, mert nekem is eléggé drasztikusnak tűnt első olvasásra.

    Én nem a nagy súlyvesztés miatt próbáltam volna ki, hanem az állítólagos anyagcsere megváltoztatás miatt...Hogy ne hízzak vissza.

    De sikerült lebeszélnetek róla, mert egyöntetű vélemények voltak, hogy ne kezdjek bele. 

    előzmény:
    banyoc@ (15)
    2008-03-27  10:44
  10. 2008. március 27. 10:4916.

    Cserélhetünk! Ebből is látszik, hogy két hasonló magasságú és súlyú embernek is mennyire eltérő lehet "mérete".

    Valószínűleg én nagyon vékony csontozatú vagyok, mert hiába voltam 55 kg és 172 cm, ami sokak szerint vékony lenne, akkor voltam teljesen átlagos 38-as méret.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_857610 (14)
    2008-03-27  10:43
  11. 2008. március 27. 10:4415.

    Pár éve megkaptam én is ezt a receptet, és kipróbáltm, kb a hatodik nap körül jártam amikor összeestem tőle!!!!

     

    jól olvasom, hogy 4 kilóért akarsz ilyen drasztikus és szerintem veszélyes kúrát?

     

    Tudom, hogy mindenkinek van egy javaslata, amire esküszik...

    Én nem esküszöm, nem is javaslom, csak azt gondolom, hogy a Norbi által kitalált ételsorrend könnyen segíthet ezen a 4 kilón!

    (én beszélek, aki 30 kiló felesleggel rendelkezeik)

     

    (Norbiellenesk kíméljenek!!)Én sem szertem  pasit, meg néha a stílusát, de le kell ismerni; bárki számára leérhető, megvehető és betartható az amit kitalált. Biztos mindenki ismeri a "reggeliz úgy, mint egy király, ebédelj úgy mint egy nemes, vacsorázz úgy mint egy szegényember" mondást, szeirntem a Norbi módszer ezt fogalmazza meg, csak a mai alapanyagokra, mai receptekkel.

    Mint írtam 30 kiló feleslegem van, 1 hónapja én is átálltam erre a kicsit Norbis módszerre, mindösszi átrendeztem a sorrendeket, csökkentettem a kenyér, rizs, krumpli és zsíros kaják számát, és igaz, hogy csak 3kilótól szabadulta meg ezidő alatt, de ha ezt tudom folytatni, akkor hosszútávon meglesz az eredmény úgy, hogy nem éhezek, nem koplalok és nem vonok meg magamtól semmit!

     

    Egy szó mint száz, ezt az általad felsorolt diétát eszedbe ne jusson csinálni, ha 200 kiló lennél, és veszélyben lenne az életed, akkor lenne rá szükséged orvosi kontroll mellett!

     

    előzmény:
    kislinda (1)
    2008-03-27  09:44
  12. Torolt_felhasznalo_857610
    Torolt_felhasznalo_857610
    2008. március 27. 10:4314.
    jól értem??? én 170cm és 53 kiló vagyok de folyamatosan hízókúrázok, nagyon vékony vagyok!!! de voltam már 56 kiló is de még akkor is tök vékony voltam!!! 172cm-hez 59kiló szerintem teljesen normális de még fel is szedhetnél hozzá akkor se lenne semmi szvsz... Te 55-re akarsz lefogyni, én 60-ra akarok felhízni  nem tudunk cserélni valahogy?
    előzmény:
    kislinda (9)
    2008-03-27  10:27
  13. Torolt_felhasznalo_772164
    Torolt_felhasznalo_772164
    2008. március 27. 10:4313.

    El tudom képzelni, ha mondjuk 52-ről akartál 48-ra lemenni!   Nálam ( nem sajnos  ) nem ez a helyzet.

     

    Nekem akkor sincs semmi bajom, ha egész nap nem eszem csak iszom.De tudom, hogy sokan már attól rosszul lesznek ténylegesen, vagy fáj a fejük ha egy étkezést kihagynak.Én csak akkor leszek "gyenge", ha nem iszom eleget.

     

    Diétára visszatérve:Eleve nem iszom kávét tej nélkül és minden reggel kétszersültet ettem, akkor is, ha csak üres kávét ír.De sosem voltam egy nagy reggelizős, viszont este éhes vagyok, úgyhogy a hús salival egy nagyon finom vacsi.

    Egyénfüggő az egész,mint minden.

    előzmény:
    mokka69 (10)
    2008-03-27  10:31
  14. 2008. március 27. 10:3912.

    Egyébként nem a súly adat a fontos, hanem inkább az, hogy amikor 55 voltam, akkor nagyon jól éreztem magam a bőrömben. Az is igaz, 30 felett már sokkal könnyebben rakódnak le a kilók...

    Egyébként standard 38-as vagy M-es méret voltam, de most már egyre többször veszem észre, hogy feszülnek az M-es ruhák...

    Azért az a +4 kg is észrevehető.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772164 (11)
    2008-03-27  10:35
  15. Torolt_felhasznalo_772164
    Torolt_felhasznalo_772164
    2008. március 27. 10:3511.

    Gondoltam. Mármint hogy normális a súlyod.

     

    El tudom képzelni, hogy csak Te érzed nagynak pl. a fenekedet, de igazából nem az. De ha esetleg arányaiban tényleg az lenne, mert körte vagy homokóra alkatú vagy, akkor elárulom, lehetsz 50 kilós is, a fenekedet akkor is nagynak éreznéd.

     

    Tartsd a súlyod:sportolj és egyél, csak nézd meg, hogy mit!

    előzmény:
    kislinda (9)
    2008-03-27  10:27
  16. 2008. március 27. 10:3110.
    Én ezt már csináltam. Olyan drasztikus, hogy egy hát múlva úgy szédültem, hogy nem mertem elindulni sehova se. Fel is adtam. Az nem normális, hogy ez embernek szédelegnie kelljen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772164 (5)
    2008-03-27  10:11
  17. 2008. március 27. 10:279.
    171-172 cm
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772164 (8)
    2008-03-27  10:19
  18. Torolt_felhasznalo_772164
    Torolt_felhasznalo_772164
    2008. március 27. 10:198.
    Milyen magas vagy? Hány centi?
    előzmény:
    kislinda (7)
    2008-03-27  10:17
  19. 2008. március 27. 10:177.

    Köszi azért a válaszokat, azt hiszem lemondok róla...

    Magamról annyit írnék, hogy 3 évvel ezelőtt igen magas volt a testsúlyom...közel 70 kg voltam....Akkor 4 hónap alatt sikerült lefogynom (tornával, és szinte nem ettem szénhidártot diétával) 55 kg-ra.  Szóval akkor összeszedtem magam, akkor akaraterővel meg tudtam csinálni. Most 3 év elteltével 59 kg vagyok, és szeretnék visszamenni 55kg-ra. 

    De úgy tűnik, hogy nem a fent említett diétát kellene választanom... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772164 (5)
    2008-03-27  10:11
  20. 2008. március 27. 10:156.

    Nemrég olvastam valahol, hogy igaz az hogy a szénhidrátok hízlalnak, de azok teljes kihagyása azt eredményezi, hogy a diéta után a szervezet rááll a szénhidrátok fokozott beépítésébe, ezért a leadott kilók többszörösen viszajönnek.

     

    Szerintem minden féle tápanyagra szüksége van a szervezetnek, ezért inkább az adagok csökkentésében hiszek, mint az ilyen-olyan tápanyag megvonásban. 

     

    Lehet h tovább tart de a fél adag jó megoldás. Régen ezzel a módszerrel sikerült 15 kilót leadni. 

    előzmény:
    kislinda (1)
    2008-03-27  09:44
  21. Torolt_felhasznalo_772164
    Torolt_felhasznalo_772164
    2008. március 27. 10:115.

    Ez már a 3. változata kb. a 13 naposnak, amivel találkozom, de szerintem ez nem az eredeti.Annál is inkább, mert gondolj már bele, 13 nap alatt 20 kiló?! Gondolom (remélem), nem vagy 200 kiló?!

     

    Keress rá arra a neten, hogy a Max Planck (intézet) diétá(ja).

     

    A mi verziónk is már vagy 15 éves-akkor kapta anyukám valakitől-, és majdnem uaz mint a Max Planck-os, ezért gondolom, hogy az lehet az eredeti. + Egy majdnem ugyanilyen étrendet kapott a hormonzavar miatt meghízott barátnőm az ORVOSÁtól.De az eredetiben elég gyakran van olyan, hogy hús magában, a mienkben pedig (zöld)salátát lehet enni köretnek.

     

    A mienkben max 7-8 kilót ír, nekem a legtöbb 5-6 volt, de a 4 reálisabb.Egyébként jól betartható szerintem és egészséges is amit mi csináltunk. Épp most ment le vele 4 kiló.

     

     "Amennyiben a kúra ideje alatt szeszesitalt fogyaszt, cigarettázik, vagy rágógumit rág, kólát, egyéb üdítőitalt fogyaszt, azt azonnal abba kell hagyni. Ebben az esetben csak fél év múlva lehet újra kezdeni. Ha a kúra alatt éhséget érez - csak vizet ihat!"

     

    Ne haragudj, de már ebből rájöhetnél, hogy baromság! Valaki jócskán átköltötte azeredetit!Szóval: cukrot, lisztet, ezzel készült ételeket és alkoholt, alkoholosakat nem lehet enni, inni.Üres teát, kávét lehet inni közben. és fél éven belül azért nem ajánlott megismételni, mert elég "drasztikus", vagyis nagyon kevés kalóriát veszel magadhoz.

    Az anyagcserét szerintünk nem lehet 2 hét alatt megváltoztatni, egyébként is a testalkatot, anyagcserét 70%-ban a genetika határozza meg, akkor miről beszélünk?

    Csak ésszel!!!!!!

     

     

    előzmény:
    kislinda (1)
    2008-03-27  09:44
  22. 2008. március 27. 10:094.

    Szia!

     

    Tudományos alap: ha valaki max. 8-900, de sokszor csak 5-600 kcal-t fogyaszt naponta, akkor fogyni fog (ez még az alapanyagcseréhez is kevés). Pláne, hogy az elfogyasztott étel nagy része fehérje (bárányhús, hal, sonka, stb.) Ha ezek után még odafigyelve, okosan összeállítva étkezik, megtartHATja, amit addig leadott.... Hááááát, mit mondjak, ilyen feltételekkel és valószínűsített eredményekkel kb. 10 perc alatt bárki összeállíthat "diétát". Ennyit a tudományos alapról.

    Föl nem fogom, miért nem lehet pl. üdítőt, alkoholt inni, és ha iszol, miért nem lehet csak fél év múlva kezdeni, de marha tudományosan hangzik. (Kicsit olyan, mint, amikor nem küldöd tovább a körímélt, mi fog történni veled...)

    Ha ezt elkezded, már a 2. nap lila karikák fognak a szemed előtt szaladgálni, és síkideg leszel, kézremegéssel spékelve. Megfelelő akaraterővel biztosan betartható. A tapasztalatok szerint abból van a legkevesebb.

    Inkább futás vagy szobabringa, vagy torna. Ahhoz kevesebb akaraterő kell, és még ehetsz is, meg izmosodsz is.

    Szép napot.

    előzmény:
    kislinda (1)
    2008-03-27  09:44
  23. Torolt_felhasznalo_634025
    Torolt_felhasznalo_634025
    2008. március 27. 10:043.

    "Megváltoztatja az anyagcserét" - még ha ez lehetséges is lenne, akkor sem érthető, hogy ez mit jelent. (Gyorsabb/lassabb lesz, nem szívódik fel a zsír?) Te is tudod, hogy ez a diéta is egy szemfényvesztés, ezt valószínűleg a kávéipar és a marhahúsipar által felbérelt diétaszakember találta ki, az alapja az, hogy ha alig eszel, (és nagyrészt csak fehérjét), akkor fogysz.

    Én elvakultabb időszakomban próbáltam, azt hiszem, az első napot lehet belőle kb. végigcsinálni, én az esti vacsorára előírt marhahúsnál feladtam a harcot (nem eszem vöröshúst évek óta). Az étrend egy szelidített és erősen transzformált változatát csináltam kb. 1 hétig, nekem jó volt (reggelire kávé, délben saláta öntet nélkül, este egy alma kb.), 2-3 kg-ot fogytam tőle, de én hetente háromszor min. 1 órát sportolok is. (akkor is és azóta is)1 hónapja nem iszom kávét sem, szóval most már teljesen elképzelhetetlen, hogy ezt az étrendet akár csak gondolatban is lejátszam...

     

    A végkövetkeztetés: egyél 13 napig kefírt vagy csak narancsot, ugyanez lesz a hatása, mint ennek a diétának. Semmi tudományos alapja nincs, és ezt Te is tudod. Szedjél mellette vitamint. És az örök "fogyni csak kiegyensúlyozott étrend és testmozgás segítségével lehet" tanácsot sem hagyhatom ki a végéről...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_294988
    Torolt_felhasznalo_294988
    2008. március 27. 09:592.

    Nem.

    13 napi koplalással lehet súlyt veszteni, de az azért elég baromság, hogy csak a zsírpárnák fognak fogyni. A diéta típusát a szervezet nyilván beazonosítja, és tudja, hogy neki ezzel a fajta koplalással most majd zsírt kell égetni és hosszú távon súlyt megtartani a diéta után is..  

    Elmondom mi fog történni. Abbahagyod a koplalást, és ha nem figyelsz továbbra is arra hogy nyúl módjára étkezz, szépen visszajönnek a kilók. Vagy az ember egész életében répát eszik túróval meg kávéval.   MOndjuk emellett sportolni, mozogni nem kell, mert energiája nincs hozzá. Összeesik az edzőteremben, de már attól is hogy fel kell gyalogolni az ötödik emeletre ha rossz a lift.

     

     

    előzmény:
    kislinda (1)
    2008-03-27  09:44

Címlap

top