Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

HPV és terhesség

bosszi
Létrehozva: 2008. március 11. 10:57

Sziasztok!

2 P3-as lelet és HPV gyanú után a HPV tipizálásom eredménye 16-os magas rizikófaktorú pozitiv lett.  31 éves vagyok. Gyerekem még nincs, most szeretnénk babát.  Az orvosom még nem akar műtétet csinálni, azt mondta még várjunk 1 hónapot, szedjem a vitaminokat stb.

Megkérdeztem, hogy ha most teherbe esnék, akkor az milyen következménnyel lenne rám és a babára nézve. Azt mondta, hogy igazából csak annyi, hogy császárral szülhetek. Nem ellenezte a teherbe esést.  Én azért félek.

Olyanok hozzászólásait várom, akik voltak már hasonló helyzetben és HPV-vel estek teherbe. Hogy viselték a terhességet, akadt-e valami komplikáció és nem volt-e semmi baj a babával? Előre is köszönök minden hozzászólást.

  1. 2019. június 12. 05:4712.

    Szia! Látom régi a topic-od. Már minden rendben van? Nekem p3 hpv gyanúval 11 hét 5 naposan vették észre hogy pár napja nem dobog a szíve ezérr mirror ab. Ra kellett mennem művi befejezéssel.

    előzmény:
    bosszi (8)
    2008-03-11  12:22
  2. Torolt_felhasznalo_795895
    Torolt_felhasznalo_795895
    2008. március 27. 16:3011.

    Szia!

     

    Én a másik véglet vagyok, az elkeserítő! Két magas faktorszámú (56-68) vírussal műtöttek, minden jól ment. Szövettan is jó lett.

    Kb másfél hónap múlva - váratlanul - teherbe estem, de a 11. héten missed ab-om volt, mert kb a 8. héttől nem fejlődött a pici, és már szívhangja sem volt.

    A dokim szerint nem kizárt, hogy bezavart a műtét. Túl korán jött a baba. Persze biztosat senki sem tud, merthogy nem volt komolyabb vizsgálat a miértje felöl.

    Nem akartlak elkeseríteni, csak tudd, hogy ilyen is van...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2008. március 11. 12:3510.
    Még annyi, hogy ez a babánál nem okoz károsodást terhesség alatt. Ha szülés alatt érintkezik a fertőzött szövetekkel (pl. condyloma, vagy a méhszájon lévő elváltozás), akkor okozhat nála problémát. Ezért javasolják a császárt.
    előzmény:
    bosszi (8)
    2008-03-11  12:22
  4. 2008. március 11. 12:319.

    Szia!

    Nekem a terhesség alatt derült ki, hogy hpv-s vagyok. Igaz, valszeg nem a magas faktorszámú van nekem, hanem alacsony, ami a condylomát okozza. Így is derült ki, hogy a hüvelybemenetemnél nőtt egy condyloma. Az orvosom folyamatosan ecseteli már sokkal kisebb, ha szülésig teljesen elmúlik (remélem), akkor nyugodtan szülhetek hüvelyi úton, ha nem császár. Ennyi.

    A hpv nem jelent rögtön méhnyakrákot! Tényleg rengetegen hordozzák, van akinél soha nem is derül ki! Ja, és ha a szervezetedben aktív a vírus, a cytológia eredménye minden esetben rossz lesz! ha tünetmentes vagy, akkor nem.

    előzmény:
    bosszi (8)
    2008-03-11  12:22
  5. 2008. március 11. 12:228.

    Köszönöm a hozzászólásokat.

    Igazából az érdekelne, hogy ha most (ilyen eredménnyel) teherbe esem, akkor milyen gondok adódhatnak, adódhatnak-e egyáltalán a terhesség alatt és szüléskor, illetve ami a legfontosabb hogy biztos-e az  hogy egészséges babám születne.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. március 11. 12:077.

    Szia!

     

    Nekem is 2 P3-as leletem volt lassan másfél éve, meg is műtöttek. Majd másfél hónappal a műtét után teherbe estem, és minden komplikáció nélkül megszültem a gyönyörű kisfiamat. Semmilyen akadályt nem jelentett a műtét, és most a kistesó is gond nélkül összejött. Szóval ne izgulj, nem lesz gond, a teherbeesést nem gátolja.

    előzmény:
    bosszi (1)
    2008-03-11  10:57
  7. Torolt_felhasznalo_696580
    Torolt_felhasznalo_696580
    2008. március 11. 11:486.
    ja, és a p3 lehet valami fertőtől, gyulladástól, az még nem halálos ítélet... szülés előtt, ha nemmuszáj, nem szoktak csonkolni, mert valóban gondot okozhat a terhesség kihordásában, meg a szülésben is (a heges rész nem tud úgy tágulni ugye), de maga a HPV nem gond. sokan nem is tudják, hogy hordozók, mert ez ugye nem rutin vizsgálat. ha ez szülési akadály lenne, sztem szűrnék a terhesség alatt a sokezer egyébbel együtt...
    előzmény:
    bosszi (1)
    2008-03-11  10:57
  8. Torolt_felhasznalo_696580
    Torolt_felhasznalo_696580
    2008. március 11. 11:455.

    Szia!

    A hugom asszem pont 16-os, igaz, P2, kezelték, és a dokija kifejezetten azt mondta, jó lenne, ha mihamarabb szülne... szerintem ez nem akadály... 

    előzmény:
    bosszi (1)
    2008-03-11  10:57
  9. Torolt_felhasznalo_113913
    Torolt_felhasznalo_113913
    2008. március 11. 11:204.

    Nem mennél megnézetni egy másik dokival? dr. Pálfalvi az V. ker. hold utcában rendel, és ha jól tudom ez a szakterülete.

    Egy nagyon kedves barátnőm első babája után, két(!) P4es eredménnyel és a sajnos elkerülhetetlen műtéttel -csonkolták a méhszáj 3/4ed részét- másodszorra is teherbe esett és természetes úton szült. És (szerencsére) nem vagyok nagy szakértője a dolognak, de nem jól tudom, hogy a P3 gyulladást jelent? Akkor viszont antibiotikumot kéne szedned. Bár a 16os rizikófaktort nem értem, vagyos nem tudom hogy mit jelent...

    előzmény:
    bosszi (1)
    2008-03-11  10:57
  10. 2008. március 11. 11:013.

    Szia!

    Lehet méhszáj konizációt csinálnának, eltávolitanák a rákos területeket a méhszájadról, de attól tudtommal lehet szülni.

    Remélem jönn egy okosabb nálam.

    Sok sikert a babához! 

    előzmény:
    bosszi (1)
    2008-03-11  10:57
  11. 2008. március 11. 10:582.
    (csak hogy megjelenjen...)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top