Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Friss jogsisok!

Torolt_felhasznalo_167294
Torolt_felhasznalo_167294
Létrehozva: 2005. július 14. 14:54
sziasztok!
igazából tanácsot szeretnék kérni. 5 hónapja kaptam meg a jogsimat és nem merek vezetni. azóta jó ha 10x ültem a volán mögött. nem tudom megmondani mitől félek, de valamitől nagyon. pedig az oktatóm szerint jól csináltam, és nem is nagyon cseszegetett, tehát elvileg önbizalmam lenne hozzá. pedig a családom sokat bíztat és oda is adnák az autót, de nem merek. ez mindenkivel így volt, vagy csak én vagyok ilyen "speciális" eset? vagy nincs mese erőltetni kell? vagy mi erre a recept? mert nagyon jó lenne vezetni, nem szeretném, h a jogsim a polcon porosodjon!
  1. 2019. december 3. 22:01606.

    Nekem már megvan a jogsim, kb. 3 hete ,de nem ment parkolás  így körbe érdeklődtem sok helyen foglalkoztak jogsi utáni képzéssel ,de nekem rájuk eset a választásom.


    jogsisok.hu/index.html


    Vezettem velük 10 órát ez idő alatt megtanultam parkolni és autópálya amit soha nem gyakoroltam az is szuper volt. Aki ilyet keres annak biztos szível tudom ajánlani.

  2. 2005. november 3. 18:27605.

    Igen, eléggé halódik a dolog.  

    Én is vidéken kezdtem, és ott azért tényleg más, mint a pesti forgalomban. Habár itt tanultam, egy-két vidéki vezetés után már kicsit izgultam Pesttől. Aztán itt is vezettem már párszor, de azóta is keveset használjuk az autót hétközben. Max. hétvégente megyünk el egy-egy rövidebb útra (vendégség, ilyesmi), olyankor szoktam vezetni. Azért már sokkal jobban érzem a kocsit, de ennek ellenére izgulok, nehogy valami baj legyen. Főleg a kocsi miatt aggódom, hiszen új. Nem nekem kéne öszetörni...  

    előzmény:
    Lindi (604)
    2005-11-03  16:19
  3. 2005. november 3. 16:19604.

    Szia!

    Úgy látom nagyon kihalt a topic...Azóta voltam vezetni, igaz csak vidéken, mert először meg akartam tapasztalni, hogy milyen az új kocsival menni.De elég jól ment, bár ott nem is olyan nehéz ,és nagyon tetszik!

    És veled mizú? Te milyen utakon vezetsz?

     

     

    előzmény:
    doo-doo (603)
    2005-10-24  08:34
  4. 2005. október 24. 08:34603.
    Ezer éve voltam itt... Szóval csak most olvastam: és azóta hogy megy? :-) És hogy tetszik a vezetés? Mennyit vezetsz, milyen utakon? Stb., stb.... :-)
    előzmény:
    Lindi (602)
    2005-10-14  14:38
  5. 2005. október 14. 14:38602.

    Sziasztok!

    Ma érkezett meg a jogsim! 

    Tényleg olyan hamar megcsinálták, mert kedden voltam az okmányirodában,és ma már postázták is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2005. október 13. 15:29601.
    Ja, a tél izgi lesz, de szerintem az még a gyakorlott vezetőket is meg tudja "viccelni". Nekünk meg egész érdekes lesz.

    Igen, velem is az a baj, hogy ha megyünk is valahová, akkor sietünk vagy már késő van, vagy ilyesmi, és olyankor nem én vezetek, nekem elég stressz az, ha én vezetek, ne kelljen már amiatt is izgulni, hogy sietni kell! :-) Szóval emiatt ritkán vezetek, hiszen melózni is kell, a hétvégén meg más program miatt nem szoktunk ráérni. :-( Pedig én naívan azt gondoltam, ha végre lesz jogsim, majd vezetek orrba-szájba, erre meg... :-(

    Alice2: én is tapasztaltam, mennyire máshogy viselkednek az emberek az utakon a KRESZ-hez képest... Minket ez még azért zavar annyira, mert ahhoz próbálunk alkalmazkodni, hiszen máshoz még nem tudunk. Épp elég nekünk magunkra és a szabályokra figyelni, nemhogy még a másik hülyeségeire, aki előttünk/mögöttünk/mellettünk halad.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_711361 (600)
    2005-10-13  15:15
  7. Torolt_felhasznalo_711361
    Torolt_felhasznalo_711361
    2005. október 13. 15:15600.

    Na a pályára én még nem is gondoltam vezetés szempontjából. Én abszolút csak a városban vezettem, és csak nappal. Az egyetlen necces helyzet az volt, mikor szakadó esőben vezettem, és nem láttam sokszor tovább a szélvédőmnél. Ti nem féltek a téltől? Lehet, hogy én csak akkor kapok autót, és addig csak néha tudok vezetni. Azért nekem volt már néhány havas helyzet az életemben, mikor nem én vezettem, de belegondolva, nem biztos, hogy én meg tudtam volna fogni a kocsit. Gondolok itt a hó alatt megbújó jégbordára.

    előzmény:
    Alice2 (599)
    2005-10-13  14:50
  8. 2005. október 13. 14:50599.

    Nagggyon fura érzés kezemben a jogsival. Az elején az járt az eszemben, hogy hogy történhetett meg hogy az oktatóm és a vizsgabiztos is érettnek lát az önálló vezetésre?? 

    VW Golfon tanultam és Suzukink van. Ami fura, hogy a gázpedál annyival érzékenyebb, alig tudok szép lassan menni parkoláskor. pedig ez ugye nem ártana, amíg meg nem szokom, hogy a suzukinak feneke is van... Aztán a németek valahogy sokkal jobb féket raktak a Golfba.... ki gondolta volna.. Alig kellett hozzáérni, és lassult, a Suziba meg nyomom, mint a veszett fene, és nem lassulunk...  Na majd azért pár óra vezetés után átszoktatom magam. Ettől eltekintve nagyon jól ment. Nem én mondom, a párom mondta...  De igen őszinte ember, merek hinni neki. Érdekes viszont, hogy amitől a legjobban féltem, az nem igazolódott be. Attól rettegtem, hogy nagyon félni fogok oktató nélkül, és nem. Ez nem aggasztott. Viszont, hmmm hogy is mondjam, a Kresz szabályok egy kicsit módosulva érvényesülnek a forgalomban.... 

    Jujj, én vezettem autópályán!! Még a forgalmi vizsga előtt az oktatóm kivitt autópályás vezetésre. Levezettem Balatonkenesére! És nagyon állat volt, volt hogy 160-nal mentem a belső sávban, és volt akit letoltam onnan.   

    Imádtam, nagyobb koncentrációt igényelt, több figyelmet, de összevetve könnyebb volt, mint mondjuk a belvárosban vezetni...

     

    előzmény:
    doo-doo (592)
    2005-10-12  10:54
  9. 2005. október 12. 21:23598.

    Mióta megvan a jogsim, csak most mentünk hosszabb távra autópályán (hétvégén), előtte és azóta is csak az áruházakba. Addig meg nincs pihenőhely.   Csak úgy autópályán gyakorolni meg kicsit drága mulatság lenne.

    Azért majd valamikor egyszer... Ccsak mindig van valami baj, nem érünk rá, már késő van, más program van...stb.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_513057 (597)
    2005-10-12  15:55
  10. Torolt_felhasznalo_513057
    Torolt_felhasznalo_513057
    2005. október 12. 15:55597.
    Szerencsére mi eddig nem láttunk balesetet. Arra nem gondoltatok, hogy vhol a pályán egy pihenőhelynél cseréljetek? És akkor "kevésbé veszélyes" szakaszon szokod meg a gyorsaságot.
    előzmény:
    doo-doo (596)
    2005-10-12  15:11
  11. 2005. október 12. 15:11596.
    Eddig én sem féltem a pályán, én is vezettem már ott, hiszen az oktatóval kötelező is volt (vizsgaútvonal is), de magamtól nem szívesen mennék oda. Az M7-es kivezető szakaszán eddig kétszer utaztunk, móta jogsim van (barátom vezetett). Mind a két alkalommal balesetnél helyszíneltek... Szóval valahogy azon a szakaszon olyan ingerültek, figyelmetlenek, kapkodóak a sofőrök. Persze ott az a sok áruház, ötezer tábla, hogy melyikbe merre kell menni, és mindenki az utolsó percben vált sávot (egyszerre többet is akár), és kész a baj. Amíg meg én ilyen lassan reagálok, nem merek belevágni, hiszen ha rajtam múlik, akkor nem tudjuk elkerülni a balesetet. Olyan sebességnél nagyon gyorsan kell dönteni, mert sokszor az menti meg az embert, ha ő maga próbálja kikerülni a szabálytalankodóval való találkozást. Ez meg még nekem nem menne szerintem és karambolozni nem szeretnék a 2 hónapos kocsival...

    Az M7-es új szakaszán (Ordacsehiig) nagyon szép a pálya, és akkor kevesen is voltak, mikor arra jártunk, de akkor meg azért nem én vezettem, mert tele volt pakolva a kocsi, óvatosan kellett menni, nehogy minden összetörjön, szétcsússzon vagy a nyakunkba boruljon egy fékezéskor. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_513057 (595)
    2005-10-12  13:43
  12. Torolt_felhasznalo_513057
    Torolt_felhasznalo_513057
    2005. október 12. 13:43595.
    és ne félj, autópályán sokkal könnyebb vezetni (szerintem unalmas is), nincs akkora forgalom és a sebességhez is hozzászoksz gyorsan (túl gyorsan ))
    előzmény:
    doo-doo (592)
    2005-10-12  10:54
  13. Torolt_felhasznalo_513057
    Torolt_felhasznalo_513057
    2005. október 12. 13:42594.
    én egy hetes jogsival (és két gyerekkel a hátsó ülésen) mentem először az autópályára.
    előzmény:
    doo-doo (592)
    2005-10-12  10:54
  14. Torolt_felhasznalo_297045
    Torolt_felhasznalo_297045
    2005. október 12. 12:42593.

    szóval alapjában véve pozitív tapasztalatok,illetve pozitívan reagálod le a dolgokat.Amilyen hangulatban vagyok pl ma tuti kapott volna tőlem a mutogatós egy sallert 

    Jóóó nektek,de nagyon.Olyan jó lenne ha már én is várhatnám a jogsim jövetelét,de az még odébb van.Még az eüt is össze kell hoznom valamikor..csak tudnám mikor(főiskola, mindjárt itt a vizsgaidőszak).

    előzmény:
    doo-doo (586)
    2005-10-10  13:22
  15. 2005. október 12. 10:54592.
    Gratula! :-) Azért fura így kézbe fogni a jogosítványunkat, nem? :-) Meg belegondolni, hogy most már valóban teljes joggal kiengedtek minket az utakra... :-))) Nekem ez elég valószínűtlennek tűnt. Meg még most is az. Én??? Vezetni???? Ééééééééén????? :-)))

    Milyen autón tanultál és ehhez képest most milyet fogsz vezetni? Nekem a legfurcsább az volt, hogy a mi kocsink nagyobb, mint amin tanultam, és megszoktam, hogy a kis Yaris olyan fürgén fordul, kis helyekre is simán befér. Ez meg valamivel nagyobb, igaz, nem sokkal, csak valahogy más.

    Majd mesélj, hogy ment! Amúgy többiek, akik már vezettek forgalomban jogsival, mennyi idő után mentetek ki először autópályára? Én sima közúton is alig mernék sávot váltani, nem hogy autópályán... Vélemények?
    előzmény:
    Alice2 (591)
    2005-10-12  08:29
  16. 2005. október 12. 08:29591.

    Sziasztok!

    A tegnapi postával megérkezett a jogsim, úgyhogy ma este már megyek, és hasítom az utakat!!  Egyelőre csak a környékünkön próbálom hozzászoktatni magam, hogy más autó van alattam, oktató meg sehol. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz... 

    Egy kicsit parázok attól, hogy a tanulóautóval olyan szépen ment minden, és most úgy érzem újra kell tanulnom az egészet, és újra jönnek a kezdeti bénázások. Dehát ezeken túl kell esni, és rengeteget gyakorolni.

    Jujj, nálunk is volt egy tanuló, aki 60 éves korában kezdett vezetni tanulni, és 65 lett, mire megszerezte a jogsit...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_711361
    Torolt_felhasznalo_711361
    2005. október 11. 22:00590.

    Sziasztok. Én még csak ma ballagtam be az igazolásért, holnap okmány iroda, és lassan, de biztosan én is büszke jogsi tulajdonos leszek. Aztán várhatom az autómat. Addig meg kuncsorgok néha egy kicsit, hogy vezethessek. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_513057
    Torolt_felhasznalo_513057
    2005. október 10. 16:05589.
    Tulajdonképpen csak a parkolást, de azt nagyon pedig rutinon nagyon ment. Ja igen, és após Nissanjánál nem érzem, hogy mennyi gáz kell adni, úgyhogy szegény Micra mindig úgy felbőg, hogy kirohannék a világból is Ha a páromat kérdezzük, akkor ő a gyorshajtást is ide sorolná
    előzmény:
    doo-doo (588)
    2005-10-10  15:59
  19. 2005. október 10. 15:59588.
    Hát, bevallom, parkolnom még nem nagyon kellett! Eddig inkább csak köröket mentünk, otthonról indultunk, és haza érrkeztünk. De mikor pl. a nagy áruházak parkolóiba próbálok beállni... Huhh... Elég bénán megy még, de azért, mert nem tudom még annyira, mennyire és hogyan fordul a kocsi, meg hogy meddig ér ki hátul stb. Mellesleg eddig a tanulókocsival tök profin prakoltam. Remélem, ezzel is így lesz, csak még ezt is meg kell szokni, mint ahogy azt is meg kellett.

    Én este még nem vezettem. De lehet, hogy este kéne nekem is! ;-) Legalább nem látják, ha ég a fejem, mikor ügyetlenkedem.

    Neked mi az, amit el szoktál rontani?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_513057 (587)
    2005-10-10  13:42
  20. Torolt_felhasznalo_513057
    Torolt_felhasznalo_513057
    2005. október 10. 13:42587.
    és a parkolás jól megy? Én nagyon béna vagyok....viszont éjszaka, amikor tudom, hogy senkit nem tartok fel, egyből sikerül...napközben katasztrófális, valószínűleg azért, mert előre stresszelem magam, hogy úgyis elrontom. És lőn
    előzmény:
    doo-doo (586)
    2005-10-10  13:22
  21. 2005. október 10. 13:22586.
    Változó! Az egyik bénázásom alkalmával pl. egy tök rendes nő volt mögöttem, aki egy szót se szólt, mikor az emelkedőn indulásnál többször is lefulladtam. (Hát, ez van.) Szépen megvárta, míg elindulok, és kész. Szerettem volna inteni neki, hogy "köszönöm" a türelmét, de a váltás a kormányzás és az elindulás mellett erre már nem jutott kezem. :-)

    Máskor meg balra kanyarodás, megállás. Ahova menni akartam, jött ki egy kocsi. Nekem volt elsőbbségem, de nem mentem, mert a másik kocsi mögött a zebrán mentek át gyalogosok és ha befordultam volna, se az a másik kocsi nem tud kikanyarodni, se az egyenesen haladók nem tudnak menni (épp nem jött senki). Erre a kedves autóstárs elkezdett mutogatni, hogy menjek már. Én szerencsére ezt nem láttam, mert nem Őt néztem, és épp akkor indultam el. Csak a barátom mondta, hogy a nőci (mert nő volt) már ideges volt. Pedig a barátom szerint is jól csináltam a dolgot!

    Na meg az első "önálló" utamon is volt egy jó poén, mikor a pirosból zöldre váltó lámpánál (mármint nekem volt piros) ment még át egy öreg néni, én meg ezért nem indultam el, erre elkezdett dudálni a mögöttem lévő. Jót nevettem rajta: mit gondolt, hogy ha rámdudál, nekilódulok és áthajtok a nénin??? (Kikerülni ugyanis nem lehetett, szűk volt az utca.) :-)

    "T"-betűt nem használok, és most ott tartok megint, hogy nem is akarom kirakni. Inkább majd belejövök hamar! :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_297045 (585)
    2005-10-10  12:49
  22. Torolt_felhasznalo_297045
    Torolt_felhasznalo_297045
    2005. október 10. 12:49585.

    Nagy élmény lehetett , gyakrabban kell  utazgatni hétvégén 

    Amúgy mennyire türelmesek veled az autóstársak?

    előzmény:
    doo-doo (584)
    2005-10-09  20:05
  23. 2005. október 9. 20:05584.

    Hát persze, hogy van! ;-)

    Képzeljétek most hétvégén Hévíz és környékét "boldogítottam". :-))) De egész jól ment a vezetés. Mentem már nyolcvannal is. Lakott területen kívül persze! :-) Azért egy még szinte ismeretlen autóval és az oktatóm nélkül... Igaz, mellettem ottvolt a barátom bátorításnak... :-) Amúgy most az emelkedőn indulással vannak gondjaim. :-( Meg a "hirtelen zöldre váltós lámpáknál" elindulás is nehézkes néha... :-((( De ezt kiküszöbölendő, gyakoroltam a feljárón. Ott tök jül meg tudom tartani az autót állásban a gázzal és a kuplunggal. Máskor meg (ha gyorsan kell csinálni a dolgot), akkor sokszor elrontom. Hát, ez van. Ennek ellenére azért tökre tetszett a maga a vezetés!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_297045 (583)
    2005-10-09  14:49
  24. Torolt_felhasznalo_297045
    Torolt_felhasznalo_297045
    2005. október 9. 14:49583.

    Szóval van még reményem? 

    előzmény:
    doo-doo (578)
    2005-10-07  12:53

Címlap

top