Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kétszintű érettségi

kisnyusz
Létrehozva: 2004. május 12. 09:41
Véleményeket szeretnék hallani a jövő évben bevezetésre kerülő új érettségiről. A lányom jövőre érettségizik, és nagyon félnek ettől az új dologtól. A történelem úgy zajlik, hogy tippelni kell, vagy hozzárendelni dolgokat egymáshoz, olyan feladatok lesznek amire nem lehet készülni, vagy legalábbi nem tudják, hogy hogyan lehet készülni. A tanárok sincsenek igazán képben, a gyerekek pedig úgy érzik, hogy jól kiszúrnak velük....:-((
Állítólag van minden tárgyból egy feladatsor-gyűjtemény, amit viszont csak a tanárok kapnak meg...Nagyon sajnálom a gyerekeket, mert már most rettegnek attól, hogy mi vár rájuk jövőre...
  1. 2004. szeptember 16. 12:3844.
    Az ismétlésekért, hibákért elnézést, a pici fiam is szeretne gépelni. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. szeptember 16. 12:3743.
    Ja és nálunk az igazgató Úr azt javasolta, a pluszpontok miatt azt javasolja legalább egy antárgyból tegyen emeltszintűt a diák, Eddig mi két tantárgyból készültünk emeltszintűre, fizikából, és matekból, és ez marad is, de érettségizni csak matekból fogunk, mert a fizika szóbelitől tartunk. . Minden szóbelitől tartunk. Ebből ilyen magas képzés mellett szerintem a középszintű remekül fog menni. . . És az is elég lesz a műszaki pályához ezenkívül már van egy középfokú nyelvvizsgája a gyerkőcnek, úgy hogy a nyelv az már ötös, plussz 7 ponttal. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. szeptember 16. 12:3342.
    Fel szeretném frissíteni a témát. . . Tegnap voltam szülőin, és úgy látom, nekünk jó lesz ez az érettségi forma. . Igaz a szóbelitől tartunk, de egyébbként pozitívnak látom a változásokat. . Nekem nszimpatikus változtatás az, hogy ha a szerzett pontok duplája jobb eredményt ad mint a vitt és szerzett, akkor automatikusan azt veszik figyelembe. . Nálunk van egy két tanár aki versenyt űz a rosszjegyekből. . És hát régen nem mindegy volt, hogy 4-es vagy 5-ös van a biziben félévkor, vagy évvégén, hiába jelesre írta a gyerek az érettségit. .
    És tetszik az is ha 3asnál jobbra írja az emeltszintűt kap plussz 7 pontot, ami szinte ugyanannyi mintha középszintűből az ötöst írta volna meg. . .
    Tetszik az is, hogy minden felsőoktatási intézmény elfogadja a középszintű érettségit kivétel a nyelveknél. . De negatívumként sorolható ide hogy még nem tisztázták, hogy melyik intézmény melyik két tantárgyat kéri. . . Így előfordulhat, hogy valaknek 6 tantárgyból kell érettségiznie, és annak az átlaga számít bele a szerzett pontokba. . Egészégügy, természettudományok. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. augusztus 16. 09:3341.
    Sziasztok!

    Nemsokára (?) történelem tanárként fogok végezni, így tudok pár dolgot a történelem érettségiről. Nem olyan nehéz a középszint, sőt az emelt sem, de aki nem találkozott eddig ilyen feladatokkal, az felkötheti a gatyáját. Igaz ugyan, hogy a legtöbb intézmény nem kér emelt szintet, de jelentős plusz pontot (nem egyet, nem kettőt) adnak érte. Ha valaki emelt szintet ír, annak 60 %-tól jeles, ha középszintet, akkor 80 %-tól. De az emelt szint mégiscsak nehezebb! Szerintem érdemes megfontolni, hogy ki melyiket írja!

    Ha valaki idén érettségizett, de jövőre felvételizne, akkor annak a jegyét átszámítják. Aki jeles volt, annak 100%, aki jó, anak talán 80% és így tovább. De ha valaki jobbat szeretne, az újra írhat. Ez nem feltétlenül újabb érettségi, inkább "felvételi".
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_714950
    Torolt_felhasznalo_714950
    2004. május 12. 12:0840.
    Egyébként az én lányom is nagyon parázik, de ő most irt egy emeltszintú próbatörit és tetszett neki.
    Pedig nem egy törikirály. Ugyhogy nyugi azért Nektek is:))
    előzmény:
    kisnyusz (30)
     
  6. Torolt_felhasznalo_714950
    Torolt_felhasznalo_714950
    2004. május 12. 12:0439.
    Csatlakozom Hozzátok ha lehet, csak most nem nagyon van időm.
    A kisleányom jövőre érik, ugyhogy minden érdekel és amit tudok azt én is szivesen megosztom Veletek:)
    Egyébként itt nem is a félelemről van szó, hanem tul sok a bizonytalanság, ami ugye a mai rendszerben már nincsen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_147763
    Torolt_felhasznalo_147763
    2004. május 12. 12:0438.
    És 5 év múlva, akinek nincs diplomája, vajon már úgy fog szelektálni az álláshirdetések közül, hogy: elvárások: ez, meg az, és emelt szintű érettségi?:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. május 12. 10:4237.
    Igen, ezt tudom. . .
    Mondjuk eddig úgy volt, hogy a nyelvvizsga = volt az érettségivel, kiváltotta azt. Persze, ha nem kell külön fizetni a nyelvvizsgáért az jó :)
    előzmény:
    cendrillon (36)
     
  9. 2004. május 12. 10:4036.
    Valóban nem kéri a felsőoktatási intézmények zöme az emelt szintű értettségit. Akiknek van a tarsolyukban jó átlag és pluszpontok (nyelvvizsga, versenyhelyezés, ilyesmi) az egy sima érettségivel és a pluszpontjaival is esélyes lehet bejutni valahová. Akinek azonban nincs pluszpontja, az az emelt szintű érettségivel szerezhet magának. Az ugyanis arra szolgál, hogy mivel keményebb, több pontot lehet szerezni általa. Például, ha nyelvből emelt szintű érettségit teszel, akkor az annyit ér, mint egy nyelvvizsga. Sőt, az is lehetséges, hogy valaki előrehozott érettségit tegyen, ami annyit jelent, hogy pl. földrajzot csak másodikig tanult és utána leérettségizik belőle (míg emlékszik rá). Egy tárgy már ki is van pipálva.
    előzmény:
    manokamoka (16)
     
  10. 2004. május 12. 10:4035.

    Lehet, hogy most nagyon félnek. Minket is majd' egész idő alatt azzal rémisztgettek a tanarak, hogy majd az érettségi így, a felvételi úgy. . . aztán egy viccnek tűnt az egész. 2 tárgyból nekem is felkészítő tanárhoz kellett járnom plusz rajzból az egyetemi előkészítőre.
    Most olvastam el az idevágó cikket a 2szintű érettségiről. A cikkből számomra ez vonható le:ha ténylegesen működni fog, akkor nem lesz rossz a rendszer, de addig, amíg "bejáratódik" sajnos lesznek benne hibák is.
    Ha a lányod erős gimibe jár, nem hinném hogy nagyon félnie kéne. Én is erős gimibe jártam, ahol azért 'hozni kellett' egy átlagot és a tanárok presztízskérdésnek tekintették, hogy felvegyék az embert. De jó erős tanárok is voltak. Angolul máig is tudom az összes konyhai fűszernevet:)))
    előzmény:
    kisnyusz (14)
     
  11. 2004. május 12. 10:3934.
    dehogynem vesznek föl 600 embert. ugyanis akkor 4 vagy 5 évig (a képzést tervezett idejéig) annyi gyerek után kapják a fejpénzt.

    aztán első félévben szeletálnak. :-((
    előzmény:
    magique (33)
     
  12. 2004. május 12. 10:3733.
    Valószínű, hogy azok az egyetemek, főiskolák, ahol nagy a túljelentkezés, meg fogják oldani, hogy felvételiztessenek, pl. 'alkalmassági vizsga' címszó alatt. (Csak nem vesznek fel 600 embert oda, ahol eddig 120 fős volt egy évfolyam!) Tehát az érettségi vlsz. oda lesz csak automatikus belépő, ahol így is nemhezen töltik fel a keretlétszámot. Persze lehet, hogy tévedek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_669565
    Torolt_felhasznalo_669565
    2004. május 12. 10:3732.
    Azért nem ekkora újdonság a dolog, eddig is volt több tárgyból közös érettségi-felvételi. Azt ígérik, hogy annál azért könnyebb lesz az emelt szintű, majd meglátjuk. . .

    És igen, akinek nem jól sikerült, az a következő évben újra írhatja, és az is megírhatja, aki régebben érettségizett. Szerintem nem jó megközelítés, hogy újra érettségizik, és aki eddig középiskola után pár évvel megírta a közöset, az is újra érettségizett? Szerintem azért ennyire nem ijesztő a dolog
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. május 12. 10:3631.
    Nem tudom minek ennyit parázni. . . nyílván mindenki félt érettségi előtt, hisz egy normál érettséginél se tudja az ember hogy ire számítson amíg nem esik át rajta. . . Mindenkit ijesztgetnek vele, aztán utána jót lehet röhögni. . nem hiszem el hogy ha egy gyerek legalább egy kis időt fordít rá akkor probléma legyen. . . a többi felvetett problémára pedig biztos kidolgoztak vmit az "okosok". . . Egyre rosszabb az oktatási rendszer örüljünk inkább ha kicsit emeltebb szintű lesz. . . emellett azért is kár félni mert minden gyereknek ugyanazt kell írnia, tehát más sincs jobb helyzetben. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. május 12. 10:3630.
    Meg tudtam nyitni a történelmet. . . aztán a 13 feladatnál gyorsan bezártam. Két diagramot ábrázolt, és ezt kellett volna elemezni. . . . Nem szeretnék jövőre érettségizni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. május 12. 10:3229.
    Próbáltam megnyitni a www. om. hu-n a feladatsorokat de nem tudtam:-((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_387830
    Torolt_felhasznalo_387830
    2004. május 12. 10:2928.
    Az emelt szintű érettségi szerintem semmire se jó azon kívül, hogy húzzák az idegeinket. Bár sokaknak más a véleménye az egészről. :(
    előzmény:
    manokamoka (24)
     
  18. 2004. május 12. 10:2927.
    "Különös eljárás" húha :)))) Nem értem miért kell túlbonyolítani. . :
    előzmény:
    timna (26)
     
  19. 2004. május 12. 10:2726.
    nekik vmi különös eljárással átszámítják a pontjukat.
    előzmény:
    manokamoka (19)
     
  20. 2004. május 12. 10:2725.
    Hogy ez milyen balgaság. . .
    Gondolom, hogy másoddiplománál meg marad a sima felvételi. . .
    Hogy ennek mi értelme volt. . . :-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277274 (21)
     
  21. 2004. május 12. 10:2724.
    Na, én is pont ue-t kérdeztem. . . . Tehát miattuk meg kell, hogy maradjon a hagyományos felvételi eljárás, nem? És az egyetemek nem is kérik az emelt szintű érettségit. . . Akkor meg minek??
    előzmény:
    toblerone1 (20)
     
  22. Torolt_felhasznalo_387830
    Torolt_felhasznalo_387830
    2004. május 12. 10:2623.
    Én is indítottam már egy ilyen topikot a Divat-karrier témában. Sok hozzászólás volt. Nézzétek meg!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. május 12. 10:2522.
    Hát ez az ami nekünk sem tiszta. . . Nem mehet el két év múlva újra érettségizni, tehát, kell hogy legyen felvételi. mi megkérdeztük annak az egyetemnek a tanársegédjét vagy kicsodáját, ahova menni akar, és ő sem tudott mondani semmit. . . :-(((
    előzmény:
    toblerone1 (20)
     
  24. Torolt_felhasznalo_277274
    Torolt_felhasznalo_277274
    2004. május 12. 10:2421.
    Sajna annak is érettségizni kell, de csak a felvételi tárgyból én úgy tudom. :(
    előzmény:
    toblerone1 (20)
     

Címlap

top