Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Proaktív

azaki
Létrehozva: 2004. szeptember 22. 06:10
Segítsetek! Több álláshirdetésben láttam már az elvárások között, hogy "proaktív". Nem igazán tudom értelmezni. Megmondaná valaki, hogy mit is jelent? Kösz!
  1. CPP
    CPP
    2004. szeptember 22. 08:397.
    Szia!

    Tipikus "multi" szakkifejezés, amit már átvettek a magyar cégek is, mint minden más, hasonló globál marhaságot.
    Személy szerint utálom a kifejezést - de az előttem szólók helyesen fejtették meg a jelentést.

    Magyarul: a munkahelyen a főnök képtelen meghatároznia munkakört, ezért elvárja a friss emberkétől, hogy már minimum a második napra lássa át a szervezetet és a folyamatokat, illetve találja ki, hogy mi is a feladata.
    Persze most cinikus voltam.

    Ez jellemző egyébként a mai munkahelyekre: mindent elvárnak tőled, de kevés segítséget kapsz (tiszteleta kivételnek). Természetesen ha kb pár hónap alatt a főnök úgy érzi, hogy képtelen vagy kitalálni titkos gondolatait, akkor Te nem vagy proaktív.

    Természetesen sok függ attól is, hogy mekkora cég, milyen a cégkultúra és mi a munkakör, amire jelentkezel.

    Egy a fontos: ha valahova beállsz dolgozni, az első, amit elkérsz, egy hivatalos munkaköri leírás legyen, amit a szerzödéshez kapcsolnak és alá van írva mindkettö. Enélkül ne kezdj dolgozni, mert könnyen átverhetnek. Ha azt mondják, hogy a munkakör még nem meghatározott, vagy hogy "majd időközben kialakul, pontosan mi is a munkakör", akkor is ragaszkodj ahhoz, hogy legalább egy oldalban foglalják össze az elvárásaikat. Máskülönben nincs megállás.

    CPP
    (egy tapasztalt multis)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_243388
    Torolt_felhasznalo_243388
    2004. szeptember 22. 08:336.
    google. com, keresőszóként "proaktív jelentése" (de ez így egy kicsit sok), majd "proaktív azaz".
    előzmény:
    azaki (5)
     
  3. 2004. szeptember 22. 08:225.
    Köszi! Úgy látom vlami értemező szótárból nézted ki. Megkérdezhetem hol találtad? Én a startlapon nem láttam semmi használható linket. :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243388 (3)
     
  4. 2004. szeptember 22. 08:204.
    Hasonlóra jutottam én is, ezek szerint jól következtettem. :)
    Jobbulást!!!
    előzmény:
    petunia (2)
     
  5. Torolt_felhasznalo_243388
    Torolt_felhasznalo_243388
    2004. szeptember 22. 07:593.
    Előregondolkodó, előrelátó, rejtett igényeket ismer fel. (Kezdeményező, tevékenysége megelőző jellegű. )
    Más forrás: megváltoztatásra törekvő, (e forrás szerint a preaktív az elébemenő magatartás, reaktív pedig alkalmazkodó. )
    előzmény:
    azaki (1)
     
  6. 2004. szeptember 22. 06:432.
    Hm, ígNem tudom pontosan, de mivel a pro valami "elő" dolgot jelent, tehát előaktív, ami szerintem a flancos változata a kezdeményezőnek. Szóval szerintem olyasmire utalhat, hogy az ember nem csak végrehajtja a feladatokat, hanem maga is kezdeményez dolgokat, még mielőtt feladatként meghatározzák neki.
    Lehet, hogy totál baromság, amit mondtam, akkor bocsi, de korán van, és beteg is vagyok. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top