Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

SKINOREN

Kirrk
Létrehozva: 2005. november 9. 08:27

Sziasztok!

kb. 3 hete kezdtem el használni a Skinoren nevű krémet, de még mindig csípi az arcomat. Normális ez? Csak este kenem magamra, alapos arctisztítás után.

Kb. mikor kellene látszania annak, hogy használom, csak azért kérdem, mert nálam eddig látványos javulás nem következett be.. 

Ha valaki már használta, akkor szívesen meghallgatnám a véleményét róla.

Előre is köszi!

  1. 2020. november 23. 19:3635.

    Szia!
    Mi a neve ennek a 160Ft-os hidratálónak?
    Nekem is nagy szükségem lenne rá, és ezek a márkás krémek nem váltják meg a világot...

    előzmény:
    mudpach2 (31)
    2010-04-03  14:19
  2. 2012. november 22. 16:1134.

    Szia !

     

    érdekelne a doktornő neve.

    köszönettel:Dóra

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560059 (19)
    2008-07-16  23:45
  3. 2012. március 4. 00:2133.
    nekem olyan jóóó volt hogy 1 napos használat után leszárította a pattanásomat 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_446066 (8)
    2008-03-16  13:15
  4. 2011. július 17. 07:4032.

    Sziasztok!

     

    Többen is emlegettek egy bőrgyógyászt a Mária utcában. Vki meg tudná nekem írni a nevét? Most szeretnék oda időpontot kérni, és ha van rá mód, akkor egyenes hozzá fordulnék segítségért.

     

    Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

     

    Virág 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2010. Április 3. 14:1931.

    Sziasztok!

     

    Én lassan több, mint egy hónapja használom a Skineritet....eleinte átmeneti javulást tapasztalta, de mellette egy másik hormonális gyógyszert is el kellett kezdenem (más endokrinológiai probléma miatt, valszeg. ettől lettem pattanásos is), és borzalmas lett a bőröm!!!

     

    A doktornőm most felírta a Skinoren mellé a Zyneritet is, és az endok. után vissza kell hozzá mennem, mert gyógyszert akar felírni.

     

    Már nagyon szeretném, ha szép lenne a bőröm, mert évek óta ezzel küszködöm.

     

    a bőr húzódására: a bőrgyógyászom felírt egy gyógyszertári hidratálót, hogy ha nagyon húzódik azzal nyugodtan kenjem be. Kemény 160 Ft egy tégely, és hihetetlenül jóóó! Eddig Clinique, Estée Vichy és társaira doblátam ki a pénzem...bár előbb tudtam volna, hogy ilyen olcsón ilyen jó hidratálót tudok venni!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_829077 (30)
    2010-03-18  01:02
  6. Torolt_felhasznalo_829077
    Torolt_felhasznalo_829077
    2010. március 18. 01:0230.

    SZIASZTOK,

     

    Nem látok nagy mozgást itt de gondoltam megpróbálkozom hátha van itt még valaki vagy lesz új...

    Én is pattanásokkal szenvedek, nagyok és fájnak, 2-nél több nincsen soha de ha egyik eltűnik jön másik. Most éppen bőrgyógyásznál voltam, ez a második alkalom utobbi 5 évben, és 3 hetes antibiotikum meg kenőcsös kúrát írt ki nekem, mondván ezt helyileg kezelni kell, aztán elküldött endokrinológushoz meg fogászatra. Kenőcsök, Skinoren, Differin gél és krém meg még egy amit most nem tok. Nekem is picit csípett sejtem a Skinoren de csak pár másodpercig. Szóval én is szenvedek emiatt. Hihetetlen, hogy a bőrdoki által ajánlott endokrinológushoz csak májusra kaptam volna időpontot, soha nem hittem volna... ajánlott másikat aki márc. 30 ra tudott csak. Elképesztő :-)

     

    Üdv

    mindenkinek:-)

    előzmény:
    Kirrk (1)
    2005-11-09  08:27
  7. Torolt_felhasznalo_737527
    Torolt_felhasznalo_737527
    2009. július 25. 12:4529.

    Sziasztok .

    Meg tudja Nekem mondani valaki a Mária utcai bőrgyógyász nevét?? Akit mindenki emleget, hogy mil.yen ügyes!!

    Előre is köszi!!!!!!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_417977
    Torolt_felhasznalo_417977
    2008. november 7. 10:3628.

    Sziasztok! Manita, vagy valaki, megtudná nekem is adni a Mária utcai doktornő elérhetőségét? Ill. akik voltak már nála, szintén meg vannak vele elégedve v. mik a tapasztalatok?

    Másik kérdésem az lenne, h nem tapasztalt-e vki esetleg szőrösödést v. a szőrpihék megerősödését az arcon a Skinorentől? Én most kezdtem el használni, de kicsit félek, mert korábban azt hallottam, h a savas krémek használatának könnyen lehetnek ilyen mellékhatásai.

    Köszi előre is a választ! Léna

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773348 (22)
    2008-07-26  00:50
  9. Torolt_felhasznalo_714307
    Torolt_felhasznalo_714307
    2008. október 8. 20:4227.

    Nekem is ragyogni szokott az arcom a Skinorentől, én így csak este kenem be az arcomat vele.

    A Zyneritben még volt egy kicsi, így azt is elhasználom, reggel szoktam bekenni vele az arcomat. Nekem nem szárít úgy, mint ahogy te írtad, nincs vele gondom.

    Viszont azt vettem észre, hogy bármilyen terméket használok, ami krém, mindentől fénylik a bőröm. Ezért is csak estére használom a Skinorent. Nekem inkább ezek a folyadékok jönnek be, attól legalább nem fénylik.

    Ha valami más bejön majd neked, amit a bőrgyógyász ajánl, majd írj a tapasztalataidról.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_122006 (26)
    2008-10-04  20:18
  10. Torolt_felhasznalo_122006
    Torolt_felhasznalo_122006
    2008. október 4. 20:1826.

    Sziasztok!

     

    Kb. egy hónapja használom a Skinoren krémet és először semmi furcsát nem tapasztaltam. Nem viszketett és nem is csípte az arcomat. Pár napja azonban rettenetesen elkezdett csúnyulni az arcom, rengeteg gumócska és pattanás előjött rajta, pedig rendeltetésszerűen használom a krémet... Már a viszketés és a csípés is jelentkezett, remélem, nem sokáig fog ez így maradni...

     

    Egy hete kezdtem fogamzásgátlót szedni ismét, valószínűleg ez boríthatta fel egy kicsit a hormonháztartásom...

     

    Csiripcsóka! Én nem merek semmilyen más készítményt használni a Skinoren mellé. Régebben (semmivel sem kombinálva, csak magában) használtam Differint és Zyneritet is, de rettenetesen kiszárították az arcom, a bőrt rétegekben lehetett lehúzni róla... Nekem még olyan furcsaság jelentkezett a Skinoren használatánál, hogy zsírosodik a bőröm. Pár órával a bekenés után olyan fényes lesz az arcom, hogy ihaj! Egyszerűen már el sem tudom képzelni, hogy mi mást lehetne elkövetni az arcommal, hogy az enyém is olyan szép legyen, mint a többi lányé. Pedig annyit foglalkozom vele.

     

    Most készülök egy bőrgyógyászhoz, remélem, ő majd tud valami tartós megoldást a pattanások ellen, mert az átmeneti segítségekből már elegem van... Néhány kencefice használ egy pár napig, de aztán megint előjönek ezek a csúnyaságok, hiába, hogy ugyanúgy használom a készítményeket, ahogy a betegtájékoztatón áll.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_714307 (24)
    2008-09-18  20:43
  11. Torolt_felhasznalo_714307
    Torolt_felhasznalo_714307
    2008. szeptember 18. 20:4925.

    Szia!

     

    A Pigmanormon milyen foltokra való?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773348 (20)
    2008-07-23  00:08
  12. Torolt_felhasznalo_714307
    Torolt_felhasznalo_714307
    2008. szeptember 18. 20:4324.

    Sziasztok!

     

    Nem tudom, hogy jár-e még erre valaki. A hozzászólásokat nem olvastam most vissza, mert még nem volt időm.

     

    Most kezdetm el használni a Skinorent és nagyon viszket az arcom, ez minden egyes bekenésnél így lesz?

     

    A Skinoren mellett ti használtok még valamit? Nekem ajánlották a Zyneritet, a Differint, a Lubexylt csak azt nem tudom, hogy használjam-e egyátalán valamelyiket a Skinoren mellé, és ha igen melyiket. Vagy úgy már nagyon kiszáradna az arcom?

     

    Egyébként miteszereim vannak, és néha gumók jönnek ki az állcsontom alatt, ezeket Zynerittel kentem, el is múltak, de mikor  abbahagytam újra előjöttek. Nem olyan csúnya lila, gennyes gumók ezek, csak picik és nincs bennük semmi, hiába nyomkodom. Ettől persze már jó barna foltos az arcom.

     

    Most viszont a Skinorent kezdtem el, mert a Zynerit miteszerekre nem való, ezért nem tudom, hogy használja-e mellé valami mást is. Aki tud nekem ebben tanácsot adni azt megköszönném.

    előzmény:
    Kirrk (1)
    2005-11-09  08:27
  13. Torolt_felhasznalo_122006
    Torolt_felhasznalo_122006
    2008. szeptember 16. 17:1323.

    Valaki nem tudná megadni a Mária utcai bőrklinikán rendelést tartó bőrgyógyásznak az elérhetőségeit?

     

    Én 2 hete használom a Skinoren krémet és bár enyhe javulás mutatkozik , nem tudom eldönteni, hogy ez a krémnek köszönhető-e vagy most csak épp jó passzban van a bőröm. Szeretném egy hozzáértő véleményét is kikérni, mert azok a bőrdokik, akiknél eddig jártam, kb. 1,5 m-ről, minden további vizsgálat nélkül, ránézésre írtak fel mindenfajta kenceficét, amikből persze eddig egyik sem használt tartósan. Az ideiglenes megoldásokból meg már elegem van, talán ez a bőrgyógyász tényleg tud segíteni.

     

    Előre is köszönet az elérhetőségért!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_773348
    Torolt_felhasznalo_773348
    2008. július 26. 00:5022.

    Szia!

     

     Köszönöm a segítséged.Nagyon kedves tőled!!Halványodni nekem is halványodik a folt, de nekem az nem elég, mert így nem tudom elfogadni magam.Nem vagyok felszabadult már 4 éve emiatt.Így most a Pigmanorm nevű erős krémet már megrendeltem Németből, az az utolsó reményem, mert mindenkinek hatott eddig.Annyi dokinál voltam már, mindenki ajánl valakit hogy az a tuti, de SENKI se tud segíteni, mivel mindannyian csak azt mondják hogy ezt nem lehet eltűntetni.Na most adok a foltoknak ezzel a krémmel!!!

     Azért ha lennél olyan kedves, eltenném a doki nevét.Köszönöm előre is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560059 (21)
    2008-07-23  09:18
  15. Torolt_felhasznalo_560059
    Torolt_felhasznalo_560059
    2008. július 23. 09:1821.

    Tudod elszomorító, hogy ennyi pénzért, felületes vizsgálat után rosszat tesz az emberrel. Akinél én voltam a Mária utcai Bőrklinikán dolgozik, vizitdíj nélkül, lelkiismeretesen és csupán a személyid és a TAJ kártyád szükséges hozzá. Alapos és kedves és nekem 2,5 hét alatt eltünt minden csúnyaság és azóüta újra szépnek látom magam, nincsenek sebek, a foltok halványodnak napról-napra.

    Ha akarod a Doktornő nevét, elérhetőségét, írd meg és elküldöm. Az az egy a bibi, hogy időpontot kell kérni telefonon előre, de MEGÉRI! szép napot Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773348 (20)
    2008-07-23  00:08
  16. Torolt_felhasznalo_773348
    Torolt_felhasznalo_773348
    2008. július 23. 00:0820.

    Sziasztok!

     

     Anno a patik miatt mentem bőrdokihoz, mert nem volt olyan hét, hogy nem lett volna valami csúnyasá(és nem is egy)az arcomon.Magándoki Soroksáron(Dr.Sz.ndi), 7000Ft egy vizit(4 éve!), és 5(!!!)perc alatt, 1,5 méter távolságból, májfunkció vizsgálat nélkül(!!!)felírta a Roaccutant nyáron, fogamzásgátló nélkül.Ez egy brutál gyógyszer, használ az igaz, de torzszülött születik ha terhes leszel, és pigmentfoltos leszel ha nyáron szeded.Na bejött!A terhesség is, meg a foltok is.Nyáron meg úgy szenvedtem tőle, mert anniyra kiszárított, mintha sivatagba lettem volna.Azt mondták a gyógyszertárba hogy jelentsem fel, becsukhatná a praxisát, és ki tudja még hány lánnyal tette ugyanezt?Szóval pesze dehogy tartottam meg a magzatot, a foltok meg azóta depresszióssá tettek!Ráment egy kisebb (nem is kisebb) vagyon:lézer, ilyen kence olyan kence(tényleg nincs hatóanyag a Vichykbe, akik írták igazat írtak, jót akarunk, ilyenre ne költsetek!), vagy 10 magándoki, gyógynövényes hámlasztás kétszer,..szóval semmi.A pati elmúlt a Roaccutantól, de foltos maradtam, így inkább lennék patis, de még mennyire!!

     Most egy hete használom a Skinorent, nincs változás foltban-patiban(kevés van), de kivárom mi lesz.Ősszel elkezdem a Pigmanormot a foltokra, de az egy másik fórum.Csak ezt szerettem  volna leírni. Pá

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560059 (19)
    2008-07-16  23:45
  17. Torolt_felhasznalo_560059
    Torolt_felhasznalo_560059
    2008. július 16. 23:4519.

    Sziasztok, úgy gondolom én lehetek a legidősebb köztetetk, mégis ugyanazzal a problémával küzdök.

    Véletlenül találtam rá egy Doktornőre, aki ránézésre megmondta mi a problémám, levezette mitől lett aknés a bőrőm (tinikoromban semmi baja sem volt. a fogamzásgátló elhagyása miatt, a hormon adag hiányzik a szervezetemnek:( ) és felírt egy hámlasztó krémet, amelyet a gyógyszertárban 157 ftért vásároltam meg és amíg el nem fogyott a Bioderma sebium arclemosó gélllel mostan az arcom reggel és este. Miután a csúnya sebek elmúltak a skinorent kezdtem el használni, amely valóban nagyon csíp és viszket a bőrőm tőle, de visszahúzza a patikat, valamint utat enged nekik és szépen ki lehet pucolni a pórusokat. 2,5 hete használom a krémet és sokkal szebb a bőrőm. Amint elmúlik minden csúnyaság, mélyhámlasztást végeznek rajtam, amitől elmúlnak a foltok, hegek. Olyan ismerősőktől hallottam ezeket, akik saját magukon tapasztalták.

    A doktornéni, aki foglalkozik és ért is ahhoz amit csinál a Mária utcai Bőrklinikán dolgozik.

    Aki érdekel a neve, elérhetősége kérdezzen, szívesen megírom.

    Kitartás, mert van kiút ebből a csúnyaságból. 

     

     

     

    előzmény:
    vikike82 (18)
    2008-07-08  14:14
  18. 2008. július 8. 14:1418.

    Sziasztok!

     

    Nekem is kiírta a doki ezt a krémet. Elhasználtam 1 dobozzal nagyon meg voltam elégedve vele. Elmentem, hogy írjon ki másikat és gondoltam, hogy ne kelljen havonta járkálnom kiírattam mégegy dobozzal, sajnos. Ahogy el kezdtem használni a második tubussal még több pattanás kijött rajtam, mint amennyi előtte volt. Így feleslegbe maradt az 1 doboz bontatlan krém. Ha valakit érdekel eladnám 2500.- Ft-ért (én 3522.- Ft-rt váltottam ki)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2008. május 17. 20:2417.

    Sziasztok?

     

    Csak bőrgyógyász írhatja fel? Házidoki nem?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_574052
    Torolt_felhasznalo_574052
    2008. május 5. 17:4916.

    Sziasztok!

     

    Nekem ma írták fel a Skinorent, remélem h használni fog. Én is eléggé elkeseredett vagyok, mert már sok mindennel próbálkoztam. Hol javul az arcom, hol rosszabbodik.

    Többen írták h hormonális a probléma náluk. Nálam is ilyesmi lehet a gond, bár elvileg olyan fogamzásgátlót szedek, ami csak javít a helyzeten (Belara), de nagy eredményt nem látok, pedig lassan 2 éve(!) szedem a gyogyit.

    Akiknél szintén hormonális problémák vannak: ti hol kértetek kivizsgálást? Én több nőgyógyásznál és bőrgyógyásznál is jártam és mindig elmondom a panaszaimat, de mindig úgy érzem, hogy nem figyelnek rám. 

    Tud vk jó magándokit Pesten??? (előny, ha nem is túl drága)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. május 5. 13:2615.
    megkérdeztem múlt héten a bőrgyógyászt, hogy valóban meg fog-e szűnni, de ő azt mondta nem. nagyon jó, hatásos termék, eszük ágában sincs beszüntetni a  forgalmazását.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_833594 (13)
    2008-04-29  12:14
  22. 2008. május 5. 12:4514.

    Sziasztok!

     

    Meg fog szűnni??? Hát ez érdekes! Vajon miért?!

     

    Egyébként jó annak akinek használ, irigylem!

    Én kb 2 hete elkezdtem használni a differin gélt - semmi gondom nem volt. Aztán rászántam magam, hogy elkezdjem a skinorent is, mert azt kaptam nappalra, hát talán kétszer háromszor használtam, de iszonyúan száraz lett a bőröm, azóta egyiket se használom, mert azóta se jött helyre a bőröm. Úgyhogy nekem el fog tartani egy darabig az biztos :)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_833594 (13)
    2008-04-29  12:14
  23. Torolt_felhasznalo_833594
    Torolt_felhasznalo_833594
    2008. Április 29. 12:1413.

    Sziasztok!

     

    Azért csíp a krém, mert ha megnéitek az összetevőket, található benne egy pár féle-fajta sav, ami hámlaszt és halványítja a foltokat, hegeket. Olyan mintha a kozmetikus csinálna hámlasztást az arcon, ugyanebből a célból. Én nagyon bízom benne, hogy működni fog. Ma vettem meg az első tubust, de a gyógyszertárban mondták, hogy meg fog szűnni...nagyon örültem neki, gondolhatjátok, mert ha használ...hát persze hogy nem lehet majd kapni... Azt mondta az orvos, hogy ez a lehető legkorszerűbb és nagyon jó lesz. Persze ez nyilván bőrfüggő is. Nálam is hormonális a probléma, kaptam is rá gyógyszert, de az 5-6 hónap...addig kell kennem ezt.

    Sok sikert!

     

    Sarah

    előzmény:
    Kirrk (1)
    2005-11-09  08:27
  24. 2008. Április 24. 14:3212.
    Sziasztok!

    Én már 3 hónapja használom a Skinoren krémet májfoltra, és pattanásra!
    A májfoltom látványosan javult, halványodott.
    Igaz én csak esténként használom a Skinoren-t, mert nappalra nem ajánlott a májfoltra, mivel fényérzékennyé teszi a bőrt.
    Nekem még mindig csípi a bőröm a krém, még így 3 hónap rendszeres esténkénti használat után is.
    Az arcomon csak kevés pattanás képződik általában, de úgy vettem észre, hogy a Skinoren az aknés hegecskéket is szépen elkezdte halványítani.
    Igaz először vékonyan kenem fel a krémet, majd a problémásabb részekre mint májfolt, hegek rákenek még egy kicsit vastagabb réteget. Gyorsan beszívódik a krém, én nagyon meg vagyok vele elégedve.
    Egy gond van vele, sajnos csak vényre lehet kapni, tehát el kell mászni a dokihoz feliratni.
    Nekem kibír egy tubus 2 hónapot, és kb. 3700 ft-ba kerül ha jól hiszem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top