Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Combcsonttörés

suzsi5
Létrehozva: 2010. május 10. 11:31

Sziasztok!

 

Olyan anyukákkal és emberekkel szeretnék tapasztalatot cserélni akik már voltak olyan szituációban, hogy gyermeküknek vagy a környezetükben valamelyik kisgyereknek eltörött a combcsontja. /2 éves/

Köszönöm

  1. 2019. június 29. 11:548.

    Nincs senkinek ilyen tapasztalata????

    idézet:
    suzsi5 (2)
    2010-05-10 12:58:21

    Szia! Érdeklődnék szeretnék hogy mégis hogy gyógyult meg a kislányod? Az én kisfiammal most történt ilyen baleset 3 hete és érdekelne hogy ti mégis hogy vagytok azóta. Köszönöm válaszod😊

    előzmény:
    suzsi5 (2)
    2010-05-10  12:58
  2. 2010. november 21. 14:537.

    Szia!

     

    Bocsi láttam, hogy még fél éve indítottad ezt a topicot combcsonttörés témában, lenne néhány kérdésem és őszintén remélem ti már meg is gyógyultatok és elfelejtettétek ezt a rémálmot!

    A kisfiamnak 4 hete volt ilyen balesete ő januárban lesz 4 éves. Nálunk nem gipszelés volt hanem azonnali műtét: TEN szegezés. (két platina rudat tettek a csontvelőürbe) Spirál törése volt, 2 cm-es összecsúszással és 20 fokos tengelyelmozdulással. A műtét utánni kontrolokon minimális zömülést állapítottak meg ami összecsúszást jelent, de a doki szerint kb 1 cm és az nem okoz majd problémát később.. Persze ettől nem vagyok megnyugodva, sőt, látom, hogy rövidebb a lába.. Nagyon aggódom és el vagyok keseredve!

    4 hete ül a kanapén a gyerekem és elvileg jövő héten a betöltött 5 hétnél ráállhat..

    Érdeklődnék nektek rendben meggyógyult a kicsi lába? Mennyi ideig volt gipszben?? Milyen gyorsan állt lábra? Nem lett semmi maradandó nyoma? rövidülés, ilyesmi.. 

     

    Nagyon megköszönöm ha írsz pár sort Nekem, vagy bárki aki olvassa és van tapasztalata (sajnos) ezen a téren!

     

    Üdvözlettel: Adrienn

    előzmény:
    fn (6)
    2010-05-11  14:10
  3. fn
    fn
    2010. május 11. 14:106.

    Szerintem akkor ugyanolyan a gipszetek, csak nem jól írtam le. Azzal az volt a baj, hogy nem tudtam rendesen bepelenkázni, és hiába raktam oda midenféle pluszt, szegény gyerek bűzlött a végére :(

    Én is féltem, hogy marad-e nyoma, de az orvos megnyugtatott, hogy nem lesz rövidebb/hosszabb a lába. Azóta másnál is voltunk tornán, soha senki nem vette észre, hogy volt egy ilyen balesetünk, szépen mozog.

    BIZTOS szépen összeforr nálatok is

    előzmény:
    suzsi5 (5)
    2010-05-10  14:21
  4. 2010. május 10. 14:215.

    Köszi szepen!

    Neki olyan gipsze van ami a medencen is rajta van.

    Remelem meggyogyul, es utana gond nelkül tud szaladgalni!

     

    előzmény:
    fn (3)
    2010-05-10  13:10
  5. fn
    fn
    2010. május 10. 13:124.
    Remélem, hamar összeforr a csont, olyan rugalmasak még ilyenkor
    előzmény:
    fn (3)
    2010-05-10  13:10
  6. fn
    fn
    2010. május 10. 13:103.

    Szia!

    A kislányom lemaradt mozgásban, jártunk vele Dévény tornára. Mikor végre elkezdett forogni, legurult az ágyról és eltört a jobb combcsontja. 9 hónaposan. Először altatásos műtétet akartak az orvosok, mert komolyabb törés volt, de végül úgy dönöttek, hogy még nem jár, és még sokat fog fejlődni, változni, így "simán" begipszelték körbe a csípőjétől bokáig. Az volt rajta 2 hétig, utána már csak a lábszára lett újra, és ha jól emlékszem, összesen 4 hétig volt gipszelve. De már az első este megfordult vele. A nővér mondta, hogy még jó, hogy nem áll, mert képesek így is felállni. Utána jártunk még vele kontrollra, na ott voltak már nagyobb babák, ők már jobban szenvedtek. Hozzáteszem, az én kislányom nagyon jól visel minden betegséget, igazi hős :)

     

    előzmény:
    suzsi5 (2)
    2010-05-10  12:58
  7. 2010. május 10. 12:582.

    Nincs senkinek ilyen tapasztalata????

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     

Címlap

top