Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ingerült, sértődős férj

borbolyanagy
Létrehozva: 2011. december 30. 14:01

Férjemmel lassan 10 éve vagyunk együtt, majd' 5 éve házasok. Ezalatt természetesen jól megismertük egymást, összeségében véve jól kijövünk, szeretjük egymást. Van egy 2 és fél éves gyermekünk, tavaszra várjuk a másodikat, akit terveztünk, várunk.

A problémám, hogy a férjem alaptermészetének, meg az idővel egyre jobban előjövő rigolyáinak köszönhetően időről időre nagyon sértődős, ingerült tud lenni, a legapróbb dolgok miatt is. Ezt már más családtagok is észrevették. Nyilvánvalóan én sem vagyok hibátlan, de gyakran már szinte szégyellnem kell magam, hogy a szüleim, vagy az ő szülei előtt kis dolgokon felhúzza magát, megsértődik, és elvonul, nem szól senkihez, legfőképpen hozzám nem. A legapróbb dolgok alatt olyasmit értek, mint pl. valaki nem készül el az induláshoz megbeszélt időre, csak 5 perccel később; vagy nem tud végigolvasni egy cikket, mert mellette beszélgetnek; vagy félreértés miatt nem a megbeszélt helyen találkozunk, hanem máshol; vagy a gyerek maszatos kézzel hozzányúl bármihez stb.

Az anyósom szerint a férje is ilyen volt, ő valamelyest ezt normális dolognak véli, az én szüleim már kevésbé... ennek ellenére ha náluk vagyunk, mindig igyekeznek a kedvében járni. (A saját szülei nagyon elkényeztették, mai napig is, mintha hotelbe menne haza, olyan kiszolgálást kap.)

Vannak időszakok, amikor minden jó, de azt veszem észre, minél több körülményhez és személyhez kell alkalmazkodnia, annál több a konfliktusforrás.

Tudom, nem kevés stressz nehezedik rá, devizahitel stb., de ezt azért nem érzem így jónak. Én szeretem őt, vele szeretnék élni, de nem tudom, ezen a problémán tudok-e változtatni valamilyen módon, mert így engem is felőröl, sosem tudom, mikor "robban" a semmiből.

  1. 2020. október 25. 07:2578.

    csak  azt  akarja,  hogy  valaki  sajna'lkozzon  rajta   (vele?)...


    vagy pedig  a  Noklapja   valamelyik  munkasa  az  aki  nyitotta,-------NEHE'Z  A'M


    uj  forumokat  nyitni!!!  


    Felejtsu"k  el  ez  a  marhasa'got!!!!!!!!

    előzmény:
    Mozdonj (71)
    2020-09-23  07:57
  2. 2020. szeptember 23. 17:5577.

    Torolt felhasznalo 70. hszedre !


     


    " .....Anyja  elcseszte gyerekkorat ...nagyapja is ilyen volt ...."


    Nem egy tanulmany irt mar arrol h egy hazassagkotes egy parkapcsolatban mindket fel  hozza magaval csaladja szokasrendszeret, sociokulturajat ....ez ha tetszik nekunk, ha nem igy van =vagy  elismered es ennek tudataban orulsz a minimalis valtoztatasoknak ,vagy elszoksz , ha ezt toleralni keptelen lennel.

  3. 2020. szeptember 23. 14:3276.

    Tehat rossz autovezeto vagy , felfutsz a padkara es letolas kozben olajat ontesz a jogos tuzre : visszaszolsz , amikor a kocsitulaj jogosan radformed... meg szerencse , hogy nem utottel el valakit .. Ennyi


    Betelt a bili , tehat leulsz forumozni ? Es szipulod a gyerekeid apjat  ..apja/anyja/nagyanyja es az elcseszett  gyerekkora ?


    Mit varsz egy forumtol pontosan ? Huzzuk deresre ? Programozzunk vizet , hogy belefulladjon ? Kuldjunk megveroembert  ?
    Ha tenyleg a gyerekeid nevelese a gond , akkor huzz el , allj a labadra es csinald jobban...A valas lett kitalalva az ilyen problemak ellen . 
    De : most olvastam ujra egy 2004-es beirasat a hajdani nagy kedvencemnek annak a kilatastalansagarol , amikor neveletlen ember neveli a gyerekét ... es tudja mirol beszel : sok sok evvel a beiras elott Tökölön "gyakorlo" pasztoralpszichologuskodott  , a fiubortonben ...

    idézet:
    Mozdonj (71)
    2020-09-23 07:57:20

    ha vlaki az en kocsimmal ezt csinalta volna en is uvoltenek ,meg akkor is ha tudom, megtanultam h az nyer aki turelmes


     


    Azert Neked irom mert a TI torolte magat es ott nem lehet ,mar megszolalni az en keszulekemen 

    előzmény:
    Mozdonj (71)
    2020-09-23  07:57
  4. 2020. szeptember 23. 14:2775.
    idézet:
    Mozdonj (72)
    2020-09-23 07:58:48

    off : nem vagyok egy konyhatunder , de milyen lehet ez nem nyers hanem sult allapotban  Szerintem kar ennyit  idot belefecolni

    előzmény:
    Mozdonj (72)
    2020-09-23  07:58
  5. 2020. szeptember 23. 14:2274.

    " hasonlo karakteru embereknel mi segitett ...." 


    talan megtanultak h celzott kerdeseket ott tegyek fel ahol valaszra varnak ! 


    Jelen esetben a ferjnek 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_787198 (73)
    2020-09-23  14:07
  6. Torolt_felhasznalo_787198
    Torolt_felhasznalo_787198
    2020. szeptember 23. 14:0773.

    Jesszus ugyanazt olvastad amit én írtam? Nem várok semmit, leírtam egy szituációt, ugyanúgy mint a topik indító. És már bocsánat de az autó ugyanúgy az övé mint az enyém,  nem értem milyen jogon bíráskodik felettem ő is hibázott már vezetés közben én sem bíráskodtam. Nem szapulom, csak elmondtam mi bosszant és segítséget kértem, hogy hasonló karakterű embereknél mi segített abban, hogy ne akadjon ki a másik minden lószaron és nyugodtabb életvitelt folytasson. De nem is értem miért állok ebbe bele

    előzmény:
    Mozdonj (71)
    2020-09-23  07:57
  7. 2020. szeptember 23. 07:5872.
  8. 2020. szeptember 23. 07:5771.

    Tehat rossz autovezeto vagy , felfutsz a padkara es letolas kozben olajat ontesz a jogos tuzre : visszaszolsz , amikor a kocsitulaj jogosan radformed... meg szerencse , hogy nem utottel el valakit .. Ennyi


    Betelt a bili , tehat leulsz forumozni ? Es szipulod a gyerekeid apjat  ..apja/anyja/nagyanyja es az elcseszett  gyerekkora ?


    Mit varsz egy forumtol pontosan ? Huzzuk deresre ? Programozzunk vizet , hogy belefulladjon ? Kuldjunk megveroembert  ?
    Ha tenyleg a gyerekeid nevelese a gond , akkor huzz el , allj a labadra es csinald jobban...A valas lett kitalalva az ilyen problemak ellen . 
    De : most olvastam ujra egy 2004-es beirasat a hajdani nagy kedvencemnek annak a kilatastalansagarol , amikor neveletlen ember neveli a gyerekét ... es tudja mirol beszel : sok sok evvel a beiras elott Tökölön "gyakorlo" pasztoralpszichologuskodott  , a fiubortonben ...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_787198 (70)
    2020-09-22  23:08
  9. Torolt_felhasznalo_787198
    Torolt_felhasznalo_787198
    2020. szeptember 22. 23:0870.

    Szia, elég régi a topik, de érdekelné mire jutottál a történetben? Pont ma kerültem egy 25milliodik szituációba a férjemmel, és kiborult a bili. Úgy érzem nem tudok jót csinálni,  mindenen morog velem, semmi nem jó ő mindent jobban tud és csinál. Ma azon akadt ki mert véletlen felmentem a padkára az autóval,  elismertem, hogy oke hibáztam ( mert mindig ezt vágja a fejemhez, hogy nem tudom elismerni ha hibázok) de neki ez nem volt elég elkezdett trágárkodni és amikor vissza mertem neki szólni akkor tovább hergelte magát. Ugyanaz a szitu nálunk is 2 gyerek másfél év különbséggel. Érdekelné hogy akik ilyen szituba vannak azok tálalták erre megoldást. 29eves vagyok és jelenleg ott tartok hogy nem akarom így leélni az életem és azt sem akarom hogy a gyerekeim ezt hallgassák akármennyire szeret minket ha nem tudja a frusztrációját kezelni csak azért mert az anyja elcseszte a gyerekkorát vagy mert hát a "nagyapja " is pont ugyanilyen volt...

  10. Torolt_felhasznalo_664144
    Torolt_felhasznalo_664144
    2011. december 30. 23:0869.

    Érzelmileg biztonságban tudja magát melletted és teljesen elengedi magát, nem gyakorol semmiféle önkontrollt. Otthon lazít, mert nagy a teher rajta.

     

    Maximalista, türelmetlen, több törődésre van szüksége.

    előzmény:
    borbolyanagy (1)
    2011-12-30  14:01
  11. 2011. december 30. 22:0668.

    Nem is gondolnám, mennyi ember érintett vagy rendelkezik személyes tapasztalatokkal a témát illetően.

     

    Aki orvost javasolt, konkrétan milyen jellegűre gondolt? Mert elhangzott a pszichiáter, a vérnyomás ellenőrzése - mit gondoltok, mi lehetne még hasznos?

    előzmény:
    torpe111 (67)
    2011-12-30  20:20
  12. 2011. december 30. 20:2067.

    Szia!

     

    Valóban sok múlik a neveltetésen az én párom is ugyanilyen VOLT. Felhúzta magát ostobaságokon és napokig nem szólt hozzám.

     

    Ma már azt mondhatom tudja ezeket a dolgokat kontrolálni. Évekkel ezelőtt volt egy nagy beszélgetésünk és én elmondtam neki őszintén hogy ez így nem jó se neki se nekem. Egy idő után megértette és belátta orvosi segítséggel leküzdötte de nehéz volt önkontrolt tartani neki sokáig 

     

    Én úgy gondolom ha neked van elég türelmed és kitartásod akkor tudsz neki segíteni és együtt le tudjátok győzni a hisztijét, feltéve ha ő is akarja.

     

    Erőt és kitartást hozzá

    előzmény:
    borbolyanagy (62)
    2011-12-30  19:10
  13. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2011. december 30. 20:0466.
    Szia
    előzmény:
    Alison1 (64)
    2011-12-30  19:41
  14. 2011. december 30. 19:5565.

    úgy látom elég sok ilyen vadbarom rohangál europa szerte

    és nem csak én botlom ilyenekbe,hanem más is

    ezt pedig a szülei szúrták el,vagy az apa anya együtt,vagy külön

     

    egy ilyen mellől minden nő le fog lécelni,vagy meg fog betegedni mellette a nő..vagy tűr de szeretőt fog tartani

    a vége mindíg negatív lesz

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_993899 (60)
    2011-12-30  18:28
  15. 2011. december 30. 19:4164.

    Detto.

    20 év. 4 gyerek.

    A válás óta majdnem 6 év eltelt.

    Tudomásom szerint a jelenlegi feleségével pont ott tart, mint ahol én kiszálltam. Szegény, nem irigylem. Mert ha jó passzban van az ilyen ember, nagyon elbűvölő tud ám lenni.

    Sajnos azt tapasztaltam, hogy az évek múlásával az ilyen emberek állapota rohamosan romlik.

    Nem tudom, mit lehetne konstruktív módon tenni, sok mindent megpróbáltam, nekem nem ment.

     

    Szemirámiszra meg ne várj, mert ha ő tényleg szakember (miszerint itt fennhangon állandóan hirdeti magáról) esküszöm jövőre visszaadom a diplomámat.

    Inkább hallgass a saját megérzésedre, az sosem téved.

    előzmény:
    Julisbácsiahátsótanyaszomszéd (49)
    2011-12-30  16:15
  16. 2011. december 30. 19:3363.

    naná, hogy "visszakacsint", hiszen ebben szocializálódott. Bármennyire is továbblépett ő már, az alapok ezek voltak. ("Nézdmeg az anyját, vedd el a lányát" - tartja a bölcs mondás, nem véletlenül.)

    Azért ha megtilt ezt -azt, gondolkozz el és keress fel szakembert, ne várd meg, míg elhatalmasodik a gond.

     

    Szerintem ez a viselkedés igenis hisztéria - bár nem vagyok szakember, úgy gondolom, a hiszti nem minden esetben maga az őrjöngés.

    Példának okáért, anyám hisztérikus - bár csak ritkán üvölt (akkor nagyon). Inkább a lelki terror eszközeivel él, és eredményes! De ettől még hiszti, hiszen ha velemi nem az ő szája íze szerint történik, akkor lelki terrorizál.

     

    Sok jó tanácsot, hozzászólást olvastam itt, kívánom, hogy szerencsésen, jól dönts, és kívánom, hogy legyen elegendő egy pár alkalmas alapos elbeszélgetés és odamondogatás. Írtad, hogy alapvetően jó fej - akkor biztosan sikerülni fog ez is!

    Z.

    előzmény:
    borbolyanagy (62)
    2011-12-30  19:10
  17. 2011. december 30. 19:1062.

    Látom, ismét csak jókat írtatok!

    Sajnálom, akinél az egészen súlyos kategóriáig fajult az egész...nagyon-nagyon remélem, mi nem jutunk el odáig!!!

     

    Többen írtátok a hisztis kifejezést. Az én férjem nem az, inkább sértődős, abból is a nagyon haragtartó, csendben maradó, és ha kell hosszú ideig meg sem szólaló típus. Nagyon nehezen jut el oda, hogy bármiért is bocsánatot kérjen.

     

    Szerintem a családon, a neveltetésen nagyon sok múlik. Az anyja, akivel egyébként jóban vagyok, komoly konfliktusunk sose volt, csak épp ég és föld vagyunk, épp nemrég mondta el, hogy ő annó, mikor a 2 gyereke kicsi volt (másfél év köztük a korkülönbség), minden nap déli 12-re prezentálta a kétfogásos ebédet az asztalra, úgy, hogy a férje nem egy este a haverokkal lógott. A férje egyébként mára egy kedves, joviális nagypapa, aki max. apróságok miatt türelmetlen, de tény, a felesége, a régi hülyeségeit nagyon szépen tűrte neki, sőt  a "keze alá is dolgozott". A férjem ilYen közegben nőtt fel, ezt látta természetesnek. 

    Az anyósnak egy megjegyzése évekkel később esett csak le, és máig a fülemben cseng: egyszer megkérdezte tőlem, hogy nekem engedi-e a párom, hogy az XY sorozatot nézzem esténként, mert neki ezt nem engedi a férje. Mikor ezt kérdezte, nem is esett le, mi van, aztán most, évek távlatából látom, hogy ezek szerint neki a mai napig is normális ez a patriarchális felállás. Szó szerint a gyerekei segge alá is betolja a széket, olyasmiket tesz meg a harmincas gyerekeivel, amit én már a 2 évestől sem tűrök el, mert az anyja vagyok, és nem a csicskája. 

    Ezzel csak arra akartam kilyukadni, hogy a neveltetésen mennyi múlik. Én egy teljesen más világban nőttem fel ehhez képest (más településtípus, más a szülők végzettsége, anyagi helyzete, más értékrend). A férjem már nem kívánja a szülei életformáját követni, mert máshol él, más iskolákat végzett, mégis egyik-másik dolog akarva akaratlanul visszakacsint.

    előzmény:
    Zajec (61)
    2011-12-30  18:32
  18. 2011. december 30. 18:3261.

    uppsz.

     

    Mesélj, taníts!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_993899 (60)
    2011-12-30  18:28
  19. Torolt_felhasznalo_993899
    Torolt_felhasznalo_993899
    2011. december 30. 18:2860.

    Sziasztok!

     

    Én mintha vonzanám az ilyen típusú férfiakat. Épp most jöttem ki egy ilyen kapcsolatból, szűk 6 hónapos kapcsolat volt, erősen retardált, beteg lelkületű emberrel(?). Nem, inkább egy hisztis kisgyerek volt, eszméletlen dolgokon kapta fel a vizet, mindenért szakított, sosem lehetett tudni, hányadán áll vele az ember. Olyan volt, mintha egy aknamezőn lépkedtem volna vele. Elképedve figyeltem, milyen dolgok akasztják ki, kiszámíthatatlan volt. Mintha 2 személyisége lett volna.

     

    És ami a legrosszabb, előtte 13 évig éltem a férjemmel, akinek a hisztijei a kora előrehaladtával súlyosbodtak (most 53 éves), jelenleg már kezelhetetlen stádiumban van. Végül még ő hagyott el engem és minden hibáját rám vetítette. Hogy ÉN nem tudok bocsánatot kérni, hogy ÉN vagyok gonosz, hogy az is az ÉN hibám, hogy ő becsajozott a nála 25 évvel fiatalabb barátnőmmel Szóval minden az én hibám. Pedig én esküszöm, ezalatt a 13 év alatt minden előttem már elhangzott taktikával próbálkoztam: eleinte kiparodizáltuk a rendmániáját a gyerekeivel: nem jött be, nem nevetett rajta, pedig egy egész múzeumlakást berendeztünk neki, ahol megmondtuk, hogy itt aztán nem lehet kenyeret szelni avagy leülni bárhová, mert ez egy MÚZEUMLAKÁS. (Belépőt is kértünk :))

     

    Majd én is visszakiabáltam, amikor ő minden ok nélkül elkezdett ordítozni, később k..anyázni. Még később nem válaszoltam, behúzódtam a szobába. Akkor utánam jött üvöltözni. Majd következett a szelíd megbeszélősdi-próba. Nem lehetett vele, mert folyton homokba dugta a fejét, nem volt hajlandó semmilyen problémát megbeszélni, sőt közölte, hogy "miért verem az orrát a pisibe". Ekkor már jelentkeztek nála a fizikai agresszió jelei is, amit már nem csak az előző házasságából való lányán élt ki, hanem rajtam is, igaz, még csak lájtosan (előző feleségét brutálisabban bántalmazta, engem eleinte "csak" pofon-majd fejen vágott). Majd mikor már becsajozott, még ő vert meg engem, amikor arra mertem vetemedni, hogy talán beszéljük már meg, hogyan tovább. A csúcs-hisztik amúgy a becsajozása idejére tevődtek, amikor én még nem tudtam, de ő már szerelmes volt a bnőmbe (úgyhogy topikindítót nem akarom megijeszteni, de ezen a fronton is körül kellene nézni!)

     

    Ez kérem szépen, lelki terror, manipuláció, önzés, agresszió, hatalmi játszma, közelítve a szociopátia jelenségéhez. 

     

    Én sem magamtól vagyok ám ilyen okos: az elmúlt 1 és negyed évben ezen jelenségek után kutatva jutottam el ehhez a fogalomhoz. És teszem hozzá, az én férjem is egy nagyon szorgalmas, ügyes ember, kifelé játssaz az elbűvölőt, csak otthon ilyen... bár azért az én családom látta, hogy bunkó.

     

    Valamint az elmúlt féléves kapcsolatom okán jutottam ennek a könyvnek a birtokába, most olvasom, nagyon hasznos:

     

    David B. Wexler: Mi ütött beléd?

    "...amikor a párunk, akit rendes és jóérzésű embernek ismerünk, hirtelen megmagyarázhatatlan módon viselkedik: durván sérteget, lekezelő, a legapróbb dolgokra is ingerülten reagál. David B. Wexler számtalan életszerű példával mutatja be, milyen problémákat okozhat a párkapcsolatban a férfiak önközpontúsága, szégyen- és bizonytalanságérzete, az érzelmileg nehéz helyzetekből való ösztönös menekülése, továbbá az a hatalom, amelyhez az életükben fontos szerepet játszó nőket juttatják. Könyve elsősorban férfiaknak szól, segít abban, hogy megértsék pszichés működésük mozgatórugóit; de újszerű felismerései a nők számára is elgondolkodtatóak. A szerző ugyanakkor figyelmeztet: vannak bizonyos veszélyes személyiségjegyek, melyek megléte esetén a nőknek – saját érdekükben – ajánlatos széles ívben elkerülniük a kiszemelt férfit."

    előzmény:
    borbolyanagy (1)
    2011-12-30  14:01
  20. 2011. december 30. 18:0859.

    Ugyan már, szerintem érthető voltál és jó példát hoztál.

     

    Reméljük, hogy a topicindító is megtalálja a legmegfelelőbb eszközt a megoldáshoz, és a legmegfelelőbb megoldást.

    De leginkább, hoyg a férje rájön, hogy mennyire gáz a viselkedése és rózsacsokrot visz, és valóban elhagyja ezt a hisztit.

     

    Z

     

     

    előzmény:
    Julisbácsiahátsótanyaszomszéd (57)
    2011-12-30  17:36
  21. Torolt_felhasznalo_940001
    Torolt_felhasznalo_940001
    2011. december 30. 17:5058.
    Az összes férfi ilyen a környezetemben, de a férjemet már sikerült némileg átnevelni. Egyszer én húztam fel magam és én rohantam el. Meg azért ő részt vett két olyan tanfolyamon, ahol mellékesen személyiségfejlesztés is történt. Meg közöltem vele, ha olyan lesz, mint az apja, nem fogok vele megöregedni. Felnőtt emberrel akarok élni, nem egy hisztis gyerekkel/kamasszal.
    előzmény:
    borbolyanagy (1)
    2011-12-30  14:01
  22. 2011. december 30. 17:3657.

    Ezért írtam azt, hogy remélem neki sikerülni fog. :) Isten őrizz,hogy tanácsot adjak, mindenkinek a saját megoldása a legjobb, de tapasztalatot lehet megosztani. És mivel senkit nem lehet  akarata ellenére megváltoztatni.. Nem láttam mostanában jó példát arra, hogy valaki önszántából visszavegyen az ilyen mértékű egoizmusából. Az emberek csak fájdalom útján tanulnak, akkor amikor már jól pofán vágta őket az élet, maguknak is hazudnak, hogy minden rendben, amíg csak lehet...Legyen neki szerencséje, sikerüljön beszélnie a férjjel és az legyen partner a megoldásban.

     

     

     Nem azért írtam, ide, hogy sajnáltassam magam, nekem arra nincs szükségem, köszönöm a tanításokat amit az élettől kaptam, azonban az időmet soha senki nem adhatja visza, ezt már Wass is megmondta abban a bizonyos meséjében. Saját szerencsém, hogy hiszek a reinkarnációban, így ez sem okoz akkora problémát.:)

    Elégedett vagyok az életemmel, tele vagyok tervekkel, célokkal, nálam pozitívabb ember kevés van, elnézést, ha félre érthető voltam.
    előzmény:
    Fególaroe (55)
    2011-12-30  17:06
  23. 2011. december 30. 17:3456.

    Mintha az én férjemről írnál :))

    Ő ugyan nem az elvonulós sértődős fajta, hanem "csak" felcsattan, felemeli a hangját - NEM kiabál és NEM káromkodik, csak felkapja a vizet, _szerintem_ sokszor hülyeségeken. Ráadásul ő szereti ezt közönség előtt játszani, legtöbbször a szülők előtt.

    Mamahotel nála is megvan, ezen sajnos már nem lehet változtatni, csak egy egész kicsit tudtam alakítani (10 éve vagyunk együtt).

     

    A férjed nagyon fáradt? Az enyémnél a fő kiváltó ok a kialvatlanság, fáradtság, elég nagy az alvásigénye, és ha ez hosszabb távon nincs kielégítve, akkor előjön a szúrós-morgós hangulata, amikor minden baj. Ha kipihent, akkor ő a legédesebb és legszerelmesebb férj a világon :D

     

    A hangulatomtól függ hogy kezelem, ha a szituációban leállok vele veszekedni, az - ahogy mondod - csak olaj a tűzre, de ha lazán tudom venni, az sokszor bejön. Igazából kellő lélektani távolságról szemlélve meglehetősen vicces tud lenni ez a drámázás.

     

    Én úgy vagyok vele, hogy mindenkinek vannak rossz tulajdonságai, emiatt egyesek részéről válást emlegetni elég WTF kategória, persze mindenkinek más elképzelései vannak a házasságról, kapcsolatról. A másik meg, hogy ez csak az egyik oldal. A saját anyukám is sokszor a férjemnek ad igazat, mondván "fiam téged elviselni ép ésszel nem egyszerű". Én ugyan felcsattanni éppen nem szoktam, de tudom magamról hogy kiakasztó tudok lenni, a csendes őrült kategória.

    előzmény:
    borbolyanagy (1)
    2011-12-30  14:01
  24. 2011. december 30. 17:0655.

    Igazad van, de tanácshoz nem meríthetünk a saját életünkből (illetve csak részben), mert minden helyzet más. Lehet, hogy neki nem az a legjobb megoldás, ami úgy tűnik nálad az volt.

    Ne gondolj arra, hogy 3 évet elpazaroltál, koncentrálj arra, hogy mennyit tölthetsz boldogan:)

    előzmény:
    Julisbácsiahátsótanyaszomszéd (51)
    2011-12-30  16:21

Címlap

top