Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tudatos Szülők???

Torolt_felhasznalo_871235
Torolt_felhasznalo_871235
Létrehozva: 2005. március 3. 15:25
Tudatok szülők – Hidak a jövőbe
(Előadás, klub és tréning szülőknek, leendő szülőknek, pedagógusoknak indigó és problematikus gyerekekről.)

A program azoknak szól, akik szeretnék gyermeküket olyan módon nevelni, amely megfelel a mai kor kihívá-sainak, s megismerkednének egy olyan szellemiséggel, amely magasabb szintre emeli a szülő-gyermek kapcsolatot, így hatékonyan segíti a problematikus gyermekekkel való harmónia kialakítását.

Sokszorosára nőtt a problematikus gyermekek, figyelemzavaros, hiperaktív, diszlexiás, diszgráfiás, diszkalkuliás esetek száma. Sokan ezeket a problémákat már összekötik az indigó gyerekek számának növeke-désével. A program szervezői azt gondolják, hogy kitű-nő képességű, és nagyszerű felnőttek válhatnak a most problémásnak tekintett gyermekekből, kamaszokból.

A programon nem csak azok vehetnek részt, akiknek a gyermeke bizonyítottan indigó, sőt kifejezetten ajánlott azoknak is, akik még nem találkoztak ezzel a kérdéssel. Nem csak szülőknek, leendő szülőknek szeretnénk segíteni, hanem tanároknak, tanítóknak, óvónőknek és bármilyen területen gyermekekkel foglalkozóknak.

Alapozó intenzív tréning 2 x 1 x 2 órában (péntek 16.30-18.30 között), illetve egy lezáró 1x8 óra hétvégi (szombat 10.00-18.00) intenzív foglakozás keretében (össz.12 óra). Márc 18.25.26.

Minden foglakozás egy bevezető témafelvetéssel kezdődik, amelyet olyan gyakorlatok követnek, amelyek a saját belső útjainkon barangolva segítenék a folyamatokat, s lezárásképpen egy tea melletti kötetlen beszélgetéssel fejezzük be az aznapi programot.

Későbbiekben haladó tréning is indul.

Témakörök:
- Mások - Miért éppen indigók? Miért lettek Mások?
- Tudatosság – A megszületés előtt. 9 hónap társbérletű
- A lehetőség - Más minőségű kapcsolat kialakítása.
- A kreativitás – Újratanulni az elfeledett kreativitásunkat
- A küldetés – Önmagunk megélése, energiáink irányítása
- Az egység – A harmónia (eggyé-válás). Transzformáció
- Újjászületés – Az igazi segítő megszületése

Jelentkezés és információ:
Turcsán Tamás programvezetőnél: turcsantamas@freemail.hu
tel: 06-304172449
Cím: Női egészségműhely Bp.VI ker. Király u. 14. 1/5
A csoportok korlátozott létszáma miatt előzetes bejelentkezést kérünk.
  1. 2019. július 12. 21:1652.

    Ezek a fejlesztő játékok valóban segítik a logikai fejlődését a kicsiknek? Ezek között a kézügyességet fejlesztő játékok között tényleg van egy két érdekes darab!

    előzmény:
    Seter (51)
    2019-06-17  20:19
  2. 2019. június 17. 20:1951.

    A szülők tudatos hozzáállása már akkor indul, amikor a gyerekeknek fejlesztő játékokat keresnek. A megfelelő fejlesztő játékok kiválasztása azért is fontos, mert az óvodai és iskolai integráció sokkal gyorsabb és simább a megfelelően felkészített gyerekek esetében. A készségfejlesztő játékok a finommotorika fejlesztésben is segítenek ami az írás gyorsabb elsajátítását teszi lehetővé.

  3. Torolt_felhasznalo_679294
    Torolt_felhasznalo_679294
    2005. Április 18. 23:0450.
    Nah akkorén is pofátlanul beírom. . . egy ki skonkurencia:)

    http://ezobaba. uw. hu

    Ez is hasonló. . . tanfolyam és tanácsadás. . . ha valakinek kellek el tud érni:
    blacknorna@freemail. hu

    IndigóK: normális jelenség. . jeenleg a lila aurájú gyermekekből több születik. A lila színnek is mint mint minden színnek és hangnak van egy rezgése ez fiziológiailag is kihat és adegy bizonyos természetet. . .

    Nagyon sok indigó gyermek van de egyik sem annyir amisztikus mint mondják. Ez egy bélyeg és arra jó, hogy sok szülő különlegesnek érezze magát a gyermeke miatt.

    MINDEN SZÜLŐ ÉS GYERMEKE KÜLÖNLEGES:)

    Ami szerintem fontos agyermekekt már korán megismertetnia nem látható világgal, yitottabbá nevelni őket. Ez az egész valahol pszichológia.

    A hiperaktivitás egyetlen ellenszere ha megértjük miért vagyunk azok.
    Én magam is hiperaktív vagyok, normális életet léek szerencsére.
    Hadjáratot folytatok viszont az olyan nyugtatók és drogok ellen mint a Ritalin.

    A megbélyegzés nem kenyerem, eddig már több gyermeknek sikerült segítenem remélem így lesz aztán is:)

    Akinek a gyermeke ilyennel küzd kérem előbb tájékozódjon még mielőtt gyógyszerrel tömi!

    Egyébként valóban a gyermek normális fejlődése csupán a szülőkön múlik.

    Ha valakit érdekelnek hasonló témák:
    http://gyermeklelektan. lap. hu

    itt van minden de más témák javaslatát is szívesen fogadom:)
    Mellesleg ezek a módszerek a nyitottságra nevelés stb. . . nemt udom körbeírni olvassa el az akit érint: ezobaba. uw. hu. . .
    ez úgy vettem észre más témákban is elkellene én azt gonolom hosszútávon hiperaktiviás mellett az autizmus megoldása is lehetne! Illetve minden olyan betegségnek nyilvánított beidegződésnél stb-nél melyek agyermek figyelmével idegességével stbvel vannak kapcsolatban.

    Másik, ha valakinek szakemberek kellenek: http://nyitottszem. uw. hu
    Itt nem csak természetes egyéb módszerekkel dolgozó szkemberek is megtalálhatók!

    Szép estét mindenkinek!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_413082
    Torolt_felhasznalo_413082
    2005. Április 5. 13:2449.
    www. indigok. hu
    Érdemes megnézni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_143685
    Torolt_felhasznalo_143685
    2005. március 17. 20:5648.
    Rousseau-ról csak annyit, hogy a saját gyerekeit nem ő nevelte, szépen megszabadult tőlük, és bedugta őket egy intézetbe.
    előzmény:
    évő (39)
     
  6. Torolt_felhasznalo_871235
    Torolt_felhasznalo_871235
    2005. március 7. 17:1247.
    Tudatok szülők - Hidak a jövőbe
    (Előadás, klub és tréning szülőknek, leendő szülőknek, pedagógusoknak indigó és problematikus gyerekekről. )

    Témakörök:
    - Mások - Miért éppen indigók? Miért lettek Mások?
    - Tudatosság - A megszületés előtt. 9 hónap társbérlet
    - A lehetőség - Más minőségű kapcsolat kialakítása.
    - A kreativitás - Újratanulni az elfeledett kreativitásunkat
    - A küldetés - Önmagunk megélése, energiáink irányítása
    - Az egység - A harmónia (eggyé-válás). Transzformáció
    - Újjászületés - Az igazi segítő megszületése

    Jelentkezés és információ:
    Turcsán Tamás programvezetőnél: turcsantamas@freemail. hu
    tel: 06-304172449
    Cím: Női egészségműhely Bp. VI ker. Király u. 14. 1/5
    A csoportok korlátozott létszáma miatt előzetes bejelentkezést kérünk.

    Ti milyen témát hiányoltok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_871235 (1)
     
  7. 2005. március 4. 12:1746.
    ítélkeznék? nem hiszem. a legkevésbé sem ez volt a célom. sőt. sajnálom őket, (pedig sokan kikérik maguknak), és már előre félek, hogy mi lesz, ha én is ebbe a helyzetbe kerülök.
    csak nem értem, hogy egy betegségből miért kell csodát csinálni. persze, mindenkinek a saját gyereke a mindene, de ha egy gyerek beteg, igenis kapjon orvosi segítséget, ha már a szülői szeretet és gondoskodáss nem segít!
    előzmény:
    daffke (45)
     
  8. 2005. március 4. 11:3445.
    Aki nem figyel oda a gyerekére, nem foglalkozik vele, annak nem hiszem gondot okozna, ha probléma van vele, hiszen arra sem ér rá.
    Legtöbbször akkor derül ki, hogy valami nem stimmel, ha 2 gyereket nevelsz, és ami az egyiknél bevált, működik, az a másikkal katasztrófa.
    Nem kellene ítélkezni mások felett, elhiheted elég nagy gond az egy családban, kívánom sose legyen részed benne. . .
    előzmény:
    évő (44)
     
  9. 2005. március 4. 09:3644.
    nem azoknak szólt, akik szoktatják-szeretik, foglalkoznak velük. hanem akik nem figyelnek oda a gyerekeikre.
    persze, mint nem anya én könnyen beszélek, de már előre parázok, hogy milyen lesz az én gyerekem. szívem szerint szülnék, de az eszemmel nem!
    nézem a világot, és egyre inkább nem tetszik. félek, hogy nem tudok majd jó szülő lenni, nem tudom majd megvédeni, és ha felelősséggel belegondolik, eszem ágában sincs a legkedvesebb kincsemet kitenni ennek a sekélyes, felszínes, álnok, hazug, brutális világnak. Tele van vérengzéssel, háborúkkal, földcsuszamlásokkal, és egyéb katasztrófákkal, és ezt mind magunknak köszönhetjük. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_214542 (42)
     
  10. Torolt_felhasznalo_214542
    Torolt_felhasznalo_214542
    2005. március 3. 21:1043.
    Hát igen. Ráadásul még csak sötétben tapogatózunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_880857 (40)
     
  11. Torolt_felhasznalo_214542
    Torolt_felhasznalo_214542
    2005. március 3. 21:0842.
    Az egyik gyerekem szobatiszta lett magától 1, 5 éves korára, a másik gyerek még 4 évesen is bepisil, pedig őt szoktatták.
    Csakhogy megcáfoljalak. Van út, és a gyerekekkel soha nem foglalkoztak annyit, mint ma.
    előzmény:
    évő (39)
     
  12. Torolt_felhasznalo_880857
    Torolt_felhasznalo_880857
    2005. március 3. 20:3941.
    Csak hogy egyértelmű legyen: az előbb említett okokon kívül még elég sok okot felétételeznek, csak a beszélgetésben ezek merültek fel, ezért emeltem ki ezeket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_880857
    Torolt_felhasznalo_880857
    2005. március 3. 20:3340.
    A hiperaktivitás egyik oka az ingerületvezetés elégtelen volta lehet az agyban, erre lehet gyógyszert adni, ez nem nyugtató és nem élénkítő. Sok esetben, ha a hiperaktivitás nem erre vezethető vissza, sajnos valóban nyugtatót kap a gyerek, ez leginkább a szakember felületességét jelzi. Nyugtatót csak kóros, másképpen nem kezelhető esetben javasolnak.

    A hiperaktivitás egy másik, feltételezett oka lehet rejtett allergia, ez általában étrendváltással kiküszöbölhető, de a tapasztalat azt mutatja, hogy az allergia más, hiperaktivitásra hajlamosító tényezőkkel együtt szokott jelentkezni, tehát ha erről van szó, általában elég gyökeres életmódváltás kell.

    A hiperaktivitás neurológiai betegség, kezelendő -- nem lehet neveléssel vagy sarokba állítással megoldani. Ha ugyanis azzal megoldható, akkor a gyerek nem hiperaktív.

    A hiperaktivitáson belül van a tehetséges gyerekek hiperaktivitása, ez egy különleges, eltérő kezelést igénylő csoport.
    előzmény:
    Mindie (34)
     
  14. 2005. március 3. 20:2339.
    amikor én gyerek voltam, akkor is voltak hiperaktív gyerekek, csak őket akkor még renitenseknek nevezték, és nem ruházták mindenféle csodálatos képességekkel, hanem sarokba állították. az a baj a mai gyerekekkel, hogy a szülők karriert építenek, rohannak az életük/pénzük/munkájuk/önmegvalósításuk után, és a gyerekkel így már nincs idejük törődni. és persze sokan olvasták Rousseau gyereknevelési elveit, miszerint a gyereket nem szabad korlátozni, aktivitásra kell nevelni. én is olvastam, és tényleg sok hasznos dolog van benne, de azért ez nem szentírás. egy gyereket igenis nevelni kell. persze, ezt hívhatjuk útmutatásnak, terelgetésnek, stb. stb. attól még nem változik, nekünk kell vele foglalkoznunk, hiszen azért szültük, hogy ne az ovónők/tanárnők nyűglődjenek vele, mert mi még arra sem vettük a fáradtságot, hogy a szobatisztaságra szoktassuk. még nincs gyerekem, de mostmár egyre jobban felmerül bennem a kétely, hogy egyáltalán vállaljak-e? tudok-e neki utat mutatni? fel tudom-e készíteni az életre, amikor még én magam is csak a "sötétben tapogatózom" ebben a fene nagy új világban. . . .
    szomorúan olvastam az indigós topikban, hogy az is már csak egymás szapulására van, ráadásul sok a képhamisító.
    persze megértem őket, hiszen a megzavarodott, önmagukat kereső emberekből röpke fél órával és egy fotóval súlyos ezreket tudnak kicsikarni, minden erőfeszítés nélkül. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_214542 (33)
     
  15. Torolt_felhasznalo_214542
    Torolt_felhasznalo_214542
    2005. március 3. 19:0138.
    A hiperaktív gyerekek élénkítő gyógyszert kapnak. Ha a hiperaktivitás olyan mértékű, hogy az egyéb terápiás kezelés nem lehetséges, akkor segít, hogy a szükséges dolgokat meg tudják tanulni. Kezelni tudják a saját hiperaktivitásukat.

    A hiperaktivitás okát, eredetét nem ismerjük, azonban szinte biztos, hogy vele született "rendellenesség". De inkább csak az átlagtól eltérés. A ma "átlagos ember" világában tűnik az ő viselkedésük nem normálisnak.

    Sok embert ismerek, jobban és nagyobb szeretetben, nagy "tudással" nevelik hiperaktív gyereküket, mellette pedig nem hiperaktív gyerekeik is vannak. Igen, mindent meg kell tenni azért, hogy ne kelljen gyógyszert szedniük. De azért is, hogy "normális" életet élhessenek. Mert ők nem betegek, csak mások. A sokuk magasan az átlag feletti inteligenciával rendelkezik. De ha kell, az ő érdekükben meg kell hogy kapják. Ne terheld őket azzal, hogy az amúgy is nehéz döntést még nehezebbé teszed.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_871235 (36)
     
  16. 2005. március 3. 19:0137.
    A 30-as beírásod jogos:) Kíváncsi vagyok kapsz-e rá választ?:)

    Egyébként világosítson már fel valaki légyszí: A hiperkatív, figyelemzavaros, diszlexiás gyerek indigó gyerek-e vagy sem?:(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_214542 (30)
     
  17. Torolt_felhasznalo_871235
    Torolt_felhasznalo_871235
    2005. március 3. 18:4336.
    Sajnos a kezelés ilyen módja a világ több helyén teljesen természetes.
    Egy Waldorfos lány mesélte, hogy az egyik ilyen kisgyerek náluk folyamatosan kapott valamilyen gyógyszert.
    Ez azért elég nagy gond.
    előzmény:
    Mindie (34)
     
  18. 2005. március 3. 17:0235.
    Köszönöm a tippeket, megpróbálom, talán nálunk is beválik. A magas növésre nem panaszkodhatunk, a lábméretek sem piskóták:) Sajnos az apjukkal nem élünk már együtt, az anyummal nagyon jó a viszonyom, de értetlenkedik a kisebbik fiam dolgai miatt. Szerinte elrontottam a nevelését. . . Nem ismerek csak egy hasonló mentalitású gyereket, vele végigjárt az anyja orvosokat, rendszeresen gyógyszerezik és a napokban viszi a tizenakárhányadik iskolába. . . Ezt nagyon nem szeretném:(
    előzmény:
    dapazso (31)
     
  19. 2005. március 3. 16:5334.
    "Viszont nem tudom, hogy tudjátok-e, hogy a hiperaktiv gyerekeket leggyakrabban olyan nyugtatókkal kezelik, amitől függők lesznek. Pedig lehet, hogy elég lenne az étrendjüket megváltoztatni. "

    Ekkora baromságot tudsz? Gratula!

    Nem nyugtatok és nem lesznek függök. Teljesen másrol van szo. Csupán csak szezont és fazont keversz. Ha valamihez halvány lila gözöd sincs legalább ne tálald tényként!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_871235 (16)
     
  20. Torolt_felhasznalo_214542
    Torolt_felhasznalo_214542
    2005. március 3. 16:4633.
    Még egy dolog: a hiperaktív gyerekek nagy-nagy többsége már hiperaktívnak születik. Csak egyértelműen diagnosztizálni csak később tudják. Valóban mások: de nem azért, mert a szülők rosszul nevelik őket, (lsd. előbb néhány hozzászólás), és nem feltétlenül teszik tönkre a többiek életét. Legtöbbször a sajátjukat teszik tönkre. Vannak esetek, amikor a gyógyszeres kezelés a megváltás, hosszú évek gyötrelmei után, és a gyerek végre normális életet élhet. Indigó vagy nem, ezt mindenki döntse el maga. De mielőtt véleményt nyilvánít valaki, nézzen utána a dolgoknak. Én ezért nem írok az indigóságról. (Mert nem értek hozzá. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2005. március 3. 16:4232.
    Ez már sokunk régi vágya. Nem lenne ennyi egzisztenciálisan a sárba lökött ember. Gondolok arra, hogy 13 évesen kellett kitöltenem a papírt, hogy mi akarok lenni!!!Persze később már nem azt akartam, de akkor már késő volt. Lettem, ami lettem, már csak vágyakozhatok. Legalább ebben van egy kis haladás, de az oktatás. . . Középsuliban főiskolás példák!Mikor az emberek 80 százaléka megakad 8-nál a matekban. Vagy előbb. Magyarul, legyen a gyereked zseni, vagy. . .
    előzmény:
    évő (29)
     
  22. 2005. március 3. 16:4231.
    Az en unokam is ilyen. Igaz nagyon magas novesu, de teljesen leallt. Ill. fekszik a tv elott, fulen cd, es tojik a vilagra. Mondtam a fiamnak, uljon le vele. Mondja meg neki, hogy sajnos nyarra ne tervezzen, mert a potvizsgara fog keszulni. Ugyan is ok tudomasul veszik a rossz jegyeit, de cserebe keretik tudomasul venni neki is, hogy a csalad nelkule megy nyaralni, en koltozok hozzajuk a vizsga elottre, es ha nem sikerul a potvizsga, jovore egy masik iskolaba, megy es ujra jarja az otodiket. Nos, most is fekszik, de legalabb olvassa nemely tankonyvet. En, meg azt vezettem be nala, hogy O ad fel nekem feladatokat, persze en is neki, es ha nyer, kap egy napot, Azon a napon azt eszik amit akar es oda megyunk, vagy kiserem ahova akar. Ez a nap csak szombat, lehet es a hely 200 km, -en belul. Jelentem van ket szombati programom, viszont megkapta az elso negyeset. Harom 1 -es utan, remelem nem kell tenyleg hozzajuk koltoznom augusztusra. !
    előzmény:
    daffke (23)
     
  23. Torolt_felhasznalo_214542
    Torolt_felhasznalo_214542
    2005. március 3. 16:4030.
    Ha a ma született gyerekek 95%-a indigó (a maradék 5 gondolom kristály, ) akkor miért lenne ez a különleges? Akkor ez a NORMÁLIS. Nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2005. március 3. 16:3629.
    hát már a mi időnkben is hülyeség volt pl. mindent 100%-osan elvárni a gyerektől, hiszen régóta köztudott, hogy egy matekzseni pl. nem lehet logikusan tornából-énekből-irodalomból, stb. is kiváló.
    ez az egész iskolarendszer egy nagy baromság. a gyereknek mindent meg akarnak tanítani, aztán a végén semmi nem marad meg a fejében, mert belezavarodik.
    egyszerűbb lenne megnézni, hogy a gyereknek mihez van tehetsége, és azt erősíteni, a másikat csak kb. megtanítani, akkor talán szegény gyerek nem érezné magát komplett idiótának, és nem zavarodna össze a sok információtól, amit nap mint nap kénytelen befogadni.
    előzmény:
    maroony (28)
     

Címlap

top