Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Rep.jegybiztosí tás

enn
enn
Létrehozva: 2004. október 13. 19:56
Sziasztok!
A repülőjegyhez lehet biztosítást kötni, így abban az esetben ha mégsem tudok utazni a biztosító visszatéríti a rep.jegy árának 80%-át, hogyha orvosi igazolást mutatok be.
Van igazolásom, sőt a biztosító bekért kartonmásolatot is, mégsem fizeti vissza a repülőjegy árát, arra hivatkozva, hogy emiatt a "betegség" miatt még utazhattam volna.
Mindenképpen szeretném, hogy visszatérítsék az árát, van-e valami ötletetek, hogy mit tehetnék még? Jogos-e, hogy megkérdőjelezi az orvost a bizotsító? Van igazolás és mégsem fizet! (dióhéjban ennyi)
Járt már hasonlóan valaki?
Köszönöm előre is a hozzászólásokat!
  1. enn
    enn
    2004. október 14. 01:1510.
    Jaj, ne is mondjátok. . .
    Persze, Mo-n történt, nem tudom más országban is így van-e.
    Néztem a Fogyasztó V-i oldalt is, elérhetőségek szerintem vannak a honlapon, viszont amit nem találok az az online jogi fórum :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_732880 (9)
     
  2. Torolt_felhasznalo_732880
    Torolt_felhasznalo_732880
    2004. október 13. 23:429.
    A biztosító csak addig csili-vili, amig fizeti az ember a díjat és nincs káresemény. Minden más esetben hopp. . és vége a mesének. Hasonló rossz véleményem van a bankokról is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_624268
    Torolt_felhasznalo_624268
    2004. október 13. 23:328.
    Ez nagy szemetseg, hogy nem akarjak visszateriteni! :-(
    Gondolom ( szinte biztos!), hogy Magyarorszagon tortent a dolog. :-(((((
    előzmény:
    enn (1)
     
  4. 2004. október 13. 23:257.
    Hivd fel a Fogyaszto Védelmi F, neten rajta a tel. , googleban megtalálod linket.

    Van jogi forum is neten valahol, nem tudom hol.

    előzmény:
    enn (6)
     
  5. enn
    enn
    2004. október 13. 23:106.
    Készpénzzel fizettem. . .
    Ráadásul fogalmam sincs, hogy hová lehetne fordulni még, ez valóban csak szőrszálhasogatás. . . :(
    Kellene egy jogi valami, amiből kiderül, hogy jogosan nem fizet-e. . .
    előzmény:
    Lingon (4)
     
  6. enn
    enn
    2004. október 13. 23:085.
    Csak egy orvosi igazolás kellett, hogy mi miatt nem tudtam utazni. Más semmi nem volt :(
    Köszi a bíztatást!
    előzmény:
    ceszes (2)
     
  7. 2004. október 13. 21:484.
    Lehet az otthonbiztositásodban is van utazási biztositás, mi azon keresztül kaptuk vissza utiköltség nagyobbik részét mikor gyerek korházba majd férjem gyerek után lett beteg. Nekünk betegséggel telt a szabi nagy része.
    előzmény:
    enn (1)
     
  8. 2004. október 13. 21:453.
    Véletlenül nem visa kártyával fizettél?
    Arra is van ilyen biztositás.

    Különben ha orvos szerint jogos, hogy nem utazol, csapj az asztalra. Nem tudom hol tudnád öket feljelenteni, Fogyaszto Védelem talán, nézz utána legyen mit mondanod kekeceknek.
    előzmény:
    enn (1)
     
  9. 2004. október 13. 21:382.
    szia,
    Nem kaptál valami részletesebb tájékoztatót a biztosításhoz? Ez végülis egy szerződés, előre leírt feltételekkel, ami mindkét felet kötelezi. szerintem olvasd át az utolsó kisbetűig. Lehet, hogy bizonyos betegségek ki vannak zárva? Vagy legalábbis betegség csoportok? Ennek ki kell derülnie a szövegből. Ha viszont benne van ez, akkor szivacs. . . Kötelezted magad a feltételek betartására, elfogadására. Azért csak HAJRÁ!
    előzmény:
    enn (1)
     

Címlap

top