Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Maradi vagyok? :((((

FAKAKADU
Létrehozva: 2007. június 2. 19:15

Szerintetek mennyire lehet azt elfogadni, hogy egy 14 eves lany kiprobalja az italt?     

Fiatal vagyok, de en nem helyeslem, mig a baratnom, aki 50 eves, nincs ellene semmi kifogasa. 

Valoszinuleg nem hasonloan nottunk fel.   

Ti hogyan latjatok ezt?  

  1. 2020. július 24. 21:19188.

    Szerintem 11 éves és 13 éves lánynak nem illik minden héten innia.(Mert Anya megengedte!!!?)

  2. 2007. június 18. 07:21187.

    Nem tudom,ki hogy van vele,de én annak idején még amikor még a családom együtt volt még,nekem az édesapám 6 éves korom körül belenyomta a cigit a számba...Mondanom sem kell,szívtam egy slukkot,és rohantam a wc-re hányni.   

    NOs,ez az élmény mostanáig megmaradt,és nem érzek késztetést,hogy cigihez nyúljak.pl szilveszterkor az italt is megkóstolhattuk,de csak picit,kb egy korty.Nos,én még mindig szilveszterkor gyerekpezsgővel ünnepelek.Az öcséim szeszes itallal.

    A lényeg,nem kezd el egy lány rászokni erre-arra,ha kipróbál ezt-azt.

    előzmény:
    FAKAKADU (1)
    2007-06-02  19:15
  3. Torolt_felhasznalo_155498
    Torolt_felhasznalo_155498
    2007. június 13. 08:50186.

    Elfogadni természetesen nem lehet, de feletehetnénk ezt a kérdést a cigivel, a szexszel is. A szexet hagyjuk, mert az más tészta, rézbőrűék ilyenkor már szülnek.

    Maradjunk az eredeti kérdésnél. Előbb utóbb úgyis ki fogja próbálni, ha engedjük, ha nem. Hiába az iskolai felvilágosítás, a gyerek nevelésében az iskola max 10%-ot tesz bele, a többit otthonról viszi, ha viszi. Sokat számít a minta, amit otthon lát. Ha mindennap részegeket lát otthon, meg sűrű cigifüstöt, akkor az lesz neki az elfogadott.

    Mikor kicsi voltam (6 éves), amíg a szüleim a vendégeket kísérték ki, én mindig megittam a maradék italokat. Utána már vigyáztak azért. De mégsem lettem részeges. Kipróbáltuk a cigit is mikor nagyobbak voltunk, de nem szoktam rá. Mert otthon nem ez volt az elfogadott.

    Sajnos látom azt a tendenciát, hogy a normális emberek kisebbségben lesznek az eleferdült személyiségekkel szemben. Köszönet a médiának, és a liberális megengedő politikának.  

    előzmény:
    FAKAKADU (1)
    2007-06-02  19:15
  4. Torolt_felhasznalo_155498
    Torolt_felhasznalo_155498
    2007. június 13. 08:36185.

    Ha valakiknek ezek a példaképek, akkor a nevelésükben valami nagyon el van rontva, vagy pedig a bulvársajtón meg a tévén nevelkedtek. Tele van már a média meleg, drogos műsorvezetőkkel, meg ágyról-ágyra járó kurvákkal. De most ez a módi sajnos és ők erre büszkék is. Nagyon elferdült a világ !!

    előzmény:
    sergino (183)
    2007-06-05  08:59
  5. 2007. június 5. 13:37184.

    Tudod amikor terhes voltam a gyerekemmel mar akkor gondolkodtam hogy hogy is kene nevelni hogy jo felnott legyen belole. Igen, en is azt a maradi szemleletet kovettem hogy 18 eves koraig en hatarozom meg az eletet, viselkedeset de ne gondold hogy nem akad ilyen neveles mellett is  eleg dolog, szituacio hogy kiprobalhassa magat es a sajat boren tanuljon.......Oszinten szolva a kabitoszertol rettegtem, annyit hallottam, olvastam rola, sot lattam, hallottam ismerosoktol, hogy hogy tud romba dolni egy elet miatta, kesobb  a baratnom lanya  akkor esett bele amikor az enyem mar valoban betoltotte a 18-at, es akit aztan igazan nem korlatoztak gyerekkoraban semmiben mert ki kell az egyeniseget bontakoztatnia, mondta a mamaja aki szegeny felholt volt a sirastol amikor eloszor behivattak az iskolaba emiatt, sot rakuldtek a gyerekvedelmit es birosag ele hurcoltak hogy nem torodik a gyerekevel holott torodott csak azt a mai divatos iranyelvet kovette hogy hagyjuk kibontakozni.  Szoval en nem mertem, en kovettem azt ahogy engem neveltek, otthon az volt amit a szuleim mondtak, nem terrorizaltak csak megkoveteltek a jozan eszt, a megfelelo viselkedest, en hidd el 16 evesen komolyabb voltam mint a ma 24 eves lanyom aki konnyeden lazan el, fogja fel az eletet, de nem csinal hujesegeket, a zsigereiben ott az akadalyozo fek amit gyerekkoraban beultettunk. Hogy ne csinalj hujesegeket mert keservesen banni fogod........nem is csinal. Ugy el mint a tobbi fiatal, 18 eves kora utan tenyleg nemigen szolok bele semmibe, kiveve hogy amig itthon el addig koteles a csaladi szabalyokhoz alkalmazkodnia, de nem szolunk abba se bele ha partit akar rendezni, minden baratja folyton itt log, van hogy itt alszanak, hajnalig vihancolnak de mind jozan, a hatart tudo fiatal. Szoval mint irtad, lehet hogy kicsit , sot nem is kicsit olyan szellemben neveltem mint engemet valaha de egyszeruen nem mertem maskeppen.......tul sok rossz peldat lattam hogy hogy szabadulhat el a pokol, vagy majd valami baratja elszabaditja es valoban ugy ereztem hogy ram biztak egy eletet es felelos vagyok miatta.........amig fel nem no! Lehet hogy jo gyerek lett volna amugy is, ki tudja, de gyava voltam ahhoz hogy probalgassam. Egyebkent a baratait is mind a hozza hasonlokbol valogatta, egy sem dohanyzik, nem isznak alkoholt, a partijaikon is csak affele buborekos szololevet, de ennek dacara vidam, nevetos, neha kirobbanoan, tarsasag........Ami  azert bant az az hogy a baratnom kabitos lanyaval nem tart kapcsolatot pedig gyerekkori baratok voltak. Ha talalkoznak akkor beszelgetnek egymassal, lanyom kisse tavolsagtarto, sosem hivja maguk koze, szerintem lenezi bar tagadja, ez nagyon bant..........Azt a kislanyt mindig nagyon szerettem es nem ertem hogy miert ne lehetne "megbocsajtani" amit tett, ha tettem hibat a gyerekem neveleseben valahol az az volt hogy nem tanitottam arra hogy segitsen ujrakezdeni az eletet valakinek.......valahogy ez kimaradt, eszembe se jutott hogy lesz ilyen szituacio. Igaz, nem valo kozejuk egy gyerekes anya aki azert most is leissza magat neha bar a kabitoszerhez mar nem nyul. De akkor is.....joval fiatalabb mint ok, valahogy fel kene karolni egy kicsit. Valahanyszor szoba hozom mindig azt mondja hogy nem tud vele mit kezdeni, nem valo kozejuk. Attol azert lehetne kicsit segiteni neki hogy ne erezze hogy vege az eletenek.....csak 21 eves. Szoval ezert magamat hibaztatom.........es csak remelni tudom hogy eler egy olyan gondolkozasi fokot amikor az is eszebe jut hogy segito kezet kell nyujtani mindenaron a gyerekkori baratjanak............

    előzmény:
    Déna (182)
    2007-06-05  08:46
  6. 2007. június 5. 08:59183.
    hát én nem egy helyről hallottam, hogy 14 éves korú lányok-fiúk, akik osztálytársak, ha nincsenek otthon a szülők, felmennek valamelyikük lakására és dugnak. de kb. 6-8-an. szóval nem biztos h az ital miatt aggódnék csak. persze ez lehet h csak egy városi legenda, de szerintem nem. végül is ezt látják a tévében a lányoktól (Lohan meg Hilton stb)
    előzmény:
    FAKAKADU (1)
    2007-06-02  19:15
  7. 2007. június 5. 08:46182.

    ... ez így nekem kicsit szélsőséges.... persze, hogy én felelek érte... de kell, hogy teret adjak neki, hogy kipróbáljon dolgokat, hogy hibázzon, hogy kijavíthassa a hibáit, hogy visszatérhessen a helyes útra. Hiszen ezt addig tudja "begyakorolni", amíg enyém a balhé. Amíg oda tudok lépni, ha végképp messzi kalandozna.  Persze itt nem az italozásra gondolok kimondottan. Amikor gyerek voltam, akkor nagyon sokszor hallottam, hogy amíg az én kenyeremet eszed... amíg az én házamban laksz, addig....  utána azt csinálsz, amit akarsz. De addig úgy gondolom, meg kell tanulni, hogy mit akarjon és mit nem....

    Egyébként szépen írtad le, valóban így van... csak így kicsit sarkított.  

     

    előzmény:
    leiw (178)
    2007-06-02  23:39
  8. 2007. június 5. 08:39181.
    Pünkösdkor bálban voltunk... első bálos volt a 15 éves kislányom is, ivott egy kis vörösbort kólával....   Nah, azért felmerült bennem, hogy szabad-e megengednem.... de ....  
    előzmény:
    FAKAKADU (1)
    2007-06-02  19:15
  9. 2007. június 5. 08:11180.
    A kérdés, milyen italt, hol és mennyit? Mert ha a családi ebéd után megiszik egy kis vörös bort, attól nem lesz baja. De ha diszkóba akar menni és vodkát iszogatni (vagy nem tudom mit szoktak ilyen helyen) az nem helyén való! Nem olvastam vissza, úgyhogy nem tudom milyen italozásról van szó, pedig már lehet, hogy esett szó róla.
    előzmény:
    FAKAKADU (1)
    2007-06-02  19:15
  10. 2007. június 3. 12:16179.
    szia! szerintem olvasd el alaposabban, amit írtam, mert az egyáltalán nem erről szólt nem értem, ha valakinek más egy kicsit a vélemyéne, de nem szélsőséges, akkor miért kell egyből a szavakat kiforgatni. Bár lehet, inkább csak nem érted, thát olvasd el alaposabban, ha elsőre nem megy, mielőtt válaszolsz! 
    előzmény:
    Dike (177)
    2007-06-02  23:24
  11. 2007. június 2. 23:39178.
    Szerintem nem.........amit lehet egy felnottnek, azt nem lehet egy gyereknek..........nagy arat fizet az aki egyenranguva emeli a gyereket.........egy gyereknek tudni kell a helyet a felnottek vilagaban......a vilagban altalaban.....azt szoktam mondani a lanyomnak amikor valamin vitatkoztunk/ ritkan, jo gyerek volt/ hogy tegedet ram biztak..........18 eves korodig nekem kell hogy neveljelek, el kell veled szamolnom, az isten elott/ nem vagyok vallasos /, a sajat lelkismeretem elott, a tarsadalom elott.........hanyag es lelkiismeretlen szulo lennek ha nem kovetnem ezeket a "parancsokat"........utana azt csinalsz amit akarsz........de addig en mondom meg hogy mit fogsz......morgott neha de nem igazan, eleg hatarozott fellepesem van ha komoly dologrol van szo ..........hat mar 24 eves........felnott eletet eli......... nem csalodtam meg eddig benne............
    előzmény:
    Dike (177)
    2007-06-02  23:24
  12. 2007. június 2. 23:24177.
    Most a gyerek miatt vagy úgy általában nem helyes az alkoholfogyasztás? Tehát ha szülök egy gyereket akkor 18 évre felejtsem el az alkoholt, vagy elégedjek meg a szilveszteri pezsgővel, mert nehogy a gyerek ezt lássa és ettől majd jól alkoholmérgezést kapjon 13 évesen az osztálykiránduláson? Vagy ezt így hogy?
    előzmény:
    Napocska77 (134)
    2007-06-02  22:22
  13. 2007. június 2. 23:22176.
    Meg az jut eszembe hogy amikor kicsi volt a lanyom mar megkedtem a viszolyogtatast mindenfele drogtol........valahanyszor elmentunk egy ilyen alak mellett odasugtam neki hogy odanezz szivi, de ne feltunoen.......kabitoszeres......szegeny szerencsetlen.....ebbe fog belehalni. Mindig adtunk nekik egy-ket dollart, ugy forgattam a szot hogy a gyerek szinten ijedt viszolygast erezzen a drogok irant, sajnalkozast azzal szemben aki szedi, es menekuljon......meg a gondolatatol is.......volt mit nezni rajtuk, de felig lesutott szemmel siettunk el az illetonek meg a kozelebol is, kiveve mondom hogy kis penzt is tettunk melle, vagy a sapkajaba ha ott volt. Ezert-e vagy masert de ezt sikerult kikerulnom, a gyerekem meg a szotol is irtozik, nem tudnak ravenni. Iszonyu szerencsesnek erzem magamat mert a baratnom lanya aki az enyemnel 3 evvel fiatalabb, kabitos lett/ igaz hogy nemigen torodtek vele ilyen teren, csak az volt a cel hogy minden foldi java meglegyen/, alkoholista, megjarta a javitointezetet, lopott is egy aruhazban, egyutt elt egyszerre amikor megszokott otthonrol 15 evesen 2 fekete 30-as pasassal, osszeszedett toluk valami herpeszt is, lett egy kisfia, most 2 eves, azt sem tudja kitol van, az elete romokban mert valahogy nem tud kikeveredni. A gyereket szereti, jol ellatja de ennyi az egesz.........kozsegelyen es az anyja nyakan el............a szivem szakad meg erte mert tobbet erdemelt volna az elettol. Hat igen, nemcsak neveles kerdese, hanem szerencse is hogy kit mibe visznek bele a baratok..........otet a gimista osztalytarsak vittek bele..........
    előzmény:
    leiw (171)
    2007-06-02  23:09
  14. 2007. június 2. 23:15175.
    Jó éjt Mindenkinek!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667249 (174)
    2007-06-02  23:11
  15. Torolt_felhasznalo_667249
    Torolt_felhasznalo_667249
    2007. június 2. 23:11174.

    Na, én asszem elteszem magam holnapra, mert egész héten nem bírtam kialudni magam. Talán majd holnap reggelre sikerül, ha most azonnal elhúzok innen. 

    Szép álmokat mindenkinek és kellemes vasárnapi semmittevést ! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_430288
    Torolt_felhasznalo_430288
    2007. június 2. 23:10173.
    Nem mindig tanár a felelös. min már írtam avirtuskodás áll ahátérbe és két napos kirándulás elég izgalmas .a tanárok nem tudnak minden gyerek után futni mit vesz a boltban hogy mit vesz.És személyi jogokat sér ha tanár kutat a táskában. 
    előzmény:
    Napocska77 (160)
    2007-06-02  22:58
  17. 2007. június 2. 23:10172.
    Jó éjszakát!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2007. június 2. 23:09171.
    En 49-es szuletesu vagyok, akkoriban minden fiu hazasodni akart nem baratnot tartani. Es az iskolaban ugy neztek arra aki megis ilyesmit tett mint a leprasra. Emlekszem egy evfolyamtarsamra, 19 evesek voltunk, terhes lett a fiujatol, hogy bamulta mindenki borzongva  hogy mit tett........../ a tulzott szemermesseget se helyeslem persze/, meg ott az iskolabol ferjhezment, naszejszakajan elvetelt sajnos, sokaig siratta a kisbabat akinek mi osztalytarsak sokmindent hoztunk, vettunk mihelyt az osztalyfonok bejelentette a szituaciot, az a lany nagyon szegeny volt, az apja otthon megszamolta a fan a szilvat hogy nehogy a gyerekek egyenek rola , csak azt amit kiadott. Remelem azert szep lett az elete, lett masik babaja.........mas idok voltak.........meg majd mas idok lesznek az unokainknak is......
    előzmény:
    macispizsi (162)
    2007-06-02  23:01
  19. 2007. június 2. 23:08170.
    köszi...  
    előzmény:
    empatiya (167)
    2007-06-02  23:06
  20. 2007. június 2. 23:07169.
    gesztenye turmix 
    előzmény:
    Lillaréka (168)
    2007-06-02  23:06
  21. 2007. június 2. 23:06168.
    mi meg gombásszendvicsezni jártunk...  
    előzmény:
    leiw (163)
    2007-06-02  23:02
  22. 2007. június 2. 23:06167.
    Miért is ne hinnél. A Te nevelésed. 
    előzmény:
    Lillaréka (166)
    2007-06-02  23:03
  23. 2007. június 2. 23:03166.

    Igen számit a baráti kör is.....
    érdekes ez...
    a fiamék Egerben voltak az idén... és egy srác volt aki vitt valami italt. A többiek nem is próbálták.
    2 tanár ment velük.  32 fiú kilencedikesek.

    én hiszek neki....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667249 (157)
    2007-06-02  22:56
  24. 2007. június 2. 23:03165.
    Igazad van. a gyerekemet meg születése pillanatáttól nevelgetem ÉN!!!! És nem egy osztálykiránduláson kell kiderülnie, hogy mit szabad, és mit nem. Főleg nem mást kell hibáztatnom azért, amit az én gyrerekem művel, főleg, hogy akkor már a jog szerint sem cselekvőképtelen.
    előzmény:
    Napocska77 (160)
    2007-06-02  22:58

Címlap

top