Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Az odavarrt szüzesség

castaneasativa46
Létrehozva: 2022. Április 28. 07:22

/Bukovinai székely népmese nyomán/


Hol volt, hol nem volt, élt egyszer egy szegény asszony, aki egyetlen lánykáját nevelgette. Mikor a kislány 15 éves lett, bált rendeztek a faluban, és oda el szeretett volna menni.


"Jól van lyányom, én elengedlek, de egyre nagyon vigyázz, a szüzességedre. Tudod, ez a szegény lyányok egyetlen hozománya..."


"Rendben van édesanyám, majd vigyázok!"


El is ment a lányka a bálba. Szólt a zene, keringtek a fiatalok, de Panka - mert így hívták a kislányt - csak a széken ült, és vigyázta a szüzességét... 


Meglátta ezt Pista, a szabólegény, oda is ment hozzá.


"Szia Panka, gyere táncolni!"


"Mennék én szívesen, de az édesanyám a lelkemre csomózta, hogy nagyon vigyázzak a szüzességemre, nehogy elveszítsem..."


"Ugyan, segítek én rajtad! Tudod szabó vagyok, gondosan odavarrom a szüzességedet,így aztán biztosan nem fogod elveszíteni..."


"Igazán megteszed! Nagyon aranyos vagy."


"Gyere velem, hátul van a padláslétra, azután ott a szalma között hamar elintézzük."


Kiosontak hát a teremből, hátul felmásztak a létrán, és ott Pista alaposan odavarrta a lány szüzességét...


"Jaj Pista - nyögdécselt a Panka, - megtennéd, hogy még egyszer végigmész rajta, nehogy kirojtolódjon..."


"Megteszem én szívesen"


Meg is tette. Megtette harmadszor is, de a negyedik menet már nem ment.


"Panka, sajnos kifogyott a cérna, de nem baj, két hét múlva ismét bál lesz,  gyere el, és majd befejezem!"


Otthon az anyja kérdezi a lányát, hogy hogy sikerült a bál.


"Ó nagyszerű volt, és a szüzességemre is vigyáztam. Igaz a Pista gyerek segített, tudod, ő szabólegény..."


"Te Atyaúristen!"


"Háromszor is végigment rajta. A negyediknél azt hazudta, hogy kifogyott a cérna. De én tudom, hogy nem mondott igazat, mert a padlás félhomályában is jól láttam, hogy tű mögött, amivel dolgozott, még két gombolyag cérna is volt..."


   


 


 


 

  1. 2022. Április 28. 08:152.

Címlap

top