Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pro+biotikum

erdekel
Létrehozva: 2004. szeptember 23. 09:39
Mostanában szerepel a reklámokban. Vajon mire jó, kinek ajánlott a szedése? Lehet-e Béres cseppel együtt szedni?
  1. 2019. november 27. 12:5611.

    A kereső dobta ki ezt a topikot és egyszerűen nem értem mi a fene értelme lenne többféle terméket megvenni azért hogy külön pre és külön probiotikumot vegyünk be. Ezerféle probiotikum van amiben mindkettő benne van, és van minőségi is sok baktériumtörzzsel mint a Bio-Kult vagy a Protexin stb. És darabra sem mindegy hányfélét kell bevenni reggel meg kiméregetni micsoda macera!

  2. 2010. október 28. 15:5310.

    Sziasztok!

     

    Én ezt a fajtát szedem. Évente 3 hónapos kúrát csinálok, amit az őszi allergia előtt kezdek el. Nekem a kefíres dolgok nem nagyon jönnek be, mert laktóz érzékeny vagyok, meg nem is szeretem. Ha valaki utána számol, nem drágább mint a napi 3 kefír és ez rostot is tartalmaz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_664321
    Torolt_felhasznalo_664321
    2004. október 29. 07:229.
    Köszönöm, Anna, sikerült megkaparintanom pénteken egy újságosnál az utolsó példányát! :-)
    Mivel én is úgy gondolom, hogy mindenkinek hasznos információkat tartalmaz, tájékoztató jelleggel írnék néhány részletet az újságcikkből:

    BARÁTSÁGOS BAKTÉRIUMOK
    A normál, tehát egészséges emberi emésztőrendszer mintegy 400-500-féle mikroorganizmust tartalmaz. Ezek a baktériumok főleg a vastagbélben találhatók, szervezetünkkel békésen együttélnek, jelentős részüknek pedig számos jótékony hatása van. Ezek a PROBIOTIKUMOK.
    - Segítenek néhány nehezen emészthető táplálékrészecske (főleg szénhidrátok) felbontásában.
    - Védő hatású anyagcseretermékeket állítanak elő (például glatamint, ami csökkenti az izom leépülését).
    - Nagy szerepük van az immunrendszer kiegyensúlyozott, egészséges működésében.
    - Fokozzák a normál emésztéshez szükséges bélmozgást.
    - Megakadályozzák a fertőzéseket vagy akár a rosszindulatú daganatokat is okozó baktériumok megtelepedését a bélrendszerben, és gátolják ezek átjutását a bélfalon.
    - Képesek vitamintermelésre: a vastagbélben vannak olyan baktériumok, amelyek például K-vitamint állítanak elő. Ennek a vitaminnak nélkülözhetetlen szerepe van a véralvadásban, egyes fehérjék felépítésében, a sebgyógyulásban, a csontképződésben, a máj egészséges működésében.
    - Hozzájárulnak az allergiás tünetek mérsékléséhez.
    - Részt vesznek a koleszterinszint csökkentésében.
    Saját bélrendszerünkben tehát mikroszkópikus méretű testőrök sokasága véd bennünket. . . legalábbis optimális esetben!
    PROBIOTIKUMOKAT tartalmazó élelmiszerek: savanyú tejkészítmények,
    túró, sajtok, vajkrémek, sajtkrémek.
    A PROBIOTIKUMOK közül a legelterjedtebb és leghasznosabb két család:
    a bifidobaktériumok, illetve a tejsavbaktériumok (lactobacillus, valamint streptococcus törzsek).
    A szomorú valóság azonban az, hogy (a Magyar Tejgazdasági Kísérleti Intézet és a pécsi egyetem kutatási adatai szerint) a magyar lakosság bélflórájában átlagosan 12 % a probiotikumok aránya, ám a populáció egy részénél mindössze 1-2 %-nyi. A szakemberek szerint a kívánatos arány legalább 45 % lenne!
    A szervezetbe kívülről is bevihetünk probiotikumokat egyes élelmiszerek vagy étrend-kiegészítő kapszulák formájában. Rendszeres fogyasztásukkal helyreállítható a normális bélflóra. Vannak olyan természetes tápanyagok is, melyek az emésztőrendszerbe jutva elősegítik a probiotikum-kultúra kifejlődését, a bélbarát baktériumok elszaporodását. Ezek a prebiotikumok. A legelőnyösebb, ha a két pozitív hatás összegződik, vagyis ha mind a pre-, mind a probiotikumokból elegendő mennyiséget fogyasztunk, ezzel maximális segítséget adunk emésztő-, illetve immunrendszerünknek!

    Ha ezentúl valaki azt hallja, hogy az FLP egyik legnépszerűbb terméke, a PROBIOTIC mellé mindenképpen javasolt az aloe gél ivása prebiotikumként, akkor már tudjátok, hogy miről is beszél az illető! :-)

    Vesszen a Candida és a többi elszaporodott gomba, éljen a PROBIOTIC! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_551680
    Torolt_felhasznalo_551680
    2004. október 23. 19:088.
    MINDEN ÉRDEKLŐDŐ FIGYELMÉBE:

    A TINA magazin e heti számában egy kétoldalas,
    jól érthető, tartalmas cikk olvasható a hasznos
    bélbaktériumokról, PROBIOTIKUMOKRÓL!!! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_551680
    Torolt_felhasznalo_551680
    2004. szeptember 27. 16:547.
    Szia! :-)
    Hogy komplett legyen az információd, én meg felsorolom neked, mi van az Anicska által is említett FLP-s PROBIOTIC tablettában (tudod, a 6 "jóbaktérium"):

    A Forever Active Probiotic-ban található probiotikumokat a Lactobacillusból és a Bifidobacterium állományból nyerik, melynek típusai a következõk:

    Lactobacillus Acidophilus - gátolja a káros organizmusokat és segít megakadályozni szaporodásukat és megtelepedésüket.

    Bifidobacterium Longum - kirekeszti a káros baktériumokat, ezzel segít csökkenteni a gyomor-bél rendellenességek gyakoriságát.

    Bifidobacterium Lactis - csökkenti a szervezetben a pH-értéket és tovább gátolja a kedvezõtlen baktériumnövekedést.

    Lactobacillus Rhamnosus - megvédi az emésztõszerveket, így a káros mikroorganizmusok nem tudják megvetni a lábukat.

    Lactobacillus Bulgaricus - közremûködik a vékonybél tisztításában és kiegyensúlyozásában.

    Lactobacillus Plantarum - megõrzi a kulcsfontosságú tápanyagokat, vitaminokat és antioxidánsokat, és ezzel segíti az ételeinkben jelenlévõ káros anyagok közömbösítését.

    Ha további kérdéseid lennének erről a bogyóról, küldj privit! :-)
    előzmény:
    erdekel (1)
     
  6. Torolt_felhasznalo_243388
    Torolt_felhasznalo_243388
    2004. szeptember 23. 11:206.
    Béres csepp:
    Nyomelempótlásra:
    - a szervezet ellenállóképességének megőrzésére, illetve annak csökkenésekor,
    különösen meghűléses megbetegedésekben, influenza idején,
    - hiányos táplálkozás (pl. speciális diéták, fogyókúra, vegetarianizmus),
    jelentős fizikai igénybevétel esetén,
    - fáradékonyság, étvágytalanság, elesettség, gyengeség, álmatlanság esetén,
    illetve e panaszok megelőzésére, valamint betegségek, műtétek után a
    felépülés elősegítésére,
    - kiegészítő terápiaként tumoros betegségben szenvedők általános állapotának,
    közérzetének javítására.
    előzmény:
    erdekel (3)
     
  7. 2004. szeptember 23. 11:105.
    Szerintem kérdezz meg egy szakértőt itt a cafen, én csak laikus módjára magam miatt foglalkozom a természetes szerekkel, gyógynövényekkel 1 éve. Annyi biztos, hogy megváltoztatta az életem pozitívan.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. szeptember 23. 11:084.
    Amennyire tudom, a Béres általános immunerősítő, ellenállás fokozó, szabadgyök megkötő. . . stb. Ez kimondottan a gyomorra, emésztésre, bélrendszerre, felszívódásra hat, ha tehát ott van gond, oda kell segítség, szerintem a Béres mellett kell ez, vagy ilyesmi hatású szer is. Vagy napi sok kefír, joghurt, legalább 4.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2004. szeptember 23. 10:413.
    Ezek szerint más-más hatása van a kettőnek?
    előzmény:
    Anicska (2)
     
  10. 2004. szeptember 23. 10:152.
    a probiotikum jótékony bacikból álló bélbaktériumok gyűjtőneve, amelyek fontosak az emésztéshez a normális felszívódáshoz, ezzel együtt az immunrendszer jó működéséhez. Normálisan megvannak a szervezetben, de sajnos manapság többeknek pótolni szükséges, mert rengeteg mérget, tartósítót, gyógyszert eszünk, és ezek a mesterséges anyagok mind mind pusztítják! Érdemes élőflórás joghurtokat enni+pl. a Danone Aktíviában célzottan probiotikumok vannak. Én az FLP Probiotic nevű kapszuláját szedem jelenleg 3 hete, nagyon klassz, évek óta puffadtam szinte minden nap és szinte mindentől, ez most megszűnt, érezhetően jobb az emésztésem. ( + orvosi tudatlanság miatt volt egy gyógyszermérgezésem, teljesen kihalt a bélflórám, most állítom helyre a kapszulákkal) Szerintem Béressel biztosan együtt lehet szedni, vsz. hogy inkább még jobb a hatása így.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top