Fénycsatorna tapasztalatok

Zongibongi
Létrehozva: 2018. február 25. 22:10

Sziasztok! Van itt valaki, akinek a házában van fénycsatorna? Vagy olyan, aki "élőben" látott már ilyet lakóházban? Tudna írni róla tapasztalatokat (mennyire vált be, mekkora fényt ad, érdemes belefektetni stb.)?  Bármi érdekel ezzel kapcsolatban. Képeket láttam a neten, de véleményt/tapasztalatot róla nagyon keveset találtam. Nekünk a szomszéd háza nagyon leárnyékolja a nappali-konyha részt. Tetőablak nem jöhet szóba (túl költséges lenne...), a fénycsatornás megoldásban gondolkodunk. A képeken nekem kicsit olyan, mintha valami villany fel lenne kapcsolva nap közben a plafonon, ami kicsit fura. Érdekel, hogy mennyire szereti, akinek van és hogy szerinte nem nézne ki hülyén az étkező vagy nappali plafonján? Előre is köszönöm annak, aki tud segíteni.

7 hozzászólás
  1. 2018. február 26. 11:387.

Miért nézne ki valami rosszul, ha jól megtervezik?

De amúgy a fénycsatorna végén csak kell legyen valami átlátszó fedél, az nem kerül pénzbe?

Tisztán- és karbantartani tutira kell majd...

Amúgy nekem az ókor jutott eszembe, amikor tükrökkel vezették a fényt a szükséges helyekre, ilyen periszkóp-szerűen...

ókori fényvezető

És találtam egy érdekes cikket, talán lehet további ötleteket venni belőle:

https://www.popularmechanics.com/science/green-tech/a226 42/lowline-new-york-city-underground-park/

2. 2018. február 26. 11:006.
    előzmény:
    ugyintezo.a (5)
    2018-02-26  10:49
  3. 2018. február 26. 10:495.

akinek nincs pénze rakjon be e27 1400lumen- led izzót

4. 2018. február 26. 10:364.
    előzmény:
    ugyintezo.a (3)
    2018-02-26  10:33
  5. 2018. február 26. 10:333.

sokféle megoldás van

de ha egy ablakra sincs pénz, akkor erre se, mert nem bagóért van

6. 2018. február 26. 01:002.

Szia,

Sokféle van,és azt szoktuk mondani hogy leginkább azt kapjuk amiért fizetünk.A legegyszerűbb a természetes,ami nem más mint ablak.A fény mennyisége attól függ milyen az időjárás.Napsütéses időben többet,borúlt napokon kevesebbet.Nyáron amikor a nap magasan van többet,télen kevesebbet,és így tovább.

A másik sokkal komplikáltabb,a természetes fény mellett lámpa is,és tükrök segítségével lehet variálni.

Címlap