Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ócsai rezervátum

ardian
Létrehozva: 2011. augusztus 11. 09:30

 Biztosan hallottátok, mit tervez a kormány a devizahitelesek "megmentésére". Aki nem:

 

A kormány kijelölte a beruházás során eljáró hatóságok körét is. Egy másik, szintén a Magyar Közlönyben megjelent kormányhatározat szerint a kormány a devizahitelesek megsegítése érdekében szociális családiház-építési program megvalósítását hirdeti meg, amely családmérettől függő, differenciált alapterületű családi házak építéséből áll, alapvetően ezer négyzetméter területű telkeken házikerti növénytermesztésre biztosít lehetőséget, teljes, korszerű és energiatakarékos közműellátást valósít meg, alacsony rezsiköltséggel működtethető, energiahatékony technológiákkal valósul meg, közfoglalkoztatás és saját munka igénybevételét is lehetővé teszi, s annak részeként felkérik a karitatív szervezeteket, hogy szükség szerint mentorálással segítsék a családok önfenntartóvá válását.

 

Csak én érzem úgy, hogy ennek a "megoldásnak" semmi köze a valósághoz? Hogy lehetnek a devizahitelek között munkahellyel rendelkező, szakképzett, diplomás emberek is, akiknek teszem azt Győrben van biztos munkahelye, a gyereknek iskolája, ezért nem igazán segít rajta, ha Ócsán házat, közmunkát és kiskertet kap?

  1. 2011. augusztus 12. 16:12326.
    Még valami; saját tulajdonú családi házban lakom, ami tehermentes szerencsére. Milyen alapon is raknál ki belőle?
    előzmény:
    cabron (310)
    2011-08-12  15:44
  2. 2011. augusztus 12. 16:11325.

    Basszus, VAN hol lakniuk!!! VAN lakás!!! MINEK AKKOR ÉPÍTENI???! HA már mindenáron segíteni akar az állam (?) akkor miért nem veszi meg ezeket és adja az addig benne lakónak bérbe? MILYEN NYELVEN ÍRJAM MÉG LE??!!!

     

    És ki mondta azt, hogy nem tisztességes adófizetők? Viszont vélhetően te is meg rajtad kívül még nagyon sokan szintén azok, tehát ebből a befizetett pénzből finanszíroznak egy hóttfölösleges beruházást.

     

    Mert ez a beruházás akkor nem lenne felesleges, ha valami borzalom folytán a földdel lettek volna egyenlővé a lakások, amik helyett építeni akarnak. De nem íígy van, hanem láds fentebb.

    előzmény:
    cabron (310)
    2011-08-12  15:44
  3. 2011. augusztus 12. 16:07324.
    Tudod, ha annyi idős lennék én is, mint a kolléganőd fia volt akkoriban, lehet, hogy engem sem zavarna. Viszont jóval túl a negyvenen, huszoniksz becsülettel ledolgozott év után, amit összesen kettő munkahelyen töltöttem el, engem baromira zavart.  A kioktatást meg be lehet fejezni. Nem az óvodából fórumozok.
    előzmény:
    ancsa21 (305)
    2011-08-12  15:32
  4. 2011. augusztus 12. 16:05323.
    Basszus, VAN hol lakniuk!!! VAN lakás!!! MINEK AKKOR ÉPÍTENI???! HA már mindenáron segíteni akar az állam (?) akkor miért nem veszi meg ezeket és adja az addig benne lakónak bérbe? MILYEN NYELVEN ÍRJAM MÉG LE??!!!
    előzmény:
    mikro (303)
    2011-08-12  15:28
  5. 2011. augusztus 12. 16:03322.

    Szerintem te nem érted a saját országod lehetőségeit!! Tudom nehéz megérteni, de NINCS arra lehetőség, hogy egyszerre mindent be lehessen dobni!

     

    És ha nagyon őszinte akarok lenni, akkor miért is CSAK a svajci frankosok bajával kellene tőrödni olyan nagyon? Az egészségüggyel nem? A tanárokkal sem? Azzal sem, hogy lassan már mindegyik busz kigyullad az országban, főleg Bpesten, mert annyira lerohasztott minden, hogy ippeg csak üzemelnek? Oszt majd jól megjárja Ardian is meg a többi pesti is, mert nem fognak tudni a munkahelyükre eljutni. Pláne autó hiányában...

     

    Biztos vagyok abban, hogy több más lehetőség is elő fog kerülni, de annak meg kell teremteni a lehetőségét. Nem a kormány védelmében mondom a magamét, hanem mert én igy gondolom, és mert nekik sincs más lehetőségük. 

     

    ----------------

     

    Megkérhetnélek hogy az olyan hajánál előre hátrarángatott problémákat, mint az ocsai "gettó", "rezervátum", meg már olvastam, hogy "munkatárbor" is... lélek problémájával ne foglalkozz? 

     

    Már csak azért se, mert még az is könnyen előfordulhat, hogy örömmel fognak odamenni, hisz legalább lesz HOL újrakezdeni az életüket.

     

     

     

     

     

    előzmény:
    ÁgicaT (314)
    2011-08-12  15:51
  6. 2011. augusztus 12. 16:02321.

    Azt hiszem nem vagyunk olan nexusban, hogy leédeslelkemezz. Ez egy. A tisztességes fizetés pedig egyes rétegnek megvan, akkor hogyis van ez? Csak a fazéktól messze ülőknek van lerongyolódva az ország? Németországot meg nem kellene idecitálni mert a a Marshall-terv azért baromi nagyot dobott rajta, nézz utána nyugodtan.

     

    Volt rendes munkám, amit szerettem. Ott kellett hagyjam, nem rád és a plénumra tartozó, családi okok miatt. Soha életemben nem dolgoztam kínainak. Közalkalmazott voltam, közepes fizetéssel és nem minisztériumban.

     

    Közmunkát szégyellni... de bizony, sírva mész hajnalban, mert nem azért tanultál, hogy még az utolsó két elemit végzett öregasszony is beszólhasson, hogy "mé' nem minálunk vágjátok a fűt" ... Aztán uralkodsz magadon, mert bizony; valamiből élni kell, ha már így hozta az élet. Aztán újra elönti a vér az agyad, mert meglátod a volt osztálytársad, akivel napra pontosan egyszerre vettétek át a képesítő okleveleteket, csak neki volt szerencséje és lett munkahelye akkor is, mikor másnak már nem, mert ő rokona annak, aki kvázi sorsok felett dönt itt az isten háta mögött, tudod róla, hogy egy piculával sem jobb szakember nálad, viszont tiszta a ruha rajta, és illatos, míg te addig vagy az, míg felkelsz és bemész a munkahelyre és még mosolyogni is illik rá, mikor elsüt egy jó poént... Jó volt a munkatársakkal együtt lenni... Nos, igen... Annyira, hogy az ember a saját nyomorán röhög, viszont a másikat nem cseszegeti. Ez nem azonos azzal, hogy jó volt és örömmel végezted el a munkát.

     

    A szöveged meg azért demagóg, mert olyasmiről beszélsz szent meggyőződéssel és pátosszal, amiről semmit nem tudsz, csak szajkózol valamit, ami propaganda gyanánt ömlik a tévéből.

     

    Neked is csak azt tudom mondani; kapd fel a láthatósági mellényt 40 fokban, meg talicskát, lapátot, baltát, irány a patakárok, a dzsuva, ahova éjjel egyesek beengedik a szennyvizet, tapicskolj benne és meglátjuk, szégyelled-e a helyzeted.

     

    A munka valóban nem szégyen. A HELYZET az, amibe kényszerülsz azáltal, hogy bár képes lennél jó és minőségi munkát végezni egy olyan szakterületen például, ami hiányszakma, viszont túlképzettnek titulálnak mert a szakképzett embernek többet kell fizetni,  ezért nem alkalmaznak, meg nem vagy rokona senkinek, nem alkalmaznak.

     

    Az idén módosított 1993. évi III. törvény kimondta, hogy közcélú munkát abban az esetben vagy köteles elfogadni, ha az a képzettségednek , vagy az utolsó hat hónapban betöltött munkakörödnek megfelel, avagy egy fokozattal alacsonyabb végzettséget igényel a neked meglévőnél. Na ezt a passzust kivették, mert a szenya értelmiségi esetleg visszautasítja. Országos szinten egy ilyen eset volt, de kit zavar. Megalkották az idológiát, hogy nehogymár a zsíros 28500 forintért otthon mereszd a segged, takarodj mások által szétszórt hulladékot (szervest is, ha érted mire gondolok) szedni, árkot tisztítani, fát hasogatni, satöbbi. Azon túlmenően, hogy fizikai munka, segédmunka, nem nőknek való. Igen, meg van határozva, hogy milyen fizikai munkát végezhetnek nők. Orvosi alkalmassági; a doki beírja a könyvbe, hogy alkalmas és kitölti a papírt. Egy tüdószűrő alapján. Semmi mást nem vizsgálnak és a szádat ki  se nyisd, hogy esetleg porckorongsérved van, vagy arthrosisod, vagy cukrod, vagy magas vérnyomásod, mert akkor nem akarsz dolgozni te lajhár... 

    Na ennyit a közmunkáról.

    előzmény:
    ancsa21 (302)
    2011-08-12  15:28
  7. Torolt_felhasznalo_850563
    Torolt_felhasznalo_850563
    2011. augusztus 12. 15:57320.

     

    Na jó nem idegelem.

    Amúgy nekem ez a "rezervátum" nagyon ilyennek tűnik. :( Ez kb olyan,mintha azt mondanák,hogy a "csövesek" menjenek muócsára.


     

     

    Miért nem segítenek kamattámogatással stb?

     

    Akinek pedig már abszolút nem tellik,akkor az vagy menjen kissebb albiba, úgyis megnőtt a kiadó szobák és lakások száma.

    előzmény:
    ancsa21 (318)
    2011-08-12  15:54
  8. 2011. augusztus 12. 15:56319.
    Én meg azt látom Ancsa, hogy a legrozogább lakótelep előtt is millliós kocsik parkolnak és nincs egy darab szabad hely sem.
    előzmény:
    ancsa21 (311)
    2011-08-12  15:45
  9. 2011. augusztus 12. 15:54318.

    Ne idegeldd már a jónépet! Van nekik elég  bajuk!!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_850563 (315)
    2011-08-12  15:53
  10. 2011. augusztus 12. 15:53317.
    A segélyből sem tudnának megélni, az aztán a végképp kidobott pénz. Otthon ül Nünüke és várja a postást. Most legalább csinál valamit azért a pénzért. Mi ebben a rossz megint?
    előzmény:
    ÁgicaT (307)
    2011-08-12  15:39
  11. 2011. augusztus 12. 15:53316.

    Kérdésem lenne, és szeretném ha őszintén válaszolnátok:

     

    Az itt iró, chf kölcsönnel rendelkezők közül hányan hivtátok fel a bankotokat, hogy időt egyeztessetek velük arról, hogy átbeszéljétek milyen lehetőség is ez az új, a frank mozgását lestoppoló árfolyamrögzités?

     

    No nem azért, mert azt akarnátok tenni,  hanem csak azért, hogy valóban tudjátok mi is az, meg pontosan mivel is jár?

     

    A lehetőség holnap indul.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_850563
    Torolt_felhasznalo_850563
    2011. augusztus 12. 15:53315.

    Szerintem a devizahiteleseket lágerbe kéne küldeni, drótkerítéssel német juhásszal, aztán ledolgoztatni velük mind a bankoknak okozott veszteséget, mind a láger beruházási költségeit, mind pedig a társadalomnak okozott erkölcsi kárt amit okoztak!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  13. 2011. augusztus 12. 15:51314.

    De nem érted, hogy itt nem csak 2 alternatíva van: vagy utca vagy bérlakás Ócsán? Lenne egy harmadik is, ami az adósoknak tökjó lenne (az utcához képest), az államnak meg szerintem tökmindegy: nevezetesen hogy vegyék meg az illető lakását/házát, és hadd maradjon ott, ahol már eddig sikerült valamennyire kialakítani az egzisztenciáját.

    Vagy ha az nincs is, de talán van 3 ember a környéken, vagy 2, vagy csak 1, aki jó barátja, aki lelkileg támogatja.

     

    Képzeljétek el a helyzetet, most nem anyagilag, csak lélektanilag:

    80 család, az min. 200-250 ember ott lesz "összezárva" (nyilván csak jelképesen értem), elvesztették mindenüket, az összes tulajdon, amit magukénak tudhatnak, az az ingóságuk és slussz-passz. Elszakadnak a megszokott életkörnyezetüktől, rokonoktól, családtól, barátoktól, az igényeiket és álmaikat már rég kidobták a kukába... ugyan mihez fognak ezek ott kezdeni?

    előzmény:
    cabron (310)
    2011-08-12  15:44
  14. 2011. augusztus 12. 15:50313.

    Tényleg nem. Ugyanis akkor nem az lett volna az első kérdésed, hogy hol, mennyiért, hányat és kinek? Látni akarom, mert mondani mindent lehet? Meghogy biztos csak "moggya", de nem csinál semmit?

    Abban a pillanatban ahogy ott élnek kiderül, akár el akarja mondani önszántából, akár nem.  A gyerekek fecsegősek, a felnőttek sem tudnak kibújni a kérdések alól. Amúgy meg minden építkezésre ki van írva, hogy ki a beruházó és az építtető. Nagy csodák nincsenek!

    Egy település közművesítve lesz. Épülnek kiszolgáló létesítmények, bővítenek óvodákat, iskolákat. Tán még orvosi rendelőt és gyógyszertárat is. A közlekedést is nyilván megreformálják. Munkahelyek teremtődnek, fejlődésnek indul egy alvó faluka, amellett, hogy azok is dolgoznak és keresnek akik építik. Ez elég értelem azon felül, hogy olcsón lakhatnak ott azok, akik máshol nem lakhatnának?

    előzmény:
    bucimanci (306)
    2011-08-12  15:36
  15. 2011. augusztus 12. 15:47312.

    Pontosan ez az amit én sem értek! És soha a büdös életemben nem értettem meg. Ennél jobban már csak azt nem értem, mikor gondolkodás nélkül azt kezdik, hogy úgysem fog menni...

     

     

    előzmény:
    cabron (308)
    2011-08-12  15:39
  16. 2011. augusztus 12. 15:45311.

    Pár hónappal ezelőtt voltam otthon. Mindenki szürke arcú, mindenki siránkozik, mindenki panszkodik, mindenki letaglózott. És majdnem mindenki akivel találkoztam, bajban van. Leginkább anyagilag. Én ezt tapasztaltam.

     

    Harmadikvilágbeliek, akik a környezetemben élnek, és súlyos anyagi problémáik vannak, mosolyognak -belülről-, és megtesznek mindent azért,  hogy minél jobb legyen nekik. Úgy, hogy ebben a saját országuk, azok vezetői nemhogy segitségükre nincsenek, hanem csak hátráltatják, leginkább kihasználják őket.

     

    Erről beszéltem :-))

     

     

     

     

    előzmény:
    mikro (301)
    2011-08-12  15:27
  17. 2011. augusztus 12. 15:44310.

    Hú, de kiraknálak az utcára és közölném, hogy menj amerre látsz, nincsenek lakások, az állam felesleges beruházásnak ítélte, valamint a többi adófizető is pampog...

     

    Amúgy miből gondolod, hogy az igénybevevő családok nem tisztes adófizető polgárok?

    előzmény:
    bucimanci (300)
    2011-08-12  15:25
  18. 2011. augusztus 12. 15:44309.

    Teljesen egyetértek! De még mindig jobb, mint a semmi. És magának az országnak is jobb, mert nem segélyként tűnik el a közösség pénze, hanem fizetésként. Ami, ha hiszed, ha nem, a gondolkodásmódot is jobb irányba forditja.

     

    Nehogy azt hidd, hogy nem értem meg kétségbeeséseteket!! Nagyonis. Csak én már megtanultam, hogy másként is hozzá lehet állni dolgokhoz. Meg azt is, hogy ha az ember másként gondolkodik dolgokról, akkor másként is fog érezni, másként is fog cselekedni.

     

     

    előzmény:
    ÁgicaT (307)
    2011-08-12  15:39
  19. 2011. augusztus 12. 15:39308.

    Egyszerűen fel nem tudom fogni, hogy lehet így létezni, hogy tökmindegy mi van, az csak szar lehet, mert nekem vagy közeli ismerősömnek nem a legkedvezőbb.

     

    Ardiánnak is azért böki a csőrét, mert az ismerőseinek nem alternatíva egy ócsai gettó. Nyilván, 15 millát azért nem egy két szoba összkomfortos panelra szyokás felvenni. :-)

    előzmény:
    mikro (296)
    2011-08-12  15:18
  20. 2011. augusztus 12. 15:39307.
    Szerintem szó nem volt itt a közmunka lenézéséről. Pusztán azt a tényt ecseteltük és jártuk körbe, hogy a közmunkára kapható 32 ezer forintból még nem fognak megélni a családok. Mégha apa-anya közösen 64 ezret kapnak, akkor sem.
    előzmény:
    ancsa21 (284)
    2011-08-12  15:04
  21. 2011. augusztus 12. 15:36306.
    Tudod, baromira nem mindegy, hogy önszántából elmondja egy érdeklődőnek, hogy miért is költözött oda. ELÉG LETT VOLNA ANNYIT KÖZÖLNI,HOGY BÉRLAKÁSOKAT ÉPÍTENEK. HELYSZÍN MEGJELÖLÉSE NÉLKÜL.Tényleg nem érted?!
    előzmény:
    mikro (296)
    2011-08-12  15:18
  22. 2011. augusztus 12. 15:32305.

    Nekem a munkahely az, ahol tisztességes fizetést kapok a munkámért, ráadásul az már hab lenne a tortán, hogy olyan munkát végezhetek, amire ki vagyok képezve. Ez pedig nem a talicskatolás és nem a baltaemelgetés, valamit a kaszálógép működtetése. Csak mert nincs jobb, sőt semmilyen más. Nő létemre. Aki nem az árokparton hempergett, míg más tanult, hanem fordítva.

     

    Azt hiszem tanulni kell még egy és mást arról, hogy mit is jelent a munka. Ilyen dolgot csak az mond, aki még nem tanulta meg a munkát magát, mások munkáját tisztelni!

     

    Amúgy erre még csak annyit mondanék, hogy közép-beosztású ismerősőm -a fiam barátja- Londonban hónapokon keresztül utcát söpört. És nem szégyellte, és nem panaszkodott arról, hogy nem ezért tanult...

     

    Igaz, azóta már feljebb vitte, most rakodómunkásként dolgozik. De leszarja, mert ki akarta magát próbálni, és megélni akármilyen körülmények között. Több pénzt is keres.

     

     

    előzmény:
    bucimanci (298)
    2011-08-12  15:21
  23. 2011. augusztus 12. 15:28304.

    Az személyeskedés, hogy az a véleményem, hogy igenis lehet gyerekkel?

     

    Sokmindent lehet. 

     

    És biztos vagyok benne, hogy sok olyan család van, aki örül, mint majom a farkának, hogy nem baszkurálják be egy ótvar, 600 éve tatarozatlan panelbe, mint bérlakás.

     

    Attól, hogy te egyfajta életstílust preferálsz, nem biztos, hogy a másik rossz.

     

    Arról nem is beszélve, hogy elvileg ki fogják alakítani a megfelelő infrastruktúrát, hogy pl. ne fél napot kelljen várni a vonatra.

     

    Egyébként, hogy tudd, létezik olyan megoldás is, hogy egy térség településeinek önkormányatai összefognak egy munkásokat szállító busz létrehozására.

     

    Nálunk működik. Nem vetem a szemedre, de ne csak BKV-ban gondolkozz!

     

     

    előzmény:
    ardian (271)
    2011-08-12  14:26
  24. 2011. augusztus 12. 15:28303.
    Nézd! Lehet, hogy neked felesleges, annak a pár száz embernek nem az.
    előzmény:
    bucimanci (300)
    2011-08-12  15:25
  25. 2011. augusztus 12. 15:28302.

    Édes lelkem, ahhoz hogy te tisztességes fizetést kaphassál a tisztességes munkádért, ahhoz előbb rendbe kell tenni ezt az anyagilag lerongyolódott, eladósodott országot.

     

    A nincsből még csak a szentek közül is csak egyvalaki tudott valamit csinálni... Földi halandónak ez nem fog menni. Ahhoz előbb helyzetet kell teremteni! De az emberek nélkül semmiféle  helyzet nem fog összejönni! Vagy akarja egy ország többsége, hogy akkor most mindent bele, mert innét vagy előre van csak út, lásd a háború utáni Németországot, és azt, hogy onnét hová jutottak, vagy beledöglik mindenki. Téged is beleértve. 

     

    ---------------- 

     

    Ha csináltál közmunkát és jó is volt a munkatársaiddal együtt lenni, akkor miért is én vagyok demagóg?

     

    Netalántán szégyelltél ott dolgozni? De miért is kellene szégyellni bármiféle munkát, ami valamiféle megélhetést biztosit??

     

    Mindenesetre bizzál abban, hogyha majd egyszer "rendes" munkád lesz, akkor nem kinai lesz a főnököd. Mert még megtanulod, hogy mi a magyarok munkája... De azt is, hogy nincs olyan munka amit szégyellni szabad.

     

    Ha nem szégyellted a közmunkát, akkor felejtsd el, amit irtam.

     

     

     

     

    előzmény:
    bucimanci (298)
    2011-08-12  15:21

Címlap

top