Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Disznövények

Anitaw
Létrehozva: 2003. augusztus 6. 17:34
Gyere zsumbi dumcsizzunk!
  1. 2003. november 5. 08:48351.
    Sziasztok!
    VarszegiV, lenne egy kérdésem hozzád! LÁttam a bemoldaladon a szép piros hibiszkuszod. Nekünk is van (volt). Te hogyan telelteted?
    A mienk nyáron a teraszon volt, ősszel behoztuk ide a nappaliba. Sztem kicsit meleg van neki, de nincs más lehetőségünk.
    Kb 2 hétig gyönyörűen virágzott tovább, mad egyik napról a másikra sorba hullatta a leveleit. Mostanra az össze levele elszáradt, és fogalmam sincs mi baja lehet. Ez természetes és tavasszal metszés után újra hajt majd, vagy meghalt? Ez már a második próbákozásunk hibiszkusz teleltetéssel és tavaly is hasonlóan jártunk, csak akkor hűvösebb helyen próbáltuk teleltetni. Az a fa tavaly nem élte túl a telet.

    Ja, és nagyon ügyes vagy, láttam a "kézimunkáidat" is! Képzeld, én is szoktam articsókázni, meg üvegfesteni, meg szalvétatechnikával képet csinálni!
    előzmény:
    VarszegiV (350)
     
  2. 2003. október 28. 11:55350.
    Értem, köszi. Akkor én sem teszem a sziklakertbe.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275715 (349)
     
  3. Torolt_felhasznalo_275715
    Torolt_felhasznalo_275715
    2003. október 28. 10:13349.
    Ja a sziklakertbe nem tenném, mert szórja rendesen a magját és mindent ellep. Nekem ágyásszegélynek van.
    előzmény:
    VarszegiV (347)
     
  4. Torolt_felhasznalo_275715
    Torolt_felhasznalo_275715
    2003. október 28. 10:11348.
    Ja, az nekem is van évek óta. Már a saját magról vetem.
    előzmény:
    VarszegiV (347)
     
  5. 2003. október 27. 15:06347.
    Igen, tavaly nagyon hideg tél volt.
    A Gazania az más néven záporvirág, de nekem nagyon tetszik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275715 (346)
     
  6. Torolt_felhasznalo_275715
    Torolt_felhasznalo_275715
    2003. október 27. 13:03346.
    Hát ezt a Gazániát nem ismerem, legalábbis erről a névről nem. A Japán dérbabérral vigyázz, a szomszédasszonyomnak tavaly kifagyott.
    előzmény:
    VarszegiV (345)
     
  7. 2003. október 27. 12:51345.
    Én kaptam ezt a piros virágú növényt az egyik ismerősömtől, eki a sziklakertben van, és eléggé elszaporodott. Nekem még nem, mivel hogy csak most készült el a sziklakertem. De hogy télen mit csinált vele, azt nem tudom. Viszont nála láttam egy gyönyörű virágot, szintén a sziklakertjében volt, és hosszú utánajárás után megtudtam, hogy Gazánia. Van valakinek ilyen? Olyan szép virág az, és még mindíg nyílik.
    Most vettem a Baumaxban japán dérbabért, annyira jól néz ki azzal a piros bogyóival, csak nem tudom hogy a sziklakertbe betehetem-e.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275715 (343)
     
  8. 2003. október 27. 10:29344.
    Ki tudja hogy a nyári orgona hogy szaporithato?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_275715
    Torolt_felhasznalo_275715
    2003. október 27. 08:43343.
    Szia. Nem mi a neve nekem is van, de cserépben és csak tavasszal teszem ki. Még nem próbáltam kintre, én úgy ismertem eddig, hogy szobanövény.
    előzmény:
    VarszegiV (342)
     
  10. 2003. október 25. 16:46342.
    Ki tudja megmondani milyen növényt tettem fel a bem. oldalamra? a sziklakertemben van, kaptam valakitől, de bosszant ha egy növénynek nem tudom a nevét, főleg ha az enyém a növény. Szóval sziklakerti és kúszik, terjed rendesen.
    Másik kérdésem, imádom a tündérrózsát, de tavat nem szeretnék, mert szerintem nagyon sok gonnd van vele. Akkor szerintetek le kell mondjak a tündér rózsáról? Nem lehet valahogy mégis? Valami mocsarat csinálni neki, vagy valami megoldást tud valaki? Vagy hülyeséget kérdeztem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_990500
    Torolt_felhasznalo_990500
    2003. október 22. 21:04341.
    anyukáméknak a lakás igen gyéren fűtött helyén telelt tavaly.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_303921 (340)
     
  12. Torolt_felhasznalo_303921
    Torolt_felhasznalo_303921
    2003. október 22. 20:26340.
    A mézvirág vékonyka, finom rajzolatú, gazdag fehér virágzattal (jobb esetben), teljesen más súlycsoport, mint viaszos társa, ami gondolom vmi pozsgásféle lehet. Ha valaki mégis tudja, hogyan mentsem meg az enyémet a zord fagyok elől, kérem, segítsen. Tanácstalan vagyok. Lépcsőház, beltér? Danke!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_990500
    Torolt_felhasznalo_990500
    2003. október 22. 16:14339.
    A mézvirág és a viaszvirág nem ugyanaz, mégcsak nem is hasonlítanak.
    előzmény:
    VarszegiV (338)
     
  14. 2003. október 22. 15:32338.
    A mézvirág az a viaszvirág nem? Én úgy tudom.
    Margó5154!! Én nem olvastam még ilyet az Ericáról. Én úgy tudom hogy örökzöld törpecserje, viszont azon én is csodálkozom, hogy olyan mintha mindíg bimbós lenne, és a bimbói soha nem nyilnak ki. Ugye jól tudom, vagy csak az enyém ilyen degenerált?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_303921 (337)
     
  15. Torolt_felhasznalo_303921
    Torolt_felhasznalo_303921
    2003. október 22. 12:42337.
    A mézvirág egy közkedvelt balkonnövény. Fehér színű apró virágai vannak, hamar dús növényzetté fejlődik, és ha megnő, szeret alaposan "kikönyökölni" a ládából. Élvezi a napot, meleget, és ha mindez stimmel, gazdag virágzatú, intenzív, mézédes illatú növény válik belőle.
    Köszi a muskátlikkal kapcs. infókat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275715 (335)
     
  16. 2003. október 22. 12:08336.
    Köszönöm a válaszod!
    Igen a növény uj szerzemény, nagyon szép állapotban kaptam, de 1 hét eltelte után már látszott rajta, valami nincs rendben.
    Ha baktériumos fertőzés okozza, akkor mit tudok tenni?
    Említettem, hogy ragacsos valami van rajta, az nem kártevő jele?
    előzmény:
    m_e_s (333)
     
  17. Torolt_felhasznalo_275715
    Torolt_felhasznalo_275715
    2003. október 22. 10:54335.
    A muskátlikat egészen az első komolyabb fagyokig a szabadban lehet nevelni, de utána a teleltetésükről feltétlenül gondoskodnunk kell.
    A kerti muskátlit hűvös 6-8 Celsius fokos helyiségbe helyezzük el. Erre a legalkalmasabb a pince vagy a padlásszoba. A fiatal növényeket hagyjuk metszetlenül, az idősebb töveket vágjuk vissza. A későbbiekben elég két három hetente öntöznünk, akkor, amikor a talaj már majdnem zörgősre száradt. Ha világosabb helyen, melegebb környezetben teleltetjük a muskátlit (lépcsőház), akkor több vizet igényel.
    A futómuskátli teleltetéséhez a 6-8 fokos hőmérséklet már alacsony. Nekik legalább 10-12 fokos hőmérsékletre van szükségük a biztonságos átteleléshez. Erre a lépcsőház, előszoba, fűtetlen konyha a legalkalmasabb hely. A magasabb hőmérséklet ellenére itt se vigyük túlzásba az öntözést, mert ebben az esetben különféle betegségek léphetnek fel. A muskátlikat vigyük télire hűvös, de nem sötét helyre. Ha szükséges ültessük át őket. A teleltetés alatt csak ritkán öntözzük úgy, hogy a földlabda sose legyen porszáraz. A túlzott nedvesség baktériumos betegségek kialakulását vonhatja maga után. A visszavágást érdemesebb tavasszal végeznünk.

    Szedjük fel a kánna, dália és a kardvirág gumóit. A gumókat szintén fagymentes helyen, lehetőleg éppen csak nedves homokban, vagy újságpapírban teleltessük.
    A dáliagumók tárolásának egyik lehetséges módja, hogy lyuggatott műanyagzacskóba teszünk 4-5 gumót. Egy marék fűrészport adunk hozzá, ami magába szívja a nedvességet. A zacskókat műanyag konténerbe tesszük. Letakarjuk összegyűrt újságpapírral. Így biztosítjuk a megfelelő hőmérsékletet számára.
    Ilyeneket találtam, de én is hasonlóan szoktam. Mi az a mézvirág???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_303921 (334)
     
  18. Torolt_felhasznalo_303921
    Torolt_felhasznalo_303921
    2003. október 22. 10:28334.
    Egy csodaszép hatalamas balkonláda MÉZVIRÁG előtt állok kétségbeesett ábrázattal. Merre teleltessem? Minek örülne igazán? Lépcsőházban lenne rá lehetőség, ahol fény is van, de néha talán fagy is fűtés híján. Mitévő legyek? Lakás? Teleltetés előtt szokták visszametszeni a muskátlikat? Még azt se teleltettem, és abból is van egy szép ládányi. Hjaj, help!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2003. október 22. 10:21333.
    A puhuló, majd egészében megbarnuló levelek alapján, így a távolból valamiféle baktérium, esetleg gomba okozta betegségnek tűnik az egész, nem kártevőre utalnakl a jelek. Az ilyesmi inkább fertőzött talaj útján terjed.

    Talajcsere, igen visszafogott öntözés és tápoldatozás a továbbiakban. De csak a ferőzött rész + biztonsági zóna (20-25 cm) eltvólítása után. Ollót, kést fertőtleníteni a vágások után (ha újjonnan vásárolt a növény. még az is lehet, hogy kertészetben fertőzték ollóval).
    előzmény:
    milotta (330)
     
  20. 2003. október 22. 08:10332.
    Én kaptam egy Ericát kb. 1hónapja én eddig nem is láttam még. Egy szoba növény könyvben azt olvastam
    hogy ha elvirágzik nem érdemes tovább tartani, mert elpusztul.
    Azt szereném kérdezni . Mit csináljak vele télen, kitegyem a hideg lépcsőházba (nincs fagy)vagy inkább maradjon a szobában.
    Köszönöm
    előzmény:
    VarszegiV (310)
     
  21. Torolt_felhasznalo_275715
    Torolt_felhasznalo_275715
    2003. október 22. 07:33331.
    Igen sajnos a meleg nem igen jó a hibiszkusznak, különösen annak amelyik tavasztól kint van. Az a tapasztalatom, ha beállnak egy helyen akkor nem tetvesedik, de ha hurcolásszuk őket ki-be akkor igen. Ez van. A lányomnak van egy, soha nem volt kinn és nagyon szép. Levélre és virágra egyaránt. Most az enyémek is elkezdtek senyvedni a benti levegőtől. De van egy fajta a kinai az szép bent. Hát ez van. Viszont én visszavágnám őket és a tetves leveleket pedig le kell szedni (akár csupaszra) és akkor az új már a benti klimához alkalmazkodik. Tudom ez egy kicsit drasztikus, de ha gondolod az egyikkel megpróbálhatod. Nekem bejött.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_109240 (329)
     
  22. 2003. október 21. 18:08330.
    Sziasztok!
    Légyszi, segítsetek nekem!
    DRACAENA FRAGRANS növényem van, egy cserépben 3 törzs. A nagy és a kicsi szépen fejlődik, de a közepes nagyságu, azzal valami van. A törzsön a felül lévő hajtások teljesen megbarnultak, már a másodikat kellett levágnom. A növényen az elváltozás úgy kezdődött, hogy élettelen zöld lett a levél. Igaz lejjebb hoz 3db hajtást, de felette a törzs kicsit puhább.
    Az én elgondolásom az, nem lehet annyira rossz helye, mert különben ezt leszámítva gyönyörű a növény, nem várom meg, hogy kiszáradjon a földje, szerintem nem öntözöm túl.
    Mit csináljak?
    Észrevettem, hogy kicsit ragadnak a hajtások , befújtam Biosect spray-vel. Remélem ez nem ártott neki.
    Ha valaki tud , akkor lásson el jótanáccsal, mert nincs használható oldal a neten.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2003. október 21. 12:43329.
    Sziasztok! Hibiscusra visszatérve!
    A téli nyűgölődés és a folyamatos tetüirtási akciók után május körül kiviszem a növényeket. (kb. 1, 80m magasak, csak nem annyira lombosak) A senyvedés után magukhoz térnek. Sajnos sajnáltam az elején metszegetni őket, ezért nem lettek olyan terebélyesek, de egész groteszk módon még télen is virágoznak, pedig igen kevés zöld levelük marad. Szeretnék nekik valahogy segíteni átvészelni a telet. Ráadásul padlófűtésünk van! No nem közvetlenül a padlón állnak, de így is elég meleg lehet nekik! Lehet, hogy a meleg miatt tetvesednek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_275715
    Torolt_felhasznalo_275715
    2003. október 21. 07:31328.
    A leandereket hüvös, de fagymentes helyen a legjobb. Én a garázsba (fűtött)szoktam. A 15-20 fok a legjobb és nem nagyon kell locsolni. A szúnyogűződ futó? van nekem is évek óta szoktam venni egy fajtát, mert szeretem. Fehér a széle, kerek levele van és nagyon el tud szaporondi. Nekem a ládákba van. Teleltetni még nem igazán sikerült, bár a piacon azt mondták úgy kell mint a muskátlit. Most is rengeteg lett két-három tőből. Bevittem a garázsba, látjuk mi lesz. A neve nekem sem jut eszembe. Ha lesz időm keresek róla képet.
    előzmény:
    anake (327)
     
  25. 2003. október 20. 16:30327.
    teleltetni a leandereket a szunyogriasztot szaporitani szeretnémcsak nemtudom hogy hogy kell meg mi neve
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275715 (326)
     

Címlap

top