Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2011. augusztus 10. 21:3238251.

    Klára, jó lehetett Neked is, hogy egy kicsit részt vettél az éjszakai életből, hát még a fiad milyen jól járt Veled!

    Egyszer, mikor Ágiéknál voltunk, elmentem a fiaimmal bele az éjszakába. Vagy 3 településsel odébb van egy ilyen tengerparti hely, ahol egész éjszaka zajlik az  élet. Estensinek hívják, de én elfelejtettem a nevét, és azt mondtam Estela, a fiúk fetrengtek a röhögéstől. Sárának már nem volt kedve, nekem persze volt. Annyira jól éreztem magam, hogy még ma is szívesen gondolok rá. Még éjszakai kép aukció is volt, csak úgy kint az utcán, kisgyerekes szülők tolták a bababakocsikat, és a gyerekek is éberek voltak. Biciklis fiatalok, persze pótutassal aki hátul állt a csomagtartón. Mindenféle bóvli dolgokat árultak. Gyuri vett egy kutyát, persze mű volt, drót volt a póráza, és úgy lehetett irányítani, azt csináltatott vele amit akart. 

    előzmény:
    klára13 (38250)
    2011-08-10  17:38
  2. 2011. augusztus 10. 17:3838250.

      Nagy találmány ez a Sziget. Özönlöttek a fiatalok. Mindenféle náció. Az egyik holland fiú kétszemélyes matracot egyensúlyozott vállán. Majd meghaltunk a nevetéstől.

      Sokan keltik rossz hírét, pedig Bazsikám szerint, aki tíz esztendeje kétszer kimegy minden évben, még soha nem látott semmiféle  nagyobb cirkuszt. Persze, sokan berúgnak, de megtennék a Sziget nélkül is, és  senki sem agresszív, egyszerűen csak kieresztik a gőzt. 

    előzmény:
    Kusza (38247)
    2011-08-10  15:03
  3. 2011. augusztus 10. 17:2838249.

      Elég kalandos volt az éjszakai út. A rakpartot lezárták a sziget miatt, emiatt randevúnk helyét csak gyalogosan közelíthettem meg. Kissé el is tévedtem, szokás szerint.

      Bazsikám "civilben"  ment, és barátjával. Élmény volt az utazás a két vidám férfivel, és utána, kettesben Bazsikámmal is.

      Aranyos sztorija volt, hogy találkozott Szilveszter volt feleségével, akivel ki nem állhatják egymást. A következőképpen adta elő:

      - Szembe jött velem Nóra. "Nóra! - kiáltottam fel -  százezren vagyunk a szigeten, és találkozunk?! Hát nem tudtunk  volna két méterrel odébb közlekedni, hogy elkerüljük egymást !?!" 

      Aztán hogy, hogy nem, egymás társaságában maradtak. Nóra mondta barátnőjének,  hogy ez az exsógora, aki őt tíz éve cikizi. 

      - Persze, mert átlátok rajtad, tudom, hogy nem az a törékeny kis virágszál vagy, aminek bátyám előtt mutatod magadat.  Amit beadsz neki  - mondta erre ő.

      Ekkor már a nem törékeny virágszál a sokadik vodkán volt túl, és szokatlan őszinteséggel kijelentette: - Bátyádnak bármit be tudok adni. 

      Nagy igazság. 

      Aztán elmesélte Bazsikám, hogy nagyon vigyázott, ne élezze a helyzetet, ne legyen durva.  S egyszer csak megszöktek, mondván, nem azért ment ki a szigetre, hogy Nórával töltse az időt!

    előzmény:
    Kusza (38247)
    2011-08-10  15:03
  4. 2011. augusztus 10. 17:1238248.

      Jó olvasni az ilyesmit, amikor a gyermeki szeretet ekkora áldozatra képes. Hiszen írod, nagyon jó ember volt szomszédod. Az Örök Világosság fényeskedjék neki.

      Nem élünk örökké. Szerencsére. 

    előzmény:
    Kusza (38246)
    2011-08-10  14:59
  5. 2011. augusztus 10. 15:0338247.
    Klára, sokat kellet várnod az este Bazsikádra? Nem mondtad, hogy felvette-e a szép tisztiruháját erre az alakalomra?
    előzmény:
    klára13 (38232)
    2011-08-09  23:14
  6. 2011. augusztus 10. 14:5938246.
    Ma egy kedves szomszédasszonyomnak voltam a temetésén, sajnálom, hogy mostanában ilyen szomorú programokról tudok beszámolni. Hiányozni fog, igaz, hogy ritkán mentem hozzá, ő pedig az uóbbi évtizedben soha. Szegény járáshibás volt, teljesen ki volt szolgáltatva a férjének. Zárkózott emberek voltak, a házból, csak én tartottam velük a kapcsolatot. Néha vittem neki egy tányérka süteményt, aminek nagyon örült. Főleg a lelki gondjaimban tudott nyugtatólag rám hatni. Egy ügyvéd fia van, aki Pesten dolgozik, minden héten hazajött. Nagyon jó volt az édesanyjához, mivel csak segítséggel tudott járni, minden vasárnap elkisérte a templomba.
    előzmény:
    klára13 (38232)
    2011-08-09  23:14
  7. 2011. augusztus 10. 14:1838245.

      Na, még ezt elmesélem, mert annyian keresik a boldogulás lehetőségét, és nagy öröm a megvalósítottal találkozni.

      Solton nyitott valaki háziállatok tartásával kapcsolatos árut  kínáló üzletet. Nagy forgalomra helyben aligha reménykedhetett, ezért felrakta teljes árukészletét a netre, létesített hozzá bankszámlaszámot, és nyitott egy webáruházat. Nyilván szerződést kötött egyik futárszolgálattal, és csiribí, csiribá! kiszolgálja az egész országot! Tegnap rendeltem és fizettem az Állati-fincsi oldalon, s íme, értesítettek, holnap a vegyszer megérkezik!

    előzmény:
    klára13 (38244)
    2011-08-10  14:01
  8. 2011. augusztus 10. 14:0138244.

      Csak elmesélem örömömet, aztán húzok autóbusz fülkémből ( Benikém mondta:" Klári te úgy ülsz a sarokban, mint az autóbuszvezető a fülkéjében. Pedig hát nagy lakásod van! Akkor az mire jó?" "Takarítani". Válaszoltam lakonikusan.

      Tehát húzok innét, mert a madáratkaügyben egészen szétestem, és háztartásomnak megvan az a rossz szokása, hogy velem együtt szétesik ő is.  A macska vigye el! 

       Tegnap az atkairtás a tyúkudvarban és környékén egészen kilátástalanná vált, mert csak irdatlanul veszélyes mérgeket tudtak ajánlani a gazdaboltban. Aztán ráleltem az interneten a insecticide 2000 5 literes változatára, és most jött az üzenet: már holnap megérkezik!

      Ez a méreg senki másra ne veszélyes, csak a csótányokra és egyéb nyalánkságokra, közöttük a madáratkára. Jaj, de jó, hogy már holnap itt lesz!

        Közben a gerlék eltűntek, mert úgy oldom meg az etetést, hogy a kettő között egyetlen szem mag sem legyen a földön. 

    előzmény:
    klára13 (38243)
    2011-08-10  13:33
  9. 2011. augusztus 10. 13:3338243.

      Tanácsot semmiképpen sem szeretnék osztogatni, Janka, mert azzal tele van a padlás. És mert egészen  más szemszögből van módom szemlélni éltedet. Abban azonban megerősítelek, amit Te is tudsz - ha egyáltalán szükséged van megerősítésre -, hogy a famíliától távolra költözni a megoldás.

      Viszont arról beszélnék, ami általánosan elterjedt fegyver a házasságokban a  feleségek részéről: a szeretkezés megvonása, az örömteli élet megvonása férjüktől. 

      Tízes éveim végén olvastam, és ragadott meg a jelenet T. Williams egyik drámájában, amikor az anyós az ágyra mutatott fiával  rossz házasságban élő menyével beszélgetve, és mondta, hogy "a házasságok itt dőlnek el".  Ezt nagyon megjegyeztem, nem feledtem el. Aztán megtapasztalhattam igazságát a másik oldalról is, jóval túl az ötvenen. Hogy ha kihűl az ágy, valóban oda a házasság. Mert minden férfi találhat magának meleg, hívogató ágyat.

      Az egyik ókori görög dráma arról szól, hogy az asszonyok megvonják magukat férjüktől, és így kényszerítik ki a a háború végét. Vagyis azt sugallja, hogy ez hatékony fegyver. És sokan ezt hiszik, rengetegen, én az ilyeneket buta feleségnek tartom. 

      Mert ez a puska feltétlenül visszafelé sül el! Semmit sem erősít meg, és lerombolja a kapcsolatot.  A kielégületlen férj nem megértővé  vált, hanem éppen ellenkezőleg. Düh ébredt benne. 

      A jó szeretkezés viszont meglágyítja, szeretettelivé teszi mindkettőjüket.

    előzmény:
    csinomjank (38222)
    2011-08-09  13:43
  10. 2011. augusztus 10. 11:1738242.
     Örömmel olvasnám a Te meggyőződésedet, érveidet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_420576 (38237)
    2011-08-10  06:14
  11. 2011. augusztus 10. 11:0738241.

      Dehogy mondtam azt, amire rákérdeztél.

      Csak azt mondtam, hogy ez tört szív.  Meghasadt szív.

      Ez a szív dobog valakiért.

      Legalábbis, így értelmezve logikus.  Szerintem.

    Szubjektíve azonban mindenki úgy értelmezi, ahogy akarja!

    előzmény:
    hus (38233)
    2011-08-10  04:59
  12. 2011. augusztus 10. 10:5938240.
      Szerintem sem, Barika. Ugyanis meggyőződésem, hogy hatványozottan.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_420576 (38237)
    2011-08-10  06:14
  13. hus
    hus
    2011. augusztus 10. 07:0638239.

    Székely parasztbácsi telefonál a rádió kívánságműsorába:
    - Találtam egy pénztárcát, benne van 30.000 forint, 500 dollár és 30.000 euró. - mondja a bácsika.
    - Ez igen gratulálok, más nincs benne?
    - De egy névjegykártya, valami Kovács. Na, ennek a Kovácsnak szeretnék küldeni egy számot.

     

    ===========

     

    Zoli elhatározza, hogy fájó könyökét megmutatja egy orvosnak. Elmondja tervét a haverjának, aki azt javasolja neki:
    - Ne menj orvoshoz, nem tudnak azok semmit. A sarki gyógyszertárba hoztak a múltkor egy számítógépet, beraksz az egyik nyílásába egy kis vizeletmintát, bedobsz 100 forintot, és hamarabb megmondja mi bajod, mint akármelyik orvos.
    Zoli úgy gondolja, semmit sem veszíthet, így másnap visz egy kis pohárban vizeletmintát, bedobja a 100 forintot. A gép elkezd villogni, majd kis idő múlva kinyomtat egy kis cédulát a következő diagnózissal:
    "Önnek meghúzódtak az ízületei - áztassa a könyökét meleg vízben, kerülje a nehéz munkát, két héten belül rendbe jön."
    Zoli nagyon elcsodálkozik, majd kitalálja, hogy tesz egy próbát, nem becsapás-e az egész. Készít egy keveréket csapvízből, kutyapisiből, majd hozzákeveri a lánya és a felesége vizeletmintáit, és még a spermájából is kever hozzá egy kicsit.
    Visszamegy a géphez, behelyezi az üvegcsét, bedobja a 100 forintot. A gép elkezd villogni, majd kinyomtatja a diagnózist:
    "A csapvíz Önöknél túl kemény - használjon vízlágyítót.
    A kutyája gyűrűsféreggel fertőzött - adjon neki féregtelenítő gyógyszert.
    A lánya drogozik - vigye el egy elvonó kúrára.
    A felesége terhes, de a gyerek nem az Öné - keressen egy ügyvédet.
    És Zoli, ha nem hagyja abba az önkielégítést, soha nem fog meggyógyulni a könyöke!"

     

    ==============

     

    - Hogy tetszik az iskola? - kérdi anyuka a kisfiát az első tanítási nap után.
    - Disznóság az egész! - fakad ki a gyerek. - Mi csináljuk meg a feladatokat és mégis a tanító néni kap érte fizetést!

     

    ===============

     

    Egy repülőgép lezuhan a sivatagban, csak egy ember éli túl. Már 3 napja bolyong a sivatagban, mikor oroszlánok jönnek és körbeveszik. Gondol egyet az ember, előveszi a szájharmónikáját, mivel most úgy is meghal, eljátszik egy utolsó dalt. Csodák csodájára, mikor elkezdett játszani, az oroszlánok mind leültek köré és ámulva hallgatták a zenét. Kicsit később arra jött egy másik oroszlán, és egy pillanat alatt felfalta az embert. Erre megszólal az egyik oroszlán:
    - Látjátok, nem megmondtam hogyha megjön a süketnéma akkor vége lesz az előadásnak?

     

     

       

     

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  14. hus
    hus
    2011. augusztus 10. 06:1638238.

    Mindenkinek szepjoreggelt! 

     

    Kellemes ebredesetek es kavetok kozben egy kis zenet  hallgassatok.

     

    http://www.youtube.com/watch?v=p0TcYQdNXDo&feature=related

     

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  15. Torolt_felhasznalo_420576
    Torolt_felhasznalo_420576
    2011. augusztus 10. 06:1438237.

    "Amennyi szeretetet kap valaki gyermekkorában, annyit tud árasztani később maga körül.." - ezt írod.

     

    Nem gondolnám, hogy a kettő egyenesen arányos.  

    előzmény:
    klára13 (38226)
    2011-08-09  20:58
  16. hus
    hus
    2011. augusztus 10. 05:5738236.

    Hat persze.

     

    " svajc nincs olyan messze ...azert havonta haza lehet ugrani ... "

     

    A kanadaiak erre  a tavolsagra mondjak, hogy egy kopesre van csak.

     

    Kocsival plane nem problema mar.

     

    Soha eletemben nem ereztem honvagyat. Ereztem azt, hogy de jo volt...

    de az is mas. Meg azt erzem, hogy de jo lenne elmenni megint ...

     

    Ezeret irtam a multkor is, ha valaki eldonti, hogy mit csinal a tovabbiakban, akkor azzal a dontesevel menjen vegig es ne  mondogassa magaba, hogy de ha igy, de ha ugy, mert abbol csak egy ido utan keseruseg lesz.

     

    Biztatlak draga Janka, mert ugy latom most van ra szukseged.  A ferjednek is nehez lehet kettotok kozott orlodni.

     

    2 eved van meg kigondolni a ferjeddel, hogy mit fogtok a jovoben csinalni, nyugodtan, ido van, nem kell sietni a dontessel. Amikor a lanyod elvegzi az iskolat akkor mar sokkal konyebb lesz nektek. Felszabadultok ti is.

     

    Pest utan amikor visszamentel az is mas volt. Vagy lehetett. Esetleg akkor meg nem volt csaladod.

    Most mar neked is van, oket kell iranyitanod okosan, es ugy, hogy neked is jo legyen.

     

    Amieret kulonosen veled erzek, hogy milyen nehez lehet neked, az az uttorosegedert van, amikor elindulsz egy mas vilagban es mas kulturaban es nincs kozeledben senki a csaladbol aki adott pillanatban meg tudna vigasztalni, amikor szukseged lenne ra. Tudod olyankor meg egy jo szo is eleg egy olyan valakitol akitol nagyon szivesen fogadod.

     

    Tehat fel a fejjel, ird ki azt a celt magadnak, tervezd a jovodet es hidd el minden jol fog sikerulni. Turelmes legyel, mert minden nap elore haladsz. Ne felejtsd el soha.

     

    előzmény:
    csinomjank (38222)
    2011-08-09  13:43
  17. hus
    hus
    2011. augusztus 10. 05:2838235.

    Igy van, amikor valaki valaszt egy lehetoseget, akkor eljen vele. Ha nem tetszik, tegyen rola. Ha nem tud mit tenni, torodjon bele es elvezze a legszebb reszet a valasztasanak.

     

    Ezert talalom furcsanak az irono keservét.

     

    Azzal elni egy eleten keresztul, hogy ezt jol elrontottam, es ebbe beletorodi kesz szenvedes. Na o bolcsessegevel egyutt szenved, kinlodik. 

    De legalabb ugy fogna fel, hogy a gyerekeinek  szebb es jobb jovot biztositott,  megtett ertuk mindent. Le is telepedhet meg mon., a gyerekek majd mennenek meglatogatni, unokak ott toltenek a nyari szunidot.

     Van abba valami, hogy mar mon. sem talalna fel magat.

     

    Nem tudom, nekem soha nem volt honvagyam, kiveve a munkatarsaim hianyoztak nagyon, a fonokeim, Most is. Mivel tartom veluk a kapcsolatot meg mindig, ennek nagyon orulok.

    Megszokni az itteni rendszert, az volt erdekes, kulonleges, es sokkal maasabb,mint mo.  5 ev utan ereztem ugy, hogy mar teljesen jol vagyok, megszoktam egy mas orszagot, kiismertem magam a varosban, orszagban,

    mar tudtam kozlekedni  E-K-D-Ny iranyat megtanultam hol van , mert azt volt nekem nehez megszokni. ( az utakat igy  is jelolik)

    Meg soha nem mentem vissza, a lanyom volt 2x. 

     

     

    http://www.youtube.com/watch?v=AllI21uW3vc

     

     

    előzmény:
    klára13 (38226)
    2011-08-09  20:58
  18. hus
    hus
    2011. augusztus 10. 05:0738234.

    Huuuuu, majd egyszer elmeselem, most igy visszagondolva hosszu tortenet.

     

    Nem kesztetett semmi a tavozasra, meghivtak, eljottem, itt maradtam.

    Jol tettem.  Pedig jo dolgom volt nekem ott is.

    előzmény:
    klára13 (38230)
    2011-08-09  23:05
  19. hus
    hus
    2011. augusztus 10. 04:5938233.

    Szoval csak az osszetort sziv tud adni?

     

    Dehogyis!Ez a szivazert mutatja a kettetorest, mert tobb helyre kepes adni szeretetet.

    előzmény:
    klára13 (38231)
    2011-08-09  23:08
  20. 2011. augusztus 9. 23:1438232.

      Cihelődöm. Nemigen szeretek sötétben vezetni. De a taxi ide egy vagyon. Beteg lábára is tekintettel vagyok. Igaz, már nem jár mankóval, pedig jól jött volna a tömegben, amit a bejáratnál láttam! Talán könnyebben bejutott volna. A Princ popsztár lépett fel ma, azért volt a töméntelen befelé igyekvő.

      Igyekszem nem elaludni a rakparton!

      

       Biztos vagyok benne, hogy aztán hazaérkezésem után nem jön álom szememre!

    előzmény:
    Kusza (38228)
    2011-08-09  22:40
  21. 2011. augusztus 9. 23:0838231.

      "Tobbet adok, tobbet kapok."

      Felfigyeltél már arra, Hus,  hogy ez az összetört szív?

      Igen, de csak az tud adni, aki sokat kapott, és megtanult elfogadni és  megtanult adni is. Utóbbi könnyebb és kellemesebb.

     

    előzmény:
    hus (38220)
    2011-08-09  07:35
  22. 2011. augusztus 9. 23:0538230.

      Persze, az ügy azért ennél jóval bonyolultabb. De ismersz, szeretem a dolgokat leegyszerűsíteni.

      Szívesen megtudnám, hogy mi késztetett a távozásra. És hogy miképpen történt. Hiszen igazi regény az élet. 

    előzmény:
    hus (38220)
    2011-08-09  07:35
  23. 2011. augusztus 9. 23:0338229.

      Magdikám, minden képen nagyon csini vagy. Akár a szép cserépályha közelében üldögélsz, akár helikopteren. És nem szégyen ez!

      Negyed óra múlva nyakamba kell vennem a fővárost.  Bazsikámat bevittem a Szigetre, és megígértm, hogy érte megyek éjfélre. Kutya messze van ide az a Hajógyári sziget.

    előzmény:
    Kusza (38228)
    2011-08-09  22:40
  24. 2011. augusztus 9. 22:4038228.

    Jaj Klára, zavarba hozol ezzel a dicsérettel, még hogy én szép?Csak azért mondod, mert még nem láttál személyesen.

    Amit a karalábéból, és belőle kifaragtam, azt mind beleraktam az edénybe, jó kis főzelék lett belőle. Olaszországban nem csinálhatnék ilyeneket, nem ismerik a karalábét. 

    előzmény:
    klára13 (38227)
    2011-08-09  21:03
  25. 2011. augusztus 9. 21:0338227.

      Magdikám, emlékszel, hogy mindannyian leborultunk szépséged előtt, még egy idegen is jelentkezett, amikor szobabiciklis képedet megpillantottuk. Egy gramm felesleg sincs rajtad, amit Te annak vélsz, az jó helyen van.

      Zseniális ez a szobrászmunka! Ugye, az aprólékból főzelék lesz? Nagyon finom az a nagy fehér karalábé. Sohasem pudvás. 

     

    előzmény:
    Kusza (38223)
    2011-08-09  14:49

Címlap

top