Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Inszemináció

Torolt_felhasznalo_968003
Torolt_felhasznalo_968003
Létrehozva: 2005. február 9. 18:36
Sziasztok!

Inszeminációra készülünk a párommal, érdekelnének a tapasztalatok! Még csak a vizsgálatoknál tartok, míg párom gyógyszert szed, hormonszintemelés végett.

Kérdezem ki melyik orvost, intézményt választotta, miért?
Fájdalmas-e a beavatkozás, mire kell ügyelni stb.

Írjatok!
  1. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. február 9. 15:2538951.

    Nem, nem akartam senkiben rossz érzéseket kelteni, de nem is kell, mert tudom, hogy senki nem akarta megbántani!!! De ezt írtam az első hozzászólásomban is. Nem akarok én igazságosztó lenni, és nem is írtam hogy nekem van igazam, csak annyira beleképzeltem magam, hogy én mit éreznék.

    Sajnálom, ha bárkit is megbántottam, nem volt célom, de sztem nem is tettem, és végképp nem szolgált rá senki. Most már látom, hogy kár volt egyáltalán bármit is írnom, sajnálom.

    előzmény:
    -Tiffin- (38949)
    2010-02-09  15:08
  2. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. február 9. 15:1438950.

    Szia!

     

    A Kaáliba járok dr. Kovács Péterhez.

    Nem kell velem egyetérteni, én csak azt írtam le, ami ezzel az egésszel kapcsolatban elsőre eszembe jutott. Lehet, hogy nincs igazam, és tényleg nem tudhatjuk (én pláne, de ezek szerint még ti sem). Azért bátorkodtam leírni, hogy hátha ezzel közelebb juttok Hannulihoz. Én a civil életben sem utálok senkit, nem ők tehetnek róla, hogy nekm nincs babám. De nem vagyunk egyformák, sokféleképpen éljük meg ezt. Azt tuti, hogy én is érzékeny lennék minden ilyenre, ha olyan helyzetben lennék, mint ő. Biztos, hogy őt sem az irigység "üldözte el", de rossz lehet szembesülni ezzel. Én tényleg nem akarok semmit belemagyarázni, csak annyira ez jutott azonnal eszembe, hogy muszáj volt leírnom.

    A fagyibabás írásokról pedig semmit sem tudok,  tekintve, hogy a zártban nem voltam, de valahányszor meghallom a petesejt vagy fagyibaba adományozás, nekem is mindíg ő, és rajta keresztül a többi ilyen helyzetben lévő nő jut eszembe. Biztosan nem akartatok ezzel sem rosszat. Reméljük, hogy egyszer visszajön és elmondja, hogy mi nyomja a szívét.

    Én rengeteget tanultam tőletek az elmúlt években, mind inszem, lombik témában, mind emberi vonatkozásban, amiért nagyon hálás vagyok nektek. Ha nem lettek volna előttem ezek a példák rég feladtam volna, úgyhogy köszönöm mindenkinek:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_700181 (38948)
    2010-02-09  14:52
  3. 2010. február 9. 15:0838949.

    Ne haragudj, de ha ismertél és szerettél minket, ahogy írod, akkor miért nem szóltál hozzánk évekig, miért pont most jössz, mikor feszkó van?

    Nem láttad a zárt topikot, így nincs képed a dolgok egészéről...így viszont csavartál egyet a dolgon és olyan emberekben keltesz rossz érzést, akik valóban tagok, nemcsak kukkolók.

    Mellesleg nem értem, miért nem csatlakozol egy csapathoz, ahol beszélgetni is szeretsz, nemcsak leselkedsz. Ez tökre olyan, mint azok az unatkozó emberek, akik állandóan az ablakból figyelik, hogy más mit csinál. Na, ezért volt jó ötlet a zárt topik.

     

    Köszönjük, de nem kérünk az igazságosztásból, Hannuli is felnőtt nő, majd leírja a véleményét, ha szeretné, én részemről nagyon remélem, hogy újra olvashatjuk, zárt körünkben.

    És való igaz, hogy több, mint 1o év alatt bele lehet rokkanni abba, hogy körülötte sokan babáznak, de ez nem egy névtől van, hogy ANYAtanya, mert itt meg a rovat címe BABÁZZUNK. A másik fórumon is vannak próbálkozók, lombikosok, leendő anyák. De ha Dömdödöm név alatt írnánk is, a téma a babásodás és az anyaság, s ezt mindenképp nehéz végignézni annak, aki már régóta vágyik ennek átélésére.

    De az utcáról sem lehet kitiltani a kisbabákat, babakocsikat, terhes anyukákat, ezzel is meg kell birkózni...ráadásul ez nem választás kérdése.

     

    Egyúttal kérem a további zugolvasókat, hogy tartózkodjanak a beleszólástól, mert ez itt nem egy szappanopera, hanem hús-vér emberek topikja, és nem kell tovább fokozni a hangulatot.

    Majd mi megoldjuk, megbeszéljük magunk között!

     

    Hannuli, ha picit megnyugszol, légyszíves gyere hozzánk, mindenki szeret és érdekel, mi van veled!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_897601 (38937)
    2010-02-09  09:43
  4. Torolt_felhasznalo_700181
    Torolt_felhasznalo_700181
    2010. február 9. 14:5238948.

    nyulcsi: értem. nem tudok tanácsot adni a cicizésre. biztosan anyukád halála sokban közre játszik, kell a babó kis lelkének.

     

    pottomici: hajrá az inszemmel! ki csinálja és hol? én nem értek veled egyet hannuli ügyben. amikor én bekerültem ide, inszemet kezdtem, pedig tudtuk, hogy a páromnak szinte semmi esélye sincs így sem, hogy a spermái feljutnak, de elzárkózott a lombiktól, és miután beléptem a fórumba sorban potyogtak a babák. én mindenkinek nagyon örültem itt, annak ellenére, hogy a "civil" életben meg mindenkit utáltam, akinek sikerült, de itt nem éreztem haragot vagy féltékenységet. ez egy más közösség, más helyzet. az anyatanya név nem szerencsés, de ennyire nem lehetünk érzékenyek, akkor bele is őrültek volna itt már sokan, 4-5 lombik meg 9 inszem után.... és fő a pozitív gondolkodás: hannuli is anyuka lesz hamarosan, így simán ott a helye, babát vár, csak nem vérszerintit. a 4-5 év kontra fagyibab témában meg nem tudom, h mit mondott nekik a dok ezért kérdeztem. én nagyon nagyon megkedveltem hannuli, nagyon fog hiányozni, és nagyon sajnálom, hogy csak pár napog tartott a jó szériája. de ha durván is hangzik, akkor is azt gondolom, hogy nem lehet ennyire labilis érzelmileg, különsen egy örökbefogadás kellős közepén. bár mondom ezt úgy, hogy nem tudom mi türtént vele, mert nem mondta el. zsuci tanácsa meg, h kérdezzük meg az érintettet nem jó, mert nem lehet neki itt írni és én nem tudom arendes mail címét. pedig ínék neki nagyon nagyon szívesen.

    barbónak én is írtam és ugyan az a hírem, mint anának.

     

     

     

     

    előzmény:
    nyulcsi (38934)
    2010-02-09  09:12
  5. 2010. február 9. 14:0338947.

    Alvásügyileg intervallumokat tudok írni.

     

    Ébredés: 5-7 között. Esetek 80%-ban 6.30-kor.

    Déli alvás: 11-13 között, átlag 1-1,5 óra.

    Este: 20-21 órakor.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2010. február 9. 12:5538946.
    Nahát Barbó, ez azt jelenti, hogy minden rendben veletek. Aminek nagyon örülök!
    előzmény:
    anailona (38944)
    2010-02-09  12:40
  7. 2010. február 9. 12:5338945.

    a múltkori hozzászólásom után kaptam privit, hogy ha én vagyok T. akkor küld meghívót. válaszoltam, de nem jött a meghívó a zárt topicba, és most látom, hogy mi történt.

    Remélem rendeződik a félre értés, és nem fogtok egymásra haragudni, hisz itt mindannyian és sok más hasonló topicban ugyanarra vágytok. Van akinek előbb adatik meg, van akinek később.

     

    Nem ismerem az anyatanya fórumát. Most mindenki oda fog írni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2010. február 9. 12:4038944.

    Csajok!

     

    Egy kis örömmel is szeretnék szolgálni.

     

    Barbóék ma mennek haza.

     

    A kórházban nem volt net, ezért nem írt. Reméli, otthonról lesz ideje (kétlem), majd jelentkezik.

     

    Nagyon várjuk a jelentkezését és a friss képeket Grétiről és Izáról!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2010. február 9. 12:1838943.
    Szerintem kérdezd meg az érintettet, akkor lehetsz biztos benne! Anélkül csak találgatás mindenki részéről...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_897601 (38940)
    2010-02-09  11:44
  10. 2010. február 9. 12:1438942.
    Marci kb. egyéves kora óta alszik egyszer egy nap, amibe bekavart ősszel az óraátállítás, de most már visszatért újra a napi egy. Igaz, hogy mostanában egyre később álmosodik el (tegnap pl. 3 körül aludt el), és sajnos minél később alszik, annál tovább is (tegnap fél 8 körül ébresztettem!).
    előzmény:
    nyulcsi (38935)
    2010-02-09  09:18
  11. 2010. február 9. 11:5138941.

    Mizem!

     

    Alvás = Nyulcsi

    előzmény:
    mizem (38939)
    2010-02-09  11:32
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. február 9. 11:4438940.

    Szia.

     

    Egyrészt, mert nem vagyok az a nagy beszélőkés, másrészt engem egészen eddig nem érintett az inszem, csak a sógörnőm miatt voltam kíváncsi hogy is megy ez, szóval nem is lett volna mit írnom, hacsak azt nem, hogy mindenkinek csodaszép babája van :)

     

    De ha már írtatok: szerintetek igazam lehet a lentiekben?

    előzmény:
    nyulcsi (38938)
    2010-02-09  11:20
  13. 2010. február 9. 11:3238939.

    Szia Pottomci!

     

    Furi, hogy idáig kibírtad. De Isten hozott!!!!!!!

     

     

    Na most beégek, nem tudom, hogy ki kérdezte az alvást és azt sem, hogy Beki mióta alszik csak egyszer. Szép anya vagyok, mondhatom.

     

    Barbó már hazament????? Csak mert visszaigazolt az iwiw-en. Tudtok róluk valamit????

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_897601 (38937)
    2010-02-09  09:43
  14. 2010. február 9. 11:2038938.

    Szia!

     

    Hogy birtad ki, hogy évekig nem szóltál hozzánk?:-))Én már biztos beledumáltam volna:-)Sok sikert az inszemhez!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_897601 (38937)
    2010-02-09  09:43
  15. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. február 9. 09:4338937.

    Sziasztok Lányok!

     

    Én még nem írtam ide, de már 2006 óta olvastalak titeket. Először a sógornőm miatt keresgéltem inszemes témakörben, aztán itt ragadtam miattatok. Végigizgultam mindenki beavatkozást, tesztelést, babavárását és babázását. 2006-ban még nem tudtam, hogy egyszer nekem is inszemem lesz, most éppen a pozitív tesztre várok. Szóval "ismerlek", megszerettelek titeket, ezért elég szomorú voltam, hogy zárttá tettétek, de mivel sosem írtam ide, ezért a baráti körbe nem tartozok, és megíhvójért kuncsorogni sem akartam, annak ellenére, hogy nagyonis érdekel mi van veletek.

     

    Ami miatt viszont most írtam, az Hannuli. Nem tudom mi történt odaát, csak azt amit itt leírtatok, és a világért sem akarok belepofázni vagy vitát szítani, de leírom kívülállóként mit látok Hannuli viselkedéséből. Igaz, hogy érzékeny, de ki nem? Viszont abba gondoljatok bele, hogy ez az ártatlan és minden bizonnyal jószándékú invitálás neki hogy eshet. Már a neve is: ANYAtanya. Azt hiszem azok közül akik a zártba beléphettek már vagy anyukák, vagy éppen babát várnak. Kivéve drága Hannulit, aki ugyan várja a babáját, de milyen messze van az a 4-5 év. Bizonyos szempontból láthatalan messzeségben. Mindenkinek van esélye, akár lombikkal is, ő viszont sajnos nem sok eséllyel pályázik vérszerinti babára. Neki ki kell várnia ezt a végtelen hosszú 4-5 évet, ami remény, de bizony baromi nehéz lehet, hiszen gondoljunk csak bele, hogy nekünk, akik a programban részt vesznek (vagy éppen spontán babára várnak) milyen nehéz kivárni akárcsak a pé-t, majd a tesztelést is. Aztán várjuk, hogy legközelebb mikor törénik valami, amivel tovább tudunk lépni. Pokoli lehet arra várni, hogy talán majd egyszer valaki lemond egy gyerekről, akit ők megkaphatnak. És évk, hosszú-hosszú évek. Azt hiszem itt neki van a legnehezebb dolga. és akkor jön egy anyatanyás dolog, ami már eleve kizárolagos, nem még egy ilyen témában.


    Mégegyszer bocsi, hogy beleszoltam, az is lehet, hogy nincs igazam, de én nagyon szeretem Hannulit (is), és nagyon drukkolok neki (is).

    Kívánok mindenkinek szépet és jót, és hogy maradjatok ugyanilyen jó kis segítő, összetartó csapat, mint eddig voltatok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2010. február 9. 09:2638936.
    Én is regisztráltam,a jelentkezésre kattintva meg kiirja, hogy a jelentkezést csak bejelentkezett felh. kérhetik.Be vagyok jelentkezve, na mmajd később megpróbálom.
    előzmény:
    nyulcsi (38935)
    2010-02-09  09:18
  17. 2010. február 9. 09:1838935.

    Ja és Zsuci még azt akartam kérdezni,Marci már csak egyszer alszik?

     

    Mizem gondolom Beki már igen, ő mikortól, hány hónapos korától?

     

    Merci még kétszer de este egyre később alszik el, át kéne állitanom, de akkor meg estére nyűgyös lesz.

    előzmény:
    nyulcsi (38934)
    2010-02-09  09:12
  18. 2010. február 9. 09:1238934.

    Igen Hannuli labilis,erre többször volt már példa,aztán mikor összeszedi magát jön újra.

    Natiban meg a hormonok játéka zajlik,mert babát vár.De ez tényleg az ő dolga ,hogy elmondja-e,mikor mondja el, hogy babát vár, én is csak magán a tényen lepődtem meg.

     

    Mi nem próbálkozunk még,én most még nem érzem magam elég erősnek a következő babához, se lelkileg, se fizikailag.Merci előtt szinte sose voltam beteg, most meg szinte egyfolytában van vmi bajom.Gondolom a lelki dolgok miatt vagyok mindig beteg.Mercit se tudtam leszoktatni még a szoptatásról, pedig egy éves korában már csak este kellett neki, amióta anyu meghalt azóta meg sokszor óránként kéri, igaz vmikor egész nap nem,ha dolgozom,nem vagyok itthon nem kéri.Erre ha van vkinek ötlete, hogyan szoktassam le azt szivesen veszem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_700181 (38933)
    2010-02-09  05:26
  19. Torolt_felhasznalo_700181
    Torolt_felhasznalo_700181
    2010. február 9. 05:2638933.

    búvárka: tudom. :) csak próbáltam oldani a hangulatot.

     

    tiffin: hajrá rendes mensi és kistesó!!! 

    tudjátok miben volt a "túlreagáltam"? http://www.youtube.com/watch?v=lASM_n2R_TY

    azon én is ma este gondolkoztam, hogy hannuli nagyon labilis érzelmi állapotban lehet, sajnálom. mert jön, aktív, zárt topic, fénykép, majd törli magát se szó, se beszéd. de valahol érthető a labilitiás.

     

    akkor menjünk át? 

     

    előzmény:
    búvárlány (38928)
    2010-02-08  21:05
  20. 2010. február 8. 21:5538932.

    Oké, regisztráltam, Tiffin néven, várom a visszaigazolást. Látom, már sokan ott vagytok, ha a többség így akarja akkor legyen...és remélem, mindenki megnyugsszik és jön, én kíváncsi vagyok Natira és Hannulira is, hogyan alakul a sorsuk, főleg most, hogy babát várnak.

     

    Remélem, mindenki spongyát tud borítani a mai ziccerekre...:)

    előzmény:
    búvárlány (38931)
    2010-02-08  21:39
  21. 2010. február 8. 21:3938931.

    Nekem jobban tetszik az AT. Szerintem sokkal személyesebb.

    De jó, hogy többen is próbálkoztok. Megint lesz kiért izgulni!

    előzmény:
    -Tiffin- (38929)
    2010-02-08  21:23
  22. 2010. február 8. 21:2638930.

    Hehe. :)))

     

    Jó is ez, a fészekrakás időszaka, nekem is stresszes volt, de hiányzik azért.

    Szerintem a 2. gyereknél már nem lesz időm erre, meg a kelengyéről ábrándozni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_700181 (38927)
    2010-02-08  20:58
  23. 2010. február 8. 21:2338929.

    Jaj, csajok, dráma a köbön...túl lettek reagálva itt a dolgok.

     

    Hannuli, nem értem, miért törölted magad, te is felfokozott lelkiállapotban lehetsz, Zsuci csak jót akart, nem ellened szervezett egy másik topikot, mindenkit hívott.

     

    Zsuci, Nati igazságtalanul támadt le, ez igaz, de akármilyen összeszokott csapat is vagyunk, az az ő dolga, hogy mikor jelenti be a terhességet...és tudod, akit a kígyó megmart, az a gyíktól is félni fog, így tartja a mondás, én nem hibáztatom érte, mert megvárta a 2. trimesztert, főleg annak fényében, hogy Barbonak epp gondjai voltak, ő is lehet megijedt...itt a topikon a babaprojekt ugye tojáshéjon lépked, volt elég rossz élmény, kudarc, ezért érthető, ha nem mindenki kürtöli ki rögtön.

     

    Hányan vagytok azon az anyatanyás fórumon? Mindannyian jobbnak látjátok, mint az nlc-t, könnyebb pl. képeket tölteni?

     

    Ja, és szerintem ez az irigység-dolog igencsak nem áll itt senkire, mert mindenki átment már a várakozás, tépelődés rögös útján, úgyhogy szívből képes örülni a másik sikerének.

     

    Adalék infó: mi is "próbálkozunk", azaz nem teszünk semmit a kistesó érkezése ellen, bár nagyobb korkülönbségre hajazok, de ki tudja, meddig tart ez a projekt.

     

    Indiában megjött az első havim, rendesen, remélem, visszatért a normál ciklusom. :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2010. február 8. 21:0538928.

    Biztos Rád is irigyek egy páran kisasszony!!!!:-))))

    Ne tessék panaszkodni, csak élvezni a babaszobafestést, és azt hogy nővekszik benned a kis kukis. A nagy kukis meg szégyelje magát! Ja! És az intim tornát még szülés után is gyakorolhatod! Sőt!!!!! :-)))))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_700181 (38927)
    2010-02-08  20:58
  25. Torolt_felhasznalo_700181
    Torolt_felhasznalo_700181
    2010. február 8. 20:5838927.

    én ezt nem értem. miért lenne itt bárki, bárkire irigy? és zsuci miért irigykedhet? nem értem.... ne beszéljetek rébuszokban!!!

     

    nati bejelentése engem is meglepett, de biztosan meg volt rá az oka, hogy titkolja. mások vagyunk. nekem még az is lehet, hogy nem sikerül az első lombik, ha nem vagytok, nem támogattok és nem láttok el a rengeteg rengeteg jótanáccsal. 

     

    hannuli: nem tudom, h olvasol e még. de hiányzol és nagyon kedvellek. ezt tudd! 

     

    én akire momentán irigy vagyok: bárkire, aki mehet a rudas 42 fokos vizébe, bárkire akinek a férje segít a holnapi festéshez kipakolni a szobákat (az enyém alszik valami krimi nézése közben :)))) ), bárkire akinek időben utalja a TB a táppénzt, bárkire aki meg tudja csinálni az intim torna gyakorlatokat és még sorolhatnám.

     

     

    előzmény:
    búvárlány (38923)
    2010-02-08  20:35
9 10 11 12 13

Címlap

top