Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

ÚJ TÖBBSÉG

Torolt_felhasznalo_978881
Torolt_felhasznalo_978881
Létrehozva: 2007. február 16. 18:39
ÚJ TÖBBSÉG....Orbán Viktor évértekelő beszéde
  1. Torolt_felhasznalo_978881
    Torolt_felhasznalo_978881
    2011. december 24. 16:50801.
    Békés Boldog Karácsonyt minden fórumozónak, meg azoknak is, akik nem fórumoznak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_978881 (1)
    2007-02-16  18:39
  2. Torolt_felhasznalo_978881
    Torolt_felhasznalo_978881
    2011. december 24. 16:48800.
    Igen, elszámoltam magam, de bizakodva mondhatom, lesz még becsülete az egészségügyi dolgozóknak, csak a polgári kormány tegye rendbe az országot, amit a szoc-libsi banda leamortizált.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (798)
    2011-12-24  11:40
  3. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2011. december 24. 11:41799.

    Alföldi Géza: Ha nálunk született volna...

     

    Népszámlálás volt Betlehemben, –
    így szól a Karácsony története, –
    s akkor született meg egy istállóban
    az Úr egy Fia, – Mária Gyermeke…

    Nem volt, ki szállást adjon nékik.
    Barmok lehelték rá a meleget.
    Nem volt egy pólyája, egyetlen takarója,
    Meséli a monda… Mert ott született!

    De Cegléden, vagy Kecskeméten,
    a Hortobágyon ha született volna,
    az első Karácsony igaz történetéről
    így szólna ma a bibliai monda:

    … Rozál épp az udvart seperte.
    János meg a jószágnak almozott.
    A kis Péterke az öreg kandúrral játszott.
    A Puli, az meg hátul kalandozott.

    Akkor ért a ház elé József.
    Jó tejszagot lehelt a méla csönd.
    Mária, fáradtan, alig vonszolta magát
    S a kerítésen át József beköszönt.

    Rozál fogadta hangos szóval:
    – Mi szél sodorta erre kendteket? –
    – Törvénybe mennénk. De beteg lett az asszony
    s pihenni kéne, mert – ránk esteledett.

    Kerestünk födélt a korcsmában.
    De szállást a bérlője nem adott.
    Hej pedig az asszony az utolsóban van már,
    de hiába – nincs pénz, mert szegény vagyok…

    Már istálló is elég lenne,
    Csak tető legyen már fejünk felett… –
    Rozál a seprűjét a falnak támasztotta,
    Bodri a kiskapuig settenkedett.

    – Takarodsz vissza, beste lelke!
    Kerüljenek csak kietek bentébb!
    Talán egy ágy, az csak akad majd még a háznál.
    Hogy elfáradt, szegény!… Eszem a lelkét!…–

    Szélesre tárta a kiskaput.
    Mária arca, mint viasz: sápadt.
    – Ne ugass már, Bodri!… Hát nem látod, hogy vendég?!
    Eredj csak, Péterke s szólj az apádnak!

    Jöjjön csak, lelkem, segítek én…
    Támaszkodjék rám!… Óvatost lépjen!…
    Úgy-úgy, lelkem!… Kend meg csukja be csak a kaput,
    de siessen, oszt maga is segéljen!…–

    János is sebten előkerült.
    Kemény keze még a villát fogta.
    – Utasok… Nincsen szállásuk… S beteg az asszony…
    Behívtam őket…– Mért ne tettem volna?

    – Az asszonynak vess tiszta ágyat!
    Az ember meg a lócán elalhat.
    És valami enni is akad tán a háznál…
    Péter, egy kis borért, fiam, szaladj csak!…–

    A Bodri is odasündörgött.
    Péter a butykossal máris kocog.
    S ameddig az asszony megvetette az ágyat,
    János kolbászt s egy köcsög tejet hozott.

    Máriát már a fájdalom rázta.
    A párnák között csöndesen feküdt.
    S amíg az asszony terít, megnyugodva látja,
    Hogy János a szobába éppen befűt.

    A kemencében lángolt a tűz.
    Rozál az ágynál csendesen állt ott
    És lelkükre a tiszta ágy friss párna-szaga,
    Mint békesség, csendesen leszállott…

    Kint az égen holdfény ragyogott.
    Házra, tájra ezüstszín-port hintett.
    S még nem volt éjfél, mikor a meleg szobában,
    ím, megszületett a régenvárt Kisded…

    A szomszédságból akadt bölcső…
    Nagy Andráséktól csipkés kis paplan.
    S négy-öt asszony zsibongott a szomszéd szobában,
    a kis teknő körül szép kör-alakban…

    Jaj de szép… s fiú!… Nézd csak, apjuk!…
    Ujjongott Rozál, míg óva mosta…

    És ígyen született meg az Isten Gyermek…
    … Már… hogyha nálunk születhetett volna!…

     

    1948. december 24.

     

    Meghitt ünneplést kívánok mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2011. december 24. 11:40798.
    Egy nullát vegyél le... de akkor is bizonyosan fognak örülni neki. Kincs minden egyes tisztességesen dolgozó, agyonhajszolt egészségügyis.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_978881 (797)
    2011-12-13  18:30
  5. Torolt_felhasznalo_978881
    Torolt_felhasznalo_978881
    2011. december 13. 18:30797.

    42 ezer „frontvonalban” dolgozó egészségügyi alkalmazott kap 880 000 Ft!

    Hajrá Magyarország!Hajrá Magyarok!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_978881
    Torolt_felhasznalo_978881
    2011. december 13. 18:29796.
    Orbán Viktor napirend előtti felszólalása 34:57 perc
    Reagálások és viszontválasz 53:17 perc http://www.utolag.com/Utolag.php
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2011. december 5. 13:57795.
    Aranyos...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2011. december 4. 21:40794.

    Azért ma már ritkábban látni ilyet, mint régen... S inkább vidéki szülők boldogítják ilyesmivel a babát.

    Ami a tetoválást illeti - hát fogalmam sincs, miért lett divat ez a nagyon közönséges "testdíszítés". Még ha díszítő lenne... de szimplán ronda. Ráadásul egy elegánsabb ruhát felvéve még rikítóbb, még primitívebb hatást kelt. Gusztustalan. Idősebbeken még szánalmasabb, fiatalokon meg azért borzasztó, mert viselhetik egy életen át - illetve, igazán szép eredménnyel nagyon nehéz és költséges eltüntetni - aztán a megszottyant, ráncos nénin igen elborzasztó látványt fog nyújtani. Láttam már fiatal anyukát, aki a csecsemője arcát tetováltatta a hátára...

    előzmény:
    voges (789)
    2011-12-04  14:34
  9. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2011. december 4. 21:31793.

    Az egész karácsonyi ünnepkörrel az a baj, hogy mára kiüresítették, vásárlási kényszerré silányították, reklámkampányra használják fel. Közben a tartalom oda...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_722778
    Torolt_felhasznalo_722778
    2011. december 4. 18:10792.
    Szomorúnak tartom, de ebben a világban semmin nem lehet meglepődni. Eladó az egész világ, és már a legszentebb ünnepből is portékát csinálnak. Az ember magában fortyog, aztán már csak meghúzza a vállát és örül, hogy legalább nem narancssárga vagy vörös lett a fa, "Vesszen Gyurcsány", vagy "Orbán takarodj" felirattal. Sajnos itt tartunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (788)
    2011-12-04  12:03
  11. Torolt_felhasznalo_978881
    Torolt_felhasznalo_978881
    2011. december 4. 14:59791.

    Hát ez nem egy kék Douglas fenyőfa az biztos, szégyen gyalázat ilyen engedélyt kiadni, gondolom a sponzor minden költséget állt, de a karácsony ünnepét nem illene összekapcsolni ilyen formán az üzlettel.

    Persze ha megfigyeljük a karácsony is, meg a többi ünnep is összefügg a mindent eladni a profit érdekében, kereskedői hitvallással.

    Erdő Péter munkásságát nem öregbíti, ez a gyertyagyújtás a kék fenyőfán, elég begépelni a nevét a googliba.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (788)
    2011-12-04  12:03
  12. Torolt_felhasznalo_978881
    Torolt_felhasznalo_978881
    2011. december 4. 14:39790.
    Fantasztikus egy gyüjtemény, köszönet érte mindenkinek aki ezt elérhetővé tette.....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (787)
    2011-12-04  11:54
  13. 2011. december 4. 14:34789.

    Ha még nincs fülbevalója szegénynek, majd lesz nemsokára.

    Engem mindig megdöbbent, amikor kisbabákat, pár éves gyerekeket látok ékszerrel, adott esetben kis csecsemőt kifúrt fülcimpával, fülbevalósan.

    Nyilván primitív szokás (de mondhatjuk persze archaikusnak, természeti népekre jellemzőnek is, ha így elfogadhatóbb esetleg az érintett szülőknek), jelzi általában a kultúrkört, a nem is oly távoli gyökereket, a váltás nehézkességét, lassúságát.  Csodálom, hogy talán bele sem gondolnak az ilyen gyerekek anyukái, mit is tesznek szegénykékkel.

    Gondolom később jön a tetoválás, csak úgy, anyu mintájára... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (765)
    2011-12-01  13:29
  14. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2011. december 4. 12:03788.

    Olvasásra érdemes!

     

    Erről pedig szívesen venném, ha megírnátok a véleményeteket!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2011. december 4. 11:54787.

    Nem akarván belekotorni és kiemelni a számomra érdekeseket vagy jókat - vegyes a színvonal és a kínálat - így mindenki kiválaszthatja a számára megfelelőket.

     

      http://tdyweb.wbteam.com/Huntv.htm

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2011. december 3. 12:28786.

    Az elmúlt években ehhez a felméréshez hozzászólók száma olyan magas volt, hogy bekerült a komment.hu legtöbb hozzászólót vonzó öt írása közé.

     

    Érdemes beleolvasni a kommentekbe is, mpolgar jól érvel.

     

    Itt található

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2011. december 3. 12:19785.

    Haász István, egy 98 százalékban roma lakosságú településen élő hitoktató

    "A legfontosabb szempont egymás megismerése, a probléma pedig a különböző kultúrák meg nem értése. Én speciális helyzetben vagyok, velük dolgozom, de véleményem szerint nem szerencsés, ha a cigányoktól várjuk el, hogy önmagukat, hagyományaikat feladva beilleszkedjenek a mi normáink közé. Ennek kölcsönös folyamatnak kellene lennie."

    Bárdos András, televíziós, a TV2 Híradójának műsorvezetője

    "A média gyakran kapcsolja össze a cigányokat a bűnözéssel. Holott egy bűnt nem egy népcsoport követ el, hanem egy ember. Ez az összekapcsolás árt. Árt a cigányoknak, nem cigányoknak, és árt az együttélésnek. Feladatom, hogy ezt, amikor csak lehet, kerüljem el. Persze fontos volna, hogy cigány emberek mindennapi szerepben jelenjenek meg a híradókban, nyilatkozóként, szakértőként, ezért sokkal, sokkal többet kellene tennünk."

    Pethő Imre, veszprémi tanár, újságíró

    "Kérdés, hogy maga a cigány közösség el akarja-e fogadni a normákat vagy sem. A vezetői politikai-pénzügyi kalandorként szeretnék irányítani őket. Minél szegényebbek, annál nagyobb az agresszió bennük. Én nem vagyok kapcsolatban velük, ezért nem tudom, hogy mit tennék a mindennapokban."

    Kerényi György, újságíró, a Kossuth Rádió adófőszerkesztője, a Rádió C korábbi vezetője

    "Újságíróként történeteket tudok közreadni. Például ezt: Két hete cirkuszban voltam a legkisebb fiammal, saolin kungfu előadáson. Közvetlenül mögöttünk 6-8 éves cigány gyerekek ültek, nyolcan, tízen, két roma nővel, talán a tanítóikkal. Ahogy elkezdődött az előadás, a gyerekek persze nagyon bezsongtak, folyamatosan lelkesen kommentálták egymásnak a porondon történteket, kísérőik alig győzték csitítgatni őket. Egyszer csak hallom, ahogy az egyik gyerek, komolyan, aggodalmasan, egészen más hangon, mint addig, azt kérdezi az egyik nőtől: ugye, ezek le tudnák győzni a gárdásokat?"

    Babarczy Eszter, esztéta, egyetemi oktató

    "Abban hiszek, hogy társadalmi csoportok gyermekei között hidakat kell létrehozni. Próbálok tenni valamit ezért: havonta egy hétvégére meghívok magamhoz kis falvakból nagyon szegény családból származó cigány gyerekeket, akik egyébként nem jutnának el Budapestre vagy akár nagy városba se. Most töltött nálam egy hétvégét két kislány (Friderika, 10, Lujzi, 11). Nagyon jól éreztük magunkat, nemcsak ők, de én is sokat tanultam. Azzal mentek haza, hogy 'fogat mosni' és 'egyetemre menni' érdemes, és hogy a fura, rövid hajú magyar nénik is kedvesek és jó nekik örömet szerezni, például segíteni takarítani vagy megfürdetni a kutyájukat. Ezenkívül óriási élmény volt nekik a metró, főleg a mozgólépcső, és az, hogy felmentünk a 15. emeletre liften, valamint hogy tortát ettek egy cukrászdában. A gyerekeket a tanárnőjük válogatta ki, és ő szervezte meg az utazásukat is. Korábban sosem találkoztunk, a szülőkkel is csak telefonon beszéltem - vaktában jöttek, én vaktában fogadtam őket. És remekül sikerült! Meggyőződésem, hogy mások is bevállalhatnák ezt - és bizisten, a mostani hétvége tapasztalata alapján jól szórakoznának! Én egy erre létesített honlapon (ad6kap6.hu) keresztül adtam fel 'hirdetést', hogy jöhetnek gyerekek. Csatlakozzatok hozzám! Fogadjatok be gyerekeket egy kis budapesti kirándulásra, nem fogjátok megbánni!"

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (784)
    2011-12-03  12:17
  18. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2011. december 3. 12:17784.

    Kányádi Sándor, költő

    "Van egy versem, amiben régen megjövendöltem 1982-ben:

    Éjfél utáni nyelv

    vannak vidékek ahol a
    várótermekben éjszaka
    a félhomály s a bűz
    füstjéből mintha tűz
    parázslana föl félnomád
    éjfél utáni nyelv üti föl táborát
    szitkok jajgatás röpköd és
    arany- és kivertfogú röhögés
    felkúszik a falon a mennyezetre hág
    elnyomja a kinti tolató-zakotát
    elhessenti a riadt mozdonyfüttyögést
    nő és feszül már-már a tetőn ütve rést
    köpenyed mögül félve ki-kilessz
    látomás kísért hogy vajon mi lesz
    mondjuk két-három század év után
    a szent mihály templom gótikus ablakán
    lábuk lógázva a szentély serlegét
    köszöntik egymásra akár csak az elébb
    leharapván a flaskakupakot
    testvéreim cigányok igyatok
    és isznak s amíg gurguláz a szesz
    ki-kilesve fogódzót keressz
    se péter se máté csak jános van jelen
    fölvisít egy csecsemő hirtelen
    majd kétmarokra fogja a tömött
    elébuggyantott gyönyörű csöcsöt
    szívja mintha szeszt óriásra nő
    lehunyt pillád alatt a csecsemő
    az éjfél utáni nyelv bozontos busa
    és nagyétvágyú krisztusa"

    Lovasi András, zenész, a Kispál és a Borz frontembere

    "Orfűn, ahol én lakom, ez elég zökkenőmentesen meg van oldva. Talán történelmi okai vannak, mert itt régóta élnek együtt cigányok és magyarok. Kialakult egyfajta munkamegosztás, illetve szabályrendszer, amit mindkét fél tiszteletben tart. Az sokat segít, ha érzelmi szálak alakulnak ki az emberek között. Én a Budapest Bár nevű produkcióban négy roma muzsikással játszom együtt. A zenének köszönhetően nagyon szép barátságok születtek."

    Lipcsei Péter, labdarúgó, a Fradi csapatkapitánya

    "Magánemberként nem hiszem, hogy túl sokat lehetne tenni. Egyre veszélyesebb országban élünk, nekem is van két gyerekem, akiket féltek. Este tizenegy után nem merném őket kiengedni az utcára. Ha valaki előáll egy ötlettel, amellyel megakadályozza, hogy tovább durvuljon ez a társadalom, akkor én azt támogatom."

    Gryllus Dorka, színművész

    "Nem tudom, de nem is érdekel, hogy ki cigány es ki magyar. Én például lehetnék cigány vagy akar magyar is. Vannak emberek, akikkel szeretek együtt élni es vannak, akikkel nem. De akikkel nem szeretek, azokat is megpróbálom megérteni, elfogadni, tolerálni."

    Kardos Gábor, filozófus

    "A 'cigány-magyar együttélés' javításához nagyban hozzájárulna, ha nem eleve ilyen helytelenül és a cigányokat a magyarokkal nyelvileg is szembeállítva tennénk fel a kérdést. Aki magyar állampolgár, azt a törvény szerint magyarnak kell tekintenünk, illetve a magyarul beszélő, magukat magyarnak tartó más állampolgárságú embereket is nyilvánvalóan magyarnak kéne tekintenünk, így a cigány-magyar nyelvi megkülönböztetés eleve helytelen (jogi és erkölcsi értelemben egyaránt), bár még a cigányok pozitív diszkriminációját támogatók köreiben is elterjedt. A cigány-magyar ellentét most egyre inkább mediatizált kampánytémává válik, ami szintén nem jelent megoldást, viszont alkalmas lehet az ellentétek tovább élezésére. Csupán remélhetem, hogy ankétjuk nem válik e kampány részévé. Nekem személy szerint soha semmilyen problémám nem volt romákkal, sőt inkább kölcsönös érdeklődésről tudnék beszámolni. Szerintem egyébként ez a legtöbb és a legjobb, amit tehet az ember.

    Végül, de nem utolsósorban, a romák erőszakos 'civilizálása' is egyre komolyabb kérdéseket vet fel, mivel a 'nyugati fehér civilizáció' mára mind közül ökológiailag a legveszélyesebbnek bizonyult, ezért egyre nyilvánvalóbb lesz, hogy sem a romák, sem más népek ősi kultúráját nem lett volna szabad ennek alárendelni és őket erőszakkal 'civilizálni', azaz agresszív bolygófogyasztóvá tenni. Könnyen kiderülhet ugyanis, hogy az ő ősi kultúrájuk (melytől mára nagyrészt erőszakos civilizálásunk fosztotta meg sokukat) fenntarthatóbb és jövőperspektivikusabb a nyugati civilizációnál, mely oly álságosan tud aggódni etnikumokért, hogy aztán gondoskodása is 'civilizálásuk' részévé váljon, szelíd erőszakkal véghezvitt és 'integrációnak' nevezett kulturális genocídiumként. Inkább hálásnak kéne lennünk, hogy évszázadok óta nem integrálódtak és megőriztek egy 'primitívnek' minősített kulturális identitást, dacolva minden erőszakos civilizálási kísérletünkkel. Ez is vitalitásukat bizonyítja, és inkább tanulnunk lenne érdemes belőle. Egyáltalán: miért nekünk (civilizált fehér embereknek) kéne megoldanunk a problémát a mi nagyszerűen integráló toleranciánkkal és intézményrendszerünkkel? Amíg ilyen előítéleteink vannak saját civilizációnk felsőbbrendűségével kapcsolatban, a probléma újratermelődik, akármilyen liberális egyébként a hozzáállásunk és akármilyen pozitív diszkriminációt intézményesítünk. Valóban egyenlőkké csak akkor válhatunk, ha nem a mi normáink szerint tartjuk őket egyenlőknek, hanem hajlandóak vagyunk az ő ősi normáikat ezzel legalább egyenrangúnak elismerni. Na ettől vagyunk még nagyon messze."

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (783)
    2011-12-03  12:15
  19. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2011. december 3. 12:15783.

    Lévai Balázs, tanár, televíziós műsorvezető

    "Álságos lenne azt állítanom, hogy budai, II.kerületi lakosként bármit is tehetnék a hétköznapokban a cigány-magyar együttélés érdekében. A Fogadóóra c. oktatási műsor producereként viszont fontosnak tartom, hogy minden olyan oktatási programról beszámoljunk, amely növelheti az esélyegyenlőséget, valamint hozzájárul a szegregáció felszámolásához.  A 90-es évek végén, Bajza utcai általános iskolai tanárként számos roma fiatalt tanítottam, megtapasztalhattam, milyen nehézségekkel jár az integráció - mindkét oldalon. Viszont tévésként aggasztóan alacsonynak találom a romák televíziós reprezentációját, s ami van, az is sokszor inkább romboló hatású. Pl. érthetetlen, hogy miért nincs egyetlen roma származású sztár műsorvezető sem a legnézettebb csatornákon, pedig a másik elfogadásának ez egy szimbolikus gesztusa, ha teszik, első lépése lenne. Lásd Music TV, az indulás óta."

    Pisont István, cigány származású labdarúgó, a magyar utánpótlás-válogatott edzői stábjának tagja

    "Fontos, hogy emberként viselkedjünk, tisztelettel bánjunk embertársainkkal, odafigyeljünk rájuk, udvariasak legyünk. Edző is vagyok, aminek számos pedagógiai és pszichológiai vonatkozása is van, de a legfontosabb, hogy viselkedésemmel példát mutassak a fiataloknak."

    Sólyom László, köztársasági elnök

    A köztársasági elnök titkársága megkeresésünkre Sólyom László tíz korábbi beszédének szövegét küldte át. Ezek az következő linkekre kattintva olvashatók: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10.

    Hankiss Elemér, szociológus, az irodalomtudományok doktora

    "Tervezek egy cikket, amit valahol megjelentetek majd. Arról, hogy hajlamosak vagyunk elfelejteni, hogy a cigányság 700 éve együtt él velünk. A Balkánon ráadásul korábban voltak, mint mi. 600 éven keresztül hasznos népcsoport voltak - ők voltak a kereskedők, és sok hasznos mesterséget űztek (vályogvetők, fegyverkovácsok voltak) -, szüksége volt rájuk a magyaroknak. A Kádár-rendszerben besuvasztották őket a segédmunkás és árokásó módba, így megindulhatott ugyan egy kispolgárosodás, de megfosztották őket attól, amihez értettek. 89-ben ezt a státuszt is elvették tőlük. A többségi társadalom függvényévé váltak, rászorulnak a szociális támogatásokra, ami nem vet jó fényt rájuk, de elsősorban nem ők tehetnek róla. Erről szeretnék írni."

    Bencze József, országos rendőrfőkapitány

    "Ez nem rendészeti probléma, nem gumibottal kell és lehet megoldani. Az iskola, a képzés a legfontosabb, csak iskolázottan lehet belépni a munka világába. Amikor én gyerek voltam, a falunkba jártak vályogozni a cigányok, ők építették fel a házakat. Jöttek a seprű- és és teknőkészítők, akik mind dolgoztak, a gyerekek előtt volt pozitív példa. Ma sajnos nincs pozitív példa a romák előtt, nincsenek pozíciókban a romák az állami hivatalokban, nincsenek élsportolóik. Szerintem ez is fontos lenne."

    Demszky Gábor, Budapest főpolgármestere

    "Magyarországon az ismertté vált bűnelkövetők 50 százalékának csak általános iskolai végzettsége van, vagy az sem: az iskolázatlanság és a mélyszegénység együtt vezet az erőszakos bűnözéshez. Ahogy máshol, Budapesten is az oktatás jelenti a hosszú távú megoldást. A fővárosban folyamatosan fejlesztjük a szakképzést, a vidéki átlagnál jóval több gyerek tud továbbtanulni és kitörni a reménytelenségből, közülük sokan cigány származásúak. Emellett beruházásösztönző politikát folytatunk, ennek köszönhetően a fővárosban 5 százalék alatt van a munkanélküliség, így aki akar, talál munkát. Büszke vagyok rá, hogy a fővárosi közüzemi cégeinknél és a budapesti építkezéseken konfliktus nélkül dolgoznak együtt romák és nem romák."

    Trócsányi Gergő, zenész, színész, a veszprémi Hollywoodoo zenekar énekese

    "Nem cigányproblémáról beszélünk, hanem egy életvitelről, aminek nincs helye a kulturált Európában. Senkit nem ítélek meg a bőrszíne alapján, de a tettei alapján igen. Nem fér bele a modern és humánus gondolkodásba, hogy likvidáljuk őket, ezért az elszigetelés marad. Hosszú börtönévek várjanak azokra, akik nem hajlandók betartani a mindenki számára kötelező normákat."

    Balogh Kálmán, cigány származású cimbalomművész

    "Valóban felmerül a kérdés, hogy az egyszerű állampolgár önmagában képes-e tenni bármit a békés együttélésért, illetve, hogy mi az, amit meg kell tennie. Akár cigány származású az ember, akár nem, ugyanaz az egy viselkedésminta kell, hogy kötelező legyen rá nézve. Ez pedig egy humánus gondolkodású, egy többségi társadalomhoz alkalmazkodó, demokratikus társadalomhoz illő jogokat és kötelességeket tiszteletben tartó magatartás. Én ebben a csodálatos lehetőségekkel és adottságokkal rendelkező országban már gyermekkoromtól kezdve nyílt és őszinte kapcsolatban álltam és állok mindenféle nemzetiséghez tartozó magyar állampolgárral. Soha nem tettem különbséget emberek között a faji hovatartozásuk alapján. Az világosan látható, hogy a cigányság szellemileg és anyagilag is a társadalom legaljára csúszott. Úgy gondolom, hogy a helyzetet, ami Magyarországon (és nem csak Magyarországon) kialakult, állami segítség és társadalmi összefogás nélkül nem lehet megoldani. Amíg ennyire széles cigányrétegek butaságban és információhiányban élnek, és nem ismerik fel, hogy ők Magyarország felelős állampolgárai lehetnének, addig nincs esély a probléma megoldására. Ebbe azonban nagyon sok munkát kell fektetni államilag is. A legfontosabb a megállapodások betartása. A törvényeket be kell tartani, lent is, fent is, különben eluralkodik a káosz."

    Szekeres Csaba, filmrendező

    "A leghatásosabb - és ez egy hétköznapi dolog -, hogy mindenkinek meg kell próbálnia visszafogni a gyűlöletet. Senki nem kérdezte a Kossuth téri tüntetők származását, de amikor egy asztaltársaságról van szó, ez egyszerűbb. Ugyanakkor fontos tudatosítani, hogy itt emberek vannak és nem közösségek. Mostanában nagyon gyakran belefutottam ilyenekbe. Magukat értelmiséginek valló emberek kezdtek el általánosítani, ami ellen annyit lehet csak tenni, hogy elmondod a személyes tapasztalatokat és azt, hogy ez általánosítás - ezt meg kell tenni, mert ha nem, akkor felfalja a beszélgetést és súlyos következményekhez vezethet."

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (782)
    2011-12-03  12:13
  20. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2011. december 3. 12:13782.

    Dr. Bölcskei Gusztáv, református püspök, az MRE zsinatának lelkészi elnöke

    Bűn, amikor az egyik ember bántja a másikat. Társadalmunk egyre romló szociális és erkölcsi helyzete aggodalommal tölti el egyházunkat, saját bőrünkön is érezzük az egyre feszültebb helyzetet és a feltörő indulatokat. Minket is megdöbbentettek az utóbbi idők eseményei, és együtt érzünk az áldozatokkal és hozzátartozóikkal.

    Szolidaritást vállalunk azokkal a társadalmi csoportokkal, akik megélhetésük érdekében szorult anyagi helyzetükben sem fordulnak a bűnözés eszközéhez. Viszont elítéljük azt, ha valaki törvénytelen úton, erőszakkal próbálja biztosítani napi megélhetését.

    Debreceni gyülekezetemben békében élnek egymás mellett a cigány és nem cigány gyülekezeti tagok. Ahol jól működő közösség van, ez így természetes. Persze ezt elérni folyamatos odafigyelést és nagy energiát igényel. Mi a cigányság problémáival nem kampányszerűen foglalkozunk.

    Az egyház lehetőségeivel élve a cigányoknak is szervezünk orvosi szűrést, képzéseket, nyári táborokat, és iskoláinkban számos cigány gyermek tanul, sőt a rászorulókat iskolai alapítványainkon keresztül anyagilag is támogatni tudjuk.

    Társadalmunk most is csak kullog az események után. Országos összefogásra, egy stratégia megalkotására lenne szükség, amihez természetesen egyházunk is hozzájárulna tapasztalataival. Ebben a helyzetben azok mellé is oda kell állni, akiket az erőszak és a tragédia sújt.

    Schilling Árpád, színházi rendező

    "Némely kommentet olvasva nehéz elhinni, hogy emberek is élnek itt. Életemben először egy cigánygyerektől kaptam pofont. Körbeálltak vagy húszan a váci művházban, és azt vetették a szememre, hogy a szemetes mellé dobtam a műanyag poharat. Világos volt a helyzet, alázni akartak. Sikerült nekik. A szüleimmel együtt én is rühelltem a cigányokat, mert féltem tőlük. Rendes svábokhoz illően soha nem voltunk kapcsolatban velük, ha a közelünkbe jöttek, igyekeztünk elkerülni őket. Mert kiabálnak, mert lopnak, mert büdösek, és mert biztos, hogy léket vágnak belénk. Másodjára skinheadek vertek meg, mert zsidónak néztek. Hárman voltak. Verekedni akartak. Én voltam a legközelebb hozzájuk, hát földre vittek, és fejbe rúgtak. A skinheadeket is utáltam, mert buták és erőszakosak. De legjobban egy zsidó nőt gyűlöltem, mert megalázott. Azzal, hogy nem szeretett, lenézett, ostobának nevezett. Most egy sváb nővel élek együtt. A lányom is sváb. Szeretem őket. Ők is engem. A svábok jó emberek. A magyarokról nem tudok sokat. Talán csak azt, hogy önteltek, hangosak, büdösek, lopósak, verekedősek, egyszóval primitívek. Mégis szerethetők. Vagy nem? Ha faji alapon kellene rendet tenni ezen a kontinensen, akkor én azt javasolnám, hogy maradjanak itt a germánok, a többiek meg takarodjanak vissza oda, ahonnan idejöttek. Aki mindezt komolyan veszi, az egyszerűen hülye.
    Ha nem tudunk együtt élni, akkor csak halni tudunk együtt.

    Ma este egy cigány barátnőnk fog feljönni hozzánk. Ételt hoz, amit ő főzött a feleségemnek. Tudja, mi kell a gyereknek és az anyjának. Jobban, mint én, pedig én milyen okos vagyok. Egyedül írok ide ilyen fontos dolgokat, amiket mások majd leköpnek vagy idéznek, olyan mindegy. A bűnözőt fogjátok el, de ne büntessétek a gyerekét azzal, hogy kést vizionáltok a kezébe. A szociális politikáról nem írok semmit, mert arról aztán végképp nincs lövésem. Én kérek elnézést előre is."

    Zsigó Jenő, Roma Parlament

    "Ez a munkám harminc éve. A hétköznapokban annyit tehetünk, hogy hallgatunk a legjobb énünkre, távol tartjuk magunkat a politikai manipulációtól, hogy tisztességesen élhessük le az életünket."

    Gyurcsány Ferenc, miniszterelnök

    "Miniszterelnökként ezernyi dolgot tehetek és teszek is - csak néhányat emelek most ki ezek közül.

    1. Felelősen és tárgyilagosan érvelek az elmúlt hetekben és hónapokban felerősödött indulatok ellenére is: nem elhallgatom a problémákat, hanem megoldást keresek rájuk; és gondosan ügyelek arra, hogy nyilatkozataimmal ne az indulatokat szítsam tovább.

    2. Olyan politikát folytattam az elmúlt években is, amely a társadalmi különbségeket nem növeli, hanem ellenkezőleg, csökkenti. Ezt alátámasztják egyebek mellett a TÁRKI kutatásai, amelyek szerint hosszú évtizedek után csökkent a különbség a leggazdagabbak és a legszegényebbek között.

    3. Ezzel összefüggésben: a kormány olyan politikát folytatott még a legnehezebb időszakokban is, amely a tehetősebbektől nagyobb felelősséget követelt meg, és - bőrszínre, vallásra, nemre való tekintet nélkül, szociális alapon-  több segítséget adott azoknak, akiknek erre valóban szükségük van. A konkrét példák sora hosszú a rászoruló gyermekek ingyenes étkeztetésétől kezdve a tanszertámogatásokon át egészen az ártámogatási rendszerek rászorultsági alapú felülvizsgálatáig.

    4. A leghatározottabban küzdök azok ellen, akik politikájukat a szélsőségekre, a kirekesztésre és a gyűlöletkeltésre építik; illetve azok ellen, akik a szélsőségesekkel szövetségre lépve politizálnak. Kormányfőként az egyik legfontosabb dolgom egyértelművé tenni, ahogy korábban számos alkalommal tettem és teszem majd mindig, ha szükség lesz rá: az állam különbségtétel nélkül védi és óvja polgárainak biztonságát és jogait, függetlenül attól, hogy a kisebbséghez vagy a többségi társadalomhoz tartozik valaki. És függetlenül származásától egyforma erővel és szigorral sújt le az igazságszolgáltatás mindenkire, aki bűnt követ el. Az együttélésünk alapja, a köztársaság legerősebb pillére ez - nem politikai kategória, hanem a legalapvetőbb emberség dolga."

    Novák István, építészmérnök

    "Mindenki a maga területén tud tenni, segíteni. Természetesen előfordul, hogy csak érintőlegesen. Amikor kezdő mérnök voltam, a Pécsi Hőerőművet építettük; az 500 köbméteres turbinaalapot egy cigánybrigád öntötte. Bennem semmiféle ellenszenv nem volt, sőt sokat segítettek nekem. Azóta azonban sokan elszakadtak attól a lehetőségtől, hogy elmenjenek dolgozni. Azok a nemzedékek, amelyek segélyekből élnek, már felnőttek úgy, hogy nem jutottak munkához. Ha hozzám jön valaki segítségért, soha nem nézem, hogy milyen származású. Nem szabad különbséget tenni."

    Kállai Ernő, kisebbségi ombudsman

    Kérdésünkre Kállai Ernő az Alkotmány 32/B. §.-val válaszolt:

    "A nemzeti és etnikai kisebbségi jogok országgyűlési biztosának feladata, hogy a nemzeti és etnikai kisebbségi jogokkal kapcsolatban tudomására jutott visszásságokat kivizsgálja vagy kivizsgáltassa, és orvoslásuk érdekében általános vagy egyedi intézkedéseket kezdeményezzen."

    (1949. évi XX. Törvény, a Magyar Köztársaság Alkotmánya)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (781)
    2011-12-03  12:11
  21. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2011. december 3. 12:11781.

    Mutatok valamit - régen talán idéztem is belőle. Ez egy 2009-es körkérdésre adott válaszok gyűjteménye. Szinte csupa-csupa szép dolog. Azt gondolná az ember, hogy az a parányi probléma, ami azért itt-ott felmerült, már mind megoldódott, látva a sok szép és méltató szót...

    Megoldódott mára, vagy súlyosbodott, helyi szinteken már szinte eszkalálódott? Bizony, az utóbbi. Csak nekem van olyan érzésem, hogy kissé a szőnyeg alá söpörtük a látható problémákat, amelyek mára ordítókká váltak?

     

    Körkérdés a cigány-magyar együttélésről 

     

    "Tehet-e ön bármit a cigány-magyar együttélés érdekében és ha igen, mi az, amit meg is tesz?" - ezt a kérdést tettük és tesszük fel közéleti szereplőknek, érintetteknek és látszólag kívülállóknak egyaránt. 
     

    Nagy Boldizsár, nemzetközi jogász

    "Nem vesztem el a józan eszem. Elutasítom a kollektív bűnösség gondolatát.  Mindenkit a tettei (és a szándékai) szerint ítélek meg, nem a bőrszíne, vallása, nyelve szerint. Erre tanítom a diákjaim. Igazán hasznosnak azt tartanám, ha az olvasók  kommentárjaira válaszolnánk."

    Dr. Lipp László atya

    "Újmisésként Endrefalván, ahol a kisegítő osztály hittanosai cigányok voltak, akkor én tőlük tanultam meg a cigány szavakat, ők a cigány nyelvre tanítottak én meg hittanra őket. A tanárikar nagy csodálatára az én óráimon a lenézett gyerekek valóban rendesen viselkedtek.

    Nem sokkal a rendszerváltás után a kecskeméti körtelopóért, akit lelőtt a mezőőr, az Elmű sportpályacsarnokában miséztünk paptársaimmal, és utána a papok labdarúgócsapata futballozott a cigányválogatottal, ők abban a mezben játszottak, amelyet tőlünk kaptak ajándékba. Ma úgy látom, hogy gonosz játék folyik a politikában ezzel a népcsoporttal, és bizonyos körök megfosztják őket az emberi szabadságtól azzal, hogy a szabadosság démonát gerjesztik fel a gyengébb erkölcsű és emberi tartás nélküli társaikban. A megoldás megerősíteni a több évszázados cigányvajda státuszt, akik erkölcsi felelősséggel, társadalmi érettséggel képviselik érdekeiket. Felháborító a szerecsenmosdatás, mindenkiről, így róluk is mindig igazat kell mondani. Nagy kincset kaptak napjainkban a cigány nyelvű bibliával, ami segítségükre lehet a keresztény értékek minden embert tisztelő életfelfogásával."

    Lezsák Sándor, a Magyar Országgyűlés alelnöke
     
    "Választókerületemben csak töredék a cigány népesség, de a 25 esztendős pedagógus múltam jó kapcsolatai ma is élők. Például a tiszaalpári autentikus cigány népzenét játszó együttes sűrűn szerepel a Lakiteleki Népfőiskolán, támogatom őket. A Népfőiskola egyik közössége a Lungo Drom Kollégium, így Farkas Flórián nem csak parlamenti szomszédom az ülésteremben, de a népfőiskolai munkában is együtt dolgozunk."

    Fischer Iván, karmester, a Budapesti Fesztiválzenekar zenei igazgatója

    "Nyilvánvalóan különböző cigánycsoportok vannak, továbbá a muzsikus cigányok és az elszegényedett falusi cigányság között hatalmas különbség van, én mégis a zene területén tudok hozzászólni a kérdéshez. Évek óta koncertezünk együtt cigány muzsikusokkal, sőt, legutóbb a New York-i magyar évad nyitóhangversenyére is olyan műsort választottam, amely a klasszikus zene cigányzenei hatásait mutatta be. A közönség a koncertteremben azt éli át, hogy csodálatos kulturális értékek vannak mindkét oldalon, és a cigányok művészete gazdagította és jelenleg is gazdagítja a magyar művészetet. Hiszek abban, hogy ha megismerjük egymás értékeit, csökken az agresszió."

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2011. december 3. 12:01780.
    Egy probléma van ezzel. Kanadában ők a magyarok. Ismerősöm barátja mesélte, hogy amikor egy találmánya kapcsán kiutazott Kanadába üzleti tárgyalásra, a személyes találkozó után hirtelen meglódultak a dolgok és hamarosan tető alá hozták a vállalkozást, majd másfél év sikertelen vajúdása után. Aztán egy búcsúvacsorán feltárták neki az addigi kudarcok okát: az ottani befektető, amikor meghallotta, hogy magyar a feltaláló, ő a patakparton állva vizelő, hangoskodó, nyilvánosan szoptató, szemetelő, részeg és agresszív cigányokra asszociált. Ott már sajnos ilyen kép alakult ki a magyarokról. Hogy ezek azok. Innen a hárítás.
    előzmény:
    Reszka (779)
    2011-12-03  11:09
  23. 2011. december 3. 11:09779.

    Igen.

     

    És most a patai cigányok mennek Canadába letelepedni,mint "politikai menekültek"; dehát ez már Canada problémája, nem a mienk. Lakva megismerni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (773)
    2011-12-02  17:23
  24. 2011. december 3. 11:06778.
    Helyes, hajrá, úggy van - és vezető londoni bankcsoport máris minősített minket: sokkal jobban állunk, mint 2008-ban, sokkal nagyobb a tartalékunk  - még a tartalékok egy részének felhasználásával is.  Bizató, befektetésre ajánlott ország lettünk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_978881 (762)
    2011-11-27  17:36
  25. Torolt_felhasznalo_978881
    Torolt_felhasznalo_978881
    2011. december 3. 06:28777.

     Jól fizetett a bodza ebben a szűkös aszályos esztendőben....

    A fülebevalónál fontosabb volt a derékaljat elkészíteni, puhán feküdjön a puja.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (765)
    2011-12-01  13:29
  26. Torolt_felhasznalo_978881
    Torolt_felhasznalo_978881
    2011. december 3. 06:22776.
    Az Offshore Lovag 2 napja még ezt mondta, mi vagyunk a hibásak, a spekuláció miatt:

    "Mindig azokat az országokat éri spekulációs támadás, melyeknek nem elég erősek a fundamentumai. Azt szoktam mondani, hogy Vitalij Klicskót soha nem vágják pofon az utcasarkon, csak a szemüveges, tornából felmentett diákot vágják pofon, akiről úgy gondolják, hogy nem tud visszaütni" - véli a jegybank elnöke.
    http://www1.mfor.hu/cikkek/90733.html

    Szégyen-gyalázat ez a Simor!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  27. Torolt_felhasznalo_978881
    Torolt_felhasznalo_978881
    2011. december 2. 18:16775.

    "MEGLEPETÉS ADAT A MAGYAR GAZDASÁGRÓL

    A vártnál gyorsabban növekedett a GDP
    Elemzői várakozásokkal nagyjából megegyezett a bruttó hazai termék (GDP) harmadik negyedéves növekedése, amely éves szinten 1,4 százalékkal emelkedett. Az előző negyedévhez viszonyítva 0,5 százalék volt a növekedés, míg az első kilenc hónapban 1,8 százalékkal bővült a GDP. A KSH módosította a tavalyi éves GDP növekedést 1,2 százalékról 1,3 százalékra. A forint továbbra is történelmi mélypontja közelében jár az euróval szemben." http://www.magyarhirlap.hu/hirek.html?r_id=5&hir_id=237720

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  28. Torolt_felhasznalo_978881
    Torolt_felhasznalo_978881
    2011. december 2. 18:14774.
    Orbán: Újabb támadás érheti Magyarországot

    A kormányfő szerint sikerült elhárítani a legutóbbi spekulációs támadást, ám december közepén hasonló támadás érheti Magyarországot.
    http://mandiner.hu/cikk/20111202_orban_ujabb_tamadas_erhe ti_magyarorszagot

     

    Az idegen szívűek, újból támadásba lendülnek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  29. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2011. december 2. 17:23773.

    "Mélységesen fölháborított, hogy a körülbelül öt perces beszélgetésrészből, ami az interjún belül a patai közállapotokról, cigány-magyar együttélésről szólt, egyetlen mondatomat vágták be, ami után rögtön a tavaszi eseményekről készült összefoglalójuk következett. Az az egy mondatom arról szólt, hogy Patánál volt 20 km-es körzetben sok rosszabb sorsú település is volt, ez önmagában továbbra is igaz.

    Azonban az a tény, hogy csak ezt a mondatot vágták be, utána pedig a polgárőrökkel, gárdistákkal foglalkoztak, azt a látszatot keltette a nézőkben, hogy Patán alapvetően korábban minden rendben volt, ahogy elhangzott, „csak az apróbb lopások szaporodtak meg”, és minden probléma oka a „szélsőjobb” megjelenéséhez köthető.

    Ehhez képest én sok mondaton keresztül elmondtam, hogy a tavaszi események előtt igen aggasztóan alakult a falu sorsa: tömérdek agresszió, fenyegetés érte a falu többségi lakóit (főleg az időseket és gyerekeket) a helyi cigányság egy része felől, fokozódó lelki nyomásban élt a falu, ijesztő jövőképpel. Azt is elmondtam, hogy az állapotok az utóbbi pár hónapban korábban sosem remélt módon konszolidálódtak, a komoly rendőri jelenlétnek a közmunkaprogramnak, és a jobbikos polgármesternek valamint jegyzőnek köszönhetően, akik a korábbi közállapotokhoz képest valóban újra rendet teremtettek. Azt a szerintem igen tanulságos pár mondatot is kivágták, amiben elmondtam, ismerek (és alkalmanként dolgozok velük) néhány olyan cigány családot, akik kivételt jelentő módon becsületesen, szorgalmasan dolgoznak, valamint teljesen normálisan viselkednek (mellesleg bőven kapnak is munkát), de sajnos ők valóban ritka kivételek.

    Véleményem szerint viszonylag hosszú gondolatsoromnak ez a három elem volt a meghatározó eleme, és szavaim alapvető kiforgatását valósította meg, amit az interjú vágásával és más környezetbe illesztésével tettek. Médiamenedzsment szakirányon több órán át tanultam a főiskolán médiamanipulációról, így biztosan írhatom le, hogy Önök ezt velem (is) profin és gátlástalanul megtették. Az eset konzekvenciáit örökre levontam és még hadd írjam le, hogy az egyre növekvő gettóövezetekben, fenyegetésektől, testi-lelki megalázottságtól, fosztogatásoktól, agressziótól gyötört, kilátástalan helyzetben lévő, magukra hagyott, ám csodák csodájára még kitartó becsületes dolgozó magyarság koporsójába az ilyen manipulatív, a tragikus valóságot torzító riportok is verik be a koporsószögeket.

    Losonci Bálint borász, Gyöngyöspata"

     

    Németh Richárd
    2011. november 29., 

    http://boraszportal.hu/hirszuret/20111129/losonci-balint -fals-kepet-formal-a-media-gyongyospatarol

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (772)
    2011-12-02  17:21
  30. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2011. december 2. 17:21772.

    A napokban Gyöngyöspata is újra hallatott magáról. Állítólag rálőttek a polgármesterre, s megint tettleg összecsapott két csoport. Gondolom, nem a helyi bortermelők I és II....

     

      Erről eszembe jutott egy minapi cikk. Érdemes megfigyelni a tettenérhető média-manipulációt!

    Losonci Bálint: fals képet formál a média Gyöngyöspatáról!

    Az Év Borászfelfedezettjét az elmúlt hónapokban többször is megszólaltatta a média a gyöngyöspatai, cigány-magyar ellentétek eseményei kapcsán. A Házon Kívül stábja is nemrégiben készített interjút vele, amelyet a szerkesztők úgy állítottak össze, hogy kihagyták a borász leglényegesebb gondolatait, aki szerint a közvélemény így ismét fals képet alakíthat ki a faluban élők helyzetéről, de legalábbis az ő állásfoglalásáról. Cikkünkben közzétesszük Losonci Bálint az RTL Klub riportfilmjéből ignorált megjegyzéseit, melyeket levél formájában a műsor szerkesztőihez is eljuttatott.

     

     Aki a földből tartja fenn magát, annak bőven elég az időjárástól félni, hiszen jól tudja, egy váratlan jégeső, vagy egy hosszú aszály minden addigi erőfeszítését tönkreteheti. Persze egy bizonyos szintig mindenki kapacitálható. Aki az időjárás szeszélyessége keltette félelmekkel éli napjait, sajnos még annak a lelkében is marad egy kis hely az egészen másfajta félelmek számára. Le lehet élni hosszú, hosszú éveket úgy, hogy félelmek sokasága nyüzsög lényünkben, de azért igyekszünk a mára és a holnapra koncentrálni. Viszont úgy tűnik, 15-20 esztendő után a legjobbak terhelhetősége is hanyatlani kezd.

     

    Ez a fajta hanyatlás végül olyan formákat képes ölteni, mint amilyenek például a gyöngyöspatai zavargások voltak. A falubeli magyarok és cigányok közötti ellentét hosszú időre témát szolgáltatott mind a hazai, mind a világsajtó számára. A csapból is az folyt, hogy a cigányok a magyarokat éveken át meglopták, rettegésben tartották, és/vagy az, hogy a magyarok önbíráskodva, illegális paramilitáris szervezetekkel próbálják kézben tartani a rendet. Mivel a szenzációt a zavargások szolgáltatták, így azt mindenki kihagyta cikkeiből, riportfilmjeiből, hogy vannak az ezer éves falunak olyan értékei is, mint például az Európa szerte egyedülálló 7 emeletes várdombi pincesor. Némiképp a helybéliek e negatív megítélésén igyekezett javítani (?) az RTL Klub Házon Kívül című műsora, mikor a napokban Gyöngyöspatán forgatva megszólaltatták az idei Év Borászfelfedezettjét, Losonci Bálintot is.

    Érdemes a videót végignézni, majd utána elolvasni a borásznak azon levelét, amelyet a műsor szerkesztőihez eljuttatott, de amelyet Facebook oldalán is közzétett. Így ugyanis világosan kiderül, hogy az a pár mondat, ami Losonci szájából elhangzik egy eléggé félreérthető képi közegbe lett beágyazva, a nézőben azt az érzetet keltve, hogy igazából Gyöngyöspatán nem is volt olyan aggasztó a helyzet, amely a magyarok ilyetén válaszreakcióját kívánta volna. 

    A videó ide kattintva elérhető (a végignézéshez regisztráció szükséges), a gyöngyöspatai összeállítás 18:40-nél keresendő.

    Ez pedig Losonci Bálint az RTL Klub Házon Kívül című műsorának szerkesztőihez írott levele:

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  31. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2011. december 2. 17:13771.

    Szerintem régi a kép, mert húszezresek nincsenek a lepedőn...

    A baba tényleg szép, és nyilván nem nyomorban fog felnőni. Csak remélhetjük, hogy a szellemi táplálék is elég lesz. Sajnos, a fotón látható környezet nem ezt jósolja...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (770)
    2011-12-02  08:17
  32. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2011. december 2. 08:17770.
    kar erte, mert helyes baba
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (765)
    2011-12-01  13:29
  33. Torolt_felhasznalo_978881
    Torolt_felhasznalo_978881
    2011. december 1. 20:08769.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  34. Torolt_felhasznalo_978881
    Torolt_felhasznalo_978881
    2011. december 1. 20:05768.
    Igyekszik az ember fia, megfelelni a kedves topic társaknak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (766)
    2011-12-01  13:40
  35. 2011. december 1. 15:15767.
    Szegény kislány! Pedig cuki.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (765)
    2011-12-01  13:29
  36. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2011. december 1. 13:40766.
    Ez aranyos volt...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_978881 (764)
    2011-11-27  22:24
  37. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2011. december 1. 13:29765.

    Azért vannak gazdag, jó ízléssel bíró honfitársaink is... figyeld a lepedőt! És a neve sem vicc, tényleg így hívják. Fülbevalója nem tudom, van-e, ha nincs, az súlyos hiányosság, ugyanis azt azonnal a kislány fülébe illik tenni.

    Megszületett Kolompár Eszmeralda Szantiágó Puertó!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (750)
    2011-11-07  08:26
  38. Torolt_felhasznalo_978881
    Torolt_felhasznalo_978881
    2011. november 27. 22:24764.
    begépeltem....
    előzmény:
    Catilina (763)
    2011-11-27  20:10
  39. 2011. november 27. 20:10763.
    Hát ez meg hogy jön ide?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_978881 (761)
    2011-11-25  18:30
  40. Torolt_felhasznalo_978881
    Torolt_felhasznalo_978881
    2011. november 27. 17:36762.
    Akárhogy sipákol a ballib lakájsajtó itthon és külföldön, 3x-osan túljegyzik kötényeket.

    Valóban

     

    Idézet:most abban a helyzetben vagyunk, hogy számunkra most már új és előnyös megállapodásokat köthetünk a világ bármely bankjával,

    Hajrá Viktor!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  41. Torolt_felhasznalo_978881
    Torolt_felhasznalo_978881
    2011. november 25. 18:30761.
    Jobb mint Alekosz a hellén nőfaló történetei, ugye?
    előzmény:
    Catilina (760)
    2011-11-24  20:23
  42. 2011. november 24. 20:23760.

    „Vas megyében az év első tíz hónapjában mintegy 20-25 százalékkal csökkent előző évhez képest a regisztrált munkanélküliek száma - közölte a Vas Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központja az MTI-vel.”

     

    Már nem regisztráltatják magukat?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_978881 (756)
    2011-11-21  20:25
  43. Torolt_felhasznalo_978881
    Torolt_felhasznalo_978881
    2011. november 24. 20:19759.
    A Fidesz–KDNP továbbra is „számottevő mértékben” vezet, a Jobbik az összes megkérdezett és a pártválasztók körében is megelőzte az MSZP-t – derül ki a Tárki Társadalomkutatási Intézet legfrissebb felméréséből.
    http://mno.hu/belfold/a-fidesz-tovabbra-is-vezet-a-szocia listak-kaptak-egy-jobbost-1033606
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  44. Torolt_felhasznalo_978881
    Torolt_felhasznalo_978881
    2011. november 24. 20:17758.
    Igen, jól látjátok....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_978881 (757)
    2011-11-24  20:14
  45. Torolt_felhasznalo_978881
    Torolt_felhasznalo_978881
    2011. november 24. 20:14757.
    Ez van.....balfékek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_978881 (1)
    2007-02-16  18:39
  46. Torolt_felhasznalo_978881
    Torolt_felhasznalo_978881
    2011. november 21. 20:25756.
    Vas megyében az év első tíz hónapjában mintegy 20-25 százalékkal csökkent előző évhez képest a regisztrált munkanélküliek száma - közölte a Vas Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központja az MTI-vel.
    http://hetivalasz.hu/uzlet/a-palyakezdo-allastalanok-koze l-30-szazaleka-szakkozepiskolat-vegzett-43326/
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  47. Torolt_felhasznalo_978881
    Torolt_felhasznalo_978881
    2011. november 16. 20:30755.
    Tovább csökkent a magyar állam csődkockázatát jelző CDS-felár 2011.04.05. |

    Az év első három hónapja során a magyar állam csődkaldkockázatát jelző (5 éves) CDS-felár 125 bázisponttal (32%-kal) csökkent. Ezzel Magyarország globális szinten a hatodik legnagyobb javulást tudja felmutatni a kockázati megítélés tekintetében és már nem sorolható a világ 10 legkockázatosabb állama közé - derül ki a Markit most kiadott jelentéséből. Az első negyedév érdekessége, hogy a legjobb teljesítményt felmutató tízes listán európai, elsősorban euróövezeti tagállamok dominálnak. http://dls.hu/dls/hirek/tovabb-csokkent-a-magyar-allam-cs odkockazatat-jelzo-5-eves-cds-felar-----20110405

    Mi változott néhány hónap alatt??

     2011 április Erős maradhat a forint
    Az elmúlt másfél hétben rekordokat döntött a forint árfolyama. Ennek oka az elemzők szerint, hogy javult az ország megítélése, miközben a fizetett kamatok magasak maradtak, így a hozam/kockázat arány szempontjából vonzó befektetési célponttá vált a forint. Az erős árfolyam középtávon stabilizálódhat. http://index.hu/gazdasag/magyar/2011/04/01/eros_maradhat_ a_forint/

     Mi változott??2011 szept Stabilan tartja magát a forint (=275 Ft/EUR) http://privatbankar.hu/szarmazekos/stabilan_tartja_magat_ a_forint-240341

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  48. Torolt_felhasznalo_978881
    Torolt_felhasznalo_978881
    2011. november 16. 20:18754.

    http://mandiner.hu/cikk/20111115_orban_a_demokraciaknak_a lkalmazkodniuk_kell

     

     " Magyarország „már nincs az intenzív részlegen”, ahol 2008-ban, az IMF-segélycsomag idején volt. Orbán Viktor zűrzavart örökölt, és - néha ugyan megkérdőjelezhető intézkedésekkel - ellenőrzés alá vonta a közfinanszírozást - áll a The Economist blogrovatának írásában. A folyóirat szerint a Fidesz erőteljes felhatalmazást kapott 2010-ben, és azóta - támogatóinak helyeslése közepette - él is a stabilizációra és reformra szóló felhatalmazással."

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  49. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2011. november 13. 13:23753.

    Annyira nem látom a helyzetet sötétnek, hogy kétségbe essek. Még nem.

    De váltig nem értem az ominózus esetet bírónőjét. Senki nem akasztófát követel, de méltó büntetést igen. Ilyenkor mindig azon töprengek, hogy a bíró nem gondol arra: az ő fia is járhat hasonlóan?

    Nálunk a nagyfiúnak - amíg nem járt kocsival - kétszer vették el a mobiltelefonját és háromszor verték össze. Ok nem volt, csak annyi, hogy: - "Mér' nézel, te köcsög?" Mert átnézett a metróban a vele szemben ülőkre egy pillanatra. És persze hárman-négyen egy ellen marha erősek mindig, aztán nyugodtan ütnek szemre, orra - amit normális ember még verekedés esetén sem tesz. A gyerek pedig aktívan sportol, vigyáz is arra, hogy ne okozzon súlyos sérülést másoknak, mert van ereje hozzá. A barmok pedig annál inkább...

     

      A cikkben említett főiskolán tanít egy ismerősöm barátnője. Tornacipőben és hátizsákkal jár - mert úgy könnyebb futni, ha arról van szó. Ha sötétedés után végez, vagy a férje megy érte, vagy megkéri egy fiú tanítványát, hogy kísérje el... Nehogy már valamelyik szegény feszült cigány könnyű prédát lásson benne.

     

      Persze, mivel ezt leírja az ember, mindjárt rasszistává és győlölködővé válik. Ebbe a mocskos álszentségbe fog belepusztulni ez a társadalom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (750)
    2011-11-07  08:26
  50. Torolt_felhasznalo_437432
    Torolt_felhasznalo_437432
    2011. november 7. 14:17752.
    Hát igen: nincs új a nap alatt.
    előzmény:
    Reszka (751)
    2011-11-07  13:19

Címlap

top