Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kicsi melé picit

ihászné
Létrehozva: 2008. június 6. 20:26

Sziasztok!

 

Gondoltam indítok egy topicot azért, hogy tanácsokat kérjek abban, hogy mire is kell figyelni ha pici gyereke van az embernek és hamar szeretne testvért neki. Én 20 éves vagyok van egy 10 hónapos kislányom és most tervezük a másodikat, ha minden jól megy márciusra, de persze ez még nem biztos. várok mindenki aki szeret beszélgetni a témában vagy bármibenszívesen fogadok tanácsokat, hogy mire vigyázzak a terhesség alatt, és a szülés után. Jó kis bevállt tippeket két babáhozés Bárkit aki tervezi vagy várja a babáját!

  1. 2008. június 7. 04:3451.

    Sziasztok!!!  Ugy nezem eddig en vagyok a "nyero"

    Nekem a nagyok: 14 lesz a fiam okt 15.-en ,a lanyom 13 szept. 23.-an  , Na lehet szamolni ...

    A kicsi februarban szuletett, a parom meg mar tervezi a 4.-et

    Nem mondom ,hogy nem lesz, mert az nem ved meg a varandosagtol a 3.- nal is csak mondogattam.

    Szerintem akinel nincs ilyen kicsi kor kulobseg nem is tudja milyen jo nekunk...    A kicsik szinte mindent eltanulnak a nagyoktol, a fiam 2.5 evesen lett szobatiszta , ezert a lanyom 1.5 evesen, es meg sorolhatnam.... fogmosas, egyedul eves stb. Nalunk soha nem volt gond az alvassal , a kicsi is 6 hetes kora ota alszik ejszaka.  "Cserebe" nem tudtam szoptatni egyiket sem 

    Nagyon szeretik egymast, es a kicsit is.  Nagyon tetszett ,hogy azert szuletnek kicsi aranyosnak, hogy legyen ido megszeretni oket mire kamaszoklasznek Na ebbe mi most kezdunk bele..

    Udv mindenkinek!! Kata

    előzmény:
    ihászné (1)
    2008-06-06  20:26
  2. Torolt_felhasznalo_806745
    Torolt_felhasznalo_806745
    2008. június 7. 01:3950.

    Sziasztok!

     

    Nekem egy két és négy éves gyermekem van, két kislány. Szerintem az első három hónap volt nehéz velük, amíg megszoktuk ezt az új életformát. A másik nehézség, amit tapasztaltam, az érdeklődésbeli különbség volt, az egyik gyúrmázni akar, a másik még kicsi hozzá és mindent szájba vesz. Most már ez a probléma szünőben van. Ami nekem nagyon sokat segített, az az volt, sikerült kialakítanom közös alvásidőt. Kezdettől fogva törekedtem rá, hogy délután együtt aludjanak. Az így nyert két óra maga volt a Paradicsom.Ezt ajánlom mindenkinek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2008. június 6. 23:2149.

    Tapasztalt sorstársad húz aludni,mert ki tudja mi vár rá éjszaka...

     

     

     

    Jó éjt mindenkinek! 

    előzmény:
    monyesz (48)
    2008-06-06  23:17
  4. 2008. június 6. 23:1748.
    Szia Bea!!!  Tapasztalt sorstársam!
    előzmény:
    bea7611 (47)
    2008-06-06  23:13
  5. 2008. június 6. 23:1347.

    Egyébként ne keseredj el,mert tényleg csak az első 2-3 hónap lesz nehéz..(Sokan mondták ezt nekem)Amíg hozzászokik a "nagy",hogy ott van a kicsi,és nem csak vele foglalkozik anya..Most már egyre jobb!! Imádják egymást,eljátszanak egymással,Patrik szalad,ha valami "rosszaságot" csinál a huga stb..Így van időm a házimunkára is (sőt még be is segítenek)

     

     

    Szia Monyesz!!!

    előzmény:
    mpojnt (45)
    2008-06-06  23:02
  6. 2008. június 6. 23:0646.

    Sziasztok!

     

    Az én kisfiam 2 hete múlt 1 éves, szeptember közepére várjuk a kistesót, olyan szűk 16 hónap lesz köztük.

    Egyenlőre még csak sejtem, mi vár rám...

    Kicsi fiam velem alszik , lehetőleg cicin alszik el, ugyan már jár, de még szívesen babakocsizik, szóval esélyes a tesókocsi, bili meg még távoli álom...

    előzmény:
    ihászné (1)
    2008-06-06  20:26
  7. 2008. június 6. 23:0245.

    óóóóóóóóó nekem van egy barátnőm aki azon sírt h a fia valamely növekedési ugráskor felkelt 1 héten keresztül EGYSZER éjszakánként...most néha (értsd: hetente egyszer-kétszer) felsír a foga miatt éjjel és a lány zombinak nevezi magát...mondtam neki, cseréljünk, mit nem adnék ezért...

    10perc nálam egynelő a kávéval, na azt nyugalomban (mi is az???) kell meginnom mert különben borul a naputána én is elfelejtem mert megy a pörgés ezerrel, nincsi dőm azon gondolkodni h mennyit aludtam...bár most töredelmesen bevallom h soxor befexem délutáni alvásozni...(nyilván a tanulás rovárásra...)

    előzmény:
    bea7611 (44)
    2008-06-06  22:58
  8. 2008. június 6. 22:5844.

    Helló mindenki!

     

    Nekem is jött a kicsi mellé a pici! Másfél év van a 2 gyerekem között,a kisfiam dec-ben volt 2, a csajszikám jövő héten lesz 1 éves!

     

    mpojnt - nálunk is ez a helyzet..én mióta Patrik megszületett nem aludtam végig egy éjszakát...A lányom szintén ezt csinálja mint a te gyerkőcöd...csak cicin alszik el,és sokat van fent éjjel! De a bátyja sem alussza még mindig végig az éjszakát,felkel teázni..mondjuk ő azonnal vissza is alszik magától..

    Tőlem is sokan kérdezik hogy bírom! Én is azt szoktam mondani szívós vagyok!De tényleg csak reggel rossz egy 10 percig mikor majd le esik a fejem utána elfeledtetnek velem a drágáim minden rossz éjszakai kelést!!Majd csak alszunk egyszer egy jót!!Néha előfordul,hogy csak 3x kelünk olyankor maga a paradicsom! Szoktam is mondani annak,aki panaszkodik,hogy éjjel egyszer felkel a gyerek,hogy cseréljünk...

    előzmény:
    mpojnt (34)
    2008-06-06  22:17
  9. 2008. június 6. 22:5143.

    Sziasztok, sok sikert mindenkinek, nekem 5 gyerekem született alig 10 év alatt, szerencsére már nagyobbak, csak emlék a sok éjszakai nemalvás, de inkább lennének csecsemők,mint kamaszok

    állítólag azért születnek édes kisbabának,hogy legyen időnk megszeretni,mielőtt undok kamaszok lesznek.Higgyétek el,van benne igazság

    a babák elég "strapabíróak", én is sokat hurcolásztam őket a nagyobbak miatt, a kisebbek sokkal hamarabb lettek önállóbbak, a nagyobbtól könnyenmegtanultak dolgokat

    2 éves kor körül van bizony egy dackorszakuk, akkor is,ha nem lesz kistesó, el fog ez múlni, de ne ijedjetek meg ha visszaesik a nagyobbik pl. szobatisztaság, öltözködés stb. területen, nekem nagyon bevált, hogy megbíztam őket apró feladatokkal, segítettek pelenkát teregetni, ők hozták a cumisüveget stb., mindent amiért meg lehet dícsérni, hogy ő már nagy és ügyes

    Nem akarok okoskodni, csak tudom milyen több picivel.de aztán szinte egyszerre felnőnek  és még mi se vagyunk öregek, olyan büszke vagyok a gyönyörű nagyfiaimra meg a lányomra, megérte

    a nagyok elmentek bulizni, lefektetem a kicsit, jó éjt 

    előzmény:
    ihászné (1)
    2008-06-06  20:26
  10. 2008. június 6. 22:5042.
    őszintén szólva én azt érzem, h a csajszim nem fogja még az elvont fogalmat h "tesó"i, igyekszem neki mondani de vhogy...nem tudom...bízom benne h mindenféle tudatos előkészítés nélkül is meg fog oldódni az elfogadás
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_470349 (41)
    2008-06-06  22:43
  11. Torolt_felhasznalo_470349
    Torolt_felhasznalo_470349
    2008. június 6. 22:4341.

    Pár jótanács tapasztalt anyukától:

    - van egy könyv, az a címe, hogy A sehány éves kislány (francia a szerzője, már nem emlékszem a nevére, a könyvet meg már elajándékoztuk). Már akkor is létezett, amikor én voltam gyerek (vagyis az előző évszázadban). Nagyon aranyosan leírja, kifejezetten gyerekeknek, hogy hogyan lesz a baba, miért olyan gömbölyű a mama pocakja stb. semmi szex, semmi mai felvilágosult szemlélet, szerintem kifejezetten két év körüli gyerekeknek való. Nagyon szép rajzokkal, mese szerűen. Nálunk ez a kistestvér(ek) érkezésekor biblia volt, naponta kismilliószor olvastuk a nagy testvér(ek) önállóan is lapozgatták.

    - mi azt csináltuk annak idején, hogy amikor hazajöttünk a kórházból a kistesóval hoztunk ajándékot (csokit, apró játékot) a nagytesónak, és természetesen a nagytesó is ajándékkal készült otthon várni kistesót (püsállat, csörgő stb.) NAGYON BEJÖTT!!!

    előzmény:
    Szilvi23 (35)
    2008-06-06  22:29
  12. 2008. június 6. 22:3940.

    köszi:)

    de asszem megszoktam:) volt rá 15 hónapom...:) volt 2 vagy 3 éjszaka amikor 1szer ébredt vagy egyszersem...reggelre kész voltam...én ébredtem, de végül asszem túlságosan is kialudtam magam...szörnyű volt úgy felkelni h ennyit aludtam egyhuzamban... majd egy pár év múlva alszom

    előzmény:
    jaya (39)
    2008-06-06  22:35
  13. 2008. június 6. 22:3539.
    Nagyon szorítok h hamarosan megoldódjon ez a probléma, és tudjatok aludni végre, mert amit írsz, elviselhetetlen lehet!
    előzmény:
    mpojnt (34)
    2008-06-06  22:17
  14. 2008. június 6. 22:3338.

    Sziasztok!

     

    Most találtam, gondoltam megmutatom nektek is, hogy miket ki nem találnak:

    http://www.thinkgeek.com/stuff/41/pteq.html

    előzmény:
    Hennagor (36)
    2008-06-06  22:30
  15. 2008. június 6. 22:3237.

    nem csodálom h behalás van...:( mármint topik-téren...

    vannak azért fenntartásaim ami azt az időt illeti amit magamra fogok fordítani (szegény férjemről nem beszélve...)

    asszme összekötöm a kölköket a kutyával oszt majd mennek amerre látnak...

    előzmény:
    Hennagor (36)
    2008-06-06  22:30
  16. 2008. június 6. 22:3036.

    Sziasztok! Már indult egy pár topic ebben a témában, és sajna mindig behalt. ( nem rosszmájúskodni akarok!) Pedig valóban szükség lenne a tapasztalatcserére, a bátorításra, mert sokszor bizony iszonyat nehéz. Tapasztalatból írom! Van egy ma 23 hós lányom, és egy hamarosan 9 hónapos fiam. Szívesen csatlakoznék!

    Egyébként az sem csoda, hogy elkopunk. Bizony nekem se volt időm írogatni, olvasgatni. De ha együtt maradunk, igyekszem!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2008. június 6. 22:2935.

    Sziasztok!

    Nalunk kisfiam juli 25-en lesz 2 eves, a kislanyomat meg juli 3-ara varom. Hat en most a vege fele nagyon beparaztam a dologtol, mert az en okos, ugyes kisfiam valahogy az elmult hetekben nagyon megvaltozott. Azelott bujos, okos, kedves gyerkoc volt, orultem is, hogy ilyen `hamar` lesz neki tesoja, mert nagyon szeret szeretgetni, de par hete kifordult onmagabol: Olyan hisztirohamokat kap (naponta tobbszor is), hogy alig lehet megnyugtatni, hiv, hogy bujjak melle az agyban, ha meg melle fekszem ellok es azt mondja menjek onnan, neha csak ugy megut, iszonyuan feltekeny a dolgaira, ra sem lehet nezni semmire, ami az ove, es 1 percig sem tud ellenni magaban, allandoan szorakoztatni kell. Ez az allapot szinte egyik-naprol a masikra alakult ki nala, regebben semmi gond nem volt vele.

    Mar nagyon varom hogy megszulessen a kicsi lanyom, de iszonyuan (es naprol-napra jobban) felek a dologtol...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2008. június 6. 22:1734.

    igyekszme visszaaltatni , ő meg visszaaludni...mert látom h aludna csak nme megy...előtte???

    szinte minden éjjel fent volt minimum 1-2-3 órát, csak cicin, különben üvöltött, ha meg nem volt hosszabb fentlént akkor 10-12szer ébredt...

    hogyan bírom?nem tudom...néha már úgy éreztem h megverem:):):):)de vhogy mindig eljön reggel és csak aludtunk vmennyit...(hozzátrszem esténként kell egy óra mire le tudom altatni...)

    na ez az amitől azért parázom h mi lesz ha itt lesz a pici...nyilván megoldom...asszem elég szívós vagyok

     

    előzmény:
    jaya (33)
    2008-06-06  22:10
  19. 2008. június 6. 22:1033.

    És olyankor mit csinálsz vele, ha fent van hajnalban?

    És azelőtt hogy volt, ha ez már jónak számít?

     

    Elképzelni sem tudom, hogy bírod!

    Rengeteg türelmed lehet.
    (Én a múltkor már azon ki voltam akadva h a hajnali etetés után 1 órába telt, mire visszaaludt.)

     

    Én mindig nagyon izgulok, nehogy "elromoljon" az alvás. Ahogy most van, az nekem tökéletes.
    Csak ne legyen rosszabb.

    előzmény:
    mpojnt (32)
    2008-06-06  22:04
  20. 2008. június 6. 22:0432.

    még jó h ehhez nem szoktam hozzá:)

    bár mostanában alakul a helyzet, de még mindig gyakori, hogy 4-5 körül felébred és nem tud visszaaludni 7-ig...mondjuk az előzőekhez képest istenes...

    úgyérzem a köv gyermek nehezen tudna túl tenni a csajszim rossz alvókáján...

    előzmény:
    jaya (26)
    2008-06-06  21:39
  21. 2008. június 6. 21:5831.

    :o)

    Ugyanmár! Nem annyira!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_371975 (30)
    2008-06-06  21:55
  22. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. június 6. 21:5530.
    Bocsesz!!!Rossz helyre kuldtem huuu de iszonyat cikiiiii
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_371975 (29)
    2008-06-06  21:54
  23. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. június 6. 21:5429.

    Sziasztok csajok!

    GYors leszek,ne haragudjatok erte,elolvastam mindenkit es Zille kepeket is neztem De most azt hiszem csak duhongeni jovok!

     

    De elotte:

    Bogi!Gratulalok! Terveztetek??

    ZIZIM-udv!Edes a kisfiad!Nem okoskodni akarok,de en meg mindenhol azt olvasom,hogy igenis lehet csaszar utan rendesen szulni....az mas kerdes,hogy nagyobb esely van ra,hogy megint csaszar legyen!

     

    Nalunk holnap lesz buli(majd gondolok ratok Dia! ),meg vasarnap.Es a duhom ebbol jon!De nagyon!!! A hozzank kozel allo embereket elhivtuk.Sokan tok varjak mar,egy etiop csaj,ticcsi beosztottja direkt ezert vett ki szabit.Vannak ,akik jonnenek,de pont otthon lesznek,vagy nyaralnak,igy azokkal a meghivo atadta utan megbeszeltem,hogy majd jonnek,ha visszajottek a nyaralasbol.DE!!!!Annyira kiabrandito,hogy valakit meghivunk es baszik szolni,hogy nem jon!!! Nem az a baj,hogy nem jon...kit erdekel???!!! leszunk elegen,de ha en vettem a faradsagot es sok szeretettel meghivtam,akkor mi a fasznak(mar elnezest!!)nem tud legalabb egy mailt kuldeni,hogy bocsi nem jovok???Miert nekem kell kivancsissagbol egy nappal elotte megkerdeznem es akkor kozolnie!Hab a tortan,hogy itt raadasul olyan meghivok vannak,hogy az aljan van egy kis resz,amit elmeletileg a meghivott vendegnek vissza kell adnia,hogy jon e vagy sem!

    Bocsi csajok,hogy csak panaszkodni jottemDe jol esett kiirni magambol!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. június 6. 21:5428.

    sziasztok

    ha nem bánjátok csatlakozom:)

    nálunk pont 18 hónap lesz a kettő között, szept 8-ra vagyunk kiírva a kisebbikkel, a "nagylány" holnap lesz 15 hónapos...

    én is félek egy kicsit a dolgoktól, mnivel a csajszim csak velem hajlandó elaludni, szopizik és különben is rajtma lóg állandóan...nade

    meg fog oldódni...egyetlen kemény para h le kéne adni egy szakdolgozatot és államvizsgázom januárban...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_470349
    Torolt_felhasznalo_470349
    2008. június 6. 21:5027.

    Én is természetes úton szültem őket. Nem panaszképpen mondom, de szűk medencém van, nehezen tágultam stb. stb. stb... (tehát nem vagyok egy könnyen szülő típus)

    Még egy dolgot elfelejtettem: a legnagyobb gondom az volt, hogy a gyerekek életéből bizonyos  időszakok kimaradtak. Nekem az volt a tapasztalatom, hogy "mindig a picinek vagy az anyukája" (kicsit hülye és csúnya megfogalmazás, de nálam erről volt szó). A legkisebbel éltem csak át az eddigi élete minden mozzanatát, mert a nagynál a másfél éves kor utáni idő esett ki, a középsőnél a 2 év körüli kor... (sajnos)

    előzmény:
    Nééne (25)
    2008-06-06  21:39

Címlap

top