Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Az igazság ára!?

lindia
Létrehozva: 2014. december 21. 14:34

Két és fél éves párkapcsolatban a párom azzal a kéréssel fordult hozzám, hogy egy pár hónappal ezelőtt történt kétes helyzetet poligráfos hazugságvizsgálattal tisztázzak!


A lelkiismeretem tiszta, és 100%-ban az én igazamat igazolná... de úgy érzem nekem ez nem fér bele... Ellent mond minden társkapcsolatról alkotott nézetemnek és elveknek!


Bizalmat ilyen áron? Ki az aki megtenné?

  1. 2014. december 21. 22:2251.

    Nem én szervezem a szerelmem kér holnap időpontot


     


     

    előzmény:
    terdszelikatica (50)
    2014-12-21  22:18
  2. 2014. december 21. 22:1850.

    Hol lesz ez a vizsgalat ?

    előzmény:
    lindia (49)
    2014-12-21  22:14
  3. 2014. december 21. 22:1449.

    Meg van győződve arról, hogy ez teljesen normális dolog, és azzal nyugtatott higgyem el minden megváltozik... nem lesz frusztrált, elmúlnak a félelmei, és nem ezen fog állandóan kattogni...


    Egy biztos: kedden reggel az összes hozzászólással a táskámba fogok indulni a vizsgálatra!

    előzmény:
    terdszelikatica (47)
    2014-12-21  22:09
  4. 2014. december 21. 22:1248.

    Majd beszámolok az eredményekről :)

    előzmény:
    terdszelikatica (47)
    2014-12-21  22:09
  5. 2014. december 21. 22:0947.

    OFF beutottem a googleba es magyarorszagon barki csinalhat ilyen vizsgallatot ha szakember 


    Kulonben meg a poligraf nem hazugsagot vizsgal hanem vernyomas / legzesszam /pulzusszam/ borellenallas = izzadas ...valtozasat meri ami feltetelezhetoen megvaltozik , izgalmi allapot ,hazugsag eltitkolas eseten is . A meresieredmenyek az elso feltett kerdesek alatt mertekhez viszonyitjak majd kontrollkerdesekkel megtamaszjak.


    Igazi megbizhato eredmeny fMRIvel keszul.



     

    előzmény:
    Lédienn (44)
    2014-12-21  21:45
  6. 2014. december 21. 22:0946.

    Ebben az ügyben engem nem a hazugságvizsgálat zavarna.


    Hanem, hogy a nyaralás alatt egy barátnak hitt férfi rád támadt, bántalmazott és a párod annak ellenére nem állt ki melletted, hogy tanúja volt! Ha nem is látta, amikor éppen történt, de a későbbi sérüléseket látta és te elmondtad neki, hogy mi volt, hogy' volt...


    Ha ő igazán szeretne, kezdettől fogva Neked hinne és a bántalmazót még fel is jelentette volna, de minimum megfenyegette volna ezzel. Vagy: ő húzott volna be neki egyet, hogy értésére adja, hogy az ő barátnője nem közpréda.

    előzmény:
    lindia (1)
    2014-12-21  14:34
  7. 2014. december 21. 22:0645.

    A mai este meghozta a végső döntést! Kedden délelőtt ha sikerül időpontot kapni elmegyek!


    Közöltem, hogy addig látni sem bírom, és hogy szeretném ha utolsó kérdés az lenne 2014.12.21-ig vele terveztem e az életemet!


    A baj nagyobb mint gondoltam... Közöltem, hogy a megvetésemet és a dühömet ha nem tudom palástolni és vége lesz vállalja e a következményeket... Volt képe annak a felelősségét is rám hárítani, hogy ha ezzel véget ér a kapcsolatunk, az ő lelke nyugodt lesz és megtalálja majd a boldogságot!


    Megkaptam a kérdéseket:


    - Volt -e szexuális közeledésem, kontaktom xy felé


    - Ha nem történik a baleset szexeltem -e volna vele


    - Az elmúlt 2.5 évben létesítettem e bárki mással konkrét szexuális kapcsolatot


    Innentől kezdve már nem kérdés, hogy nem csak azt az egy estét, a balesetem körülményeit, hanem a teljes hűségemet megkérdőjelezi...


     

    előzmény:
    Lédienn (41)
    2014-12-21  21:20
  8. 2014. december 21. 21:4544.

    Hol élsz? Mert mi itt Magyarországon! Itt szerencsére nem így van!


    Szóval a T.I. szempontjából  ez  igazán "okos " megjegyzés volt a részedről.

    előzmény:
    terdszelikatica (43)
    2014-12-21  21:36
  9. 2014. december 21. 21:3643.

     Hazugságvizsgálatot hétpróbás bűnözőknek szokott elrendelni a hatóság és náluk is csak úgy lehet elvégezni,ha a bűnöző beleegyezik! 


    Nalunk nem. Barkinek elrendelheto aki olyan munkakorben van ami nagyfoku titoktartasi kotelezettseggel jar , kiemelt nemzetbiztonsagi terulet  vagy atvilagitast igenyel. Sot munkaltato is elredelheti akar allas betolteseknel is. A Jelentkezo dont hogy akarja-e ezt az allast vagy sem.

    előzmény:
    Lédienn (41)
    2014-12-21  21:20
  10. 2014. december 21. 21:3442.

    előzmény:
    sinister28 (40)
    2014-12-21  21:14
  11. 2014. december 21. 21:2041.

    A hazugságvizsgálatnál megalázóbb dolgot ebben az esetben el sem tudok képzelni. Számodra mindenképp végtelenül megalázó,de a gerinctelen,tetű haver aki miatt ez történne,megérdemelné.


    Emberek! Hazugságvizsgálatot hétpróbás bűnözőknek szokott elrendelni a hatóság és náluk is csak úgy lehet elvégezni,ha a bűnöző beleegyezik! 


    Aki itt azt ajánlja,hogy így "harcolj" egy alavetően beteg lelkű primitív pasiért,az szerintem nem tudja mit beszél és meggyőződésem,hogy aki ilyet ajánl,valószínű nem vállana be egy ilyen vizsgálatot. Mások farkával verni a csalánt könnyű.


    Belegondolt már valaki abba,hogy ezt a valóságban miként és hol végeztetné el?  Odamegy a T.I. vagy bárki és azt mondja,hogy a pasim csak akkor hiszi el,hogy nem csaltam meg,ha elvégeznék rajtam a hazugságvizsgálatot. És ki fizetné ki a vizsgálatot,merthogy ez nem ingyen van!  Emberek,hol élünk?? 


    Az ilyen típusú pasi akkor sem nyugodna meg és akkor is maradna benne kétely,ha a szívedet raknád ki neki és gyötörne tovább téged,amíg teljesen megbolondulsz.


    Mit gondolsz,hányszor és milyen alkalmakkor kellene majd bizonygatnod az ártatlanságodat a későbbiekben és követelne tőled ilyen vizsgálatokat,egyéb bizonyítékokat a pasid?    


    Ha gyereked születne tőle,akkor is elvégeztetné az apasági vizsgálatot,mert feltehetőleg csak akkor hinné el,hogy ő az apa? Belegondoltál már ebbe?


    Amúgy meg szerintem biztosan voltak már más baljós előjelek ennél a pasinál,csak nem vettél róla tudomást,de most ez volt a legdurvább.


    Gondolkodj és ha van önbecsülésed,akkor sürgősen dobd ki,amíg nem késő!

    előzmény:
    lindia (24)
    2014-12-21  18:47
  12. 2014. december 21. 21:1440.

    Én a helyedben belemennék, és amikor vége, és az eredmény engem igazolna, sok szerencsét kívánnék a további életéhez. Közölném, te nem bíztál bennem, én meg innentől nem akarok tovább bizonygatni neked. Slussz.

    előzmény:
    lindia (7)
    2014-12-21  16:19
  13. 2014. december 21. 20:1839.

    Inkább nevezném bizonyítási kényszernek ami miatt nem hagytam el... Akartam hogy higgyen bennem...

    előzmény:
    missz gusztustalanság (38)
    2014-12-21  20:11
  14. 2014. december 21. 20:1138.

     


     2,5 éve éltek kapcsolatban, és aki téged bántalmazott azzal a kedvesed továbbra is barátkozik? Amikor megtudtad, hogy az eset után a hivatalos, munkahelyi párbeszéden kívül bármilyen kommunikáció van közöttük miért nem hagytad faképnél? Társfüggő vagy, vagy anyagi megfontolás vezérelt? Itt messze nem a poligráf a probléma, ebből a megalázó szituációból véleményem szerint csak a kapcsolatból való kilépéssel tudsz szabadulni. Ha tényleg minden fekete/fehér a te világodban (ajaj), akkor a nyaralós történetben is a partnered vagy neked hisz, melléd áll 100%-ban, vagy a barátja mellé, de, hogy hónapok után őrlődik a szentem, hát... Itt szar van a palacsintában.


    Vagy kitaláltad az egész maszlagot, nekem ez volt az első gondolatom.


     


     


     


     

  15. 2014. december 21. 20:0337.

    Igazad van! Küzdjön csak meg ezért a hímneműért!


    Már, ha élete/a kapcsolat végéig szenvedni akar egy gyanakvó, féltékenykedő ember mellett.


    Mert alighanem ez várna rá!


    Méghogy poligráfos vizsgálat! Maaaargit, nooomális???


     

    előzmény:
    Koncentráció (26)
    2014-12-21  18:59
  16. 2014. december 21. 19:5736.

    Jelen pillanatban ennek bekövetkezését látom lelki szemeim előtt... és nem azért mert ezt akarom, hanem nem tudnék boldogan kisétálni, csak mély megvetéssel...

    előzmény:
    no_signal (33)
    2014-12-21  19:54
  17. 2014. december 21. 19:5635.

    Az eszem megall! Egy idiota eroszakos allat miatt a sürgossegin kötsz ki, es meg te akarod poligrafos vizsgalattal az artatlansagod  bizonygatni a "szerelmednek". Te normalis vagy? Ennek semmi köze a szerelemhez. A szerelmednek pedig semmi köze az erzelmekhez!


    Az meg milyen mar, hogy par honappal ezelotti dolog miatt nyuz es ker toled ilyesmit! Egy nagy büdös kifogas ez kerlek szepen. Ha meglesz a "pozitiv" eredmeny, sem lesz ebbol a kapcsolatbol semmi! Mert ne alltasd magad! Ezzel a tettel nem fogsz tudni bizalmat "vasarolni" a nagy o-nel! Ez csak egy idoszakos nyugalom ara.

    előzmény:
    lindia (11)
    2014-12-21  16:57
  18. 2014. december 21. 19:5534.

    Valóban elvesztettem a lelki egyensúlyomat, és ez is baj...


    Régen mentem az úton és tudtam hogy nincs jó vagy rossz döntés csak döntés... Most viszont félek hogy rossz döntést hozok...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_827100 (30)
    2014-12-21  19:40
  19. 2014. december 21. 19:5433.

    Nekem az nonszensz hogy a párom egy ilyen vitás kérdésben ne nekem higgyen hanem a haverjának. Főleg hogy a sürgősségin kötöttél ki a kedves "barát" jóvoltából. Szóval elmennék a vizsgálatra hogy bebizonyítsam az igazam aztán szépen összecsomagolnék.

    előzmény:
    lindia (1)
    2014-12-21  14:34
  20. 2014. december 21. 19:5432.

    Poligráfos hazugságvizsgálatot akar a párod????


    Legközelebbi hasonló esetnél pedig kínvallatás lesz??


    Eszméletlen!


    Ne haragudj, hogy ezt írom, de a helyedben villámgyorsan menekülnék ebből a kapcsolatból!

    előzmény:
    lindia (1)
    2014-12-21  14:34
  21. 2014. december 21. 19:4731.

    Igazából mindig abban hittem, hogy valami vagy fehér vagy fekete... Egy szoba vagy tiszta, vagy koszos...


    Ér annyit egy kapcsolat, egy szerelem, vagy bármi hogy feladjam mindazt amiben hiszek?


    Egyszerűnek tűnik a kérdés, de nem az... Átélni, megélni, bízni, remélni, küzdeni... egy kapcsolatot, kapcsolatért lehet...


    Viszont bizalmatlanságban élni, azt megélni, az igazságért, és a jellememért küzdeni... hááát.... nem egy hálás feladat!


    Mindig azt mondja hogy bízik bennem... Viszont van 1% ami kérdéseket vet fel... És rohadt érzés, hogy nem tudtam, nem tudom ezt az 1%-ot megugrani, és valahol én sem hiszek abban, hogy ettől hinni fog nekem/bennem, és nem lesz következő... és következő...


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_827100 (29)
    2014-12-21  19:35
  22. Torolt_felhasznalo_827100
    Torolt_felhasznalo_827100
    2014. december 21. 19:4030.

    Egyébként nem értelek. Azt írod a topikindítóban: "úgy érzem nekem ez nem fér bele... Ellent mond minden társkapcsolatról alkotott nézetemnek és elveknek!"


    Akkor most konkrétan mi is a kérdés vagy a gond? Ha megerősítés kell, akkor még magadban sem vagy biztos, nemhogy egy másik emberben.


     

  23. Torolt_felhasznalo_827100
    Torolt_felhasznalo_827100
    2014. december 21. 19:3529.

    Miért és miben kellene másként döntenem? Ha egyszer nem szeretem a spenótot, tálalhatják akár dobostortával körítve, akkor sem szeretem és nem eszem meg.


    Az általad felhozott esetben sem döntenék másképp...egy olyan ember, aki nem hisz nekem/bennem nem kell. Éljek azzal a tudattal, hogy bármikor máskor nyekk nélkül megkérdőjelezi bármilyen kijelentésemet, tettemet csak mert valaki az ellenkezőjét állítja? Kell ez nekem? Nem.


     


     

    előzmény:
    lindia (20)
    2014-12-21  17:52
  24. 2014. december 21. 19:1028.

     ha valóban szeretünk valakit, akkor harcolunk érte.


    Na ez igy ahogy van nem igaz . Vannak orokolt es szerzett erkolcsi / torvenyi normaink es annak megfeleloen "harcolunk", meg akkor is ha szeretunk valakit.


    Az a szo hogy harcolunk erte szamomra a bikak es unok harcat jelentene egy parkapcsolatban.Magam reszerol harc nelkul tudok megvallni barkitol is akit szeretek vagy szerettem. Egyszeruen sarkon fordulok magyarazat nelkul.= leirom mint kis veszteseget 

    előzmény:
    Koncentráció (26)
    2014-12-21  18:59
  25. 2014. december 21. 19:0327.

    egy pár hónappal ezelőtt történt kétes helyzetet 


    Na ez mi volt konkretan ? Minden ettol fugg .

    előzmény:
    lindia (1)
    2014-12-21  14:34

Címlap

top