Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nem kell mindig kaviár:)

Torolt_felhasznalo_924485
Torolt_felhasznalo_924485
Létrehozva: 2005. január 21. 15:48
ugye ti is így gondoljátok? most hideg van, süvít a szél... itt ülök, gőzölög a tea a bögrémben, de nincs hozzá semmi nasi:( miket nassolnátok ebben az időben, ha éppen nincs kaviár és pirítós kézközelben?
  1. 2005. Április 15. 09:302101.
    jóreggelt mindenkinek itt még egy kicsit ködössen de remélhetöleg szép napunk lesz :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. Április 15. 09:092100.
    Nem ér újkrumplival izgatni a szegény dolgozót :))))

    Nálunk minimum 2 kg krumpli az adag, mert a fiúk is nagyon szeretik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2005. Április 15. 09:092099.
    Sziasztok!

    Végül tegnap este pulykacombból rizses hús és túrógombóc (á lá Brill) készült eperrel a közepén.
    Eperöntet is készült volna, de a fiúk rájártak, így nem volt szívem elvenni előlük. Maradt a porcukor és tejföl variáció. Most már nem olyan veszélyes az eper ára, megfizethető, lesz még nálunk eperszósz.

    Sherpa, ha megvan, írd be légyszíves, mert tegnap 3 félét találtam, mindegyik másképp írta az eperöntet elkészítését.

    Szép napot kívánok mindenkinek: Bedke
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. Április 15. 08:332098.
    nem. . Ahogy neteztem, láttam valahol, talán itt nlc-n képet túrógombócról + öntet (talán meggy?) Ezért is írtam ötletnek, hiszen úgy megkívántam, de magam én sem tudok az öntethez receptet.
    előzmény:
    eperlevel (2092)
     
  5. Torolt_felhasznalo_282287
    Torolt_felhasznalo_282287
    2005. Április 14. 20:422097.
    Igen Sherpa, en is kerem az eperszoszt!

    A multkor Duna fözöseben. . . . a napokban, tarhonyat keszitettek valami melle.
    Akkor mondtak, hogy ez a tesztafele csak MO-on ismert. A kulföldi vendegek még olyat is megkerdeztek mar, -hogy hol terem meg?, be kell-e aztatni fözes elött ?:))) stb. En is mindig beszerzek belöle nyaranta Timi es hozom haza , hogy tudjak fözöcskezni belöle többek között tarhonyashust, ami mindig a kedvencunk volt.

    Eperke , holnap tökehal-filet veszek es a legegyszerubben, megfözve fött hamozott - valoszinu - ujburgonyaval es tejszines kaporszosszal fogom enni.
    A lazac is kedvencem , abbol az enyhen fustöltet szoktam venni , vekony szeletekben es akkor minden egyeb joval hidegtalat keszitek belöle:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2005. Április 14. 19:292096.
    brill, nálunk is tészta volt, tarhonya-képében! és pörkölt hozzá, no meg fejes saláta. ilyen még nem volt, este 7 órakor "ebédeltünk", hiába, itt a tavasz és nagy a kert!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282287 (2085)
     
  7. 2005. Április 14. 19:022095.
    Hát persze!!!!! :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (2093)
     
  8. 2005. Április 14. 19:022094.
    Brill, helyettem is (v) egyél lazacot!!! Persze csak ha szereted! Én imádtam ott! :)))) Itthon nagyon drága! 20 dkg 1200 Ft!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282287 (2083)
     
  9. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2005. Április 14. 19:022093.
    Nyammm! Az eperröl beszéltek!:) Van nekem valahol egy szenzációs epres- túrógombóc receptem, amihez eperszószt is kell csinálni. Most keregéltem, de nem találtam! Szerintem egyszer régen feltettem a Mit fözzek-be. Ha megtalálom, akkor kéritek megint?:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2005. Április 14. 18:582092.
    de remélem ez rám nem vontakozik :((((
    előzmény:
    aurora24 (2086)
     
  11. 2005. Április 14. 18:532091.
    Szép, kellemes estét Mindenkinek!

    Bedke, itt Tatabányán már kaptam újkrumplit a Sparban. Én is nagyon imádom, minden formában! Nem akarlak keseríteni az is nagyon finom eper, amivel egy jó nagy dobozzal vettem tegnap. . . most hozzá is látok :)))

    Elnézést kérek, mindenkitől aki úgy értemezte én készítettem a joghurtos fagyit, mert sajnos készen vásároltam! Elnézést, ha félreérthető voltam!

    Nálunk ebédre a tegnapi meggyleves volt és sajtos zöldséges egytál volt. Maradék gombát, répát és újkrumplit felvágtam, egy jénaiba tettem, 7 fűszeres sóval megszórtam, rávágtam a nagyon nem finom kockasajtot, és a tetejére egy doboz sajtkrémet is ráraktam, sütőben megsütöttem.
    Ma megfőzök holnapra a és holnaputánra a Macinak, mert nem leszek itthon. Zöldbableves lesz és pásztortarhonya.
    előzmény:
    bedke (2074)
     
  12. Torolt_felhasznalo_271043
    Torolt_felhasznalo_271043
    2005. Április 14. 16:502090.
    ajjaj, ezt mi is nagyon szeretjük, én meg amúgy is az aszalt paradicsomot:). . .
    a kalamata, úgy tudom egy nagyon finom olajbogyó fajta, amit kifejezetten étkezésre és nem olivaolaj alapanyagnak termesztenek Görögországban. . még nem volt hozzá szerencsém:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_420556 (2082)
     
  13. Torolt_felhasznalo_271043
    Torolt_felhasznalo_271043
    2005. Április 14. 16:422089.
    köszönöm, mentve:))))!Jenő
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_924485 (2077)
     
  14. Torolt_felhasznalo_271043
    Torolt_felhasznalo_271043
    2005. Április 14. 16:412088.
    sziasztok, lányok!!

    még szerencse, hogy a családom imádja a tésztát, na a héten volt részük benne, bőven:)
    J. oliver "stracci"-ja (csuszatészta padlizsános-paradicsomos raguval, azt hiszem már beirtam régebben) és Váncsa spenótos tésztája lehetne tőlem akár naponta:)

    FETUCCINE SPENÓTTAL (VÁNCSA)

    pár percig főzök 35 deka tésztát, nem főzöm készre, hanem időnap előtt leszűröm, lecsöpögtetem. Egy -egy kávéskanál vaj és olaj keverékén megdinsztelek egy gerezd nagyon finomra vágott fokhagymát, rádobok fél kiló összevagdalt spenótot, egy percig kevergetem, akkor beleöntök egy pohár tejszint, beleteszem a tésztát, sózom, meghintem frissen őrölt fekete borssal. a lényeg az, hogy a tésztának most kell megpuhulnia. A végén bőkezűen megszórom frissen reszelt Pecorino Romano vagy Parmigiano -Reggiano sajttal.

    kieg: a fokhagyma nálam három gerezd:)), igaz több volt kicsivel a spenót mint fél kiló. nagyon finom:))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2005. Április 14. 16:132087.
    Brilljant, szinte biztos voltam, hogy Te küldesz valamit :)))

    A túrógombócot mindig a Te recepted szerint szoktam készíteni.

    Aurora, Neked is köszi, nagyon tudom sajnálni az allergiásokat, mert biztos, hogy arra allergiásak, amit nagyon szeret(né)nek.

    Ez még nem az az igazi eper, de azért már kezd hasonlítani, viszonylag erős illata van, az ízét még nem tudom.

    Köszönettel: Bedke

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. Április 14. 16:032086.
    túrógombóc eper-öntettel, darabkákkal?:)

    (fáj a szívem, hogy epreztek, uis eper-allergiám van:()
    előzmény:
    bedke (2084)
     
  17. Torolt_felhasznalo_282287
    Torolt_felhasznalo_282287
    2005. Április 14. 15:442085.
    Szia, mar talatam is egy biztosan fini es mutatos megoldast Neked a gyujtemenyemben! :)))
    A "szerzö" neve a vegen!

    Egyszeru túrótorta
    Hozzávalók:50 dkg túró, 2 dl tej, 5-6 ek cukor, 1 cs vaníliás cukor, 1 cs (2, 5 dkg )zselatin, 3 dl tejszín es szezongyumölcs
    Elkeszites:
    A túrót a tejjel turmixoljuk. A cukrot és a vaníliás cukrot beleszórjuk a zselatinnal együtt. Kevergetve néhány perc alatt megmelegítjük, de nem forraljuk!A tuzrol levéve a tejszínnel dúsítjuk. Vizezett formába öntjük, a tetejére rumos tejbe mártott babapiskótát tehetünk. (Mikor kiborítjuk ez lesz az alja. Dermedni a hutobe tesszük. /Ha vki kapcsos tortaformában csinálja annak az aljára is tehet babapiskótát. Én szoktam beletnni néha gyümölcsöt is ( eper, oszibarack, málna, ananász)
    (Barabás Tiborné)

    Udv/Brill
    előzmény:
    bedke (2084)
     
  18. 2005. Április 14. 15:222084.
    Szia !

    Pont ma gondoltam rá, hogy nálunk is régen volt hal. Igaz, hogy a fiúk kizárólag csak a szálka nélkülit eszik meg, úgyhogy pl. ponty szóba sem jöhet.

    Van ötletetek túró-eper párosításra valami édességnek ?

    Köszi: Bedke
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282287 (2083)
     
  19. Torolt_felhasznalo_282287
    Torolt_felhasznalo_282287
    2005. Április 14. 14:342083.
    Sziasztok !

    Milyen erdekes , hogy ma többen tesztat keszitenek ebedre , vacsira , pedig hat nincs is pentek.
    Regebben mindig pentek volt a tesztas nap , a megszokott tesztafelekkel- , bar ugy emlekszem a napközis kaja penteken elegge fini volt es sokszor husis , mivel az volt a het utolso kajaltato napja, igyekeztek jokat fözni. :)))

    Szoval , ma en is tesztat csinaltam . Olyan gyufavastagsagut föztem ki majd dinszteltem vegyes mexikoi zöldseget , megfuszerezve minden joval . Összekevertem , leöntöttem fözötejszinnel , megszortam az utolso kis darab magyar fustöltsajtommal es be a sutöbe!
    Igen finom lett! Az igaz , hogy "erösitesnek" 1 szelet lefagyasztott rantotthusit melegitettem ki hozza :))), de igy aztan komplett ebedem volt.
    Most pihegek, - ugy belaktam! :)))

    Holnap megyek vasarolni valami hal-felet es azt keszitek magamnak , mert mar reg volt teriteken.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_420556
    Torolt_felhasznalo_420556
    2005. Április 14. 14:142082.
    Sziasztok:)

    Ugy láccik a Váncsa igen népszerü lett a topicon, de nem csak itt hanem itthon nálunk is. Csak nekem kiegészitésképpen hustornyokat is be kell épitenem a recepteket a fiuk miatt:(

    PENNE ASZALT PARADICSOMMAL, OLAJBOGYOVAL, KECSKESAJTTAL

    HOZZÁVALOK:Penne(vagy bármilyen más tészta is jo), kecskesajt, olivaloja, hagyma, fokhagyma, olajban eltett aszalt paradicsom, husleves(alaplé), magozott fekete olajbogyo, zöldpetrezselyem, so, bors, ir még bele kalamtát, de az halvány dunsztom sincs hogy micsoda?:)

    ELKÉSZITÉS:Olajon fonomra apritott hagymát, fokhagymát dinsztelek, aztán rádobom a csikokra vágott aszalt paradicsomot, kb 15dkg-ot. Felöntöm 1 1/2dl alaplével és egész rövid idő alatt beforralom. Utánna a szeletelt olajbogyot, finomra apritott petrezselymet, sot, borsot adok hozzá és melegen tartom. kifözöm a tésztát, leszüröm, de a főzőléből visszatartok néhány evőkanálnyit és simára keverem 10dkg kecskesajttal. Amikor már kész összeforgatom ezt is meg a paradicsomos keveréket is a tésztával és tálaláskor ég további kecskesajtot morzsolok a tetejére.

    Végül is kalamata nélkül is fini volt:)))
    előzmény:
    coryk (2081)
     
  21. 2005. Április 14. 13:562081.
    Ma nálunk gyors kaja volt. Orsó tésztát kifőztem, Póréhagymát dinszteltem, rá gomba apróra vágva, só, bors, fokhagyma, petrezselyemzöld. Tejszínnel felengedve, amibe reszeltem egy kis sajtot. Aztán az egészet összekevertem.
    Nyam jól belaktunk belőle.
    előzmény:
    bedke (2080)
     
  22. 2005. Április 14. 13:192080.
    Na, itt vagyok, megjöttem a piacról.
    Vettem: paprika, paradicsom, uborka, retek, eper !!!,
    felvágottak, pulyka apróhús és darált pulyka, túró.

    Lehet, hogy tárkonyos leves lesz és mondjuk gyros?

    Még hazáig ráérek eldönteni:)))

    Ágnes-Ági: lehetne mondjuk szószosan: olajon hagymát pirítunk, rá a fűszerezett husi (akár csíkokban, akár szeletben), kicsit megpirítjuk, majd felöntjük vízzel, megpároljuk, besűrítjük tejfölös/tejszínes keményítővel. Én ezt még szoktam turbózni mondjuk gombával, de amit szerettek, az mind mehet bele.

    Aztán befűszerezed, baconnal betekered, lefóliázva megsütöd.

    Vagy gyrost készítesz, kicsit hosszabb lével és rizst adsz hozzá, v. sült krumplit.

    Hirtelen ennyi jutott eszembe. Üdv: Bedke
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_371856
    Torolt_felhasznalo_371856
    2005. Április 14. 13:072079.
    sziasztok Kaviarosok! Remelem nalatok is legalabb olyan szepen sut a nap mint nalunk!
    Kerdesem van (termeszetesen)!
    Csirkemell. . . vagy kiszarad, vagy nincs leve, a zuram finnyog, a gyerekem kikopkodi. . . de pedig finom az a csibe cici csak jol kellene csinalni :-)
    szoval sok szaftos, puhara es nem belefulladosra keszitheto receptet kerek szepen! A multkori Vancsas az eleg jo lett (be is irtam nektek) de most valami masmilyet szeretnek, ha tudtok segiteni! (ja es Danimano friendly kaja kellene persze az o maga 18 honapjaval. . koszi!!)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2005. Április 14. 11:552078.
    Sziasztok!

    Még nem tudom, hogy ma mit főzök, de mindjárt indulok a Bosnyák piacra, a kollégám kivisz autóval, így be tudok vásárolni. Aztán hazafelé meg cipekedhetek :))

    Annyi finomság közül tudnék választani, több ezer receptet begyűjtöttem már , de még mindig probléma, hogy mit főzzek ? Finom, egyszerű, olcsó és gyors legyen :))) Több kívánságom nincs.

    Szép napot kívánok mindenkinek: Bedke

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2005. Április 14. 11:082077.
    szia lányok!
    gemelos, igaz ugyan, már régen ígértem, de itt a pirog recept, végre megkaptam!!!

    PIROZSKI

    1, 5 pohár tej
    25 g élesztő
    5 nagy kanál olaj
    3-3, 5 pohár liszt
    2 nagy kanál cukor
    1 kis kanál só

    Meleg tejbe olajat, lisztet teszünk. A lisztben mélyedést csinálunk és
    oda óvatosan beleöntjük a langyos tejben feloldott élesztőt. Először
    összekeverjük a lisztet az élesztővel és csak utána dolgozzuk össze az
    egész masszát. Meleg helyen pihentetjük, amig meg nem kel.

    A tésztából kis gombócokat készítünk, majd egy kicsit ellapítjuk és
    annak a belsejébe tesszük a tölteléket, izlés szerint (dinsztelt káposzta, hús, alma, fűszeres krumpli, tojás, stb. ). A tésztát visszazárjuk és így
    kapjuk meg a kishajó formát. A pirogokat tepsire helyezzük, tetejüket
    megkenjük tojással és előmelegített sütőben 180 fokon kb. 15 percig sütjük. Jó étvágyat! Puszi Janó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271043 (2049)
     
  26. Torolt_felhasznalo_282287
    Torolt_felhasznalo_282287
    2005. Április 13. 20:262076.
    szia Coryk,
    akkor en most napok ota pusztitom a karos koleszterinemet , mert a vacsijaimhoz megeszem egy -egy fel avokadot , kulönbözö izesitesekkel. Köszi az erdekes Vancsat , -ujbol! :)))

    Agi , akkor köszi a sutireceptet, most lementem , mert erdekesnek es egyszerunek tartom!

    előzmény:
    coryk (2071)
     
  27. 2005. Április 13. 19:192075.
    8. Guacamole



    Alapvető jelentőségű táplálék, részint a szegény mexikóiak, részint az egészségmániás és gazdag európaiak fogyasztják; állítólag csökkenti a koleszterinszintet, regenerálja az érfalakat, elmulasztja a szürke hályogot, a lúdtalpat és az impotenciát, továbbá a tőzsdekrach, az autóbaleset és az adóhivatal ellen is védelmet nyújt. Bonyolultságát tekintve a guacamole a zsíros kenyér szint je alatt marad, a guacamole ugyanis, ha szigorúbban nézzük, nem is étel, hanem az avokádó fogyasztásának technikája. Az avokádót úgy esszük, hogy a húsát kikanalazzuk a héjból, összetörjük, beledolgozunk egy jó adag finomra vágott chilit, sózzuk, ennyi.
    Ehhez képest a guacamole készítésének valóságos iskolái vannak. A legszigorúbban ortodox, fundamentalista irányzat képviselői szerint guacamole csakis Mexikóban készíthető, ugyanis a lényege az avokádó maga, márpedig e célra alkalmas avokádó egyedül Mexikóban terem. Mások azt mondják, hogy ez ugyan igaz, de azért próbálkozzunk, megint mások akként vélekednek, hogy jónak tekinthető minden olyan guacamole, amely a gyümölcs ízét - függetlenül annak származásától - érvényesülni hagyja.
    A közvélekedés ezzel szemben afelé tendál, hogy azért a guacamoléba kell egy kis citromlé, korianderzöld, fokhagyma, finomra vágott vöröshagyma, esetleg tejföl, netán római kömény, de csak egy leheletnyi, aztán semmi más.
    Végezetül vannak az újhullámos, neobarokk-posztmodern őrültek, akik szerint mehet bele szezámmag, savanyított gyömbér, almaborecet, wasabi. Vagy akár brokkoli, majonéz, parmezán, cheddar, currypor, worcester, tequila, Monterey Jack, chorizo, és mindez együtt.

    Én a magam részéről a puristákhoz állok közelebb, azaz szerintem Isten az ~ elég jól kitalálta, nem hiányzik abból semmi. Más kérdés, hogy némi erős paprika. fokhagyma és citromlé sohase árt, ezért aztán a guacamole össze-
    tétele az én fogalmaim szerint: pépesített avokádóhús, finomra vágott zöld chili, kis fokhagyma, pár csepp citromlé, tortillachips. Ez így nagyon finom, másrészt meg minden javasasszony, sámán, vajákos és csodadoktor szerint roppant egészséges. tehát a guacamole fogyasztása közben az ember büszkén gondol arra,
    hogy íme, a halhatatlanok ételét fogyasztom, noha ezzel az erővel ehetnék
    csülköt is.

    No egy kis igazi Váncsa stilus.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. 2005. Április 13. 15:362074.
    Sziasztok!

    Eperke, remélem már teljesen meggyógyultál :))

    Már lehet újkrumplit kapni? Imádom, főleg mióta csak úgy készítem, hogy megmosom, a tepsit kiolajozom, bele a krumplit sózva-fűszerezve, lefóliázom, majd megpuhulás után rápirítok.

    Egyébként a krumplit mindenféle formájában szeretem.

    Ma csak hagymás-gombás-tojás lesz, mert ma is kell este dolgoznom :((

    Ma kaptam 2 falat friss epret kóstolóba a kolléganőmtől, már elég jó eperíze volt :))))

    Szép napot kívánok mindenkinek: Bedke
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. Torolt_felhasznalo_371856
    Torolt_felhasznalo_371856
    2005. Április 13. 14:142073.
    Brill szia, az alma-korte tortat en itt tanultam toletek! Azaz a "nagymama almatortaja" cimut varialtam at igy:
    a leveles (kesz) lapot beletettem a kerek tortaformaba es kiraktam ugy, hogy egy szelet alma egy szelet korte vatlakozva. aztan nyakonotottem a szinent kisse modositott szosszal: 1 tojas, 2 dl tejszin, 3 e. k. cukor, 1 cs vanilias cukor, egy csomo reszelt citrom heja es egy kis orolt fahej.
    es igy ment a sutobe, nekem 200 fokon 40 perc kell a fel ora keves volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282287 (2070)
     
  30. 2005. Április 13. 14:042072.
    Sziasztok Lyányok!

    Köszönöm Brill! :))

    Ma meggylevest készítek (pakolom ki a fagyasztót. A friss gyümiknek, zöldségeknek csinálok helyett) és hagymás, petrezselymes újkrumpli lesz friss salátával, és mozzarella sajttal. Édességnek joghurtos fagyi lesz. Itt a tavasz lehet már enni! :)))

    Azon gondolkoztam jó lenne megfőtt újkrumplit lefagyasztani, szerintetek le lehet? Vagy nem, mert nagyon vízes?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282287 (2070)
     
  31. 2005. Április 13. 12:332071.
    Sziasztok!
    A gyógyulók sok salátát egyenek kell a vitamin, főleg tél után.
    Brill nagyon szívesen küldöm őket mentsed őket, nem kell mindig megköszönni, ez így rendben is van.
    Estére valamilyen tészta lesz. Vettem e gy receptes könyvet, tészták, főleg olaszféle receptek. Abból csinálok valamilyent és majd megirom, hogy milyen lett.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282287 (2070)
     
  32. Torolt_felhasznalo_282287
    Torolt_felhasznalo_282287
    2005. Április 13. 08:482070.
    Jo reggelt Kaviarosok!

    Köszönöm a felvilagositasokat es a tanacsokat vörös-lencse ugyben.
    Hallottam , hogy nagyon egeszseges a lencse , en meg szeretek minden bab es borso-felet igy mindig van itthon belöluk. Csak neha megfelejtkezem , hogy mar csinalni is kene . . . .

    Annyi minden fini recept megfordul naponta az ember fejeben , hogy ezt ki kellene probalni! , -a hetnek pedig nincs eleg napja ra es az embernek nincs 7 gyomra hozza!
    Meg aztan mi is lesz akkor a Kaposztaleves kuraval???
    Jön a furdöruha szezon es a "bájaink" kibuggyannak a bikinikböl! :)))

    Azert csak fözzunk valamit mara is! En folytatom a gombapörlöltet nokedlivel , ott ahol tegnap abbahagytam , csak ma keszitek egy vitaminsalatat is elé vagy mellé.

    Eperke Välkommen tillbaka!
    Jooo, hogy rendbejöttel!

    Szep napot Mindenkinek!
    /Brill
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. 2005. Április 12. 23:222069.
    Sziasztok, kicsit elmaradtam, mert még most is állandóan fáradt vagyok, de már meggyógyultam.
    Hétvégén Alchri féle káposztás tarja volt (addig beszéltünk a káposztásokról). Tegnap párolt répa volt, ahogy mi szeretjük. Pici olívaolajon, némi vízzel, borssal, egy kis mézzel és jó sok petrezselyemmel. Ehhez vegafasírtot ettünk, magyarosat.
    Ma karalábé főzelék volt (illetve töltött karalábé, töltelék nélkül) friss, új karalábéból.
    És kényeztettem magunkat egy finom fehércsokis-vaníliás jégkrémmel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. Torolt_felhasznalo_942699
    Torolt_felhasznalo_942699
    2005. Április 12. 22:352068.
    Szia Brill :-))

    A vöröslencse nekem is többnyire szétfő a levesben, de ez mondhatni egyáltalán nem árt a leveskének :-))
    Tényleg nagyon rövid idő alatt megfő, talán 15-20 perc - és valóban nem kell áztatni sem.
    De mi ilyen szétfőtten is nagyon díjazzuk :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282287 (2059)
     
  35. 2005. Április 12. 22:122067.
    nem kell áztatni és finom szerintem simán lehet lencse levest csinálni belölle :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282287 (2066)
     
  36. Torolt_felhasznalo_282287
    Torolt_felhasznalo_282287
    2005. Április 12. 22:042066.
    Szia , -en is ott vettem , -holnap elökeresem , talan aktualis lesz a heten valamelyik nap.
    előzmény:
    halawa (2065)
     
  37. 2005. Április 12. 21:562065.
    nekem van itthon vörös lencsém a külföldi delikátesz boltokban szokott lenni :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282287 (2063)
     
  38. 2005. Április 12. 21:552064.
    szia Brill

    hogy smint?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282287 (2063)
     
  39. Torolt_felhasznalo_282287
    Torolt_felhasznalo_282287
    2005. Április 12. 21:522063.
    egyszer vettem , tan meg egy kis maradek van is belöle. Igen olyan teglaszinu lehet, - ugy fözes elött .
    Ugye joval aprobb szemu mint a barna , vagy zöld vagy milyen?
    Leves lett belöle , olyan kremleves szeru.
    Na, most elöszedem es megcsinalom a tanacsod szerint. Tudom , hogy fini.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_924485 (2061)
     
  40. 2005. Április 12. 21:272062.
    Én is a Szepike -féle kakaós csigát szoktam sütni, igaz kicsit átalakítva (tej és tojás nélkül, ill. mással helyettesítve). :)Valamint a tésztába én szoktam tk. tönkölylisztet is tenni. 5 dkg élesztőt használok hozzá.
    Csináltam már kakaósan, fahéjasan, kókuszosan, csokis -kókuszosan, diósan. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_942699 (2060)
     
  41. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2005. Április 12. 21:152061.
    brill, a vöröslencse narancssárga, nem is, inkább olyan répasárga (:) ha megfőtt. nem kell hosszú ideig főzni, akkor nem fő szét. tán negyed annyi idő szükségeltetik ahhoz, h. megpuhuljon, mint a "magyar" lencsének. áztatni sem kell! én már nem is veszek másik lencsét, nagyon megszerettük ezt a vöröset:) pedig itt most nem trendi a vörös szín:)))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282287 (2059)
     
  42. Torolt_felhasznalo_942699
    Torolt_felhasznalo_942699
    2005. Április 12. 20:412060.
    Sziasztok újra :-))

    Szia Kata - most ezt a kakaós csiga receptet gyártottuk a hétvégén, ennek a tésztájában is van vaj, de nem az a kimondottan vajas tészta:

    KAKAÓS CSIGA - Levike11 receptje

    hozzávalók: 60 dkg liszt, csipet só, 5 dkg margarin, 2 dl vaníliás cukros tej, 3 dkg élesztő, 1 evőkanál cukor, 2 tojássárgája, 2 evőkanál olaj, 7 dkg margarin (vagy 5 dkg margarin és 2 dkg zsír), ízlés szerint tej, porcukor, kakaópor

    Az élesztőt langyos, cukros tejben felfuttatjuk, majd összedolgozzuk a liszttel, tojással, sóval, az 5 dkg margarinnal és annyi langyos tejjel, hogy közepesen kemény tésztát kapjunk. Kidolgozzuk, legvégül az olajat gyúrjuk bele, ettől lesz foszlós. Duplájára kelesztjük, majd ujjnyi vastag téglalappá nyújtjuk. Megöntözzük a felolvasztott 7 dkg margarinnal és meghintjük kakaós porcukorral. Összesodorjuk (mint a bejglit), másfél ujjnyi szeletekre vágjuk. Sütőpapíros tepsibe tesszük őket, szorosan egymás mellé. Hideg sütőbe tesszük, majd begyújtjuk a lángot, 180 fokon sütjük, kg 20 perc. Mikor majdnem kész, meglocsoljuk a vaníliás cukros tejjel és készre sütjük.

    Ezt a receptet most csináltuk először, finomra sikerült, bátran tudom ajánlani.

    Általában azonban Szepyke receptje alapján készítjük a kakaós csigát, az vajasabb, és a töltelék pedig krém-jellegű:

    KAKAÓS CSIGA - Szepyke

    hozzávalók:
    - 60 dkg liszt
    - másfél teáskanál só
    - 7, 5 dkg cukor
    - 4, 2 dkg élesztő (sacc per kb-ra megy nálunk :-))
    - 10 dkg vaj vagy margarin
    - 2 dl tej
    - 2 tojás felverve

    ezeket jól összekeverni és kidolgozni, majd hagyni 2 órát pihenni letakarva, meleg helyen.

    A töltelék-krém:
    - 15 dkg cukor
    - 2 evőkanál kakaó
    - 15 dkg vaj/margarin olvasztva
    - 2 evőkanál liszt
    - és a végére kb. 5 evőkanál juharszirup

    Ha a tészta duplájára emelkedett, nyújtsd ki kb. fél cm vastagra és a töltelék 2/3-val kend meg úgy, hogy a szélén maradjon 1-1 cm-es töltelék nélküli hely. Csavard fel a tésztát, vágd 12 db cca. 4-4 cm-es szeletre. (ha a krém nem kenhető, akkor kicsit melegítsd fel melegvíz fölött).
    Rakd őket a tepsibe és hagyd pihenni kb. 1 órát, ezalatt annyira meg kell kelniük, hogy majdnem egymáshoz érnek. A maradék tölteléket melegítsd fel egy kicsit és kend a már megkelt csigákra. Kb. 200 fokon kell sütni (én csk 170-180 fokon szoktam) úgy 20-25 percig. Mikor elkészült, a tetejükre juharszirupot csurgatsz - ez védi a kiszáradás ellen is - bár nálunk ez a veszély soha nem fenyegetett :-))

    Szóval, nálunk ez a gyakoribb, és fahéjas kivitelben is mindig nagy siker :-))

    Sok sikert, bármelyiket választod!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_548436 (2052)
     
  43. Torolt_felhasznalo_282287
    Torolt_felhasznalo_282287
    2005. Április 12. 20:202059.
    Sziasztok!

    Jajj, hol is kezdjem , -el vagyok maradva:)))

    Tegnaptol. . . egeszen ma esteig. . . . .
    Agnes kerem szepen a Körte-alma -torta receptjet.

    Sherpa , köszi a dietas-kaposztaleves receptjet , jol tetted , hogy ide masoltad a közösbe.

    Jo , hogy jelenkeztetek megint Gemelos es KPalika!!!
    A mentas suti hatasara jo nagyokat lehet szippantani a tavaszias levegöböl, -hogy ugy egyutt emlitselek benneteket tovabbra is. . . . :)))

    Istar szia , neked is szetfö mindig a vöröslencse es mar nem is vörös tovabbra, amikor megfött??? Nem tudom , de nekem talan hibas az elkeszitesi modom?!
    Ez a Korhelysalata viszont fini! Kaposzta mindenkeppen jöhet!Meg Sherpa dietas levese formajaban is!:)))

    Coryk , - isten eltesse a nagylanyodat es persze az anyukajat az egesz csaladdal egyutt!!!! Na es köszi a Vancsat , -mentegetem, - lehet hogy ezutan mar többet nem köszönöm meg , de akkor is begyujtöm:)))

    Repacska , a Reszelt almas egyszeru es finom suti lehet es igen is nagyon passzol a tetejere a dio , ami megpirulva fini es a fahej , amivel megszorhato. Csokival bevonva is el tudom kepzelni:)))

    Ma en gombapörköltet keszitettem valodi hazi, apro nokedlivel, -holnapra is maradt belöle.

    Szep estet es pihenest Mindenkinek!
    /Brill
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. 2005. Április 12. 17:072058.
    Köszi a receptet, ki fogom próbálni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_924485 (2057)
     
  45. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2005. Április 12. 17:042057.
    szia lányok:) brokkolikrémleves és túrós csusza. nagyon nem passzol a két kaja egymás mellé, de ez volt a kívánság:) meg aztán kb. 20 percet töltöttem ma a konyhában. . . . éppen csak csepereg az eső, lehet a kertben ügyeskedni.

    Reszelt almás

    40 dkg liszt, fél csomag sütőpor, 25 dkg cukor, jó sok fahéj, 3 tojás sárgája, 15 dkg felolvasztott margarint, 1 citrom reszelt héja
    Ezt mind jól összekeverni és 60 dkg reszelt almát (levével együtt) hozzáadjuk, legvégül a 3 tojás felvert fehérjét finoman hozzákeverjük. 10 percig 200 fokon, utána 40 percig 170 fokon sütjük tűpróbáig.
    Megjegyzés: akitől kaptam a receptet, diót is szórt a tetejére, én nem. Legközelebb csokival fogom bevonni, mert ennek a tetejére nagyon passzol a kemény csokiburkolat.
    előzmény:
    babómamó (2055)
     
  46. 2005. Április 12. 14:572056.
    Szia !

    Nálunk a sóska is megy :)))

    Egyébként van egy rossz szokásom, hogy mindent megeszek akár hidegen is pl. bableves

    A családom néha rosszul van, mikor látják :))
    előzmény:
    coryk (2054)
     
  47. 2005. Április 12. 12:002055.
    Sziasztok!
    Mindig elolvasom a recepteket, amiket írtok, 1-2-szer már írtam én is, azt hiszem, h. ide.

    Répalány: megosztanád velem a kevert-reszelt almás sütid recepjét?
    Előre is köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. 2005. Április 12. 10:512054.
    Húúúúúúúúú a spenot nálunk is nagyon megy. Hidegen-melegen teljesen mindegy. A sóska az nem barátunk.
    előzmény:
    bedke (2053)
     
  49. 2005. Április 12. 10:202053.
    Sziasztok!
    Sherpa, ez leírva nem is veszélyes, de csinálni azért gondolom más :))

    Ha ez 1 napi adag, akkor nem semmi mennyiség + a napi megengedett többi. Lehet, hogy én ezt meg sem tudnám enni, akkora adag.

    Tegnap megcsináltam a spenótot, isteni finom lett. Már kívánjuk a friss zöldeket. Mára készítettem, de a fiúk tegnap este megették, alig tudtam mára megmenteni egy tálkával magamnak.

    Szép napot kívánok mindenkinek: Bedke
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (2044)
     
  50. Torolt_felhasznalo_548436
    Torolt_felhasznalo_548436
    2005. Április 12. 08:492052.
    Köszönöm szépen!
    Holnap azt hiszem valamilyen tészta lesz nálunk is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_942699 (2051)
     
  51. Torolt_felhasznalo_942699
    Torolt_felhasznalo_942699
    2005. Április 12. 08:332051.
    Jó reggelt, sziasztok :-))

    Szia Kata - este beírom a kakaósat, otthon van a recept.

    A mai menü pedig (de csak vacsira) gnocchi lesz, póréhagymás-sajtos mártással.

    Szép napot Nektek :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_548436 (2047)
     
  52. 2005. Április 12. 08:122050.
    Ez a legjobb formája a főzésnek. Még mosogatni sem kell.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271043 (2049)
     
  53. Torolt_felhasznalo_271043
    Torolt_felhasznalo_271043
    2005. Április 12. 08:012049.
    sziasztok!

    ma én sem főzök, vagy csak valami nagyon gyorsat, este meg ugyis vendégségbe megyünk, állitólag vacsorát is kapunk:))
    előzmény:
    coryk (2048)
     
  54. 2005. Április 12. 07:332048.
    Jó reggelt!
    Ma nincs főzés a tegnap készült étel lesz ma.
    Egy kis Váncsa a gyüjtőknek.

    7. Florentin mártás

    A florentin (magyarul "firenzei") szó Medici Katalinnal, az európai gasztronómia nagyasszonyával függ össze. Amikor a firenzei születésű Medici Katalin feleségül ment II. Henrikhez, vitte magával a saját firenzei szakácsait, továbbá az articsókát, a szarvasgombát, a gyümölcsöket, a friss zöldségeket, meg általában a jó ízlést, továbbá a spenótot is. A francia konyha addig - 1535-ig - leginkább nagydarab húsokból, babból, káposztából, karórépából állt, a spenót a firenzeiekkel érkezett, ezért a spenóttartalmú ételeket egy idő után a "firenzei" szóval jelölték. Ennek megfelelően a florentin vagy il la florentine ma is azt jelenti, hogy van benne spenót.
    Robotgépbe teszek fél kilónyi, kiengedtetett és lecsöpögtetett mirelit spenótot, egy fej kockázott hagymát, néhány gerezd elkapart fokhagymát, sót és fél kiskanál őrölt szegfűborsot. Simára keverem, tálba öntöm, és belekeverek negyed liter majonézt, ugyanannyi tejfölt vagy joghurtot. Tortilla chipsszel tálalom.


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  55. Torolt_felhasznalo_548436
    Torolt_felhasznalo_548436
    2005. Április 12. 06:242047.
    Sziasztok!
    Ma karfiol leves lesz, és káposztás tarja. Talán összedobok egy kókuszos csókot is.
    Közben próbállak visszaolvasni benneteket :-)
    Istar beírnád a kakaósbiga recepjtét? Szeretnék csinálni, de már nagyon régen sütöttem és nem tudok jó receptet hozzá. Olyat szeretnék ami amolyan ropogós kakajóscsiga, de nem vajastésztából.
    Mindenkinek szép napot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_942699 (2041)
     
  56. Torolt_felhasznalo_942699
    Torolt_felhasznalo_942699
    2005. Április 11. 21:312046.
    Szia :-))

    Eddig mindig vásároltam a korhelysalátát, készíteni viszont még sosenem készítettem. Rendszeresen lehet kapni az Interspar-ban pl. , és szinte mindig csípős az íze, mondhatni erős (mert telepakolják csípős savanyú paprikával). És általában "majonézes" kivitelben árulják.
    Ime, itt egy recept, amit még korábban gyűjtöttem be (Varga István receptje - Étrend Egyesülettől):

    " KORHELYSALÁTA

    A savanyúkáposztát szükség szerint kiöblítjük, ezután kicsit összevágjuk, hogy ne legyenek nagyon hosszú szálak. A káposztához keverjük a reszelt sárgarépát, szeletekre vágott vöröshagymát, karikára vágott virslit. Az egészet izlés szerint sózzuk, olajat adunk hozzá és jól összekeverjük. Keverhetünk hozzá majonézt, vagy csak tejfölt is, ki így, ki úgy szereti. "

    Sok sikert hozzá :-))

    előzmény:
    coryk (2045)
     
  57. 2005. Április 11. 20:112045.
    Kislányok egy kérdés. Csinált már valaki korhely salátát. A lányom kérdezte és én még nem hallottam róla.
    Köszike
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  58. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2005. Április 11. 20:032044.
    Brill!
    Ide írom a levest, hátha mást is érdekel!:)

    Káposztaleves fogyni vágyóknak
    Hozzávalók: 15 dkg fehérbab (konzerv), 10 dkg kukorica (konzerv), 30 dkg fejeskáposzta, 1 hagyma, 1 gerezd fokhagyma, 2 sárgarépa, 1 kisebb póré, 1 ek olaj, 1-2 tk Vegeta, só, frissen örölt bors, 35 dkg paradicsom felkockázva (konzerv is jó)
    A babot és a kukoricqt leöblítjük. A káposztát finom csíkokra vágjuk, hagymát felkockázzuk, fokhagymát átpasszirozzuk, a pórét és a répát felkarikázzuk. Fazékba teszünk 1 ek olajat, rádobjuk a zöldségeket, pároljuk 4 percig, majd hozzáadjuk a Vegetát, sót és a borsot. Felöntjük 1, 5 l vízzel és lassú tüzön fözzük még kb. 15 percig. Hozzáadjuk a paradicsomot, a babot, a kukoricát és további 10 percig rotyogtatjuk.
    Ez 1 napi adag.
    Annyiszor lehet enni belöle, ahányszor éhes vagy. Továbbá: 1. nap: 20 dkg ananász (ha nem friss, a konzerv is jó a leve nélkül), 3 db alma, 2 db körte, 12-15 dkg szölö vagy narancs
    2. nap: nyersen, vagy nagyon kevés vízben megpárolva: 60 dkg brokkoli, 60 dkg kígyóuborka, 60 dkg paradicsom, 60 dkg piros vagy sárgahúsú paprika.
    3. nap: 1 banán, 30 dkg gyümölcsös túrókrém, negyed l gyümölcsturmix
    4. nap: 20 dkg natúr sült (a leves mellé), 1 banán, 1 kivi
    5. nap: 2 alma, 12 dkg fött barna rizs (vedd háromba; két adagot a leves mellé, egyet pedig pl egy felkockázott almával)
    Naponta legalább 1, 5 l ásványvizet kell inni mellé
    Állítólag napi fél kiló!
    Ma csak félig sikerült betartanom!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  59. 2005. Április 11. 19:432043.
    A sütiket most egy kicsit mellőzöm, mert nem tudok neki ellenállni.
    Ráadásul a héten lesz a nagyobbik leányom 30 éves neki úgyis sütök tortát, így most süti nem készül.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  60. 2005. Április 11. 19:412042.
    Mivel elfogyott minden mégiscsak föznöm kellett.
    Tarhonyát pirítottam, csirkemellét apróra vágtam, hagymát megdinsztelte, pirospaprika, bors, piros arany, egy kislángolt kolbász karikára vágva. Mindkettő mikor félig kész volt egy beöntöttem és úgy főztem tovább.
    Kicsit hasonli a pásztor tarhonyára csak krumpli nélkül.
    Csemege ubival.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_942699 (2041)
     
  61. Torolt_felhasznalo_942699
    Torolt_felhasznalo_942699
    2005. Április 11. 19:362041.
    Sziasztok Mindenkinek :-))

    Szia Palika - engem is érdekel ám a mentholos sütike, mindenképpen írd majd be léccike.
    Tegnap ugyanis kakaós csigát sütöttünk leánykámmal, de már egy db sincs belőle, sőt, a sárgarépás-korianderes édes kenyérke is fogytán van, amit szintén tegnap sütöttem (igaz, a kenyérsütő masinában), így aztán elkel a nasi-utánpótlás.

    Vacsira pedig a maradék kolbászos vöröslencseleves lesz, némi sölt csirkével és kukoricás rizzsel - ez lesz az erre a hétfőre rendeltetett maradék feldolgozás.

    Szép és kellemes estét kívánok nektek :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785864 (2036)
     
  62. Torolt_felhasznalo_785864
    Torolt_felhasznalo_785864
    2005. Április 11. 16:552040.
    Tumorró, oksa? Mindenképpen, mert nagyon etetei magát! Rájadásul mentholos és mégsem fogkrém hehe. . .
    előzmény:
    bedke (2037)
     
  63. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2005. Április 11. 16:442039.
    én ma csak sütöttem:)) világbajnok csokis muflit, a legjobb, amit valaha ettem (beleértve starbucks sütijét is!) és egy kevert-reszelt almásat. a virágaimnak nagyon jót tett az eső, a levegőnek nem különben:)) még a babán is jót aludt benne:))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271043 (2032)
     
  64. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2005. Április 11. 16:432038.
    hela palika:) engem érdekel a recept, nagyon is:))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785864 (2036)
     
  65. 2005. Április 11. 15:592037.
    Szia !

    Ilyen ronda és finom nálam is szokott születni :)))

    Ne tartsd vissza magad, írd be légyszí!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785864 (2036)
     
  66. Torolt_felhasznalo_785864
    Torolt_felhasznalo_785864
    2005. Április 11. 15:522036.
    Sziasztok Kaviár Kollegák!
    Hétvégén sűrűn gondoltam Rátok, mert 1. "innen sütöttem" sörös csirkét, ami pompás lett, krumplipürével igazán pazar! Köszönet érte!
    2. Mert nem innen sütöttem sütit és egyből át is kellett variálnom az eredeti recipét, rátok gondolva, mégpedig azzal a jelszóval: Nem kell mindig kaviár! És hogy Fő a kreativítás! Szóval Mentás csokis kockák születtek a végén, ami olyan lett, mint a csokító: randa, de finom! H aérdekel benneteket a recipe, be is írom!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  67. 2005. Április 11. 15:412035.
    Láttam a tavalyi találkozós fényképedet és ha azóta nem híztál 20kg-ot, akkor tényleg nem értem a fogyózást.

    Ha engem látnál, értenéd az én fogyózási vágyamat :))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (2034)
     
  68. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2005. Április 11. 12:082034.
    Nálam is az édesszájúság a legnagyobb baj!:( Imááádom az édességet és elvonási tüneteim vannak!
    Ráadásul, ha látnál, valószínűleg nem is értenéd, hogy miért akarok fogyni. . . De ÉN érzem és látom!:(
    előzmény:
    bedke (2033)
     
  69. 2005. Április 11. 12:052033.
    NAGYON sajnállak :((((

    Nekem is kellene fogynom, de még agyilag nem érett meg a dolog :))

    Én valami kevésbé drasztikusba fogok kezdeni, mert nem szeretnék elbukni. Ez nekem nem megy, hogy mindennap ugyanazt. Volt már, hogy Herbalife porral fogytam 3 hónap alatt 12 kg-ot. Az úgy jó volt, nehezen indult be, de aztán olvadtak a kilók.

    Az a baj, hogy nagyon édesszájú vagyok. A csokiról a fogyó alatt sem tudtam lemondani és mégis fogytam. Na jó, de csak kicsi csoki volt mindennap :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (2031)
     
  70. Torolt_felhasznalo_271043
    Torolt_felhasznalo_271043
    2005. Április 11. 11:232032.
    sziasztok!

    úgy örülök, hogyvégre itt a tavasz, az is tetszik, hogy most esős meg hűvösebb van, legalább komótosabban történik minden a természetben, és májusban nem csak emlékezni fogunk azt orgonára:), hogy "hja, az már elnyilt két hete".
    a mai ebéd mindenképp valami cukkinis lesz, attól függ mennyi időm lesz rá. ha alig, akkor cukkinis makaróni, ha több akkor pastellába mártva sütöm ki és eg y kis padlizsánt is hozzá, barnarizzsel, ha később eszünk, akkor a Stahl féle cukkinis palacsinta lesz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  71. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2005. Április 11. 10:462031.
    Szia Brill!
    Este beírom otthonról!:) Tényleg nem rossz, csak az a nem jó benne, hogy mást nemigen lehet enni. Ezt viszon annyiszor, ahányszor csak akarod. Leírjam mellé, hogy melyik nap mit lehet enni? Napi fél kiló mínuszt mondanak. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282287 (2027)
     
  72. 2005. Április 11. 10:152030.
    Coryk kedves! A karfiolt és a sajtot is a sütőben csináltad? Sütőben sült rántott husit már ettem, de egyebet még nem. . . Ezeket is lehet?
    előzmény:
    coryk (2025)
     
  73. Torolt_felhasznalo_282287
    Torolt_felhasznalo_282287
    2005. Április 11. 10:132029.
    baki volt ! kenyeZ -tetesröl volt szoooooo! :)))
    /Brill
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282287 (2027)
     
  74. 2005. Április 11. 10:092028.
    Szegény. . . . De sajnállak!Komolyan!:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (2026)
     
  75. Torolt_felhasznalo_282287
    Torolt_felhasznalo_282287
    2005. Április 11. 10:042027.
    Jo reggelt!

    Az elsö az volt , hogy bemasoltam a Vancsa receptet . :)))

    Ma nem kell fözzek , van tegnapi maradek, -az a joooo!

    Szia Sherpa, ezt a fogyis levest elkuldhetned nekem , ha gondolod priviben , de lehet több Kaviarost is erdekelne egy kis "tavaszi -tisztito-szenvedes" . Köszi!

    Eperke, hol vagy es hogy vagy???, mi van, hogy napok ota be sem dugod az orrod ide.
    Nem kenyesztetnek elegge??? Gyogyulj meg gyorsan , mert hianyzol!

    Kellemes es ovatos hetkezdest kivanok Mindenkinek!
    Udv/Brill
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  76. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2005. Április 11. 09:422026.
    Nagyon finom a káposztaleves, amit magamnak főztem, de ma már egy cseppet sem kívánom!:((( Nagyon szenvedek, tessék sajnálni!:)
    előzmény:
    bedke (2024)
     
  77. 2005. Április 11. 09:322025.
    Sziasztok!
    Tegnap kipróbáltam a sütőben sült rántott húsit. Hát még finomítani kell rajta egy kicsit, de nem volt rossz. A múltkori karfiolból maradt egy adag azt is paniroztam és hát a párom rántott sajtot kért. Trapistából és camamberből is paníroztam. Majonézes kukorica volt a köret. Egy részét lefagyasztottam. A palcsinta elmaradt, mert a mamám úgy belakott, hogy az már nem kellett volna. Frissen jobban szeretjük. Azt hiszem ez mára maradt.
    Maradt még hús is meg karfiol, ma azt esszük meg.
    No egy újabb Váncsa.

    6. Feljavított skót tojások

    A skót tojás eredetileg egy húsgombóc, amit félbevágott kemény tojással töltöttek meg. Ez itt egy variáns arra az időre, amikor épp nem tojik a tyúk. Két tojás mindenképp kell, azt valahogy megszerzem, keményre főzöm, meghámozom, apróra összevágom. Elkeverem tíz deka szétmorzsolt stilton sajttal és öt deka cottage cheese-zei, illetve bármilyen friss túrósajttal, tíz felé osztom, apró golyókat formálok belőle, és legalább félórára hűtőbe rakom. Fél kiló darált húst összegyúrok a szükséges mennyiségű cajun fűszerkeverékkel, vagy valami mással, ezt is tíz felé osztom, mindegyiket ellapítom és belecsomagolok egy tojás-sajt golyót, utána felvert tojásba mártom(ehhez persze további tojásra lesz szükség), zsemlemorzsába forgatom, és olajban kisütöm. Vagy tepsibe terített fóliára rakom őket, és megsütöm a sütőben, így nem szív magába olajat, és kevésbé büdös, viszont esetleg kiszárad, és nem lehet megenni.
    Valamit valamiért.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  78. 2005. Április 11. 09:132024.
    Sziasztok!

    Sherpa, én is ezen szoktam megbukni, hogy a családnak jókat főzök, én meg rágcsálom a kétszersültet :)))

    Tegnap végül gombalevest, csirkepaprikást galuskával készítettem. Édesség most nem volt, sajnos nagyon fájt a vesém, így inkább kúráltam magam.

    Ma spenót lesz, kaptam frisset a szombati piacon, már nagyon vártam rá :))

    Szép hetet kívánok mindenkinek: Bedke
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  79. Torolt_felhasznalo_371856
    Torolt_felhasznalo_371856
    2005. Április 10. 19:202023.
    sziasztok, ma rizotto volt az ebed (pancetta, zeller, voros bab, feher bor) a vacsi meg borju sult brokkolis krumplipurevel (megparolom a brokkolit kicsit puhabbra mintha parolva ennenk es amikor vajjal osszetortem a fott krumplit akkor adom hozza a brokkolit, beletorom es tejjel es fromage blanc-al keverem ki, so, bors ), es gombaszosszal (vajon gaombat megparolom, kis liszttel megszorom es csirke level (kockabol) felengedem, sok friss kakukkfuvel izesitem es kozepesen surure fozom ossze). Tegnap este sutottem meg egy alma-korte tortat de ma befejeztuk azt is. Na szep estet!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  80. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2005. Április 10. 18:012022.
    hali lányok! csirkét töltöttem, sütöttem, rizzsel és mozzarellás rucolasalátával (fenyőmag megpirítva, naponszárított olajban eltett paradicsom, rucola, mini mozzarella, egy kis bazsalikom, pár csepp limelé, bors, olivaolaj) ettük.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  81. 2005. Április 10. 14:002021.
    Igen úgy csinálom és a mamám emlegette és az ő kedvéért lesz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282287 (2019)
     
  82. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2005. Április 10. 12:012020.
    Szia Mindenki!:)
    Ma a családnak Dubary csirkemellet csinálok. Magamnak föztem egy kondér fogyókúrás káposzta levest. Most ettem belöle. Nem rossz, de egyszer. . . Nagyon meg fogom útálni, attól tartok! Közben meg csorgatom a nyálam, olyan finomakat fözök a családnak!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  83. Torolt_felhasznalo_282287
    Torolt_felhasznalo_282287
    2005. Április 10. 10:372019.
    Nagyon finom az is , -szivesen betarsulnek hozzatok! :)))

    A kacsahhoz , libahoz en is mindig csinalok dinszteltkaposztat.
    Legtöbbször egy egesz jooo fejet ledinsztelek es a maradekot lefagyasztom , -barmikor , barmilyen sult hushoz szivesen ettuk mindig es eszem en is most , igy egyedul is!

    Az almas palacsintat ugye ugy csinalod , hogy belekevered a lereszelt, kinyomkodott almat a palacsintatesztaba?
    előzmény:
    coryk (2018)
     
  84. 2005. Április 10. 10:292018.
    Menet közben meggondoltam magam. Csirkemellet vettem elő a fagyasztóból és rántott csirkemell lesz, de előtte fokhagymás tejbe beáztatom és majonézes kukorica. Tejföl helyett joghurttal. Fahéjas almás palacsintát csinálok még.
    Kacsamelléhez párolt káposzta lett volna jó és az most nincs itthon ezért gondoltam meg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282287 (2017)
     
  85. Torolt_felhasznalo_282287
    Torolt_felhasznalo_282287
    2005. Április 10. 10:162017.
    Jooooo reggelt!

    Mentem is a Vancsat Coryk, -köszi!

    Ma hagyomanyos vasarnapi ebedem lesz, husleves, rantottkaraj es sultburgonya. :)))
    Gyerekkorom vasarnapi ebedje , amikor az egesz csalad körululte az asztalt es vartuk , hogy edesanyam mi jot tesz elenk , bar tudtuk mi lesz :))) , megis kivancsiak voltunk.
    Valami salatat gondoltam bösegesen melle, - azt hiszem ez lesz:

    Fejessalata maskeppen-Istar
    Hozzavalok: fejessaláta, 2-3 db paradicsom, egy kígyóubi
    egy nagy pohár joghurt vagy kefír
    cukor, só, pici citromlé az ízesítéshez
    A saláta leveleit felcsíkozzuk/ vagy apró darabokra tépdessük, a paradicsomot és az uborkát felszeleteljük/felkockázzuk. Összekeverjük a zöldségeket.
    A joghurtba belekeverjük a cukrot, citromlevet és pici sót, majd a már összekevert zöldségekre öntjük az öntetet.
    Én mindig reszelek bele sajtot is - általában vegyesen szoktam füstöltet és trappistát is.
    Nagyon finom!

    Kellemes vasrnapot Mindenkinek!
    Udv/Brill
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  86. 2005. Április 10. 08:472016.
    Jó reggelt!
    Egy kis Váncsa. ma még nem tudom, hogy mit főzök. Lehet kacsamellét sütök.

    5. Csirkemáj pástétom cseréptálban sütve

    Fél kiló csirkemájat összekeverek egy fej gorombára vágott vöröshagymával, néhány gerezd ugyancsak gorombára vágott fokhagymával és fél csokor
    Összevagdalt, zöldpetrezselyemmel, öntök rá fél liter fehérbort, és legalább fél
    Napig, békén hagyom. Aztán vajon egy újabb fej hagymát és pár gerezd szeletelt fokhagymát dinsztelek, ráöntöm a leszűrt májat, és megpirítom. Ha kész, robotgéppel pépesítem, hűlni hagyom, majd belekeverek négy evőkanál konyakot, egy evőkanál madeirát és egy felvert tojást. Egy megfelelő méretű cserép- (vagy üveg-) tálat baconnel kibélelek úgy, hogy a szalonnaszeleteket visszahajtva a tál egész tartalmát betakarhassam, belesimítom a masszát, visszahajtogatom rá a szalonnaszeleteket, aztán sütőben fél óra alatt kigőzölöm. Valamilyen súllyal lenyomatva hagyom kihűlni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  87. Torolt_felhasznalo_371856
    Torolt_felhasznalo_371856
    2005. Április 9. 22:342015.
    nem. noKKKKedli. mert jooo sok volt :-)))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_668658 (2012)
     
  88. 2005. Április 9. 21:442014.
    Szia !

    Kedvenc eledelem: zsíroskenyér, paprika, paradicsom :))))
    Volt olyan, hogy külföldön 1 hétig ezen éltem, mert a konzervet nem bírtam megenni.

    (Meg is látszik rajtam)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_175502 (2004)
     
  89. 2005. Április 9. 21:282013.
    hát az nagyon is hogy finom :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_371856 (2011)
     
  90. Torolt_felhasznalo_668658
    Torolt_felhasznalo_668658
    2005. Április 9. 21:162012.
    nokedli
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_371856 (2011)
     
  91. Torolt_felhasznalo_371856
    Torolt_felhasznalo_371856
    2005. Április 9. 21:052011.
    ma tavaszt rendeztem ebedre. . tojasos nokkedli fejes salataval. . . hmmmm. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  92. 2005. Április 9. 19:512010.
    mi történt itt haldoklik a topik ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  93. 2005. Április 8. 22:512009.
    megjött , :))
    hát én meg majd hivlak holnap inkább ha nem baj :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282287 (2008)
     
  94. Torolt_felhasznalo_282287
    Torolt_felhasznalo_282287
    2005. Április 8. 22:092008.
    Szia, -irok most privit!
    előzmény:
    halawa (2007)
     
  95. 2005. Április 8. 20:252007.
    Anya jó lett a reci :))

    vagy valamit alakitottál , azért kiváncsi vagyok köszike , van kedved hivj kedves :))

    Ildikó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282287 (2001)
     
  96. 2005. Április 8. 19:082006.
    Na, ez jó hír, hogy meggyógyult a szkennered!:)))
    Köszi, hogy beírod a Váncsa recepteket!:)Engem azok is érdekelnek, amik nincsenek kipróbálva. :)
    előzmény:
    coryk (1999)
     
  97. 2005. Április 8. 18:432005.
    Csak óvatosan a zsíroskenyérrel!:)Tegnap vettünk libatöpörtő krémet. A kedvencem. Tegnap is azt ettem vacsorára, és most is. Sokat. Jajaj. . . :(Most iszom a szénsavas ásványvizet, hátha segít. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_175502 (2004)
     
  98. Torolt_felhasznalo_175502
    Torolt_felhasznalo_175502
    2005. Április 8. 16:472004.
    . . . . . na és hogy a topik címére is utaljak - nem kell mindig kaviár :)
    ma az uzsonna-vacsorám kacsazsíros kenyérke lesz újhagymával.
    Jó, nem egy diétás kaja, de FINOMMMMMMMMM!!! :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  99. Torolt_felhasznalo_175502
    Torolt_felhasznalo_175502
    2005. Április 8. 16:372003.
    Jééé, brill, - a kétezredik!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282287 (2001)
     
  100. Torolt_felhasznalo_175502
    Torolt_felhasznalo_175502
    2005. Április 8. 16:362002.
    Húúúú, stalex -- FANTASZTIKUS!!! Mármint a sôrôs csirke ôtlete!!!
    Hmmm, a másik percben - vagy az elsôben? - az jutott az eszembe, hogy nem kár-e a finom sôrt a kajára ônteni, ahelyett. hogy az ember a torkába kuldené :)) De aztán rájôttem, hogy mindkét lehetôség békésen megfér egymás mellett!
    Úgyhogy - kôssz a remek ôtletet - a hétvégén kipróbálandó!!!

    Belé - és mellé pedig a finom Aranyfácán dukál! Vagy inkább Pilseni, esetleg Budweis ??? :))

    Jó, jó, ne irigykedjetek :) , errefelé mindegyikbôl van bôven .

    Napsutôtte, kellemes hétvégét mindenkinek!
    d.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_420556 (1938)
     

Címlap

top