Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Placido Domingo rajongók

Hóanyó
Létrehozva: 2005. július 3. 13:34

Kedves Ancsám!
Neked nyitottam ezt a topicot,a közelgő Névnapod alkalmából!
Kedves idelátogatók!Egy nagyon jó barátomnak szeretnék örömöt szerezni azok álltal,akik szintén szeretik a komolyzenét:))
Hamarosan lesz a nagy koncert és még előtte,cserélhettek eszmét,és kötődhet a zene kapcsán uj ismeretség ,barátság!
Érezzétek Magatokat nagyon jól ezen a felejhettlen,szivet-lelket gyönyörködtető esten!
  1. 2009. február 2. 21:5910601.

    Hali!

    :o)))

    Hallga csak ma mit kaptam a youtube-on -a kedvencnek eltett felvételek alapján küldik- ma a kínálóban :o)))

    Ez az?! ugye?

    Csak a zenére figyeljetek!         oké?

    előzmény:
    moty (10598)
    2009-02-02  18:46
  2. 2009. február 2. 21:5210600.

    Ancsa,igeeeen! A youtubesra gondolsz? Válaszoltam is rá, nagyszerü ötlet és örültem nekiiii!!!!

     

    Jutka, akkor másolom az egészet, bár nem vállalok garanciát érte,még nem láttam a müsort, nagyon sokan szerepeltek benne. 

     

     

    előzmény:
    Tsancsa (10599)
    2009-02-02  21:44
  3. 2009. február 2. 21:4410599.

    Szia Erika!

    A magam részéről a Neked könnyebb megoldásra szavazok! Bizom Benned, ha úgy ítéled meg érdekes és idődbe is belefér akár az egész .... a lényeg, hogy DOMINGO RAJTA LEGYEN .... de csak mert nem vagyok elfogult hangulatban

     

     

     

    Kaptál emilt?

    Ancsa

    előzmény:
    alchri (10593)
    2009-02-01  18:53
  4. 2009. február 2. 18:4610598.
    Nekem jó!
    előzmény:
    alchri (10595)
    2009-02-02  08:49
  5. 2009. február 2. 09:0810597.
    A youtube-on a hozzászólásoknál azt írják,hogy play back-ről énekel Domingo, azért,mert ebben a TV stúdidóban minden így megy.Az élő éneklés nem megoldható.
    előzmény:
    alchri (10595)
    2009-02-02  08:49
  6. 2009. február 2. 08:5410596.
    Ahogy a többiek akarják.Én nem ismerem ezt a műsort,így nem tudom,hogy "akarkom-e"
    előzmény:
    alchri (10595)
    2009-02-02  08:49
  7. 2009. február 2. 08:4910595.

    Szia Judit!

     

    Csak Domingot veszem át, jó? Vagy az egész érdekel Benneteket? 

    előzmény:
    sangrila (10594)
    2009-02-01  19:26
  8. 2009. február 1. 19:2610594.

    Szia!

     

    Azt nagyon köszönjük,hogy DVD-re felveszed a műsort. Ez sokkal élvezetesebb,mint a gép előtt ülni.

    előzmény:
    alchri (10593)
    2009-02-01  18:53
  9. 2009. február 1. 18:5310593.

    Sziasztok!

     

    Szerintem igen, abból van, még nem volt idöm megnézni, mivel ma délben érkeztünk haza és azóta sem volt idöm sajnos azzal foglalkozni.

     

    De legalább akkor  a youtubera már nem kell feltennem , csak dvd-re átmásolnom Nektek.

     

    Puszi és majd jövök valamikor.......

    előzmény:
    Tsancsa (10592)
    2009-02-01  17:48
  10. 2009. február 1. 17:4810592.

    Lehet,hogy ez a felvétel már abból a műsorból van amiről Erika írt??? ha igen, akkor azt felveszi nekünk ..... ez szép volt, jó lenne sokszor láthatni!

    Nektek is feltűnt, hogy szemüvegben énekelt? nem emlékszem eddig, hogy így, -nem a kottát nézve- eleve szemüvegesen énekelt volna koncerten.

     

     

     

    Köszi Judit!

    Ancsa 

    előzmény:
    sangrila (10591)
    2009-02-01  17:28
  11. 2009. február 1. 17:2810591.

    Én pedig ezt találtam.II.János Pál pápa verseit énekli németül.

     

     

    http://www.youtube.com/watch?v=HLiSyp4nyl k

    előzmény:
    moty (10590)
    2009-01-31  19:20
  12. 2009. január 31. 19:2010590.
  13. 2009. január 31. 19:1910589.

    Sziasztok!

     

    Itt sok kép,a 40. évfordulójára a Met-ben:

     

    http://www.metoperafamily.org/metopera/news/p hotos/gallery.aspx?id=519

     

     

    Ma este, 20.30-kor megint A nyugat lánya a mezzon!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. január 30. 20:0710588.

    hello !

     

    Régi vágyam egyszer Xavért élőben meghallgatni a Müpa hatalmas

    orgonáján.....csak baromi nehéz jegyhez jutni.....meg hónapokkal előtte meg kell venni....

     

    Holnap hajnalban indulok 24 emberrel lovasszánozni a labancokhoz,

    remélem jó lesz, megnézünk egy pálinka és likőrfőző családi

    gazdaságot is, persze kóstolóval, fölmegyönk a pöllaubergi zarándoktemplomhoz utána lovasszánozunk, hazafelé pedig

    az ágostonos kolostort keressük fel Vorauban.szeretem a vidéki

    Ausztriát .....

     

    És egyre közeledik a Staatsoperbe-menetel napja.....

     

    szép napot mindenkinek

    Gy

    előzmény:
    Tsancsa (10586)
    2009-01-29  22:40
  15. 2009. január 30. 04:0310587.
    Igen, en van ahogy mondod, "katartikus" es magaval ragado. latszik a nezok-hallgaot, azaz a kozonseg arcan , telejsseggel meg vannak babonazva. Az orgonanak egyebkent is van egy ilyen "agymoso" hatasa, egyszeruen lever alabadrol. En tobbek kozott pl. ezert szeretem..Most egy uideig itt ulok majd kuka kompjuteremmel, aztan majd telik mulik az ido es szerzek hozza egy megfelelot, ami ehhez rendeltetett..Csak most nem akarom feszegetni-ajandek lonak a foga...!! Bolond volt ez a het- hetfon reka miatt hazajottunk utan atmostuk-suroltuk a hazat, nagyszonyeget..nem reszletezem. Eleg annyi, varsarnap este mig a haz asszonya internetezett a kuka gepen addig a draga allatt meglatogatta a szemetes zsakot. Aztan csutortokon itt volt a hovihar-ezuttal is mint legutobb nagyobb volt a beharangozas es "ijedelem" mint a vegeredmeny-ami pesrze nem baj. Viszont igy a varosban maradtuk tegnap este, melegszivu dolgos derek es nagyon vendegszereto baratnemnal- akit te is ismersz, / duci Mary/ Igazan nem panaszkodhatunk, nagyon jol ellattak minket- alig varjak a kovetkezo hoesest. A kutyat reggel leadtuk a megorzoben- roppant szervezett volt az akcio. ....Izgalommal keszulok szombatra, amikor is eloszor-de nem utoljara a ket csemetet fogom strazsalni- a szulok moziba keszulnek, apjukat is viszik /akinek ettol fogat huzzak,termeszetjaro -hegymaszo-etc dokumentumfilmek vannak a musoron, valami dijnyertes osszeallitas. En szivesen maradok mint hazorzo-aztan majd meglatjuk....Most pedig, alvas! /A zeneket holnap meghallgatom a masik gepen!/
    előzmény:
    Tsancsa (10586)
    2009-01-29  22:40
  16. 2009. január 29. 22:4010586.

    Jaj Katóka!

    és ha nemcsak a gépen, hanem egyszer élőben hallgathatnád Xavért .... az össze sem hasonlítható azzal a katartikus élménnyel, amivel viszi, sodorja, ragadja magával a közönségét.

    Na jó, azért nem egy Domingo-koncert ..... de szenzációs élmény tud lenni Xavér is ...... és Ő el is érhető számunkra!

     

     

     

    Sajnos ez a hangszóróval kapcsolatos ""na es? az a legkisebb gond..minek az?" arckifejezessel." mondatod is ismerős.

    Csak én a DVD-Videólejátszó becsődölése után hallottam ezt és legalább ennyire lekonyultam én is.

    Az teljességgel kizárt, hogy valamelyik ifjabb családtag segítsen?

     

     

     

    Az említett Varnus-Rondo szerzőjének nevét én is azóta ismerem, mióta Varnus koncertjén többször megfordultam. Őbenne egyébként az orgonaművész mellett -szerintem- egy szenzációs, szuggesztív előadó is él. Hatalmas tudásanyag van a fejében és mindent elkövet annak érdekében, hogy tovább is tudja adni.

    Erre nekem a legeklatánsabb példa, amikor azon a karácsonyi dalok-felvételen voltunk a MűPa-ban. A Rádió Gyerekkórusával, egy zongoraművész-lánnyal adták a műsort és -sajnos a nevet,címet már nemtom- lenyűgöző volt, hogy erre az alkalomra elásta és a zong.művésszel együtt be is muttatták az első olyan darabot, ahol orgona és zongora együtt !!! szól. Szenzációs volt, ahogy hol a zongora vezetett és az orgona kísérte, aztán fordult a dolog .... nagyon szép előadás volt .... csak lyukas fejemből kizúgott a név és cím ....

    Egy ilyen Varnus-Zsinagóga-koncert alkalmával nekünk is részünk volt, mondhatom fantasztikus hangulat, élmény ..... muszáj Vele énekelned!

    Ezt például a debreceni Nagytemplomban hallottuk ... én kétszer is, egyszer a próbán, aztán este a koncerten! szuper volt!

    Szintén Debrecen!

    Ceasar Franck, Bach ... mellett otthon van Ő más műfajokban is ... nem is rosszul!

    Ez nem Charpenter, engem mégis az Ő művére emlékeztet, vagy rosszul hallok?

     

     

    Van egy megkezdett levelem számodra, de ma nagyon leszívta az energiámat az orvosjárás. A hétvégén muszáj lesz lazítani, mert a jövő hét teljesen a Holter-dolog rendezésére megy majd, aztán az eredménnyel úgyis jelentkezem, mert már megint kell a konyhanyelvre fodítás :o))

    Holnap még azért találkozunk ugye?

     

     

    Jó éjszakát Mindenkinek:

    Ancsa

     

    előzmény:
    MPiggy (10584)
    2009-01-29  15:24
  17. 2009. január 29. 22:0910585.

    :o)))

    Hát most igazán komoly, nehéz feladat elé állítottál .... hogy ránk igen? Domingora kevesebbet? hogy lehet ezt csinálni? nekem nem szokott sikerülni .... vagy ez nem újdonság?

    Komolyra fordítva a szót, a magam részéről nagoyn örülök annak, hogy velünk vagy, köztünk vagy és ma már biztosan tudom, hogy tényleg így van, hogy ha nem is írsz naponta, de a gondolataidban ott vagyunk .... milyen jó lenne megint ha Te is, mi is OTT! lehetnénk ..... megint!

    Kellemes, szép hétvégét Neked, várunk és nemcsak a felvétel miatt, hanem azért mert idetartozol:

    Ancsa

    előzmény:
    alchri (10583)
    2009-01-29  13:07
  18. 2009. január 29. 15:2410584.

    Hat ez az. Otthon NEM tudok semmit se hallgatni a szamitogepen. Hangszoroja BENNE a dobozban, az uj klaviaturaval hozzaferhetetlen. 

     

     Ferjemuram hozta egy napon vagy 3 hete, nyilvan mert megunta, hogy az o gepet  hasznalom a hata mogott mikor eppen nem ul estenkent elotte vagy hajnali orakban- szoval hozott egy abszolute nem az en Mcintash gepemhez valot. 

     

     A szamitogepek legtobbje itt is  Microsoft /ove is.../ amikhez  kulon hangszoro van- a klavituranak semmi beleszolasa. Legtobb, igen, de azert jo par  Mcintash /Apple/ is letezik. Hogy ugy mondjam, ket szemben allo tabor.

     

    A gyerekek ajanlottak, hogy azt kapjak tan  5 evvel ezelott, mert a virusok  MINDIG a Microsoft gepeket lepik el, arra krealjak oket aki ilyesmivel szorakoznak. Akkoriban gyakori volt miattuk a baj, de most mar jo virus szurok vannak legtobb Microsoft gepen.

     

    Szoval az en kis Apple masinam / apple = alma/  most  suket mint a nagyagyu, meg mikor ki-be kapcsolom vagy elkuldok egy levelet akkor is kuka, nem ugy mint azelott, mindig lehetett hallani a "szarnysuhogast" ...  Zenehallgatasra, radiohallgatasra nem alkalmas....etc.

     

    Mikor elrebegtem-morogtam panaszom az ajandekozonak , csak nezett ram "na es? az a legkisebb gond..minek az?" arckifejezessel.

     

    Idebent, ilyen gond nincs, hallgatom is a radiot a netenkorosztul, sot neha  az altalad folrakott youtube-felvtelekbe is blekukkantok, hallgatok, mint most is.

    Borzasztoan elveztem Varnus eloadasaban a Rondot! / amire Panka is ringatozik atszellemulten -nem csoda, roppant hatasos felvetel!!/

     

    Mivel nagyon jol ismert dallam-de a zeneszerzo neve telejsseggel ismeretlen volt szamomra, gyorsan beleneztem a Wikipediaba ki is o? Ki ez a Marc-Antoine Charpenter? Almelkodva olvastam milyen komoly -nagy komponista volt - tobbek kzoott neki is volt egy orfeusz darabja / Orfeusz alaszall cimmel/  Ez a nagyon is ismert Rondo az Europai Radio szignalja, meg gondolom sokszor lehet egyebkent is hallani / a net biografiaja  szerint a Te Deum c. muvenek a "prelud"-je/

     

    Ennyi mindent tanultam rovid par perc alatt, Panka jovoltabol /azaz a tiedbol/

     

    De otthon nem tudnam az orgonajatekot meghallgatni...csak nezni!!

     

    előzmény:
    Tsancsa (10578)
    2009-01-28  19:55
  19. 2009. január 29. 13:0710583.

    Aranyosak vagytok!

     

    Ha nem is írok be naponta, mindennap gondolok Rátok. Domingora kevesebbet, inkább Rátok!

     

    Ha nem látom véletlenül a tévében a müsor reklámozását, akkor nem is tudom, hogy Domingo énekel benne, a hülye tévéújságom megint nem írta be a szereplök közé, fontosabb volt nekik Chaplin lánya és unokája, meg Enya. Különben sem nézzük soha ennek a nönek a müsorait. Vasárnap megpróbálom feltölteni Nektek, de lehet, hogy valaki már gyorsabb lesz.

     

    Már beprogramoztam a videót, ma elutazunk ugyanis, majd utána küldöm mailben a beszámolót.

     

    Kellemes hétvégét Mindenkinek!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. január 28. 21:5310582.

    HURRÁ!!!!

    Kis vigasz, hogy legalább Felétek folyamatosan ébren tarthatják lelkesedésüket a Legszebb-hang rajongói!

    Előre is köszönjük, igazán sokat köszönhetünk Neked!

    Már megint csak örülhetünk annak, hogy törődsz velünk:

    Ancsa 

    előzmény:
    alchri (10579)
    2009-01-28  19:56
  21. 2009. január 28. 20:3110581.
    Csúcs vagy Erika!
    előzmény:
    alchri (10580)
    2009-01-28  19:58
  22. 2009. január 28. 19:5810580.

    De, élö müsor állitólag, Salzburgból.

     

    Puszi!

    előzmény:
    alchri (10579)
    2009-01-28  19:56
  23. 2009. január 28. 19:5610579.

    Ancsám, szombaton este Domingo énekel a ZDF-en, beállítom a videómat, mert nem leszünk itthon.

     

    EBBEN a müsorban énekel abból a cd-böl, amiröl a múltkor írtam.Nem hiszem, hogy élö adás.

     

    Szép estét Mindenkinek!

    előzmény:
    Tsancsa (10577)
    2009-01-28  19:43
  24. 2009. január 28. 19:5510578.

    A videó csak a napközbeni címedről érkezett vissza, a másikról nem. Reméltem, hogy valamennyit legalább megtudsz nézni belőle!

     

     

     

    Katóka!

    Hát hangszóró nélkül, hogy tudsz zenét hallgatni??? nem lehet egy valami egyszerű darabot hozzácsatlakoztatni?

    Bár jobb lenne ha befognám ezen a téren éppen én élek mostanság nagyon takarékon, de zene nélkül??? az nagyon rossz!

    Jelen pillanatban ugyan -de már csak picikét kell bírni- látni ha már nem láthatom a Legek-legjét, legalább elcsipegetek egy-egy szép áriát itt a gépnél, aztán megyek és kitartóan gyártom a kötött sitykákat.

     

     

     

    Ma emlegettünk éppen! Délután egy rövid időre megállt a távirányító a MEZZO-n :o)) na és ki énekelt éppen???? hát persze hogy Ben Hepner !!!  

     

     

     

     

    További szép estét Mindenkinek!

    Ancsa

    előzmény:
    MPiggy (10575)
    2009-01-28  18:01
  25. 2009. január 28. 19:4310577.

    :o))

    Panka kedvenc zenéi? hát az van több is, de a legtutibb befutó a Pingloo-Papa-Pinguin :o)) de ezeket is szívesen nézi, aztán az az elvetemült nagyanyja szép óvatosan kattintgat más stílusok felé .... soha nem lehet elég korán kezdeni igaz?

     Ezzel a Jacobsen-fiúval ennél a Chopin-nokturnnél nem lehet betelni igaz?ha ezt hallgatom, TUDOM HALLANI!!!!! abból a bizonyos Gyertyák csonkig égnek... előadásból Agárdi és Avar hangját .... gyönyörű nem?

     

     

     

     

    Nagyon szeretjük Varnust szóban és orgonán ..... Panka pedig kííííválóan tud ringatózni például erre ... 

     

     

     

     

    Arról már nem is beszélve ugyebár, hogy a gyerek szépérzékének fejlődését legalább annyira kell segíteni, mint egyéb más területeken :o))))))

    előzmény:
    MPiggy (10574)
    2009-01-28  17:57
  26. 2009. január 28. 19:0910576.

    Igen! egyébként ha lesz időd elolvasni a teljes cikket, akkor ott feketén-fehéren leírták, hogy ez az az ária, ahol a díva hatalmas, kitörő, hosszatartó ünneplésben szokott részesülni .... pont Natalie Dessayt említik példaként.

     

     

     

     

    Te Kata!

    Nem szinkronban vannak ezek az előadások? mert mi jövő szombaton megyünk a Lammermoori-MET-vetítésre. Nektek nem akkor lesz?

    előzmény:
    MPiggy (10573)
    2009-01-28  17:55
  27. 2009. január 28. 18:0110575.

    Sanos nincs , csak egyszem drot letezik a klaviatura es a szamitogep osszekapcsolasar.

    kellene kulon hangszoro /eddig nem kellett!! a gepben BENNE van!/ szoval a klaviatura a hibas, neki hibadzik az a ket gombja - amiken nem is betuk, hanem kis hangszoro-fej abra volt.  Volt...volt...de mar nincs!

    A video neked visszament?? Erdekes. En is kaptam egy kis maradvanyt, ami lefagyasztotta az egesz hobelevancot...Maskor is jartam mar igy videos kuldemenyekkel....

    előzmény:
    Tsancsa (10566)
    2009-01-27  21:45
  28. 2009. január 28. 17:5710574.
    Jo izlese van- Agnes annak idejen Rolling stones szamokat hallgatott az apjaval- azaz tol. Mert hogy o enekelgette  a szegeny gyerek fulibe....!
    előzmény:
    Tsancsa (10570)
    2009-01-27  22:12
  29. 2009. január 28. 17:5510573.
    Nahat! remelem ket het alatt osszeszedi magat a "vilaghiru diva!"ha jol emlekszem tavaly Natalie Dessay jatszotta fergteges sikerrel...
    előzmény:
    Tsancsa (10572)
    2009-01-28  13:38
  30. 2009. január 28. 13:3810572.

    Húúúhhhh!

    ez minket is érint!

    "A záró magas eszt sem énekelte ki hibátlanul a világhírű díva ..... Donizetti híres operájában Lammermoori Lucia .....

    Az AP szerint Netrebko egyszerűen nem bírta hanggal, a megszokott díszítő elemek jórészét elhagyta és a záró magas eszt sem énekelte ki hibátlanul - így az áriát csak langyos taps fogadta .... "

     

     

    A teljes cikket feltettem a gportálra >> www.gportal.hu/komolyzenekedvelok ezzel a fotóval keressétek>>

    Elhúzok, mert az nlc már megint önállósította magát, csak azokat a betűket és akkor írja le, amiket akar .... rohadt lassú is!

    Még próbálok zenével visszajönni!

    előzmény:
    MPiggy (10562)
    2009-01-25  05:31
  31. 2009. január 28. 12:5010571.

    Szomorú vagyok és most kezdek aggódni a nyári magyarországi OPERÁLIA-versenyért, a valóban a zenéről, a hangról, az operáról szóló versenyért  ..... és nagyon-nagyon azért az emberért, aki a nyári szép napok élményteli hangulata után elhozza hozzánk a "világot" ....

     

     

     

     

    " .... Meghalt Tasnádi Péter, az MSZP országgyűlési képviselője, Pécs polgármestere. .... "

     

     

     

     

    Akit érdekel, a teljes cikket elolvashatja a www.gportal.hu/komolyzenekedvelok portálon .... 

     

     

     

     

    Arra kérlek Benneteket, hogy e hírt olvasva álljunk meg egy percre és hajtsunk fejet annak az embernek a tiszteletére, aki a legsúlyosabb betegséggel való küzdelem közben is mindent megtett azért, hogy mi ezen a nyáron azokat a csodás órákat eltölthettük Pécsen közös kedvencünket hallgatva!

    Egy gondolat erejéig kívánjunk békét és nyugalmat annak az embernek, akinek hozzáállása, kitartó szervezése -ha nem torpedózzák meg nélküle!- folytán talán az idén is idehaza köszönthetjük PLACIDO DOMINGOT és néhány napra nálunk lesz a világ operakedvelőinek színe-java .... 

    A nyári koncert nélkül soha eszembe nem jut megjegyezni Tasnádi Péter nevét .... de a nyári koncert UTÁN amíg élek emlékezni fogok Tasnádi Péter nevére!! 

     

     

     

     

    Sírni lenne kedvem! miért a jók mennek el???? soha nem fogom megérteni!!

    Ancsa

    előzmény:
    moty (10542)
    2009-01-21  15:13
  32. 2009. január 27. 22:1210570.

    Bocsi!

    de udvariatlan vagyok! hát a Domingo rajongóknak szóló jókívánságot bezsebeltem, oszt viszonozni már elfelejtettem .... így aztán utólagosan is, de igazán boldogan teszem ide Panka eddigi leginkább szívesen hallgatott -erre aludt el már többször :o)- Domingo felvételét ... ami persze nekem is igen-igen kedves .... bár olyanra nem is emlékszem per-pillanat SEM! ami ne lenne kedves, ha a Legek-legjének hangján hallhatom :o))

    Csak Neked!

    ezt is tedd el, nekem már többször bevált, Panna ezt is szívesen nézi és "táncol" ezekre a dallamokra!

    Aludjatok jól, mennek kell ... "őrizd a békét" alapon :o))

    Anya

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_931851 (10567)
    2009-01-27  21:48
  33. 2009. január 27. 21:5410569.

    Hali Rokon!

    Köszönjük szépen! minden barátom és persze a magam -és Apád- nevében is Neked nyugodt, békés éjszakát kívánok, ami természetesen szorosan kapcsolódik a legszebb leány-unoka édesálmához is

    Aludjatok jól!

    öreg Szüléd :o))

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_931851 (10567)
    2009-01-27  21:48
  34. 2009. január 27. 21:5110568.

    Jó estét!

    Szia Andrea!

    Jól értelek? akkor "vevő" vagy más hangra is? van netán olyan is, akit még konkrétan szívesen hallgatsz a Maestro UTÁN!

    Akkor ha nem gond és szívesen hallgatod is, szemezgetek, lassan visszarendezem a gportálon a szülinapos-modul helyett a szokásos, vegyes-zenést is .... milyen stílus jöhet még szóba?

     

    Ancsa 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141969 (10563)
    2009-01-27  10:02
  35. Torolt_felhasznalo_931851
    Torolt_felhasznalo_931851
    2009. január 27. 21:4810567.
    Szép estét a még ébren lévő Domingo rajongóknak! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. 2009. január 27. 21:4510566.

    Szia Kata!

    Kellett a kikiapcsolódás két unokás nap után, bóklásztam a neten .... ha átnézel a gportálra, találtam egy kritikát az említett Orfeusz és Euridike előadásról.

    A klaviatúrán tudtad kapcsolni a hangszórót? Figyelj! nem lehet, hogy ennek az újnak van valami drótja, amit bekéne valahogy csatlakoztatni a gépedbe?

    Küldtem emailt, amihez csatoltam egy videót is -Jár a baba, jár...!- de sajna visszajött.

     

     

    Holnapra kis szabadnapot terveznék, holnap után megint doktorjárás .... jó lenne kicsit kóricálni, olvasgatni Domingo után nézni és közben hallgatni .....

    Írjál, hogy egyik gépeden sem érkezett meg a fenti email??

    Ancsa 

    előzmény:
    MPiggy (10562)
    2009-01-25  05:31
  37. 2009. január 27. 21:4010565.
    Ezer éve nem hallottalak
    előzmény:
    moty (10542)
    2009-01-21  15:13
  38. 2009. január 27. 21:3910564.

    Szép estét, vagy inkább már jó éjszakát????

    Bocsi! a gportált töltögetem, találtam egy olyan hírt, aminek eddigi ismereteim szerint örülni fogsz!!!!!! lépj át a gportálra és olvasd el, aztán talán sikerül még jegyet szerezned, akkor láthatod Curát és nem is kell messzire utaznod ezért :o))

    Szorítok Neked!

    Ancsa

    előzmény:
    gyuribacsi68 (10511)
    2009-01-14  19:38
  39. Torolt_felhasznalo_141969
    Torolt_felhasznalo_141969
    2009. január 27. 10:0210563.

    Szia Ancsa!

     

    Mindig örülök ha küldesz valamit , olyan jókat találsz!

    Benackova gyönyörű, mind külsőre, mind hangilag! nagyon tetszett a felvétel!

    Domingo Canio szerepében pedig szívbemarkoló, lehet hogy elfogult vagyok, sőt biztos, de ilyen átéléssel senki nem tudja énekelni ezt a szerepet!

    Ez volt az első ária amit hallottam tőle, meghatározó volt.

    Köszi!

    Andrea

    előzmény:
    Tsancsa (10561)
    2009-01-24  21:12
  40. 2009. január 25. 05:3110562.
    Csak egy pillanatra-ejfel utan. Elkepesztoen nagyszeru volt az Orfeusz es Euridice delutani oprea eloadasa. majd holnap hosszasabban elmeselem-ha akarod, ha nem! bar delelottre a gyerekek idehivtak Kicsi Simon legjobb baratjat es szuleit reggelire meg jatszani, jo de ki fogja oket etteni? hazerkezes utan meg gyorsan elokeszitettem ezt-azt, most alvas kov. Ja, azt meg nem panaszoltam, miota uj klaviaturam van teljesen suket a gepem itthon, azelott a regin volt a hangszoro bakapcsolo billentyuje- ezen meg nyoma sincs ilyesminek!! Olcso husnak??? Illetve mert mas marka, foltehetoen azert. most megyek, Fiuka itt szuszog a sarokban, nem akarom folebreszteni. Ahogy ismerem hajnali hatkor kukorekolni fog. Aranyosan nez ki, delutan lenyirtak vallig ero furtjeit!! Mar Agnes is megelegelte, hogy mindenki kislanynak nezte...
    előzmény:
    Tsancsa (10557)
    2009-01-24  15:02
  41. 2009. január 24. 21:1210561.

    Szia Andrea!

     

     

     

    Van kedved zenét hallgatni?? ha nem is ma este, de talán mikor megtalálod ezt a pár sort, akkor lesz!

     

    "Meghívlak", Rád még nem öntöttem Benackovától az elfogultságomból eddig, d emost pótolom jó??? kibírod? 

     

     

     

     

    Emlékezve a leveledre, ha ez megtetszene, itt gyakorlatilag összetudod rakni a teljes Mefistofele-t! érdemes! és itt is Benackova .....

     

     

    Én ezen a felvételen láttam először a Canio szerepében Domingot .... Jutkával !!! figyeld azt az utolsó pár pillanatot 3,02-től .... JAJJJ!

     

    További szép estét Mindenkinek!

    Ancsa

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141969 (10535)
    2009-01-20  13:10
  42. 2009. január 24. 20:5710560.

    Erika!

     

     

     

    Hiányozni fogsz ám! jó lenne megint együtt .... lehet.....ne ????

    előzmény:
    alchri (10548)
    2009-01-21  20:31
  43. 2009. január 24. 20:5410559.

    Szép estét!

     

     

     

     

    Egy igazán szép este! a szemem sarkából látom "Az első lovag" c. filmben Sean Conneryt és Richard Geret .... nem semmi .... a fülemben pedig Domingo énekel :o)) néha nekem is lehet mázlim igaz?

     

     

     

    Újra megpróbálom amit délután az nlc már nem engedett! Benackova hangját ideteszem a Faust fináléjában .... szerintem nagyon szép zene és a HANG! .... most is! vagy Vele is elfogult vagyok???

     

     

     

     

    Mához két hétre ilyenkor már .... el se merem hinni, hogy a nyár után végre megint megyünk!!!!

     

     

     

     

    Mához 5 hétre pedig ..... ÓÓÓ meg is kell azt érni, de én nagyon szeretném! Veletek megint !

    előzmény:
    sangrila (10549)
    2009-01-21  20:56
  44. 2009. január 24. 15:2610558.

    Hát sajna a jószándék kevés, sehogyse adja ki a kis "beillesztés" ablakot.

    Pedig a Faust fináléját hallgattam végig, persze Benackovával :o))) de nagyon szép! majd elteszem a youtube-on a magam listájára, és ha megszelidül az nlc, visszaadja a kisablakot, azért felteszem Nektek!

    Ancsa

    előzmény:
    MPiggy (10556)
    2009-01-22  02:19
  45. 2009. január 24. 15:0210557.

    Sziasztok!

    Szép, tavaszias szombat délutánt a januári hidegben!

     

     

     

    Szia Tinka!

    Hát gondolom Nálatok még javában tombol a tél, itt hétágra süt a nap, tényleg tiszta tavaszi hangulata van az embernek .... egészen addig, amíg el nem olvassa a neten, hogy jövő héten visszatér a tél keményebbik formájában .... brrr! nem szeretem!

     

     

     

     

    VAO! ez aztán a csemege!

     

     

     

    Visszatérsz? akkor ez azt is jelenti, hogy elmeséled mit hallgatsz a rádióban? vagy a műsor még mindig csapnivaló??

    Ma reggel felemelő konyhaszolgálatom közben hallgattam, hogy Csajkovszkij zongoraműveit az Ő korában mennyire nem játszották, nem kedvelték .... sajnos azt a részét nem hallottam, mikor elmagyarázták miért is??? azt hittem rosszul hallok, mikor Csajkovszkijjal kapcsolatban egy "Évszakok" c. ciklust? sorozatot? említettek. Ennek egy tételét le is adták.

     

     

     

    Aztán amikor egy énekhangjáról elismert, de később karmesterként is világhírről kezdtek beszélni, igencsak szétfutott szerénynek nem mondható vigyorral hangosítottam fel a rádiót .... azt hittem, NA VÉGRE!!! ...... aztán lehangolódtam, ugyanis az említett híresség -akinek a műsort szentelték- Ditrich-Fischer Diskau .... és nem AZ!!! akire én vártam/vágytam!

     

     

     

    Aztán végighallgattam a "világhírű Metropoliten operaház" világszínvonalú szombat esti előadásainak Bartók rádióban való közvetítéséről a beharangozót .... de ott sem említették azt az egy nevet, amire olynagyon vártam!

    Így marad a CD, meg a youtube!

     

    A HANG!!! az igen, az ŐŐŐ! de kép?? az roppant más, mint amilyennek megszoktuk nem?

     

     

     

     

    Hát így mindjárt már a hangulatom! :o)) nézzétek csak milyen szépen gyarapodik a számomra olykedves G.Benackova oldala is??? de jó hallgatni!!!!

    No igen! azzzzéé van ám a hangja mellett szépérzéke is igaz??

     

    Benackova oldala igazából Doknagyinak lenne telitalálat .... ha még járna erre .... Mefistole,    a Faust ..... http://www.youtube.com/watch?v=FyzjAlRMbP8  ----- ---------   a fenébe!!!!!! nem enged több linket !!!! no de minnyá teszem másképpp!

     

     

     

    Kellemes zene, de mit keres ez Domingo oldalán????????????

     

     

    Mindenkinek szép, vidám hétvégét kívánok:

    Ancsa 

    előzmény:
    MPiggy (10556)
    2009-01-22  02:19
  46. 2009. január 22. 02:1910556.
    Haliho es haho! haat ha belegondolok....en sem kaptam mostaban "reggeli" levelket!!! te erted ezt??? De holnap talan raerek, bepotolom. Folhagyok egyeb fura-majdnem poltikai-de megse -topikok olvasasaval es az azzal jaro bosszankodassal, igerem. Jobb, ha maradok a kaptafanal, azaz mindazon szep es nemes es nagyszeru dolgoknal amivel erdemes idot tolteni- zenehallgatas, beszelgetes. Joejszakat mindenkinek! Kinn teljes a tel; feher, jeges...kerlelhetetlen....
    előzmény:
    Tsancsa (10544)
    2009-01-21  19:37
  47. 2009. január 21. 22:1510555.
    Ezt látnotok kell! ilyen fotó igen-igen ritka szimpatikus, sármos kedvencünkről igaz? >>>>>>>
    előzmény:
    moty (10542)
    2009-01-21  15:13
  48. 2009. január 21. 22:1210554.

    OKÉ! későn érő típus vagyok!

    Köszönöm, elolvastam! :o)) érdekes! Villazon neve is szerepel a cikkben????? vajon hogy siklott át a szemem ezen??? ki érti ezt?! én csak Domingo nevét, a Maravilla kezdő szavait ..... és persze a fotót láttam >>>>>>>>>>

     

     

    Köszi és bocsi!

    előzmény:
    sangrila (10549)
    2009-01-21  20:56
  49. 2009. január 21. 22:0710553.

    Szia Judít!

    De jó hogy Te is befutottál! olvastad, az angol cikket? tudsz segíteni? csak annyit mint régebben, hogy összefoglalva miről van szó. Mi lesz 2009. július 30-án, vagy március 7-én?? miért szerepel a cikkben a Maravilla első néhány szava???? zarzuela-koncertre tippelek, lehet?

     

     

     

     

    Köszi előre is:

    Ancsa

    előzmény:
    sangrila (10549)
    2009-01-21  20:56
  50. 2009. január 21. 22:0410552.

    Húúúú!

    Köszi, ezt eltettem a saját gyűjteményembe a youtube-on :o))

     

     

     

     

     

    Tudod, hogy a Parasztbecsület, egyáltalán Mascagni zenéje .... számomra mind-mind Hozzád kapcsolódik? Te jutsz eszembe róla?

     

     

     

     

    Jó éjszakát mindenkinek a gportálon szépen alakul a látogatottság, bár az idén nem fogunk csúcsot dönteni. Előbb kellett volna indítanom, de az az igazság, hogy a lelkesedésem változatlan, a gondolataimban napok óta ott volt, hogy nagyon közeleg ..... csak nem úgy alakult az időm és az erőnlétem .... sajnálom!

    2007-ben 69-en, 2008-ban a két nap alatt 103-an voltunk Domingot "köszönteni" .... most (22,05) 54.nél járunk. 

    előzmény:
    alchri (10548)
    2009-01-21  20:31

Címlap

top