Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

TÁRSALGÓ

nótafa
Létrehozva: 2008. február 28. 11:28

  Lépj be bátran: az "ajtó" nyitva áll!

Egyforma érdeklődési körű emberek találjunk egymásra és hozzunk létre egy olyan közösséget, ahová mindenki szívesen tér be egy könnyű kis beszélgetésre.

Egyedül vagy? Társaságra vágysz, olyan emberekre, akik szeretnek beszélni örömeikről, bánatukról, gyerekekről, unokákról, zenéről, versekről, képekről, kiskertről, kirándulásról, sütés-főzésről, ünnepekről, hétköznaporól ?-tehát bármiről????

Itt a helyed!  Gyere bátran és csak úgy: B E S Z É L G E S S Ü N K

 A kedves vendégeknek: kávé, tea, egy kis nasi, és virág!

  1. 2008. március 11. 19:1776.

    Szia !

    Vigyázz magadra, ne úgy mint az Anyu, aki emel is hajol is...

     A mi kutyánk is németjuhász keverék

     Minden jót kívánok !

    előzmény:
    nótafa (75)
    2008-03-11  19:13
  2. 2008. március 11. 19:1375.

    Szia!

    Nagyon rövid időre ugrottam csak be, és majd ritkán leszek, a szemorvos eltiltott a gép elől.

    Ma nagyon megijesztett,  valamilyen értékem magas, most egyenlőre Viscosa szemcseppet kell csepegtetnem egy hétig, akkor megyek vissza Látótér vizsgálatra, ápr. 1-én pedig Tensio kontrollra. 

    A kutyánk nem fajtiszta, de Német juhász.

    Ki tudja, nincs-e köztük valami rokonság.

    Anyukádnak javulást, biztos tudja mennyit szabad dolgoznia,ne hajoljon, ne emeljen, és minél előbb gyógyuljon.

     

    További kellemes estét, és majd Jó éjszakát. 

    előzmény:
    naros (74)
    2008-03-11  08:12
  3. 2008. március 11. 08:1274.

    Jó reggelt, szép napot !

     

    Itt is borúlt időre ébredtünk.

     

    Sokkal  jobban sikerűlt most  az Anyu zteme , mint a múltkor.  Azonnal látott, nem úgy mint   az előzőnél.

    Bosszankodom, mert nem pihen, hanem takarít!

     

    Hogy lehet egy felnőttet jobb belátásra bírni, komolyan  mondom

    rosszabb mint egy kisgyerek!

     

    Cilike! Lehet, hogy rokonok a kutyáink? Nagyon hasonlítanak egymásra....  

    előzmény:
    nótafa (73)
    2008-03-11  06:52
  4. 2008. március 11. 06:5273.

    Jó reggelt!

     

    Felhős, borult nálunk a reggel, 10 fok a hőmérséklet, nagyon esőre álló idő van.

    Pedig nem kellene, nekem legalábbis, délelőtt ablakot akartam pucolni, délután szemészetre megyek.

    Remélem javul anyukád szeme?

    A mi kutyánk meg mindent kikapar, különösen a hagymás virágokat, a menyem tavaly hároszor ültette el a kardvirág hagymákat, de nem maradtak meg, mert a végén össze is rágta őket.

     

    Kellemes, szép napot kivánok mindenkinek! 

     

    előzmény:
    naros (72)
    2008-03-10  16:52
  5. 2008. március 10. 16:5272.

    Szia Cili!

     

    Látom nagyon jó volt a hangulat!!

     

     A mi kertünkben csak petrezselymet ültetünk, mert a többit kitapossa a kutya. Jó látni a képeket ! Holnap unokázom , nem tudok a gyererkekhez menni, mert csepegtetnem kell az Anyunak.

    előzmény:
    nótafa (71)
    2008-03-10  14:21
  6. 2008. március 10. 14:2171.

    Szerencsére nálunk is maradt a jó idő, két program ruhám szárad az udvaron.

    Három órára megyek a Klubba, mire hazajövök, remélem meg is száradnak.

     

    Küldök képet a Nőnapi buliból, a kék felsős vagyok én: 

     

    Nekünk nincs kertünk, sajnos, illetve van, csak nem ültetünk semmit, füvesítve van, pedig jó lenne friss zöldség, de senki nem tudja művelni.

    előzmény:
    naros (70)
    2008-03-10  12:16
  7. 2008. március 10. 12:1670.

    Szép napot !

     

     

    Itt is süt a nap, voltam a piacon spenót lesz vacsorára.

     

    Ahányszor  kinézek az ablakon , szemmel láthatóan nagyobbak és duzzadtabbak a  rügyek .

     

    A héten elvetem a petrezselymet.

     

     

     

     

     

    előzmény:
    nótafa (69)
    2008-03-10  07:53
  8. 2008. március 10. 07:5369.

    Szép Jóreggelt!

     

    Ragyogóan süt a nap, szép tavaszi reggelre ébredtem, remélem ilyen is marad.

    Túl vagyunk a tegnapi bolond napon, nem szeretem a politikát, különösen nem ezt a veszekedős fajtát, azért elmentem szavazni.

    Kiváncsi leszek kinek lesz jobb, ki jár rosszabbul, én mindenesetre már az elmúlt két hónapban egy félévnyi vizitdíjat kifizettem, annyiféle vizsgálaton voltam és volt olyan, ahol először a vizsgálatért, utána akkor is kellett fizetni, mikor az eredményért mentem.

    Jó lenne, ha már áprilistól eltörölnék,akkor megyek három hetes rehabilitációs kezelésre és az bizony hatezer Ft,ha marad a napidíj.

    Na majd meglátjuk mit hoz a holnap!

     

    - Hogy szeretek-e énekelni, azt kérdezted Évikém? Igen! Óvónő voltam X évig, ott is sokat énekeltem, most pedig a Nyugdíjas klub énekkarát vezetem és magam is énekelek a kórusban.

     

    A fordított bundás hús receptjét szívesen leírom, ha kéred.

     

    Örülök, hogy vallásos vagy, én is hivő katolikus vagyok, de sajnos gerinc és izületi panaszaim miatt egy misét nehezen tudok végig ülni, ezért csak a nagyobb ünnepeken tudok elmenni, most a Húsvéti feltámadásra bizosan elmegyek, és a szép, tartalmas szentbeszédtől én is fel szoktam töltődni.

     

    Legyen kellemes napotok és hetetek.

     

     

     

    előzmény:
    vorii (68)
    2008-03-09  21:53
  9. 2008. március 9. 21:5368.
    Igen, élmény számba ment a mai szentmise. Bő másfél órás volt, és elég hosszú a sztbeszéd, de sok szép gondolattal a tarsolyunkban jöttünk ki
    előzmény:
    naros (67)
    2008-03-09  21:46
  10. 2008. március 9. 21:4667.

    Szia !

    Kemény naturalista darabot láthattál, ahogy olvasom.

     Engem  a pillanatnyi lelkiállapotom is befolyásol.

    Sajnos nem vagyok   mindig  befogadó.

    Csaba atyát ismerem.Kápolnánk közössége látta vendégül őket, mikor Pesten jártak.

    Elkötelezett, hiteles embernek láttam, remélem  ma is az.

    előzmény:
    vorii (66)
    2008-03-09  20:30
  11. 2008. március 9. 20:3066.

    Szió Lányok!

     

    Elég sűrű volt ez a hétvégém, bocs, hogy nem jöttem...

     

    Visszatérvea színházhoz nem az előadás volt rossz, - a színészek nagyon jók voltak - a rendezésről már vitatkoznék... de leginkább a darab maga    Íme:

     

    http://www.muvesz-vilag.hu/szinhaz/hirek/8069

     

    Az osztálytársasdi jól sikerült. Több, mint 4 órán át beszélgettünk

     

    Ma délelőtt pedig abban az élményben volt részem, hogy a templomban Bőjte Csaba atya misézett és hát a szentbeszéd... hát az aztán  Valami volt!!!!   Gondolom, ismeritek őt újságból, tvből...

     

    Remélem jól telt a hétvégétek! "Találkozunk" holnap 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2008. március 9. 13:5765.

    Szia Cili!

    Nálunk hagymaleves  rántottcsirke, törtkrumpli, gyümőlcsköret volt az ebéd. Most csak a lányom jött, jövő héten lesz   "nagy családi tülekedés".

    Itt változékony az  idő .

    Szívesen énekelsz? A nick neved miatt jutott

    eszembe, hogy megkérdezzem. Az is érdekelne, hogy milyen az a fordított bunda? Sok új receptet tanultam már itt a fórumon.

    Bükre járunk, több mint húsz éve, innen ismerős a településetek neve.

    előzmény:
    nótafa (64)
    2008-03-09  11:08
  13. 2008. március 9. 11:0864.

    Sziasztok Lányok!

    Igen Ágikám, nagyon jól éreztük magunkat, fényképeztem, csak valami baj van a gépemmel, mert nem engedi feltenni a képeket.

     

    Roston sült pulykamellet ettem, saláta-ágyon, a többiek rántott velőt, vagy Párizsit, Budapest szelettel és vegyes körettel.

    Új zenész van a Csárdában, nem a cigányok, egész tűrhetően játszott, még táncoltunk is, éjfélkor értem haza.

     

    Vivikém még ma is nálunk van, csak most elugrottak Győrbe az Árkádba, Péter fiamnak cipőt venni.

     

    Az ebédem fő, Húsleves lesz, Csirkepaprikás és Gombás szelet fordított bundában, risz és hasáb krumpli.

     

    Csak este leszek ismét, mert ha megjöttek, ebéd után, újra a Vivié a gép, 6 óra körül visszük haza.

     

    Bükön van nyaralótok? Tényleg? Szoktunk menni, de csak egy- egy napra busszal, vagy kocsival. 

     

     

    Jó étvágyat az ebédhez és kellemes vasárnap délutánt mindenkinek. 

     

    előzmény:
    naros (63)
    2008-03-09  07:56
  14. 2008. március 9. 07:5663.

    Sziasztok !

     

    Bizonyára mindketten jól éreztétek magatokat tegnap !

    Itt nem sok minden történt, várom, hogy ma szép idő legyen.

    Cilike! Bükre menet látom a táblátokat!

    Kellemes vasárnapot mindnyájatonak!

     

     

     

    előzmény:
    nótafa (62)
    2008-03-08  08:36
  15. 2008. március 8. 08:3662.

    Jó reggelt Lányok!

    Nálunk is esik az eső és nekem indulnom kell fodrászhoz,  mert este Nőnapozni megyünk a Nyugdijas klubbal.

    Csak nem Lipóton?, vagy másfele?

    Nem sokat férek ma gépközelbe, megjött az este az unokám és átengedem neki.

    Nagyon jól érezték magukat Márkkal az este, fél 11-ig hancúroztak, most reggeliznek.

     

    Szép napot, Jó Nőnapozást kivánok Nektek!

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    naros (61)
    2008-03-08  07:49
  16. 2008. március 8. 07:4961.

    Sziasztok !

    Cilike! 

    Azt írtam a privibe, hogy gyakran látom a falutokat jelző táblát, mert arra van a nyaralónk. Azt is írtam hogy három  fiam  és egy  lányom van.

    78,79, 81, 92, a születési  idejük. 

    Itt esik az eső.

    Nekem moziban volt hasonlóan fárasztó élményem, nagyon hosszú

    tud lenni egy rossz előadás !! 

    előzmény:
    nótafa (59)
    2008-03-07  18:21
  17. 2008. március 7. 22:3960.

    Szió Lányok!

     

    Most értem haza színházból, kicsit el is vagyok fáradva... Hmm, hát a darab fárasztott ki leginkább.

     

    Minden esetre mostanában próbálok szervezni minden féle programokat magamnak, mert nem jó itthon egyedül a 4 fal közt.

     

    Holnap meg az egykori gimis osztálytársnőimmel találkozom. Nagyon várom már.

     

    Nem baj, ha nem "fedésben" vagyunk itt, attól még megírhatjuk a dolgokat aztán majd jön a válasz

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2008. március 7. 18:2159.

    Sziasztok!

    Nem Ágikám, nem kaptam meg, mikor először írtad, akkor is megnéztem és most is, nincs új üzenete -azt írja és meg is néztem tényleg nincs.

    Ma nálam is ittlesz mindjárt az egyik lányunokám, kiskamasz,13 éves Vivien.

    A második fiam első házasságából való és az anyukájával él, de kéthetente az apjáé,viszont az apja nem ér haza (ő is kamionos) - és felhívott délután, hogy jöhet-e hozzánk. Naná, hogy jöhet, ezt tudja ő is, de azért megkérdezte az anyja is - vele is ugyanúgy tartom a kapcsolatot, mintha még együtt lennének - és  Péter fiamék most mentek el érte, egy-pár faluval odébb laknak. Hat éves koráig itt éltek ők is, együtt nőttek Márkkal és úgy szeretik egymást, mintha testvérek lennének sőt, a Márk anyukáját, a másik menyemet, jobban szereti, mint a saját anyját.

    Holnap este Nőnapi buliba készülünk, ők meg Márkkal és Péterrel itthon bulizhatnak.

    Jó unokázást neked is! 

                   
     

     

    előzmény:
    naros (58)
    2008-03-07  14:58
  19. 2008. március 7. 14:5858.

    A  Vágótól lehet tanulni valóban, !

    Felébredt az unokám,itt járt a lányom és véletlenül leejtett valamit, a nagy zörejtől felébredt és most nyűgösebb a kislány .

    Cili megkaptad a privimet? 

    előzmény:
    nótafa (56)
    2008-03-07  14:38
  20. 2008. március 7. 14:5357.
    Nem néztem a milliost mostanában, a férjem megunta , így aztán meccset nézünk míg vacsorázunk, mert eléggé el nem ítélhető módon a konyhában is van TV. Fotbaloznak  vagy négy csatornán, ilyenkor megyek a másik készülékhez és nincs vita. Igazán a  dokumentum filmeket kedvelem, bár sokszor eszembe jut, hogy azokat is manipulálhatják.
    előzmény:
    vorii (55)
    2008-03-07  13:15
  21. 2008. március 7. 14:3856.

    Szia!

    Nagyon aranyos az unokád, gratulálok, ügyesen feltette a sapiját, és annak is örülök, hogy jelentkeztél. Tegnap én sem voltam, mert nem volt internet, de mára szerencsére rendesen mükszik.

     

    Ági,Évi! Az összes műsort, amit a Vágó vezet, imádom- én nagyon szeretem, legyen az akármilyen vetélkedő, a Milliomos az én gépemen is fenn van, szeretek vele játszani, nagyon jó kérdések vannak és szerintem sokat lehet belőle tanulni.

    Balázst is kedvelem, ill. azokat a  kvíz műsorokat is, amiket ő vezet.

    Nem vagyok egy nagy TV rajongó, de a vetélkedőket, szivesen megnézem, azokat is amikben sztárt-keresnek,- néha bosszankodok, de van amiben egyet is értek velük.

    Egyetlen sorozat van, amit nézek, a Barátok közt, ill. a jövő héten folytatják a Vészhelyzetet.

    Nem süt a nap, de nincs hideg, a ruháim mindjárt megszáradnak, megyek megnézni őket.

    További kellemes délutánt mindenkinek. 

     

     

     

     

    előzmény:
    Kispösze (52)
    2008-03-07  10:55
  22. 2008. március 7. 13:1555.

    A múlt hónapban nem láttad  a Milliomost? Új szabályok is vannak és egész jó volt... Most úgy csinálják, hogy 1 hónap Milliomos, 1 hónap Széf  - felváltva.

    Annyira bele tudtam habarodni a kvízjátékokba, hogy itt a neten is szoktam játszani

    előzmény:
    naros (54)
    2008-03-07  12:17
  23. 2008. március 7. 12:1754.

    Helló !

     

    Igazad lehet , nem vagyok egy

    nagy kvíz szakértő, a Legyen

    ön is-t néztük egy időben, de a végén már idegesítően  gyengék voltak a játékosok...

     Ősszel voltam osztálytalálkozón, jó kis program, elgondolkodtam, hova lett az a sok-sok év?

    előzmény:
    vorii (53)
    2008-03-07  11:54
  24. 2008. március 7. 11:5453.

    Szió Lányok!

     

    Tegnap nem voltam, vendégségben jártam. (Az idén érettségi -osztály találkozót szervezünk, és ahhoz kezdtünk hozzá.)

     

    A kvízjátékok nálam is nagy kedvencek, (a SZÉF = Balázs... , de a Pókerarc miatt keverhetett meg valakit, azt ők ketten - Vágóval - vezették)

     

    Láttam a 2 kereskedelmi tv étkezős-valóságshow-jából is (nekem inkább tűnik versenynek) ha nem olyan korán lenne, és nem egyszerre , akkor egészen érdekes lehetne. Így általában kihagyom.

     

    Mindenkinek, akinek nincs- EGÉSZSÉGBEN GYARAPODÁST !!!!

     

     

    É.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2008. március 7. 10:5552.

    Szia Cili!

    Örülök hogy olvashatlak. Ugye jól vagy!!!!

    Borongós szomorú időnk van.........egész hétvégén unokázom, majd csak vasárnap megy haza a drágám.

    Pussz mindenkinek Marcsi 

    2 hete készült, a sapkát ő akarta feltenni........sikerült is  .....íme 

    előzmény:
    nótafa (50)
    2008-03-07  07:20

Címlap

top