Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2021. május 6. 05:0580101.

    Klára Nem csináltam semmit . Kimaradt az internet1-2percre és minden eltűnt    Csak arról írtam, hogyan váltottam ár lassan fokozatosan a világos vidám színekről a mostani mályva színre . Mos szeretem , pedig utáltam , mert a formalin ban tartott hullák színei ilyenek

    előzmény:
    klára* (80099)
    2021-05-04  14:20
  2. 2021. május 5. 10:0680100.

    Klárám, az égetés önmagában is problémás lehet, mert a kemence belső tere sem egyenletes hőjű.(Az én új villanytűzhelyem hátsó fertálya is hamarabb pirít  .) Ez már okozhat árnyalatnyi eltérést. Ennél hamarabb is el lehet szúrni, ha a mázalkotók között van olyan fém vegyület, ami egyes színező anyagokkal valami kémiai folyamatba lép, (művészek előszeretettel használják, de iparban már selejt!). Van, ahol meg épp a kellő szín csak pl. Zn jelenlétében fejlődik ki! Akkor még a mázréteg vastagságáról, szemcseméret finomságáról  nem is beszéltünk. Mindez akkor is mumus, ha a kevésbé tanult mázbemérő ember, nem csak lapátolja a hozzávalókat, hanem pontosan be is méri. 


    A kerámia termék "jósága" pedig a színen kívül még mi minden tulajdonságban mérhető és befolyásolható! Szép volt, rég volt. 


     

    előzmény:
    klára* (80096)
    2021-05-03  22:45
  3. 2021. május 4. 14:2080099.

      Zsuzsóka! Ne csináld már folyton ezt velünk! Nagyon rossz. 
    Amikor felszólít a fórum hogy jelentkezz be, hát jelentkezz be, aztán lapozz visszafele, megtalálod írásodat, és elküldheted újra. Hiszen mondtam már.

    előzmény:
    szizsuzsóka (80097)
    2021-05-04  06:53
  4. 2021. május 4. 08:1480098.

    Sárának az abszint szín az egyik kedvence. Régen ezt a színt én kisliba zöldnek hívtam, ja most is úgy hívom.

    előzmény:
    klára* (80096)
    2021-05-03  22:45
  5. 2021. május 4. 06:5380097.

    Hosszú írásom elszállt . Nem bánom, vivisectio  volt

    előzmény:
    klára* (80096)
    2021-05-03  22:45
  6. 2021. május 3. 22:4580096.

    zsuzsika, üvegmívesektől, keramikusoktól tudtam meg hajdan, hogy a mű végső színe a kemencében valósul meg. El sem tudtam képzelni, hogy ezzel a tulajdonsággal miképpen lehet dolgozni.
    Érdekes nagyon, amit írtál a színek és az ember kapcsolatáról. Azt tapasztalom, hogy nagyon változik a színekhez való vonzódásom.  Amit pirosnak nevezek, az korallszín. Most is jó, de már eléggé kitúrta helyéről az üdezöld, a napsárga és a halványkék. Na meg a halványrózsaszín.
    Régen azt mondták, hogy színválasztásunk energiánkkal van összefüggésben. 

    előzmény:
    Zsumi45 (80095)
    2021-05-02  18:14
  7. 2021. május 2. 18:1480095.

    Klárám, én sem szeretem megadni a banki adataimat, így sok jó online zenei élményről maradok le. Kifizetném szívesen azt az 1-2000 Ft.-ot, de még az ingyenes előadásoknál is kéri a kártya adatokat.


    A "színes könyv" a színek hatásaival, esztétikájával, bűvös erejével foglalkozik, a színdizájner szemszögéből. Munkája során a textilek, csomagolóanyagok (reklám), belső terek színdinamikájával, harmóniájával foglalkozik. Elsősorban az érzékelőre való hatás foglalkoztatja.


    Munkám során én a színeknek, mint fizikai jelenségeknek a tulajdonságaira, kémiai viselkedésükre alapoztam a színkeverést és kerámiai előállításukat. (Nem a festék hagyományos megjelenítése, hanem tűzben létrejövő színhatás volt a feladat.)  A sorozatgyártásban reprodukálni a szemmel meg nem különböztethető azonosságokat, amikor annyi mindentől függ...No és a színmérés, mint a 70-es évek új alkalmazása az iparban. (Ezekbe ástam bele magamat)


    A könyv a fentieken elméletben átsiklik egy oldalban, s az érzékelő lelki, érzelmi reakcióival foglalkozik.A színek jelentéstartalma.  Utóbbiról kevés ismeretem volt, számomra ezek részletes taglalása sok érdekességgel szolgált. Hogyan lehet befolyásolni viselkedésünket, cselekedeinket, divatot, vásárlásainkat...szabadidőnket, figyelem összpontosítást (tanulás, irodai munka). Színek a képzőművészetben. Színterápia. A színkedvelés, szimbolika rendszerek eltérőek a világ más-más tájain- mint tudjuk pl. a gyász színei...


    Biztosan újra és újra elő fogom venni.  


     


     

    előzmény:
    klára* (80090)
    2021-05-01  14:06
  8. 2021. május 2. 17:3980094.

    Zsuzsám, a nagymamámat én is korán elveszítettem, 20 éves voltam, s másfél külön töltött év után, már gyengélkedett, amikor még adatott 5 közös évünk. Nagyon megrázott látni a szenvedését, és elfogadni, hogy nincs többé. Úgy érzem nem voltam elég érett, hogy vigaszt nyújtsak, s megmutassam, mennyire szerettem. Erre csak felnőtt érzéseim döbbentettek rá, hogy mindig a távol lévő édesanyámat helyezte maga elé, sosem sajátította ki az Anya iránti szeretetemet. Felnőttként már mindig az lebegett előttem, vajon ő helyeselné-e döntéseimet. Persze azután Édesanyámmal kialakult a bennsőséges kapcsolat, de igazából az utolsó évtizedekben. Lehet, hogy csak most látom így...nehezen fogadta el, hogy nem az az agyondícsért engedelmes kislány vagyok, akinek a nagymamám láttatott. Szinte már felnőttem, amikor "megkapott". 

    előzmény:
    szizsuzsóka (80093)
    2021-05-02  10:03
  9. 2021. május 2. 10:0380093.

    Nagyon szép verset hoztál ismét Zsuzsikám. Nekem nem volt nagymamám , ez hiányzott életemből . Ezt igyekszem megadni unokáimnak, lehet, hogy most kicsit túlzott is nekik, de remélem szép emléket hagyok magam után .

    előzmény:
    Zsumi45 (80092)
    2021-05-02  09:47
  10. 2021. május 2. 09:4780092.

    VÁRNAI ZSENI - MAMA


    Halott anyámról álmodtam az éjjel,
    mióta meghalt, sokszor visszatér,
    meglátogat éjjel, ha mélyen alszom,
    bárhol vagyok, ő mindenütt elér.


    Tudom, hogy meghalt, álmomban ha látom.,
    és mégis úgy jön, mintha élne még,
    s azt is tudom, hogy ébredésem percén
    elhalványítja őt a messzeség.


    Sohasem szól, csak mosolyogva néz rám,
    mintha nem volna többé már szava,
    s csak bólogat, mikor fölsír belőlem :
    - bocsáss meg nékem, bocsáss meg, Mama!


    Sokat vétettem ellened, míg éltél,
    nehéz adósság nyomja lelkemet,
    nem tudtalak oly végtelen szeretni,
    mint te szerettél, Mama, engemet.


    Egész szívem szülötteimnek adtam,
    amint te tetted, ó, szegény Mama,
    s hidd el, majd ők ezerszer visszaadják,
    amit néked vétettem valaha.


    Te értem, én meg őérettük éltem,
    ők meg majd másért, bocsáss meg nekem,
    én is előre megbocsátom nékik,
    amit majd ők vétkeznek ellenem.
     
     
    Számomra minden éjjel Anyáknap, minden álmom vele fejeződik be.
  11. 2021. május 2. 05:1080091.

    Nekem még megvannak a régi dísztávirataim. levelezésünket viszont elégettem. 


    Megyek sütni, mert Lilla megy el, és valószínűleg csak a vizsgák után jön vissza.Covid intenzív osztályon kell dolgoznia egy hétig. Valószínűleg visszaállítják a személyes vizsgákat, mivel túl vannak az oltáson. Túl jól sikerültek a skypos vizsgák . Feltételezik a csalást . Pedig annál sokkal egyszerűbb az ok. A bezártságban élő fiatalok jobb híjján tanultak .

    előzmény:
    Zsumi45 (80089)
    2021-04-30  10:08
  12. 2021. május 1. 14:0680090.

      Biztos voltam benne, Zsuzsika, hogy e versek téged is megfogtak.
      Írtad, hogy új könyved a színekről sok meglepetéssel szolgált. Elmesélnéd?
      Le akartam tölteni az ingyenes változatot, és amikor rákattintottam, azonnal bankkártyám adatait kérte. Nem szeretem, h túl sokan turkálhatnak bankszámlámban. Ezért aztán nem írtam be.

    előzmény:
    Zsumi45 (80089)
    2021-04-30  10:08
  13. 2021. Április 30. 10:0880089.

    Igen: "ne lőjj fiam, mart én is ott leszek!" Ismerem mindkét hivatkozott versedet, Klára!


    Azt tudod, hogy ma utoljára lehet postán táviratot feladni? Már erre sincs igény, pedig milyen boldogan gyűjtögettük az esküvői gratulációkat! Az első költözéskor persze kidobtuk. Vagy máskor....

    előzmény:
    klára* (80086)
    2021-04-28  20:59
  14. 2021. Április 29. 09:1080088.

    Ma reggel őzikét videózott valaki a közelemben lévő játszótérről kivezető járdán. A face "Makkosház..."  csoportjába tette fel, felismertem a helyet, nem kamu. Szegényke átjött a töltésen, vajon hogyan talál vissza az erdőbe?

  15. 2021. Április 28. 21:0580087.

      Nagyon szépek voltak a lengyel fehér róka kucsmák. Nagyon szép lehettél benne, Zsuzsóka! Azt gondolom, hogy férjed nem szerette, ha megnéznek. Félt, hogy valaki ellop. Vajon, ha most megkérdeznéd tőle, hogy miért nem szerette, mit mondana?

    előzmény:
    szizsuzsóka (80080)
    2021-04-27  07:01
  16. 2021. Április 28. 20:5980086.

     Zsuzsika, hogy te miket tudsz előásni! Nagyon szép, emberi érzelmeket kifejező vers ez. Azért csodálkozom, mert ugyan, ki emlékszik már Gyóni Gézára? Az első világháború idején egyetlen versével aratott óriási sikert: Csak egy éjszakára küldjétek el őket! 
      Olyan nagy hatású vers volt, mint Várnai Zseni: Katonafiamnak! 

    előzmény:
    Zsumi45 (80085)
    2021-04-28  12:08
  17. 2021. Április 28. 12:0880085.

    Gyóni Géza: Májusvárás


    Didergő szívben
    Rég nem ringott dal.
    De várlak, Május,
    Tüzes napoddal. Színig a lelkem
    Kőhideg kinccsel.
    De várlak, Május,
    Jöjj, melegíts fel. Tél fagya szállott
    Mosolygó arcra.
    De várlak, Május,
    Napod olvassza. Márvány az ajk is,
    A mézes, mérges,
    De várlak, Május,
    Hogy égess, égess! Csóktalan élet
    Céltalan élet.
    De várlak, Május,
    Te csókos, téged... ...Rég kihűlt helye
    Könnyes párnámon...
    De várlak, Május,
    - Vagy csak őt várom?
    előzmény:
    klára* (80084)
    2021-04-27  18:21
  18. 2021. Április 27. 18:2180084.

      Nagyon jól választottál lakóhelyet, Zsuzsika. Minden van, ami kell. 
      Megkaptam kedves leveledet. Idejét sem tudom, mikor kaptam ilyesmit, hány tíz éve. Majd válaszolok, sajnos, nálam minden nagyon lassan megy.

    előzmény:
    Zsumi45 (80081)
    2021-04-27  09:37
  19. 2021. Április 27. 18:1880083.

      Így van, Zsuzsóka, nagyon sok minden elmarad tőlünk öregségünkben. Ebbe nem is vagyok hajlandó belegondolni, mert elkeserítene. Az emlékek maradnak. Egy egész életé, benne örömökkel, bánatokkal, mindennel.

    előzmény:
    szizsuzsóka (80080)
    2021-04-27  07:01
  20. 2021. Április 27. 18:1380082.

      Jó hosszú napokat szerkesztesz magadnak, Évike. Persze semmi sem sok, ha jó. 
      Nagyon sokat kell várnod a második oltásra. Ugye, addig vigyázol magadra, mintha semmi sem történt volna? Mármint, hogy az első oltás nemigen véd. Majd a második sem egészen. Furcsa ügy ez a covid. Sok minden kiderül még róla, amit ma még nem is sejtünk. Azt sem sejthetjük, mikorra lesz emlék ez az egész. 
      Jaj, Roger Moor nekem is kedvencem volt! Nagy divat volt akkoriban a drót angyal, sokak televízióján díszelgett. Mint a fából faragott kócsag. Akkoriban szokás volt dísztárgyat tartani a tévén, amelynek teteje lapos volt. És figyelmeztették az embereket, hogy virágvázákat virággal ne tegyenek rá, mert ha felborul és elázik a tévé, akkor tönkre megy.
      Én is a békés filmeket kedvelem. Nemcsak a gyilkolósakat nem, de a veszekedőseket sem nézem meg.

    előzmény:
    WestHill (80079)
    2021-04-27  01:02
  21. 2021. Április 27. 09:3780081.

    Klárám, sok szempontból nagyon szerencsés helyen lakom. Egyetlen hátrány, hogy a legforgalmasabb külső körút mellett és egy bevásárlóközpont közepén. A mi padunk esik a bolt bejáratához legközelebb. Sokan itt fogyasztják el étkeiket, elszívnak egy cigarettát, s hiába van karnyújtásnyira utcai szemétgyűjtő és a kapubejáróban álló hamutartó, a kertben landol minden szemetük. Sajnos egy garázskocsma a járdán terasszal, szintén van a közelben és dohánybolt...


    A lift miatt választottam a lakótelepet, mert egy belvárosi garzonra ráment volna mindkét vásárhelyi lakás ára.( Mi bizony itt a végeken, gyári alkalmazottként felényit kerestünk, mint a minisztériumi kollegák, akik szépen elrendezett íróasztaluk mellett épp manikűröztek, amikor órákat bumlizva rapportra mentünk hozzájuk...) 


    Vannak a környékünkön nagyon szép rendezett előkertek, főleg picit távolabb, a sétautam mentén. Ott 5 szintesek a panelek, sok kis tér közöttük, de egyikben sincs lift. Még ez előtt a hosszú "szalag" előtt is, ahol 20 db liftes lépcsőház, 600 lakás (!) van egy végtében. 


    Nem csüggedek, mert miután kiszabadítottam a gazból, előbújt sok rég odaültetett lilom, és más évelők, kel a bársonyka, s meghagytam sok pletykát is, hagy takarja a talajt. Úgy tűnik a Zsuzsókától kapott árnyéklliomot sem tudták teljesen elvinni, oldalhajtás még nő belőle,a meténgek is mind megeredtek.

    előzmény:
    klára* (80076)
    2021-04-25  21:57
  22. 2021. Április 27. 07:0180080.

    Fiatal lány koromban egy perzsabunda volt életem netovábbja .Mikor megtudtam, hogyan készül , letettem róla. Azért e fehér róka kucsmát vettem már amikor megengedhettem magamnak a lengyel piacon. Szerintem jól állt. férjem nem szerette. Ruháim többségét keresztanyámtól örököltem , aki Svájcban élt. Magam is varrtam . Kész ruhát ritkán vettem varratni nem volt pénzem. Fiaimnak is varrtam.Nadrágokat . Egészen jól belejöttem .Indek nyakát kifordítottam. Drága volt akkoriban a ruha. Amikor elkezdték a turkálókat azóta ott veszek. Nincs kényszervétel és csak jó állapotú ruhákat veszek. Néha meg kell igazítani.Szeretek vásárolni, turkálni, de nem szeretek sokat költeni. Sok tojás, gyümölcsöt , zöldséget kaptam, télen hurkákat, így olcsóbban megúsztam a kosztolást Fiaim nem voltak napközisek . Minden nap főztem Egy ajtó választotta el lakásomat és munkahelyemet. Most már az is elmeredt ebben a bezártságban. Elmaradtak a műzeumi látogatásaim,a Kossuth klubi előadások. Már nem is tudom majd folytatni, mert férjem jobban igényli, hoyy mellette legyek 

    előzmény:
    klára* (80078)
    2021-04-26  03:16
  23. 2021. Április 27. 01:0280079.

    Klara, orulok, hogy a vedooltas mellekhatasai nem vettek le a labadrol, elhiszem, hogy jo erzes volt amiutan megkaptad, sajnos nekem meg sokaig kell varni a masodik oltasra, hacsak be nem indul a kimaradasnelkuli szallitas, akkor elobbre hozzak.


    Eveken keresztul en is nagyon rossz alvo voltam, aztan marahogy rendbejott. Neha most is elofordul, ha a gondolataim tul elkalandoznak, hogy orakat ebren vagyok, de ha egy oran belul nem tudok elaludni akkor felkelek a computeren toltok egy-ket orat ez segit, hogy el tudjak aludni, egyebkent en szeretem, ha a nappalok hosszuak igy altalaban 7 ora korul kelek, 11 korul szoktam lefekudni, talan meg idilikusnak is lehet mondani.


    A computeren mindig talalok filmeket, sorozatokat amik lekotnek, csak a szepet szeretem es aminek temaja van, a TV tele van a sok bunugyi sorozattal, amibol mar reg kinottem, azt azert nem mondanam, hogy megallt az ido a meg M.O-on latott Angyal sorozzatnal, a jokepu Roger Moornal. Az igaz, hogy az evek folyaman valtozik az ember izlese, de a kinalat a TV-be is nagyon megvaltozott es sajnos nem az elonyere, legalabb is szerintem.

    előzmény:
    klára* (80078)
    2021-04-26  03:16
  24. 2021. Április 26. 03:1680078.

     Hozzád hasonlóan elszörnyedtem, Évike, a kis állatok tömeges feláldozásán a gazdag ember ruhadarabjáért. Persze ma is folyik a mészárlás, világméretűen. Nagyon együtt érzek az állatokkal, persze a kiszolgáltatott emberekkel is. 
      Ez a második oltás rendben van, megduzzadt a szúrás környéke, néha viszket, de ennyi az egész. A lelkemnek pedig kimondottan jót tesz. Azzal együtt, hogy sok a bizonytalanág, ami szerintem természetes, hiszen annyira friss ez az egész, nincsen kitaposott ösvény.
       Éjjel tévét nézek, de nem emiatt vagyok ébren, hanem mert nem tudok aludni. Újabban reggel hétkor alszom el, és átalszom a délelőttöt. Persze az altató segít, de rég elfogyott, így aztán nem tehetek mást, mint hogy elfogadjam Bazsikám bölcsességét, hogy igazán mindegy, mikor alszom. Hát nem egészen mindegy. A tévében az ismertterjesztő csatornákat nézem, káprázatos filmjeik vannak. Szívesen megnézem az állatok életét bemutatókat, az építészeti témájúakat, a történelmieket is. Az űrkutatás nem érdekel, és leginkább a kertészkedőket kedvelném - ha volnának. Mostanában nincsnek. 
      Évike, te miket nézel a komputerrel? Melyek kedvenc témáid? 
       Nagy örömömre ásítottam egyet, elköszönök, hátha  sikerül kissé normálisabb időben elaludnom.
       Legyen kellemes napod, Évike!

    előzmény:
    WestHill (80077)
    2021-04-26  00:54
  25. 2021. Április 26. 00:5480077.

    Klara, meg szornyu ragondolni is, hogy annyi kis mokus fizetett az eletevel, hogy valakineki mokuspremmel legyen belelve a kabatja.


    Nem emlitetted, hogy viselted a masodik vedooltast, rosszabbak voltak a mellekhatasok mint az elsonel?


    Talaltal valami jo neznivalot a TV-be. hogy hajnalba fekudtel le? En nagyon keves TV-t nezek, a computeren keresem es talalom a neznivalokat.


    Az ido itt is megint hasonlo mint ami nalad lesz, nalunk is allitolag -1-2 C lesz ejjel, napkozben is csak +9-ig emelkedik a homero higanyszala.

    előzmény:
    klára* (80068)
    2021-04-25  03:31

Címlap

top