Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Koromreszelgeto...

Prókátor13
Létrehozva: 2010. február 26. 05:54

Koromreszelgeto. 

Csak ulunk, reszelgetjuk a kormunket es mindent, mindenkit jol kibeszelunk. .

Vagy ki tudja...egy igazan eles korom neha egesz jol jon.

Tema? Kotetlen. Az asztal alatt hever, csak le kell erte hajolnunk.

Tagok? A regi NLC/s jatszotarsak, uj Facebookos ismerosok, egyebkent pedig barki, akinek mondanivaloja, velemenye van.

Szoval ki vele, ne tartsd veka alatt, mert lejar a szavatossaga.  

  1. Torolt_felhasznalo_715396
    Torolt_felhasznalo_715396
    2014. május 26. 03:2416251.

    semmi videot nem lattam!

     

    amikor arrol beszelunk hogy Mo. orosz elnyomas volt.. nem az egyszeru szereny orosz emberrol beszelunk! hanem a diktaturarol!

     

    orulok hogy OBAMA felkeszult , tehetseges vezeto... -nek veled!

     

    meg szerencse hogy ENNYIRE TEHETSEGES, ES FELKESZULT... 

     

    meg is latszik az eredmeny!

     

    előzmény:
    PG13 (16248)
    2014-05-26  01:53
  2. 2014. május 26. 02:2916250.
    En elhiszem.
    előzmény:
    PG13 (16249)
    2014-05-26  02:21
  3. 2014. május 26. 02:2116249.

    Nem csak feketeken. Arvakon, elmebetegeken, bebortonzotteken. 

    Hasonlo kiserleteket vegeztek el rajtuk, mint annak idejen a naci koncentracios taborokban.

    Van errol egy konyv, Against Their Will. Majd ha leforditjak Magyarra is, el fogom olvasni. (lehet mar megjelent, nem tudom)

     

    Egeszen a 70-es evekig folytak ezek a kiserletek. Tehat a mi idonkig. Csak azt nem ertem, hogy ezek utan senki nem akarja elhinni, hogy a mai napig kiserleteznek rajtunk, megbetegitenek minket tudatosan, es szerintem a tomeges termeketlenseg sem veletlen. Na ja, arrol majd 2050-ben fognak konyvet kiadni. Ha lesz meg aki elolvassa, vagy ha az meg lesz, hat akkor olyan, aki ertelmezni is tudja.

     

    Hitler bacsi is igy kezdte. Hosszu ut vezetett a koncentracios taborokig es a Vegso Megoldasig.  

     

    Hitler csak 39-ben rohanta le Lengyelorszagot, de mar a harmincas evek derekan elfogadott volt a Nemet elmebetegeken vegzett kiserletek es a megsemmisitesek. Meg nem voltak koncentracios taborok, amikor mar gyerekeket betegitettek es fertoztek meg, eheztettek halalra, elmebetegeket vegeztek ki, tovabba tartosan betegeket, prostitualtakat,.... a zsidok csak azutan jottek.

    Amerika orvosai lelkesen fogadtak a koncentracios taborokban vegzett kiserletek eredmenyeit. Innen mar csak egy lepes, hogy ok maguk is kiserletezzenek.

    A Vegso Megoldas vegrehajtoi egytol egyig mind orvosok voltak. Ok vezettek a koncentracios taborokat, ok vegeztek a valogatast, a kiserleteket, ok gazositottak...az orvos tarsadalom volt Hitler teveszmeinek a vegrehajtoja. Nagyon egyszeru volt fanatizalni oket. Ezek utan jogosan merul fel a kerdes, a maiakat talan nem? Jaj, dehogyisnem!!!! 

    előzmény:
    Bagoly (16247)
    2014-05-26  01:14
  4. 2014. május 26. 01:5316248.

    Szarok Oprah szempillaira-)))) 

     

    Ellenben nagyon orultem, hogy Obama lett az elnok. A masik jelolt nagyon unszimpatikus volt, nem volt felkeszulve arra meg, hogy elnok legyen, es valami nagyon bezart helyrol nezte a vilagot, hahaha-))) Buggyant egy pali volt, barhogyan is nezem-) 

     

    Basszus, a nagy 300 millios Amerika nem volt kepes jobb elnokjeloltet felmutatni, mint Obama-) Mondjuk mar ez is egy elorelepes az elozo elnokhoz kepest-)

     

    Mondd Zsuzsa, te azt hiszed, hogy attol, hogy valaki kijelenti egy elnokrol, hogy fasza-gyerek, attol mar rogton kommunista, vagy Orosz rajongo lesz? Te ezt tenyleg igy gondolod, vagy mar csak nem tudsz nekem mast irni?

     

    Rendben, beszeljunk rola. Ha nagyon tudni akarod, nem szerettem azt, amit a Szovjetunio Magyarorszagra kenyszeritett, nem vagyok elragadtatott hive a kommunizmusnak vagy a szocializmusnak. Meg akkor sem, ha megtanultam es kepes vagyok leirni azt a szot, hogy szocializmus.

    Szeretem az Orosz kulturat, az Orosz irokat es festoket is. Az epiteszetuk kulonleges, engem elvarazsol. Szeretem az Orosz embereket, az egyszeru foldmuveloket es parasztokat. (nem azokat akik a politikat csinaljak)  Es sajnalom is oket. Az Orosz emberek legalabb annyira, (illetve szerintem sokkal de sokkal jobban) megszenvedtek a Lenini tevutat mint mi.

    Tudod Zsuzsa, en sokat jartam Oroszorszagban, es az Orosz emberek nagyon egyszeruek, baratsagosak, szegenyek, de megosztjak veled amijuk van. Es itt most nem az Orosz bunozokre gondolok, vagy azokra akik masok veren meggazdagodtak, nem a politkusokra, hanem az egyszeru emberekre, az Orosz nepre. Mert olyan nincs am Zsuzsa, hogy egy nemzetnek minden tagja gonosz pokolra valo fajzat.  

    Nem kedvencem Oroszorszag, de feltetlen jobban kedvelem mint Koreat, Kambodzsat, vagy eppen a valodi, Roman Romaniat.

    Nem szeretnek Oroszorszagban elni, es nem kedvelem jobban mint Amerikat. Viszont szivesen eltoltenek ujra egy jo kis nyaralast Moszkvaban, vagy inkabb Leningradban. Miert is ne?

    Nem "rajongok" Putyin elnokert, de elismerem, es nem o az elso Orosz politikus, allamferfi akit elismerek.  Pontosabban a masodik-) Az elso Gorbacsov volt, aki megkezdte a leszerelesi targyalasokat Reagannel. 

    Azt hogy Putyin jo elnok, nem csak en gondolom, de Oroszorszag is.

    Oroszorszagban eppen ugy mint Amerikaban 2x4 evig ulhet valaki az elnoki szekben. Putyint a torvenyek ertelmeben nem lehetett elnokke valasztani 2008/ban, igy Medvegyev lett Oroszoroszag elnoke 4 evre. 2012-ben pedig ujra Putyin. Gondolom nem veletlenul.

     

    Sajnalom, hogy ha te ugy gondolod, hogy attol, hogy valaki az ellenfeled vagy az ellenseged, meg nem lehet tisztelni vagy kedvelni. De megertelek, nem te vagy egyetlen. Hallottam en mar itt erdekes dolgokat-)  

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715396 (16240)
    2014-05-25  17:02
  5. 2014. május 26. 01:1416247.
    Nem kellett a feketeknek Europaba menni, hogy kiserletezzenek rajtuk, megcsinaltak azt az amerikai orvosok is. Csodalkozom, hogy ha nem hallottal volna rola? 
    előzmény:
    PG13 (16244)
    2014-05-26  00:50
  6. 2014. május 26. 00:5016245.

    Az nlc erosen rasszista, nem turte meg a feka videot, hahaha-) 

     

    előzmény:
    PG13 (16244)
    2014-05-26  00:50
  7. 2014. május 26. 00:5016244.

    Ugy latszik te ma valoban megcsinalod a napomat, nem gyozok nevetni-)

     

    Na, akkor ennek is fussunk neki meg egyszer- )

     

    Feltettem egy videot, mert nagyon jot mulattam rajta-), ergo ideteszem meg egyszer, hadd oruljetek neki ti is-)

     

     

    Draga Zsuzsa, ugyan mondd, ebbol hogy a feneben lehet azt leszurni, hogy orosz es nigga lelkesedo vagyok???? Hahaha 

     

    Na, jo, gondoltam hatha a video onmagaert beszel, nem kell hozza kulon kommentar, de legyen, meg mielott valami egyeb vilagra szolo hulyeseget szur le belole valami lelkes felreertelmezo-)

     

    Azert tettem ide a videot, mert valoban nem gyoztem rajta nevetni. Ismered azt a fotot, amikor egy pici cica belenez a tukorbe, es szemben egy felelmetes oroszlant lat? No, hat ha ez az ontudatos fekete emberke belenez a tukorbe, akkor lehet hogy egy szep magas, szoke arja legenyt lat....vagy nem tanitottak meg neki az iskolaban, hogy Hitler bacsi nem csak a zsidokbol csinalt am szappant, hanem volt Auswitzban cigany tabor is, aztan tuzre is ment az osszes. Feka tabor csak azert nem volt, mert a feketek importalasa Afrikabol az Uj Vilag lakoinak otlete volt, Europaban nemileg hianycikknek szamitottak ezek a kis boxosok. De ha megis lett volna mondjuk ez a viccesen okoska fekete fiu, akkor feltetlen a 10-es blokkban lett volna a helye, ott vegeztek azokat a kiserleteket, ahol azt vizsgaltak, hogy pl kulonbozo emberfajtak hogyan reagalnak arra, ha kulonfele halalos virussal oltjak be oket. Ott aztan arra huzhatott volna horogkeresztes karszalagot amire csak akar.

     

    Zsuzsa, ne idetettem neked egy videot az emberi ostobasagrol. Erre te leszurod belole, hogy pusztulok a feketekert, hahaha-) Van meg valami mas is?  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715396 (16240)
    2014-05-25  17:02
  8. 2014. május 26. 00:3516243.

    INGYEN ES OLCSOBBAN!!!!!!!!!!!!!

     

    termeszetesen azert a penzert AMIERT TE DOLGOZOL MEG!

     

    mert ugye a penz nem a fan terem! hanem aki dolgozik attol ado formajaban elveszik... hogy legyen INGYEN ES OLCSON MASNAK!

     

    Teljesen igazad van!

     

    idézet:
    Houston22 (16236)
    2014-05-25 16:49:54

     egye fene, fussunk neki meg egyszer-) 

     

     

    Pennsylvania Governor Tom Corbett has cut $1.5 billion from schools since 2008,mostly in poor districts. Over the same period, wealthy race-horse owners have received $1.5 billion in tax subsidies.

     

    Egyszerubb, ha egyetlen szoval valszolsz. Szerinted ez igy helyes? 

     

    Egy szo: Igen  Nem. 

     

     


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715396 (16236)
    2014-05-25  16:49
  9. 2014. május 25. 20:4216242.

    Te  butuska  oregneni-ez  a PG  azert  NEM  rugott  mar ki  teged  innen,  mert :

     

    1.- joszivu  es  sajnal  teged 

     

    2.-  eletben  szeretne'  tartani  a forumot  (vajjon, miert???

     

     

     

    Mi  tortent  azzal  a  forumal  amit  a hus nyitott  neked??

     

    Az  is  bedoglott  mar???

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715396 (16241)
    2014-05-25  17:05
  10. Torolt_felhasznalo_715396
    Torolt_felhasznalo_715396
    2014. május 25. 17:0516241.

     

    arany pg....

     

    a te nagyapad.. meg a szomszed nagyapja... meg meg az en nagyapam is ELLENSEG VOLT!!!!!!!!!!!!!!!!

     

    OKET KELLETT LEGYOZNI.... 

     

    azt hittem ezt tudtad!

     

    mert mivel hogy ugye a nagyapaink... apaink A ROSSZ OLDALON ALLTAK!

     

    mert hogy Hitler meg a magyar kormany behivtak oket.. bizony elkelett volna torni a labukat az osszes magyar nagyapanak.. hogy bevonult... 

    hiszen tudhattak volna hogy Hitler uralmaert es hatalmanak novekedeseeert   ragadtak fegyvert...

     

     

    előzmény:
    PG13 (16227)
    2014-05-24  19:02
  11. Torolt_felhasznalo_715396
    Torolt_felhasznalo_715396
    2014. május 25. 17:0216240.

    te PG.!!! 

     

    a vegen kiderul hogy te egy neger es orosz lelkesedo csaj vagy!

     

    ki hitte volna!

     

    mert ahogy elnezem minden beirasodban ertuk harcolsz!

    es termeszetesen mindig nekik van igazuk!

     

    mert en oszinten megertettem mikor Ophra lesirta oromeben a szempillait (o allitotta ezt!) de hogy te is! mikor O gyozott!!! 

     

    es foleg 5 ev kulso belso total kaosz utan meg mindig oda drukkolsz.... 

     

    ez nekem mar nem annyira ertheto... de mint altalaban.. biztos hogy ebben is igazad van... en vagyok a vak, hogy nem latok jol! es tisztan ahol pedig minden atlatszo... es becsuletes...

     

     

    előzmény:
    PG13 (16229)
    2014-05-24  19:11
  12. Torolt_felhasznalo_715396
    Torolt_felhasznalo_715396
    2014. május 25. 16:5716239.

     

    NO EZZEL tenyleg egyetertek.. nagyon ideje lenne McCaint es a tobbit is ELKULDENI NYUGDIJBA...

     

    nagyon regen tul elkenyelmesedtek...

     

    es persze PELOSI ES REID-EL KEZDENEM A KISOPREST!

     

     

    előzmény:
    PG13 (16231)
    2014-05-24  19:38
  13. Torolt_felhasznalo_715396
    Torolt_felhasznalo_715396
    2014. május 25. 16:5516238.

    no... ebben megint igazad van... mert amig esetleg Eu mashonnan is kapna energiat mint az orosztol.... addig ugye nem tudna az orosz ha olyan kedve tamad ELZARNI A CSAPOT.. MINT MAR KETSZER MEGTETTE!

     

    de... amig mashonnan is jonne... hat Istenem... esetleg nem egyed uralkodo lenne az orosz az Eu tersegben!

     

     

    tehat... megint igazad van...

     

    eppen eleg ha a money... money... money... csak az oroszokhoz megy!

    mert ugye futeni kell... energia kell... tehat money megy..

     

    csak ha nem az usahoz.. az sokkal jobb... legyen az orosz EROSEBB...

     

    IGAZAD VAN! 

     

     

     

    előzmény:
    PG13 (16232)
    2014-05-24  23:04
  14. Torolt_felhasznalo_715396
    Torolt_felhasznalo_715396
    2014. május 25. 16:5216237.

    ebben is teljesen igazad van....

     

    szerintem is CSAK OROSZ lassa el a vilagot fegyverrel! 

     

    es ha lehet kebelezze be a vilagot.. nem csak a magyarokat vagy Ukrajnat

    hanem ha lehet egesz Europat...!

     

    EGYETERTEK VELED!

     

    előzmény:
    PG13 (16233)
    2014-05-24  23:06
  15. Torolt_felhasznalo_715396
    Torolt_felhasznalo_715396
    2014. május 25. 16:4916236.

    INGYEN ES OLCSOBBAN!!!!!!!!!!!!!

     

    termeszetesen azert a penzert AMIERT TE DOLGOZOL MEG!

     

    mert ugye a penz nem a fan terem! hanem aki dolgozik attol ado formajaban elveszik... hogy legyen INGYEN ES OLCSON MASNAK!

     

    Teljesen igazad van!

     

    előzmény:
    PG13 (16234)
    2014-05-25  07:19
  16. 2014. május 25. 07:4916235.

    http://harcunk.info/index.php/bulvar/581-video-a-new-york- i-neger-taxis-buszken-viseli-a-horogkeresztes-karszalagot-mu nka-kozben-is

     

     

    Nem ertem miert nem hagyjak beken ezt a szep szal arja kinezetu legenyt, hahaha-)  

  17. 2014. május 25. 07:1916234.

    This is probably the most outrageous example of class warfare we've ever posted. Pennsylvania Governor Tom Corbett has cut $1.5 billion from schools since 2008,mostly in poor districts. Over the same period, wealthy race-horse owners have received $1.5 billion in tax subsidies.

    School cuts: http://bit.ly/1hW7cCO
    Horse subsidies: http://bit.ly/PQYUoU
    Horse subsidies: http://bit.ly/1jhWLyj

     ˇ Nana, igy helyes, megis mit kepzeltek a kis hulyek, majd meg a vegen mindenkinek....ingyen....meg olcsobban..... hahaha-))) 
  18. 2014. május 24. 23:0616233.

    - Sokkal erőteljesebb katonai támogatást nyújtani Ukrajna részére, többek közt légvédelmi, tankelhárító és más védekező fegyverek biztosításával.

     

    Igy biza-) El kell adni azokat a kurva fegyvereket-) 

    előzmény:
    PG13 (16230)
    2014-05-24  19:35
  19. 2014. május 24. 23:0416232.

    - Több amerikai energiahordozót juttatni az európai piacokra.

     

     

    Money, money, money-)  


    előzmény:
    PG13 (16230)
    2014-05-24  19:35
  20. 2014. május 24. 19:3816231.

    Ezen a reszen kulonosen jot derultem-)))):

     

    - Többet kell tenni az orosz korrupció leleplezéséért és letöréséért, az amerikai kormánynak többek közt jelentést kell közzétennie az orosz vezetők, köztük az elnök személyes vagyonáról.

     

    Ez halal komoly????-))) Nem eloszor itt Amerikaban kellene tenni valamit a korrupcio ellen, es esetleg bevizsgalni nemely politikus szemelyes vagyonat? Nem lep egy kicsit tul a lehetosegein Mr McCain? Jesszus, de jo, hogy nem lett belole elnok-)  

     

    előzmény:
    PG13 (16230)
    2014-05-24  19:35
  21. 2014. május 24. 19:3516230.

    Ezt nezd meg:

     

     Amerikai fegyverekkel látná el Ukrajnát és Putyin vagyonát vizsgálná McCain

    külföldUkrajnaOroszországUSAVlagyi mir PutyinNATOJohn McCain,szankciórepublikánusoklégvédelem.2014. május 2. 13:58 | Írta: Mandiner

    Többek közt légvédelmi és tankelhárító fegyverekkel látnák el Ukrajnát amerikai republikánus szenátorok. John McCain és 20 szenátortársa sokkal keményebb szankciókat követel az oroszokkal szemben, és energiaexportba kezdene Európa felé.

    John McCain 20 másik republikánus szenátorral közösen Russian Aggression Prevention Act of 2014 címmel jogszabálytervezetet nyújtott be a szenátushoz Washingtonban. A kezdeményezést McCain közleményében így indokolta: „Kollégáimmal egyetlen ok miatt fordultunk a törvényhozáshoz: az Egyesült Államok és Európa válasza Oroszország ukrajnai agressziójára kudarcot vall. Nem azért vall kudarcot, mert nem teszünk semmit, hanem  azért, mert semmi, amit teszünk, nem változtatta meg Putyin számításait. Ez a gyenge válasz nem rettenti el Putyint, sőt, gyakorlatilag felhívás a további agresszióra.”

    McCain és a többi szenátor szerint ők nem csak kritizálják az amerikai kormányzatot, de javaslatuk is van a helyes fellépésre. A republikánusok javaslata a következő intézkedéseket tartalmazza:
    - Sokkal keményebb szankciók bevezetése Oroszországgal szemben.
    - Többet kell tenni az orosz korrupció leleplezéséért és letöréséért, az amerikai kormánynak többek közt jelentést kell közzétennie az orosz vezetők, köztük az elnök személyes vagyonáról.
    - Sokkal erőteljesebb katonai támogatást nyújtani Ukrajna részére, többek közt légvédelmi, tankelhárító és más védekező fegyverek biztosításával.
    - Nagyobb támogatást kínálni a közép-európai szövetségesek részére, és sokkal erőteljesebb stratégiai választ ösztönözni a NATO-ban az orosz agresszióra.
    - Többet tenni az olyan stratégiai partnerekért, mint Moldova és Grúzia.
    - Több amerikai energiahordozót juttatni az európai piacokra.

    „A kormányzat diplomáciai megoldást akar az ukrán válságra. Mi is. A kormányzat meg akarja előzni az Oroszországgal való konfliktust. Mi is. De ha a diplomáciánkat nem támogatja sokkal nagyobb nyomás az oroszokon, a diplomácia nem lehet hatékony, és Putyin csak még agresszívebb lesz, ami akár Ukrajnán túl is terjedhet. A kormányzat nem áldoz annyit Oroszországra, amennyit kellene. A mi javaslatunk igen.” – áll a republikánusok indoklásában.

    A tervezetet McCain mellett Mitch McConnell, Bob Corker, Kelly Ayotte, Lamar Alexander, John Hoeven, Roy Blunt, Marco Rubio, John Cornyn, Lindsey Graham, Mark Kirk, John Barrasso, Jim Risch, Dan Coats, Pat Roberts, Johnny Isakson, Jim Inhofe, Rob Portman, Orrin Hatch, John Thune és Jeff Flake szenátorok jegyzik.

    előzmény:
    kirandulas (16225)
    2014-05-24  11:58
  22. 2014. május 24. 19:1116229.

    Syria. Nos ez nagyon erdekes hisz Putin elvtars az aki a legujabb fegyvereket adja nekik es Putin elvtars az aki az UN *United Nations) minden kerese ellenere vetoza a beavatkozast Syriaban. Meg legujabban China is aki Putin;s best friend (most trusted- Putin szavai)

     

    Ez olyan mintha most ezt negativ elojellel irnad. Nem ertem mi ennek a hozzaszolasnak a lenyege. Miert baj az, hogy Putyin fegyverekkel tamogatja Sziriat vagy miert baj az, hogy Kinaval jo kapcsolatot tart fent.

    Azt is igy szamon tartod, hogy Amerika kit tamogat fegyveresen?

     

    Nem tudom Putyin Ur miota elvtarsad neked....de hat te tudod, csupan politikai beallitottsag kerdese az egesz-)  


    előzmény:
    kirandulas (16225)
    2014-05-24  11:58
  23. 2014. május 24. 19:0716228.

    Amerikanak nem erdeke meg egy haborus ovezet abban a tersekben. 

     

    Ezt nyugodtan vizsgald felul. Amerika alig varta, hogy legyen vegre INDOK a beavatkozasra. Indokot mondtam, nem OK-ot.

    Mert az teljesen mindegy, hogy mire hivatkoznak. Irak eseteben is nagyon eltert egymastol az INDOK es az OK.  


    előzmény:
    kirandulas (16225)
    2014-05-24  11:58
  24. 2014. május 24. 19:0216227.

    A nemeteket anno ket frontrol gyoztek le. Keletrol az oroszok, nyugatrol meg az amerikaiak segitettek az angolokat. De voltak ott austral es canadai fiuk is es mas nemzetek fiai is (bar kicsi szamban) .....  

      Sot, szerintem ott volt a nagypapam is...vagy ha nem, akkor a szomszedom nagypapaja-)  
    előzmény:
    kirandulas (16225)
    2014-05-24  11:58
  25. 2014. május 24. 19:0216226.

    Iraq. Ott nem atom fegyvereket hanem kemiai fegyvereket kerestek.Az hogy nagy hiba volt lerohani Iraq-ot mindenki tudja. Arrol nem is beszelve hogy nem nyertek meg a haborut cask egy mellesleg stabil orszagot kergetek a kaoszba. Sokkal biztonsagosab volt a vilag a Saddam Hussein-el mint nelkule!!

     

     

    Valoban, ugy szolt a fama, hogy kemiai fegyverei vannak, es az atomprogramon dolgozik. Az meg, hogy mindenki tudja....nos, nem tudom, de te meg Hjuszton biztosan, hahaha-)

     

    Es arrol mi a velemenyed, hogy Amerika elakarta kovetni ugyanazt a hibat megegyszer? Akkor mikor Mr. Obama feltetlen meg akarta vedeni Sziriat onmagatol.

    Te kis haborus parti, azt is helyesnek tartod, hogy Amerika terrorakciot finansziroz a Szir kormany megdontesere? Ott is jo indok lenne a haborura a VEGYI (elnezest a korbbi atom szoert) fegyverek meglete, nem? Elvegre valoban vannak vegyi fegyverek Sziriaban. Ugye milyen klassz dolog, hogy csak meg kell szervezni egy terrorakciot, aztan verni a mellunket, hogy megyunk megvedeni Sziriat.

     

    Az Iraki haborunak es a tervezett Sziria elleni haborunak az EGYIK valos oka az olaj tovabbra is dollar alapu ara. Amerikanak NINCS aranyfedezete. Az olaj az, ami a gerincet adja a dollarnak, annak a dollarnak, ami lassan es biztosan valik semmive. Irak attert az Euro alapu olajarakra. Sulyos hiba volt, ezt elcseszte Szaddam, bunkerba vele-)  Ugyanez Amerika legnagyobb problemaja a tulsagosan is ket labon allo Sziriaval, nem pedig a vegyifegyverek, vagy az ott zajlo polgarhaboru. 

     

    Az a polgarhaboru, amiert piszkosul megdolgoztak a kornyezo arab orszagok, tovabba Torokorszag es igen, Amerika is. Nem vicces hogy az elso meghirdetett kormanyellenes tuntetesekre az emberek elfelejtettek elmenni????-))) Vagy nem szanalmas mondjuk,hogy Amerika bejelentette, hogy ha a Szir kormany beveti a vegyi fegyvereket a sajat nepe ellen, akkor kozbeavatkoznak, aztan a vegen kiderul, hogy kozuk volt a terrortamadashoz. Nem kellene tan Amerikanak eloszor gazdasagilag megerosodnie, mielott mas orszagban kekeckedni probal, es akkor nem fordulhatna elo olyan kellemetlen dolog, hogy Kina Amerika orrara koppint es azt mondja, ejnye, ejnye?

    De leginkabb most egy kicsit abba kellene hagyni a fegyveres rendfentartast, a vilag terrorizalasat, es a gazdasagra koncentralni, mert a vegen meg majd itt lesznek tuntetesek. Ja, es nem kellene igazan Amerikai hadsegeg Mag 

    yarorszagra. Ne vedjenek ma' meg minket, ha lehetne kerni. 

    előzmény:
    kirandulas (16225)
    2014-05-24  11:58
  26. 2014. május 24. 11:5816225.

    A nemeteket anno ket frontrol gyoztek le. Keletrol az oroszok, nyugatrol meg az amerikaiak segitettek az angolokat. De voltak ott austral es canadai fiuk is es mas nemzetek fiai is (bar kicsi szamban) .....  

    Azt alairom hogy Stalin segitsege nelkul nem biztos hogy legyoztek volna a nemeteket, de ugyanugy az amerikaiak nelkul is ketseges let volna ahaboru kimenetele. Hitler hadserege nagyon jol szervezet es felkeszult volt. Nagyon fejlet fegyvereik voltak.

    Nem volt egy konyu falat egyik nemzetnek  sem(meg egyesitet erovel sem!) legyozni oket!!!

     

    Iraq. Ott nem atom fegyvereket hanem kemiai fegyvereket kerestek.Az hogy nagy hiba volt lerohani Iraq-ot mindenki tudja. Arrol nem is beszelve hogy nem nyertek meg a haborut cask egy mellesleg stabil orszagot kergetek a kaoszba. Sokkal biztonsagosab volt a vilag a Saddam Hussein-el mint nelkule!!

     

     Az atom fegyver veszelye North Korea es Iran . Ok dolgoznak rajta es felo hogy elob utob megcsinaljak.

     

    Syria. Nos ez nagyon erdekes hisz Putin elvtars az aki a legujabb fegyvereket adja nekik es Putin elvtars az aki az UN *United Nations) minden kerese ellenere vetoza a beavatkozast Syriaban. Meg legujabban China is aki Putin;s best friend (most trusted- Putin szavai)

    Amerikanak nem erdeke meg egy haborus ovezet abban a tersekben. 

     

    Syria az aki tele van vegyi fegyverekel. Nem hiszem hogy nyugatnak beleertve US-t erdeke a sok vegyi fegyver eltunese.  Ugyanis most az tortenik.  

     

    előzmény:
    PG13 (16224)
    2014-05-24  08:41
  27. 2014. május 24. 08:4116224.

    Ha mindenki igy gondolkozna akkor ma alighanem kizarolag nemetul beszelnenk ha egyaltalan megszulettunk volna........

     

    Olvasal tobb spy konyvet es kulpolitikait is. Meglasd nagyon komplikalt es oszefonodot dolog az.

     

     

    Kulomben hoztam am egy nagy kagylot haza :)) 

    idézet:
    kirandulas (16211)
    2014-05-22 11:53:27

    Kevered a dolgot-) 

     

    Mo/t annak idejen nem a Charliek szabaditottak fel, hanem Ivan es Szergej, es kozben megkettyintettek a nagymamat.  

     

    A vilag legnagyobb kagyloi ott vannak! 

    előzmény:
    kirandulas (16211)
    2014-05-22  11:53
  28. 2014. május 24. 08:3516223.

    nagyon naiv es kicsit elkepesztonek tartom hogy MINDKETTEN akik SZABAD ORSZAGBAN ELTEK... AZT HISZITEK AZ CSAK UGY VAN... MAGATOL...

     

    TOLETEK! 

     

     

    En pedig ezt a hozzaszolasodat tartom elkepesztonek es naivnak. Es most ezt legyszives alaposan magyarazd is meg nekem. Tehat a szabadsag ezek szerint, illetve TE szerinted attol van, hogy lerohanunk kulonfele orszagokat es bele avatkozunk a BELUGYEIKBE?????

     

    A SZABADSAG CSAK UGY VAN....MAGATOL....- kerded te

    Miert, attol van szabadsag, hogy lerohantuk Irakot????

     

    A te szavaid szerint ez a szabadsag ara! 

     

    Vagy nezzuk Sziriat? Ez a mi szabadsagunk ara, es ezert elunk mi szabad orszagban? Ezert provokalunk, es ezert tamogatunk terrorakciokat, es ezert probaljuk megdonteni egy orszag kormanyat, egy olyan kormanyt, egy olyan diktatort, akit a nepe nagy tobbseggel megszavazott sajat diktatoranak?

     

    Komolyan azt hiszed, hogy ettol szabad Amerika?

     

    Bush Amerika szabadsaga erdekeben inditott haborut Irakban? Meg egy nagy budos szart! Azert inditott haborut, mert az erdeke igy kivanta, es futyult kozban a szaros kis arabokra, elnek e, halnak, nem az Iraki nep miatt volt a haboru, hanem azert, mert NEHANY ember erdeke igy kivanta. Tobb mint 6000 becsapott Amerikai fiatal meghalt ezert, 300 millio pedig megfizette a haboru arat.

     

    A becsapott Amerikai fiatalokat pedig, hogy ne legyen hozonges, elnevezzuk hosoknek! Aztan rajuk is szarunk, nincs biztositasuk, es mehetnek az utcara, ugyan mar kit erdekelnek! Ettol vagyunk mi szabadok?  

     

    Azt hiszem nalad valami fogalom zavar van.  

     

    hogy kik haltak meg es halnak a mai napig, hogy mindketten SZABADOK LEGYETEK... arrol nem szol a fama...

     

    Nem az en szabadsagomert akartak mindenaron lerohanni Sziriat, hanem politikai erdekbol.

     

    de... meg eljohet az ido amikor idegen csizmak fognak ezen a foldreszen is menetelni!!!! mint ahogy tettek Eu-ban. 

     

    Hogy ez ne igy legyen, szukseg van egy jol kepzett hadseregre, aki kepes megvedeni az orszagot. De ne a hatarokon kivul vedjek az orszagot noket es gyerekeket gyilkolva.  

     

     

    Kulonben ertem en....nagyon sok embert sikerult becsapni ezzel az Iraki atomfegyver dumaval. Vagy talan nem is becsapni, hanem megnyugtatni a lelkiismeretet, nem???? Igy volt egy indok.

     

    -))) Hahahaha, valoszinuleg azert volt az Iraki haboru, mert Mr. Bush ezen a tavcsovon keresztul nezte az Iraki atomfegyvereket:

     

     https://www.facebook.com/FirebrandProgressives/photos /a.137385896451971.1073741828.136398559884038/24274862591569 7/?type=1&theater

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715396 (16215)
    2014-05-23  01:39
  29. 2014. május 23. 20:5116222.

    Nagyon szeoek a rozsaid !!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715396 (16221)
    2014-05-23  20:28
  30. Torolt_felhasznalo_715396
    Torolt_felhasznalo_715396
    2014. május 23. 20:2816221.

    kiskertem....

     

    szoval... nem csak politika ugyben "sirankozom".. vagy "idegeskedek"... 

     

    annal sokkal hasznosabb dolgokat is csinalok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715396 (16220)
    2014-05-23  20:20
  31. Torolt_felhasznalo_715396
    Torolt_felhasznalo_715396
    2014. május 23. 20:2016220.

    uj szerzemenyem....

     

    mikor meg csak bimbo citrom sarga.. ahogy nyillik ki csodas barack rozsaszin, es kinyilva teljesen coral piros.. 

    igy aztan mint a kepen, mikor van rajta bimbo es nyillott... igy nez ki!

     

    alom szep.

     

    husvetkor tobb mint 1000 rozsam volt kinyillva... 

    előzmény:
    Prókátor13 (1)
    2010-02-26  05:54
  32. 2014. május 23. 16:0016219.

    Kb 12 eve olvaslak. Azt hiszem eleg hoszu ido ahoz hogy ismerjem valaki gondolkozas modjat eleg jol.

    Ha annyira pacifista vagy akkor miert irtal egy honapon keresztul (vagy tobb) minden aldot nap kivegzesekrol?

     

    Mellesleg lattalak forumokon megjelleni, beszolni es eltuni . 

    Te gye nagyon huncut no vagy :)

     

    előzmény:
    Bagoly (16217)
    2014-05-23  14:21
  33. Torolt_felhasznalo_715396
    Torolt_felhasznalo_715396
    2014. május 23. 15:4716218.

    aaaaaaaaaaaaaaa ...meg kulpolitikai kurzus sem kene, csak mondjuk egy kis magyar tortenelem.. hany szaz eve eltek a magyarok IDEGEN ELNYOMAS ALATT..

     

    magyarul a szabadsagnak hatalmas ara van.

     

    es olyat gondolni/irni/mondani hogy ha egy katona lebetegszik, megsebesul, ugy kell neki, DOGOLJON MEG... ez annyira hatborzongato hogy soksor tenyleg ugy vagyok vele hogy nem szabadna nekem ide bejarni, mert lelek mergezo nehany beiras! 

     

    Bagolyrol nem gondolom egy percig sem hogy provokalo, vagy sz...kevero... 

    egyszeruen egy idos holgy vegtelenul LIBERALLIS gondolkodassal, es szamomra ez teljesen erthetetlen egy olyantol aki maga is ELNYOMAS alatt elt, tudja mit jelent szabadsag nelkul elni. 

    es most valahogy megis a cucualis gondolkodas hive, igaz, nincs orszag a vilagon AHOL A SZOCIALIZMUS EL, VIRAGZIK ES JO A NEPNEK.

     

    mert az ingyenert valakik mindig fizetnek.. 

     

    van nalunk most egy FEKETE FERFI, lehet hogy indul az elnok valasztason.

    okvetlenul szavaznek ra!!!!

    sajnos nem tudom hogy a FELVER fekete nem e rontotta el jo idore egy valoban fekete DE VEGTELENUL OKOS (gyermek agysebesz volt, visszalepet hogy politikaval foglalkozon)  tehetseges ember   LEHETOSEGET.

     

    es a TEHETSEGROL van szo, nem csak pofazasrol, mert itt az elmult par evben csak a nagy pofazas megy...meg hazugsag es nepszedites. 

     

    meg az orszag hadvezetoi is VEZETO nelkul vannak. 

    es Busht neztek hulyenek.. tobbek kozott Bagoly is.. PEDIG Busht szerettek es tiszteltek a katonak, es a hadsereg vezetoi. 

     

    dehat... Istenem... ez van!!!!!!!!!

     

    akire meg a vilag szavazott ( ilyen sem volt meg elotte ) hogy hurra... ez az... most meg itt allunk nyakig a kakaban.. KIVUL IS... BELUL IS..

    de a sok botrany kozul most a veteran talan ami  partnelkuli felhaborodast okoz.

    meg jo hogy nem sokan (remelem) gonolkodnak ugy mint itt egyesek...

     

     

    előzmény:
    kirandulas (16216)
    2014-05-23  12:13
  34. 2014. május 23. 14:2116217.
    Ketled - nem ketled, te az en gondolkozasomat nem ismerheted. Ami az allo tav felkavarasat illeti - elsosorban nem szokasom kavarni semmit, masodorban akad itt mas!
    előzmény:
    kirandulas (16216)
    2014-05-23  12:13
  35. 2014. május 23. 12:1316216.

    Ketlem hogy Bagoly igy gondolkozna cask jot egy kicsit felkavarni az allo tavat :))

     

    Pg-t pedig elkuldjuk egy kulpolitikaval foglalkozo course-ra. ha az sem segit akkor beteszem egy spajzba a Miksaval es egy uveg lekvaral, had verekedjenek rajta!! :)))) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715396 (16215)
    2014-05-23  01:39
  36. Torolt_felhasznalo_715396
    Torolt_felhasznalo_715396
    2014. május 23. 01:3916215.

    nagyon naiv es kicsit elkepesztonek tartom hogy MINDKETTEN akik SZABAD ORSZAGBAN ELTEK... AZT HISZITEK AZ CSAK UGY VAN... MAGATOL...

     

    TOLETEK! 

     

    A TI FELE GONDOLKODASTOL!

     

    hogy kik haltak meg es halnak a mai napig, hogy mindketten SZABADOK LEGYETEK... arrol nem szol a fama...

     

    de... meg eljohet az ido amikor idegen csizmak fognak ezen a foldreszen is menetelni!!!! mint ahogy tettek Eu-ban.

     

    aztan majd nezhettek.. vagy majd az unokaitok hogy kiket kene kerekbe tortni, meg a labaikat eltorni!

     

    előzmény:
    Prókátor13 (1)
    2010-02-26  05:54
  37. 2014. május 22. 23:4916214.
    Egyetertek veled. De azoknak tornem el a labat ---- naa, kerekbe tornem oket! - akik kuldik a fiatal, naiv katonakat: a partoskodokat, a vitezkedoket, az uzerkedoket, a "hosszu csahos nyelvvel hazaszeretoket."
    előzmény:
    PG13 (16210)
    2014-05-22  07:10
  38. Torolt_felhasznalo_715396
    Torolt_felhasznalo_715396
    2014. május 22. 17:0716213.

    Es eltornem az osszesnek a labat aki onszantabol bevonul katonanak.

     

     

    azt hiszem erre megis csak kell valamit mondanom....

     

    HATBORZONGATO VAGY! 

     

    előzmény:
    PG13 (16210)
    2014-05-22  07:10
  39. 2014. május 22. 12:0216212.

    Eltavolitani a festeket nem lehet cask ugy ha leveszed a drywall-at. De szerintem siman atfestve nem lehet baj vele. De mint mondtam elote ha ilyen van akkor megkell nezni mik a kovetelmenyek (kerdez meg valakit aki ert hozza) hisz miutan neked mar megmondtak hogy az van benne (its disclosed) akkor onnantol a te feleloseged.

     

    meg aztan annak idejen minden viz cso olmozot cso volt. Megis itt vagyunk . Azt ugy kell megszuntetni hogy kicsereled a csovet. Nincs semi vedoruha meg frinc-franc :)

    előzmény:
    PG13 (16207)
    2014-05-22  00:48
  40. 2014. május 22. 11:5316211.

    Ha mindenki igy gondolkozna akkor ma alighanem kizarolag nemetul beszelnenk ha egyaltalan megszulettunk volna........

     

    Olvasal tobb spy konyvet es kulpolitikait is. Meglasd nagyon komplikalt es oszefonodot dolog az.

     

     

    Kulomben hoztam am egy nagy kagylot haza :)) 

    előzmény:
    PG13 (16210)
    2014-05-22  07:10
  41. 2014. május 22. 07:1016210.

    Megertem. 

    Eleg negativ gondolatok.

    De utalom, hogy Amerika rendet probal tenni mindenhol mashol, csak nem itthon. Utalom, hogy nehany szar szemetlada erdekei miatt felaldoznak ostoba fiatalokat, nekunk tobbe kerul minden, csupan azert, hogy nehany ember akinek az erdeke igy kivanja meggazdagodjon megjobban.

    A budos eletben soha senki nem fogja tudni megmagyarazni nekem, hogy csupa szivjosagbol oltunk milliardokat az arabokba, es a nemletezo atomfegyver is csak parasztvakitas volt. Indok.

    A Putyin fele cirkuszt is utalom. Semmi kozunk hozza. Oldja meg az EU, ha annyira kell nekik Ukrajna. Nem akarom, hogy Amerikai katonak legyenek Magyarorszagon, es nem akarom, hogy Europai rendorseg legyen keszenletben Magyarorszagon. Es eltornem az osszesnek a labat aki onszantabol bevonul katonanak. Ha egy napon a fiamnak ilyen hulyeseg jutna eszebe, hat felszogeznem a falra.

     

    Elnezest, hogy igy gondolom es ki is mondom.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715396 (16209)
    2014-05-22  04:47
  42. Torolt_felhasznalo_715396
    Torolt_felhasznalo_715396
    2014. május 22. 04:4716209.
    no ehhez a hozzaszolasodhoz... nincs hozzaszolasom!
    előzmény:
    PG13 (16205)
    2014-05-22  00:33
  43. 2014. május 22. 00:5816208.

    Jovo honap vegen jon az unokam meg az apja. En fizetem a jegyuket. 

    Ugyhogy meregettem is a szemem felfele, aztan mondtam, Uram, ha mar baranyt, ugyan jojjon a legelo is hozza.....erre hiv a fonokom, hogy nem akarnek e esetleg heti ot ejjelt dolgozni. Haaat, egeszen veletlenul igen, hahaha-))) Holnap este kezdek, egy ejjelt dolgozom.  Aztna pentektol hetfoig dolgozom a 100 evesemnel napi 24 oraban....Hetfo estetol pedig indul a heti ot ejszaka.  

    Ugy latszik egesz jol el lehet alkudozni a draga "Oreggel", de legkozelebb nem munkat kerek tole, hanem a nyertes lottoszamokat-)  

  44. 2014. május 22. 00:4816207.

    Szuper fotok, szep helyen jartal-) Ha Kubaba mennek, hoznek magamnak orias kagylot. A noveremtol kaptam annak idejen.

     

    Nincs olomfestek abban a hazban amit vettem. Ellenben talaltam egy masikat ami tetszik, es arra irtak, hogy HUB haz, es hogy olom festek van benne.

    JO lenne tudni, hogy ilyen esetben teljesen el kell tavolitani a festeket, vagy eleg atfesteni?

    Bar mindegy, nem akarok zuros hazat.

     

    Talaltam mult heten egy masikat is. Hatalmas haz, negy szobas. Mellette pedig egy masik haz amiben volt egy 1 szobas es egy 2 szobas apartman. Real estates dream, egy befektetessel harom lakast lehet kiadni-)))

    Jol korbejartam, utananeztem mindennek, szuper volt. Aztan megneztem a varost is, mert nem mindegy, hogy village, kis varos, nagy varos, milyen a munkanelkuli rata, a bunozes, vagy pl a vacant rent.

    Hat, nem volt valami tokeletes. A lakossag 16%-a White, tobb mint 70%-a Black-American, a maradek meg Meka, Azsiai es az egyeb kategoria.

    Haaat, lett volna meglepetes, ha megveszem es odamegyek-))) Bejeloltem a terkepen, nehogy veletlenul arra jarjak-) Akkkor mar inkabb Kuba-)  

    előzmény:
    kirandulas (16195)
    2014-05-21  17:23
  45. 2014. május 22. 00:3816206.

    Ne old meg a tejet!!!

     

    Nem kell felforralni, sot ha van lehetoseget raw tejet venni, az a legjobb!

     

    Nagyon megy az ido Lina, amikor az elso fotokat lattam Blankarol, meg artatlan kislany volt, most pedig egyetemre megy.

    Reg jartal erre.

     

    Latam belekeveredtel a burokracia utvesztojebe. Ezen a foldreszen azt hiszem a legnagyobb akadaly az ertelmetlen burokracia.  Neha ugy latom, hogy nem rosszindulatbol, hanem egyszeruen csak azert, mert a torvenyek ostobak, az emberek meg felkeszuletlenek es nem eleg kepzettek ahhoz a munkahoz amit ellatnak. Hat egyszerubb mint hatraltatni, akkor le vannak vedve. Sorry. 

    előzmény:
    kysslina (16202)
    2014-05-21  20:30
  46. 2014. május 22. 00:3316205.

    latod mi folyik a VA -vel??????

    mekkora a botrany??????????

     

    allami biztositas, azoknak akik az eletuket adjak az orszagnak.. nem csak kis akarki mint te meg en... 

     

    katonak.. veteranok!!!! 

    es magasan lesz@@@@@ oket!!!!!!!!!!!!!!!!!! mint irtam jo multkor HAGYJAK HOGY MEGHALJANAK!!!! 

    MIKOZBEN AZ ELNOK MINDERROL A MEDIABAN MIKOR TE MEG EN ERTESUL...

     

    hm....most aasszem brutal leszek, de en is leszarom oket!!! Elviselem oket, de nem tartom hosoknek, meg egyeb felfujt hulyesegnek, az eletuket adjak az orszagnak dumatol meg elhanyom magam!!! Aztan ki a tokom keri toluk, hogy vedjek az orszagot Afganisztanban, Irakban, Sziriaban vagy a Holdon. Majd abban a pillanatban valnak hosokke, amikor San Francisco utcain verik vissza fegyverrel az USAt megtamado ellenseget. Addig szerencsevadaszok, akik penzert elmennek valahova harcolni es tudjak, hogy mit vallalnak. 

    Felfordul a gyomrom, mikor mutatjak az Irakbol hazatero macat, a kislanya meg rohan, oleli at a nyakat a hos anyanak. Hat nekem akkor nem az jut az eszembe, hogy itt van Amerika hose, aki veret adja ertunk, hanem az, hogy budos ribanc, meg az allat is gondoskodik a kolykerol, hogy az anyadba hagyhattad ott az alig megszuletett gyerekedet????? Kiert? Miert? A fegyvergyarosokert es politikusokert, es mindenki masert akinek ERDEKE, hogy haboru legyen valahol? Nem hosok ezek hanem megvezetett idiotak.

    No latod, en ezekre mondom, hogy menjen inkabb aztan tanuljon valamit.

     

    Nincs olyan fordulopont ami megvaltoztatna ezt a velemenyemet. Mar az altalanos iskola padjaiban is leesett az allam, amikor tanultunk a Nagy Honvedo Haboru Hoseirol, akik az eletuket adtak a Hazaert amikor megfagytak a Don Kanyarban. Mar akkor sem ertettem, hogy milyen faszom hazat vedtek ezek ott a Don Kanyarban, hat nem volt egyetlen ember sem, aki megmondta volna nekik, hogy nem ott van Magyarorszag hatara, nem ott kell faszagyerekeskedni, hanem itthon.  

     

    Kulonben sajnalom oket. Becsapott hulyegyerekek! Most aztan jo alaposan megszivtak. Volt egy musor a multkor a teveben, hogy a Vietnami haboru utan tiz ev kellett, hogy a veteranok homelesskent megjelenjenek az utcan. Az Iraki haboru meg veget sem ert, es mar 9000 nyilvantartott veteran homeless volt. Remelem tanulnak belole az utanuk jovok, es nem jelentkeznek onkent hazat vedeni mondjuk Europaban. Szuletett barmok!!!

    Szarok ra, hogy az Iraki gyilkosok kapnak e biztositast vagy sem. Attol fuggetlenul, hogy sajnalom oket, hogy ilyen ostobak.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715396 (16199)
    2014-05-21  18:58
  47. 2014. május 21. 20:4916204.
    Ja, aki nem beszél angolul, az nem jöhet, de a problémákat soroltam, amik miatt akad minden. 
    előzmény:
    kysslina (16203)
    2014-05-21  20:44
  48. 2014. május 21. 20:4416203.

    Furcsa volt itt olvasgatni kicsit, nincs kedvem dolgozni, nagyon nincs. A szemem majd kifolyik már, megszámoltam: 24 govermentes oldal van nyitva a gépemen, 4 pdf nyomtatvány, ebből kettőt most csinálok, 15 resume, és a fiam telefonál niagaráról, hogy megfújták minden ID-ját amit vitt, küldjem utána a cuccost, a citizenen meg nincs fénykép, úgyhogy nem tudom, hogy jó lesz-e, de szétrúgom a seggét, ha ezt is elhagyja, másból sem állunk csak a két nagynak újítjuk az iratait állandóan, mert elhagyják.

     

    Ezt hallhassátok: a saskatchewan immigration január óta ül a licensemen. Illetve nem csak az enyémen, hanem velem együtt még majd 300-on. Januártól Saskatchewanba csak recruitment license-el lehet toborzást csinálni. OK tiszta sor, így van Albertában is, beadtam mindent mint a kisangyal, (benne 20 ezer dolláros bond) de már van egy 25ezres Albertába, erkölcsimet innen, meg még otthonról is, hivatalos fordítás, minden.. és azóta várunk. Azok kapták meg eddig, akik tudták igazolni, hogy az elmúlt két évben, már csináltak toborzást Saskatchewanba, és nem volt gond. Nos, én nehezen tudtam volna, mivelhogy a cég tavaly augusztusban alakult. Volt szerződésem (csak proposal 50 welderre-175ezer dollár ha 2500-al számolom) megvolt mind, illetve több is. saskatchewanba nem kell hülye trade certification process, mint Albertába, ami 450 dollár, és legalább 3 hónap mire megjön (ez kell a work permithez), oda nem kell ilyesmi, tehát könnyebben menne a toborzás magyarországról, illetve mindenfelől, mert már jelen vagyunk szinte mindenhol. De ott saskatchewanban az immigration intézi a license-t, nem a sima mgovernment mint itt Albertaban, és mint tudjuk az immigration malmai lassan őrölnek. csak ebben az a baj, hogy a cégek emg várják, a kivitelezések, projectek csúsznak, minden megy a levesbe, az én idegrendszerem is, a  jelentkezőim türelme is, mert a magyarok vagy nem beszélnek angolul, vagy nincs 450 dollárjuk a trade certificationra, tehát saskatchewan lenne a legjobb. Tűnödtem, talán eltarthat egy évig is, mire megszülik a processt.

  49. 2014. május 21. 20:3016202.
    Proki, musszáj a tejet felforralni a kefirgombához, vagy jó anélkül is, mert minden edényembe odaég a tej. Jön a meleg, megint kezdek kefirt csinálni

Címlap

top