Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Az elsőt várom1 csapata

ktimcsi
Létrehozva: 2003. szeptember 13. 18:27
Mivel annyira jó kis csapat gyűlt össze az "Az elsőt várom1"fórumon, és már ugyebár ismerjük egymást elég jól, úgy gondoltuk, hogy jó lenne ha folytatódna a beszélgetés, de már egy úl címmel.

Átadtuk- átadjuk lassan a helyünket az újaknak, de a mi kis csapatunk folytathatja azokkal a problémák, kérdések ...megbeszélésével, amik az új jövevénnyel előjönnek.

Remélem mindenki idetalál a régiek közül, hogy ugyanúgy follyon a jó kis duma, mint előzőleg.

Timcsi és Nócus
  1. 2003. szeptember 17. 19:33126.
    Mi ez a nagy csend????
    Senki nincs itt????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2003. szeptember 17. 13:50125.
    Te kis holdkóros:DDD
    A cumisüvegünk PRENATAL márka:9 Egy lyuk van a tetején és külön az üveg nyakánál lehet állítani, hogy mennyire folyjon belőle a tej:)
    Jó, hogy szóltál az esőkabátról, holnap beszerzek egyet:)))

    Évi!
    Olyan édes vagy! Rábeszélem kispapit, hogy pihenjen:) Remélem most csak kisebb munkákat kap legalább egy hétig:) (Az általánydíj miatt úgyis szivatás ha sok melót adnak neki:D)

    Mikor láthatjuk a kismacsekot?
    Millió puszi nektek!
    Emőke+Édua (a 34. hétbe lépve:D) Nem bírom abbahagyni a vigyorgást:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_124303 (122)
     
  3. 2003. szeptember 17. 13:47124.
    Luna!
    Ne aggodj!!Örülj, hogy ludt a manokád!!!!Ezekszerint mégis rendben van az atejcsi, ha ilyen sokáig kibirja!Nem?Mi pedig sajnáljuk, hogy nem lehettek köztünk a talin!De a télen ha haza jöttök, ugye velünk is taliztok???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_124303 (123)
     
  4. 2003. szeptember 17. 13:41123.
    Mindenkinek nagyon köszönöm a bátorítást! Sajnos az a dolog háttere, hogy az anyósom teje állítólag nem volt elég tápláló annak idején, és mire észrevették, hogy ez a baj, a férjem kb2 hónaposan annyira lefogyott hogy korhazba kellett vinni es ott is tartottak vagy egy hónapig, ugyhogy itt mindenki rendkivül érzékeny e témára és tulaggodjak az ugyet.
    De apropó túlaggódás. . . ma a manó este 11töl reggel 6:20-ig aludt egy huzamban. Eddig mindig evett egy picit éjjel 4-5 körül. Most aggodni kell vagy örülhetek? :) Az alvás nagyon jól jött ám! :))
    Nagyon irigykedem rátok a tali miatt!!! érezzétek jól magatokat nagyon! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2003. szeptember 17. 13:18122.
    Hali bárányka!
    Milyen az a cumi amirol irsz? Nekünk hiperszuper anatomikusan tervezett hüdehajde chicco cumisüvegünk van, ugy folyik az egy lukán a tej mintha dézsából öntenék. . . Kipróbáltuk az Avent ujszülött cumisüveget, detto. . . :(
    Ugyhogy cumisüvegügyben passzolok, most pohárból tanulunk inni, olyan édin kortyolgat belöle. . . olyan régi szocreálos presszókávés pohárból, aminek kifele fordul a teteje es jo vastag az üveg, nem tudja megvagni magat vele. Eleinte kell hozzá ugyan esökabát, de már kezdünk belejönni :)
    előzmény:
    Hicudzsi (110)
     
  6. 2003. szeptember 17. 12:21121.
    Luna!
    A tjed mindegy mennyi van mindennél többet ér!!!Az egy kincs a babádnak!Viszont olyat ismerek a környezetemben, akinek bevizsgálták a tejcsijét, mert szopizott a baba, de tovább orditott. . kiderült, hogy nem elég táplálo a babának, és nem lakott jol, azért sirt, igy kapott potlást, de szopizott tovább, mert ha nem is volt 1000%os a minösége, az neki kincs volt, a jol lakottságon kivül sok mindenre jo a tejcsid, védetségett nyujt a babodnak:-)Ami nagyon fontos!
    Évi!
    Ne keseredj el!Majd be áll a tejcsis dolog!
    Akkor pénteken délután még tali.
    Utána pedig mit szolnátok egy kedd nap közbeni idöponthoz. Pl 11-töl?És akkár hetente is talizhatnánk, ha ti is gondoljátok.
    Puszi mindenkinek.
    Ildi+Lili
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_188761
    Torolt_felhasznalo_188761
    2003. szeptember 17. 12:16120.
    Jaj, majd elfelejtettem,
    Timi,
    Semmiképp nem feltételeztem Rólad h. bárkit is kiközösítenél. Tudom h. csak a jószándék vezérelt és azt hiszem ÉRTEM is a miértjét és a CÉLJÁT. Én melletted vagyok anélkül h. bárkit bántani akarnék v. kiközösíteni stb. Sajnálom ha mások félreértették a szándékaidat.
    Üdv:É
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2003. szeptember 17. 12:10119.
    szia Csajok%!
    Elöször is bocs a helyesirási hibákért de Lili itt log a karomon. Mert ahogy lerakom felébred és ordit. . . á nincs elkényeztetve a lelkem. . . a kezemben elmulik a hasfájás is, és minden egyéb probléma. . . érdekes:-)biztos csoda kezemvan. . . rátétellel gyogyit:-))
    Az éjszakánk jobb volt, mint amire számitottam a szuri miatt, hajnal 5ora 4Operckor kelltünk. Nem lázasodtunk be:-))Igaz az este még raktam fel neki egy fél glicerin-c kupot, nehogy éjjel felszökjön a láza. Borogatom neki, egyfolytában, igy nem is csomosodott be neki(eddig)remélem már nem is fog.
    Lili tegnap volt 475Ogramm és 58cm:-)Ugyhogy mi is növünk, mint a gomba:-)
    Dora
    Mennyit eszik Lilo egyszerre?. . . Nem tudom kiszámitani!
    Van, hogy 13Og-ot van, hogy 180grammot, de tegnap reggel 260-at evett!Gondoltam biztos vissza böfizi majd a felét, mert ez nagyon sok. Egy csepp nem jött vissza!Aludt egész délelött:-)De csinált olyat, hogy csak 80-at vacsizott, gondoltam éjjel felfog kellnimert éhes lesz. Erre reggel 7-kor kezdet kiabálni. Az átlagja az kb 150-gramm igy tudom meghatározni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_188761
    Torolt_felhasznalo_188761
    2003. szeptember 17. 12:00118.
    Sziasztok,

    Nekem ugye elvileg csak du. 4 től "szabad" internetezni, de a tejcsi téma idevonzott. Köszönöm szépen a bátorítást és a tanácsokat. (akkor még nem kezdek pánikolni)Sajnos Kismacska "nehéz" napjai folytatódnak. Ma délelőtt is azt játszotta mint tegnap délután, csak most hasfájás és hasmenés nélkül "csak" nyűgös volt. Sikerült 1/4 12-kor megetettni(110 gr) és ez úgy néz ki kiütötte egy időre. Legalább most már el merek menni fürödni.

    Emőke,
    Pihenj!Készülj!Már csak pár hét!Emlékszem én is álmodtam ilyet, csak én pucér voltam álmomban. (egyébként be jött mert a műtéthez ennyi ruhadarabot engedélyeztek-vagyis semmit). Szólj Tamashunak h. Ő is pihenjen. Nem akarom elrémiszteni de az én párom az első héten amikor mi még kórházban voltunk, 5 kilót fogyott!!!(Na, jó van miből de akkor is!) annyit aggódott, rohangált, takarított, főzőtt Nekünk és azután behordta. Naponta kétszer, háromszor bent volt, stb. Szóval a Kispapiknak is kell az erő. Sőt, úgy tudom h. Te is csaszis leszel. Hát bizony Nekem itthon azért még jól jött az elején a segítség. (Pl. bemászni a kádba-Jó lett volna egy zuhanyzó). Az első időben csak a bébikét emelheted, tehát nagytakarítás, nagymosás mind a Kispapira hárul. Hacsak nem lesz vki segítségetekre. (De ha jól emlékszem nem lesz)Tehát túlórákat befejezni mert egy fenékkel csak egy lovat lehet megülni(ugye, milyen bölcs vagyok???) és most mindkettőtöknek fel kell töltődni energiával h. ne dög fáradtan fogadjátok Éduát. (v. majd a kutyus pelenkázza?)

    Lunacita,
    Megpróbálom magam visszafogni, de nehezen megy. Azok a személyek a környezetedben nem a gyereknek akarnak jót hanem mindkettőtöknek rosszat!Dobd ki Őket és mond meg Nekik h. károgjanak máshol. Teljesen normális ütemben fejlődik a bébid!!!!Szakirodalom és orvos szerint(ja meg szerintem)is!! Rossz tej pedig nincs!!!(Mint ahogy már a többiek is írták. )Kismacska első hasmenése alkalmából én is kiakadtam és kétségbeesve kérdeztem a dokinőt h. lehet. h. nem jó Neki a tejem?Hát kaptam olyat, h. azóta sem felejtem. A legjobb a tejed és ebben legyél teljesen biztos.

    Szép napot mindenkinek, húzok fürödni. (és köszönöm a biztatásotokat) Évi és az éppen alvó Kismacsek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2003. szeptember 17. 11:13117.
    Úristen Erika, nem semmi "tömeggel" rendelkezik a fiacskád!! Hiába na, úgy látszik csak az én lányom ilyen kis lusta. tegnap például az esti etetéskor kisírta a szemét, egyszerűen nem akart enni. Eddig én ilyent még nem tapasztaltam. Amikor tettem a cicim a szájába köpte ki, vetette hátra a fejét és üvöltött. A tejem meg spriccelt szerteszét, mert hát idő volt ugyebár. Aztán a párom mondta, hogy lehet, hogy nem éhes azért nem akar enni.
    Én meg teljesen kétségbeestem, hogy biztosan nem akar már cicizni és ezért sír. Már a határán voltam annak, hogy én is sírjak.
    Aztán lefektettem ugye evés nélkül, lefejtem a tejcsit, erre fél óra múlva hallom, hogy megint sír a gyerek és ekkor megint rátettem a cicire és evett is volna, ha ugye előtte nm fejtem volna ki mindent szinte.
    Szóval a lefejt tejcsit ezután cumisüvegből kellett megennie, aztán aludt is reggelig.

    Szóval volt egy kis kálvária tegnap.
    előzmény:
    ngyrk (116)
     
  11. 2003. szeptember 17. 10:51116.
    Évi,

    a tejtermelődéshez az alábbi feltételek szükségesek:
    -nyugalom
    -napközben lefeküdni, pihenni
    -sok folyadék (2-3 liter, én rostosat iszok).
    Ezek az alapok. Nálam működik, próbáld meg Te is betartani. Nekem a kórházban azt mondták, hogy a mirigyállománya mindenkinek változó, és ennek függvénye a termelődő tej mennyisége.
    Dóri,
    az előbb még az lemaradt, hogy Csongi most 57oo g!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2003. szeptember 17. 10:51115.
    Mankati!
    Édes vagy! Én is szeretném kiélvezni az utolsó heteket, de Tamás most annyit dolgozik, hogy nincs ideje ránk:(
    Este megnézünk együtt egy jó filmet v. beszélgetünk egy jót, de azután ül vissza a géphez:(

    Most is már kell neki, pedig egész éjjel dolgozott:(

    Én már nagyon várom a talit:)
    :D
    Puszi!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2003. szeptember 17. 10:26114.
    Jó reggelt mindenkinek!

    Évi!
    Nálam is változó a tejcsi mennyisége, de én ha nem vagyok lusta akkor mindenképpen fejek szopizás után. És én sem fejek le túl sokat, mert Nócus szinte mindent kiszív. És én már mindkettő cicit odaadom neki, mert csak az egyik nem elég.
    Elvileg a könyvek is úgy írják, hogy szoptatás után fejés, hogy jól kiürüljön a mell. És nálam is van úgy, hogy váltakozó a mennyiség. Van, hogy érzem is azt, hogy a tejcsi kevesebb mondjuk délután, mint reggel.
    Szóval sajna fejni is kell, én is 20-30 ml-nél szinte soha nem tudtam lefejni többet, de azokat mindig pótlásként még odaadtam a picurnak.

    Luna!
    Dórinak igaza van, rossz tej nincs.
    Nálunk a gyerekdoki azt mondta, hogy bőven elég hetente mérni a gyereket.

    És akkor most utoljára a fórumról és a taliról: nincs semmi rosszindulat sem abban, hogy ez a fórum indult, sem abban, hogy priviben menjenek a talihelyek. A privizés csak egy ötlet volt. Természetesen senki senkit nem akar kizárni innen, eddig is jó volt új arcokat látni, jó volt most már babásan is a várandosók között üldögélni és fordítva is igaz szerintem.
    Persze, hogy aki szeretne eljönni a talikra semmi akadálya, hiszen ki vagyok én, hogy megszabjam azt, hogy ki jöjjön és ki ne. Soha nem is állt ez szándékomban.

    Szóval akkor felejtsük el a titkosítást (mert úgy látom van akit bánt).

    Többen jelezték, hogy jó nekik a délelőtt is. Nekem is jó, sőt, most már lassan sötétedik délután 4 után, lehet, hogy jobb is délelőttönként talizni, akár az ebéd utáni időben, kb. 2-3 órakor. Vagy még ebédidő előtt, habár az szerintem etetési időbe esik, és sokaknak nem jó.

    Most a péntek még akkor marad az Ikea éttermében és 16. 30. Erről tud mindenki és várunk szeretettel minden régit és újat is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2003. szeptember 17. 10:22113.
    Szia Dóri,

    Csongit azért porszivózom, mert elkapta tőlem ezt a nátha félét és amikor tüsszent feljön a cucc az orrába. Na ekkor előkapom a csövet és kiszippantjuk. Nagyon jól működik, nem sziv durván. A védőnőt meg sem kérdeztem, hogy használhatom-e, nem értem mitől lenne ártalmas?Látom Csongin, mennyire megkönnyebbül utána. Nekem ez a legfontosabb.
    Zolika ha csak simán tüsszent néha, az nem betegség, fogod hallani, hogy szürcsög és nem kap rendesen levegőt na akkor már gáz van. A lázas kérdésedhez nem tudok hozzászólni, mert szerencsére az még neki nem volt!
    Remélem nem lesztek betegek, mert már nagyon szeretnélek látni Titeket élőben is!
    Puszi.
    Erika+Csongor
    előzmény:
    Dóra34 (102)
     
  15. Torolt_felhasznalo_886411
    Torolt_felhasznalo_886411
    2003. szeptember 17. 09:30112.
    Szisztok!

    Végre van időm írni is kicsit, nem csak olvasni.

    Mi is megvagyunk, kiscsaj eszik, alszik, időnként sír. Egyre többet nézelődik, apával beszélget meg énekel (remélem neki jobb hangja lesz, mint az apjának) és mosolyog! Annyira édesen mosolyog. A pelenkázásoknál a popsikrém kenést mindig végigvigyorogja, még, ha bőgött is előtte.

    Porszívós orszívót a dokinéni nekünk javasolta használni, ha szörcsög a gyerkőc.

    Dóra Zoli mekkora már!

    Évi! Ha többet akar enni kismacska, akkor gyakoribb szoptatással próbálkozz, egyél rendesen, igyál sokat és ne idegesítsd magad. Akkor pár napon belül több tejcsi is lesz, ha minden igaz. De ti is jó sokat nőttetek! :) Azt meg tudom, hiába mondanám neked, hogy ne foglalkozz a rossz hírekkel.

    Luna! Te meg a rokonokkal ne foglalkozz! Nekünk a heti 10-15 gkg növekedést (minimum) már jónak tartja adoki. Nálatok ez jóval több volt. Ha nyugodt a baba és egyenletesen fejlődik minden ok. Azzal meg ne foglalkozz, hogy rossz a tejed. (Szerintem ilyen nincs. )

    Emőke! Te meg már a finishben jársz! Élvezzétek ki az utolsó kettesben töltött heteket! Sok közös program, mert utána kezdődik egy egészen más élet. Az már a babáról fog szólni, de nagyon izgalmas lesz!

    Timcsi, Ildi! Én is meglepődtem ezen a titokzatosságon.

    Jó olvasni, hogy Berniék is előkerültek és minden ok velük. Merci meg a szokásához híven megint és még mindig pörög ezerrel, ez így is van jól! :)

    Merci a lagzi is most volt ugye? Hogy sikerült?

    Megyek, hátha tudok még kicsit aludni, aztán kaja után megyünk sétálni!

    Élvezzétek ki ezt a jóidőt!

    Kati és a majdnem 4 hetes Sára
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2003. szeptember 17. 09:21111.
    Emőke,
    lemaradtam az elsőségről pedig már itt voltam.
    TEljesen normális , hogy lusta vagy, de enni azért egyél!!
    Én mindig rosszul voltam ha nem ettem eleget!
    És ez most is így van!

    Évi,
    Ne izgulj a tej miatt. NÁlam is voltak , vannak napok amikor kevesebb. Én nem iszom elég folyadékot.
    A fejeés nem egy rossz ötlet, mert ha lefejed elrakhatod és ha kevesebb előveheted és nem kell a tápszerhez nyúlni.
    Legalábbis én így teszek. (Amúgy utálok fejni és változó, hogy hányszor fejek egy nap)

    Lunatica,
    ne foglalkozz semmivel , teljesen normálisan fejlődik a bébid!!
    Az első otthoni héten elég a 10 dkg , a következőkben a 15-20 körüli gyarapodás. De ez is nagyon változó. Azt olvastam valahol , hogy napi 2 dkg gyarapodás teljesen normális.
    Megvan . A kórházban kaptam egy tájékoztatót abban volt. Tehát ne izgulj!!!
    Rossz tej nincs!!!!!!
    Ez is hülyeség!!!
    Ki ez a sok okos ember, aki ilyen hülyeségekkel piszkál?
    Zavard el őket gyorsan.
    No és pihenj most rengeteget!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188761 (106)
     
  17. 2003. szeptember 17. 09:10110.
    Sziasztok Lányok!
    Úgy látszik ma én kezdem a sort:)

    Olyan jó látni, hogy szépen fejlődnek a babák:) (Főleg, h. mennyi új probléma merül föl. . :))

    Lunatica!
    Szerintem nincs olyan, hogy rossz minőségű a tej:) De ezt már mondtam neked:) Butaság. . . .

    Egyébként az újszülöttcumi, nem olyan amitől nem áll át a cumisüvegre mert ugyanolyan nehéz szopnia belőle mint a ciciből???

    Mi a nővéremtől Olaszországbőól kaptunk egyet. Nagyon apró lukai vannak.

    Ma kezdtük a 34. hetet és nagyon izgulunk már. Azért a biztonság kedvéért összekészítem a kórházi csomagomat lassacskán. (Ugyanis éjjel azt álmodtam, hogy bementem szülni és mivel nincs hálóingem sem, egy fekete kinyúlt pólóban feküdtem az ágyon:D)

    Iszonyatosan lusta vagyok:( Elfáradok bármibe kezdek. Ez normális??? Még ahhoz sincs kedvem, hogy kimenjek a konyhába reggelit csinálni. Inkább éhzem:DDDD (Na jó ma már reggeliztem:))
    Abbahagyom a panasznapot. :)
    Millió puszi!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2003. szeptember 17. 00:17109.
    Szia firstdelfi,
    Az én lányom 4 hetes és 5 napos, nálunk is vannak ilyen napok meg olyanok, van, hogy alig eszik egész nap, aztan vannak napok, hogy nem lehet levakarni a cicimröl :) Állítólag ha több kell neki és többet teszed mellre igazodik az igényeihez a tejtermelödés is. . . Nem nagyon merek tanácsot adni, csak bátorítani, biztos helyrezökkentek, én úgy vagyok vele, hogy én sem vagyok mindennap ugyanannyira éhes, se mindennap ugyanugy vidam vagy szomorú, a baba is lehet egy nap éhesebb másnap meg kevésbé. . . (hu ez most nagyon tudománytalan volt, tudom)

    Nekem is van egy (és még kismillió) aggodalmam. A családnak itt az a mániája, hogy a gyerek nem hízik eléggé, és hogy ez biztos azért van, mert rossz minöségü a tejem. Van ilyen hogy rossz minöségü tej? a baba egyébként 3400g-al született és 51 cm-el, aztán lefogyott 3100-ra az elsö 5 napban, mert addig nem volt tejem ö meg nem akart enni. Most 4 hét 3 nap elteltével volt rendes mérés (orvos által) 3800g és 55, 5 cm! Mindenki szerint már 4 kilonak kéne lennie, és csesztetnek, hogy adjak neki tápszert, de nem szeretnék, föleg mert a cumisüveg nagyon összezavarja és utána nehezebb rávenni a szopizásra. És azert sem, mert szerintem szépen fejlödik, meg nagyot is nyúlt. . . Mi a véleményetek? Úgy lehangol, hogy nem bíznak meg bennem. . . :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188761 (106)
     
  19. Torolt_felhasznalo_192144
    Torolt_felhasznalo_192144
    2003. szeptember 16. 23:42108.
    Hali csajszik

    nem jött be. Már ami a tegnapi nagy alvást illeti. Én fél 12-kor kerültem ágyba, Sisi abban a pillanatban elkezdett nyöszörögni, megpróbáltma mozdulatlanul feküdni, még a levegőt is visszatastottam, hátha nem veszi észre, hogy ott vagyok. Másfél órás nyöszörgés-ordítás után megkönyörültem rajta - és magamon is - és kapott cicit. Így fél 2-től kb 6-ig aludtunk. Hurrá!

    firstdelfi
    Tejcsi ügyben írtam egy csomó "okosságot", vagyis tapasztalatokat néhány oldallal előrrébb, homeopátiás golyók, bioboltban kapható alapanyagokbból készített tejgolyó, stb. Nekem is volt olyan, hogy azt hittem semmi nincs, a koma meg egy hét alatt 20 dkg-ot hízott. (Nekem éppen 40 fokos lázam volt és sugárban fostam)
    Szoptasd mintha mi sem történt volna, ha kell sűrűbben, és egyszer csak visszaáll a kellő mennyiség.

    Csodállak benneteket, hogy ilyen menetrendetek van. Nálunk Kristóf az úr, a reggeli ébredéstől függ a napunk, ráadásul az is belejátszik, hogy éppen menyi tejecske van. Nekem kb 3-4 hetente van néhány nap amikor kevesebb van, addigra persze szépen kialakul a 4-4, 5 órás ritmus, aztán huss a rendszerességnek.

    Ma ismét megpróbálok korán ágyba kerülni. . .

    A most péntek - már ha beleférek a "titkos" csapatba - nekem mégsem jó, mert szombatra szervezek az uramnak meglepi szülinapi bulit, és a péntek az, amikor a bevásárlást, húspácolást és a kaják itthonról való elmenekítését tudom intézni. Legközelebb szívesen elmegyek - ha hívtok.

    Sziasztok

    Bonbon és a kispasik (meg a nagy, sőt a kutya és a cica is pasi)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188761 (106)
     
  20. 2003. szeptember 16. 23:10107.
    Sziasztok!
    Szerintem is hívjuk Lolát, Kingát és Kiwit is!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_188761
    Torolt_felhasznalo_188761
    2003. szeptember 16. 23:00106.
    Sziasztok,

    Merci, tényleg gyönyörű ez a ruha-költemény és fenséges lehetett a szertartás is. Köszi a képeket.

    Lányok, segítsetek ha tudtok. Úgy néz ki h. engem is elértek a tejcsi gondok. Bár eddig is pont annyi volt amennyi a kisasszonynak kellett. Ezt szó szerint lehet venni mert soha nem tudtam egy-két cseppnél többet kifejni szopi után, akár 60-at ákár 100-at evett.
    (mi mérlegelünk)Lehet h. az is baj h. mindig csak az egyikből szoptattam felváltva. Az a lényeg h. ma megtudtam mi a magyarok istene. Valami szeszélyből kiindulva du. 5-től nem lehetett bírni Kismacskával. Kb. 1 óránként követelte a szopit, nem aludt semmit. Kb 10 perce csendesedett el. Felváltva vigasztaltuk az Apucival. Természetesen hasfájás is volt a háttérben amit két hasmanés produktum enyhített, de miután a cicivel akart vigasztalódni, totál leapadtam (nem is mértük így nem tudom mennyit evett) és már kapott 40 gr. tápszert is. (Most bontottuk ki eddig csak babonából volt a háznál)Szóval most nagyon megijedtem h. nem lesz elég a tejem a megnővekedett igényekhez.
    Bár Kismacska szépen hízik. Épp tegnap volt "pucérmérés" és 3250 gr. 3 hetesen (a kórházból 2580-al hoztam ki!)Eddig vhogy természetesnek vettem hogy annyi van amennyi fogy. Ráadásul ma annyi rossz hír is elért h. nem győzőm a negativ dolgokat távoltartani. (Mondjuk azt nem értem h. miért pont engem kell megtalálni "barátilag" nagyon, nagyon rossz és borzasztó dolgokkal de persze én meg hagyom és adom az együttérzést és a szeretetett. -nem most fogok megváltozni, csak amit én már nem tudok befolyásolni v. megváltoztatni azzal jobb lenne ha nem az én energiámat szívnák le)
    No félre, bánat!
    Végre talán Kismacskám is el tud aludni hosszabb időre.
    Mi pár napja 4 óránként eszünk, de teljesen a kisasszony igénye szerint. Saját magától nem kelt fel csak 4 óránként. Ez persze nem teljesen szabályos nálunk hiszen sok függ attól h. az éjszaka hogy sikerül. Éjjel is Ő diktál. Eddig (kop, kop)azért kb. meg volt a hajnal 2 és 3 közötti utána pedig a reggelnek minősülő 1/2 6-6. Irigylem Merciéket h. olyan pontos menetrend szerint tudnak kajálni. Így bizony elég nehéz egy napot megtervezni. Főleg h. mi is belevágtunk még egy projectbe. (Fűtéskorszerűsités-más se hiányzott)
    Tehát minden tanácsot szívesen veszek tejcsi ügyben. Én laktoherb teát iszom és Urtica homeóbogyót szedek (2 x5 naponta -azt hiszem valaki pont ezt kérdezte). El kell kezdenem fejni??? Nem hiszem h. sikerülne főleg h. így is eléggé ki vannak a bimbók és én nem tudom használni a bimbóvédőt.
    Azért remélem h. csak átmeneti a probléma, nem adom fel.

    Jó éjt mindenkinek(remélem gyakrabban tudok erre járni és akkor nem leszek ilyen hosszú)
    Üdv:É+3 hetes és 1 napos Tina bébi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2003. szeptember 16. 22:14105.
    Merci,
    No de melyik kiadása?
    Mert ugye, néhány nagyrabecsült kollégád 37, 5 fölött tekinti hőemelkedésnek a hőmérsékletet!
    Akkor én meg mutogassam az Ablak Zsiráfot?

    előzmény:
    mercedes30 (103)
     
  23. 2003. szeptember 16. 22:08104.
    Sziasztok!!

    felfedeztem, hogy már itt vagyunk így gyorsan hozzászólok

    Velünk a kezdeti cicinehézségek után(ami abból állt hogy állandó fejés mert iszonyú mennyiség volt) mára nagyon szépen beálltunk és 3 óránlként eszünk éjjel van egy 5 órás alvás csak többi szigorúan 3 óránként.
    Tej van bőven naponta egyszer fejek kb 200at ezt fagyasztom a többit megeszi az én kis sáskám aki nagyon ügyesen eszik az első pillanattól. .
    Ma mértem reggel ruha nélkül pontosan 5070gramm ez etetés alatt volt mivel reggel fürdünk és adok neki egy picit előtte hogy minden happy legyen. .

    Velem minden rendben, mivel én gátvédelemmel szültem a regenerálódás gyors volt még van 5 extra kilóm de ezt szoptatásig tartogatom úgy néz ki, bár már tornászom. . .

    Remélem veletek is hasonlóan minden rendben látom szépen fejlődnek a csemeték, reméljük pénteken ott leszünk mi is a talin veletek!!
    Addig is puszi
    Berni +Anna 7 hetes
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2003. szeptember 16. 22:00103.
    Na hahó Csajok!

    Nem tűntem el, csak sok a dolgom. Mindig van valami, ha nincs, akkor csinálok. Most épp a jogi diplomámat kamatoztatom, egy tulajdonbejegyzési per anyagait gyűjtöm össze újdonsült családomban! :-)

    Dóra!
    Én 37. 5 felett adom a kúpot. Azért az más láz. A hőemelkedés a 37 fokig tart. A legjobb igazolás erre az Ablak Zsiráf című remekmű!!!
    A végbeles 37. 5 az ugye 37. Én e fölött nyomom a kupit! :-)

    Ildikém és a többi titokzatos! :-)

    Én nem tudom, hogy kell-e ez a titkolózás. Én magam részéről örülök az "újaknak". Így mindig van kiért izgulni. És Lola, Kiwi és Kinga is nagyon helyesek voltak! :-)
    Magam részéről a délelőtt nagyon jó lenne, mert mi 2-6-ig alszunk. De ha Teácska nem tud jönni, akkor legyen máskor. Ja, és szerda sem jó.

    Teácska!
    SCS-ben shoppingoltál?

    Puszi: Merci
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2003. szeptember 16. 21:20102.
    Lányok,
    Nekem a kedd teljesen jó, a hétfő szerda péntek pedig csak délelőtt. csütörtökön változó.
    HÁt elég bonyolult vagyok, nem?

    Erika, porszívózod agyerek orrát?
    Persze az én védőnőm azt mondta, hogy azt azért még ne.
    No de már nem is csodálkozom.
    Igaz, hogy Zolinak nem folyik az orra, csak látok benne mindig egy ki szárazat. Azt ki szoktam törölni. sima orrszívóval nme jön semmi.
    Viszont ma este megmértem a lázát, mintha meleg lett volna és végbélben volt 37, 6. Az tehát 37, 1. Ez már hőemelkedés?
    Merci!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Mikortól kell foglalkozni a lázzal?
    38 fölött kúp???
    Vagy csak 38, 5 fölött???

    Ma megtörtént az első négyórás etetési napunk.
    Reggel 8-kor ciciből evett, tehát nem tudom, hogy mennyit.
    Délben 225!!!!!millit, tehát reggel keveset evett, 4-kor 200-at 8-kor 230 körül. Éjjel ugye 1* majd még eszik ciciből.
    Van huzatja a srácnak!
    CSak , hogy én ezt tejjel, hogy fogom bírni???
    Most eset is fel kellett engendi a vacsihoz.

    Timcsi, Erika Ildi, ti mennyit esztek egyszerre!!

    És jelentem a fiam elérte a 6kg -ot. Tehát nagyfiú már!

    Erika :Csonginak folyt is az orra??
    Zoli sokat tüsszög és enm tudom , hogy ez most nátha vagy sem!

    Na azért nem vagyok semmi, ugye?

    MÁr mindenki alszik??
    Nem válaszol senki nekem???
    előzmény:
    ktimcsi (98)
     

Címlap

top