Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Egyre több magyar hagyna itt mindent

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2011. május 16. 12:26
Soha nem akarta ennyi magyar elhagyni az országot a rendszerváltás óta – derült ki egy friss felmérésből. A hír kommentálására Karafiáth Orsolya vállalkozott.

Tovább a cikkre...
  1. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2011. május 17. 10:22151.
    Na, azért ne mondd már egy szakmunkásra, hogy tudatlan, nem gondolkodó.
    előzmény:
    ardian (150)
    2011-05-17  10:00
  2. 2011. május 17. 10:00150.

    Az embereket kérdezik meg és évente. És még soha nem volt ilyen magas a menni akaró aránya (bár én is többre tippeltm volna). Ez sajna nem azt mutatja, hogy jó irányba mennek a dolgok...

     

    Lássuk csak, mi is történik/mi készül/mire kell készülnünk...

     

    Az oktatásban: túl sok a diplomás, nem kellenek tanult emberek, árok ásókra és szakmunkásokra van szükség. (Magyarul tudatlan, nem gondolkodó rabszolga-tömegre.)

     

    Egészségügy: az orvosok elmennek, ezen sajnálkoznak, de nem tesznek semmit, ellenben kórházösszevonások, az üres épületek értékesítése, gyógyszerkassza csökkentése stb. (Magyarul: ne legyél beteg, mert hagynak gyorsan elpatkolni.)

     

    Szociális ellátások/nyugdíj: ha rokkant vagy, dolgozz, ha munkanélküli vagy dolgozz (ha nincs munka, lehet ingyehn árkot ásni), nyugdíjak, családtámogatások befagyasztása. Magyarul, ha egyszer lekerülsz, akkor gyaloghsági ásó...

     

    Általános gazdasági vízió: mezőgazdaság, tanyaprogram, családi gazdaságok, kétkezi munkások tömege, olcsó munkaerőnkkel próbáljuk megnyerni a versenyt, magyarul sok-sok szegény rabszolga országa leszünk.

     

    Na, hány százalék is akar menni?

     

     

    előzmény:
    csillus14 (143)
    2011-05-17  09:03
  3. 2011. május 17. 09:55149.

    "Igy meg marad az eselye az otthon maradt Magyarsagnak arra, hogy Magyarorszag Europa picike ekszerdobozava valjon.....rogton konnyebb lesz az elet minden otthon maradottnak, ha nem 3,5 millio dolgozonak kell a 10 millio asztalara letenni a mindennapi betevot!"

     

    Egy kérdés: szerinted azok maradnak majd az "ékszerdobozban", akik dolgoznak, vagy azok, akik munka nélkül is megélnek?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2011-05-16  22:02
  4. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2011. május 17. 09:38148.

    2 felsőfokúval az elmaradt jövedelmet is pontosan kit tudod akkor számolni.

    Érdemes odázni azt, amit úgy is meg fogsz tenni?

    Ez csak a száraz anyagi része.

    Mellé még jön a jó közérzet, amit a kultúrált környezet okoz a mindennapokban.

     

     

    előzmény:
    Rubyrose (144)
    2011-05-17  09:15
  5. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2011. május 17. 09:32147.

    Én csak örülni tudok az ilyen optimista véleményeknek, de sajnos a realitás teljesen mást mutat. A politikusok ténykedése is. Egyetlen terület az oktatástól az eüig sem fejlődik, mi több, egyre rosszabb, de legalább egyre drágább is. A vállalkozások sorra csődölnek be, az ingatlanárak a padlón, élelmiszerárak, energiaárak az égben, a fiataloknak nincs jövő, a gyerekszülés egyenlő a teljes anyagi ellehetetlenüléssel, de biza Magyarország mindig is lesz, éppen csak pár generációnyi áldozat árán majd felvirágzik.... értem, igen. Aki pedig kivándorol a teljes ellehetetlenülés elől, az "széthúz"... Nem, csillus, ez nem lejárató riogatás, ez a valóság.

     

     

    előzmény:
    csillus14 (143)
    2011-05-17  09:03
  6. 2011. május 17. 09:32146.
    Ugy van !
    előzmény:
    csillus14 (143)
    2011-05-17  09:03
  7. Torolt_felhasznalo_274279
    Torolt_felhasznalo_274279
    2011. május 17. 09:31145.

    Nekem az a véleményem, hogy aki elvágyik innen, az szervezze meg, pakoljon össze és menjen.

     

    Persze megteheti azt is, hogy ehelyett itthon síránkozik, hogy mennyire rossz. Csak azzal nem jut előbbre.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-05-16  12:26
  8. 2011. május 17. 09:15144.

    Sziasztok,

     

    Örömmel olvasom, hogy rajtam kívül mások is úgy éreznek, ahogy én. Én pár évet éltem külföldön, mert a férjem ott kapott munkát. Azóta is mehetnékem van. Most lenne alkalmam kimenni, de a válság miatt a "nagyok" döntésén múlik a pályafutásom.

     

    És sajnos én sem merek belevágni. Bár nem derogálna 2 nyelvvizsgával, 2 felsőfokú végzettséggel pincérkedni, de ma még biztos az állásom.

     

    Szép napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. 2011. május 17. 09:03143.

    Ezt a cikket írhatták volna 5 évvel ezelőtt is...Kit kérdeztek meg?

    Már megint valami lejárató riogatás...Arról nem beszél senki, hogy mi volt itt 8 éven át 2010-ig. Csodát senki nem tud tenni ezek után egy lerkölcsileg lezüllesztett, gazdaságilag tönkretett országban.

    Eladták? Mert hagytuk...Még nincs veszve minden, de minél nagyobb a széthúzás és a kivándorlás annál nehezebb lesz talpra állni.

    Jogunk van elmenni, de boldogságot a pénz sehol nem hoz, anyagi biztonságod lehet, de jól csak ott érzed magad ahol otthon vagy és ez lehet bárhol a világon. Bár szülőföld csak egy van!

    Új élettel kezdeni külföldön bármilyen sok segítséggel mindig nehezebb mint itt.

    Aki akar menjen, külföldről könnyű pofázni.

    Magyarország mindig lesz és bárki bármit lehet, hogy áldozatok árán de rendbejönnek a dolgok, nem vagyunk mi elveszett nép. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2011. május 17. 08:46142.

    Irene, nekem álmom Kanada, csak hát félek a repüléstől.

    Azért gondolom manapság már nem ilyen egyszerű oda se kimenni, de javíts ki, ha tévedek, mert tényleg nem tudom.

    El sem tudom képzelni, hogy most kimegyek és kapok ingyen olyan dolgokat, amiket felsoroltál, hisz nem vagyok hasznos tagja a társadalomnak, akkor miért éri meg nekik?

     

    előzmény:
    irenehavas (137)
    2011-05-17  04:51
  11. 2011. május 17. 08:10141.

    Nem kell öket vinni sehova. Graz belvarosa tele van magyar, ill. roman kisebbsegi koldusokkal es zeneszekkel. Mennek ök, m mar Mo-on is keves amit kapnak. Es sok az ingazo is, akik utanfutoval jönnek lomtalanitani. Sajnos a köznyelvbe is bekerült, h ha egy müszaki cikk mar nem kell/nem müködik, csak tedd ki az utcara es majd jönnek a magyarok es elviszik.

    Az egyik baratnöm (osztrak) meselte, h jarnak a kis falvakban is lakasrol lakasra, becsengetnek, es persze ugy allnak az ajto elött, h ne lehessen a kemlelön keresztül latni öket, az ember azt hiheti, h a szomszed gyerek, aztan ott all egy tagbaszakadt "kisebbsegi", aki meg a nyelvet sem beszeli... A gyerekek ha ebben nönek fel, akkor aztan jön, h "en felek a magyaroktol". Meg szerencse, h nem csak ilyenek vannak itt es latnak ellenpeldat is.

    En nagyon drukkolok neki (kisebbseg),h amerikaba kapjanak menekültstatuszt es vissza ne jöjjenek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2011-05-16  22:02
  12. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2011. május 17. 08:06140.

    Ami ebben az országban folyik az olyan szinten felháborít,hogy szívem szerint én is elhúznám a csíkot a lehető leggyorsabban innen.Csak sajnos van 3 gyermekem,ráadásul picik még és így felelőtlenség lenne nekivágni.

    amikor lett volna alkalmam külföldre menni,meghalt a nagymamám és a nyakambaszakadt a papa,aztán meg jöttek a gyerekek és most itt állok és tehetetlenül nézem ahogy süllyed a hajó,a mentőcsónakok meg telnek és én egyikre sem jutok fel.

    Pedig tanultam,két nyelvvizsgám is van és nem is vagyok olyan öreg a magam 34 évével(legalábbis szerintem),csak hát a 3 gyerek,meg a 82 éves szívműtött nagyapám és a férjem akinek se jó szakmája,se nyelvtudása,ők húznak vissza.

    Ezért azt mondom,hogy aki megteheti,egy percig se habozzon,vágjon bele,mert bámi jobb mint ebben az országban vergődni,mert itt a milliárdosok gazdálkodj okosan-jában mi vagyunk a bábuk és mindig ők nevetnek a végén!

    idézet:
    nikanya (138)
    2011-05-17 00:06:45

    Minden országban a többség csak bábú. Lehet a kevésbé szűkölködő bábú lét az vonzóbb?

    Azt írod felelőtlenség volna nekivágni. A csőd közepébe 3 gyerek nem felelőtlenség?

    Vagy ott maradni és ezzel az Ő sorsukat is gallyra vágni, nem felelőtlenség?

    A már megtörtén hibát pont az Ő érdekükben volna érdemes korrigálni.

    Hidd el 18 évesen, sokkal nehezebb volt, mint lett volna kisgyerekként.

     

    előzmény:
    nikanya (134)
    2011-05-17  00:06
  13. 2011. május 17. 07:59139.
    Hat relativ nem regen... 2 eve.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509781 (13)
    2011-05-16  14:02
  14. 2011. május 17. 05:02138.
    DRAGA PANNI.   tudod mier maradnak az emberek inkabb othon, es sirnak? mer lustak. mer azt mondjak: ohh amim van elvesztem mindenemet. mi otthagytunk egy 2 szobas belvarosi lakast  a leg oregeb butor 5 eves volt, es minden fel ujitva. es? igen kezdtuk a  ZERORUL.  es a masik: az emberek aze tudjak; meg ha bezeled is valahogy a nyelvet max. takaritas meg mosogatas marad. es ez nem tetszik senkinek. hat en se haltam bele hogy takaritassal kedtem aztan miko ment az angol ey ev utan eccaka privat noverke voltam, nappal meg takaritottam. 12 evet. es 98 ba otthon marattam , mer kifizettuk az elso hazunkat 5 ev alatt. aztan ra 2 evre meg vettuk a szembe levo hazat. kiadtam. es/ 2003 ban el adtuk mindkettut mer a szomszed egy arab vol 9 kolyokkel. es ferj csak ugy vette meg ezt a hazat (5.)  ha en meg keresem a heti fizetni valot. ok. azota magamnak takaritok. es??  marha jol keresek es van szabad idom. igen is a batrake a vilag.  WELCOME ...
    előzmény:
    fitospanni (104)
    2011-05-16  21:19
  15. 2011. május 17. 04:51137.

    szioka. hat gondolom te velem lehetsz egy idos. en is oroszt ( kellett   volna ) tanulnom. es tudod ki tanittatott engemet angolra, ingyen ?  CANADAI ALLAM.  6 honapos napi 8 oraban. en es ferjem ezt kaptuk tuluk, mer sok penzzel juttunk ide, akik penz nelkul ,ok egy evi lakbert telefon cabel,.. ja es ok   october vegen, mikor bezart egy uzlet utanna mentek talkoztak az immigratios vezetovel es 600$ ertekben vasarolhattak teli ruhat csizmat. mi nem kaptunk semmit, mer bevallottuk, hogy menyi penzunk van. 

    tehat nem kell meg ijedni, vagy elriasztani senkit , aki ha akar, az lelep.  BEST LUCK....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (124)
    2011-05-16  21:47
  16. 2011. május 17. 01:01136.

    SZIASZTOK.  en csak azt tudom mondani: jobb keson, mint soha.  mi 26 eve leptunk le, es eletunk leg jobb dontese volt.

     5 boronddel e egy 9 evess gyerekkel juttunk ide es , hol tartunk ma? 86 ban juttunk ki, 89 ben mar canadai  ALAMPOLGAROK LETTUNK. 

     

    beszelni, irni, olvasni tudni kellet. nem lehetett az allamnak tartozasunk. mi a rep. jegyet kifizettuk 3 ev alatt akkor meg nincs rajta kamat. ki kell menni barhova , mindenhol job lesz  foleg a gyerekeknek. es persze nektek is.   NE JARJATOK UGY, MINT ANNO A HUGOMEK, ES EGYIK BARATUNK.   meg adtuk nekik a lager cimet mondtuk  penzt kuldunk. okkk. aztan utpolso percbe  mwg gondoltak maukat, mer  vege lesz a komcsi rndszernek.  aztan most persze sirnak.  hat sirjanak.  kivanok  MINDENKINEK    SOK SOK SZERENCSET, JO EGEZSEGET, ES MEG TOBB BATORSAGOT.. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-05-16  12:26
  17. 2011. május 17. 00:39135.

    Ezt nem igazan ertem, nyilvan az en hibam. Hol vannak az unokak? Itt vagy ott? Kozel vagy tavol?? Hol akar besegiteni a nagyszulo??

    En azt probaltam megemliteni, hogy a magyar gazdasag szempontjabol talan nem is olyan kedvezotlen ha valaki otthon vesz lakast, netan penzet ott kolti. meg akkor is ha nem ott dolgozott meg erte kemenyen. Nem vagyok szakerto, de azt hiszem az jo, ha a vasarlokepes tomeg novekszik. Lehet, tevedek.

     

    Nosztalgia ugyben mar nemigen erdemes visszatelepulni-ez nyilvanvalo. A jelenlegi orszag oly kevesse emlekeztet arra, amit a szerencsetlen/szerencses kivandorlo maga mogott hagyott-. Ebbol a szempontbol mindegy miert tette.

     

    Hogy jobb-e rosszabb-e kishazank, nem az en dolgom megitelni, vagy kritizalni. Nem is lenne szep dolog, hiszen nem elek ott.

     

    Mint ahogy azt sem tudom eldonteni igaza van-e annak aki ma minden aron kulfoldon akar boldogulni.  

    előzmény:
    Csalf a Romeo (126)
    2011-05-16  21:54
  18. 2011. május 17. 00:06134.

    Ami ebben az országban folyik az olyan szinten felháborít,hogy szívem szerint én is elhúznám a csíkot a lehető leggyorsabban innen.Csak sajnos van 3 gyermekem,ráadásul picik még és így felelőtlenség lenne nekivágni.

    amikor lett volna alkalmam külföldre menni,meghalt a nagymamám és a nyakambaszakadt a papa,aztán meg jöttek a gyerekek és most itt állok és tehetetlenül nézem ahogy süllyed a hajó,a mentőcsónakok meg telnek és én egyikre sem jutok fel.

    Pedig tanultam,két nyelvvizsgám is van és nem is vagyok olyan öreg a magam 34 évével(legalábbis szerintem),csak hát a 3 gyerek,meg a 82 éves szívműtött nagyapám és a férjem akinek se jó szakmája,se nyelvtudása,ők húznak vissza.

    Ezért azt mondom,hogy aki megteheti,egy percig se habozzon,vágjon bele,mert bámi jobb mint ebben az országban vergődni,mert itt a milliárdosok gazdálkodj okosan-jában mi vagyunk a bábuk és mindig ők nevetnek a végén!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  19. 2011. május 16. 23:36133.

    Egyetertek Paradicsom,

     

    Ha vegigolvasod a regi hozzaszolasokat sokkal tobb volt az "itt sincs kolbaszbol a kerites". Mindig arra hivatkoztak, hogy kulfoldon tobbet keresunk, de dragabb is a megelhetes. Most sokan azt mondjak, hogy meglepodnek azon, hogy Magyarorszagon minden milyen draga.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (28)
    2011-05-16  15:16
  20. 2011. május 16. 23:21132.
    Koszonom, Kedves-) hahahaha-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2011-05-16  22:57
  21. 2011. május 16. 22:38131.

    Én nem csodálkozom a 7%-on és szerintem ennek sem megy majd ki a negyede se.

    Ok,könnyű azt mondani,hogy már lépek is.

    De nem eszik olyan forrónt a levest,mert

     

    kell

    nyelvtudás

    szakma

    olyan egyéniség,habitus,hogy bírd az ottani "klímát"

    elviseld azt,hogy lehet,hogy ott alulról kezded,szóval ne légy hiú

    elviselni azt ,hogy itthagyod a rokonaid,barátokat,tudom,van net,de az nem ugyanaz

     

    A legtöbb ember ,akit ismerek,hogy külföldön él,a párja miatt ment ki.Úgy azért más,mint egyedül.

    Szerintem nem kell vészmadárkodni,nem megy ki annyi ember,aztán meg mindig voltak,akik elmentek az országól(volt,aki közülük visszatért),de jöttek is ebbe az országba.

    Szóval,megint egy halálmadár-cikk.

    előzmény:
    F. Anikó (130)
    2011-05-16  22:26
  22. 2011. május 16. 22:26130.
    Hát igen, én is csodálkozom, hogy mindössze a megkérdezettek 7%-a vándorolna ki ebből az országból. Mi a párommal egyelőre még nem tudunk kimenni külföldre, ugyanis van néhány dolog, ami egyelőre ide köt (még) bennünket. Nem csoda, hogy egyre többen gondolkoznak azon, hogy akár végleg itt hagyják hazájukat, mert abból az áldatlan állapotból, ami hazánkra jellemző már hosszú évek óta, kérdőjel, mikor evickélünk ki. Erre egyre kevesebb az esély szerintem.
    Egyébként egy ismerősünk 53 évesen hagyta el az országot. Interneten tartjuk vele a kapcsolatot, lassan két éve lesz, hogy külföldön él, és köszöni, jól van. Nyelvtudás nélkül vágott bele az új élet reményébe.
    Ha néhány éven belül nem lesz jobb a helyzet gazdaságilag-politikailag, mi is valami úton-módon elhagyjuk az országot. Szerencsére még nincs gyerekünk.
    Mi a gyerekünket normálisan, biztonságos otthonban, és lehetőség szerint anyagi biztonságban szeretnénk felnevelni(itt nem arra gondolok, hogy a gyerekszobába is plazmatévét akarunk venni, de ne okozzon problémát a gyerek öltöztetése, táplálása, vagy iskoláztatása anyagilag). Közvetlen ismerőseink közül van néhány barátunk, akiknél kiskorú gyermekek vannak, hát nem épp a legbiztatóbb a helyzet náluk sem. Máról holnapra élnek, mint mi, csak épp gyerekkel a hátukon. Persze imádják a gyerekeiket, csak ha tudták volna, hogy anyagilag lesznek olyan napok, hetek, hogy 100 Ft-ra kiszámolva kell beosztani a napi ennivalóra valót, egy fél gyereket sem vállaltak volna. És ők becsületes, tisztességes munkából, jövedelemből élő családok!! Ez a legkiábrándítóbb ebben az országban. Igaza van az előttem szólónak, hogy ebben az országban a becsületes, tisztességes embereknek nincs jövőjük. Legalábbis per pillanat. Csak aztán mire ráébred az aktuális kormány, hogy talán a dolgozni akaró, tanult, szorgalmas, becsületes embereket meg kellene becsülni valahogyan, nehogy túl késő legyen......
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. 2011. május 16. 22:14129.

    Ezzel nagyon-nagyon nem értek egyet!

    Egyrészt volt szerencsém személyesen összehasonlítani egy német és egy magyar (egyik sem elit, elég átlagos) gimnáziumot, és a magyar 10x volt nezebb és értelmesebb. (Német gimi 2. osztály matekóra, 40 percen át lázasan"próbálkoztak" derékszögű háromszöget szerkeszteni nem pitagoraszi számhármasból, és kb minden óra hasonlóan telt.)

    A nyelvoktatásról meg annyit, hogy általános iskola negyediktől tanultam nyelvet, gimnáziumban jártam nulladikba, az tényleg pénzbe került, de utána nálunk kötelező volt két idegen nyelv minimum heti 3-3 órában, aki akarta, heti 5 vagy akár 7 órában is tanulhatta. (Persze ehhez felvételizni kellett meg mily meglepő, tanulni...) Az osztályunkban érettségiig egy középfokú nyelvvizsga volt a minimum, két közép az átlagos és egy közép egy felső is sikerült sokaknak. Mindezt tök ingyen, "csak" tanulni kellett. De nem csak a minimumot az órára, hanem azon felül is.

     

    Nóném "utolsó falusi kis" általánosból nulla magántanárral is be lehet kerülni jó középiskolába, és nem híresneves középiskolából is jónevű egyetemre. 

    előzmény:
    Emőke1 (122)
    2011-05-16  21:45
  24. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2011. május 16. 21:56128.

    Ne már! én is az átkosban tanultam, de gimiben volt második nyelv! 

    (kommunizmus??? arról nem tudtam:-)) 

    előzmény:
    halkovicse (106)
    2011-05-16  21:22
  25. 2011. május 16. 21:55127.

    sokaknak nehezebb a faradsagot venni nem megszokott dolgokba fogásra

     

     

    sokaknak meg az okoz kihívást, h pár év külföld után ne anglicizmusokat használjanak az anyanyelvükön...

    előzmény:
    fitospanni (113)
    2011-05-16  21:31

Címlap

top