Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fiúk-lányok Olaszhonban

pelle
Létrehozva: 2002. július 5. 23:27
Ciao mindenkinek!!! Hová tűnt a mi olasz fórumunk? Hová lettetek lányok? Nem lehet egyszerre mindenki lent a parton. . . :-) Vagy esetleg esténként írjatok, amikor bemenekültök a hűvös lakásba a szúnyogok elől! Aki nem ismerte a fórumot: Olaszországban élő magyar leányok, asszonyok vagyunk, de ha fiú is olvassa ezt. . . Titeket is szívesen látunk!!! ÍRJATOK!!!!!
  1. 2003. február 25. 21:49301.
    Sziasztok! CSak egy percre ugrottam be. Kedves Sznd! Ma hallotam itt a regionalis Tv-ben, hogy az altalam emlegetett "Sanatoria"-ra (kulfoldiek illegalis munkavallalasat legalizalo torveny)jelentkezett 17. 000 kulfoldibol eddig 300 (!) kervenyt biraltak el. . . oktober 10-ota. Julius 31-ig 1el akarnak jutni 10. 000-ig, november vegeig pedig mind a 17. 000-et el akarjak biralni. Egyszeruen nevetseges vagy inkabb bosszanto? En november vegeig megmolyosodom a mostani munkahelyemen, mert amig nincs munkavallalasi celu tartozkodasi engedelyem nem kereshetek mas ceget sem. Bizakodjatok, de azt hiszem az idegenrendeszetnek van mit csinalnia itt is. A burokracia mindenhol santa csiga lassusagu.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2003. február 25. 21:42300.
    Szia sznd, felreklikkeltem, azt az uzenetet Viagiulianak szantam!:))
    előzmény:
    sznd (298)
     
  3. 2003. február 25. 15:58299.
    Szia!
    Lili a nevem Svédországban lakom már 5 éve. Jelenleg a tervunk az, hogy Olaszországba költözzünk. Kérlek oszd meg olaszországi élményeidet velem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282955 (297)
     
  4. 2003. február 25. 00:42298.
    Sziasztok!Szóval azt mondjátok, hogy ne csüggedjünk, egyszer a mi papirjainkra is sor kerül. Végül is még nincs 1 éve, hogy várunk. A kint dolgozó barátaink szeint (vendéglátás, szezonmunka), éves papir, állami munkahellyel főnyereény. Még nem tudom, mit jelent majd, ha egyszer végre a kezünkben lesz. Igen, Pclaudia, Modena és kórházi munka. Micirici, köszi a "si"-t, egyenlőre nincs tervben, a férjem biztos nem örülne, de sosem lehet tudni. Volt egy szardiniai fiú. . . Belthane, te mit csinálsz Hollandiában?Üdv mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282955 (297)
     
  5. Torolt_felhasznalo_282955
    Torolt_felhasznalo_282955
    2003. február 24. 20:16297.
    Sziasztok, szia Pizzal!En Riccioneban lakom. A helyzet valtozatlan, de ahogy micirici irja, mikor mar van egy gyerek is, nem nagyon ugralhatunk. Biztos anyagi hatter, csalad nelkul(itt Olaszo. -ban)tobbszor meggondoljuk. Te merre laksz, miota elsz itt?
    előzmény:
    pizzal (294)
     
  6. 2003. február 23. 22:24296.
    Szia!
    Nekem van egy par ismerosom Vittorio Vto-ban, de nem tudom, hogy hasznaljak-e a netet.
    előzmény:
    pizzal (293)
     
  7. 2003. február 23. 22:22295.
    Szia Belthane, csatlakozom az elottem szolokhoz, ez tenyleg nem Hawaii, en pont most igyekszem hazamenekulni egy par honapra, es kicsit borsozik a hatam, hogy utana vissza kell ide jonni. . . Na, ne gondolj semmi rosszra, csak egyszeruen EN jobban ereztem magam otthon, de mivel van egy pici lanyom, es neki egy tunderi olasz apukaja, nem ugralhatok oda, ahova akarok, mintahogy tettem ezt meg par evvel ezelott. Boccaccio, Dante, Mascagni, Verdi, Massaccio es Michelangelo mar nem meghatarozo szereploi az itteni eletnek.
    előzmény:
    belthane (290)
     
  8. 2003. február 23. 22:05294.
    Szia Rimini,
    Merre laksz? Javult egy kicsit a helyzet? Hasonlo cipoben jŕrok čn is. / A magyar betuket nekem is mellozni kell /.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282955 (198)
     
  9. 2003. február 23. 19:50293.
    Sziasztok,
    Ki lakik Sacilčhez kozel?
    E-mail: fazekas_judit@yahoo. com
    Koszi

    előzmény:
    tmira (282)
     
  10. 2003. február 23. 18:32292.
    Sziasztok! Elkaptam ezt a jo kis influenzat es kemeny lazzal kuszkodve probalom tulelni a helyzetet. En ugy gondolom, legalabbis regebben csak azok a szemelyek tanulhattak osztondijjal kulfoldon, akiknek volt egy ervenyes felvetelijuk egy magyar egyetemen. . . a mostani voszonyokat nem ismerem. KEdves Belthane! Itt Firenzeben jelenleg eleg hideg van, jeges szel fujdogal, a homerseklet ejszekankent eleg alacsony. Napkozben kisut a nap, de ez meg nem Hawaii. Ha van idod probald meg visszaolvasni a regebbi hozzaszolasainkat es megtudod milyen a mi kis eletvitelunk itt Italiaban. Alkalmazkodni kell es kemenyen kuzdeni a mindennapokban. Sznd sajnalom, hogy meg semmi hir sincs a munkavallalasi vizumotokrol. Mi a hires 800euros itt ugy nevezik "Sanatoria" kereteben belul kertunk munkavallalasi engedelyt es az azzal egyutt jaro "permesso di soggiorno"-t. En ugye a tuz kozeleben vagyok, de az ismerosunk a questuranal azt mondta, hogy meg nem erkezett be a hivatalba a kervenyem (oktober 10-e ota). Allitolag Milanoban akar 1 evet is igenybe vehet. TEhat ne csuggedj a burokracia kerekei itt Italiaban is lassan orolnek. Addig is tanuljatok a nyelvet, mert hihetetlen nagy szuksegetek lesz ra. Udv mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_672603
    Torolt_felhasznalo_672603
    2003. február 22. 23:58291.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2003. február 22. 11:16290.
    sziasztok!
    En magam hollandiaban elek, de mar gondolkodom rajta, hogy esetleg valami melegebb naposabb orszagot kene valasztanom. Irnatok nekem bovebben olaszorszagrol? Megis milyen ott elni? Koszike
    Udv
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2003. február 22. 01:42289.
    Köszi! Amint látom, a "válasz erre"-k amúgy is összekavarodtak picit! Csak úgy olasz módra. . . :)))
    előzmény:
    micirici (288)
     
  14. 2003. február 21. 21:30288.
    Bocsi! Viagiulia az elozot Neked szantam, marhogy a boldogito igenrol, csak rossz helyre kattintottam!!:))
    előzmény:
    viagiulia1 (283)
     
  15. 2003. február 21. 21:27287.
    Szia!
    Csak ugy mondjak a "boldogito igen"-t, hogy "si", csak semmi kacifant.
    előzmény:
    sznd (284)
     
  16. 2003. február 21. 21:12286.
    Sziasztok:))
    Csak most tévedtem erre a fórumra elősszőr és boldog vagyok hogy rátok leltem. Nagyon érdekel, hogy miként éltek a gyönyörű Olaszországban és hogy hogyan kerültetek ki, szerelem vitt ki vagy munka, tanulás. Örülnék ha mesélnétek sorsotokról. Napokban gondolkodtam el milyen fantasztikus lenne kinnt élni:)) Üdv: Sandili
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_749176
    Torolt_felhasznalo_749176
    2003. február 21. 20:41285.
    Szia Sznd,
    sajnalom hogy meg mindig nem tudtok semmit a munkarol:( Jol emlekszem hogy korhazi munkarol van szo es Modenaban?
    Egyetemre barki jelentkezhet, ha kulfoldi allampolgarrol van szo akkor rendben kell lennie az iratainak, azt hiszem kell Permesso di soggiorno is, meg az eretseggidnek honosittatva kell lennie. Irj ciao
    előzmény:
    sznd (284)
     
  18. 2003. február 21. 03:29284.
    Sziasztok!Régen tudtam bekukkantani ide, de örülök, hogy végre megindult a csevegés. Számunkra szomorú, de semmi hir a munkáról. Annyira szeretnénk már menni, dehát. . . Lenne egy kérdésem is:(Lehet, hogy hülye kérdés lesz)Ki jelentkezhet ol. o-ban egyetemre?Mármint arra vagyok kiváncsi, hogy vannak-e kritériumai a jelentkezésnek?Sziasztok!
    előzmény:
    viagiulia1 (283)
     
  19. 2003. február 14. 00:42283.
    Sziasztok! Meg tudjátok írni, hogy mondják olaszul a "boldogító igen"-t az anyakönyvvezető/oltár előtt? Csak "Sí"? Ciki, de nem tudom. Igaz, egyszer se mentem férjhez Olaszországban (se). . . Grazie!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2003. február 13. 22:39282.
    Sziasztok! Honositasbol mar perfekt vagyok. Szoval elso lepes az OKtatasugyi Miniszterium, utana a Kulugyminiszterium jon (minden pecset 4. 500 Ft). Utolso elotti lepes a forditattas az OFI-val, kb. 6-7000 Ft/oldal, vegul az Olasz Kulturintezet. Jo hetveget mindenkinek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_749176
    Torolt_felhasznalo_749176
    2003. február 11. 15:08281.
    Ciao Perlina,
    ha itt szeretnel egyetemre jarni, akkor menj el eloszor ir az Olasz Kulturintezebe Pesten, ahol elmondjak neked milyen dokumentumok szuksegesek az erettsegid honosittatasahoz. Az elozo hozzaszolasomban mar leirtam mennyi helyre kellett elmennem, de sajnos nem emlkszem pontosan mi a nevuk, de a Kulturintezetben mindent elmagyaraznak, ok intezik ezt.
    En a modenai egyetemre jarok. Megkerestem a velencei egyetem internetcimet, ez az: www. unive. it
    Sok sikert ciaooo
    Claudia
    előzmény:
    perlina (279)
     
  22. Torolt_felhasznalo_749176
    Torolt_felhasznalo_749176
    2003. február 11. 15:07280.
    Ciao Perlina,
    ha itt szeretnel egyetemre jarni, akkor menj el eloszor ir az Olasz Kulturintezebe Pesten, ahol elmondjak neked milyen dokumentumok szuksegesek az erettsegid honosittatasahoz. Az elozo hozzaszolasomban mar leirtam mennyi helyre kellett elmennem, de sajnos nem emlkszem pontosan mi a nevuk, de a Kulturintezetben mindent elmagyaraznak, ok intezik ezt.
    En a modenai egyetemre jarok. Megkerestem a velencei egyetem internetcimet, ez az: www. unive. it
    Sok sikert ciaooo
    Claudia
    előzmény:
    perlina (279)
     
  23. 2003. február 10. 12:21279.
    szia pclaudia.

    nem olvastam vegig az egesz forumot. bocsi.
    ezert lehet hogy olyat kerdezek ami mar volt, de engem nagyon erdekelne. . . .
    szep. -tol szeretnek velenceben egyetemre menni. es ehhez kernek segitseget.
    te hogyan intezted? olaszbol, vagy pestrol a kulturintezeten keresztul?
    milyen egyetemre jarsz? es minden mas dolog nagyon erdekel.
    koszonom szepen
    perla

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_749176
    Torolt_felhasznalo_749176
    2003. február 7. 23:45278.
    Szia
    Megprobalok visszaemlekzeni hogy csinaltam a honosittatast es hogy mennyibe kerult. . .
    Eloszor el kellett mennem egy hivatalba ahol tettek egy angol nyelvu pecsetet az erettsegi bizonyitvanyba (ez ingyenes ha jol emlekszem), aztan vmilyen kulugyminiszetirumba ahol kb 3-4 orat vartam a sor es a lassusag maitt. . . . az volt 5 vagy 10000 Ft, ott egy masik papirt ragasztottak a bizonyitvanyba. . . . aztan az Orszagos Fordito Irodaba lefordittatni, nem emlekszem mennyibe kerult, aztan az olasz intezetbe vittem ahol varni kellett par hetet a hitelesitesukre meg a pecsetre es kesz. Elfogadtak az erettsegit, az intezetben leirjak hogy nalunk 1-tol 5-ig vannak a jegyek es hogy minek felel meg, szoval szerintem mindennek rendben kell lennie.
    Te ezeket a dolgokat Olaszorszagban vagy Pesten intezed? Itt nem tudom hogy mukodik. . .
    Ciao Claudia
    előzmény:
    tmira (277)
     
  25. 2003. február 7. 22:27277.
    Sziasztok! A legnagyobb hirem, hogy nekem is megvan a Duna Tv, nalam az 545. csatornan jon be. A parom kereste meg, amig en foztem. Nekunk is Tele+ elofizetesunk van, kulon parabola nelkul. A bizonyitvanyaimat meg nem sikerult teljes mertekben elintezni. Most a forditasi resz jon. Kb. 7000 Ft oldalankent, ha jol szamoltam 7-8 oldal. Most gyujtogetek ra, mert utana a honositas is penzbe kerul. Neked mennyi idobe es osszegbe kerult? Elfogadtak egy az egyben a gimnaziumi erettsegit vagy valami kulon vizsgat kellett hozza letenni? Kellemes hetveget mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. Torolt_felhasznalo_749176
    Torolt_felhasznalo_749176
    2003. február 7. 14:57276.
    Sziasztok!
    Orulok, hogy feleledt a forum vegre:)
    Tmira, nekem is egy csomo miniszeteriumba kellett elmennem Pesten mire honositottak az eretssegimet. . . Es az Olasz intezetben a no annyira nem tudott ertelmesen magyarazni. . . Most mar kesz van?
    Most epp a vizsgakra keszulok, hetfon lesz az elso:O
    Pelle, de jo Neked hogy van magyar csatornad:) Nekunk meg parabolank sincs. . .
    Mondjuk a Duna tv nem tartozik a kedvenceim koze de csak az meg a Mtv2 van ha jol tudom parabolan.
    Jo hetveget ciao
    Claudia
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. 2003. február 6. 21:50275.
    Sziasztok lányok! Tudom, hogy én kérdeztem de mivel közben megtaláltam a megoldást hát gondoltam megírom. Megvan a Duna TV, és még csak nem is csináltam semmit különöset. Ha valakinek van otthon digitális decodere (nekem Tele+ smart card-al van) akkor az 562. csatornán van. Az alsó kék mezőben egy másik csatorna neve van, de a Duna TV van ott. A rádiókat még nem találtam meg, de én már ezt is nagyon élvezem. Este 18. 00-kor Híradó hétkor pedig Esti Mese magyarul. A majd két éves fiam ugrálni kezdett örömében mikor meglátta a Pumuklit. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. 2003. február 4. 23:53274.
    Sziasztok! Vegre gep ele jutottam. Januarban en is otthon voltam egy par napig. At akarom konvertaltatni a tanulmanyaim, ami nem is olyan egyszeru dolog. Indulas elott felhivtam a romai magyar konzulatust, hogy megtudjam hol kell elindulnom. Fogalmam sincs, hogy egy ilyen egyszeru kerdesben miert nem tudnak pontos valaszt adni, kicsit hulyere vettek. Igy aztan hetfo reggel az Olasz Kulturintezet kozolte velem, hogy ok az utolso lepes a lancban es nem az elso, mint ahogy azt itt mondtak. Nagy turelem es utanjaras utan mar megvannak az alairasaim az OKtatasugyi Miniszteriumtol es a matricaim a Kulugyminiszteriumtol. Ez meg csak a kezdet es a koltsegek elenyeszo hanyada. Mostanaban az adobevallasommal vagyok elfoglalva. Van kozuletek valaki, akinek otthon kell bevallani az itteni beret? En gazdasagot tanultam es csinaltam bevallasokat is, de most vasorru baba legyen a nevem, ha ertem mit jelent a kettos adozast kizaro torveny ertelmeben kitoltendo SZJA bevallas. A rohej az, hogy elmentem az APEh-hoz is, ahol azt tanacsoltak, hogy addig kalkulaljak, amig a vegen nem kell semmit fizetnem. Igy most minden este kalkulalok, de meg nem tartok a nullanal. Na most megyek, mert holnap kemeny nap lesz megint. Jo hetet mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. 2003. január 31. 11:46273.
    Sziasztok!

    En kb. 1 éve lakom Milánótól nem messze. 24 éves, mérnök vagyok és elég sokat dolgozom. A kevés szabadidőmet viszont aktívan szoktam kihasználni.
    Esetleg ha van valaki Milánó környéki és ő is szeret kirándulni, vagy szórakozni, szivesen csatlakoznék.

    Kellemes napot mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. 2003. január 21. 03:03272.
    Sziasztok!Nagyon akadozik a beszélgetés. Mindenki telel?Nálunk továbbra sincs semmi fejlemény a munkavállalással kapcsolatban. Úgy döntöttem, hogy májusig optimista leszek, hiszen akkor telik le az 1 év várakozási idő(számunkra az örökkévalóság), és utána kezdek elszomorodni, de még akkor sem adom fel!Akik előbb elkezdték intézni a munkavállalást mint mi, egy másik cégen keresztül, még ők is itthon vannak. Ez egy kicsit vigasztaló számomra, hogy nem csak a mi ügyünk halad ilyen lassan.
    Járunk olasztanárhoz!Már azt is elhatároztam, hogy ha dolgozni nem is megyünk, akkor is magtanulok olaszul. Üdv mindenkinek!
    előzmény:
    viagiulia1 (271)
     
  31. 2003. január 14. 00:32271.
    Sziasztok Budapestről! Én néztem Rómában m2-t és Dunát is, tehát biztos, hogy lehet. Ideírom Nektek a DunaTV teletextjéről a digitális műholdas sugárzásra vonatkozó adatokat, hátha segít valakinek.
    Hot Bird 3
    vételi frekvencia 12, 149 GHz, vertikális polarizáció
    szimbólumsebesség 27, 5 MS/s
    jelsebesség 4, 5 Mbps.
    Fogalmam sincs, mit jelentenek, de hátha más ért hozzá.
    Ciao ciao! Gabi
    előzmény:
    pelle (270)
     
  32. 2003. január 13. 23:40270.
    Sziasztok! Bár már volt róla szó, de akkor nem jegyeztem fel, és most nem találom. Arról lenne szó, hogy végre van parabolánk meg decoderünk de nincs egy magyar csatornánk se. Én már nagyon szeretném legalább a Duna TV-t! Hogy az így befogható rádiókról már ne is szóljak. Van esetleg akinek ez otthon bejön? Le tudnátok írni, hogy mit mondjak az antennásnak pontosan? Azt már próbáltam, hogy: A Duna TV-t szeretném, de csak a vállát vonogatta, meg, hogy olyan nincs is. Tudom, hogy kb. 2-3 hete digitálisan adnak így elvileg már ez sem akadály. . . valami ötlet?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. 2003. január 13. 22:45269.
    Sziasztok! Vegre en is itt vagyok. TErmeszetesen kispeciztem magamnak egy jo kis influenzat. A doki mar csak mosolyog amikor meglat, de mar vigasztal, hogy egyre jobban fogom erezni magam, mert a toxo-szintem lesullyedt a normalisra. Most egyfolytaban varom, hogy jobban legyek. Az unnepeket mi pihenessel toltottuk, rank fert a nagy hajtas utan. Aztan jott a Befana, most meg lassan a karneval. Nem unatkozunk. Jovo heten en is keszulok haza bar nem sok kedvem van a hideg miatt. El kellene vegre kezdeni a bizonyitvanyok atkonvertalasat. Remelem valamit el fognak fogadni. Az utlevellel kapcsolatban friss informacioim vannak. Toscana es az attol lefele eso tartomanyokban lako magyarok utleveleit a romai konzulatuson, az attol felfele eso regioket a milanoin hosszabbitjak. 3 foto kell es 66 euro, kb. 3 honap. Volna egy kerdesem azokhoz, akik nem ferjezettek, hogy milyen engedellyel vannak kint. Velem tegnap kozolte a csalad egyik baratja, aki a questuran dolgozik, hogy a sanatorias torvenyeket megelozoen en egy gyonyoru clandestina voltam, mivel nem kertem turista celzatu vizumot. Sokszor jo lenne, ha az ember lanya tajekozottabb lenne az itteni torvenyekben. Jo hetet mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2003. január 9. 19:49268.
    Sziasztok!
    mindenkinek Boldog uj evet kivanok!
    mi itt Sziciliaban elevezzuk a meleget (15-20 C°), de mar nagyon varom, hogy jovo heten megerezzem az otthoni hideget, en augusztus ota nem voltam otthon.
    Szeretnek tanacsot kerni toletek:
    hol erdemes uj utlevelet kerni itt vagy otthon?
    koszonom elore is a valaszokat
    előzmény:
    pelle (267)
     
  35. 2003. január 8. 21:56267.
    Hát sziasztok lányok és BUÉK mindenkinek! Azt kell mondjam, hogy sajnos, de mi is visszajöttünk. Jó sokáig voltunk otthon és ezért nagyon nehéz volt most eljönni. Hát mindegy. . . valahogy majd csak belerázódunk. Most rengeteg pakolni valóm van, no meg egy kicsi fiam aki szintén nem találja egyelőre a helyét. Mégegyszer Szuper Új Évet kívánunk Liguriából. . . . . ahol hidegebb van mint otthon volt!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. 2003. január 5. 17:11266.
    kip-kop!
    szabad?
    en is itt volnek. . . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. Torolt_felhasznalo_749176
    Torolt_felhasznalo_749176
    2003. január 5. 16:41265.
    Sziasztok, Boldog Uj Evet kivanok mindenkinek!
    Tegnap hajnalban erkeztunk meg Budapestrol. Nagyon jo volt ujra otthon, de olyan hideg volt hogy sokszor ki sem lehetett meni az utcara mert ugy csusztak az utak. . . . Lehetett vagy -10, -15 fok!!! Sajnos a szunetem legtobb idejet tanulassal toltottem, nemsokara kezdodnek a vizsgak amitol nagyon felek :O
    Ti hogyan toltottetek az unnepeket?
    Ciaooooo
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. 2003. január 4. 16:35264.
    Sziasztok!BÚÉK mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282955 (263)
     
  39. Torolt_felhasznalo_282955
    Torolt_felhasznalo_282955
    2002. december 31. 19:01263.
    Sziasztok! 10napig nem voltam gep kozelben , igy nem tudtam irni, de latom, hogy ti is eltuntetek. Remelem mindenkinek jol teltek a karacsonyi unnepek. . . BUEK mindenkinek!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. 2002. december 20. 22:57262.
    Keszulodni csak annyiban leszulodom a karacsonyra, hogy megvettem az ajandekokat. . egyik ejszaka egy bevasarlokozpontban. Melo utan rohantam, hogy meg valami uzletet nyitva talaljak. El kezdtuk a BEtlehemet is epiteni, az iden nagyon vagany lesz, mert van kutunk is es egy csomo fenyunk. . . csak legyen aki osszeallitja, mert estenkent orulunk ha megtalaljuk az agyunkat. En meg nem diszitettem fel a fenyot, megvarom a 24-et. NEkunk a karacsony inkabb pihenest fog jelenteni es non-stop alvast. REmelem anyos nem talal ki valami kotelezo programot. Ja es kar, hogy a karacsony nem tart legalabb egy hetig. Na most megyek, mert a parom mergezett egerkent koroz, hogy vegre jatszani tudjon. Jo utat a hazateroknek. Irigyellek benneteket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. 2002. december 20. 22:51261.
    Sziasztok! NEm akartam eltunni, de hullafaradt vagyok. Reggeltol estig bent vagyok a boltban. Mar delben sem jarunk haza es ez igy megy szombat es vasarnap is. Az embereknek idonkent borzalmas izlese van. Ha tudnatok, hogy idonkent milyen kosarakat adunk el. . . a hatam is beleborzong. Ma nem volt hoemelkedesem, lehet mar a lazamnak sincs kedve felmenni. A mult heten ujabb vervizsgalatokat csinaltak. . . 100 euro. Meg jo, hogy ingyenes az orvosi ellatas. TErmeszetesen most is majdnem elajultam. A vegen mar gyanus volt, hogy nem-e a donatorok osztalyan vagyok es eppen vert adok. Jovo eten lesznek csak eredmenyek. Jo lenne, ha mar kiderulne valami. Claudia koszonom kerdesed, anyukam el van itt Olaszorszagban, de mivel reggeltol-estig nem talalkozunk igy nem sok fogalma van a varosbol. Csak azert jott ki, mert nem akarta egyedul tolteni a karacsonyt es mi az iden SAJNOS nem tudunk hazamenni. Ket nappal ezelott megint elegem lett a cegbol, en aki egy iszonyatosan nyugodt tipus vagyok, ugy uvoltoztem az egyik hulye kotlossal, hogy az egesz ceg utana csak nezett ram, mint egy orultre. Vegul is meg kellett vedenem magam, es megmutatnom ennek a libanak, hogy nem o fujja a passzat szelet. Azota kicsit nyugiban van. . . ja o a parom ex-felesegenek egyik baratnoje. Most csak idoszakosan van segiteni a boltban, mivel iszonyatosan jol ert a karacsonyi kompoziciokhoz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. Torolt_felhasznalo_749176
    Torolt_felhasznalo_749176
    2002. december 19. 23:05260.
    Sziasztok!
    Hat mar senki nem ir?
    Gondolom mindenki el van foglalva a karacsonyi teendokkel. . .
    Mar mi is keszulodunk, vasarnap vagy hetfon utazunk Pestre. Remeljuk nem fog havazni. . .
    Tudja valaki meddig jutott a firenzei no a Canale5-en? Sajnos elfelejtettuk nezni szombaton. . .
    Tmira, hogy erzi magat anyukad itt Olaszhonban? Nem tudom mar ki meselte, hogy mindig hoemelkedese van. . . nekem 1 hete hogy 37. 5-37. 7 a lazam, picit melegen erzem magam de semmi egyeb. . . . nem tudom mi lehe ez:(
    Irjatok hogy vagytok, addig is Kellemes Unnepeket, BUEK!!!
    Claudia
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. 2002. december 15. 21:43259.
    Bocsánat, a kapott szó két t-vel van. . . :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. 2002. december 15. 21:41258.
    Sziasztok lányok! Rimini, a fiam itthon született, de ha nálatok ez nem így van az sem gond, mert az édesanyja után automatikusan megkapja az állampolgárságot. Úgy hiszem még haza sem kell jönni ezért, hanem a követségen, illetve talán konzulátuson keresztül is el lehet intézni. Az én fiam így kapta meg az olaszt. Még csak 2 hetes volt, amikor a pesti olasz nagykövetségen keresztül már el is intéztünk mindent. Ők még útlevelet is adtak volna ott helyben neki, de mivel magyarja is volt, akkor nem volt rá szükség. Most megvan neki mind a kettő, és még Olaszo-ban is saját útlevelet kapot, és nem valamelyikünkébe került bele, ahogy ezt egyébként szokták. Csak annyit kellett igazolni, hogy én más állam polgára vagyok. Itthon a törvények szerint még a csecsemőknek is saját útlevél kötelező. Azt még azért hozzáteszem, hogy mindkét állam kéri mindkét szülő beleegyezését a külön útlevél kiadásához. . .
    Puntáról én sem tudok semmit amióta hazajöttek. Punta, hol vagy, jelentkezz!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. Torolt_felhasznalo_749176
    Torolt_felhasznalo_749176
    2002. december 13. 20:44257.
    Sziasztok!
    Mi is a Canale 5-et neztuk vacsora kozben! Ugyes ez a magyar no, meg tarskereso irodaja is van:)
    Tmira nem ismered esetleg? Talan kozel laktok.
    Rimini, en is kettos allampolgar vagyok, magyarorszagon magyar, itt pedig olasz. Nem kellett semmilyen papirt bemutatni, otthon csinaltunk magyar utlevelet, az olasz kovetsegen pedig olaszt.
    Jo hetveget ciao

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. Torolt_felhasznalo_282955
    Torolt_felhasznalo_282955
    2002. december 13. 20:26256.
    Sziasztok! Lattatok ma este a canale5-en a Chi vuol essere milionario? Gerry Scotti-tol?Egy magyar no van benne, Firenze mellol. Holnap este is vele kezdodik a musor. Ha jol emlekszem 16 000euronal jar. Drukkolok neki!Pelle! Akkor te otthon toltod az unnapeket. Jo neked!Neked a kisfiad kettos allampolgar?Otthon is bejelentetted a varoshazan?Ha igen, akkor milyen papirok kellettek hozza?Punta2-rol tudsz valamit?Ugy eltunt. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. 2002. december 11. 22:40255.
    Szisztok lányok! Emlékeztek még rám?! Tudom elég régen írtam már, de az ünnepi előkészületek meg a fiam aki úgy döntött, hogy megkezdi a dackorszakot, elég jól elveszik az időmet. Végre megvan a dátumunk és január 6-án megyünk vissza. Férjuram pedig még arra egy hónapra. Olvastam, hogy megint a jogsik voltak témán. Csak annyit szeretnék kérdezni, hogy az átíratott olasz jogsival lehet e itthon, magyar rendszámú autót vezetni. Van erről valakinek tapasztalata? Fel a fejjel lányok. Itt (Pécs) minusz 5-8 fok van napközben, nem túl kellemes. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. Torolt_felhasznalo_282955
    Torolt_felhasznalo_282955
    2002. december 11. 20:31254.
    Sziasztok!Tegnap este en is feldiszitettem a mufenyonket. Igazodva az olasz szokasokhoz. . . Az otthoni karacsonyi hangulat nagyon hianyzik. A fenyo illat, a szaloncukor, egy kis hideg, ho esessel. Itt nincs is igazi szenteste hangulat, mert mire eljon mar Kb. 2hete bamulom a mufenyot. A tenyerjoslasban egy kicsit hiszek, otthon neha jartam a baratnoimmel josnohoz. Volt ami bejott, volt ami nem. . . Itt ilyen luxusra(hulyesegre, a ferjem szerint) nem telik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. Torolt_felhasznalo_226671
    Torolt_felhasznalo_226671
    2002. december 11. 11:51253.
    Sziasztok! Ez a család is elöre díszít, 18-án és müfenyöt. Azonkívül meg tenyérjóslásra: az ezévi 45. számban, Schäffer Erzsébet írt az Útközben rovatba, a "Mese a három hajszálról" . Tuti cikk, nekem tetszik.
    Engem is érdekel a téma. Különben nekem a tesóm egy kis boszorkány. Ö kártyából jósol olyan dolgokat, hogy kiráz a hideg. (mert bejön amit mond)
    gloria2, várom, hogy írsz. . .
    előzmény:
    vakond2001 (252)
     
  50. 2002. december 11. 11:18252.
    En is 24-en fogom disziteni a fat, bar meg nem tudom, milyen fat. Lehet, hogy iden is ciprus lesz. . . En nem hiszek a tenyerjoslasban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top