Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kertészkedők IDE!

Torolt_felhasznalo_411882
Torolt_felhasznalo_411882
Létrehozva: 2005. március 30. 12:09
Sziasztok!
Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de alig várom, hogy lehessen végre tevékenykedni a kertben.
Nagyon szeretek növényekkel foglalkozni, de ez eddig a szobanövényekre korlátozódott. Szeretném szépítgetni a kertünket is.
Milyen ötleteitek vannak egy amatőr számára ? Eddig annyit tettem, hogy kitaláltam, hol legyenek virágok a kertben, és vettem különböző virágmagokat.
Üdv.
N
  1. 2013. Április 30. 11:1231051.
    ... és a prózaibbak --->>>
  2. 2013. Április 30. 11:0831050.
    Ma reggeli üdvözlet a kertecskémből ---->>>>
  3. 2013. Április 25. 07:5231049.

    Marika, nagyon szépek a tulipánjaid! Az enyémek még most kezdenek nyílni. A spireádat már tavaly is megcsodáltam(irigyeltem), az enyém is most indult be. 

    A fúrott kút nagyon jó! Mi is gondolkodtunk már rajta, de jelen állapotomban a kertészkedést inkább befejezném, nem bővíteném. 

     

    Nagyon szép tavaszi-nyári napot kívánok nektek! 

    előzmény:
    Marika07 (31048)
    2013-04-25  07:12
  4. 2013. Április 25. 07:1231048.

    Jó reggelt, szép napot !

     

    Nem panaszkodom, hisz szinte nyár van!

     Margó! Már küldöm is a képeket.

     

    Szerencsére nekünk van fúrott kutunk, már dolgoztatjuk.

     

    Várom a Ti képeiteket is!

    előzmény:
    margo1958 (31047)
    2013-04-24  18:29
  5. 2013. Április 24. 18:2931047.

    Biztosan nagyon szépek amiket vásároltál. Eddig én is nagyon visszafogtam magam a vásárlással. Mindig megfogadom, hogy az idén nem vásárolok semmit, mert nálunk is a locsolás a legnagyobb gond, különösen hogy mi hálózatról öntözünk. Azért mindig sikerül kicsikét elcsábulni. Az idén már 3 japán azáleát vettem az A...-ban, ott mindig találok kedvemre valót és olcsót. Vettem már 3 ázsiai boglárkát is (piros, sárga, rózsaszín) 2 rózsaszínű álló muskátlit, 2 szúnyogűzőt, 4 db fehér ternyét,na meg egy fehér szimpla virágú leandert, mert olyanom még nincs. Pistikét még én is szeretnék meg apró virágú petóniát.... mást nem......talán... na, meg ha lesz akciós rodi, akkor azt is szeretnék még.... 

    Biztosan nagyon szép a kerted most is, ha nem esik nehezedre, akkor kérünk képeket. Szeretem nézni a szép rendezett kertedet. 

    Szép, derűs, panaszmentes napokat nektek!

    előzmény:
    Marika07 (31046)
    2013-04-24  12:49
  6. 2013. Április 24. 12:4931046.

    Szép napot kívánok!!!

     

    Margó! nem vittem túlzásba a vásárlást, 3 begónia  , ami nagyon gyönyörű.Már kaspókban csücsülnek árnyékosabb helyen.

    10-10 futó és félfutó muskátlit is vettem.

    Még pistikét szeretnék  és néhány  petúniát.

     

    Tavaly is alig győztem locsolni őket,főleg , ha elmegyünk néhány napra, nem szeretek mást terhelni a gondozásukkal.

     

    Egy fél évig én is betegeskedtem ,nem volt könnyű időszakom.

    Most nagyon bizakodó vagyok, csak mi tagadás, be kell osztani az erőmet.

     

    Unokáim jól vannak, szerencsére gyakran látom őket, a kicsi lassan elhagyja a bölcsi falait, komoly ovisként lép ki a nagyobb betűs életbe!

     

    Kívánok szépet, jót, a batátáitokkat meg szedjétek ráncba!!!

    előzmény:
    margo1958 (31044)
    2013-04-23  19:22
  7. 2013. Április 23. 19:3631045.

    Lizám, az eső ide is jó lenne, mert olyan a föld, mint a beton. A batátáim nekem is eléggé leálltak, de játéknak jó volt.  

    Sajnos a tavasz nagyon átment szinte észrevétlenül a nyárba. Az még csak hagyján hogy minden felgyorsult, nem tudjuk igazán élvezni a tavasz szépségeit, mert minden egyszerre elvirít. Talán csak a gyümölcsök megtermékenyítéséhez kedvez ez az idő. 

    Ha így haladunk, nemsokára megmártózhatsz a Balatonban. 

    Mai növénykéim...

    előzmény:
    liventa (31041)
    2013-04-22  19:21
  8. 2013. Április 23. 19:2231044.

    Marika, mennyi virágot vettél?! Mi is voltunk ma a piacon, paprika palántát vettem, mert az én palántáim nem sikerültek. El is ültettem őket, ami éppen elég volt a derekamnak mára.  

    A magnóliám csodálatos lett mára, csak már attól félek, hogy rövid ideig csodálhatom, mert ebben a nagy melegben minden rohamosan nyílik, meg el is virít. Szomorú vagyok miatta. A kertben olyan illat van, ami semmihez sem hasonlítható. Jó lenne befőttes üvegben tartósítani belőle egy kicsit

    előzmény:
    Marika07 (31042)
    2013-04-23  07:18
  9. 2013. Április 23. 11:1931043.

    Igen Mandy, lécci gyere (lehetőleg fotókkal együtt)!!!

    Most már egy kis nedvességet kérünk, mert kezd túlságosan fényes és meleg lenni és fogy az esővizem...  

  10. 2013. Április 23. 07:1831042.

    Szép napot kívánok!!!

     

    Mandy, bár rég volt ő is , de küldi a fényeset, meleget !

     

    Fel is gyorsultam én is, néha nekem is a derekem bánja, 82 éves kolléganőm szokta mondani, nem derék az kisjányom, csak tódalék!

     

    Szépültök, virágosodtok látom ,s amit látok az nagyon tetszik.

    Lizám megbújó szépségei.    Margó különlegességei.                       Neta  kedvencei .Persze nézném Mandy szépséges kertjének virágait is, ha megeresztene néhány fotót.Mandy szépen kérünk!                   

            Annyira hálás vagyok, hogy Mavikánkat is magunk között érezhetjük.

    Megsimogatom én is a szememmel a tőle kapott virágokat.

     

    Szép napot,jó kertészkedést sok örömet!

     

    Ma virágnézőbe megyünk egy közeli kertészetbe,mondanom sem kell, hogy feldobódtam. A pénztárcám egyenes arányban laposodik majd.

    előzmény:
    liventa (31041)
    2013-04-22  19:21
  11. 2013. Április 22. 19:2131041.

    Margókám, Marikám, jól megkerget bennünket ez a hirtelen időváltozás. Elmondhatjuk, hogy az idei tavasz április második hetére esett...

    De annyira jó látni az eredményt. Virgonc zöldségeitek, szépséges virágaitok a jutalom az estére "kissé" sajgó tagjainkért. 

     

    Kétszeri nekifutással a füvet is lenyírtam és naponta lesem, mennyit nőttek a zöldségeim. A pari- és paprikapalántáimat (csili és kápia) még csak most fogom tűzdelni.

    Ledugtam korábban szőlő-, füge- és rózsadugványokat is, talán néhány megered belőlük. Csak az örökös helyproblémám...

     

    Batátáim leálltak, hetek óta nem nőttek a hajtások, pedig csk 3-5 cm a méretük, így semmire se jók.

     

    Szép estét és további kellemes munkálkodást kívánok Nektek a hétre -- és könyörgöm egy kiadós esőért!

     

    További képek ma reggelről ----->

     

  12. 2013. Április 22. 14:1831040.

    Szervusztok!

     

    Próbálkozom én is.

    Velem kegyesebb volt a technika.

     

    Kívánok jó egészséget, dolgos, szorgos, kellemesen elfáradós napokat!

    előzmény:
    liventa (31039)
    2013-04-22  14:03
  13. 2013. Április 22. 14:0331039.

    Szép napot Mindenkinek!

    Mi az? Már csak 2 fotót enged felrakni a rencer...?! 

  14. 2013. Április 20. 08:0431038.

    Nekem is volt egyszer egy tarkalevelű változatom, de egyik télen feladta, elment... Azóta csak megcsodálom és annyi, nem veszek többet.  

     

    Lizám, a jóleső fáradtság megvolt estére, a derekam teljesen kikészült. Megint oda kellett készíteni a székeket ahol dolgztam, hogy még odáig se vonszoljam magam. Egyre rosszabb, egyre kevesebbet bírok vele dolgozni. Még a locsolást se bírom, csak kimondottan kicsi locsoló kannával. A fák, növények teljesen megtáltosodtak, be akarják hozni a lemaradásukat. 

    Tegnap nagy munkában voltunk, kiültettem 10 tő paradicsomot, meg a babokat. Előtte pedig a tököt ültettem ki, mert már csak nyúltak felfelé. 

    Ma is menni kellene, de nem bírok. Olyan ideges vagyok miatta, mert a gazok meg csak nőnek. A föld olyan kemény lett, mint a beton.

    előzmény:
    liventa (31037)
    2013-04-18  08:51
  15. 2013. Április 18. 08:5131037.

    Nagyon különlegesek! Nekem egy időben a dérbabér volt a mániám, 2 kísérletet tettem is vele, de cserben hagyott. Ahogy a leveleket nézem, rokona lehet a szépségeidnek.

     

    Kellemetes és hasznos időtöltést, estére jóleső fáradtságot, éjszakára szép álmokat rózsás csókokat Mindnyájatoknak! 

    előzmény:
    margo1958 (31036)
    2013-04-18  07:01
  16. 2013. Április 18. 07:0131036.

    Lizám, az bizony nagyon jó hogy van munkád! Így aztán megvan az egyensúly a szellemi és a fizikai munka között. Persze, az lenne az igazi, ha akkora nyugdíj lenne, hogy ne kelljen már mellette még dolgozni, hanem tényleg csak élvezze az ember a megérdemelt nyugdíjas éveit. 

    A salátáimat még ősszel vetettem el, azért ilyen szépek, a tavaszi ültetésűeknek még eszük ágában sincs kelni.  

    Az a gyönyörűség az japán babérhanga. Imádom! Tavaly kaptam a fiaméktól egy pirosat és egy fehéret. A fehér még most kezd nyílni. 

     

     

    Ma megint szép napfényes reggelünk van, lehet kertészkedni gőzerővel. 

    Szép napot Mindenkinek és jó egészséget hozzá!

    előzmény:
    liventa (31035)
    2013-04-17  19:50
  17. 2013. Április 17. 19:5031035.

    Margó, sokkal előbbre vannak a salátáid, paradicsomaid, mint az enyémek! És mi az a gyönyörű piros-fehér girland az első képen? Csodás!

     

    Imádom a borsmentát és nálam 2 véglet lehetséges: (i) elvetem tisztességesen és esze ágában nincs kikelni, (ii) más években pedig még a fű között is burjánzik. A régi szőlőnkben a sorok között rukkola-szőnyeg volt mindig, senki se vetette...

     

    Örülök a szép időnek, de már használnom kell a gondosan begyűjtött esővizemet -- mi lesz velem nyáron?! Reggel és "ebédszünetben" kertészkedem, egyébként a lakásban nyögdíjam kiegészítésén munkálkodom  -- ez nem panasz, örülök, hogy folyamatosan van munkám. 

    További szép napokat kívánok mindnyájunknak! 

     

     

    előzmény:
    margo1958 (31034)
    2013-04-17  19:22
  18. 2013. Április 17. 19:2231034.
    Lizám, megérkezett ide is a tavasz! Jó hogy küldted!  Olyan jó kint lenni, már nem kívánok bent tartózkodni csak addig amíg felszárad a harmat, utána kint bóklászom naphosszat. A paradicsomjaimat kitettem a magaságyásba, az erős nap meg is égette egy kicsit. Nekem se akar sok minden kelni, pl. a borsmustárhoz nincs szerencsém most se, a paprikáim se akarnak szépek lenni. 
    előzmény:
    liventa (31029)
    2013-04-15  10:10
  19. 2013. Április 17. 19:1231033.

    Itt nálunk is lehetett már kertészkedni, igyekeztem is kihasználni. Igaz tegnap rossz napom volt, annyira leesett a vérnyomásom, hogy fel se tudtam állni, csak vitt a fejem oldalra, olyan voltam mint aki részeg. 

    Egyik borsóm nekem is bújik, de a másik csapatnak a földjét betonná nyomta a hó meg a sok eső. Ezt muszáj lesz még este felé meglocsolni, hogy át tudják törni a "betont". 

    Mi is azt csodáltuk, hogy 3 nap alatt a természet behozta a lemaradását. A kertben olyan illat terjeng a sok ibolyától és az odvaskeltikétől, mintha parfümözve lenne a kert.

    előzmény:
    neta (31031)
    2013-04-17  15:42
  20. 2013. Április 17. 17:2531032.

    Kikelt bizonya a saláta is -- de hogy miért vetettem olyan sűrűn...?! Az ugyanakkor elvetett mángold még nem látszik, pedig locsolom azt is (hiába van a talajban elég víz, a pici növények nem érik el, a talaj felszíne már túl száraz.

    És alakulnak a paprikapalántáim is: a kápia lassan indult, de végül kikelt; a csili félretett magjai viszont egytől egyig kikeltek pár nap alatt és a pari-növemdékekkel együtt tűzdelésre várnak.

    További sok kertész-örömet Neked is, Neta! 

    előzmény:
    neta (31031)
    2013-04-17  15:42
  21. 2013. Április 17. 15:4231031.

    Sziasztok!  

     

    Ma szép kertészkedős napunk volt, no meg tegnap is.

    Végre itthon is fel lehetett kapálni a kertet. Eldugtam a hagymát és vetettem sárgarépát, petrezselymet. A borsó kezd bújni.

    Vasárnap délután óta nem esik az eső.  Fantasztikus, hogy mire képes a természet 3 nap  alatt. Nem győzök csodálkozni, örömködni! Egyik napról a másikra virítanak a nárciszok, tulipánok, györgyikék.

    Liventa! már kezdtünk irígykedni, hogy kikelt az elvetett mag.

     

     

     

    előzmény:
    liventa (31030)
    2013-04-15  10:12
  22. 2013. Április 15. 10:1231030.
    Mag = Amíg
    előzmény:
    liventa (31029)
    2013-04-15  10:10
  23. 2013. Április 15. 10:1031029.

    Neta, Margó, küldeném hozzátok is a hamisítatlan tavaszt, ami itt már igyekszik bepótolni, amit eddig elmulasztott. Mutatom a ma reggeli állapotot -- hát bizony tavaly ilyenkor már mindenem virágzott.

    A mellékelteken kívül virágzanak a korai tulipánok, a jácintok, de pl. a gyümölcsfák épp hogy bimbóznak.

    Mandy, Marika és a többiek, merre kószáltok?! 

    A medvehagyma csomóját 150-ért vettem a piacon, most megyek és sütök belőle pogácsát a mai ny.klubra. Mag kel, megkapálom szorgos borsókáimat, mert megérdemlik.

    Nektek is hasonló jókat kívánok mára és az egész hétre!

  24. 2013. Április 15. 08:1531028.

    Ildikó, az enyém lent volt a pincében. Nagyon meg is lepődtem rajta, mert tavaly nyáron virított, nem számítottam még rá. 

    Olyan jó egy kicsit kint dolgozni a kertben, mégha sáros is a talaj, mindig találok valami tennivalót. 

    Jó nektek az a finom homokos talaj, ott már kedvetekre dolgozhattok. A batátádnak is jó helye lesz benne! Majd tőled fogunk vásárolni!

    előzmény:
    neta (31026)
    2013-04-14  11:41
  25. 2013. Április 15. 08:1031027.

    Lizám, te egy varázsló vagy! Az én pepinomon még levél sincs, a hétvégén hoztuk fel a pincéből néhány érzékenybb társaságában. A tőled kapott rozmaringom sajnos nem élte túl a telet. A levélkaktusz viszont már elkezdett új hajtásokat is hozni, a majomfa van egy állapotban, az aloe viszont gyönyörű. Majd fotózom is őket, de most éppen más fontosabb dolgom akadt.  

    Az én növényeim is hasonló módon viselkednek a kertben. Az áttelelő borsó és hagyma az idén nem jött be, a hó visszanyomta őket a földbe. 

    Jó munkát neked a és vigyázz, hogy ne vidd túlzásba!

    Legyen nagyon szép hetetek! Ittt a TAVASZ!!!! HURRÁ!!!

    előzmény:
    liventa (31025)
    2013-04-11  08:59
  26. 2013. Április 14. 11:4131026.

    Sziasztok! 

     

     Liventa, nálad jócskán előbbre vannak a növények, mint nálunk.

     Nekem is lenne tennivaló a kertben bőven, de az időjárás nem akar kedvünkbe járni. Ásni még mindig lehetetlen, olyan vizes a föld. Csak egy- két esőmentes nap kellene legalább, de ez eddig még nem jött össze. Tegnap délelőtt szép napos idő volt. A kinti, homokos kertünkben haladtunk egy kicsit, míg haza nem zavart bennünket az eső.

     

    Margó, Marika! én is tüzetesen megvizsgáltam a kliviáimat (2db), de még eszük ágában sincs bimbót hozni. Lehet, hogy sokáig hagytam őket a hideghatásnak kitéve. Node ami késik, majd eljön!   

     

    Napsütéses,  szép vasárnapot Mindenkinek!

    előzmény:
    liventa (31025)
    2013-04-11  08:59
  27. 2013. Április 11. 08:5931025.

    Sziasztok, szép napot Mindenkinek!

    Bocsánat, hogy csak így "globálisan" írok, de helyzet van.

    Egyrészt nem győzöm utolérni magam a kertben, másrészt le kell végre pakolnom a muskátlikat a padlásról, aztán meg jön a postás és hoz nekem szőlődugványokat, azokat is el kell ültetni.

    Szegény megtépázott tulipánjaim részben nyílnak, részben bimbósak, részben pedig még nem derült ki, hoznak-e bimbót a többiek is. Jácint, nárcisz nyílik és ibolyától lila az egész udvar.

    A borsó bújik ki a földből, és persze lesem a nem rég elvetett saláta-féléimet is, de ők még nem.

    Margótól kapott pepinom szépen bimbózik, az oxalis pedig már régen virágzik az alig temperált u.n. alsó lakásban, őket is készülök kitelepíteni, mert végre TAVASZ VAN!

     

    Viszont most bukkantam erre az oldalra; belepillantani nincs időm, de hátha nem ismeritek. 

  28. 2013. Április 10. 14:3431024.

    Talán ? Már van remény végre tavasz lesz!!!

    Mennyire vártam ezt a kellemes , enyhe időt.

    Jönni sem jöttem közétek nagy bánatomban.

     

    De már hoztam is Nektek friss képeket.

    Margóm! az én kliviám már virágzik, igaz meleg helyre került.

     

    Batáta termelők, remélem szorgalmatokat siker koronázza!

     

    Az én leandereim is kinn vannak már rég, nagyon szépek áttelelés után is.A nyáron nagy reményeket fűzök hozzájuk.

     

     

    Jó munkát és szép időt kívánok szeretettel!

    előzmény:
    margo1958 (31023)
    2013-04-10  12:10
  29. 2013. Április 10. 12:1031023.

    Az új gazdija is őt! 

    Már minden leandert kitettünk, csak néhány aprócska maradt lent, amik még nem gyökeresedtek be rendesen. 

    Örülök hogy ilyen ügyesen gyökereztetted őket ügyes vagy! 

    Szerintem már nem jönnek akkora hidegek, hacsak a fagyos szentek környéke nem viccel meg bennünket. A sógornőm néhány éve kint hagyta egész télre az egyik leandert és több virág volt rajta a következő nyáron, mint az agyon dédelgetetteken. A -2-4 fokot még bírják a leák. 

    Azt még nem is írtam, hogy a két kis fehérvirágú"nem tudom kik" ősszel lekerültek a pincébe a többi növénnyel és most bimbósak ők is. Nagyon megörültem nekik! 

    előzmény:
    neta (31021)
    2013-04-10  10:47
  30. 2013. Április 10. 11:0231022.

     Margó! teljesen kiraktátok a növényeket a szabadba? Én még nem mertem felhozni őket a pincéből. A leanderek mekkora hideget bírnak?

     Lehet, hogy túlságosan féltegetem őket?

    Most zuhog az eső, így elhalasztva a költöztetés.

     

    A leander hajtáskák jó része megeredt a nyáron, pedig még nekem soha sem sikerült eddig.  És ami még nagyobb öröm és meglepetés, három már bimbót is hoz. Úgy látszik valami telepatikus módon nem akarnak lemaradni a klivia mögött! 

     Őket ablakpárkányon, kb. 10 fokos helyen teleltettem.

     

    .

    előzmény:
    margo1958 (31020)
    2013-04-09  07:20
  31. 2013. Április 10. 10:4731021.
    Szereti az új gazdiját!
    előzmény:
    margo1958 (31020)
    2013-04-09  07:20
  32. 2013. Április 9. 07:2031020.

    Ildikó, tegnap mikor pakoltunk kifelé, hát meglepetve láttam hogy a klívia bimbós. Úgy megörültem neki!

     

    előzmény:
    neta (31017)
    2013-04-08  08:45
  33. 2013. Április 9. 07:0831019.

    Nagyon ügyesek voltatok! Gondolom, hogy nem kellett altatódal sem este.

    Még egy ilyen nap, és gondolom, akkor minden rendben lesz ott is. Keveset jelentkezel mostanában, biztosan sok dolgod van. 

    Tegnap mi is kihasználtuk a jó időt (ami 1 napig tartott, most megint esik) 

    Felhordtuk a pincéből a muskátlikat, leandereket, citrusokat..... talajcserét csináltam néhány nagynál, de estére mozdulni se tudtam. Ma lesz alkalom a pihenésre ahogy elnézem. Olyan jó volt kint lenni!

    előzmény:
    liventa (31018)
    2013-04-08  17:48
  34. 2013. Április 8. 17:4831018.

    Ma reggel arra ébredtem, hogy vagy sikerül ma becserkésznem a szomszédot és átmegyünk a "másik kertbe" dolgozni, vagy lekéssük a tavaszi aktuálisakat. Így is volt: tegnap még elakadtunk volna a sárban, még ma is necces volt megközelíteni az objektumot; a gyümölcsfák pedig 2-3 nap múlva már olyan bimbós állapotban lennének, hogy nem tudnánk már lemosópermetezni. És újabb esőt is ígérnek.

    Így mindent megmetszettünk, lepermeteztünk -- aztán persze még lenne tennivaló, hogy valóban rend legyen.

    Nektek is hasonló kellemes és hasznos időtöltést kívánok! 

  35. 2013. Április 8. 08:4531017.

    Sziasztok!

     

    Sajna még nálunk sem lehet kertészkedni, nagyon vizes a talaj.

    Bíztató viszont, hogy tegnap már nem esett és ma napsütésre ébredtünk végre. Már tisztára kezdtem depis lenni ettől a sok borús, esős naptól.

    A növények azért lassacskán csak ébredeznek. A krókuszok még mindig virítanak. A tulipánok is bontogatják megfagyott szélű leveleiket. Viszont a fás bazsarózsán megbarnulva kókadnak a korán kihajtott virágrügyek.

    Legyen derűs szép hetetek.

     

     

  36. 2013. Április 8. 07:4031016.

    Lizám, de jó már neked hogy tudsz kertészkedni! Itt nálunk még nagyon sáros, dagonyás a kert. Igaz, az vígasztaló hogy már kisütött a nap, fúj a szél.... remélhetőleg mi is hamarosan kerti munkáról számolhatunk be. 

    Addig is elfoglalom magam valami mással, nem unatkozom egy percet se.  

     

     

    Legyen nagyon szép igazi tavaszi napotok!

    előzmény:
    liventa (31015)
    2013-04-07  18:33
  37. 2013. Április 7. 18:3331015.

    Kedves Mindnyájan! Tavaszról beszámolni ugyan én se tudok, de tegnap és ma egészen "enyhe telünk volt", így bevetettem a korábban felásott, fahamuval megszórt (el volt mohásodva = túl savas volt a talaj) és szépen eldolgozott parcellámat. Ment bele 2 féle mángold, 3 féle saláta (fejes, lila tépő, galambbegy) és a szélekre ezüsthéjú dughagyma és már nagyon hajtani akaró fokhagymagerezdek.

    Viszont a jó régen elvetett spenót, petrezselyem, borsó rá se ránt a naptárra... 

  38. 2013. Április 5. 16:1731014.

    Ez meg lemaradt: 

     

    KÁNYÁDI SÁNDOR: ÁPRILIS HÓNAPJA

    Bolondos egy hónap
    április hónapja,
    hol kalap a fején,
    hol báránybőr sapka.

    Köpenyegbe burkol,
    ingujjra vetkőztet;
    mutatja a tavaszt
    hol nyárnak, hol ősznek.

    Hiába próbálnád
    kilesni a kedvét,
    túljár az eszeden,
    mire észrevennéd.

    Búsnak teszi magát,
    szeme könnyben ázik,
    mindegyre lehunyja
    sűrű szempilláit.

    Aztán gondol egyet,
    fülig fut a szája,
    s ránevet a fényben
     hunyorgó világra. 

     

     

    A képek 2011.04.08-án készültek. Most még minden alszik, nyoma sincs a tavasznak.

    előzmény:
    margo1958 (31013)
    2013-04-05  16:08
  39. 2013. Április 5. 16:0831013.

    Halihó! A nyuszi nem tudott elvinni bennünket, mert nem is tudott volna a nagy sárban elcipelni bennünket. Az idén még a tojáskeresést is bent a lakásban tartottuk meg. A randa időben nincs kedvünk kimozdulni se, inkább csak kézimunkázgatok a magam csendességében a jó meleg szobában. Szomorkodom, mert az idén elmarad a tavasz az én meglátásom szerint. Szerdán a kisházban teleltetett nagy leandereket kivittük egy kicsit, jól megáztak. Remélem hogy nem fáznak meg, mert bevinni már nem szándékozom őket. A föld nálunk úgy át van ázva, hogy el se tudom képzelni hogy mikor lehet rámenni, mikorra szárad ki. Minden tönkre fog menni bent is, mert a palántáim csak nyurgulnak fel, vékonyak.... Áhhh, nincs kedvem semmihez. A lemosó permetezést nem csináltuk meg, de ahogy elnézem az időképet, már nem is fogjuk tudni. Állandóan esik (most is).... Mi lesz ennek a vége?! 

    Kellemes hétvégét, és végre igazi tavaszt kívánok nektek!  

     

     

    Én előbújtam, és remélem jönnek a többiek is.

     

    előzmény:
    neta (31012)
    2013-04-04  21:07
  40. 2013. Április 4. 21:0731012.

    Hali-haló!

    Merre vagytok ebben a randa időben? Csak nem vitt el benneteket a húsvéti nyuszi? 

  41. 2013. március 30. 10:0131011.
    Mindenkinek kellemes húsvéti ünnepeket és szép tavaszias időt kívánok.
  42. 2013. március 30. 09:5731010.

    Margó! Mandy! Minden elismerésem atiétek. Nagyon ügyesek vagytok, hogy már ilyen jól álltok a tavaszi munkák terén. 

     

    Azok a paradicsompalánták és a feketeszem!  (A harmadik irígykedős lenne!) 

     

    előzmény:
    margo1958 (31005)
    2013-03-28  08:39
  43. 2013. március 29. 17:1031009.

     ami a legfontosabb ... NALAM ,NEKEM

     mindig es mindenkor .

      ..oszinteseg, nyiltsag, becsulet .....

     

     Igaz hogy ezzel naponta kell megvivni de erdemes )))))

     

      Legyetek jok  vagy rosszak,  es elvezzetek  a joidot

  44. 2013. március 29. 07:4931008.
    Szeretettel! 
    előzmény:
    liventa (31007)
    2013-03-29  07:47
  45. 2013. március 29. 07:4731007.

    Nagyon kellemes húsvéti ünnepeket és tavaszvárást kívánok Mindnyájatoknak!

    Steretettel:

    L. 

  46. 2013. március 29. 07:0231006.
    A közelgő ünnepekre minden szépet és jót kívánok.
  47. 2013. március 28. 08:3931005.
    Még a paradicsomkáimat is megmutatom
    előzmény:
    margo1958 (31004)
    2013-03-28  08:33
  48. 2013. március 28. 08:3331004.

    Gratulálok az ügyes munkátokhoz!Tényleg nagyon jó érzés mikor minden rendben van az ember körül, akkor minden olyan könnyű, minden olyan szép.... nekem még arra is van kedvem ilyenkor hogy leüljek egy kicsit lazítani a gép mellé.

    Szerencsére mi is kihasználtuk a korai jó időt, és most örülök igazán annak hogy nem tudtam bent maradni és mentünk mindig kifelé a kertbe. Nálunk csak a lemosó pertmetezés van hátra, az elmaradt. A metszést is megcsináltam, hála neked hogy megtanítottál a helyes módjára, azóta másképpen teremnek a kis őszibarackok is. 

    A magaságyásba én is mindent elveteményeztem, meg a borsókat elültettem, csak nehogy bajuk essen az agyonig nedves hideg talajban. A magaságyást meg se merem nézni, mert ott a salátáim at biztosan agyonnyomta a hó, lehet hogy újra kell palántálni. 

    Már csak a paradicsom palántálása van hátra, de arra még várni kell, addig tönkre is mennek bent a melegben, már az alsó leveleit el kezdte ledobálni. 

    MINDENKINEK nagyon kellemes húsvétot kívánok én is, kívánsága szerinti  számú locsolkodóval! 

    előzmény:
    koboreb (31002)
    2013-03-28  06:24
  49. 2013. március 28. 08:1831003.
    Ez nagyon finom fajtájú sütemény, a gyerekkoromat idézi, Anyukám nagyon jól tudta sütni   Bevallom, én még soha nem sütöttem ilyet. Nem is tudom miért....talán majd egyszer. Nálunk nincs nagy készülődés a húsvétra, nem jönnek vendégek, csak a szokásos hétvégi nagy családi ebéd lesz meg. Az idén még talán a tojáskeresés is elmarad a hó miatt. Itt még mindig esik a hó. Tegnap este valamelyik híradóban láttam, hogy a szombathelyi óvodások hónyulat építettek és azt járták körbe énekelve a "nyuszi ül a hóban..." dalocskával... Szerencsére már a függöny meg ablakmosáson túl vagyok.......lassan kezdhetem előlről, ennek soha nincs vége....
    előzmény:
    liventa (31001)
    2013-03-27  17:26
  50. 2013. március 28. 06:2431002.

    HALI .))))))))) OROMKODESROL adok tudositast .

     

    Jolesoen nyugodt vagyok, de meg milyen jolesoen !

     

    Mindenfele dologtologatas !!!helyett amikor jo ido volt .rendet raktunk a kertben .

     A fak  es bokrok megmetszve , telilemosoval lepermetezve ,  a fu elgereblyezve --letakaritva -

      A borso elvetve  a dughagyma eldugva zoldseg es repeamag a foldben , a konyhakerti fold elgereblyezve .

     

    Mire elolvad a ho , boldogan fogom nezni  hogy MÁS  meg vakarja fejet es azt se tudja majd hogy hova kapjon

     

    PEDIG egy "FEL" eros ferjjel, es 400 negyszogol, portaval,  , es a sok STB -el alltam  szemben .

     

     PEDIG ??? ulhettem volna az internet elott ... patopal ur modjara hogy majd raerunk arra meg ...

     

     tegnap Balint gazda a teveben azt mondta   amikor ott van az ideje akkor kell mindent megcsinalni  a becsulet ugy kivanja , ha mar kertunk van akor az az elso .

     

      Boldogan nyugtazom , hogy jol tettem hogy  AKKOR raleptem a dolog farkara es elkaptam

     Tegnap atrendeztem a nappalit GYONYORU LETT olyan mintha uj hazba koltoztem volna  .

     Husvet utan az en szobam lesz atalkitva es attapetazva .

     

     nem hittem volna hogy ilyen sokat szamit .Alig varom a szobam munkajat !!!

     

     Mozgasban az ero

     A batataim tombolnak , a kishujek , Eddig kilenc cserepel, van .

     

    A meleghazban pedig a salataim alig varjak hogy a husveti asztalomon dicserjek az unnepet .

     

     

    Akiket szeretek azoknak Kellemes Husvetet kivanok  . EZAZIGAZSAG !

     

     

     UDV A KERTEMBOL!  Minden jot nektek , majd jovok ha nem lesz MAS dolgom .

     

     

     

Címlap

top