Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonyi menü

Torolt_felhasznalo_946299
Torolt_felhasznalo_946299
Létrehozva: 2006. november 2. 17:56

Tavaly volt ilyen fórum, de nem találom... Gondolkoztatok már azon, hogy mi lesz az ünnepi menü? Milyn adventi és karácsonyi süteményeket csináltok?

Én most hétvégén ülök le és írom össze, hogy miket akarok sütni-főzni. Ha valakinek van olyan ünnepi étele, ami még nem olyan ismert, az ossza meg velünk a receptjét! Én majd felteszem, hogy miket akarok csinálni és, ha valaki kéri az adott étel receptjét, akkor szóljon! 

  1. 2006. november 4. 14:44176.
    Karácsonyig csak lesz még feltöltés... bár ha nem, akkor úgyis megyünk az adventi vásárra Bécsbe (remélem), és akkor kint bevásárolunk :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (175)
    2006-11-04  14:42
  2. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2006. november 4. 14:42175.
    Viszont egy kevésbé jó hír: reggel voltam Auchanban és a RUF termékek nagyon le vannak ürítve! Ennek a cégnek van nagyon finom, jól kezelhető marcipán masszája, mindenféle csoki és mogyoró darája, színes cukrok, csokoládé cseppek, aromák stb. Bízom benne, hogymég karácsonyig feltöltik a polcokat!
    előzmény:
    Démétér (174)
    2006-11-04  14:35
  3. 2006. november 4. 14:35174.
    Éljen-éljen :-)) De jó, akkor ezt is tudjuk!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (173)
    2006-11-04  14:29
  4. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2006. november 4. 14:29173.
    Hú ez a mézes nagyon jól hangzik! Képezljétek kaptam mogyorós puszedlit! Méghozzá a KIKA előtti árusnál. Olyan árus, aki mindenféle cukrokat, karamellt stb. árul!
    előzmény:
    Démétér (168)
    2006-11-04  10:47
  5. 2006. november 4. 14:27172.
    Tényleg, muffin... Muffint nem sütök, szerencsére az nem visz kísértésbe, mert a családom annyira nem rajong értük. A tortákat, apró édességeket jobban szeretik :-)
    előzmény:
    P@nna (171)
    2006-11-04  14:18
  6. 2006. november 4. 14:18171.
    Hmm, hmm, itt gondok lesznek, már látom Még jó, hogy én sztem idén se fogok vendégeket fogadni (merthogy ált. mi megyünk), úgyhogy a vendégségbe viszek majd sok-sok sütit Végignéztem a frissen kapott csodaszép muffinos könyvemet, és még nagyobb a dilemma. Csak egy biztos: ma este (vagy holnap...) sütök valami jó muffint. Találtam jó karácsonyiakat is, tojáslikőröst, forraltborost, almás-fahéjast, kandírozott gyümölcsöst, gyömbéres-habost, gesztenyehabost, gesztenyés-almást, satöbbi...
    előzmény:
    Démétér (168)
    2006-11-04  10:47
  7. 2006. november 4. 13:09170.
    Köszi Még karácsony előtt letesztelem, és ha jól sikerül akkor a leves már meg van oldva.

    előzmény:
    illeskrisz (164)
    2006-11-04  06:37
  8. Torolt_felhasznalo_583770
    Torolt_felhasznalo_583770
    2006. november 4. 12:53169.
    Segítsen valaki!

    Tavaly megfőztem karácsonykor egy gyömbéres gesztenyés marharagu levest, aminek a receptjét vagy az évszakokban vagy a maximában találtam. Isteni finom volt, idén is szeretném elkészíteni, de persze a receptet sehol nem találom. Még emilt is írtam az évszakoknak, de nem válszoltak. Ha valakinek megvan, írja már le legyen szíves, vagy adjon egy linket, ahol megtalálom. Köszi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2006. november 4. 10:47168.

    Hoppá, a mézes nem fért be. Újra:

    Mézes csókok
    Hány személyre: 8
    Előkészítési idő: 30 perc
    Elkészítési idő: 10 perc
    Kategória: Édességek
    Nehézségi fok: Könnyű
    Rövid leírás
    Az íze maga a karácsony, de bármikor fogyasztható.
    Hozzávalók
    18 dkg liszt
    fél tasak sütőpor
    egy kiskanál őrölt fahéj
    fél kiskanál őrölt gyömbér
    7 deka margarin
    1 tojás sárgája
    3 nagy kanál méz
    narancsos almalekvár vagy narancslekvár, esetleg szeder vagy fekete cseresznye
    2 tábla étcsoki
    kevés rum
    Elkészítés

    A lisztet kikeverem egy fél tasak sütőporral, az őrölt fahéjjal és az őrölt gyömbérrel. Beleteszem a margarint, és elmorzsolom. A tojás sárgáját és a három nagy kanál mézet belecsorgatom, és puha tésztává gyúrom. (A liszt és a vaj minősége sajnos soha nem egyforma, úgyhogy ha túl puha, kicsit lisztezzük még, ha túl kemény, kevés vajat tegyünk még hozzá. Olyan gyurma-állagúnak kell lennie.) Legalább fél órát kell pihentetni fóliában a hűtőszekrényben.

    Azután kinyújtom fél centi vastagra, és nagyjából négy centis átmérőjű köröket szaggatok belőle. A közepébe teszek egy-egy kiskanál lekvárt (saját készítésű narancsos almalekvárral az igazi), és kis golyókat vagy batyukat formálok belőlük. Pár perc alatt 180 fokon megsütöm. Nem szabad túlsütni, tehát ha már pirul az alja vagy a széle, vegyük ki. Ez 10-12 perc szokott lenni, sütőtől függően.

    A golyócskákat fogpiszkálóval vagy villával, tűvel lehet a forró csokiban megmártani. A fondübe jó sok csokit és egy pohárka rumot öntök, és ha ez megolvadt, lehet mártogatni a mézes cuccokat.

    A másik megoldás szerint kis korongokat sütök, lekvárral összeragasztom, és rummal vagy más illatos alkohollal ízesített csokiba mártom vagy azzal leöntöm a mézeseket.

    előzmény:
    Démétér (167)
    2006-11-04  10:45
  10. 2006. november 4. 10:45167.

    Sziasztok!

    Jönnek sorban a kért receptek:

    Cárnő szárnyaslevese

    3 csirkefarhát
    3 csirke felsőcomb
    1 pulykacomb, csonttal
    4-5 libanyak
    2 nagy fej zeller
    3 fej vöröshagyma
    5 gerezd fokhagyma
    30 dkg tisztított, apróra vágott csiperkegomba
    20 dkg brokkoli
    2 nagy petrezselyemgyökér
    3 nagy sárgarépa
    10 dkg kelkáposzta
    egy jó marék petrezselyem - ez utóbbi kettő főzőtasakban
    só, bors, szerecsendió, kurkuma ízlés szerint
    egy csipet sáfrányos szeklice
    5 dkg vaj
    5 dkg liszt
    2 dl tejszín
    1 tojás sárgája
    két kupica vodka
    frissen aprított petrezselyemzöld és snidling a díszítéshez

    Elkészítési idő: az ember fél élete, de legalább három-négy óra. Ebből hatalmas adag leves készül, a tízliteres lábost szoktam használni hozzá.

    A megisztított, darabokra vágott húsokat enyhén sós vízben, gyöngyöző melegen elkezdem főzni. Folyamatosan tisztítom a tetejét, az utolsó csepp habot is mindig leszedem róla.

    Amikor már nem vet több habot - és erről legalább tíz habmentes percben meggyőződtem - hozzáteszem a zöldségeket (a petrezselyemgyökeret, a sárgarépát, a zellert, a vörös- és a fokhagymát), a főzőtasakba betett kelkáposztát és petrezselymet. Fűszerezem sóval, frissen ősölt feketeborssal, ráreszelek egy kevés szerecsendiót, meghintem egy kávéskanálnyi kurkumával, és egy csipet sáfrányos szeklicét is kap a színe miatt.

    Lassú tűzön, finom gyöngyözés mellett legalább két órán át főzöm az egészet, hogy minden hús vajpuha és minden zöldség ízletes legyen.

    Ekkor leszűröm az egészet, és beledobálom az apróra vágott gombát, a kis brokkolirózsákat, a most már összevágható főtt répát és zellert. A húsokat leszedem a csontról és szintén a levesbe teszem. (Elég macera munka, de megéri.) Főzöm tovább közepes lángon, miközben kigyúrom a vajat a liszttel. A vajas-lisztes masszából kis csipetnyi darabokat dobok a forró levesbe, lejjebb veszem a tüzet, és a tojássárgájával elkevert tejszínnel még krémesebbé sűrítem. Két kupica vodkát is kap a leves.

    Tálaláskor frissen aprított petrezselyemzöldet és snidlinget szórok a tetejére.

    Orosz cárnő torta

    6 tojás fehérje
    12 dkg mandula
    2 dkg vaj
    2 pohárka sherry
    12 dkg porcukor
    3 dl tejszín
    zselatin vagy habfixáló
    sárga rózsa (vagy kandírozott narancshéj a kevésbé bátraknak)

    A mandulát a vajon, egy pohárka sherryvel megpirítjuk. A felét apróra őröljük, a másik felét félretesszük. A tojások fehérjéből kemény habot verünk, majd 6 dkg porcukrot és az őrölt, illatos mandulát lassan hozzátesszük, hogy kőkemény habcsókalap legyen. Ezt egy sütőpapírra téve, gondosan kör alakúra igazgatva korong alakú, nagy habcsókot sütünk, 150 fokos sütőben lassan szárítva. Akkor jó, ha kívül már ropogós, akár repedezhet is, de belül lágy és puha.

    A tejszínt kemény habbá verjük a maradék porcukorral és sherryvel, szükség esetén zselatinnal vagy habfixálóval rögzítjük. A kihűlt habcsókalapra halmozzuk, szépen tortaformára igazgatjuk. A kihűlt, pirított sherrys mandulával díszítjük és sárga rózsaszirmokkal.

    Mézes csókok
    Hány személyre: 8
    Előkészítési idő: 30 perc
    Elkészítési idő: 10 perc
    Kategória: Édességek
    Nehézségi fok: Könnyű
    Rövid leírás
    Az íze maga a karácsony, de bármikor fogya
    előzmény:
    illeskrisz (165)
    2006-11-04  06:51
  11. 2006. november 4. 09:26166.
    Szia!
    Köszi szépen! Ez a gesztenyés tényleg mennyeinek tűnik! Biztos, hogy meg fogom csinálni! De mi az a Hulala?

    Mi túrós - gesztenyés alagutat szoktunk csinálni, az is fincsi, ha érdekel valakit én is beírom a receptjét, kép az nincs sajna róla..
    előzmény:
    illeskrisz (164)
    2006-11-04  06:37
  12. 2006. november 4. 06:51165.

    Szia Démétér!   

    Ahogy olvaslak, Te is nagy gourmand lehetsz. Én is nagyon szeretek sütni-főzni, sajna nálunk nem nagyon lehet improvizálni az ízekkel, mert a párom nem nagyon kedveli az új és érdekes ízeket, a fiamról meg nem is beszélek. És láss csodát, még a sütikkel is így vannak. Na mindegy... szóval, szeretném tőled elkérni a a cáros leves és torta receptjét, esetleg képed nincs róla? Ha nincs nem baj, majd elképzelem. A fenyőfára rátérve, tényleg szép volt a tavalyi fád, nekünk is műfenyőnk van 2 méteres, már évek óta és csak piros rajta minden. Idén valahogy változtatnom kellene a színén, de mire megvennék hozzá minden díszt... hát nem lenne kevésbe. 

    illeskrisz

    előzmény:
    Démétér (153)
    2006-11-03  22:24
  13. 2006. november 4. 06:37164.

    Jó reggelt Hölgyek!

    Hű, már tényleg izzik a topik a Karácsonytól! Egy napig nem voltam és már annyit írtatok, hogy nem győztem olvasgatni! 

    Titti2:

    A tárkonyos-tejszínes pulykalevest úgy készítem, hogy személyenkét számítok kb. 10 dkg pulykamellet. 4-5 személyre, azután variállod a mennyiségeket.

    Egy nagyobb vöröshagymát nagyon apró kockára felvágod, olajon üvegesre párolod. A mellet vékony csíkokra vagy kockára felvágod, rádobod a hagymára és együtt pirítod lassú tüzön, megsózod, fehérborssal, csipetnyi kurkumával fűszerezed, néha megkevered. Utána veszel 2 nagyobb sárgarépát, 1 nagyobb fehérrépát, egy kisebb fej zellert és egy bögre zöldborsót. A répákat karikára, a zellert vékony gerezdekre vágod. Mikor a husi szépen kifehéredett és picit megpirult, hozzáadod a zöldségeket és együtt pirítod még kb. 5 percig. Utána felöntöd kb. 2-2.5 liter vízzel, dobsz bele egy leveskockát, utána ízesíted més sóval, borssal. Mikor felfort, takarékra kapcsolod, teszel bele kb. 2 mokkáskanálnyi szárított tárkonyt. Lassú tüzön készre főzöd. Mikor megpuhult benne minden, kikeversz 2 dl. főző tejszínt, 1 csapott evőkanál liszttel, 1 merőkanál levessel és állandó kevergetés közben behabarod vele a levest. Forralni már ezután nem szabad. Ízesíted citromlével, és apróra vágott petrezselyemmel. Csigatésztát vagy cérnametéltet adsz hozzá levesbetétnek. Elég sűrű, tartalmas leves.

    Sensitive:

    Gesztenye hasáb: 1/2 kg gesztenye massza, 10 dkg teavaj, 1 kupica rum vagy csokilikőr, 3 ek. keserű kakaópor, 1 cs. vaníliáscukor, babapiskóta, 1/2 liter tejszín vagy Hulala, 1 kiscsomagos Oetker zselatin.

    A g. masszát kikeverjük a puha vajjal, a vaníliáscukorral, kakaóporral. Kibélelünk egy nagyobb, vagy két kisebb őzgerincformát folpakkal, belesimítjuk a g. masszát, jól lenyomkodjuk. Rumos tejben megforgatott babapiskótával kirakjuk a tetejét. A zselatint kb. 1/2 dl vízben mikróban megmelegítjük, hogy feloldódjon, langyosra hűtjük. A tejszínt kevés cukorral, /vagy a Hulalát/ kemény habbá verjük, közben vékony sugárban hozzácsorgatjuk a zselatint. A kemény tejszínhabot rákanalazzuk a sütire, elsimítjuk és ennek a tetejét is kirakjuk a rumos tejben megforgatott babapiskótával. Hűtőbe tesszük dermedni 2-3 órára, de még jobb, ha egy éjszakára. Mánap kiborítjuk, lehúzzuk róla  a fóliát és tejszínhabrózsával díszítjük. Fenséges desszert!

    Remélem tudtam segíteni!

    illeskrisz

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2006. november 3. 22:43163.
    Hát ezt már a másik topikban is kinéztem magamnak, illetve magunknak jövő hétvégére, amikor a zuram hazajön Ámerikából...
    Nagyon jól néz ki
    A kenyér + a többi összekeverésekor azért nem finomkodtál, ugye? Mármint hogy tört az a kenyér rendesen? Na, nem vagyokilyen hüle, remélem, érthető
    No én is vonulok, jó éjt mindenkinek
    előzmény:
    latsia (162)
    2006-11-03  22:38
  15. 2006. november 3. 22:38162.
    Én is dobtam akkor!

    Megyek én is, jó éjt, de beteszek egy reciz, a minap csináltam meg próbaképp, fini lett. Igazi karácsonyi ízű és pillanatok alatt kész!

    RÉGIMÓDI FŰSZERES KENYÉRPUDDING / Latsia

    500 g fehérkenyér - vékony szeletekre vágva
    568 ml tej - félzsíros
    50 g mazsola
    50 g aszalt bogyós gyümölcs
    50 g koktélcseresznye
    1 citrom reszelt héja
    150 g világos barnacukor
    2 tk mézeskalácsfűszer
    2 tojás felverve

    Tedd a kenyeret egy nagy tálba, öntsd le a tej felével és hagyg 1 órát állni.
    Melegítsd elő a sütőt 150 fokra és kenj ki egy 20 cm-es szögletes tepsit.
    Keverd a mazsolát, a bogyós gy-t, a cserit, a citromhéjat, a tojást, a 125 g cukrot és a maradék tejet a tejben áztatott kenyérhez.
    Jól forgasd át és tedd a keveréket a tepsibe.
    Told a sütőbe 1,5 órára, amíg megsül ill. aranybarna színű lesz.
    Ha kész vedd ki a sütőből, szórd meg a maradék cukorral, hagyd kicsit hűlni, vágd 12 kockára és tálald langyosan.

    Latsia:
    - én szendvicskenyeret vettem hozzá, de a sima is tökéletes
    - aszalt áfonyát tettem bele bogyósként
    - langyosan tálalva a legjobb!
    - nagyon fini karácsonyi íze van
    - fagyasztható, tálalás előtt sütőben újra kell melegíteni
    előzmény:
    P@nna (160)
    2006-11-03  22:33
  16. 2006. november 3. 22:35161.
    Oké, akkor holnap figyelek!
    Jó éjt!
    előzmény:
    Démétér (159)
    2006-11-03  22:29
  17. 2006. november 3. 22:33160.
    Borleves: hát öööö bevallom még életemben nem is ettem, de valahogy nem hiányzik. Sógornőm mindig azt csinál 24-én, de szerencsére eddig még sose maradt 25-re.

    Baba: én három éve dec. 25-re voltam kiírva Mit mondjak, vidám Karácsonyunk volt Lakásfelújítással
    előzmény:
    latsia (154)
    2006-11-03  22:24
  18. 2006. november 3. 22:29159.
    Súgok: halászlét a Hitves csinálja, titkosan. Sajnos. A mézest holnap beírom, az egy álom, tényleg, de most távozom az ágyam irányába, ne haragudjatok. Szép álmokat!
    előzmény:
    latsia (158)
    2006-11-03  22:28
  19. 2006. november 3. 22:28158.
    A Halászlevedet és azt a szuper mézessütit beírnád?

    Szerinted ha itt nem kapok "halaprólékot" akkor megcsinálhatom úgy a halászlevet, hogy kishalakat főzök és passzírozok át?
    előzmény:
    Démétér (153)
    2006-11-03  22:24
  20. 2006. november 3. 22:27157.
    Na, ezért szokta az én jó Anyukám nem egész (húszkilós...) pulykából csinálni, hanem "csak" a melléből És azt is napokig eszi a család
    előzmény:
    latsia (152)
    2006-11-03  22:22
  21. 2006. november 3. 22:26156.
    Jajj de hülye vagyok, nem is lehet alkohol, akkor sztornó az előző kérdés!
    előzmény:
    latsia (154)
    2006-11-03  22:24
  22. 2006. november 3. 22:24155.
    Hát, izé, én még elbírnék tíz kilóval kevesebbet, de EGYESEK siránkoznak, hogy ne már. PEdig akkor lennék annyi, mint amikor megismert Na jó, nem rinyálok, különben is, tiszta fogyókúrás topik lesz ez itt, ami egy karácsonyi menüs topik esetében vicces
    előzmény:
    Démétér (151)
    2006-11-03  22:20
  23. 2006. november 3. 22:24154.
    Elvileg januárra

    Egyszer csináltam borlevest diós puszedlivel, a leves borzalmas volt, azóta sem csináltam, tudtok esetleg ebben segíteni?
    előzmény:
    P@nna (147)
    2006-11-03  22:13
  24. 2006. november 3. 22:24153.

    Én egyelőre így nézek ki:

    Előétel:
    > Halászlé - mert a párom családjának az az alap , és Apu süt hozzá friss fehérkenyeret
    > Cárnő szárnyaslevese - ez egy fényes, krémes, vajas krémesleves csirke-, pulyka- és libahússal, gombával, brokkolival és zellerrel, egy kevés vodkával megbolondítva

    Főétel:
    > Vajas tésztában sült hal - citromos, fokhagymás, gyömbéres és tejszínes pácban egy éjszakát pihentetem a halacskát, és vajas tésztabatyuban sütöm meg
    > Mézes-konyakos sült csirke mandulás rizzses töltve
    > Cserében sült boros pulykacombok almával, naranccsal és krumplival

    Desszert:
    > Lángoló szederpuding áfonyával
    > Fügegolyócskák kandírozott naranccsal és csokoládéval
    > Anyósom édesanyjának kedvenc mézessüteménye, amit ribizlilekvárral töltök meg idén, almával dúsítom és csokoládéval öntöm le
    > Orosz cárnő torta

    Italok:
    > Angol puncs déligyümölcsökkel
    > Angol puncs vörös bogyókkal
    > Forralt bor
    > Rumos-mézes fekete tea naranccsal és fahéjjal

    előzmény:
    latsia (152)
    2006-11-03  22:22
  25. 2006. november 3. 22:22152.
    Igazad van, ennyinek tényleg elégnek kell lennie!

    Én még nem tudom mit főzzek, most kukkolok, de lehet, hogy hagyományos lesz: Töltött káposzta, Halászlé, Bejgli....
    2 éve pulykát sütöttem gesztenyés töltelékkel, isteni lett, na de 1 hétig ettük, pedig akkor az egész familia jött!

    Ja és majdnem nem fért be a pulyka a sütőbe, mert ugye arra nem is gondoltam...majdnem nagy égés lett, de betuszakoltuk!
    előzmény:
    Démétér (144)
    2006-11-03  22:10

Címlap

top