Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Győri anyukák beszélgessünk

Torolt_felhasznalo_552502
Torolt_felhasznalo_552502
Létrehozva: 2003. május 9. 12:10
Sziasztok!

Zsupsz vagyok. Van egy 18 hónapos kisfiam, őt Ádámnak hívják. Én már visszajöttem dolgozni, ő pedig bölcsibe jár. Amit nagyon szeret. Arra gondoltam, hogy jó lenne egy fórum, ahol földrajzilag egymáshoz közelebb élő anyukák, babák, apák , nagymamák beszélgetnének. Ehhez kérlek benneteket, hogy segítsetek. És dobáljunk fel témákat. :-)
  1. Edu
    Edu
    2005. június 24. 10:4318116.
    Szia Judlo!

    Nagyon jók a képek!!!!!! Ezt Huba is csinálja, mintha rajtolna, és úgy van egy csomó ideig, sztem nem tudja, hogy most mit is csináljon innen, és hogyan! Aztán elfárad, és kicsúszik alóla a lába!

    Huba iszogat, sztem kb 1 decit naponta, séta közben már majdnem minden nap elfogadja a vizet, de csak pohárból vagy flakonból. Egyre ügyesebb a pohárral, és már nagy kortyokat tud inni. Csak néha kiköpködi utána!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_566788 (18111)
     
  2. Torolt_felhasznalo_398921
    Torolt_felhasznalo_398921
    2005. június 23. 17:0918115.
    Ja, igen, apás szülés volt!!!
    2120 és 2110 g volt a súlyuk és 44 ill. 46 cm a hosszúságuk

    Apa maximális segítséget nyújtott nekem , de ő úgy érezte hogy nem tesz semmit. . . pedig igen!!!

    Mi tagadás , nagyon megijedtem, és nehezen tudtam feldolgozni, sok kétség merült fel bennem a jövővel kapcsolatban, a párom sokkal könnyebben megemésztette, de azért neki is megremegett a lába mikor megtudta!
    Mikor megszülettek egy kicsit megint elkapott az ijedtség, és a depresszió sem állt messze tőlem, de a párom segített sokat, és érzelmileg is mellettem volt! Egy kicsit kétségbe estem , hogy mit fogok én otthon egyedül csinálni a két picivel!!!Ez néhány hét alatt múlt csak el de elmúlt!
    előzmény:
    Edu (18110)
     
  3. Torolt_felhasznalo_398921
    Torolt_felhasznalo_398921
    2005. június 23. 17:0218114.
    Szia!

    A mondást nem tudom, de hogy edződik az ember az biztos:))

    Most már mindenevők, majdnem teljesen ugyanazt adom nekik amit mi eszünk, csak kevésbbé fűszerezem. Vmilyen levest minden nap kapnak+ a második ami már nem feltétlen főzelék, a kedvenc amiben husi is van:))
    Mostanában nagyon rákaptak a paradicsomra, örülök hogy szeretik nyersen is!
    Mostanában nagyon önállóak akarnak lenni és egyedül kézzel akarnak minden falatot bevenni, kiveszika szájukból is, jól megvizsgálják , aztán visszateszik:))Örökké takarítok utánuk.
    Nem főzök minden nap, igyekszem úgy csinálni hogy maradjon másnapra is, így tudom elvégezni a többi házimunkát, persze csak ha hagyják:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_566788 (18112)
     
  4. Torolt_felhasznalo_398921
    Torolt_felhasznalo_398921
    2005. június 23. 16:5618113.
    Szia!
    Igazából nem tudnak fogat mosni, csak rágcsálják, de látják ha én is mosk, és akkor is odaadom nekik az övéket. Abban bízom, hogy így könnyebben válik szokássá!
    Mi gyerekfogkefét vettünk, de már rájöttem hogy jobb lett voolna egy kevésbbé márkás puha sörtés felnmőtt is, 1 nap alatt totál leamortizálták, ez van:)
    előzmény:
    Edu (18110)
     
  5. Torolt_felhasznalo_566788
    Torolt_felhasznalo_566788
    2005. június 23. 15:4318112.
    A kis Zsófi már nagyon unatkozott odabenn és döntött János helyett is, hogy ők márpedig a 33. héten megszületnek : ))).

    Én régen álmodoztam róla, hogy jó lenne ikreket szülni, mert milyen jól el tudnak majd játszani, meg milyen helyesek, de most, hogy eggyel alig bírok, nem tudom, mit csináltam volna kettővel. DE hát teher alatt edződik az ember, vagy hogy is van ez a mondás pontosan?

    És mit esznek a gyerekek? Nagyüzenbe főzöl nekik? Mi a kedvencük?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_398921 (18108)
     
  6. Torolt_felhasznalo_566788
    Torolt_felhasznalo_566788
    2005. június 23. 15:3118111.
    Megtaláltam az unokatesómról készült motorosfesztiválos képet hog. hu-n. Feltettem a bemoldalamra, ha kíváncsiak vagytok rá.

    Huba délután már csak fél órát alszik? Vagy még otthon is szokott babakocsizás után? Akkor jól bevállt, kényelmes az új babakocsi, igaz?

    MA voltunk 6 hós méreckedésen. Marci adatai: súly: 8690 g, hossz: 69 cm, fej: 42cm (sapkából a 44-es jó rá : )) ), mellkas: 47 cm. Ma nem volt olyan meleg dél körül, úgyhogy orvos után beültem Marcival egy étterem teraszára menüzni. Feltűnően jól viselkedett. Azt hittem álmos, de itthon már nem volt az : )).

    A ti gyerekeitek isznak elég folyadékot? MArci nem iszik sokat, max. fél decit egy nap. És annak is kijön a fele. Kicsit aggódok, de majd ha nagyon megszomjazik, csak fog inni. Tegnap anyám már megpróbálta kiskanállal is adni neki, pedig mondtam, hogy úgysem fogadja el! Hát jól ki is büfizte az összeset.
    előzmény:
    Edu (18109)
     
  7. Edu
    Edu
    2005. június 23. 13:3718110.
    Szia!

    Gondolom mekkora meglepetést okozott, hogy ikrek lettek! Először nem estetek kétségbe???

    33 hetesen megszülettek? Mekkora súllyal? Apás szülés volt?

    Nagyon jók a pancsis képek, édesek együtt, főleg a fogmosós tetszik! Ennyi idősen hogy tudnak már fogat mosni, inkább csak rágcsálják még a fogkefét? VAgy rosszul gondolom????

    Hubának is van egy fogkeféje, de az felnőtt fogkefe, azzal szokott játszani a kádban, néha még mintha mosná is a fogait, rágcsálja a sörtéket! Legalább könyebb lesz rászoktatni.

    Már nagyon kint van a 4. fog, most már tényleg akármikor előbújhat, holnapra meglesz, sztem. Bár 3 nappal ezelőtt is ezt gondoltam!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_398921 (18108)
     
  8. Edu
    Edu
    2005. június 23. 13:3318109.
    Szia Judlo!

    Mi továbbra is délután sétálunk, akkor alszik Huba kb fél órát a babakocsiban. Délelőtt nagyon változó, a napirend, attól függ, hogy kelünk fel. Van, hogy már fél 7-kor, és akkor már fél 10-kor szunya van, de van úgy, hogy csak fél 9-kor, akkor pedig dél körül alszik csak el. Tehát a reggeli ébredés után ált. 3-3, 5 órával újra alszik egyet. Egy jó nagyot, ilyenkor 1, 5-2 órát szokott, de előfordult már 2, 5 órás is.

    Jó nekem a reggeli séta, csak hiába beszéljük meg, hogy pl 9-kor talizunk, ha Huba akkor ébred.
    De megpróbálhatjuk a reggeli sétát, csak akkor tényleg egyeztetni kell előtte, vagy itt, vagy telefonon! Oké?

    Az az igazság, hogy a fesztiválra nem mentünk be, mert 4500 volt a belépő, és Hubával úgysem maradtunk volna sokáig. Hanem csak néztük a felvonulást, és a csodaszép motorokat!!!!!! Volt kész "lakómotor" is, annyi kütyü volt rajta, hogy egy közepes méretű autónak is beillett volna!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_566788 (18107)
     
  9. Torolt_felhasznalo_398921
    Torolt_felhasznalo_398921
    2005. június 22. 09:2118108.
    Szia, Edu!

    Fogakból jól állunk, összesen van 16, 8:8 arányban.
    Hónapokig 7:4 volt Zsófi javára, de Jankó 1 hét alatt hozta be a lemaradást sőt be is előzött eggyel:)

    Hogyan szültem? Szerintem könnyen: nam császár volt , hanem sima szülés a 33. héten. Magas volt a vérnyomásom és hirtelen vizesedtem, ezért a doki beutalt a patalogiára(szerda reggel kellett volna befeküdnöm), de még kedden este lefekvéskor elpattant a magzatburok, de fájásaim nem voltak- mentünk a kórházba ahol felvettek az osztályra és infúzióval megpróbálták levinni a vérnyomásom és kaptam tüdőérlelőt. Vérnyomás maradt, de fájás továbbra sem volt, ezért szerda délben megkaptam az előkészítést és infúzióval indítottak, délután 16. 35-kor bújt ki Zsófi, majd burokrepesztéssel 17 órakor János.
    A szülésről ennyit dióhéjban.

    Igen spontán fogantak az ikrek, óriási meglepetést okozva mivel egyikünk családjában sem volt soha!
    előzmény:
    Edu (18104)
     
  10. Torolt_felhasznalo_566788
    Torolt_felhasznalo_566788
    2005. június 21. 23:2418107.
    Szia Edu!

    Jó volt a fesztivál? Eddi is le szeretett volna menni, de aztán mégis maradt. Viszont unokatesóm lenn volt, és azt mesélte, rajt van a hd-ek honlapján a fényképek közt, ha lesz időm, keressem meg. Na, majd talán holnap. Nagyon édes Huba. Szereti a cserkót? Hogy adod neki?

    Még nincs 2. fogacska, viszont mindenféle mászáshoz hasonlító produkció van. Meg cumo ki-be tétel ezerrel. A kiságyában kettőt tartunk (egyet fenn, egyet a lábánál), ha éjjel forgolódik, úgy is találjon cumiznivalót : )). MArci is látta, hogy mi hogy iszunk üvegből és ha a kezébe adjuk, már nem összevissza nyalogatja, hanem megkeresi a kupakját és ott szopogatja. Bár lehet, hogy ez csak véletlen, de jól jött ki, amikor elöször észrevettük!

    Ti mikor szoktatok sétálni? Marci már úgy alszik, hogy de. 1/2 11-től és du. 1/2 3-tól. És ebben a dög időben nem tud a babakocsiban elaludni, meg már ücsörög is és nagyon nézeget. Reggel nem lenne jó a séta? Dél körül meg dokihoz is viszem, most lesz 6 hónapos, le akarják mérni. HÁt igen, nem csak a napok szaladnak, de a hónapok is : ((.
    előzmény:
    Edu (18106)
     
  11. Edu
    Edu
    2005. június 21. 20:0418106.
    Mikor sétálunk?? Csütörtök?
    Hogy mennek a napok! Már megint eltelt egy hét!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_566788 (18101)
     
  12. Edu
    Edu
    2005. június 21. 20:0318105.
    Judlo, igen új autó, vagyis 3 éves, de a 16 éves után újnak tűnik!!!!!!
    RAktam fel újabb képeket!

    Marcus hogy van? Fogacska még csak egy? Huba továbbra sem eszik semmit, de most már legalább iszik. Igaz pohárból, cumisüvegből kb egy kortyot, csőrösből egyáltalán. Sztem látja, hogy mi is poharazunk, és ő is "felnőtt" akar lenni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_566788 (18101)
     
  13. Edu
    Edu
    2005. június 21. 20:0118104.
    Szia Márti!!!!

    Megnézném a fotókat a pancsikolásról, de nem tudom a jelszavadat. Elküldenéd priviben?

    Az én csemetém sem használja a hűtős rágókát, sem ha be van hűtve, sem ha nincs. Minden mást rágcsál.

    De jó nektek, hogy akármikor szabadlevegőn lehetnek a lurkók, nem kell lemászni az emeletről! Biztos nagyon élvezik!!
    Most hány foguk van?

    Huba szerencsére még nem harapta el sem a nyelvét, sem a száját, igaz még csak 3 foga van kint, a 4. nagyon bújik, talán holnapra meglesz (bár tegnap is ezt mondtam).

    Hogyan szültél? Császárral? Az ikrek természetes úton sikerültek???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_398921 (18098)
     
  14. Torolt_felhasznalo_761771
    Torolt_felhasznalo_761771
    2005. június 20. 22:5618103.
    Sziasztok!
    Bocsánat, hogy csak így bejöttem, de
    egy nagyon fontos felmérést végzek a Szoptatásért Magyar Egyesület megbízásából, az anyatejet helyettesítő termékek marketingjét szabályozó WHO-kódex betartásának magyarországi helyzetéről.
    Lenne egy pár kérdésem a 6 hónapnál fiatalabb babák anyukáihoz:
    -a csecsemő életkora?
    -táplálja-e csecsemőjét valamilyen gyári élelmiszerrel?
    -ha igen, milyen márkájú tápszert, teát, tejpépet, gabonakészítményt vagy egyéb élelmiszert használ, és miért?
    -miért?:-A: az orvos javasolta B:a védőnő javasolta C: a dietetikus javasolta D: más egészségügyi dolgozó javasolta E: saját, előző gyermekével szerzett tapasztalata alapján F: reklám alapján választotta G: rokon vagy barát javasolta H: egyéb:. . . .
    - kapott-e ingyenes mintát csecsemőélelmiszert (és teát, cumit?) gyártó cégtől? (Nestlé, Milupa, Hipp, Kecskeméti, Humana, Mildi, Avent, Chicco, Mam stb. )
    -hol?:A: egészségügyi intézményben B: gyógyszertárban C: otthon D: üzletben E: postai úton F: egyéb:. . .
    -ki adta?: A: a cég üzletkötője B: egészségügyi dolgozó C: egyéb:. . .
    - kapott-e bármiféle tájékoztató vagy reklámfüzetet, ajándékot?
    - ajándékfajta: A: cumi- cumisüveg B: előke C: pelenka D: játék E: dísztárgy F: pelenka és cumisüveg együtt G: ajándékcsomag H: egyéb:. . .

    Bármit amit kaptatok szülésnél, vásárlásnál, postán, bárhol, kérlek írjátok meg nekem, azt is amiben nem vagytok biztosak, hogy ide tartozik.
    A válaszokat erre a címre küldjétek: munkacsi. petra@freemail. hu
    A matrica, tea, kiskanál stb. is ide tartozik, ja és melyik kórházban született a baba?

    Köszönöm, hogy időt szakítottatok rám és elolvastátok.
    Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

    Sziasztok, Petra

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_398921
    Torolt_felhasznalo_398921
    2005. június 20. 09:5018102.
    Sziasztok!

    Judlo, igen sokat vagyunk kint! Mostanában kezd macerás lenni a dolog ha egyedül vagyok velük, mert elkezdték felfedezni az udvart, és a kedvenc a terasz lépcsője amiből persze 3 is van, azonnal elkezdenek felmászni vmelyiken. . . ha ugyanazon, akkor azért tudok rájuk nbehezen vigyázni, ha pedig mindegyik másikat szúr ki, akkor. . . Ha megunom, akkor becsapom őket a babakocsiba és inkább sétálok velük a környéken. Előfordul, hogy bemegyünk a városba sétálni, de az csak akkor megy ha apa itthon dolgozik és nem kell neki az autó.

    A medence felső karimája az első alkalom után kilyukadt, :( de így is használjuk, majd jövőre veszünk egy nagyobbat!

    Én már kivettem a fejvédőket, mert csak cibálták.

    Képzeljétek!Zsófi már tett 1-2 lépést egyedül, persze mindig letottyan:) Azt hiszem nemsokára járás lesz a dologból:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_566788 (18101)
     
  16. Torolt_felhasznalo_566788
    Torolt_felhasznalo_566788
    2005. június 19. 22:3218101.
    Márti, ezeknek a gyerekeknek olyan jó soruk van! Tök édesek. Gyakran vagytok a kertben? Így talán kevesebbet mentek sétálni, ami ugye két babával amúgy is elég fárasztó lehet. Én is vettem egy hasonló medencét, de nekünk még nem volt alkalmunk kipróbálni.

    Edu! csak nem új autó? Gyönyörűszép! Milyen nagy már Huba, alig fér el az ágyban.
    Én már körberaktam szivaccsal a kiságyat, mert Marci nagyon lendületesen tud éjjel közlekedni, és csak azt hallom, hogy hol a feje koppan, hol a lába.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_398921 (18099)
     
  17. 2005. június 19. 10:1518100.
    Sziasztok!
    Győri kismama vagyok, a jövő hónapban születik meg a kisbabám. Szeretném ha írnátok nekem a győri szülészetről, szülésznőkről és orvosokról.
    Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_398921
    Torolt_felhasznalo_398921
    2005. június 18. 10:0418099.
    Tettem fel néhány pancsolós képet, ha kíváncsiak vagytok, nézzétek meg!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_398921
    Torolt_felhasznalo_398921
    2005. június 18. 09:4818098.
    Sziasztok!

    3 napig nem volt netünk, ezért nem írtam, és olvasni sem tudtalak benneteket.

    Fogzáskor én is csak a Dentinoxot használtam, persze nem mindig hagyták hogy hozzányuljak, próbálkoztam még a hütőbe tehető rágókával, de hidegen nem kultiválta egyik gyerek sem.

    A meleget úgy viseljük, hogy napközben bent vagyunk és csak a délutáni alvás után megyünk ki, addigra felmelegszik a pancsolóban a víz és teszek is hozzá meleget. Akkor 1-2 órát strandolunk itthon. Nagyon élvezik, ki be mászkálnak a medencéből.
    Étvágycsökkenést vettem észre, lehet hogy a meleg miatt, de az os lehet hogy megint fogacskák készülődnek, még nem látom; igaz nem is engedik, hogy a szájukba nézegessek.
    Jankómnak egyszerre bújt ki a 4 felső foga, naponta tört át egy-egy, a felső metsző viselte meg nagyon, teljesen el volt lilulva az ínye. Mikor az alsó jött, az vérzett is neki. Egyébként nehezen szokta meg, hogy alul-felül van foga, gyakran elharapta a száját vagy a nyelvét.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Edu
    Edu
    2005. június 16. 18:3218097.
    Szia! Nekünk a délelőtt nem túl jó, mert Huba délelőtt sokat alszik, és ha kihagyjuk a délelőtti alvást, akkor egész nap alig lehet vele bírni. Akkor marad a jövő hét. . . .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_566788 (18096)
     
  21. Torolt_felhasznalo_566788
    Torolt_felhasznalo_566788
    2005. június 16. 17:2918096.
    Bocs, közbe jött valami, elnapolhatnánk a sétát? Vagy helyezzük kora délelőttre, akkor még úgy sincs olyan meleg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_566788 (18094)
     
  22. Torolt_felhasznalo_508604
    Torolt_felhasznalo_508604
    2005. június 16. 17:2818095.
    Sziasztok győri kismamák, anyukák!
    szeretném a segítségeteket kérni. szakdolgozatot írok a nyugat-magyarországon élő édesanyák munkaerőpiaci helyzetéről és munkavállalási lehetőségeiről és úgy általánosságban az anyaság értékéről Magyarországon. arra szeretnélek kérni benneteket, hogy akinek ideje engedi, legyen szíves töltsön ki egy kérdőívet, melyet e-mailben fogok elküldeni annak, aki megadja az email-címét. nagyon sokat segítenétek vele. amennyire időtök engedi, minél bővebben válaszoljatok a kérdésekre. Írjatok le bármit, ami a szíveteket nyomja vagy zavar benneteket, bármit, ami eszetekbe jut a kérdések kapcsán vagy a témával kapcsolatban. ne vegyétek tolakodásnak. . . valószínűleg nem fogom megváltani a világot a dolgozatommal, de közvetve talán néhány illetékes figyelmét fel tudom vele kelteni. TERMÉSZETESEN MINDEN ÁLTALATOK MEGADOTT ADATOT DISZKRÉTEN KEZELEK, SZEMÉLYES ADATOK A SZAKDOLGOZATBAN SZEREPELNI NEM FOGNAK. talán tudtok segíteni és előre is köszönöm a segítséget
    ezúton kívánok jó egészséget babáknak és mamáknak egyaránt. Szép napot! Üdv: Andi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_566788
    Torolt_felhasznalo_566788
    2005. június 16. 15:1618094.
    Séta Ok! Remélem nem lesz ilyen dög idő, MArcival ma úgy rohantam haza, mert nagyon leizzadt és el akarta adni a babakocsit! Szóval, mikor?
    előzmény:
    Edu (18093)
     
  24. Edu
    Edu
    2005. június 16. 11:1018093.
    Nagyon szimpi volt a nő, aki a gyerekekkel van, és ő van ott állandóan, nem váltogatják egymást. Azt mondta, hogy ha már tud ülni a baba, és játszogatni, akkor lehet vinni, ha kúszik-mászik. Szóval ha nem igényel teljes embert, ha még a többi gyerekre is rá tud közben nézni. Amikor ott voltunk egy kislány volt össz-vissz.

    Egyszerre az összes fog??? Lenne akkor sírás-rívás, az nagyon rossz lenne! Bár így letudnánk az összeset egyszerre, pár nap alatt!

    Akkor a pénteki séta?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_566788 (18092)
     
  25. Torolt_felhasznalo_566788
    Torolt_felhasznalo_566788
    2005. június 16. 10:5418092.
    Szia!
    Régen jártam tornázni a Kisfaludy u. -ba, de a konditeremben még nem voltam. Tetszett a hely, olyan otthonos. És van gyerekfelügyelet? Az tök jó. És mennyi idős kortól adhatók be a picik? Én még így nem merném Marcit ráhagyni idegenre, szerintem Ő sem díjazná, bár mindekire vigyorog és nagyon barátkozós. Valahogy nem lennék nyugodt, csak rá gondoknék, mit csainál, miért nyikkant meg?

    Az úszással az van, hogy a jövő héten megint rákérdezek a doktornőtől, hiszen már fél éves lesz, elmúltak a kiütései is és ilyen melegben nem hiszem hogy megfázna. Én már nagyon szeretném megismertetni a "nagyvízzel" itthon ugyanis csak zuhanykabinunk van.

    Szerintem ennek a fogzásnak sohasem lesz vége. Ha esetleg az egyik kibújik, kön a következő. Miért is nem jön kio egyszerre az összes? Egy kalap alatt meglenne : )))

    előzmény:
    Edu (18091)
     

Címlap

top