Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Te szoptatnál étteremben?

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2010. július 5. 10:59
Különvéleményében a szülőknek család- és bababarát helyek felkeresését ajánlja Karafiáth Orsolya, aki azt is elárulja, helyesnek tartja-e, ha egy kismama vendéglátóhelyen szoptatja csecsemőjét...

Tovább a cikkre...

. . .



Kitettünk egy szavazást erről, hogy számszakilag is látható legyen az eredmény.
  1. 2010. július 19. 11:141851.
    toleranci kérdése = tolerancia és empátia kérdése
    előzmény:
    Werbunga (1850)
    2010-07-19  11:11
  2. 2010. július 19. 11:111850.

    Nem valószínű, hogy így, 45 után én még szülnék. De ha igen, akkor sem tenném ezt meg, mint ahogy 35 évesen (az első és egyetlennel) sem tettem ilyesmit.

     

    Tudod, én már akkor is azt gondoltam, hogy szaros pelenka és étkezőesztal nem összetartozó és összeegyeztethető darabok. Sőt!

    1. Magam sem ennék erről az asztalról utána.

    2. Nem kínálnám fel a látvány- és szagmintát a mellettem lévő asztalnál étkezőknek.

     

    Nem is értem... Ez már nem toleranci kérdése. Ez a mások, a környezet teljes semmibevétele!

     

    OFF: "befelyezése"?  Lyézusom!:-)))

    előzmény:
    gyémantfog (1848)
    2010-07-18  22:20
  3. 2010. július 19. 04:521849.

    Mi a vadaspark etteremben jartunk ugy hogy nem volt pelenkazo. Kerdeztem a pincereket akik felajanlottak a felso emeleten levo termet pelenkazasra. Odafent hosszu keskeny padok voltak es hosszu asztalok. Sehol egy szek vagy koztes megoldas nem volt az asztal es a fold kozott. Hat nem a foldet valasztottam. Megoldaskent egy muanyag pelenkacserehez hasznalt teritot hasznaltam amit a gyerek ala tettem es a koszos pelust es egyebeket alaposan becsomagoltam egy zacskoba. 

     

    Egyebkent amikor Magyarorszagra utazunk akkor altalaban egesz nap jovunk megyunk. Ket orankent hazaerni lehetetlenseg, raadasul nem is fogunk az orszag masik felebol, vagy a varos masik felebol etetesre hazaerni. Ha epp a plazaban er el a szoptatas ideje akkor nem fogok bevonulni a kocsiba. egy reszt a parkolohaz levegotlen, szmogos/budos. Masreszt a hely is meglehetosen keves. A kezmosas nem lenne akadaly szamomra mert vannak hazi keszitesu torlokendoim amikkel megtisztithatnam a kezemet, meg amit kell meg. 

    Egyebkent meg kell mondjam egyszer probaltam a parkolohazban, de senkinek sem kivanom.  

     

     

    Ma beszelgettem a baratnoimmel a mas gyerekenek valo szoptatasrol. Elmeseltem az itteni reakciokat is, es bizony jot rohogtek. Aztan kiderult hogy a baratnom akinek most ket honapos a babaja, egy hete valaki mas szoptatta meg a kisfiat. Az egesz csapat, kb 15-20 csalad rengeteg gyerekkel, osszesen 50 fo egy tonal toltottek 3 napot. Szoval a baratnom a kisfiat egy masik kisgyerekes anyukara hagyta, es o elment a masik ket gyerekevel es a ferjevel csonakazni a tora. Nem ertek vissza idoben, es a gyerek ehes lett, a masik anyuka szepen megszoptatta ot, miutan megkerdezte a baratnomet hogy rendben van e. A gyerek igeny szerint van szoptatva es nem 3 orankent, igy ez a megoldas mindenkinek kenyelmes volt. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  4. 2010. július 18. 22:201848.

    Vannak olyan eszközök ami által a gyerek hozzá sem ér az asztalhoz és még a művelet befelyezése után Tiszta törlőkendő kézbevételével,nagy mozdulatokkal le lehet törölni a semmit,de legelább mindenki megnyugszik.

    Az empátia olyan dolog ami nem megfogható,de még neked is lehet rá szükséged.

     

    Szép estét!

    előzmény:
    Werbunga (1846)
    2010-07-18  22:08
  5. 2010. július 18. 22:131847.
    Na, ezek azok a dolgok, amiket meg lehet(ne) oldani máshogyan is.Mondjuk a babakocsiban pelenkázni vagy mittudomén.Én őszintén megmondom, nehezen hiszem, hogy vannak olyan emberek, akik az étkezőasztalon cserélnek pelenkát.De biztos igaz, hisz látták.
    előzmény:
    Werbunga (1846)
    2010-07-18  22:08
  6. 2010. július 18. 22:081846.

    A Római parton a legközelebbi vendég meg arról az asztalról eszik, mellette meg még éppen falatoznak... Guszta látvány illatmintával.

    Tudod mit? Hát én bizony nem vagyok ilyen empatikus.

    előzmény:
    gyémantfog (1845)
    2010-07-18  21:35
  7. 2010. július 18. 21:351845.

    Sziasztok !

     

    3 gyermekem van és mindet szoptattam nyilvános helyen!

    Én úgy gondolom az nem mindegy hogyan szoptatom a gyerekemet. Fal fele fordulva egy nagy kendővel eltakarva,úgy hogy mások számára ez ne legyen zavaró,de aki jobban figyelt az látta,hogy gyermekétkeztetés folyik. Ez  csak hozzáálás és empátia kérdése.Akinek már van gyermeke sokkal elnézőbb ezzel a kérdéssel is.

     

    Rögtön itt az Anyatejes táplálás világnapja és látom,hogy még mindíg nagyon kevesen és rövid ideig ciciztetik a babájukat. Ez a dolog még mindíg fejben dől el és nem hiszem,hogy első gyermekes anyukákat a rosszindulatú megjegyzések segítenék.

     

     

    A kakis pelenka csere a parkban, a padon előfordul,de csak ha a gyerek bekakilt. Ha nem csinálná meg a szülő a gyors váltást, akkor az "anyag " a pelusban szétmarná a gyerek fenekét és ugye mi kedves emberek nem szeretnénk rosszat egy pici gyereknek.

     

    További szép estét !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-07-05  10:59
  8. 2010. július 18. 20:591844.

     

     

    Most hogy így olvastam a továbbiakat, eszembe jutott egy pelenkázós eset:

    Anyukámmal kimentünk a Római partra majd leültünk jóízűen hekkezni eszegetni az egyik kiülős, fapadokkal, faasztalokkal  ellátott vendéglátóipari egységbe. Mellettünk lévő jól szituált asztaltársaságban (voltak vagy nyolcan felnőttek), akadt néhány gyermek, egy pelenkás is, majd a megfelelő idő eljöttével az apuka feldobta a mellettünk lévő faasztalra a bébit és kicserélte a kakis (!) pelenkát. :)) 

    Na ehhez mit szóltok? :) 

    előzmény:
    karina (1587)
    2010-07-10  23:01
  9. 2010. július 18. 20:571843.
    Dehogy zaklattam fel magam! Tök jól szórakozok!
    előzmény:
    *Milla* (1842)
    2010-07-18  20:54
  10. 2010. július 18. 20:541842.
    Gina!
    Miért zaklatod fel ennyire magad ezeken a dolgokon? Ha jobban belegondolsz, nem mindegy, nem baromira mindegy, hogy x vagy y mit gondol rólad vagy az életviteledről?
    Szerintem már tényleg túl lettél lihegve, senkinek nem tartozol magyarázattal, bár én is intéztem feléd pár kérdést.Aztán válaszoltál, én megértettem.Ott etettél ahol, azért amiért.Pont.Most már szerintem is zárd le ezt a plázamagyarázkodósdit, túl lett tárgyalva.
    Te így gondolod, a másik máshogy.Az az ideális, ha az álláspontok közelednek.Nem biztos, hogy találkoznak, de közelednek.
    előzmény:
    Gina424 (1840)
    2010-07-18  20:08
  11. 2010. július 18. 20:181841.

    Eredeti téma:

     

    Ellenzők táborából csak egyetlen egy ép észérvet szeretnék!

     

    Mi a kivetni való/visszataszító az alábbiban?

     

    Anyuka magát egy takaróval letakarva nyilvános helyen szoptatja kicsi csecsemőjét. A csecsemő nem bukik, anyuka nem száz kiló, ciciből nem látszik ki semmi. Anyuka tájékozódott, nem überpuccos csakfelnőtteknek helyre vitte csecsemőjét, hanem olyan strandra/plázába/étterembe/parkba ahova más is viszi kisebb/nagyobb gyermekét.

    És azt ne írja senki, hogy ő ilyet sose csinálna. Én sem megyek oda senkihez az utcán, és parancsolok rá, hogy dobja el a cigit, csak azért mert én sose gyújtanék rá. Különbözőek vagyunk, és az, hogy ő sose csinálná, nem jelenti azt, hogy másnak sem szabad/illik ilyet csinálni.

    Téged személy szerint zavar? C est la vie! Engem is mindig nagyon zavart, ha nyilvános helyen kellett megszoptatnom a csecsemőmet. De amíg a nyilvános helyeken nincs szoptatós szoba, ha meg van, akkor felfordul tőle az ember gyomra, addig mindig lesz olyan anyuka, aki a nyilvános szoptatást választja.

    Az meg, hogy az ember mindig hagyja másra a gyermekét, ha ügyet akar intézni, és sose menjen el másfél óránál többre otthonról... Nonszensz és vicc! Belátom és elfogadom, hogy van aki így él, és jól érzi magát a bőrében, de én nem így élek, ÉS jól érzem magam a bőrömben!

     

    Üdv

    Gina

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  12. 2010. július 18. 20:081840.

    Köszi szépen! VÉGRE! Erre a hozzászólásra vártam!

     

    Miután leírtam, hogy bementem a Mammutba pelust vásárolni a gyereknek, magyarul felvállaltam, hogy betettem a plázába a lábamat a gyermekemmel együtt, megkaptam, hogy plázacica vagyok, akinek az egyetlen CSALÁDI programja, hogy a gyereket a plázában tologatva kirakatokat nézeget és ruhákat próbálgat!

     

    Nonszensz!

     

    Egyébként meg kanyarodjunk csak vissza  topic eredeti témájához!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105469 (1837)
    2010-07-18  17:25
  13. Torolt_felhasznalo_588727
    Torolt_felhasznalo_588727
    2010. július 18. 17:381839.

    tegnap esküvőn voltam. A vacsorát természetesen étteremben tartották.

     

    Volt egy anyuka is, olyan akinek kicsigyermeke megéhezett.

     

    Félrevonult, egy kevésbé frekventált helyen elkezdett szoptatni.

     

     

    Odamentem ,hogy megnézzem a dudáit, mire fel ez a nagy ellenérzés. Nem tudom,hogy csinálta az az anyuka,de nem láttam semmi olyasmit. Sőt,  az alap csajok jobban kirakták a mellüket.

     

    Ennek a topiknak,meg cikknek semmi értelme. 

    (Orsika, azért még szeretlek 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  14. 2010. július 18. 17:371838.

    Ezt írtam:

    " Szóval valóban nem üldözendő a cselekedet, de én nem látom értelmét a babával plázázásnak..."

     

    Nem értem, hogy ezek alapján miért nekem támadsz??? Nekem ugyan nem kell senkinek sem magyarázkodnia! Hol láttál/olvastál Te tőlem ilyesmit??? Komolyan nem értem...

     

    Tudod, második kerületi lévén, én is jártam arra babakocsival. DE: nem a Margit körúton, nem a plázákban, hanem jóval fölötte, a Marczibányi tér környékén és még annál is feljebb, mivel arra lakunk.

    Hülye azért én sem vagyok, hogy a Rózsadombról a szmogba vittem volna a kiskorút!:-)))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105469 (1837)
    2010-07-18  17:25
  15. Torolt_felhasznalo_105469
    Torolt_felhasznalo_105469
    2010. július 18. 17:251837.

    Ha te nem látod értelmét, ne menj.

     

    De ha egy kismama be akar menni egy plázába, mert ott van dolga, miért kell neki az NLC díszes és önjelölt Nagy Magyar Anyáitól engedélyt kérnie??

     

    Komolyan mondom, hogy megáll az eszem, hogy valakinek még itt kelljen magyarázkodnia mikor és miért volt plázában.

    Mint a Vének Tanácsa előtt.

     

    Egyébként biztos sokkal jobb lett volna, ha a múlt héten a Margit körúton a csudafinom, friss

    (ámde mérgezően szmogos, az aszfalt szintjén kb 50 fokos) levegőn levegőztették volna a kismamák a piciket. Akkor már a forró lakásból menjen be egy órára egy plázába.

     

    Egyébként mit mond a bölcs Tanács? Hány éves kortól lehet plázába gyereket  vinni és mennyi időre?  Vagy várja meg kinn a ruhatárba beadva, míg az anyja cipőt, ruhát, pelenkát vesz neki?

     

    Vagy a kisgyerekesek akasszanak egy táblát a nyakukba, hogy milyen céllal jöttek, mennyi időre? - hátha az egyébként ott plázázó Nagy Magyar Anyák kiszúrják, hogy bemerészkedett.

     

    előzmény:
    Werbunga (1829)
    2010-07-18  12:52
  16. 2010. július 18. 16:001836.
    Jelzem tíz hozzászólással korábban még az volt a baj, hogy túl jól ismerem a Plázákat...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  17. 2010. július 18. 15:231835.

    Szia!

     

    Én sem tudom melyikben voltam. Tudom, hogy van kettő ilyen hasonló nevű, keverem is őket, de egyik kutya másik eb.

    Nem írtam, hogy bababarát, csak azt, hogy a MAMMUT-nál egy fokkal jobb.

    Üdv

    Gina

    előzmény:
    Werbunga (1834)
    2010-07-18  15:19
  18. 2010. július 18. 15:191834.

    Rózsakert Bevásárló Központ és Rózsadomb Center... Olyan, hogy Rózsacenter nincs. Nem tudom, melyikben voltál, de én itt lakom, s egyik sem túl bababarát hely. Bár a Rózsakertnek legalább van egy pici saját játszótere, de a másik egyenesen katasztrófa ilyen szempontból...

     

    előzmény:
    Gina424 (1832)
    2010-07-18  14:13
  19. 2010. július 18. 14:231833.

    Ja, bocs azt elfelejtettem, hogy karácsonykor is voltam plázában, apácskával, Manóval karácsonyi ajándékot vásárolni a családnak. Azt hogy ilyenkor senki nem tudott vigyázni rá, mert mindenki készülődött, gondolom érthető.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  20. 2010. július 18. 14:131832.

    Sziasztok Csajok!

     

    Képzeljétek Anna kedvéért összeszámoltam, hogy én – a plázacica - hányszor voltam plázában, mióta Manócsaka (14 hós) megszületett!

     

    Szóval:

    MAMUT: 3 alkalom

    Először Manóka kb 3 hetes volt, és én zokogva szembesültem azzal, hogy egyetlen ruhámat sem tudom felvenni. Manókára anyós vigyázott, mi férjemmel irány MAMUT – ruhákat próbálgatni! Hozzá teszem bele akartunk férni a 1,5 órába, úgyhogy tényleg csak a MAMUT jöhetett számításba. Szóval az első üzletben közölték, hogy nagyon szép szoknya, akciós, csak 32.000 Ft. Kaptam egy komoly szívrohamot, de hála Istennek férjecském újraélesztett, így Manócskának nem kell anya nélkül felnőnie. Szóval a MAMUT aljában lévő kínai üzletben végül vettünk két szoknyát. Hozzáteszem, kődobálást megelőzendő, az egyetlen alternatíva az lett volna, ha másnap bugyiban viszem Manókát az orvosi kontrollra.

    Másodszor a barátnőmmel DM, pelusvétel.

    A harmadik alkalomnak minden másodpercével tisztában vagytok már.

    Kb. két hete Rózsacenter, DM, pelusvásárlás. Nem volt kedvem a MAMUT-ba menni, a hely bababarát (ellenség) jellege miatt. Hozzáteszem jobb, mert kisebb, és gyorsabban el lehetett intézni.

    Plusz azt hiszem kétszer apácska+Manócska+én ÁRKÁD üzletház, ugyancsak ruhapróbálgatás, kirakatnézegetés, ruhavásárlás. De ugye drága Anna, azon azért jobban megbotránkoztál volna, ha egy éven keresztül bugyiban szaladgáltam volna az utcán, egészen addig, amíg vissza nem fogytam a versenysúlyomra? (Ja, bocs odáig még mindig nem sikerült visszafogyni, de legalább már rámjönnek a régi ruháim.)

    És igen TESCO-ba is legalább kéthavonta egyszer elmentem, a nagybevásárlást elintézni.

    Plusz a Mammutban voltam gyalog is, egy óra oda egy óra vissza, szoptatás a Marcibányi Téri Művelődési központban, nagyon kulturált hely, odaadták az egyik öltöző kulcsát. Én nagyon élveztem, barátnőm is, és szerintem mindkét Babóca is. MAMMUT-ban ilyenkor max ittunk (a gyerekek is) egy frissen facsart gyümölcslevet, meg a piacon bevásároltunk a másnapi főzéshez!

    Lehet köveket dobálni!

     

    Ja és még egy megjegyzés Anna kedvéért: „Te nyilvánosan akartál szoptatni” Nem, én a szoptatós szobában akartam szoptatni, ha tudom, hogy zárva, be sem teszem a lábam a MAMUT-ba!

     

    Üdv

    Gina

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  21. 2010. július 18. 13:391831.

    Ha Te is voltál Plázában a gyerekeiddel, akkor engem miért ítélsz el azért, hogy oda mentem vele? És ki mondta, hogy nekem családi program a pláza? És gondolom akkor TESCO-ba még sose tetted be a lábad! Mert ugye én, aki már voltam a MAMMUT-ban is és a TESCO-ban is egy elitélendő utolsó nőszemélye vagyok, és annyira ismerem őket, mint a tenyeremet. Ezek szerint ha Te már voltál plázában, akkor TESCO-ba még sose tetted be a lábad, hiszen akkor TE sem vagy különb nálam!

    Egyébként ki mondta, hogy kirakatot néztem és ruhát próbáltam? A DM-ben voltam pelust venni! Pontosan úgy a DM-ben volt dolgom, ahogy Neked! Akkor?

    És szerinted mi undorító van abban, ha valaki saját magát pléddel eltakarva, úgy hogy semmi sem látszik ki megszoptat egy babát? A te ruhád alatt is cici van, és Te is ruhával takarod el! Vagy az evést találod undorítónak? Pedig Te is eszel nap mint nap!

    előzmény:
    nananna75 (1828)
    2010-07-17  21:52
  22. 2010. július 18. 13:121830.

    Nekem sem, kisfiammal egyszer sem voltam ilyen helyen.

     

    De én sem látok semmit megvetendőt abban, ha vki besétál oda gyerekével. Nyilván nem félnapokat és nyilván nem minden nap.

     

    előzmény:
    Werbunga (1829)
    2010-07-18  12:52
  23. 2010. július 18. 12:521829.

    "Plázába menni az élet természetes része ma már. Akár gyerekkel is. Van ennél jobb dolog, de ez sem olyan üldözendő, mint ahogy előadod..."

     

    Hmmm... Nekem a pláza nem az élet természetes része. (Igaz, most sem az.:-)))

    Bár a Mammut tőlünk gyalog is egyszerűen megközelíthető, talán ha egyszer voltam ott a "babakocsis korszak" alatt. Minek is lettem volna? A gyerek unja, etetni ugyan meg tudtam volna (tápszeres baba volt), de nem kínlódom tiszta pelenkázó keresésével és egy unatkozó kisgyerekkel ott, amikor a jó levegőn is sétálhatunk.

     

    Szóval valóban nem üldözendő a cselekedet, de én nem látom értelmét a babával plázázásnak...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
    2010-07-17  21:17
  24. 2010. július 17. 21:521828.

    Fogadjunk, hogy Budapesten lakom! Fogadjunk,de miben? Benne vagyok!

     

    Semmi bajom a plázákkal. Ma is voltam egyben, semmi közöd hozzá, de leírom, a dm-ben volt dolgom. Ennyi üvöltő, unatkozó gyereket ritkán látni, nemcsak ma, általában mindig.

     

    És igen, a gyerekemmel is voltam plázában, nem egyszer, nem kétszer, de nekünk nem családi program, hogy oda megyünk.

     

    Sőt, ma még ettem egy sajtburgert is, mert megkívántam. Tessék fejemet venni!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
    2010-07-17  21:17
  25. rah
    rah
    2010. július 17. 21:101827.
    hűűű, és még a jegeskávétól sem ment el a gusztusotok a cuppogástól? nahát ilyet!
    előzmény:
    macskoszka (1826)
    2010-07-17  13:07

Címlap

top