Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Sütik-képpel

sunday
Létrehozva: 2006. január 28. 09:03

Sziasztok!!!

Szeretnék fincsi sütirecepteket kapni ha lehet képpel együtt!!! Én tegnap csináltam ezt az almatortát (a receptet Alchritól kaptam) ha érdekel valakit szívesen odaadom...Nagyon könnyű elkészíteni!!!

  1. 2009. március 27. 07:2775601.
    Én eltűntem? A minap tettem fel sütiket
    És most is hoztam finoom RÉTES-t, marcipános meggyeset, mazsolás túrósat és nugátosat
    előzmény:
    Bridzso (75595)
    2009-03-26  21:44
  2. 2009. március 27. 07:2275600.

    Szépjóreggelt!

    Iskolába vivős, az ünnepelt által díszített ünnepi minimuffinok (egy része) ------------->

    előzmény:
    sunday (1)
    2006-01-28  09:03
  3. 2009. március 26. 23:2175599.
    Sziasztok!Olyanoknak a véleményére lennék kíváncsi akik sütöttek már intelligens krémest.Tényleg mindent csak össze kell keverni és olyan lesz, mint az igazi?Mekkora az a legmagasabb hőfok amin sütni kell?Légkeverésen kell sütni?Köszi előre is, ha válaszol valaki.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. március 26. 22:5975598.

    jóóó estét!

     

    hmmm,mennyi szép sütike sült ki megint itt!!

     

    bigacsiga ez a video csúcsszuper! még nem sikerült mindent megnézni,de párba belenéztem. jó ötletek vannak nagyon!

     

    angi60 köszi,pont ezt a milliomos szeletet találtam meg itthon egy szakácskönyvben:) kinder pingvin után még keresgélek...

     

    nyestkutya köszönöm neked is,leegyszerűsítetted a dolgom,hogy be is írtad!köszönet érte és tulajdonképpen elég egyszerűenk tűnik,gyorsan meg lehet csinálni,azt hiszem ki fogom próbálni:)

     

    bridzso:gyönyörű a mézeskalács-tál+a bennelevők ez a recept szerepelt már itt? sokáig puha marad a tészta?

     

    tea: én is szerettem(amióta szoptatok nem merek inni,bár talán már megpróbálhatnám..)a zöldeket-kivéve a jázminosat. most egy ideje a milfordokat(csak gyümölcs) iszom töménytelen mennyiségben.

    szója:a tesóm szerint azért nem nőttem nagyobbra,mert gimis koromban egy jó ideig nem ettem húst és akkoriban elég kedvelt volt a szója,hát abból ettem többet. ma már nem enném annyira... (amúgy 171cm vagyok.)

     

    végül én ma joghurtos fánkot sütöttem ebédre,ez gyorsan megvolt ,tettem a felébe szeletelt almát is. fini volt,de frissen volt az igazi,estére már kicsit gumis volt.

     

    valaki,aki a tortadíszítésként csinált  a tetejére kis tavacskát,miből csinálta? (ha jól emlékszem julcsi37-nél is láttam ) vajon a gumicukorból lehet ilyesmit??????????,, 

    és hát nekem is az a bajom a pillével,hogy én megenni nem szeretem,nem tudom mi a jó benne. dolgozni jó vele az már biztos

     

    előzmény:
    bigacsiga2 (75476)
    2009-03-25  23:28
  5. 2009. március 26. 22:3875597.

    Én meg ezt találtam, ahogy átlapoztam a régi recepteket, persze ebbe nem elég a maradék túró.

     

    Túrós kuglóf /vadrózsa-15188

    Hozzávalók: 40 dkg liszt, 5 dkg étkezési keményítő, 40 dkg sovány túró, 15 dkg mazsola, 4 ek rum ( vagy gyümölcslé , 1 citrom reszelt héja,, 3 ek. citromlé, 1 narancs reszelt héja, 25 dkg puha margarin, 10 dkg cukor,
    1 cs. vaníliás cukor, 3 tojás, 1-2 csipetnyi só, 1 cs. sütőpor

    Elkészítése: a mazsolát beáztatjuk a rumba, a sütőformát kikenjük margarinnal, és beszórjuk zsemlemorzsával.
    (A szilikonossal nem kell semmit sem csinálni.)
    A margarint habosra keverjük a cukorral, vaníliás cukorral, és a tojásokkal. Hozzáadjuk a sót, narancshéjat, citromhéjat, citromlét, az áttört túrót, és hozzászitáljuk a liszttel elkevert étkezési keményítőt, és sütőport, végül a mazsolát is a rummal együtt.

    Kuglófsütőbe simítjuk, és előmelegített 180 fokos sütőben tűpróbáig sütjük.
    A sütőből kivéve 10 percig a formában pihentetjük, majd még melegen meghintjük vaníliás porcukorral.

     

    A képet a 15188 alatt tudjátok megnézni.

     

    előzmény:
    nyestkutya (75507)
    2009-03-26  10:24
  6. 2009. március 26. 22:3675596.
    Békamignon

     

    Hozzávalók : 0.5 kg darált keksz, 20 dkg porcukor, 30 dkg cukor, 10 dkg lekvár, 2 dl kávé, 1 üveg keserűmandula aroma, 5 dkg kakaó, kevés tej.

    Elkészítés : A hozzávalókat összegyúrjuk a tejjel. Nagyobb diónyi gombócokat formálunk belőle és béka formájura alakítjuk. Cukormázat készítünk a 30 dkg cukorból és pár csepp ételfestékkel vagy a keserűmandula aromával zöldre festjük. Ha kihült bevonjuk vele a figurákat.

     

    mindenhol ezt a receptet találtam meg:)

     

    Petra

    előzmény:
    szandra90 (75564)
    2009-03-26  17:44
  7. 2009. március 26. 21:4475595.

    Köszönöm!

     

     Remélem, nem azért tűntél el, mert épp eszed a fejed???

    Csirri igazat írt, a kézügyesség tanulható!

    És én is azon vagyok, hogy megtanuljam rendesen.

    Megmutatom életem első mézeseit, tavaly novemberben, kb. 9 mézestésztával ezelőtti rajzolások.

    Remegő kezekkel..

     Aki ebben is vérprofi, az Tavasz... Az első doboza is igazi mestermunka volt.

    Én meg...

    előzmény:
    latsia (75594)
    2009-03-26  21:21
  8. 2009. március 26. 21:2175594.
    De csodaszépek ezek
    Most olvastam csirritől, hogy a kézögyesség tanulható....hát én megeszem a fejem, ha ilen szépet,mint Te ezeket,  bárki tud csinálni
    előzmény:
    Bridzso (75481)
    2009-03-26  07:28
  9. 2009. március 26. 21:1975593.

    Sziszi, nagyon szépeket sütöttél! Nekem is szokott maradni túróm a pogi sütés után. A múltkor kitaláltam, hogy házi túróskiflit csinálok. Nagyon finom lett. Innen vettem a recit (sajnos már nem tudom kitől). Bemásolom, hátha segít.

     

    Házi túrós kifli: 60 dkg liszt, 20 dkg zsiradék, 4 dkg élesztő, 4 dkg cukor, 1 db tojás, 1 dl tej, csipet só, 1 db tojás a kenéshez, Töltelék: 25 dkg túró, 12 dkg cukor, 1 dl tejföl, 5 dkg mazsola, 3 dkg búzadara, 1 db citrom reszelt héja. Felfuttatjuk az élesztőt a cukorral elkevert tejben, elmorzsoljuk a vajat a liszttel, hozzáadjuk a felfutott élesztőt és a többi hozzávalóval összegyúrjuk. Hűtőbe tesszük amíg elkészül a túrótöltelék. A túrót a cukorral, a tejföllel, a mazsolával, a búzadarával és a citrom reszelt héjával összekeverjük. A tésztát 8 cipóra osztjuk, majd kerek lapokká nyújtjuk, és egyenként 8 cikkre vágjuk.  Minden cikkre teszünk a töltelékből, feltekerjük, felvert tojással megkenjük.  180 fokos sütőben sütjük. Még melegen behintjük vaníliás cukorral. Ebből a mennyiségből 64 apró kiflink lesz. Nem érdemes kevesebbet csinálni, finom omlós. Én margarint használtam és kicsit több volt a túróm mint 25dkg.

     

    Ennyi a recept, az én megjegyzésem: kb. 20 dkg túróm volt, néhányba a végén nem jutott túró, de észre sem vette senki, mert annyira finom magában is.

    előzmény:
    sziszi. (75587)
    2009-03-26  20:03
  10. 2009. március 26. 21:0475592.
    Gyönyörű!!!!
    És milyen finooom lehet!
    előzmény:
    s_andi1976 (75560)
    2009-03-26  16:53
  11. 2009. március 26. 20:4675591.

    Sziasztok!

     

    Még az írókázásban is el lehet fáradni....és még mindig van néhány darab, de már kifolyik a szemem.

     

    Timi30!

    Köszönöm szépen, de láttam a Te mézeseidet, amik gyönyörűek, úgyhogy nmhiszem, hogy gond lesz a húsvéti mézesekkel.

     

    Vanko.ili :

     

    "Népművészet mestere"???

    Hú, de szeretnék a népművészetről én annyit tudni , akkor már talán tudnék olyan gyönyörűen rajzolni, mint Csirri! Csirrit úgy képzelem el, hogy ő ezt már becsukott szemmel, bárhol, bármikor. 

    És mennyire szeretnék olyan virágokat formázni,amiket Te csinálsz!!

    A virágkosaraid gyönyörűek! Azt hiszem, mindegyik kép le van mentve, hogy hátha egyszer...De nem hiszem, hogy bele mernék vágni.

     

    Nyestkutya !

    Köszönöm Neked is, Csirrinek biztos nem kell felkötnie a gatyót, legalábbis én még nagyon távol állok attól a kézügyességtől.

    És köszönöm azt is, hogy nem is kell tovább keresnem kuglófreceptet, mert ma Tulipáncsokor túrós pogiját sütöttem meg,és maradt némi túró, úgyhogy én is Tavasz túrós kuglófját fogom megsütni.

     

    Hugi 78!

    Köszönöm, nagyon kedves vagy! Csirri receptjét használom, mint mindig.

    Nem cseréptálra, hanem egy közepes méretű fémtálra borítottam rá a kinyújtott tésztát, körbevágtam, rátapogattam. Ja és nem margarinoztam az edényt, csak liszteztem, mert félő volt, hogy lecsúszik a tészta. A talpát meg a peremét külön sütöttem ki.

    Mindenképp próbáld ki, nagyon egyszerű, legalábbis lényegesen kevesebb  munka van vele, mint a házzal vagy a dobozzal.

     

    Csirri!

    Tőled egy dícséret...

    Nem találok szavakat..

    És ez a magyar színekben pompázó házikó..

    Egy hasonlót már megcsodáltam Tőled, sőt azt hiszem, a képet is elmentettem.

     

    Csillagvirág!

    Köszönöm!  

     

     

    Szilvian3!!

    A sajtos kifliket is ide nekem,nyámi , de azok a tojások!!!

    Nagyon ügyes anyósod van, tanuld meg tőle mindenképp!!!

     

    Jucus58!

    Nagyon szépek a virágaid!  Le a kalappal!

     

    Riti00!

    Azok a kalácsok!!!

    Receptek, képek mentve!

     

    3kincs!

    Köszönöm szépen! Sem ügyes kezem, sem türelmem, tényleg ahogy Csirri is írta, van közben némi  mérgelődés, és odacsapkodás, de azt hiszem, a mézeskalács rajzolástól az ember türelmet tanul. Legalábbis néha én is elcsodálkozom, hohy mennyire megnyugtat.

     

    Adelid!

    Köszönöm szépen!

     

    Sziszi!

    Hozzánk? Locsolkodni? Nem bánom, gyere!

    Amit mindenképp hozzál magaddal, egy szakajtó túrós pogit, mert hiába zt sütöttem ma én is, de nagyon guszta abban a tálban!!!

    Vagy a tállal együtt esetleg..

     

     

     

    Na, azt hiszem, elfoglaltam egy egész oldalt..

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. március 26. 20:4575590.
    Látod, nekem éppen ez az egy, ami tetszik a pillecukros bevonásban: ami pillecukorral van bevonva, abból legalább semmiképp sem fogok enni.
    előzmény:
    nyestkutya (75581)
    2009-03-26  19:28
  13. 2009. március 26. 20:1275589.

    Nézd a legujabb húsvéti torta recept, ma kaptam.

     

     

     

    Húsvéti torta recept 
    Hétköznap is elkészíthető

    Hozzávalók:

    1 db ennivaló férfi
    1 db rugós heverő
    1 db vaníliás rúd
    1 db hamvas barack kimagozva
    2 db tojás
    2 db zsemle

    Elkészítés módja:

    A férfit AZ ágyba fektetjük, és addig szorítjuk magunkhoz, amíg a vaníliás rúd meg nem keményszik. Ekkor egy darabig állni hagyjuk. Közben hol AZ egyik, hol a másik zsemlét adjuk a férfi szájába, majd a megkeményedett vaníliás rudat a baracknyílás közepébe helyezzük és addig verjük, amíg krém nem jön ki belőle.

    Gyors légzés és mély sóhaj jelzi, hogy a torta kész.

    Ha jól sikerült a torta készítése, többször is meg lehet ismételni. Különösen fiatal háziasszonyoknak ajánljuk, akik most tanulnak főzni. Bátran ajánljuk, mert rendszerint AZ első kísérletre beválik.

    Megjegyzés:

    Ha a vaniliás rudat a torta készítése közben valami hibásodás éri és elveszti eredeti tartósságát, netán összetöpörödik, NE dobjuk el, mert AZ ügyes háziasszony kezében ez az összetöpörödött rudacska pár perces türelem után, visszanyeri eredeti rugalmasságát, keménységét, gusztusos voltát, és újra éleszthetővé válik. Egyébként minden háziasszonynak ajánlatos egy tartalék vaníliarúdról gondoskodnia, nehogy a gyakori sütögetés következtében a recept kellékének elrongálódása miatt a torta elkészítése akadályokba ütközzön.

    Ha várakozáson felül sikerülne, akkor se vigyük túlzásba, mert a közmondás is azt mondja:
    Jóból is megárt a sok !!!

    Figyelem! Lejárt szavatosságú rúddal NE kísérletezzünk!!!

    előzmény:
    vanko.ili (75573)
    2009-03-26  18:37
  14. 2009. március 26. 20:0575588.

    Ebben a topicban is volt ilyen süti, itt jobban látszik, hogy ez valóban cukormáz:

     

    andi1976 19963. 2007-01-29 20:00

    Kedves mentakol!

    Ha jól emlékszem akkor Te kerested a békamignon receptjét. Nem tudom,hogy közben tudott-e már valaki segíteni de én találtam egy receptet a készítéséről. És,hogy a többiek is tudják,hogy miről van szó, utólagos engedélyeddel felteszek róla 1 képet a képeid közül.

    Békamignon:

    Hozzávalók : 0.5 kg darált keksz, 20 dkg porcukor, 30 dkg cukor, 10 dkg lekvár, 2 dl kávé, 1 üveg keserűmandula aroma, 5 dkg kakaó, kevés tej.

    Elkészítés : A hozzávalókat összegyúrjuk a tejjel. Nagyobb diónyi gombócokat formálunk belőle és béka formájura alakítjuk. Cukormázat készítünk a 30 dkg cukorból és pár csepp ételfestékkel vagy a keserűmandula aromával zöldre festjük. Ha kihült bevonjuk vele a figurákat.

    Andi  

    http://forum.sanomabp.hu/forumkep/9/82811/413/12368172 /1.jpg

     

    előzmény:
    zokni17 (75562)
    2009-03-26  17:35
  15. 2009. március 26. 20:0375587.

    sziasztok Sutitunderek

     

    vegrevegre en is itt vagyok, Ilikem, a viragkosarad fantasztikusan gyonyoru!!! nem hagyott "nyugodni" ez a pillecukorgyartas, igy ma en is belevagtam, de meg nagyon tanulo vagyok (nehany viragot gyartottam, meg kisallatot, viragtortat csinalok es arra, de tenyleg nagyszeru talalmany en is beallok a koszonok koze: KOSZONOM a receptet szolj, hogy mikor lesz a lagzi, en is szivesen beallok a sutogeto lanyok koze

     

    Bridzso, a mezesed meseszep!!!!!!!!!! elmehetek hozzatok locsolkodni?

     

    Csirri, gyonyoru a kis hazikod!!! Mint minden, ami kikerul a kezeid kozul

     

    Tavasz-Krisztirol tudtok vmit?? nagyon hianyoznak a gyonyoru sutijei, tortai

     

    szilvian, Anyosod igazi remekmu tojasokat keszitett le a kalappal, szivesen megneznem, hogy csinalja a kiflik nagyon gusztak

     

    En tegnap Tulipancsokor-fele pogit sutottem, volt fel kilo aranytartalek turo a melyhutoben nagyon finom lett (Nyestkutya-Ildi, nekem is kb. 20 dekanyi maradt ki, en sem tudom egyelore, mit sussek, de holnapra mar ki kell talalnom Ezenkivul sutottem nagyon finom, foszlos csavart kiflit is

     

    Mindenkinek gyonyoru estet kivanok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. március 26. 20:0275586.
    Igen úgy csinálta, az első vizet leöntötte, azzal meglocsolta a tálcát meg kiöblítette a csészét és a másodikat itták meg, és meg mutatta milyen a harmadik,
    előzmény:
    nyestkutya (75584)
    2009-03-26  19:37
  17. 2009. március 26. 20:0075585.

    Szerintem Csillagvirág sem eszi meg, ugyanis zselatinból van...

     

    Én sem szeretem, de nem a zselatin miatt, hanem a szivacsos álaga miatt, a húgom meg már gyerekkorunkban is falta.

    előzmény:
    nyestkutya (75581)
    2009-03-26  19:28
  18. 2009. március 26. 19:3775584.
    Hehe, én meg jól áztatgattam, valszeg azért lett olyan bűn rossz és kesernyés  De ezt a leöntést nem értem.. mármint kiöntöd a vizet úgy, hogy a kannában maradjon a teafű, és arra öntesz egy második vizet, azt kell inni?? Nekem még ilyen teaáztatós bögrém is van, kínai tigrisharcos fiúval, majd megmutatom :) 
    előzmény:
    bigacsiga2 (75574)
    2009-03-26  18:37
  19. 2009. március 26. 19:3475583.
    Szerintem inkább rína utánad, mint egy pólyás  Mit is kezdene nélküled?
    előzmény:
    vanko.ili (75569)
    2009-03-26  18:26
  20. 2009. március 26. 19:3275582.
    Gréti, remélem, ha kipróbálod, sem fogsz csalódni!! Maci receptjei nagyon jók szerintem, a brownie-val (amit tényleg "brauni"-nak kell ejteni) meg alapvetően nem lehet nagyon melléfogni! A legfontosabb, hogy nem szabad túlsütni, kiszárítani, szóval ha még pici ráragad a beledugott tűre, már ki lehet venni, és akkor jó szaftos marad a belseje!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_443816 (75567)
    2009-03-26  18:05
  21. 2009. március 26. 19:2875581.

    Én nagyon utálom a pillecukrot (gyerekkoromban akár rám s rohadhatott a zacsiban, hozzá sem nyúltam, pedig azért ez tőlem nagy szó  , minden édességet "beszenvedek"), de ez a fagyis nagyon jól néz ki, el tudnám képzelni díszítésképp.

    Gondolom, engem ezért sem fogott még meg a pillecukros bevonás meg szobrászkodás, mert elkedvetlenít, hogy azt utána nem lenne finom megenni (nekem..) 

    előzmény:
    *Csillagvirág* (75565)
    2009-03-26  17:58
  22. 2009. március 26. 19:2375580.

     

    Itt mindenki nagyon ügyes!!! Nem is tudok mindenkinek írni, de csak gratula lehet!

    Bridzso: a mézestálad csodás!  

    csirri: Nem tudok szóhoz jutni!

    szilvian3: ezek a tojások és a kiflik!! Lehet nem árt tanulni a régiektől!

    riti00: gyönyörűek a kalácsaid! 

     

    s andi1976: a máhkassütit ilyen formában készíted? Hol lehet venni? 

     

    zokni17: de vidám békafickók! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. március 26. 19:2375579.

    amit kiadott recepteket, azon én is azt olvadtam, hogy cukormáz

     

     

    azt úgy kell, hogy átszitálod a porcukrot, beleteszed az ételfestéket és kiskanalanként adod hozzá a vizet vagy citromlét, vagy narancslét, akkor ízesebb lesz,

     jó sűrűre kell kikeverni,

     

    el kell találni a sűrűséget, mert ha nagyon sűrű nem tudod folyatni, ha híg akkor meg nem tapad meg a sütin lefolyik,

     

    érdemes kétszer megmártani benne

     

    szépen megszárad, nem lesz kőkemény, de nem maszatolódik

     

    ---------

     

    A dr Oetkernek is van ilyen máza, marcipános, csokis, puncsos,

    abba pl. van egy kevés ételkeményítő is,

     

    a puncsost nem használtam még,

    a fehér nagyon nem fed, a képen úgy látni, hogy olyan fehér máz lesz, mint a marcipán vagy a fondant csak cukorból, de nekem átlátszott alatta asütemény, de lehet, hogy hígra csináltam

     

    a csokis sz jobb, az jobban fed, de az sem olyan, mint a képen, hogy úgy néz ki mint egy csokibevonat, sokkal mattabb

     

     

     

    Én ennyit tudok erről...

     

    Elviekben:

     

    Marcival, fondanttal vagy pillével is be lehetne vonni, akkor én kúpokat csinálnák és, amikor ráteszem a borítást akkor nyomkodnám ilyen békásra, azt a keksz massza elbírná, de ez csak az én elméletem.

     

     

     

    előzmény:
    zokni17 (75478)
    2009-03-26  02:30
  24. 2009. március 26. 19:1075578.

    Szia!

    Fantasztikus milyen szép lett!Nagyon ügyes kezed van, na meg türelmed is.

    előzmény:
    Bridzso (75481)
    2009-03-26  07:28
  25. 2009. március 26. 19:0475577.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. 2009. március 26. 19:0475576.

    Szia!

    Nagyon ügyes vagy, mutatósak a virágaid!

    előzmény:
    jucus58 (75529)
    2009-03-26  11:47
  27. 2009. március 26. 18:4675575.

    Sziasztok!

     

    Sok hátast lehetne dobni, annyi sok szép finomság készült az elmúlt napokban.

     

    Tegnap én is sütöttem kalácsot, csak sajnos és is a kilóimmal küszködök, így gyorsan szétosztottam a családban, hogy ne tudjak sokat enni belőle.

     

     

     

    előzmény:
    riti00 (75558)
    2009-03-26  15:46
  28. 2009. március 26. 18:3775574.

    vörösáfonya: a Sparba szoktam venni, nem az amin a B. Alexandra feje van, az a drágább 4 száz valamennyi, hanem a másik az csak 3 száz valamennyi, de van abba a fajtába egy fekete szemű mazsola, mint az aszalt meggy úgy néz ki, az még bitang jó muffinba.

     

    ------

    zöld tea:

    úgy láttam a tv-be, (ez a kínai tecnika volt, a japán más) hogy a szálast úgy kell főzni, hogy beteszed a kannába ráöntöd a vizet, ami nem lobogva forró és rögtön azt az első teát ki kell önteni. Ő a teatálcára öntötte, ill. kiöblítette vele a csészéket. A második és a harmadik felöntést itták meg, de az is csak másodpercekig ázott, éppen, hogy szétnyíltak a levelek. Nem ittam még ilyen teát, de az tettszet ami, mint egy kis szárított virág úgy volt összesodorva. 

    Meg van mindegyiknek, hányszor lehet felönteni.

    Tégy még egy próbát, hátha jobb ízű lesz így.

     

    -----------

    kisült a kenyerem,

    jó lett, teljeskiőrléses tönkölylisztes és sok sok mag, nyami 

    előzmény:
    nyestkutya (75557)
    2009-03-26  15:21
  29. 2009. március 26. 18:3775573.

    Tüneményes a házikód, olyan tökélyre fejlesztetted már ezt a mézeskalács díszitést-készítést, hogy szinte hihetetlen.

     

    Látod, mindenkinek meghoztad a kedvet a mézeskalácshoz, bridzso már kész csodát csinált, tavasz Krisztike dobozairól nem is beszélve.

    Nagyon irigyellek, olyan hihetetlen türelem kell hozzá, és igazad vagy nagy-nagy gyakorlat, csak meg kell próbálni. De a dobozos bulit én sem adtam fel, várom a megfelelő alkalmat, és megcsinálom, egy életem -egy halálom.

     

    előzmény:
    csirri (75497)
    2009-03-26  10:03
  30. 2009. március 26. 18:3675572.

    Szia!

     

    Biztosan, ha újra hozzá mennél feleségül! Az is egy megoldás!

    A Vankó Sanyi is megmaradna, meg "férhő" is mehetnél. Mi meg süthetnénk.

    Mindenki jól járna. Ja és még a kuglófsütöt nem is említettem.

    előzmény:
    vanko.ili (75569)
    2009-03-26  18:26
  31. 2009. március 26. 18:3575571.

    Egy édességboltban vettem. A gyerekeim szerint nagyon finom.

    Újra fölolvasztani most már nem tudom, mert már begyúrtam a porcukorral. Mindegy. Nem sikerülhet minden az életben.

    előzmény:
    vanko.ili (75570)
    2009-03-26  18:28
  32. 2009. március 26. 18:2875570.

    Eszméletlenül jópofa, ilyent még nem is láttam. Hol vetted?

    De szerintem egy a lényeg, nagyon fel kell olvasztani. Szia Ili.

    előzmény:
    *Csillagvirág* (75565)
    2009-03-26  17:58
  33. 2009. március 26. 18:2675569.
    Köszi Nyestike aranyosak vagytok, ha újból férhő megyek, gondolom lesz sok-sok finomság, még egy pici apróság hibádzik, nem tudom Vankó Sanyi mit szól hozzá. Lehet, hogy örülne?- nem tudom.  Arik vagytok, köszi.
    előzmény:
    nyestkutya (75492)
    2009-03-26  09:48
  34. 2009. március 26. 18:1575568.

    Ez nagyon édi,

     

    így már jobban értem miért is kérdezted, hogy hogyan kéne bevonni...

    előzmény:
    zokni17 (75562)
    2009-03-26  17:35
  35. Torolt_felhasznalo_443816
    Torolt_felhasznalo_443816
    2009. március 26. 18:0575567.

    Sziasztok Kislányok !

     

    Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket . Nem csalódtam benned nyestkutya .  Tuti , hogy erről van szó. Köszönöm szépen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. 2009. március 26. 18:0275566.

    sziasztok!

     

    Elvesztettem a focipályás torta recijét, aki tudja írja be.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. 2009. március 26. 17:5875565.
    Legközelebb (bár nem hiszem, hogy lesz legközelebb) igyekszem penny-s cukrot venni. Ez most olyan fagylalt-formájú volt. Ilyen ------->
    előzmény:
    vanko.ili (75563)
    2009-03-26  17:43
  38. 2009. március 26. 17:4475564.

    szia!

     

    Visszaolvastam, hogy beírtad-e a békamignon recijét, de nem találtam. Beírod?

    előzmény:
    zokni17 (75562)
    2009-03-26  17:35
  39. 2009. március 26. 17:4375563.

    Szia Csillagvirág!

     

    Velem egyszer fordult elő, hogy bármit csináltam a cukorral, hol ragadt, hol tőrt. (Pennys-cukrok vegyél.)

    Azt vettem észre, ha nem teljesen olvsztom fel, akkor nem jó. Tehát jó két percre tedd be a mikróba, szinte ki akarjon folyni a tálból. Ha nincs  eléggé felolvasztva akkor nem lehet vele rendesen dolgozni. Nekem ez az egy ötletem van- mert Tőlled aztán nem várjuk el, hogy valami ne sikerüljön. Tehát ez rajtad kívűl álló ok, jól olvaszd fel,meglátod jó lesz. (remélem!!!!) Szia Ili.

    előzmény:
    *Csillagvirág* (75536)
    2009-03-26  12:27
  40. 2009. március 26. 17:3575562.

    Szia!

     

    Csatoltam képet a korábbi hozzászólásomhoz is...csak vm miatt nem sikerüll!Most megpróbálom ujra:(

     

    Petra

    előzmény:
    bigacsiga2 (75543)
    2009-03-26  12:59
  41. 2009. március 26. 17:3475561.

     

     

    Túrós bukta

     

    Hozzávalók:
    1 tojás a lekenéshez; csipet só; 1 ek. cukor; 1 ek. tejföl; 2 dkg élesztő; 5 dl tej; 2 tojássárgája; 14 dkg vaj vagy sütőmargarin; 25 dkg liszt
    Töltelék: kevés tejföl; ízlés szerint túró; 1 tojás; ízlés szerint cukor; reszelt citromhéj

     

                            Elkészítése:
    A meglangyosított tejfölt elkeverjük az élesztővel és kovászt készítünk. A liszttel együtt tálba tesszük, hozzáadjuk a vajat vagy sütőmargarint, cukrot, tojássárgákat, csipet sót, és annyi langyos tejjel dolgozzuk össze, hogy közepesen kemény tésztát kapjunk. Kb. 20 percet kelesztjük. 1/2 cm vastagságúra nyújtjuk, és kisebb téglalapokat vágunk ki belőle. Az összekevert tölteléket eloszlatjuk a közepén, majd a tésztát hosszában összehajtjuk, széleit összenyomkodjuk.Tetejét megkenjük tojással, előmelegített sütőben, közepes hőfokon aranybarnára sütjük.   

     

     

    Nagyon finom reggelire, de a nap bármely szakában is
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. 2009. március 26. 16:5375560.

    Sziasztok!

     

     

    Bigacsiga2, dinnyefej, köszönöm Nektek a darált keksz receptjét, ki fogom próbálni őket.

     

    Ma sütés nélküli sütit készítettem.

     

     

    Gesztenyés méhkas süti

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. március 26. 16:2475559.

    Sziasztok.

    Csináltam ma mazsolás zsömlét,gondoltam meg osztom veletek.Igaz én tettem a tetejére még cukrot is,és nagyon finom lett.

     

     

    http://www.szamoca.eoldal.hu/cikkek/sos-sute menyek_-peksutemenyek/mazsolas-zsemle

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. 2009. március 26. 15:4675558.

    akkor még egy hátas: kakaós-fahéjas fonott, és a perec szeletelve....hát tényleg finomak voltak....

    csak az a baj ezekkel a keltekkel, hogy nem lehet abbahagyni, aztán meg vehetek egy számmal nagyobb nadrágot. No azt aztán nem szeretném, így inkább visszaveszek egy kicsit. Bár nálunk mindig van, vannak valakik, akik elfogyasztják helyettem is. no de azért kóstolás nélkül nem tűnhet el minden a tányérról...ez a baj, ezzel a fene nagy főzéssel, sütéssel....

    előzmény:
    nyestkutya (75555)
    2009-03-26  15:10
  45. 2009. március 26. 15:2175557.

    áááá.... véletlen becsuktam a hsz-es ablakot, amibe már egy kilométernyit írtam.. grrrr

     

    Címszavakban: Csigusz, köszi a sok választ!

     

    A Zen Chai tea citrusos ízesítésű, ez csak apró betűvel van rajta, a kép sem mutatja, csak szólok!

     

    Nekem a Milford natúr zöldje nem jött be, pedig válogatottan jó minőség és jó drága is, de olyan mellékíze volt....  hasonló, mint a szálas zöld teáimnak, amiket Kínából kaptam... szóval az eredetiek... meginni nem bírom, olyan fura az ízük... de majd hozzászoktatom magam, eleinte a filteres sem ízlett, a fekete teához képest... most meg már azt nem nagyon iszom, csak a zöldet.

     

    Mentettem az áfonyás muffint is, bár most nincs pénzem ilyen költséges belevalókra! 

    előzmény:
    bigacsiga2 (75547)
    2009-03-26  14:06
  46. 2009. március 26. 15:1275556.

    Sziasztok Lányok!

    Ismeri valaki a tojáslikőr torta receptjét? Ha valakinek megvan kérem szépen küldje el nekem.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. 2009. március 26. 15:1075555.
    Riti, ezektől a kalácskölteményektől (főleg az utsótól, aminek a belsején is látszik, milyen foszlós...) dobtam egy hátast!!! Hú, de finomak lehetnek!!!!
    előzmény:
    riti00 (75550)
    2009-03-26  14:39
  48. 2009. március 26. 15:0275554.

    Szia Csirri!

     

    Igazad van, de sajnos a sok éves tapasztalat mondatja velem, hgoy tudom, hogy soha nem fogok olyan szépeket csinálni, mint itt TI sokan, de ízre tökéletesek!!! És ez nekem elég, amúgy karácsonykor bőszen olvastalak Benneteket, akkor a Te mézeseidet vettem alapul, mindenki örült, azok voltak az ajándékok, a sok-sok bonbon, narancslekvár, és likőr mellett!!!!!!

    előzmény:
    csirri (75549)
    2009-03-26  14:34
  49. 2009. március 26. 14:5075553.

    Amikor a sztíviáról írtatok, akkor találtam erre az oldalra és ebben a cikkben olvastam azt a szójáról...

     

    http://www.geocities.com/all_are_one.geo/ hun/szoja.htm

     

     

    előzmény:
    *Csillagvirág* (75545)
    2009-03-26  13:18
  50. 2009. március 26. 14:4475552.

    biztosan van ebben valami. De szerintem csak akkor lehet ilyen "kézügyességet" elsajátítani, ha van az embernek elég ideje, vagy ez a szakmája. Kapkodva, munka, meg gyerekek mellett nem lehet olyan könnyű.

    (Boti felébredt, és ő mutatta, miket csítoljak be, bocsika...)

    előzmény:
    csirri (75549)
    2009-03-26  14:34
  51. 2009. március 26. 14:4175551.
    Tökéletesen egyet értek veled!!!
    előzmény:
    csirri (75549)
    2009-03-26  14:34
  52. 2009. március 26. 14:3975550.

    cicooo: csatolok pár tuti receptet, remélem találsz valamit, ami megtetszik

    Ünnepi foszlós kalács
    Kakaó-fahéjas fonott kalács
    Vajkaramellás perec (perec formájúra alakított kalács, vajas karamellával megkenve)

    Briós (ennek a tésztájából kalácsot is süthetsz, nagyon finom)

    Húsvéti bárány (mézes-túrós töltelékkel)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_621521 (75509)
    2009-03-26  10:37
  53. 2009. március 26. 14:3475549.

    Ilyen, hogy "nincs kézügyességem" NINCS!!!

    Mindent meg lehet tanulni, legfeljebb nem minden áll egyformán a kezünkre.

    Én se úgy születtem, hogy tudtam írókázni, amit most látsz 20 év gyakorlata, több ezer mézes....

    Mindenkit csak arra tudok biztatni, hogy ha elsőre valami nem úgy sikerül, ahogy elképzeltük, még nem szabad feladni!!! Sőt, másodszorra, meg harmadszorra se!!! Egyre jobban fog menni, rájön az ember az apró fogásokra, magához igazítja az anyagot, technikát - és egyszer csak már neki is tetszik, amit csinált.....

    Ez egy nagyon szép folyamat, van benne persze menetközben mérgelődés, odacsapkodás, de akkor is megéri!!!És ez természetesen nem csak a mézesre vonatkozik, hanem általában mindenre....

    előzmény:
    hugi78 (75546)
    2009-03-26  13:19
  54. 2009. március 26. 14:1675548.

    Túróra hangolódva:

     

     

    Áfonyás túrós muffin

     

     hozzávalók:

     

    150 g cukor

    200 g túró

    2-3 kanál tejföl

    80 g olvasztott vaj

    csipet só

    2 egész tojás

    200 g liszt

    2 teáskanál sütőpor

    300 g fagyasztott áfonya kiolvasztás nélkül

    vagy ugyan ennyi friss

     

    A leírt sorrendbe összekeverjük, az áfonyát a végén óvatosan, hogy ne törjön össze.

    180 fokon 25 percig süssük.

     

    ------------------

    bigacsiga2:

    Egy régebbi metró újságban olvastam, de azt hiszem ide még nem tettem fel a képét, pedig már 2x megsütöttem. 

    Én nem szoktam sült túrótortát készíteni, de szerintem az íze ahhoz hasonlíthat.

    Nagyon finom, nálunk pillanatok alatt elfogyott.

    Nem rendes áfonyával csináltam, hanem aszalt vörösáfonyával és egy egész csomaggal beletettem kb. 200 g lehetett.

    Érdemes a receptet negyedkiló túróra átvariálni, mert most mi a péket csinálsz 5 dkg-val, ami a kis csomagból kimarad?

     

     

     

    előzmény:
    nyestkutya (75487)
    2009-03-26  09:28
  55. 2009. március 26. 14:0675547.

    Na ez volt az egyik amit nehezen szoktam meg az új kenyérsütőnél, hogy előbb melegít utána dolgozik, a régi az rögtön működésbe lépett.

    A másik a dagasztás volt, az sem úgy működik, mint a réginél.

    A régi valóban 2x dagaszt és keleszt, ez meg másodszorra, csak "igazgatja" a tésztát jobbra balra.

    előzmény:
    nyestkutya (75488)
    2009-03-26  09:32
  56. 2009. március 26. 13:1975546.

    Csirri! Köszönöm szépen, lehet, hogy nekiugrok én is De ilyen szép azért nem lesz, lévén semmi kézügyességem

     

     

     

    előzmény:
    csirri (75518)
    2009-03-26  11:15
  57. 2009. március 26. 13:1875545.

    Nem 5 éve. A fiam meg kisded korától. :D

    (Egyébként csak poénból  írtam. Arra akartam célozni, hogy az ilyen általánosítások mind sántítanak egy kicsit. Mellékesen Kínában vannak olyan népcsoportok, ahol az emberek átlagos magassága jóval meghaladja az európaiakét, pedig ők is esznek szóját.)

    előzmény:
    bigacsiga2 (75541)
    2009-03-26  12:52
  58. 2009. március 26. 13:1075544.

    Pont a múltkor írtam be egy csomó kalácsot, ebből én csiliiét sütöttem meg többször, de Limara kelt kuglófja is jó.

     

     

    max fonott kalácsa

    http://maxkonyhaja.blogspot.com/2008/02/az-igazi - foszls-fonott-kalcs.html

    hokaido kalács, nem muszáj tölteni töltelék nélkül is meg lehet sütni, és kenyérsütőben is lehet sütni

    http://maxkonyhaja.blogspot.com/2009/02/hokkaido-k a lacs-marcipannal-mandulaval.html

    ugyan ez a hokaido kalács Limaránál, ott alul van a gépi sütés is:

    http://limarapeksege.blogspot.com/2008/12/hokkaido-k a lcs-csokilencsvel-s-aszalt.html

    chilii kalácsa

    http://chilii.blogter.hu/255055/husveti_kalac s

    http://chilii.blogter.hu/39613/a_legfinomabb_kalacs

     

     

    itt is találsz recepteket

    http://www.emargit.gportal.hu/

    h ttp:/ /margit2.uw.hu/

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_621521 (75509)
    2009-03-26  10:37
  59. 2009. március 26. 12:5975543.
    Én nem ismerem, így szívesen látnám azt a békás képet...
    előzmény:
    zokni17 (75478)
    2009-03-26  02:30
  60. 2009. március 26. 12:5975542.

    Szia vanko Ili!!!!!!!!! Hat igen bele jottem a virag keszitesbe!!!!!!!!!!de imadom csinalni!!!!!!!!!!!!!!

    Koszonettel tartozom neked aki batoritott erre a feladatra.

    En azt mondom probalyatok ki nagyszeruen lehet vele dolgozni!!!!!!!!

    Koszi Ili!!!!!!!!!!!!!! 

    előzmény:
    vanko.ili (75534)
    2009-03-26  12:08
  61. 2009. március 26. 12:5275541.
    Basszus, de te mióta eszed? Ez több generációkra van visszavetítve, nem ötéves fogyasztásra.
    előzmény:
    *Csillagvirág* (75539)
    2009-03-26  12:40
  62. 2009. március 26. 12:4975540.

    Ja, viszont Te azt írtad, hogy 30 sima, 20 tk tönkölyliszt ment a Tiédbe. Ezeket a változtatásokat akkor is tartsam be, ha én tartom a recept szerinti 15 sima, 15 sima tönköly, 20 tk tönköly arányt??

     

     

    Persze, hisz a tiedbe még több "jobb" liszt lesz, ami nem kívánja a feljavítást. :)

     

    Nekem nem volt itthon fehér tönkölyliszt, csak teljeskiőrlésű, azért nem tudtam bele tenni fehéret.

     

    A kevés búzalisztet meg érdemes megtartani, mert jobb lesz a tönkölyös álga, bár Csillagvirág szerint csak abból is lehet sütni.

    Nekem az nem lett jó, de a kevert igen, és a család az ízén sem érezte, hogy ez más lisztből van.

     

     

     

     

    előzmény:
    nyestkutya (75486)
    2009-03-26  09:20
  63. 2009. március 26. 12:4075539.

    És én is azért vagyok csak 175 centi, mert sok szóját eszem.

    És a fiam is csak ezért egyhetven magas 11 évesen. Ez logikus.

    előzmény:
    bigacsiga2 (75538)
    2009-03-26  12:39
  64. 2009. március 26. 12:3975538.

    Szia Csajok! Zöldtea sok antioxidánssal, aki teázik, az szokjon át a zöldre, nagyon jó a rákmegelőző hatása. Aki nem teázik, az meg próbálja magát rászoktatni. Állítólag a kínaiak hosszú életének egyik titka az egész életükön át való zöldtea fogyasztás. (meg a rizs sem rossz, és a tengeri étel)

     

     

    És az tudod, miért olyan kicsik és alacsonyak a keleti emberek?

    Azt meg a szójafogyasztásukra vezetik vissza.

    Van a szójába az a növényi ösztrogén, ami gátolja a növekedési hormont és azért olyan kicsik és alacsonyak.

     

    előzmény:
    nyestkutya (75486)
    2009-03-26  09:20
  65. 2009. március 26. 12:3575537.

    Szia Csajok! Zöldtea sok antioxidánssal, aki teázik, az szokjon át a zöldre, nagyon jó a rákmegelőző hatása. Aki nem teázik, az meg próbálja magát rászoktatni. Állítólag a kínaiak hosszú életének egyik titka az egész életükön át való zöldtea fogyasztás. (meg a rizs sem rossz, és a tengeri étel)

     

     

    Én mostanában szoktam rá a zöld teára. A párom már mosolyog rajtam, mert mindig hazajön egy újabb doboz. Először nem nagyon ízlett meg bizalmatlan voltam vele így egy ízesítettet választottam elsőre. Aztán, ahogy olvasgattam a neten rájöttem, hogy nem jól csinálom, mert nem szabad lobogva forrónak lenni a víznek csak 80-90 fokosnak és csak kevés ideig szabad áztatni a filter 10-20 másodperc. Amióta így csinálom egész más íze van, nem keserű és üresen is meg tudom inni. Eddig csak gyümölcsteát ittam, de azt cukorral, citrommal.

     

    Elsőre, egy Dilmah teát vettem Jázminnal, ez finom

    Lipton, grapefruittal, ez a kedvencem, nagyon jó az illata, de ízre is jó

    Lipton, kínai fűszeres, (ánizs-fahéj), a fahéjas almás teát szeretem, de ennek nem jött be az íze, se fahéj se ánizs ízét nem érzem

    Twinings, narancsos, ez is finom, érződik a narancs rajta

    Pickwick, variációk, citromos, mentás, jazminos és earl grey ízű van benne, jók bár  abergamont nem a kedvencem, de egyszer egyszer megiszom

     

    A Teekanne-ból a csipkebogyó a kedvencem, de Magyarországon nem lehet kapni, nem tudom miért, Szlovákiából vagy Lengyelországból szoktuk hozni.

     

    Most, hogy így megemlítetted, már tudom a holnapi vásárlásnál mi esik be a kosaramba.

     

     

    Azt észrevettem este nem szabad belőle inni, mert nehezebben tudok tőle elaludni, mintha kávét innák. Elhúzódóbb és jobb a zöld tea élénkítőhatása.

     

     

    Tudom a szálas tea az igazi nem ezek a filteresek, de gondoltam, előbb ezeken kipróbálom egyáltalán izlik-e, mert ezek nem olyan húzósak árba, és ha már tudom mi jöhet be, akkor veszek teaházba rendeset.

     

     

    A tv paprikán láttam egy teázós műsort, hát elég érdekes volt, de nem tudom nekem beférne az időmbe, az a fajta teázgatás.

    előzmény:
    nyestkutya (75486)
    2009-03-26  09:20
  66. 2009. március 26. 12:2775536.

    Ili, te mind legszakértőbb!

    Mondd meg nekem, hogy miért van az, hogy nálam a pillecukor vagy ragad, mint a csiríz, vagy olyan kemény, hogy morzsálódik, törik.

    előzmény:
    vanko.ili (75534)
    2009-03-26  12:08
  67. 2009. március 26. 12:2575535.
    Le kellett volna fényképeznem az általam gyártott undorzöld színű patkányt, mielőtt kidobtam. Akkor elhinnéd, hogy reménytelen eset vagyok.
    előzmény:
    nyestkutya (75530)
    2009-03-26  11:57
  68. 2009. március 26. 12:0875534.

    JUCUS !!!!!!

     

    Hát ez a hála, amiért segítettem, hogy életed első pillecukor rózsáját megcsináld? Jössz most ide egy komplett virágoskerttel?

     

    Apám-

    Eszméletlen ügyes vagy, csodálatosan az ibolyák, a kálák is szépek, én egy picit nyújtottabbra csináltam-de fantasztikusan néznek ki, főleg így együtt. Szóval gratulálok, és nagyon örülök hogy ilyen gyönyörűek lettek, megérdemled- látod kár volt annyit izgulni, hogy nem fog sikerülni. 

    Szia Ili.

    előzmény:
    jucus58 (75529)
    2009-03-26  11:47
  69. 2009. március 26. 12:0875533.

    Csiri! Nagyon ari! :)

    Tényleg olyan kis tavaszi hangulatos.

    előzmény:
    csirri (75497)
    2009-03-26  10:03
  70. 2009. március 26. 12:0575532.
    Nyugodtan használd fel, ugyan olyan mint frissen, én is a mélyhűtőbe tartom.
    előzmény:
    hugi78 (75500)
    2009-03-26  10:11
  71. 2009. március 26. 12:0475531.
    Szerintem a tésztába minimális cukor kell, az édességét a porcukor adja, amibe beleforgatjuk a végén. Sütési időket pedig soha nem tudok, kukkolom a sütit és amikor tetszik a színe kiveszem.... Aprósütinél pedig egynek megnézem az alját is. Ha ott is megsült, akkor kész...
    előzmény:
    nyestkutya (75526)
    2009-03-26  11:41
  72. 2009. március 26. 11:5775530.

    Csv, előbb tippelném, hogy vacak pillecukrot vettél, mint hogy ne sikerüljön! Tuti menni fog! 

     

    Jucus, Te meg nagyon ügyi vagy!! A kis ibolyák a legélethűbbek!

     

    Szilvia, Anyósod igazi művész... mit nem tudnak ezek az asszonyok!!!! 

     

     

    előzmény:
    *Csillagvirág* (75527)
    2009-03-26  11:43
  73. 2009. március 26. 11:4775529.

    Szep napot suti tunderek!!!!!!!!!!

    Ma megint pillecukorbol keszult viragokat gyartottam.

    Egy szuletes napi tortara lesznek teve.

    Igaz meg nem olyan szepek de mar alakulnak.

    Valaki kerdezte lehet kalat csinalni en megprobaltam!!!!!!!!!!!!aztan dontsetek el ti milyen!!!!!!!!!!!!!!!!! 

    Mivel husvet kozeleg ezert keszitettem egy apro gyongyel kirakott tojast!!!!!!!!!!!nem hagyomanyos de en szeretem 

    előzmény:
    sunday (1)
    2006-01-28  09:03
  74. 2009. március 26. 11:4475528.

    Sziasztok sütisnőcik!

    Hoztam két képet, az egyik képen libatojások vannak kapart technikával, amit anyósom csinált nekem, a másikon a még meleg sós-sajtos kiflijeim vannak, gondoltam megmutatom őket!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  75. 2009. március 26. 11:4375527.

    Kézügyesség kapcsán...

    Hát eddig is tudtam, hogy ügyetlen vagyok, de tegnap végképp be kellett látnom, hogy a reménytelen eset kategóriába tartozom.

    Lányok, megpróbáltam a pillecukrot.  Nem kellett volna. Nekem ez nagyon nem megy.

    Lehetséges az, hogy a pillecukor nem jó?

    előzmény:
    sunday (1)
    2006-01-28  09:03
  76. 2009. március 26. 11:4175526.
    De jól hangzik.. és mennyi cukor kéne a tésztájába? és mennyi ideig sütni? több kérdésem nincs..
    előzmény:
    csirri (75522)
    2009-03-26  11:29
  77. 2009. március 26. 11:3975525.

    Hasábokra, és 3 lyuk megy bele kötőtűvel, úgy néz ki, mint az a skót dobozos keksz, de saját képem nincs. Shortread-nek is hívják.

     

    képet a google-ben találtam, www.nosalty.hu oldalról 

    előzmény:
    MAKRO* (75521)
    2009-03-26  11:27
  78. 2009. március 26. 11:3975524.
    Tudod, az ember pont azt csodálja másban, ami belőle hiányzik: én a pontosságot, precízitást, aprólékosságot, csodás kézügyességet benned.
    előzmény:
    csirri (75523)
    2009-03-26  11:34
  79. 2009. március 26. 11:3475523.

    Na ja.....És ezt pont te mondod!!!!Még szerencse, hogy a hibákat csak én látom

     

    Tegnap este is sütöttem valami újdonságot, ha megírókáztam hozom megmutatni....

    előzmény:
    *Csillagvirág* (75515)
    2009-03-26  11:12
  80. 2009. március 26. 11:2975522.
    Neeeem! Szépen kinyújtani, sokkal vékonyabbra, mint a poginak, aztán köröket szaggatni, közepébe egy pici töltelék, összehajtani, aztán a szélét összenyomkodni. Darált dióhoz szoktam tenni kicsi cukrot, és annyi lekvárt, amennyi összefogja egy masszává. Így könnyebb adagolni, kevéske kell egy-egy darabba.  Sütés után még melegen beforgatjuk vaníliás porcukorba. Olyasmi lesz, mint a hókifli. Tényleg működik, nem én találtam ki! És jó sok lesz belőle! Feltétlenül előmelegített sütőbe kell rakni, kb. olyan 170 fokra.
    előzmény:
    nyestkutya (75513)
    2009-03-26  11:04
  81. 2009. március 26. 11:2775521.

    Szia!

    Köszi, és milyen formára vágod? Vagy kiszúrod?

    előzmény:
    nyestkutya (75519)
    2009-03-26  11:17
  82. 2009. március 26. 11:2675520.

    Hogy dán-e, nem tudom, de vajaskeksz, és nagyon finom:

     

    Vajaskeksz:

    http://www.szamoca.eoldal.hu/cikkek/edes-sutemenyek_-ede ssegek/vajas-keksz

    előzmény:
    MAKRO* (75517)
    2009-03-26  11:13
  83. 2009. március 26. 11:1775519.

    Nekem ilyenem van, nem dán, skót, de a többi stimmel :)

     

    Skót vajas keksz/Arionel:12,5 dkg liszt, 12,5 dkg vaj (igazi, pl. teavaj), 5 dkg étkezési keményítő, 5 dkg finom cukorÁtszitáljuk a lisztet, és összevegyítjük az étkezési keményítővel. Hozzáadjuk a cukrot, és a kis vajdarabkákat. Jól összedolgozzuk, majd lisztezett deszkára téve finoman átgyúrjuk. Kinyújtjuk 20 cm átmérőjű kerek formára, és kizsírozott sütőlapra fektetjük. Sugarasan megszurkáljuk tetejét villával, majd 10 szeletre vágjuk tortaszerűen. Közepesen előmelegített sütőben 35 perc alatt aranysárgára sütjük, majd még 10 percig pihentetjük.Megjegyzésem: 

    Én kinyújtom, feldarabolom, megszurkálom villával, belerakosgatom a tepsibe sütőpapírra a kis szeleteket, nem kerek formában sütöm, bár egyszer úgy is próbáltam. 

    előzmény:
    MAKRO* (75517)
    2009-03-26  11:13
  84. 2009. március 26. 11:1575518.

    Folyékony ételfestékkel van bekenve írókázás előtt (hagyni kell száradni legalább egy napig a festést, mert különben beszívja az íróka és rózsaszín vagy világoszöld lesz a rajz vonala...)

     

    Ezt a nagy "virágot" készítettem először ezzel a technikával.

    előzmény:
    hugi78 (75500)
    2009-03-26  10:11
  85. 2009. március 26. 11:1375517.

    Sziasztok!

     

    Szuper a topikotok!

     

    Azt szeretném megkérdezni, hogy van-e valakinek dán vajas keksz recepje? vagy esetleg ehhez hasonló egyéb recept?

     

    Előre is köszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  86. 2009. március 26. 11:1375516.

    Sziasztok!

     

    Szuper a topikotok!

     

    Azt szeretném megkérdezni, hogy van-e valakinek dán vajas keksz recepje? vagy esetleg ehhez hasonló egyéb recept?

     

    Előre is köszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  87. 2009. március 26. 11:1275515.
    Csirri, tőled nem is vár mást az ember, csak tökéleteset.
    előzmény:
    csirri (75497)
    2009-03-26  10:03
  88. 2009. március 26. 11:1175514.
    Csodaszép!
    előzmény:
    Bridzso (75481)
    2009-03-26  07:28
  89. 2009. március 26. 11:0475513.

    És ezt hogyan töltenéd meg? vájatot a tetejére, és abba menne a lekvár meg a dió?

     

    próbálok emlékezni az ízére, és megpróbálom édesen elképzelni, de nem megy.. bezavar a reszelt sajt emléke a tetején  

    előzmény:
    csirri (75511)
    2009-03-26  10:47
  90. 2009. március 26. 10:5275512.

    Ja, és már kötöm is a fehérneműmet felfelé, mert a végén még......

    Tényleg nagyon szép az a tál!!! Jöhet a "konkurrencia", én csak örülök neki, ha valaki azt szereti (és tudja!!) csinálni, ami nekem is annyi örömet okoz

    előzmény:
    nyestkutya (75492)
    2009-03-26  09:48
  91. 2009. március 26. 10:4775511.

    A túrós pogi tésztáját (25 dkg túró, 25 dkg margarin, 25 dkg liszt, fél sütőpor) meg lehet csinálni édesen is, és aprósütit sütni belőle pl. dió-baracklekvár töltelékkel, vagy keményebb lekvárral, stb. Vagy kiszúrni pogácsa vagy apró szív formával, tetejét megkenni tojással, diót rányomni.

    Csak egy ötlet....

    előzmény:
    nyestkutya (75499)
    2009-03-26  10:09
  92. 2009. március 26. 10:4375510.

    Van egy túrós, még gyerekkoromban tanultuk valahonnan, azóta a lányomnak is nagy kedvence, redszeresen készítjük

     

    5 db kiflit ketté kell vágni, levágni a végét, majd egy hosszú, keskeny pengéjű késsel kiszedni a belsejét. A kiszedett tésztát összekeverni a túróval, egy tojással, cukorral, vaníliával (mehet bele reszelt citromhéj is), majd betölteni egy kiskanál segítségével a lyukas kiflikbe. Olajat forrósítunk egy olyan kicsi lábaskában, amiben egy ilyen betöltött fél kifli elfér. Belerakjuk a kiflit, nagyon rövid idig sütjük, majd átfordítjuk, hogy a másik oldala is megpiruljon. Gyorsan megy, ezért kell egyesével sütni. Kiszedjük papírtörlővel kibélelt tálba, majd meghintjük porcukorral és melegen tálaljuk. 

    Nagyon gyors, finom, laktató, egy pohár tea mellé ideális vacsi lehet. Szikkadt kiflivel is meg lehet csinálni.

    előzmény:
    nyestkutya (75487)
    2009-03-26  09:28
  93. Torolt_felhasznalo_621521
    Torolt_felhasznalo_621521
    2009. március 26. 10:3775509.

    Sziasztok Sutitunderek!

    Nem gyakran latogatok ide, mert bar imadom a sutiket es sutni is szeretek, de mar az olvasgatastol is hizok Viszont most tanacsert jottem. Mivel kozeledik a Husvet, nem kuldenetek nekem valami igazan nagyon jo kalacs receptet?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  94. 2009. március 26. 10:2975508.
    Ez jó ötlet, hogy muffinként csinálod meg, úgy lehet, hogy nálunk is elfogy!!!
    előzmény:
    nyestkutya (75507)
    2009-03-26  10:24
  95. 2009. március 26. 10:2475507.

    MEgtaláltam, köszi. Egyszer megsütöttem, nagyon fini lett, nem igazán olyan kuglóf jellegű tészta, hanem könnyebb. Most muffinnak fogom csinálni, adagra is kb. annyi, pici kuglóf lett belőle.

     

    Túrós mazsolás kuglóf

    Hozzávalók 12 szelethez:
    25 dkg tehéntúró
    25 dkg finomliszt
    1 cs. sütőpor
    25 dkg margarin
    15 dkg Koronás sütőcukor
    2 cs. vaníliás cukor
    2 tojás
    maréknyi mazsola
    fél citrom reszelt héja
    a forma kikenéséhez vaj, finomliszt
    a tetejére Koronás díszítő szórócukor

    Elkészítés:
    A túrót szitán áttörjük. A lisztet a sütőporral összeforgatjuk. A margarint először magában, majd kétféle cukorral keverjük habosra. A tojásokat egyesével beledolgozzuk, először a mazsolát meg a citromhéjat, azután a túrót és a lisztet is hozzáadjuk. A masszát kivajazott, belisztezett kuglófformába simítjuk és előmelegített sütőben, a közepesnél kicsit kisebb lánggal (175 fok, légkeverése sütőben 160 fok) kb. 50 perc alatt megsütjük. csak akkor borítjuk ki a formából, amikor már kihűlt. A tetejét, nem olvadó Koronás díszítő szórócukorral meghintjük.

    tavasz:
    - kristálycukorral, két maréknyi mazsolával, fél üvegcse citrom aromával, szilikonos formában készítettem
    -a tetejére sima porcukrot szórtam
    - elég kicsi adag lett belőle, mint a képen is látszik, viszont nagyon finom, könnyű sütike. 

     

    előzmény:
    hugi78 (75503)
    2009-03-26  10:18
  96. 2009. március 26. 10:2375506.

    Felhasználom, köszönöm a megerősítést

     

    Remélem lesz olyan szép, hogy képet is hozzak róla

    előzmény:
    cserszömörce (75504)
    2009-03-26  10:20
  97. 2009. március 26. 10:2375505.
    Igen, erre gondoltam. Itt még az én tortám is szerepel....
    előzmény:
    bigacsiga2 (75457)
    2009-03-25  17:17
  98. 2009. március 26. 10:2075504.

    Persze, nyugodtan használd fel a mélyhűtőbe eltett juhtúrót

    Pogihoz kiváló!

    előzmény:
    hugi78 (75500)
    2009-03-26  10:11
  99. 2009. március 26. 10:1875503.

    Nyesti! Én csak este tudom megnézni, elég sok recit mentegetek Tavasztól is, hátha meglesz, bár a kuglófért annyira nemv agyok oda Nagyon jó, örülök, hogy nem halt meg a túróm, akkor szombaton juhtúrós pogi, juhéééé

     

    ( ne menj még )

     

     

     

    előzmény:
    nyestkutya (75501)
    2009-03-26  10:11
  100. 2009. március 26. 10:1575502.

    NA, utsó utáni, de csak mert kérdeztél.. nem változtat az élettani hatásokon, erről többször is olvastam már, hogy lehet ízesíteni a zöld teát! (vagy zöldteát? helyesírás tancik, lszi!!!!) Én is ízesítem, mert nekem meg citrom nélkül nem tea a tea...

     

    persze, nyugodtan használd a juhtúrót, a sütősökben egyáltalán nem lehet állagváltozást érezni, nyers dolgokban (pl. körözött) talán egy picit. 

    előzmény:
    hugi78 (75500)
    2009-03-26  10:11

Címlap

top