Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Az elsőt várom1 csapata

ktimcsi
Létrehozva: 2003. szeptember 13. 18:27
Mivel annyira jó kis csapat gyűlt össze az "Az elsőt várom1"fórumon, és már ugyebár ismerjük egymást elég jól, úgy gondoltuk, hogy jó lenne ha folytatódna a beszélgetés, de már egy úl címmel.

Átadtuk- átadjuk lassan a helyünket az újaknak, de a mi kis csapatunk folytathatja azokkal a problémák, kérdések ...megbeszélésével, amik az új jövevénnyel előjönnek.

Remélem mindenki idetalál a régiek közül, hogy ugyanúgy follyon a jó kis duma, mint előzőleg.

Timcsi és Nócus
  1. Torolt_felhasznalo_466824
    Torolt_felhasznalo_466824
    2007. november 15. 23:5022701.
    Pesszus, hogy nekem sem jutott eszembe a majdnem-legkisebb első generációs születésnapja!!!

    Édua, Isten éltessen, boldog születésnapot kívánunk!!!

    Cellácska + 2
    előzmény:
    Hicudzsi (22698)
    2007-11-09  08:50
  2. 2007. november 9. 14:4522700.

    Sziasztok!

    Én vagyok, csak kicsit nehezen jut időm írni. Túl vagyunk Encivel életünk első - és nagyon remélem utolsó - kruppján. Múlt hét végén történt. 1 napot a Kistarcsai Kórházban dekkoltunk, aztán feltételesen hazajöhettünk és hétfőn mentünk vissza kontrollra és a záróért. Kaptunk Ab-t, mert a vérkép alapján bakteriális fertőzésre gyanakodtak. Nagy nehezen sikerül vizeletet is begyűjteni (Teácska sokszor eszembe jutott ezügyben.) Már jól vagyunk. Több napig nyitott ablaknál aludtam Encivel, meg hidegpárásítottunk. Már csak kicsit köhög a Szentem.
    Eszter ovizik, úszik. Volt idén is az utcában Helloween. Nagyon jól sikerült. A gyerekek nagyon élvezték, de mi is.

    Dóra,
    Zolika még mindig No. 1-es pasi. Esküszöm, beleszeretnék, ha egyidősek lennénk . Zalán meg édes kis babácska. Élvezd ki ezeket a nyugis csecsemőidőszakokat!   
    Timcsi dolgozik, csajok bölcsiznek ill. oviznak, Ildimancs tán nem, de ebben nem vagyok biztos. Lili, Rozi jól van. Túl sok infóm sajnos nekem sincs Rólunk.

    Én benne vagyok bármilyen taliban, akár babás, akár csak mamás .

    Puszi: Ildi

     

    előzmény:
    Dóra34 (22699)
    2007-11-09  09:41
  3. 2007. november 9. 09:4122699.

    Szia Emő!

    Éppen én is erre gondoltam 

    Szépséges a lányka , még mindig.

    Na most nálunk is gyönyörű angliai idő van , lóg az eső lába...

    Ti meddig maradtok?

    Többiek, mit csináltok ebben a ronda időben? Persze a kérdés költői, gondolom dógoztok, csak én henyélek itthon?

    Ja meg Gildi, Cellácska, Kriszta és a többit már nem is tudom. Nincs is más?

    Ja, még Ildimancs is és talán Timi, de ő készült vissza dolgozni , ha jól emlékszem.

    Gildi! Referálj, te biztosan tudod, hogy velük mizújs!

    azt már látom, hogy írni többet nem fognak! 

    Sajnálom! 

    Legalább évente egy nagy találkozót összehozhatnánk valahol, így november tájékán, nem?

    Félretéve mindenkinek minden sérelmét!

    Annyira jó lenne látni a másik gyermekét is, hogy milyen nagyot nőtt és milyen nagy okos gyermek lett belőle!

    Kérek egy visszajelzést attól , aki olvas még minket! 

    Mi jól vagyunk, lassan összeszedem magam. Zalán tündéri baba még mindig. Szépen fejlődik , 4,7 kiló. Általában eszik, alszik, nézeget. Nem egy problémás baba! Hála Istennek!

    Már mosolyog, a szemembe néz. Érdekes , mert születése óta forgatja a fejét hason és háton fekve is. Nem emlékszem, hogy ezt Zoli tudta volna.

    Most éppen tiszta pötty, anya kiütötte!

    Nekem kéne szakdolgoznom, de már látom, hogy elhalasztom, csak megpróbálom a félévet befejezni. már vizsgáztam  a héten, még szerdán lesz kettő. Aztán már lassan vége a félévnek.

    Most is alszik a drágám., remélem még egy kicsit, így jól kinetezem magam.

    Puszi: Dóri+ a 3Z

     

    előzmény:
    Hicudzsi (22698)
    2007-11-09  08:50
  4. 2007. november 9. 08:5022698.
    Hát azért nem szeretném ha eza topic is elsüllyedne mint annyi másik.
    Teszek fel képeket a is négyévesemről.

    Szép napot nektek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2007. november 2. 17:5722697.
    Tudok írni
    Ha tetszik a gyerkőcnek neked miért nem? A kajáltatással van gondod?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_466824 (22696)
    2007-10-27  12:50
  6. Torolt_felhasznalo_466824
    Torolt_felhasznalo_466824
    2007. október 27. 12:5022696.
    Nahát, Hicu, azt hittem, már nem is tudsz írni

    A jelszavamat én sem tudom, de megpróbálom módosítani, ha sikerül, megy priviben.

    Sirály az ovitok, nekem tele van a bukszám a miénkkel, de erről majd máskor. Szerencsére a miniszörnynek még nem nagyon sikerült kedvét szegni, ritkán van olyan, hogy nem megy szívesen. Az is igaz, hogy délután szívesen jön, bár ő heti 5 teljes napot jár.

    C.
    előzmény:
    Hicudzsi (22695)
    2007-10-24  20:39
  7. 2007. október 24. 20:3922695.
    Rólunk:
    járok suliba - keramikusképzésre,
    a gyerekek oviba / előoviba,
    Mashu meg az egyetemre jár be szorgalmasan.

    Édua egyszerűen imádja az ovit, alig lehet hazarángatni onnan. Még csak két hetet volt (egy héten 3*fél napot járnak) de már pár angol szót tud és rendesen használ: Bye, Yes, No, That's right, Sorry, Thank you, Halloween, énekelget is dalokat... Most a Halloween tartja itt lázban a gyerekeket/szüleiket ma este fogom kivájni életem első tökét

    Csongor eszméletlenül nehezen bírta a bölcsi/előovit az első két héten. De az itteni dadusok nagyon rendesek és felkészültek, mikor üvöltött a gyerek egyszerűen elküldte Mashut a csaj és fél óra múlva telefonált, hogy Csongor jól van, most vonatozik, ne aggódjon. Utána megint telefonált és elmondta most mit csinál... és így kb. óránként.
    Elővettek neki egy babakocsit pl. és abból szemlélhette a többieket, mert így érezte biztonságban magát, ennyire odafigyelnek rá.
    Mikor aggódtam, hogyhát milyen ciki, hogy így hisztizik a gyerek, meg hajigál meg minden ha ideges, akkor csak nevetett rajta Angela és intett, hogy még nem szokott be, ne aggódjak, lehet ez egy hónapig vagy tovább is eltart majd

    Puszi mindenkinek! Remélem hamarosan többen is írtok majd
    Cellácska tetszenek a kedvenc sörözőtök képei :
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2007. október 24. 19:4422694.
    Cellácska ezer meg egy éve nem tudom a jelszavadat! Tessék megmondani

    Kriszta! Olyan eszméletlenül boldog vagyok és sok boldogságot kívánunk nektek

    Dóra!
    Nagyon hapsis az újabb "Z". Tetszik ez a Dóra+ 3Z.
    Nekem is könnyebb volt a második császár, de csak 6 órát feküdtem utána és ez is belejátszott, hogy jobban érezzem magam.

    Gildi!
    Csodaszépek a csajok Hasonlítanak meg nagyon különböznek is Tetszik ahogy leírtad a napotokat

    Most megyek tova, majd még jövök vissza, de tényleg
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_466824
    Torolt_felhasznalo_466824
    2007. október 23. 01:1322693.
    És a dínom-dánom
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_466824 (22692)
    2007-10-23  01:07
  10. Torolt_felhasznalo_466824
    Torolt_felhasznalo_466824
    2007. október 23. 01:0722692.
    Áttöltöttem a fényképeket a soproni kiruccanásunkról. A kölkeimet a bemutatogatóson teszem közzé, hogy a nagyon elszántak azért hozzáférjenek. (Ha valaki tudja még a jelszavamat, írja meg nekem is )

    Felteszem viszont közérdekű információnak a kedvenc borozónk képeit A festett üveg a mennyezetvilágítást helyettesíti

    Meglátom, bírom-e még folytatni a képfeltöltések után
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_466824 (22691)
    2007-10-23  00:39
  11. Torolt_felhasznalo_466824
    Torolt_felhasznalo_466824
    2007. október 23. 00:3922691.
    Hát a lényeget meg nem írtam, hogy gyönyörű a kicsi babád!

    Megint rákívántam a babázásra, de addig nem lehet, amíg szert nem teszünk egy normális méretű (és beosztás&uacute ingatlanra. Ahhoz pedig előbb le kell zárni a peres és egyéb ügyeinket, úgyhogy most inkább azon töröm a fejem, hogy hogyan tudnám elnyújtani ezt a GYED-et

    folyt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_466824 (22690)
    2007-10-23  00:27
  12. Torolt_felhasznalo_466824
    Torolt_felhasznalo_466824
    2007. október 23. 00:2722690.
    Sziasztok Lányok,

    melyik is ez a kórház, Dóra? Én már kettőt elhasználtam, de vagy a szülészet volt pocsék, vagy a csecsemősök hozták a kettes alá szintet... Bár a Söfit az én közreműködésem nélkül is kihúzták a listáról...

    Migrén: nem akarok túl okos lenni, mert személyesen még nem találkoztam vele, de egyesek szerint segít, ha jó sok tiszta (!) vizet iszol. Az ember amúgy is ki van száradva szülés után, mint a Góbi-sivatag

    Szívhang: ezzel engem ronggyá kínoztak, különös tekintettel arra, hogy mindkettő igencsak túllépte a határidőt Szivattak a kétnaponta meg 24 órán belül CTG-vel, oszt az egyik 9/10-zel, a másik meg 10/10-zel született. Ide-oda küldözgettek vizsgálatokra, nem tudom, miért gondolták, hogy a félnapos kórházi sorbanállások majd helyrerázzák a ritmust

    folyt.
    előzmény:
    Dóra34 (22689)
    2007-10-19  10:56
  13. 2007. október 19. 10:5622689.

    Köszi Cucó, jól vagyunk.

    Legalább Zalán. Nekem tegnap olyan migrénem volt, hogy nem tudtam, hogy hánnyak vagy nem. Inkább nem hánytam, mert féltettem a hasi vágásomat. az kellett volna még neki.

    Így bevettem egy gyógyszert, ezért ma csak fejelk és öntöm ki. Még jó, hogy van már egy csomó tej lefagyasztva, így enni ehet üvegből Zalán csak a szopizásnak lesz így annyi. Pedig annyira nem akartam belefogni ebbe az üvegezésbe, de hát szükség törvényt bont.

    Nem tudom, hogy írtam-e , hogy Zalán átalussza egyhetes kora óta az éjszakát? Már emlékszem, hogy írtam, bocsi. De hát az agyam sem a régi!

    Méfg nem írtam a szülésről. CSak röviden.

    Mivel szombatra voltam kiírva az orvosom péntek délutánra berendelt, hogy lássa mizújs.

    MÁr egész nap olyan görcseim voltak, ha felálltam, hogy csak na. Kemény volt a hasam, mint a beton!

    Amikor bementem és a doki hozzáért a hasamhoz, mondta, hogy akkor ennyi volt készülünk a császárhoz. Ez volt délután 5 órakor.

    Felraktak az nst gépre, ami mutatta a gyönyörű keményedéseket. Természetesen most sem nyílt meg egy picit sem a méhszájam , mint Zolival. De a szívhangja már neki is lezuhant 1*, 2*, 100 alá.

    Tehát ideje volt kivenni.

    Választhattam , hogy epidurál legyen vagy spinál. Én az epidurált választottam, amit a dokim csinált meg és elsőre sikerült is, szerencséjére 

    Majd várakoztunkegy jó órát mert az aneszteziológus más műtétnél volt a házban.

    Zoltán végig velem lehetett, még a  műtőbe is bejött. Szerencsére a vérnyomásom is állta a sarat, -csak a méhem repedt meg egy kicsit, amit varrni kellett-fél kilenckor megszületett Zalán sírva-ríva, kissé lilán.

    Apgárja 9/10-es.

    Azért már sikerült egy kicsit belekakilnia a magzatvízbe, ezért vért vettek tőle, de nem volt semmilyen fertőzése szerencsére.

    Azért ez egy sokkal nyugodtabb születés volt , mint Zolié. REngeteget jelentett, hogy a férjem végig ott lehetett.

    A kórházi személyzetetről pedig csak jókat tudok mondani.

    Mindenki nagyon kedves volt és segítőkész. Valóban foglalkoznak a betegekkel legyen az szülésznő, műtősnő , csecsemős, vagy nővér, orvos. Nem szoktam köszönő leveleket írni, de azt hiszem most kivételt teszek. És ajánlani is tudom mindenkinek a kórházat!

    Röviden ennyi!

    puszi

    előzmény:
    Cucó (22688)
    2007-10-19  08:30
  14. 2007. október 19. 08:3022688.

    Gratulálunk és sok boldogságot kívánunk a kicsi lánynak és családjának!     

    És ezt az időpontot hogy írták be? Merthogy Kobi is 00:00-kor született, öt másodperccel éjfél után, és végül 00:05-öt írtak az adatlapjára.  A kobakja már 6-án kint volt, a teste csusszant ki abban az öt másodpercben.  (A doki és a szülésznő meg fogadásokat kötöttek éjfél előtt pár perccel, hogy melyik nap fog megszületni. &nbsp

    Dóri, Ti hogy vagytok? Nagyon szépek vagytok a képeken.  

    Puszi  

     

    előzmény:
    gildi100 (22686)
    2007-10-18  15:53
  15. 2007. október 18. 16:1522687.

    Szívből gratulálunk a pici csajhoz! 

    Babának sok tejcsit, mamának gyors felépülést kívánunk! 

    És akkor most melyik napon is született a druszám? 

    Dóri

    előzmény:
    gildi100 (22686)
    2007-10-18  15:53
  16. 2007. október 18. 15:5322686.

    Sziasztok!

    Közhírré tétetik, hogy "ma 00:00 perckor megérkezett Komáromi Dóra Luca, 2880 grammal és 46 centiméterrel. Gyönyörű, szép és pihe-puha. Mama is, baba is jól vannak." 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2007. október 16. 14:0222685.

    Dóri,

    ez a Kispasi naggyon szép! Mégegyszer gratulálok!

    2. csaszi: nekem épp fordítva volt, sőt a heggem is sokkal szebb lett, szóval már megérte mégegyszer szülni . Pár nap, aztán könnyebb lesz, kitartás!

    Puszi: Ildi

     

    előzmény:
    Dóra34 (22684)
    2007-10-15  16:42
  18. 2007. október 15. 16:4222684.

    Sziasztok!

    Adós vagyok egy képpel legalább, azt most megpróbálom feltenni.

    Kisfiam nagyon jó gyerek, átalussza az éjszakát és sokat nézeget, ha ébren van napközben.

    A 2. császármetszés azért húzósabb, mint az első vagy én lettem hisztisebb?!  

    Folyt. köv.

    Köszönöm a jókívánságokat!

    Puszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_466824
    Torolt_felhasznalo_466824
    2007. október 14. 16:5922683.
    Dóra,

    nagyon sok boldogságot és egészséget kívánunk Nektek!

    Nagyon kíváncsiak vagyunk ám az apróságra!!! Hargita is itt tobzódik, hogy nézzünk képeket a pici babáról

    Mi tegnap délután jöttünk hazai Sopronból, a szokásos éves gasztrotúránkról. Legalább 100 kilósnak érzem magam (faparázson sült bélszín, libamáj, roston angolna, hidegtálak és társaik okán), pedig több borospincét is kiittunk, hogy szétcsapassuk a zsírt

    Már egy ideje nyekereg a kisebbik jópofa, legközelebb folytatom

    Cellácska
    előzmény:
    Dóra34 (22681)
    2007-10-10  20:41
  20. 2007. október 10. 22:1222682.

    Szia Dóri!

    Húú, Ti már otthon!? Hamar kiteszik ott a császárosokat, "nálunk" min. 1 hét.

    Átérzem a boldogságod ! És ez még csak a kezdet, persze lesznek "másmilyen" napok, percek is, de az is hozzá tartozik .

    Zoltán, Zolika, hogy fogadta az új családtagot? Te, hogy vagy? Haslövés? Tej? Van segítséged?

    A mi napunk (pl. a mai :
    Apa reggel elvitte Esztert az oviba, a CSÖMÖRIBE , mi Encivel Menőmanótornára mentünk. Imádjuk. Enci is, de komolyan mondom, én is. Annyi szép és jót tanulunk, na meg kikapcsolódunk. Aztán ügyintézés, majd haza gyorsan ebéd, alvás. Na, ez utóbbi lassú lett, Enci inkább dumálgatott az ágyában, aztán mire végre elaludt, háromnegyedóra múlva kelthettem fel, mert indulni kellett Eszterért. Gyalog. Ez nekem akkora öröm, hogy sétálhatunk az oviba, és nem kell beautózni Pestre. Visszafelé leveleket szedünk, meg beszélgetünk. Szuper!
    Mikor hazaértünk, be sem jöttünk sötétedésig. Közben Esztert "lenyúlta" a szomszéd énektanár néni, zongorázni. Pontosabban Eszter kuncsorogta ki. Aztán már a szokásos esti rituálék, vacsi, hancúr, fürdés.
    Majd meglátod Dóra, imádnivalók ketten.
    Én azt az érzést, soha nem felejtem el, első este, mikor haza jöttünk, mindkettő aludt az ágyikójában, és csak néztem őket... hihetetlen boldogság.

    Képet is kérünk, ha lesz időd feltenni.

    Puszi: Ildi

    előzmény:
    Dóra34 (22681)
    2007-10-10  20:41
  21. 2007. október 10. 20:4122681.

    Sziasztok Lányok!

    Annyira boldog vagyok!

    CSak röviden, mert most is üvölt a kiskoma:

    okt.  5-én 20  óra31 perckor megszületett Zalán, 53 cm-rel és 3800 grammal, császármetszéssel.

    Nagyon szépen köszönöm a köszöntéseket és nagyon jól esik, hogy a régi cspat is beugrott megnézni, hogy megtörtént -e már életem második legnagypobb eseménye!

    Ha kérhetek valamit és msot miért ne kérhetnék  ! Gyertek lányok néha ide , ha időtök engedi! Annyira szertenék é is tudni a Ti napjaitokról!

    Holnap hosszabban!

    Sok puszi: Dóri És a 3Z

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2007. október 9. 14:0722680.
    Van valami új hír a kismamáról? Mikor mennek haza stb...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2007. október 7. 18:1422679.

    Kedves Dóri!

    Csatlakozva az előttem szólókhoz, én is nagyon sok boldogságot, hosszú szép életet kívánok kis Zalánnak, szüleinek és bátyjának.

       

    Cucó és családja

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2007. október 7. 15:3922678.
    Dora!

    Mi is nagyon sok Boldogságot és egészséget kivánunk a kis Zalánhoz!
    Kiss család
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2007. október 7. 10:4122677.
    Dóri, a legkisebbik fiad születése alkalmából sok boldogságot, egészséget, szeretetet kívánunk Neked és a családodnak!

    Timi, Nócus és Jázi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top