Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Győri anyukák beszélgessünk

Torolt_felhasznalo_552502
Torolt_felhasznalo_552502
Létrehozva: 2003. május 9. 12:10
Sziasztok!

Zsupsz vagyok. Van egy 18 hónapos kisfiam, őt Ádámnak hívják. Én már visszajöttem dolgozni, ő pedig bölcsibe jár. Amit nagyon szeret. Arra gondoltam, hogy jó lenne egy fórum, ahol földrajzilag egymáshoz közelebb élő anyukák, babák, apák , nagymamák beszélgetnének. Ehhez kérlek benneteket, hogy segítsetek. És dobáljunk fel témákat. :-)
  1. 2003. május 21. 14:1826.
    Szia!

    Hát ez klassz! Mikében még nem voltam, de az egyik barátunk ott született. Jól ismerjük viszont Bányát, van ott egy szép panzió, érdemes felkeresni. Egy domb tetején áll! A barátaink most Somogysárdon laknak, a nyáron biztos felkeressük őket!
    előzmény:
    Elektra (25)
     
  2. 2003. május 21. 14:0525.
    Sziasztok! Jobbulást a picinek Zsupsz! A gyerkőc növekedése azért nem olyan gyors. (legalább is nekem, a pár hónapos korára már nem is nagyon emlékszem, oly régen volt) Bo. ogee Kaposvártól nem messze van egy pici falu Miké-nek hívják. Ott laknak a rokonok. Én is imádom Kaposvárt, mert olyan gyönyörű, és hangulatos. . . A lányom meg teljesen oda van az egészért.
    előzmény:
    bo.ogee (21)
     
  3. 2003. május 21. 13:5324.
    Szia Zsupsz!

    Örülök, hogy megvagy! Ádámnak jobbulást kívánok. Nagyon rossz érzés tud lenni, amikor beteg a gyerek! Remélem, hamar meggyógyul a kisfiad! Múlt héten voltuk a játszóházban, alig lehetett hazacipelni a lányomat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552502 (22)
     
  4. Torolt_felhasznalo_552502
    Torolt_felhasznalo_552502
    2003. május 21. 13:4123.
    Szia! :-)

    Egyszer a miénk is lesz ekkora.
    Állítólag hamarabb, mint szeretném. :-)
    előzmény:
    Elektra (18)
     
  5. Torolt_felhasznalo_552502
    Torolt_felhasznalo_552502
    2003. május 21. 13:4022.
    Megkaptam, de egyenlőre még nem telefonáltam. Hét közben nem tudunk menni. A hét végén meg hasmenés, hányás. . . stb volt.
    Ádám összeszedett valami vírust. Ma anyósom vigyáz rá, holnap viszem orvoshoz, aztán talán pénteken már mehet bölcsibe.

    Utálom az érzést amikor tehetetlen vagyok a betegséggel kapcsolatban.
    Rááadásul a gyerekorvosunk most van szabin. :-(
    De szerencsére szimpi a helyettese. :-)

    előzmény:
    bo.ogee (17)
     
  6. 2003. május 19. 14:5921.
    De jó! Mi meg Kaposvár mellé szoktunk járni pihenni! Úgy szeretem azt a szép környéket. Kváron laknak a barátaink. Kicsi a világ! Hol laknak a rokonaid?
    előzmény:
    Elektra (20)
     
  7. 2003. május 19. 14:5020.
    Akkor Te is az vagy!:-))) Csak azért írtam ezt, mert nekem már oly távoli ez a bölcsis meg ovis dolog. De azért jó rá visszaemlékezni. Nekem mostmár 2 és fél hónapot kell megoldanom nyáron. Szerencsére segít a család. Kaposvár mellett vannak rokonaink. Igazi tanyavilág. Lóval, kutyákkal, macskákkal, malacokkal, tyúkokkal, libákkal. Hirtelen ennyi jutott eszembe. A leányzóm imádja, és bármikor levihetem, bármeddig. Úgy szoktam megoldani, hogy két hétre leviszem, aztán picit itthon, aztán vissza. Visszagondolva gyerekkoromban én is nagyon örültem volna ilyen vidéki rokonságnak. Szóval így nem nehéz átvészelni a szünetet.
    előzmény:
    bo.ogee (19)
     
  8. 2003. május 19. 14:3219.
    Szia, Elektra! Örülünk, hogy ide is benéztél. Láttalak már a Győriek c. topicban. Már miért lennél öreg róka? A nagyfiam nem sokára 10 éves lesz. .
    előzmény:
    Elektra (18)
     
  9. 2003. május 19. 14:0318.
    Helloka! Én is a győri anyukák táborát erősítem, csak eddig a Győriek topicban jártam. (És kedves Veravera eddig még nem találtam ott senkit, csak magammal társalogtam, de most meg vagy!) Én már "öreg" róka vagyok. 9 éves leányzóm van. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2003. május 19. 13:5417.
    Szia, Zsupsz! Remélem, megkaptad a privit, amit küldtem. Sikerült felhívnod a játszóházat?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552502 (14)
     
  11. 2003. május 15. 23:1816.
    Szia Zsupsz! Püfü "elfelejtett" téged :-)) De várunk mindannyiótokat a Szeressünk/ Győriek c. topicban!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552502 (6)
     
  12. 2003. május 14. 13:1915.
    Szép neve van a Te Kisfiadnak is. A névadással kapcs-ban teljesen egyetértek!
    A kétéves kori dac- és hisztikorszak nagyon lemerítő tud lenni. Nem is az ilyen eseteknél van a nagyobb baj, mert itt Úgysem engedünk, a hinta elé nem lehet odaállni, és kész. Hanem amikor valami "kevésbé" fontosról van szó. Lehet, hogy kétszer nem veszi meg az ember azt a csokit/kisautót/chipset, de harmadszorra. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552502 (14)
     
  13. Torolt_felhasznalo_552502
    Torolt_felhasznalo_552502
    2003. május 14. 10:0014.
    Szép nevük van. Gondolom nem vélétlen, hogy alliterálnak. Olyan sok szülő ad idétlen nevet a gyermekeinek. NEm gondolnak arra, hogy élete végéig viselni kell. Lehet, hogy most jópofa, de hogy vesznek valakit komolyan ha pl. Kala Pál-nak hívják? nem?
    előzmény:
    bo.ogee (12)
     
  14. Torolt_felhasznalo_552502
    Torolt_felhasznalo_552502
    2003. május 14. 09:5613.
    A kisfiam Ádám, 19 hónapos lesz nemsokára. A telefonszámot előre is köszönöm. Tegnap Ádám a játszótéren produkált egy hisztirohamot, mert nem engedtem, hogy a hinta előtt álljon ha valaki hintázik. Őrület, hogy mit tud művelni. Arra szokott rá kb. 1 hónapja, hogy hangosan sikít. . talán erre engedek. Nagyon nehéz kitartani.
    előzmény:
    bo.ogee (12)
     
  15. 2003. május 13. 13:5812.
    A gyermekeim neve: Bálint és Boglárka. A Te kisfiad mennyi idős?
    A játszóház a Lloydban működik, a neve Tappancs. Ha érdekel, szívesen megírom a telefonszámot. Nagyon kedvesek, mi is voltunk ott a kislányommal néhányszor.
    A szobatisztaságról: néha valóban nehéz türelmesnek lenni. Én sem értem a lányom. Ő is olyan okos, érti is, hogy mit akarok, de tiltakozik. Mindegy, talán a nyáron. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552502 (11)
     
  16. Torolt_felhasznalo_552502
    Torolt_felhasznalo_552502
    2003. május 13. 11:4711.
    Már tudod, hogy milyen pályát fogsz választani? Hogy hívják a gyermekeidet?
    A játszóház jó ötlet, megkérdezem. Még egy-két nap is kisegítene. A baby sitterekben nem bízom, és szerintem indokolatlanul drágák (tisztelet a kivételnek).
    előzmény:
    bo.ogee (9)
     
  17. Torolt_felhasznalo_552502
    Torolt_felhasznalo_552502
    2003. május 13. 11:4410.
    A kisfiam sem akarja még jelezni, még azt sem, hogy bement a bugyorba az "anyag". És nem is zavarja, ha véletlenül nem veszem észre. Nem értem Őt. Okos, mert mindent megért, de ezt az egy dolgot nem tudom vele elfogadtatni. Megpróbálok türelmesebb lenni. Eddig még nem ültettem bilire, csak próbálom vele megértetni, hogy szóljon. . . :-)
    előzmény:
    bo.ogee (8)
     
  18. 2003. május 12. 15:019.
    Folytatom a többivel. . .
    Pillanatnyilag GYES-en vagyok a kislányommal, amúgy pálya-elhagyó pedagógus vagyok.
    A bölcsi, és ovi-szünet tényleg fogós kérdés, főleg, ha ilyen hosszú!
    A belvárosban nemrég nyílt egy játszóház, ahol nyárra vállalnak ún. bölcsis, ovis "tábort". Állítólag 8-10 gyermeket vállalnak hetes váltásban. Az árakat nem tudom, de lehet, hogy jobb, mint a baby-sitter.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552502 (5)
     
  19. 2003. május 12. 14:158.
    Kezdem a végével. A szobatisztaságról megoszlanak a vélemények. Érdemes nyár elején kezdeni, mert kevesebb a ruha és nem fázik meg a pici, ha "baleset" történik. Ált. 2 év után javasolják, de vannak eltérések. A fiam pl. 2 éves korára már nem hordott pelust, a kislányom pedig semmi hajlandóságot sem mutat. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552502 (7)
     
  20. Torolt_felhasznalo_552502
    Torolt_felhasznalo_552502
    2003. május 12. 14:077.
    mind a hármunkban közös, hogy van kisfiunk. :-) kinek kisebb-kinek nagyobb. püfü-nek egyenlőre még nincs, de ami késik az csak később jön.
    Ti mivel foglalkoztok?
    Mikor érdemes elkezdeni a szobatisztaságra tanítást?
    előzmény:
    bo.ogee (4)
     
  21. Torolt_felhasznalo_552502
    Torolt_felhasznalo_552502
    2003. május 12. 13:596.
    ezt a topikot merre keressem? sok-sok hónap kihagyása után újra belevetem magam az internetes világba. Addig sem dolgozgatom, végül is pihenni is kell. nem? :-)
    előzmény:
    Püfü (2)
     
  22. Torolt_felhasznalo_552502
    Torolt_felhasznalo_552502
    2003. május 12. 13:575.
    Engem minden téma érdekel. Nemcsak a gyerekek. De mivel kezdő anyuka vagyok időnként itt segítségre szorulok. Pl. mit csináltok a bölcsi/ovi/isi szünet alatt? NAgyszülőkkel oldjátok meg, vagy van ennyi szabitok? Engem ma pl. felháboritottak a bölcsiben, mert a 3 szünetet, 5 hétre akarják növelni. Mit tehet egy anyuka, akinek nincs közelben nagyszülője, a férje nem vehet ki szabit, babysitterre pedig nem akar pénzt költeni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2003. május 9. 21:444.
    Sziasztok!
    Én is nagyon örültem ennek a felvetésnek. Van egy 10 éves fiam, és egy 2 éves kislányom. Téged milyen témák érdekelnek?
    előzmény:
    ilcs (3)
     
  24. 2003. május 9. 15:493.
    végre!nagyon örültem a felvetésednek , hogy mi győriek beszélgessünk. most találtam rá . van egy 9 éves és egy 34 hónapos fiam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2003. május 9. 13:292.
    Szia, ha nincs jelentkező szívesen látunk a Győriek c. topikon, bár anyukákkal ott nem nagyon találkozhatsz, mert majdnem mindannyian gyermektelenek vagyunk. (Még. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552502 (1)
     

Címlap

top