Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyapjú ruhák mosása

andimanóka
Létrehozva: 2006. október 18. 10:28

Sziasztok!

Néztem, hogy vannak topicok gyapjú dolgokkal kapcsolatban, de úgy láttam, hogy olyan, ahol ki lehetne beszélni a praktikákat, konkrétan még nincsen. Bár lehet, hogy csak a felületes szemlélődés miatt nem találtam.

Szóval: az első és legfontosabb kérdésem, mert hétvégén tervezek nekiugrani az összegyűjtött gyapjúruhák kimosásának, hogy ha van a mosógépen gyapjúmosó program, abba bátran és nyugodtan beletehetem? Van olyan hőfok-beállítás is, hogy csap-hőmérsékletű a víz, bár azt nem tudom, pontosan hány fokot jelenthet. De a lényeg: az az előtti legalacsonyabb fokozat a 30 fok. Arra nem merném betenni...

Eddig kézzel mostam minden gyapjú cuccot, de az nagyon macerás, és vannak nagyobb darab, ruha fölé való pulcsik, szerintem leszakadna a kezem, és a derekam is...

Na ennyit így egyszerre, aztán meglátjuk, mi lesz ebből a topicból

Szép napot Nektek addig is!

Manó

  1. 2006. október 18. 10:372.
    Ez csak nagyjából vág ide, de hátha holnáp már ilyen toipkra is szükséged lesz. Ha összemegy a gyapjú minden igyekezeted ellenére is, hideg vízben oldj fel hajbalzsamot és abba éztasd bele. SZépen vissza nyújtva az eredeti méretre fektetve szárítsd meg. Műxik, tapasztalnom kellett
    előzmény:
    andimanóka (1)
    2006-10-18  10:28
  2. 2006. október 18. 10:393.
    Én csak annyit tudok,hogyyapjut egyforma hőfoku vizben kell mosni is öbliteni is. Én tojássampont használok a kézzel mosós dolgokhoz, és Perwolt a gépbe. Abban én is a hidegvizet használom.És centriztetem,majd fekve száritom. Nálunk sok a kézzel kötött holmi közte,főleg ezeknél fontos a fektetés.
    előzmény:
    andimanóka (1)
    2006-10-18  10:28
  3. Torolt_felhasznalo_943496
    Torolt_felhasznalo_943496
    2006. október 18. 10:414.

    Nyugodtan be szoktam vágni a gépbe magam is, sok ilyen pulink van, kardigán....

    persze a 20 fok jó lenne de a régi mosogépen nekünk is csak 30-as volt a min. sosem lett bajuk. bár van a páromnak 5 éves pulcsija ami már nem olyan mint ujkorában .

    előzmény:
    andimanóka (1)
    2006-10-18  10:28
  4. 2006. október 18. 11:055.

    én is berakom a mosógépbe, gyapjú vagy kézi mosáson nem lesz semmi baja, a lényeg hogy a centrifugázás nagyon rövid legyen, és szintén csap meleg vízbe mosom. Nem mindig veszek gyapjú mosószert, van hogy a megunt/nem bevált sampont, tusfürdőt használom a gyapjú holmik mosására, és teszek bele egy zacskó szódabikarbónát, mert attól nem "göbösödik" be a pulcsi, és fektetve szárítom

    előzmény:
    andimanóka (1)
    2006-10-18  10:28
  5. Torolt_felhasznalo_394653
    Torolt_felhasznalo_394653
    2006. október 18. 11:266.
    nem csak az anyagtol fugg hanem a kotes lazasagatol is, a nagy, nehez, kezikotott jellegu pulcsikat en nem mernem gepben mosni.....A gepi surunk kototteknek altalaban nem art. Azt szoktam csinalni, hogy kezzel kimosom, kioblitem, es egy kisparnaba teve kicentrifugalom, mertszerintem a vizesen valo emelgetestol nyulnak ki a legjobban.
    előzmény:
    andimanóka (1)
    2006-10-18  10:28
  6. Torolt_felhasznalo_354914
    Torolt_felhasznalo_354914
    2006. október 18. 11:347.
    Zsigabigánál van az igazság - sajnálatos - tapasztalataim alapján: egyszer egy meglehetősen drága, nagy és nehéz gyapjúpulóver hideg (!) gyapjúmosáson szabályosan nemezzé alakult... de a sűrű, gépi kötött, vékonyabb pulcsik simán bírják a 30 fokos gyapjúmosást is.
    előzmény:
    andimanóka (1)
    2006-10-18  10:28
  7. 2006. október 18. 11:588.
    Sula: nekem pont a Te ötleted kellett! Van két H&M-es gyapjúpulcsim, amik összementek, hiába kézmeleg vízben mostam őket! Este kipróbálom a tippedet! Köszi!!!
    előzmény:
    sula (2)
    2006-10-18  10:37

Címlap

top