Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Régi-új 2007 áprilisi babá

Evis
Létrehozva: 2008. március 17. 20:40

Lassan egy évesek leszünk. Az előző topicunk kimerült, vagyis veszekedésbe fulladt, de itt folytathatjuk békésen tovább. Akiket érdekel, akiket érdeklünk, akik az előző topicról megunták a sárdobálást, no, és persze bárki (nem csak áprilisiak és nem csak babások) véleményét, hsz-át várjuk. Téma legyen bármi, nem csak szarospelenkákról kell beszélni, nem csak ebből kell álljon a világ, csak mert gyerekesek vagyunk. Vita lehet, elvégre nem egyforma szemszögből és földrajzi helyről látjuk a dolgokat, de veszekedést ne provokáljon senki. Aki meg nem tudja magát modorálni, kíméljen meg minket és magát a megjegyzéseitől, ne pazarolja itt az idejét. Köszönettel az alaptagok: Evis, borcsa1975 és mumof2monkeys  

  1. 2008. Április 6. 20:26276.
    Millenária=Millenáris
    előzmény:
    borcsa1975 (275)
    2008-04-06  20:25
  2. 2008. Április 6. 20:25275.

    sziasztok!

    Ma egész nap mentünk..voltunk a Margitszigeten,Millenária parkban+apámnál....reggeltől estig nem voltunk itthon de Ati nagyon birta.Viszont tegnap nem tudom mi lehetett éjszaka mert alig aludt.Kezdte úgy,hogy az ágyunkba kellett vinni ,ajd 4-kopr kelt és nem akart visszaaludni..a foga miatt volt?nemrég bújt elő a 8.

    Evis:nekünk a Huggies nagyon bejött lehet,hogy itt máshogy gyártják vagy mi a szösz?!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2008. Április 6. 14:03274.

    Sziasztok!

     

    Mum, nem értem, hogy a te hsz-ed miért nem olvasható...

     

    Tamponos sztori jó

     

    Nálunk még nem téma, olyankor nem engedem a fürdőbe Levit, míg zuhanyozom (mármint ha megvan) és általában kiűzöm a wc-ből is, ha pont akkor szottyan kedve valamit kérdezni, míg én pl. pisilek. Viszont a tisztasági betét már volt téma... megmondtam neki, hogy mi az, amikor látta, hogy berakom, aztán kész. Nem is emlékszem már, hogy rákérdezett-e, hogy az minek kell... meg arra sem, hogyha igen, akkor mit válaszoltam...

    Egy darabig még szeretném, ha ezekből a dolgokból még kimaradna... mert aztán simán ez lesz a téma az oviban!

     

    Timi ma reggel fél 8-kor kelt és képzeljétek, délelőtt nem aludt!!! Fél 1-kor aludt el és ha jól hallom, már fent is van! Mi van ezzel a lánnyal???

     

    Szerdától nagyon szép tavaszi időt jósolnak 20 fokokkal!!! Alig várom!

     

    Reggel Levi elkezdte mondogatni, hogy fáj a füle, úgyhogy a múltkor fülcseppből raktam a fülébe... Igaz, hogy felbontástól 4 hétig jó (januárban bontottuk fel), de férjem szerint semmi baja, úgyhogy azt használtuk.

    Lehet, hogy a héten nem viszem oviba, mert hétfőn-kedden még nem akarom, a náthája miatt, pénteken meg jön Anyu, de csak délelőtt lesz itt, Levi meg 2 hete nem látta már akkor, úgyhogy itthon tartom. Arra a 2 napra meg (szerda-csüt) még meglátom, hogy becuccoljak-e vele.

     

    Katinka 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828011 (273)
    2008-04-06  01:01
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. Április 6. 01:01273.
    Előzmény:  H_Katinka

    Bocsi... elfelejtettem copyzni, így elküldtem a másik ablakból és tagolatlan lett... remélem azért olvasható

     

     

    ..... az enyemnel olvashatobb

    előzmény:
    H_Katinka (271)
    2008-04-05  22:05
  5. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. Április 6. 00:56272.

    no, sziasztok.. probalok reagalni (hi hi) de hozok egy sort elotte!!

     

    (kozben ferem sorospoharalatetdobalo versenyt nez a teveben!!!!!!!!!)

     

     no, random leszek

     

    split - csodaszepek!! kapunk kedvezmenyt?? az oldalak is tutijok, koszi, majd anyamhoz veszunk arrol az oldalrol a fiuknak cuccot!

    amugy jo itt latni, hogy erzed magad mostansag? 

     

    (kozben ferjecskem mondja sorospoharalatet dobalo verseny fonyeremenye 2 milka euroban!! csudalkozott is mit csinalnak rajta olyan komoly pofaval!!) 

     

    evis - bocsi a kavet kihagytuk, ma vettunk, igy kuldok reggel istenifinit! katinka - kepzeljetek! parom fonoke aszondta mienk lehet a kavefozo, ami itt van (egy igendraga nespresso darab - nem a legujabb, de nagyon finit foz) ugyhogy simogathatom reggelente. megmutattak ma hol lehet hozza bigyulakat venni is, igy nem leszunk kave nelkul...

     

     

    katinka - beszrok a nagyfiadon!!!! aaronnak is volt egy hasonlo a temeto mellett elsetalaskor.. az mi? ahol alszanak emberek.. mint mi? nem mint akik mar nem kelnek fel... mint MARIO (nem nintendo buzi...) nem.. nem mint mario, mario felkel ha leesik.. ok.. (vagyis 'ké') akkor mint a night gardenben? (az az uj tellytubbybuzisag) neeeem.. hanem mint akik elfaradtak mer oregek voltak mar... ok..es akkro kezdodik elorol.. de ez a 'ké'-zás mikor valamit magyarazunk ez tok jo, mert megtevesztoen tenyleg ugy nez ki mintha felfogna dolgokat de aztan kerdez megint.. imadom azert, mert erdeklodo.. csak ahogy mondod katinka. ooooh.. es megkerdezte mar mi a tampon? vagy a betet? a minap eddie taskambanyult, kikapott egy csomag betetet es feldobta.. na, jott a vallatas (tuti tudta hogy valami erzekeny tema) en meg felkeszuletlenul elkovettem a hibat hogy aszondtam az a mami pelenkaja!!!! no kaptam is a pofamra hogy meg mindig pelenkaba pisilek?? de hat akkor ez most hogy is?  (kozben eszembe jutott a mar felnott csaladtagom aki tampont dugott a fenekebe parevesen es az ugyeleten kotottek ki mert megleste anyut!! szep idok ezek )

     

    no, ajandek - evis - egyetertek, nekem ott a kertben a kicsihinta, csak a helyet foglalja.. ha lehetne elsonek olyat vennek ami sokaig jo, de figyelj a hinta jo legyen picinek, mert van ami egy deszkaval jon.. eddie mar volt homokozoban, evett is, venni kell bele homokot, es lefedni hogy cica kozelebe se menjen!!! tegnap kicsi koveket evett a dragam, nem is reszletezem..

     

    na, mi voltunk tegnap egy masik jatszoteren... ez is tok jo, es egesz biztonsagos. mindketten elveztek, kell vennem megegy homokozo keszletet mert 1 vodor nem eleg!!! eddie imadja a homokozot olyan szinten hogy alig lehet elrangatni onnan... holnap valami belteri jatszohazba akarok menni, de lehet itthon ules lesz, mert nagyon faradt vagyok (ez a felfazos mizeria kicsit megtort meg meg is jott kozben aztan most bepotolja a terhesseges-szoptatasos kimaradast... ) de a lenyeg hogy teljesen helyrejott odalenn minden, es bar meg iszom literszamra az anyagot (teat t.afonyalet) szerintem nagyon meguszom ha nem lesz gond.

     

    oh, katinka - remelem helyrejon levi!! jobbulast neki! aaron lekopogom ritkan lazas, de neki annyira hirtelen jon az ilyen hogy pislogni sincs idom altalaban es mire eszbekapok (nemhogy beadjak neki valamit..) mar 40 fole is szalad.. a tesom volt ilyen, mondta anyum - allitolag hajlamot oroklik.. de lekopogom lazgorcsunk nem volt mar tobb mint egy eve... hatha kinovi!

     

    na, most megyek picit.. bolcsit kene keresni es beiratni a fiut vagy 3 helyre jovo heten... ehem... meg mindig olyan fura hogy itt fogunk lakni .. nem hiszitek el mennyire (itt most nincs megfelelo szmajli, de kb ilyen a fejem :-S) 

     

    ez holnapra akinek kell (vagyis mara) 

     

    remelem szebb napotok lesz mint nekunk holnap!! itt nagyon szakad az eso... holnap megyunk valami autos vackot nezni ebben a ragyogo idoben ha nem jon be a belteri jatszoka vagy az egesznapos alvas

     

    joccakat - es jobbulast megegyszer levinek meg akinek kozben meg kell...  

    előzmény:
    H_Katinka (271)
    2008-04-05  22:05
  6. 2008. Április 5. 22:05271.
    Bocsi... elfelejtettem copyzni, így elküldtem a másik ablakból és tagolatlan lett... remélem azért olvasható
    előzmény:
    H_Katinka (270)
    2008-04-05  22:04
  7. 2008. Április 5. 22:04270.
    Sziasztok!Tegnap egész nap nem tudtam a géphez ülni, mert a férjem bitorolta (persze gyerekekkel való játék helyett), ma meg főzés, takarítás...Levi beteg. Tegnap voltunk gy.orvosnál, azt mondta, hogy vírus, nem is piros, hanem bordó a torka! Amúgy meg mindenféle vírus van a levegőben: calici, ez a torokgyulladásos, ami Levinek is van, stb. Gyógyszerek, amiket kapott: Cataflam-csepp, Fenistil-csepp, Cebion és Tantum Verde befújós a torkára.Mum, Levinek egyszer volt 39,5 a láza, akkor adtam neki fél algopyrint az orvosi ügyelet tanácsára. Szerencsére nem szokott 38,5-6 fölé menni neki.Aaron ismétel? Levi ismétel és még valami: kérdezi, hogy az az autó milyen színű? Mondom, hogy sárga. Kérdezi, hogy sáááárgaaaa? Mondom igen. Erre kérdi, hogy mi? Visszakérdezek, hogy mi mi? Mondja hát aaaaaaz? Akkor jövök rá, hogy: az autó???? Mire ő: igen! Na, ettől napjában legalább hússzor kapok sikítófrászt!Ma meséltem neki egy sztorit ebédnél a kis családomnak: kiskoromban falun laktunk, kertben kutya (Fifi, tacskó volt, már rég meghalt), jött valaki, mamámmal laktunk, éppen fasírtot sütött. Voltam vagy 4 éves. Mentem anyuval megnézni, hogy ki jött, vittem a kezemben egy fasírtot. Elbambultam a kapuban, a Fifi meg kikapta a kezemből és megette. Én meg sírtam, hogy de nekem AZ a fasírt kell!És akkor jött a kérdésáradat: ki az a Fifi? Hol lakik? Én hol laktam? És miért halt meg a Fifi? És hol van most? Hogy ment a felhők fölé? Van szárnya? Nincs szárnya? Repülővel ment? Miért ette meg a fasírtot? A végére már bántam azt is, hogy elmeséltem!!! Ja, és a legjobb, hogy amikor válaszoltam mindenre, kezdtük elölről vagy 3x! Aztán jött a férjem és hülyeségből elkezdte ugyanazokat a kérdéseket feltenni és Levi mindenre tudta a választ!!!!Evis, megnéztem a linkeket. Szerintem a csúszdás medence még korai lesz Töpörtyűnek idén.A kerti játékok meg tök jók, de én biztos nem vennék... túl drága, a játszótér meg viszonylag közel van hozzánk.Címemet megírtam priviben.Kávé... mivel végleg bedölgött az a rohadék... vettem egy kotyogósat. Sajnáltam most 10.000.- Ft-ot kiadni, majd a Jézuska talán meglep a férjem álmával minket: darálós kávéfőzővelSplit, tök jó ez amivel foglalkoztok. Egyik barátnőm mostanában fog építkezni, gyorsan el is küldtem neki a linket. Hátha érdekli.No, megyek pihizni. Apjuk dolgozik, gyerekek alszanak...Katinka
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828011 (258)
    2008-04-04  06:12
  8. 2008. Április 5. 20:42269.

    sziasztok!

    csak gyors bekukk,egész nap vendégségben voltunk..

    Split:ezek a mozaikok gyönyörűek én imádom őket!!!!!!!!!!legszivesebben a konyhár és a fürdőt ilyennel csináltatnám meg!

    előzmény:
    split (267)
    2008-04-05  00:18
  9. 2008. Április 5. 13:52268.

    Bekus, először is szeretném megköszönni, a névnapi köszöntést. Remélem olvasol minket.

     

    Mom, itt korán reggel van még, de ott már délután. Hol maradtál a kv-val? Nahát... csak nincs vmi baj?

     

    Split, üvegmozaik?? Ti gyártjátok? Képeket tegyél fel, nagyon kíváncsi lettem.

    A playcentert illetően igazad van, kicsit korai még, de egyben akarom, mert külön darabokban sokkal drágább, a hinta meg a legfontosabb, mert meg van őrülve érte. Annak nem sok értelme, hogy veszek egy kis hintát (műanyag-mini), aztán 1-2 év múlva kidobom, és az feleennyibe kerül ugyan, de kuka lesz belőle rövid időn belül.Ez viszont évekig tartana.

    Homokozó: Az már 1-1,5 éveseknek jó???? Nem eszik meg a homokot??

    Fisher Price - tényleg nagyon jóóóó! Bár nekünk olyan farmunk van, hogy az állatokat kell rajta nyomni, húzni, tekerni, forgatni és úgy ad hangot az aktuális állat, de tényleg bejön töpörtyűnek is. A bébitaxira (ahogy ti otthon hívjátok) meg magától ráülés emelgeti rajta a fenekét, hátha attól elindul. Imádja, amikor tolgatom és ő ül rajta. Meg a hintazsiráfra is ügyesen ráül, olyan szépen átemeli a lábát és le is száll róla.

    Közben megnéztem az üvegmozaik linket, nagyon szépek, főleg a kristálymozaik. Emléxem, 7-8 éves lehettem, amikor egyik szomszéd utcában a ház elé (akkoriban még ott nem volt betonjárda) ki voltak szórva ilyen mozaikdarabkák. Mi meg mentünk dobozokkal és gyűjtöttük, nagy kincsnek tartottuk. Minden féle színben volt. Csináltunk belőle babaházat, felragasztottuk valami dobozra. És cserélgettük is őket, kinek milyen volt-kellett, bár nagyon sokat összeszedtünk, de minden darabra nagyon vigyáztunk.

    Ebben a munkában az a legjobb, hogy alkothat az ember. Kiélheti kreatív vágyait. Bármilyen minta-forma jöhet. Érdekes foglalkozás. Az a színátmenetes valami gyönyörűűűű!!Úgy el tudnám képzelni nálunk is .. .

     

    Borcsa, mivel telik a hétvége? Lehet, hogy már úton vagytok megint valamerre?

     

     

    Mi nemsoká megyünk Ikea, posta, stb... Annyi mindent akartam most 7végére, hirtelen nem is jut eszembe. Nem hat ez a kv. Mindjárt leesek a székről. Többiek merre?

     

    Katinka, jut eszembe, írjad má meg címedet!

     

    No, visszafexem kicsit olvasgatni, amíg alszanak a fiúk...

     

    Mirmic, boldog névnapot Vincének!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2008. Április 5. 00:18267.

    Sziasztok!

    Kicsit eltűntem, de megvolt a kiállítóterem megnyitója

     Remélem majd képet is tudok mutatni. Voltak újságírók is pl szép lak, uszoda és szauna szóval ilyen lakberendező lapoktól.

    Ja, hogy mivel fogalalkozunk? Bocsi lehet még nem írtam, üvegmozaik forgalmazással. De nemcsak kilóra áruljuk hanem mindeféle gyönyörűséget rakunk ki belőle. Képeket, színátmeneteket, stb.

    Itt meg tudjátok nézni: www.uvegmozaik.hu -egy kis reklám hihi.

    Szóval én okoska kitaláltam hogy nem rendelünk szendvicset, hanem majd én megcsinálom egyedire. Hát jól megszívtam, mert amellett hogy jó sok meló volt, még drágább is lett, de lagalább tuti fini.

    Evis a férjeddel kell hogy egyetértsek. Szerintem ez a mászókakomplexum kicsit még korai. Esetleg pár év mlva már jobban értékeli. Most szerintem egy homokozó,meg egy kis csúszda bőven elég még és az nem ilyen borsos összeg.

    A konyhát viszont már tuti fogja élvezni Csanika is sokat játszik vele, medencét meg mi is ilyet fogunk venni. Első évben kaptunk egy giga nagy medencét, borzalmas volt alig tudtuk egy hétig használni. Aztán tavaly vettem kis felfújható 2-3 gyűrűset, de rájöttem hogy az egy gyűrűs a legjobb nekik, amiből gond nélkül tudnak ki be rohangálni. Szóval ilyet veszünk most. Egyébként van egy szuper játékáruház a www.arzuhanas.com . Ausztriából küldik a játékot, de én azért szeretem mert más a választék mint itthon, és sok esetben olcsóbb is. Ezen kívül a www.jatek-makett.hu, és www.toystore.hu még nagyon jó.

    Ajánlom még mindenkinek a Fisher Price Little People Farm játékát. Ezzel gyakorlatilag folymatosan játszik mindkét gyerekem. egyszerűen nem unják meg. Minden állatnak a helye hangot ad. Szuper jó játék!

    Ha össze kéne foglalnom mik a top játékok akkor : farm, bébitaxi, konyha, és jó kis fröccsöntött kismotor lenne ami nélkül nem élet az élet.

    Homokozóból meg kagylósat ne vegyetek, mert beázik. Kisautó, meg teknős formájú a jó, amikor a tető jobban ráfed az alsó részre.

    No mára ennyi voltam.

    Nekünk még nincs ajándékunka nagyfiamnak, pedig szerdán szülinapja lesz. Bringát akartunk neki, de többszörösen nem tetszett neki a nagyáruházakban, szóval jól kiszúrt velünk. Lehet hogy gokartot veszünk, bár lassan a kert és a lakás is tele van járgányokkal.

    előzmény:
    Evis (266)
    2008-04-04  22:14
  11. 2008. Április 4. 22:14266.

    Borcsa, köszi a névnapit!

     

    Játékok: örülök, hogy tetszik. Szóval nem csak én látom annyira szupernek. Már csak apjukat kéne meggyőzni, hogy mennyire jó dolgok ezek. Ha kimegy az udvarra a gyerek, legalább nem csak a füvet és faleveleket szedegetjük végre. A játszótér meg nincs túl közel, hogy csak átugorjunk (bár messze se), de ha már van udvar, hát használjuk már ki...

     

    No, majd ma este kiderül, mennyire lehet megpuhítani apjukat. Végül is szülinap van/lesz...

    előzmény:
    borcsa1975 (265)
    2008-04-04  20:41
  12. 2008. Április 4. 20:41265.
    Evis:ezek a játékok irtó jók..a csúszda....szuper!!!!!!!!
    előzmény:
    Evis (263)
    2008-04-04  16:02
  13. 2008. Április 4. 16:24264.

    sziasztok!

    nemrég kapcsoltam csak be a gépet lent voltunk utána mindketten 2,5 órát aludtunk

    először is Töpinek boldog névnapot!!!!!!!!!!!!

    mum:édes lehetett a pici fiú

    előzmény:
    H_Katinka (252)
    2008-04-03  21:24
  14. 2008. Április 4. 15:18262.

    Jóreggelt... ébren persze nálatok már du. 3 van. Az ebédet el is felejtettétek, talán du.-i sziesztáztok... hehe..

    Ebédfőzés nálam ma nem lesz.. tegnap este csináltam egy speciális karfiollevest apjuknak, amibe csirkeszíveket kellett tennem, mert szereti nagyon. Én meg egy csirkemellből húslevest csináltam csirkemájat is bele, mert imádom, ez amolyan gulyásleveshez hasonló, csak nem paprikás. De tele zöldségekkel! Nagyon finom lett. A férjem már este fél 11-kor, amikor hazaért és épp a leves is elkészült, gyorsan be is lapátolt 2 tányérral. Remélem töpörtyűnek is ízleni fog.

     

    Cirmi, azt hiszem, hogy a szopizástól van, hogy ilyen híg. Nem nagyon eszik normális kaját, csak max krémtúrót (ezt bezzeg nagyon imádja, tele van cukorral és egy pici - mint otthon a vaníliás- mazsolás, ez 3 dollár itt), meg a joghurt megy még neki, esetleg gyümipépek, vagy kis zöldség a levesből. de igazából kenyeret, tésztát, rizst vagy krumplit nem eszik. Tehát lehet, hogy ez a gond,hogy szilárd kaja nincs, ami megfogná. De banánt végülis eszik, meg almapéet is, ezekre azt mondják, hogy befog, de nálunk ez nem jön be. Normális "sziládr" cucc nem volt, csak akkor, amikor lopott egy kis csokit. De azé azt nem vezetem be mégsem. Nemtom mikor akar rendeset enni. Erőltetni nem lehet, nem is akarja. Kiveri a kezemből, fejére keni, meg stb. Szóval... gondban vagyok. Amikor Katinka írja, hogy 300 ml-eket eszik Timi, leesik az állam. Én már 50-nek is örülnék! Nálunk még mindig a cici a favorit. De majd 25én megyünk gyerekdokihoz oltás+vizit, majd rákérdezek. Egyébként a pelenkáról: Huggiest vettünk és komolyan nagy csalódás. Nekünk ez a snug&dry van, otthon nemtom hogy hívják. De ajánlom mindenkinek, NE VEGYEN ILYET. Gondolkodtam, hogy mit csináljak a 150 db-bal, amit nem akarok felhasználni, mert egyszerűen olyan, mintha egyáltalán nem lenne vízálló anyag a pelenkába, simán átüt a bodyra, nadrágra. Mintha ruhaanyagú lenne. Aztán rájöttem, senkit nem utálok annyira, hogy ilyennel ajándékozzam meg, inkább kuka. Mert mindenkinek csak bosszúságot okozna. Én meg gondoltam, hogy majd pisire azé jó lesz. De töpörtyű épp az egy kis krémtúrót adta vissza elég durva állapotában, és olyan mennyiségben, hogy lehidaltam. Asszem, ezek után maradunk a pampers mellett és nem vacakolok tovább a huggies pelenkákkal. Nem éri meg az idegeskedés, és aztán az egész ruhacsere, naponta többször.

     

    Mom, jöhetnél segíteni. Apjuk még csak meg se rendelte a jó kis medencét, meg konyhabútort és a kerti játékot.. na, megkeresem és idemásolom a linket, hogy mit találtam. Annyira teccik! De egyedül ezt nem bírnám, de ketten se szerintem. Nagy fa, meg fém akármik, csavarozni kell, emelgetni a gerendákat, meg mittudomén....Azt mondja apjuk,hogy jó mélyen le is kell ásni a kertben és valami szakember is kell, aki biztonsági szempontból hozzáértő, nehogy baleset legyen a vége, mikor épp játszik rajta töpi. Hát én kivagyok. Ilyen hozzáállással nem lesz gyerekjáték nemhogy szülinapra, de jövőre sem!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828011 (261)
    2008-04-04  12:21
  15. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. Április 4. 12:21261.

    toszonom szepen  cirmi! jobb mar, meg van 2 liter tozegafonya, azt gondoltam ma betakaritom... meg este veszek (3 napot terveztem aktivan inni az anyagot, utana meg szerintem csak napi 2-3 poharka mig elfelejtem... ) baratnom korzeti orvosomnal volt aupair, es mondta nalunk narancsle helyett is az ment.. tozegafonya minden reggel - mostmar tudom miert!!!

     

    ti hogy vagytok? es mit fozol??? nekem semmi otletem vacsira, de ha dragam megint keson jon haza bizti jobb lenne valami ami elall.. jovo heten szerintem csinaluk valami sushit mert itt rengeteg japan van es nagyon olcso az alapanyag.. es szerintem a kiloknak is jot tesz majd valami zsirszegeny cucc.. aaron meg kifejezetten imadja (o max lazacot kap bele vagy csak ubit, amit mashogy nem is eszik!! paprika detto!!)

     

    evis - ebren vagy mar? 

     

    en egesz reggel szamlakat fizettem a haz utan - meg a ferjem utan, aki a haztorlesztes papirjat otthonhagyta igy nincs meg a telefonszam!!! raadasul ez amolyan icipici ceg hogy online se leltuk sose, csak levelek alapjan... persze az irodaban a polcon a level, mondja edesdragauram... csak nem tudom ezzel az infoval mit segitett??? iiiimadom a ferfiakat, es meg szultem is a vilagnak kettot  

     

    katinka te hogy birod cernaval?? aaron is ismetel mostmar egyfolytaban.. azt hittem eddig rossz volt, de mostmar annyira hogy szerintem levegot se vesz szavak kozott

     

    no, ki mit csinal ma?  

    előzmény:
    cirmilombi (260)
    2008-04-04  12:04
  16. 2008. Április 4. 12:04260.

    Sziasztok!

     

    Mum:Hogy vagy, jobb már?Ha jobb is, a folyadékot még legalább 2-3 napig nyomasd ám, mert ez csak a látszat, hogy jobb, gondolom a vizeleteredményed még ramaty lenne...

     

    Evis:Töpörtyű jól van?Tegnap az hasmenés volt vagy "csak" sokat produkált?Remélem utóbbi!Amíg az Erik is csak szopott, nekünk is minden nap ez volt.Volt, hogy a babakocsiban intézte a dolgát, mikor hazaértünk kivettem és az összes cucc kifolyott, végig a lábamon!!!!Hát marhán örültem ott per pillanat!

     

    Na szép napot nektek, megyek főzni...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828011 (259)
    2008-04-04  06:13
  17. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. Április 4. 06:13259.
    boldog nevnapot!! hihi... epp gondoltam le ne felejtsem erre nezzetek meg...
    előzmény:
    Evis (257)
    2008-04-03  23:34
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. Április 4. 06:12258.

    na, katinka... en azt olvastam ha rendszeresen kavezunk, es aztan kihadjuk, akkor mint elvonasi tunet is faj a fejunk - ez nalam tuti igaz!! nem is elek kave nelkul... ezt itthon mar tudjak ;) van veszhelyzet keverosom a szekrenyben

     

    addig is itt van:

     

    cirmi - nekem doki aszondta a kave az nagy no-no de nem rizikozom, kibirom kicsit, fejem megfajdult, picit majd kortyolok lehet de marad a tozegafonya, terhesen azon eltem 9 honapot (eddievel foleg - dragam rataposott a vesevezetekre vagy mi az es hetekig nem tudott urulni meg begyulladt - eskuszom szrabb volt mint a szules) most nem tom mi a tokomert jott vissza

     

    evis - sok sikert az aji kereseshez!! apjukat meg intezd el nalunk minden vackot nekem kell epiteni - meg ketajtos dromedarallat ruhasszekrenyt is, neha besegit a ketemberes reszeknel, aztan megy vissza jatszani mondjuk nekem odarak ket uveg sort es nincsenek ott a gyerekek, a vilagot is felepitem - meg nem kell kulon terapiaert fizetni, kikalapalom magam kar hogy nem laksz kozelebb.. elmennek szerelni

     

    katinka - remelem levinek nincs nagy gondja - latod, bezzeg en orulnek a 37.7nek.. hulye dolog de nalunk az amolyan kozeplaz, meg hoemelkedes a megnyugtato... ha lent van fosok felszokik... ha meg felszoik akkor 40-ig meg se all aronnal - az meg hogy a neurofen egyik gyerekemnel se csillapit lazat vajon mi a feneert van? poen hogy ismerek akinek meg a panadol nem... filozofalok itt magamnak reggel hatkor!!

     

    no, megegyszer jobbulast levinek - doki miatt ne legyel szarul, ha valami lappang, nyomhatod bele a lazcsillapitot, nem fog szrt se erni, mi meg nem vagyunk orvosok... igenis nezze meg, foleg hogy viheted...

     

    na, megittuk teankat (nagyon hosszu nemet neve van mindjart megnezem nem e valami szaritott tehenszrt itatnak velem!!!) megyek aludni, remelem meg ti is agyban oh, es mar ki is mostam egyedul, senki nem ult a kosarban, senki nem nyomogatott gombokat, senki nem kerdezte meg 100x hogy most akkor mit csinalok beke es nyugalom...

    előzmény:
    Evis (257)
    2008-04-03  23:34
  19. 2008. Április 3. 23:34257.

    Sziasztok, bocsika, nem nagyon van időm most hosszúra, mert épp ajándékot nézek töpörtyűnek szülinapra. Sajnos mindenhol az van, hogy 3-4 hét a kiszállítás, amiket épp kinéztem. Az összeszerelés meg másik "hetek kérdése", mert apjuk olyan ráérős mindenféle szerelnivalóval. Majd megmagyarázza, hogy úgyis rosszidő van, meg ezért-azért ráér még.

    Az ajándék egy hinta-csúszda-mászóka egyben. Fából. Kiszállítják (van ahol még ezt sem),de nekünk keill összerakni. Apjuk még az árán is vitatkozik, nem tudom meggyőzni, hogy de ez a tesónak is jó lesz és nem csak egy-két évig használja töp. Hiába... Neki drága. Pedig már csak másfél hét és szülinap.

    De azért már rendeltem egy kis konyhát, ami tényleg olcsó (30 $), vannak szekrényei, mikró, meg mosogatógép is (miniben-műanyag), és tekerheti a gombokat - hátha a mi konyhai gépeinkről leszokik végre. No, meg egy medencét is rendeltem, felfújhatós, 2 részes, egyikből másikba csúszdázni lehet, és ez is (54 $). Ez majd csak nyáron lesz jó móka, de már most megrendelem, nehogy elfogyjon.

     

    Katinka, Cirmi: Richie Töpörtyű nevében nagyon köszönjük a köszöntéseket. Katinka, igaz, itt nincs névnap, de azért mi majd csinálunk

     

    Na, jövök később és visszaolvasok, mert ma nagyon el vagyok maradva.. ez a születésnap annyira közeleg, és ajándék meg még sehol... .

    előzmény:
    H_Katinka (254)
    2008-04-03  21:45
  20. 2008. Április 3. 22:43256.

    Evis:  BOLDOG NÉVNAPOT TÖPÖRTYŰNEK! (most hirtelen nem tudom, hogy is írjátok kint a nevét  )

     

    Nem tartjátok tényleg?

     

    előzmény:
    H_Katinka (254)
    2008-04-03  21:45
  21. 2008. Április 3. 21:58255.
    Evis, tartozom még egy válasszal. Kérdezted múltkor, hogy hány kilósak a cicáim: 4-5 körül vannak, de többnek látszanak a nagy szőr miatt
    előzmény:
    H_Katinka (254)
    2008-04-03  21:45
  22. 2008. Április 3. 21:45254.

    Köszi a tanácsot, nem tudom, hogy most miket kap az antibio-n kívül a kislány. Ezt az áfonyaizét a kislány is kapja. majd mondom anyukájának a többit.

     

    Evis, tudom, hogy Ti nem tartjátok, de akkor is

     

                    NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK TÖPÖRTYŰNEK!!!

     

    Hihi... nem így van ám benne a naptárban, hogy Töpörtyű

    előzmény:
    cirmilombi (253)
    2008-04-03  21:40
  23. 2008. Április 3. 21:40253.
    Katinka:Ha az említett kislánynak nincs veseköve vagy ilyesmi, próbálják ki a c vitamin kúrát!!!!!Mondom én, akinek krónikus ilyen nyavalyája volt.Nekem ez használt.De bizonyították is, hogy hosszabb ideig szedett nagyobb mennyiségű c vitamin megszünteti a krónikus betegségek nagy részét.Mondjuk a gyerek napi c vitamin adagot nem tudom, én min. napi 500 mg-ot ettem hetekig(talán hónapokig).És teltek a hónapok és én csak azt vettem észre, hogy nem jött elő, pedig évente legalább háromszor elkapott.
    előzmény:
    H_Katinka (252)
    2008-04-03  21:24
  24. 2008. Április 3. 21:24252.

    Mum, teljesen meghatott, amit a nagyfiadról írtál! Annyira kiszámíthatatlan, hogy egy-egy szitura hogy reagálnak, aztán ha várakozáson felülit, attól én is Imádom őket!

     

    Képzeljétek, elmúlt a fejfájásom. Napközben valamikor, mert észre sem vettem, csak délután eszméltem, hogy nem fáj!

    Soha nem volt még ilyen több napig tartó migrénem. Szerintem összejött most, hogy megjött, frontok, kezdődő nyavalya, ami végül nem jött ki.

    Kávé talán segített volna már előbb is, úgyhogy Mum, elfogadom a virtuálisat, elromlott ugyanis a kávéfőzőnk. Férjem szétszedte (le is fújta ezüstszínű sprével a külsejét, hogy dizájnos legyen újkorában), de miután összerakta, nem akarta lefőzni azt a rohadt, életmentő kávét

     

    Mum, szegénykém... Szomszéd házban a barátnőmnek a 2,5 éves kislányának volt most harmadjára ilyen hólyaghurutja. És az utolsónál anyukája azt gondolta, hogy majd milyen jó lesz Dórinak egy forró fürdő... na, ott cseszte el. Mondta neki a doki, hogyha nem ülteti bele, talán nem is jött volna elő ennyire. Az első nagyon-nagyon durva volt a kislánynak, úgy besűrűsödött a pisije, mint a kocsonya! Már nem tudom, hogy hanyadik antibio-kúrán van túl és még mindig visszajön neki. Állítólag az elsőtől számítva fél éven belül bármikor újra támadhat.

    Szóval most Dórival is mindig rengeteg folyadékot itatnak és mindig van rajta szandál a lakásban!

     

    Levinek este 37,7 volt a hője, úgyhogy (Evis tudom, nem kellene), de a biztonság kedvéért beadtam éjszakára neki 1 nurofent. Holnapra meg már nem volt időpont a gy.orvoshoz, úgyhogy kérdezte az asszisztensnő, hogy mikor akarunk menni? 10-től van rendelés, 11-re megyünk. Ilyenek miatt van állandóan csúszás! De nem merek így maradni Levivel hétvégére, ki tudja, hogy mi a baja. Mondjuk kicsit folyik az orra, biztos megint ovis baci, de inkább kapja meg időben a gyógyszereket.

     

    Megyek nézek valami vacsinak valót. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828011 (251)
    2008-04-03  18:50

Címlap

top