Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tudatos kismamák

690304
Létrehozva: 2004. március 25. 14:00
Sziasztok. Elsősorban ezoterikus, agykontrollos szemléletű, vagy csak egyszerűen a lelkükkel törődő kismamákat várunk. Azokat, akik tudják, hogy gyermekük fejlődésében a magzati kor is nagyon fontos, és hogy már ilyenkor el lehet kezdeni a kommunikációt a babával. Gyakran fogok idézni a Lelki köldökzsinór c. könyvből, és várom mindenki hozzászólását.Jómagam 17 hetes terhes vagyok, agykontrollt végeztem, reikizem, hobbiból természetgyógyászkodom. Az indított el, hogy babát levideóztuk, és a videót visszanézve meglepően tudatos viselkedést figyeltem meg. Aznap délután küldte a posta- nincsenek véletlenek az említett könyvet, amit Amanda korábban javasolt nekem. Azóta én folyamatosan igyekszem felvenni babával a kapcsolatot. Beszélek hozzá, énekelek neki, zenét hallgatunk. Megfigyelések szerint a baba intelligenciáját, testi- lelki fejlődését ezzel nagy mértékben lehet befolyásolni.
  1. 2004. március 26. 10:4826.
    Sziasztok!
    Örülök, ennek a topiknak, engem is nagyon érdekelnek ezek a dolgok.
    Magamról annyit, hogy egészen friss terhes vagyok, és szeretnék majd résztvenni baba-mama kapcsolatanalízisen (így nevezik, ugye?). Tegnap kezdtem el olvasni a Lelki köldökzsinór c. könyvet.
    Megírnátok, Raffai/Hidas elérhetőségét?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_596621
    Torolt_felhasznalo_596621
    2004. március 26. 10:2725.
    Először én is a Raffaihoz szerettem volna járni, mert a könyv alapján őt éreztem szimpibbnek, de sajnos nagyon sokára tudott volna csak fogadni és mivel már a 20. hétben vagyok, ajánlotta, hogy inkább a Hidast próbáljam meg. Hidas tényleg fogadott is pár napon belül. Dizmirdity: Neked mikor sikerült először a kapcsolatfelvétel a babával? Úgy értem, hanyadik alkalommal?
    előzmény:
    dizmirdity (23)
     
  3. Torolt_felhasznalo_291154
    Torolt_felhasznalo_291154
    2004. március 26. 10:2024.
    Szia Amanda! Megírnád, hogy mennyibe kerül kerül egy alkalom? Lövésem sincs, szeretnék viszonyítani. köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_596621 (12)
     
  4. 2004. március 26. 10:1223.
    én se kaptam választ, sőt, bár minden testrésze jól látható volt, azért volt egy terület, amit nem láttam :))) De többször is mondtam a Raffainak, hogy fiúval beszélgetek.
    Nagyon örülök, hogy járok, mert bizony sikerült magát leválasztania rólam, külön személyisége van. Nem érzi sajátjának az én félelmeimet, aggodalmaimat. Erről is szól ez dolog, sok minden egyéb mellett :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_596621 (22)
     
  5. Torolt_felhasznalo_596621
    Torolt_felhasznalo_596621
    2004. március 26. 10:0022.
    Dizmirdity: gratulálok a kisfiadhoz!
    Azt én is tapasztaltam, hogy teljesen önálló lény, aki a hasamban lakik, ugyanis tőlem teljesen függetlenül kopog. Ha éppen "attrakcióra" akarom rábírni, tehát hogy kopogjál kicsim a papinak, akkor persze teljes csönd van, viszont ha kettesben vagyunk és nyugalom van, keresi az alkalmat arra, hogy felvegye velem a kapcsolatot. És valahogy úgy érzem, hogy ő most incselkedik velem és direkt nem akarja, hogy megtudjam (legalábbis tőle), hogy milyen nemű lesz. Az ilyen irányú kérdéseimre nem kapok tőle választ, és az egyébként pedig olyan jól működő megálmodásaim sem vezettek semmire, mert mind kisfiúval, mind kislánnyal sikerült már álmodnom :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. március 26. 09:4421.
    Sziasztok!
    Tegnap értesültem erről a topicról és nagyon megörültem neki, jó ilyesmiről beszélgetni. Mi a 29-ik hétben járunk, december óta járok a Raffaihoz. Nagyon sokat segített, mert sajnos sok szomorú és ijesztő dolog történt a terhességem alatt, tartottam tőle, nehogy ártsak a babónak a szomorúságommal, félelmeimmel.
    Amanda, nekem mindenki azt monda, tuti kislány lesz. Bár az furi volt, hogy a kapcsanalízisek során mindig fiúval beszélgettem, kivétel nélkül, de nem mertem egyik oldalra sem állni. Múlt héten az uh-n egyértelműen kiderült, hogy kisfiúnk lesz :)
    Olyan nagyszerű, hogy már most ilyen sokat tehetünk értük!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_271963
    Torolt_felhasznalo_271963
    2004. március 26. 09:3320.
    Sajnálom hogy így félre értedtted a szavaimat. . . attol hogy nem mondtam ki, hidd el , én is tudatosan vártam a babáimat. . . nem volt ismeretlen elöttem a velük való kommunikáció és az odafigyelés. És nagyon is jól használom a megérzéseimet. . . Ezért kár volt kiosztanod.
    Na mindegy, nem zavarlak a "butaságommal". . .
    Boldog Babavárást Mindenkinek!
    előzmény:
    690304 (18)
     
  8. 2004. március 26. 09:2319.
    bocs hogy belekuruttyolok, nagyon klassz hogy ilyen tudatosan készülsz a babavárásra nekem ez már nagyon régen volt és amit sajnálok, hogy húsz éve amikor szültem fogalmam nem volt ezekről a dolgokról ma már másként csinálnám, de nagyon örülök, hogy egyre több spirituálisan fejlett kismama van. Egyetlen pici megjegyzést ha megengedsz, attól, hogy vannak akik nem ilyen beállítottságúak és ennek hangot is adnak nem kéne kiűzni őket a topikból, mert ha egy picivel közelebb voheted őket ezekhez a dolgokhoz már nem volt hiába való hogy itt voltak. A spirituálisan fejlett ember egyik ismérve, hogy megitélés nélkül fogadja el a többieket olyannak amilyenek.
    Nagyon sok örömet és egészséget kívánok neked és minden babavárónak!
    előzmény:
    690304 (18)
     
  9. 2004. március 26. 08:4918.
    Továbbá: nem tudom, a ti babátok hogy van, de az enyém, ha "kommunikálni akar", hozzábújik a méhfalhoz, és kopog, vagy rugdos. Egész kis dudorka ilyenkor. Az apja, ha ott van, megsimogatja, és érzi, ahogy mozog. Ilyenkor "beszélek" vele. Ez a ne piszkáld- szöveg félelemről árulkodik, félelem a saját tudatalattidtól. Az én babám nem tehetetlen kis lény, akit piszkálni lehet, hanem lélek, akivel beszélgetni lehet, ha akar. Ha nem akar, ugyse reagál, de ilyen nem nagyon történt még.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. március 26. 08:3517.
    Van egy reinkarnációs szempont, ezt nem muszáj elfogadnotok, de ideírom. A lélek egy ideig nézelődik, összegzi az előző életeit, aztán gondosan kiválasztja, milyen körülmények közé, melyik emberpárhoz születik. Választhat megpróbáltatásokkal teli, szegény, beteges életet, ha ez szolgálja jobban a belső fejlődését, de léha, anyagiakban gazdag életet is, ha éppen pihenni akar. És választhat kiegyensúlyozott életet, egészségben, jó körülményekkel, szerető szülőkkel. Amíg a méhben van, még kötődik az előző életeihez, de fokozatosan erre a világra fókuszál. Amikor a sejtjeit építi, a génjeiből merít tudást. Amikor a fizikai világról tanul, az anyja-apja információit építi be.
    előzmény:
    Vinjak (14)
     
  11. 2004. március 26. 08:2916.
    Csak hogy tisztázzunk valamit: a topik azért nyílt, mert többen ugyanarról beszélgettünk priviben, és így egyszerűbb, mint 3-4 embernek újra leírni ugyanazt. Sajnos, itt nincs továbbítás, mint sms-ben. Nyílt topik, de nem áll szándékomban vitázni arról, hogy létezik-e hatodik érzék, megérzés, és hogy a lélek tudatosan választja leendő szüleit. Aki ezeket nem fogadja el, a továbbiakban semmi érdekes mondanivalőnk nincs a számára.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_271963
    Torolt_felhasznalo_271963
    2004. március 25. 22:3915.
    Elnézést hogy beleszóltam tudatlanul a topikotokba.
    előzmény:
    690304 (5)
     
  13. Torolt_felhasznalo_896795
    Torolt_felhasznalo_896795
    2004. március 25. 16:1714.
    Sziasztok!

    Én is járok Hidas Prof. -hoz. , a 16. héten vagyok, szintén nagyon várt babával.
    Én most voltam második alkalommal, és az eljárás ugyanaz, mint amit Amanada is leírt.
    MÉg én sem érzem, tudom biztosan, hogy azok a gondolatok, üzenetek amiket én a babától érkezőnek véltem valóban az Ő gondolatai-e, vagy csak az enyémek rá kivetítve. Ezt meg is kérdeztem a Prof. -tól és azt mondta, hogy ez a bizonytalanság természetes, és hogy meg kell tanítanom a babát kommunikálni. Nekem sem jöttek, színek, képek, illatok egyebek, egyet azonban határozottan éreztem: amikor a végén el kellett köszönni a babámtól, mintha megfogta volna a kisujjamat a kezével és húzott vissza. Nagyon jó érzés volt. Ja, és a tegnapi terápián éreztem először a bébi mocorgását:-))))))
    Én egyébként otthon is - és amikor csak tehetem - beszélek hozzá, simogatom, énekelgetek neki és próbálom alkalmazni a prof. -tól "ellesett" technikát.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. március 25. 15:3413.
    Szerintem az a lényeg hogy ha hiszel valamiben az működni is fog. Tehát mindegy hogy agykontroll, reiki vagy tudomisénmi! Van akinek megy ilyen segítség nélküli is van akinek nem. Egy a fontos hogy akármiről legyen is szó amikor azzal törődsz akkor azt maximálisan tedd! Nagyon sok dolog egyszerűbb mint azt gondolnánk, csak mi vagyunk túl bonyolultak!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_596621 (10)
     
  15. Torolt_felhasznalo_596621
    Torolt_felhasznalo_596621
    2004. március 25. 15:2812.
    Ez változó, úgy vettem észre, hogy az adott páciens anyagi körülményeihez igazítja. Ez végül is egy pszichoanalítikus kezelés, úgyhogy ez alapján tarifál. Ha konkrétan érdekel, hogy én mennyit fizettem, írj privit, mert nem akarom, hogy aztán bíróság elé citáljanak, mert kiadtam adatvédett infókat a doktoromról :-)
    előzmény:
    kortea (11)
     
  16. Torolt_felhasznalo_291154
    Torolt_felhasznalo_291154
    2004. március 25. 15:1211.
    Mennyibe kerül egy alkalom?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_596621 (10)
     
  17. Torolt_felhasznalo_596621
    Torolt_felhasznalo_596621
    2004. március 25. 15:0010.
    Sziasztok! Megígértem 690304-nek, hogy elmesélem, hogy mit tapasztaltam ma reggel a Hidas prof (Lelki köldökzsinór c. könyv egyik szerzője) baba-mama kapcsolat analízisén. A szokásos elsőinterjúval indított, aztán rátértünk az irányított meditációra, tehát én fexem becsukott szemmel, ő meg halkan mondja a szöveget, hogy elengeded az arcizmaidat, a nyakadat, a válladat, stb. egészen a talpig, utána jön, hogy el kell érni a méhedet, megköszönni neki, hogy tartja a babát, aztán elérni a babát (már ha beenged a méhed, mert sok nőt az első pár alkalommal nem engedi be a babához, féltve őrzi), aztán szeretetet küldeni a babának, megsimogatni a mentális kezemmel, ilyenek. Ez eddig nagyon jól sikerült nekem, mert az AK-ban már tanultam hasonlót és szoktam is gyakorolni otthon. Viszont utána jött az, hogy beszélj a belső hangodon a babához és kérdezhetsz is tőle. Na itt kellene jönni a rámtörő képeknek, benyomásoknak, érzéseknek, stb. amiket a baba küld. Viszont ma nekem még nem jött semmi, illetve talán annyi, hogy rózsaszín, tehát kislány, de lehet, hogy ezt csak én akartam látni. . . Persze természetes, hogy első alkalommal (idegen az analítikus, a környezet, az egész szokatlan, stb. ) még nem sikerül semmi, nem is vártam ennél többet. Legközelebb 2 hét múlva tud fogadni, úgyhogy akkor majd újra beszámolok, hogy mi történt, addig szorgalmasan gyakorlok otthon. Magamról még annyit, hogy tervezett babát hordok és a 20. héten tartunk. A nemét még nem láttuk, de jövő héten UH, így lehet, hogy kiderül.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_931759
    Torolt_felhasznalo_931759
    2004. március 25. 14:439.
    Elöljáróban: a direkt tudatos dolgokban nem hiszek, az érzésekben igen. Hiszem, hogy a baba jelzi, amikor szüksége van rád (Később a kisgyermek is ezt teszi!) csak meg kell érteni. Ne tukmáld rá magad! Nekem három gyermekem van, mesélek kicsit:
    Sokan nem hiszik el, de tudtam, hogy melyik milyen nemű! A középső gyermek nevén nagyon sokáig gondolkodtam egyik este. Aztán nem vacakoltam tovább, nekiálltam mosogatni. Akkor beugrott két lánynév, s a leány akkor (16 hetesen!) megmozdult! Választott nevet magának. (A legnagyobb az apai ükapja nevét kapta, és 3 évvel 1 nappal édesanyám halála után született. . . ) A legkisebbel már akkor álmodtam, amikor még nem volt sehol. Aztán még egyszer-kérszer a terhesség elején. Aztán terhesen rettenetesen féltem, mert mindig az volt az álom vége, hogy megyek szülni, de nics baba. Sokáig nem volt álmom vele. Aztán a születése előtt 2-3 héttel megint jött az álom. Szülésznőnknek is meséltem, nem hitt nekem. Aztán a gyermek egy jókora köldökzsinórcsomóval született meg, éppen egyik dédapja születésnapján. . . (Az ő nevéhez pedig az akkor hároméves bátyja ragaszkodott. . . )
    előzmény:
    690304 (1)
     
  19. 2004. március 25. 14:338.
    Agykontroll tanfolyam nélkül rengeteg gyakorlással, de megtanulható:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_780115 (6)
     
  20. 2004. március 25. 14:327.
    Holnap reggel felvázolom mindazt, mit érzekel a baba, hogyan tanítható a 4. hónaptól. Hogyan lehet a problémákat megelőzni, a baba egészségét védeni, a szülést megkönnyíteni. Most mennem kell- de írjatok addig is. Áldott minden a Teremtés egységében. Szeretettel: Lívia
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_780115
    Torolt_felhasznalo_780115
    2004. március 25. 14:326.
    És el tudjátok majd úgy magyarázni hogy értsük?
    Megtanulható így pl. a 6. érzék használata vagy az öngyógyítás?
    előzmény:
    690304 (5)
     
  22. 2004. március 25. 14:265.
    Igen, értem. És tudom, hogy a szeretet a legnagyobb erő, az egyetlen teremtő erő. Az félelem is nagy erő, de az rombol, nem teremt a szó pozitív értelmében. De az agykontrollos, vagy ezoterikus szemléletű emberek tudják, hogy a gondolat teremt, továbbá vannak olyan képességek (6. érzék, öngyógyítás, telepátia, gyors tanulási módszerek), amelyek tanulhatók. Én erről nyitottam topikot, többekkel történt előzetes egyeztetés után, akiket idevárunk. Természetesen szeretettel fogadunk mindenkit, csak értse, miről beszélünk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271963 (4)
     
  23. Torolt_felhasznalo_271963
    Torolt_felhasznalo_271963
    2004. március 25. 14:194.
    Szia!
    Én csak nagyon szerettem őket. . . babszem koruktól, és figyeltem arra hogy mindketten jólérezzék magukat a pocakomban , mindig megvártam mig odabenn mindenki megtalálta a neki megfelelő helyét. . .
    :-)
    Külön sosem foglalkoztam velük, vagy gondoltam rájuk. . . minden pillanatomban egyek voltunk, mi hárman
    :-)))
    előzmény:
    690304 (1)
     
  24. 2004. március 25. 14:173.
    Nemsokára itt lesz, ha a körülmények lehetővé teszik, és elmeséli, mi történt a kapcsolat analízisen.
    előzmény:
    kortea (2)
     
  25. Torolt_felhasznalo_291154
    Torolt_felhasznalo_291154
    2004. március 25. 14:162.
    Szia :-) Ki az az Amanda?
    előzmény:
    690304 (1)
     

Címlap

top