Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Idősebb nő - fiatal férfi

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2010. június 22. 03:35
Vajon miért keresik az idősebb nők a fiatalabb korosztályú férfiak társaságát? S miért létesítenek viszonyt a fiatal férfiak náluknál 10-15 évvel idősebb nőkkel? Soma Mamagésa az úgynevezett pumakapcsolatokról – idősebb nő és fiatal férfi alkotta viszony – és ezek terjedéséről fogalmazta meg különvéleményét.

Tovább a cikkre...
  1. 2010. június 22. 09:5526.
    A 30-as nők már az "idősebb" korosztályt képviselik az ismerőseid szerint?
    előzmény:
    Vitosa (10)
    2010-06-22  07:19
  2. Torolt_felhasznalo_793639
    Torolt_felhasznalo_793639
    2010. június 22. 09:3225.
    folyt.

    Persze van igazság abban, hogy egy nő azért kell, hogy letagadja a korát, mert különben nem veszik fele egy munkahelyre. Véleményem szerint az a munkahely, az a munka, amely ilyen fokú előítéletekkel terhes, az nem a munkát veszi figyelembe, hanem a felszínt - annak olyan is a össz-teljesítménye és az meg is hozza a gyümölcsét.

    P.s: Mondtam már neked Soma, hogy ne kutyuld össze a beteges nárcizmus önzését az önmegvalósítással. Amiről te írsz, az a jelenség köszönőviszonyban sincsen a valódi önmegvalósítással. Egy napon sem lehet a kettőt említeni, hiszen egymásnak totális ellenpólusai.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_793639
    Torolt_felhasznalo_793639
    2010. június 22. 09:3124.
    A negyvenes nők jogára, ilyen-olyan tanfolyamra stb. rohannak? Igen? DE soha semmire nincsen idejük. És vesztettül fiatalnak akarnak látszani, és arra panaszkodnak - jaj, azt a legkönnyebb: igazi hungaricum, a panaszkultúra és a mérgező légkör megteremtése maga körül -, hogy a negyvenes férfiak pókhasúak és nem jók az ágyban. És csak a pumák a jók.

    Hogyne, volt ilyen régen is: a fiatal kanok lejátszotték az anyakomplexust a huszassal idősebb nővel, DE aztán legtöbbször nem maradtak mellette. (Tetszettek látni a tegnap esti Derricket? Csúcs darab volt, igazi ultrafinom pszichológiai háttérrel.)
    Hiába hiszi magát egy negyvenes nő húsznak, és hiába is játszik annyit, akkor is annyi, amennyi BELÜL - ahol éppen tart.

    A férfi AZÉRT hízik el és AZÉRT is iszik, mert pl. "az önmegvalósító" anyukából csak a kondenzcsíkot látja. Akárcsak a felnövekvő gyermekei. Mert anyuka egyszerre akar csitri lenni, fiatal dögös liba, érett nő, anya, feleség, és örökké fiatal, ruganyos munkaerő.
    Egy férfi azért is iszik, és azért is hal meg korán, mert nem szeretik - és ezt nagyon is érzi. Belőle csak a robot kell, a buksza, fiatal korában a két gyerek legyártása és jónapot. Nem egy férfiról tudok, aki, midőn nyugdíjazták, egy-két hónapon belül vagy éven belül meghalt.
    Az a nő, aki lerúgja a felnövekvő gyermekeit, meg a férjét, mert hirtelen rájött a vészkorszak-frász, az a szememben nem anya, hanem egy magát nemtaláló önző, hisztérika.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  4. 2010. június 22. 09:1823.

    Egyszerűen működik... :) A párom 6 évvel fiatalabb, azt mondta, a fiatalabb csajok komolytalanok, nincs velük mit kezdeni... Ennyi.

    2 éve vagyunk együtt, közös életet, családot tervezünk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-06-22  03:35
  5. 2010. június 22. 09:1222.

    "az ágyban  használhatatlanok.......... "

     

    Ugyan mi a fenére akarták a csajokat használni az ágyban?

     

    :-)

     

    "egytől egyig "jópasi" kategória volt "

     

    Annyi jópasi nincs is.

     

    :-)))

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354806 (21)
    2010-06-22  09:00
  6. Torolt_felhasznalo_354806
    Torolt_felhasznalo_354806
    2010. június 22. 09:0021.

    ezt a jelenséget a saját környezetemben is látom, egy csomó barátnőmnek illetve kolléganőmnek fiatalabb a pasija, és nem csak szexkapcsolatok, a többség együtt is él vagy házasok

     

    amikor társkeresőztem a neten rengeteg 6-8 évvel fiatalbb pasi írt, mindegyiktől csodálkozva kérdeztem hogy mt akarnak tőlem miért nem a kis pipikre hajtanak? / hozzáteszem egytől egyig "jópasi" kategória volt /  

     

    kivétel nélkül az volt a válasz hogy a saját korosztályukban unalmasak a csajok, csak a buli érdekli őket meg a pénz, és az ágyban  használhatatlanok.......... 

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-06-22  03:35
  7. 2010. június 22. 08:4820.
    Ha a kapuzárási pánik mindkét félnél hasonlóan müködik akkor mi ezzel a baj? Remélhetöleg sokan eljutnak a kapuzárásig és akkor talán megértik a jelenséget is..
    előzmény:
    Akrips (19)
    2010-06-22  08:45
  8. 2010. június 22. 08:4519.
    A nőknek valószínűleg kapuzárási pánikjuk van, a férfiaknak meg nincs elég önbizalmuk, hogy korukbeli nővel ismerkedjenek. (szerintem)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  9. 2010. június 22. 08:3818.
    Lassan már azon is háborgunk, hogy miért jár csúnya ember szép emberrel, vagy a kövéret miért fogadja el egy vékony,a  butát az okos? Szerintem rá kellene ezt az emberekre bízni és mást kellene inkább tanulmányozni..Pl. ritka betegségek gyógyítási lehetöségeit, vagy az irígység, embertelenség leküzdési lehetöségeit vagy bármi mást..Másnak a szexuális élete, ízlése miért tartozik ránk?
    előzmény:
    Wmelone (17)
    2010-06-22  08:33
  10. 2010. június 22. 08:3317.

    Ha jól tartja magát a nö és fiatalosabb, mint a kortársai, akkor egy minusz  3-5 éves korkülönbség a férfi részéröl nem észrevehetö. Egyébként meg ha elfogadják egymást úgy ahogy vannak, akkor nem tartozik senkire sem, hogy ki a fiatalabb ki nem..Tetszenek egymásnak és kész ..Amáig más azon gondolkodik miért, addig ök élvezik az életet..

    Az már lassan elfogadott, hogy egy idösödö férfi fiatalabb nökkel fut, fordítva nem. Erre írtam, a nö sem akar hozzáöregedni valakihez, ha választhat, inkább hozzáfiatalodni..Mi ezzel a baj? szerintem semmi. Nekem volt tölem 5 évvel fiatalabb barátom és semmi bajom nem volt ezzel. Söt! 

    előzmény:
    psmith (15)
    2010-06-22  08:19
  11. Torolt_felhasznalo_588727
    Torolt_felhasznalo_588727
    2010. június 22. 08:1916.

    vagy fordítva:) A fiatalabb fiúk keresik idősebb nők társaságát... :)

     jó lehet egy ilyen idősebb tanítómester? :)

    előzmény:
    psmith (14)
    2010-06-22  08:16
  12. 2010. június 22. 08:1915.

    "A nö sem hozzáöregedni akar valakihez ebben a korban, hanem hozzáfiatalodni. "

     

    Számból vetted ki a szót. Igaz, hogy én a férfira gondoltam.

     

    :-)

     

     

     

     

    előzmény:
    Wmelone (13)
    2010-06-22  07:35
  13. 2010. június 22. 08:1614.

    "Vajon miért keresik az idősebb nők a fiatalabb korosztályú férfiak társaságát?"

     

     Szerintem nem keresik, hanem egyszerűen úgy alakul. Régen is "előfordult" csak nem verték dobra.

     

    A probléma a kapcsolat "elején" meg a "végén" van. Mármint fiatal- illetve öregkorban. Húszéves férfinak társaságban elég nehéz elviselnie azt, hogy (ránézésre is) az anyukája is lehetne a tizenévvel idősebb hölgy. Mint ahogy azt sem hallottam még ötvenéves férfi szájából, hogy"jaj de jó nekem, nyugdíjassal bujok minden este ágyba!"

     

    :-)

     

    Az idősebb férfi sem leányálom. Hatvan fölött a bélmozgásán kívül kevés dolog érdekli...

     

    :-))

     

    Üdv, Psmith (a p néma)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-06-22  03:35
  14. 2010. június 22. 07:3513.
    Egy 40-50 közötti nö egyre jobban érzi az öregedés jeleit, ugyanakkor sok ilyen nö még nagyon fiatal a fejében, szívében és nem a nagymama korra készülnek még. Igen, a környezetükben pedig ott van egy csomó pókhasú, igénytelen, lusta férfi a korosztályukból, akik fiatal csirkékröl álmodoznak..Maradna hát a 10-15 évvel idösebb korosztály a nöknek, akik mégrosszabb kül- és belcsínnal rendelkeznek. Ezek után nem marad más mint korban lefelé tekintgetni, ahol még tényleg van lendület, humor és a pókhas is hiányzik. A nö sem hozzáöregedni akar valakihez ebben a korban, hanem hozzáfiatalodni. Az ellaposodott szexuális életét pedig frissíteni szeretné. A fiatalabb korosztály ezen a téren is többet tud adni, mert sokszor nyitottabb is bizonyos dolgokban. A nö nönek érezheti magát újra és viccesen, vidáman töltheti a partnere mellett az idöt.   Hasznosnak is érezheti magát, mert az élettapasztalatait átadhatja a partnerének. Ahogy egy idösebb férfi szebb látványnak látja a fiatal, ropogós nöt, ez ugyanaz igaz az idösödö nöre is. Miért kellene csak a nönek lemondani erröl az élményröl? A többi dolgot már leírta itt alább más..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-06-22  03:35
  15. Torolt_felhasznalo_588727
    Torolt_felhasznalo_588727
    2010. június 22. 07:3312.
    hát legalább lendületes volt a szexben.
    előzmény:
    annisza (11)
    2010-06-22  07:26
  16. 2010. június 22. 07:2611.
    Nekem volt egy 8 évvel fiatalabb párom. Közös baráti társaságba jártunk és mindig megvolt köztünk a harmónia. Aztán egyszercsak úgy alakult, hogy szex is lett belőle. Én nem akartam kapcsolatot, előre megbeszéltük, hogy csak szex és más semmi és ha kiderül vége. Aztán úgy alakult, hogy ledöntöttünk minden akadályt. Szerelem lett és 4 évig éltünk együtt, de én sosem tudtam szabadulni a gondolattól, hogy fiatalabb. Külsőre senki nem mondta meg rólunk, hogy korkülömbség van, de a fejemben ez a gondolat rágott. Nekem zakatolt a biológiai órám, de tudtam, hogy ő még fiatal. Végül elengedtem. Szerintem később ez amúgy is gondot okozott volna és talán csak azért, mert ezt a gondot én csináltam magamnak, de akkor is megvolt az a bizonyos hangocska, hogy el kell őt engedni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  17. 2010. június 22. 07:1910.

    Valóban érdekes jelenség, és egyre gyakoribb. Sok fiatalabb férfival beszélgettem, akik kifejezetten tőlük idősebb nőt keresnek, elmondásuk szerint ennek az oka: egy 30-40-es nő már tudja mit akar, van önbizalma, határozott, önálló, nem kell hallgatni a nyafogását, nem játszmázik, nem hisztizik, nem szégyelli az esetleges zsírpárnáit, tapasztalt, lehet vele értelmesen beszélgetni, felszabadult és az ágyban utolérhetetlen. Azt hiszem ezek tagadhatatlan előnyök a fiatal lányokkal szemben.

     

    Nagyon sok fiatal férfitól hallottam, hogy elegük van a fiatalabb lányokból, már nem is nagyon keresik a társaságukat. Nyilván ennek jóval több oka van, és a mai fiatal lányok viselkedése is generálja a férfiak ilyen reakcióját. Ilyen pl. hogy a fiatal lányok sokszor válogatás nélkül felajánlkoznak a férfiaknak, hogy sokan a vagyoni helyzet alapján állnak szóba egy férfival, vagy hogy a fiatal lányok is kifejezetten az idősebb férfiak társaságát keresik. Talán ideje lenne, ha a lányok visszatalálnának azokhoz az értékekhez, amik nem is olyan régen meg alapvetőek voltak, és akkor a fiatal férfiak egy része is visszatalálna hozzájuk. 

     

    Részemről egyébként egy kb. 10 éves korkülönbséget teljes mértékben elfogadhatónak és kezelhetőnek gondolok akár hosszú távon is. Ez még  nem kelti bennem azt az érzést, hogy valaki a fia osztálytársával kezdett, és ha a gondolkodásmód, az értékrend hasonló, akkor nagyon jól működhet, akár egész életen keresztül. Nyilván mindig esete válogatja, de ha jól egymásra találnak, miért ne?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-06-22  03:35
  18. 2010. június 22. 07:099.

    Az idősebbel akkor kezdődik a gond, amikor már gyermek is csöppen az életünkbe! Már nincs kedve focizni, már fáj a lába, már nincs annyi türelme és még sorolhatnám.

     

    Így, tuti, hogy az anyuka mindenben egyedül marad! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_698619 (7)
    2010-06-22  07:06
  19. Torolt_felhasznalo_588727
    Torolt_felhasznalo_588727
    2010. június 22. 07:078.
    igen,ez valószínű,a virág is elfonnyad,ha nem jó a kertész
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_698619 (6)
    2010-06-22  07:04
  20. Torolt_felhasznalo_390011
    Torolt_felhasznalo_390011
    2010. június 22. 07:067.

    Az én tapasztalatom is az, hogy bizonyos területeken jobb az idősebb férfi, de nem tudnám elképzelni eggyel sem az életet hacsak érzelmileg és gondolatilag nincs velem egy síkon!

     

     

    előzmény:
    Prücsök8 (5)
    2010-06-22  07:01
  21. Torolt_felhasznalo_390011
    Torolt_felhasznalo_390011
    2010. június 22. 07:046.

    "el tudom képzelni, hogy a nyitott, ápolt, vagány negyvenesek tömegesen átállnak a náluk tíz, tizenévvel fiatalabb férfiakra, és ezt hosszú távon is meg tudják tartani."- na ha fel kell az ember szólok neki, hogy a trendi most a 10-15 évvel fiatalabb férj illetve barát így foghatja a cókmókját és mehet amerre lát

     

     

    A jó szexre pedig szükség van, különben megbetegszik az ember. (Óriási szakirodalma van a szexcsakra blokkoltságának, illetve a minőségi szexuális élet testre-lélekre ható előnyeinek.) - nem akarok ironikus lenni, de lehet, hogy nem is az enyészet, hanem a szexuális aktivitás megszűnése okozza az ember vesztét idős korban???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-06-22  03:35
  22. 2010. június 22. 07:015.

    Véleményem szerint se a fiatalabb, se az idősebb férfi társnak nem megfelelő! Én, fiatalabbal sosem kezdtem, de idősebb volt és sajnos rá kellett jönnöm, hogy semiben nem egyezzünk, sőt mindenben eltér a véleményünk és csak 12 év volt a különbség! Azóta, csak a velem egyidős korosztállyal próbálkozom.

     

    Szép napot mindenkinek! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_698619 (4)
    2010-06-22  06:57
  23. Torolt_felhasznalo_390011
    Torolt_felhasznalo_390011
    2010. június 22. 06:574.
    Lehet körülöttem nem az a nagy átlag amit Soma ír! Én inkább azt tapasztalom, hogy a nők maguknál idősebb férfit keresnek. Nem a kor határozza meg , hogy ki kivel. Nem úgy jár-kel senki, hogy én akkor most egy fiatalabb pasit keresek magamnak vagy egy idősebb nőt. A kapcsolatok nem társadalmi változások miatt alakulnak ki.
    Az sem sikerült még megfigyelnem, hogy a 40 férfiak inkább a sörösüveghez nyúlnak, méginkább egyre több férfi jár edzeni, sportolni.

    A két vezető megbetegedés a szívinfarktus (a szeretet oda-vissza megélésének a betegsége) és a prosztataproblémák (férfiúi önértékelés). A midlife krízis, azaz az életközépút-válság is a férfiakat sújtja most hazánkban, nem a nőket.-na ez meg a vicc kategória. Semmi bajom nagyrészt az ezoterikus dolgokkal, de azért ne hagyjuk már teljesen figyelmen kívül a biológiát sem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  24. 2010. június 22. 03:463.

    Az ember sosem tudhatja,hogy mi lesz egy kezdődő kapcsolat kifutása.

    A 10 év nem is olyan sok,ha anő kellően fiatalos, a férfi érettebb.Mondjuk 20-30 év már sok,vagy pl Mary Zsuzsanna:) 41 éves különbsége.

    Azt azért hozzá kell tenni,hogy nem 160/88 Marika a bérszámról a női alanya ezen kapcsolatoknak,hanem -USA-ban már neve is van:Milf:)--- "jókarbanlévő),magára sokat adó,igényes, jólsziutált nők,akik sokszor lekörözik 20-onéves nőtársaikat is.Nő vagyok,mindig is a férfiak érdekeltek(ill most már egy),de a környezetemben is van nem egy olyan 40 körüli nő,akiről el tudom képzelni,hogy bejön a fiatal fiúknak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  25. 2010. június 22. 03:352.
    Hááát... aztán lehet, h egy idő után majd a fiatal srácnak elege lesz belőle, hogy ő csak "arra" kell az idősebb nőnek, és majd elkezd nézelődni a feszes testű, hamvas arcú, ártatlan szemű kislányok után, akik úgy néznek majd fel rá, mint egy páncélos lovagra - ezt a nézést ugyanis az idősebb nőtől szerintem nem kapja meg... márpedig ez a "felnézni rá" rettentően fontos a legtöbb férfi egójának.

    De persze esete válogatja. Mindenesetre én több ilyet hallottam már, amelynek ez lett a vége.

    Egyébként érdekes cikk, tetszik a tartalma.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     

Címlap

top