Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Császár utáni terhesség

tr1n1ty
Létrehozva: 2010. szeptember 20. 07:48

Azoktól szeretnék tapasztalatokat gyűjteni, akiknek az első szülésük császárral végződött és utána is vállaltak még babát.

 

Milyen volt a következő terhesség?

 Most kivételesen nem az érdekelne, mennyit kell várni császár után a teherbeeséssel, nálunk ez 4 év, így biztos nem túl korán, viszont a mostani babavárásomnál feltűnt néhány dolog, ami lehet, hogy csak simán más, de lehet, hogy köze van a korábbi császárhoz...

 

1. Minden rendben zajlott a köv. terhességetek alatt? Voltak esetleg szokatlanabb, kellemetlenebb dolgok? Hogyan nőtt a hasatok (heg miatt esetleg már forma, nagyobb, kisebb stb.)? Mi lett a szüléssel utána (természetes v. újabb császár)?

 

2. Amiket én eddig megfigyeltem és a korábbi terhességnél nem tapasztaltam, hogy sokkal jobban feszül a hasam (már a 14. héttől) ha felállok, ülök, mozgok, mintha keményedések lennének - ráadásul a hólyagot is néha iszonyúan nyomja a baba és ilyenkor göcsösen kell szaladni a wc-re, ahol néha alig jön vmi, majd 10 perc múlva megint kell.. Volt ilyen az előző babánál is, de jóval később, vmikor a 20. hét táján ha jól emlékszem. Arra gondoltam - lehet, h. hüyeség - hogy a korábbi műtét miatt esetleg más az elrendezés odabent is, a heg miatt kifelé annyira nem tud jönni a hasam alul, ezért talán hamarabb nyomja a hólyagot...  

Szóval nem tudom, ez tulajdonítható-e a császárnak, vagy csak simán minden terhesség más. A dokimat is meg fogom kérdezni, de nagyon kíváncsi lennék mások tapasztalataira is!

 

3. A másik, ami izgat: a szülés kimenetele. Szívesen megpróbálnám természetesen, de persze félek is, nehogy gond legyen. Akinek sikerült, mik a tapasztalatai?

Ha mégis császár lesz, akkor ugyanazt a heget szokták vágni?

 

4. Mondják, h. a második szülés gyorsabb. Ez ránk császárosokra vonatkozik vmennyire? Mi végülis nem csináltunk végig egy szülést...akkor most a második babánál valószínűleg végig kell vajúdni a 10-20 órát, mintha első lenne? Vagy mégis gyorsabb esetleg? Mik a tapasztalatok? 

 

Köszi mindenkinek, aki ír! 

 

  1. 2010. szeptember 20. 10:0126.
    Vki kérdezte, hogy 2 császár után hogy állnak az orvosok az újabb terheséghez. Én megkérdeztem a dokimat, azt mondta, minden további nélkül, ma már 4-5 császár belefér, 3 teljesen normális. (2 után természetes szülés kilőve.)
    előzmény:
    ardian (19)
    2010-09-20  09:37
  2. 2010. szeptember 20. 10:0025.
    Nem csak függőlegesen lehet, bikini vonalban ugyanugy vághatnak, ha rendben van minden.
    előzmény:
    hobbitkam (23)
    2010-09-20  09:50
  3. 2010. szeptember 20. 09:5424.
    Együtt szültem egy lánnyal,harmadik babája lett császárral és ugyanúgy a bikinimetszésnél vágták!
    előzmény:
    hobbitkam (23)
    2010-09-20  09:50
  4. 2010. szeptember 20. 09:5023.

    Szia!

     

    Először is gratula a második várandóságodhoz.

    Szintén két császár 4 év külömbséggel.

    Eleinte úgy volt,hogy ha minden jól alakul akkor szülhetek másodszor simán,de túl nagy lett a baba ezért az orvosom nem javasolta.Így programozott császár lett aminek azért van előnye:)

    A régebbi heget kívágták ,így nekem csak egy hegem van.A felépülés sokkal hamarabb ment.

    Harmadik babánál már csak császár lehet és már csak hosszában fog vágni ezt már ott a műtőben meg is mondta.(2 bikini vágás  után már csak így lehet).

    A két terhesség más volt de úgy gondolom a műtétnek semmi köze hozzá.A hasam sokkal nagyobb volt de a baba súlya miatt gondolom én.

     

    Boldog babavárást kívánok neked!

    előzmény:
    tr1n1ty (1)
    2010-09-20  07:48
  5. 2010. szeptember 20. 09:4922.

    2 császár-majdnem 11 év korkülönbség.

     

    Az elsőnél rettenet hányinger 0-24-ig 20 héten át-7 kg fogyás.Fiú lett, 3.73 kg.

    A másodiknál rengeteg hányás 9 hónapon át-4 kg fogyás. Lány,3.59 kg.

    A pocakom hamarabb látszott itt és sokkal feljebb volt,de ugyanúgy "csúcsos" volt,mint az elsőnél.

     

    58 órát vajúdtam,végül a régi heg feszülése miatt lett újra műtét,pedig már nem sok hiányzott a hüvelyi szüléshez.

    A hasfeszüléssel mindenképp keresd fel a dokidat!

    előzmény:
    tr1n1ty (1)
    2010-09-20  07:48
  6. 2010. szeptember 20. 09:4721.

    Nekem 6,5 év van a 2 császár között.

    A másodiknál nem vajúdtam egyáltalán,toxémia, vékony heg vastagság  és téraránytalanság miatt megműtöttek a 37. héten. Most 7 hetes a Borika. :-)))

    A baba nagyobb volt mint a bátyja, a 15 héttől keményedett a hasam, nehezebb terhesség volt mint az első. De a hasam jóval késöbb kezdett nőni, máshogy feküdt a pici.

    Ez a hegem kisebb mint az első.

     

    Nekem most megkérdezték, hogy akarom-e, hogy elkössék a petevezetékemet (nem akartuk). A dokim szerint lehetne 3 gyerek is, csak várni kéne pár évet, mert sok összenövés volt a hasamban, amit miost szét szedtek és idő kell a gyógyuláshoz. 

    előzmény:
    tr1n1ty (1)
    2010-09-20  07:48
  7. 2010. szeptember 20. 09:4120.

    Az első szülésem császár volt. Kettőzött lábtartás miatt, vagyis a leányzóm kiegyenesítette a lábát, mintha nyújtózni akart volna egy nagyott és talppal jönni a világra, dehát az képtelenség.

    Utána következett egy méhenkívüli terhesség, amit ugyanott műtöttek, ahol a császárvágás volt.

    Röviddel később terhes lettem a fiammal, akinél felkészített már az orvos, hogy valószínüleg ez is császáros lesz, de majd meglátjuk.

    A fiam nem sokat teketóriázott, olyan gyorsan jött, hogy szinte kilökte magát, hüvelyi úton. Nagyon örültem neki, mert így megismerhettem a szülés mindkét formáját és azt kell mondanom, fájdalmasabb és strapásabb a hüvelyi szülés, mégis "üdítőbb", gyorsabban vagy túl a dolgokon. Ahogy kipottyant, minden fájdalom elmúlt. Császár után azért szenvedtem a sebemmel.

    És ez mind 3 év leforgása alatt.

    A második terhességnél gyorsabban nőtt a hasam, de nem sok különbség volt a kettő között.

    Amúgy lehet más az elrendezés császár után méhen belül, hiszen ott is varrtak. Nekem is maradtak összenövéseim, de szerencsés esetben azok nem zavarnak.

    előzmény:
    tr1n1ty (1)
    2010-09-20  07:48
  8. 2010. szeptember 20. 09:3719.

    1, Nincs két egyforma terhesség, az enyéim sem voltak azok, de ezt nem a császárnak tulajdonítottam. (Nekem is 4 év van a két gyerek között, az az orvosom szerint sem befolyásol már semmit...). Az elsőnél max émelyegtem, a máspdiknál 1 hónapig csak hánytam és fogytam. De ez alighanem azért volt, mert a második lányka volt. Előbb kezdett el nőni a pocakom, de ez többedik terhességnél így van. A végén mindenféle bajom volt, kényelmetlen volt, feszült, húzódott, nem bírtam aludni, de a második babám fél kilóval nehezebb volt..

     

     3, Szülés: nekem mindkettő faros baba volt, ez nem volt kérdés, hogy a második is császár. Igen, ugyanott vágnak. És olvastam, nem hittem el, de igaz: a 2. császár könnyebb, gyorsabban felépülsz utána.

    előzmény:
    tr1n1ty (1)
    2010-09-20  07:48
  9. 2010. szeptember 20. 09:3518.

    Szia.

    Nekem az első fiam császáros volt, 36 hétre.Javasoltak 3 év türelmet és igazán jókor jött a tesó, mivel most fogok szülni (ha ma nem akkor már kiugrok az ablakon) :)

    4 éves lesz novemberben a nagy.

    Nos mint sokan mondják minden terhesség más függetlenül attól császárral vagy simán szülted az előzőt.

    Nekem is másabb picit, de egyáltalán nem tulajdonítom a császárnak.

    Amúgy lepényleválás miatt vágtak anno.Csöpp volt a fiam, 1700 gramm.

    Végighánytam a terhességet.

    Most a 2. fiammal egyszer sem hánytam, a hasam picit nagyobb (de a baba is mert most 3500-ra becsülték).

    Sokat forog bennem.A közérzetem jó, annyi, h most fáradékonyabb vagyok mint az elsővel, pisilni ugyanúgy rengeteget járok, de most még a derekam is fáj:)

    na meg elkezdett tágulni a medencém, fáj minden csontom.

    az orvos szerint jól vágtak 4 éve, tehát ha szeretnék simán szülni nincs akadály, kivéve persze, ha valami komplikáció adódik.

    nagyon szeretnék simán szülni, viszont magát a szülést csak pár nap (esetleg óra:) ) múlva tudom megosztani veled, most kórházból írok, mert a 38. héten keresztben volt a baba és befektettek.igaz azóta visszafordult, de már kivárom itt a szülést, bármikor jöhet.ha van egyéb kérdésed szólj.mikorra is várod?

    előzmény:
    tr1n1ty (1)
    2010-09-20  07:48
  10. 2010. szeptember 20. 09:2617.

    Szia!

     

    Nekem az első császár volt - farfekvés miatt - a második spontán szülés.

    A két fiú között csak 2 év van...

     

    Én nem a császár miatt gondoltam, hogy másképp "működött" a második terhességem, egyszerűen csak nincs két egyforma terhesség, még egyazon anyánál sem!

     

    A másodikat simán szerettem volna megszülni, s mivel jól feküdt, így semmi akadálya nem volt.

    3 óra alatt megvolt. Iszonyú gyorsan tágultam.

     

    A vajúdást úgy beszéltük meg az orvossal, hogy nem hagy 5-6 óránál tovább vajúdni, tekintettel arra, hogy az első császár volt .... viszont így érzéstelenítésre sem volt idő, mert olyan gyorsan történt minden.

     

    Kívánom, hogy neked is olyan legyen, amilyennek Te szeretnéd!

     

    előzmény:
    tr1n1ty (1)
    2010-09-20  07:48
  11. 2010. szeptember 20. 09:2316.

    Szia!

    2 császár, 20 hónap korkülönbség.

    Hamarabb nőtt a hasam és talán nagyobb is lett. Más különbséget nem vettem észre.

    Ugyanott vágtak, szebb lett a heg mint az első után. Felépülés sem volt lassabb.

     

    Ha esetleg olyan anyuka is olvassa a topicot akinek 3 császára volt volt tervez még egy babát, azoktól kérdezném, hogy az ő orvosuk hogy áll a két császár utáni harmadik baba válalása kérdéshez. Gondolok itt hegszétválás kockázatára vagy más esetleg felmerülő problémára?

     

    tttimi

    előzmény:
    tr1n1ty (1)
    2010-09-20  07:48
  12. 2010. szeptember 20. 09:1815.

    Szia Tr1n1ty!:-)

     

    A császáros dologhoz nem tudok hozzá szólni, de a keménydéshez és a pisiléshez igen.

    Nekem az első 2 terhességemnél végig keményedett a hasam. Az elsőnél gyakorlatilag a kezdetektől, így aztán a 18. héttől fekvés lett a vége. A 2. terhességnél is keményedtem ott is kellett volna feküdni, de nem volt rá lehetőség. Szerencsére mindkét fiam sokaáig bent maradt, sőt túlhordtam őket.

    A harmadik terhességem alatt alig szedek magnéziumot és el se hittem, hogy így is lehet az ember terhes. Modjuk időm sem lenne pihenni , ha kellne, de így sokkal könnyebb mindent csinálni, hogy nem fáj állandóan a hasam.

     A másodiknál sokkal gyorsabban nőt a hasam,mint az elsőnél, most a harmadiknál nem.

    Szerintem tök normális, hogy most többet kell pisilned, a terhesség elején van egy ilyen időszak, pár hét és egy darabig nem kell annyit menned, kívéve, ha nem a hólygodat rúgdossa a sarkával a drága ( nála most éppen ez van:-), láttam uh-n), aztán a végén megint a wc-n ülünk folyton, pedig alig kell pisilni.

    Nekem nem volt császár, de az első nagyon hosszú és nehéz szülés  volt, a második viszont egy álom és sokkal gyorsabb is volt. Most is arra készülök, hogy olyan szép lesz mint a második. Bár még csücsül a kiscsaj, de még van egy kis ideje befordulni ( most töltöm be 32. hetet).

     

    Próbálj sokat pihenni és dumáld meg a picurral, hogy neked a nővérkéjével és az apukájával is foglalkoznod kell.

     

    Keme

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  13. 2010. szeptember 20. 09:1714.

    Szia!

    Nekem 3 császárom volt 2 évenként.

    A terhességek során egyszer sem volt problémám, a másodiknál nyílt szét a méhhegem, de ez nem túl gyakori. Nálam azért lehetett, mert másfél kilóval volt nagyobb a lányom, mint a bátyja, plusz autóbalesetünk volt reggel, a kórházba menet.

    Szülhettem volna "rendesen", de farfekvéses volt a második is és azt császár után nem engedik.

     

    A tünetek, amit a 2. pontban írtál, nem hiszem, hogy összefüggésben vannak a műtéttel, lehet máshol tapadt meg a lepény. Én pl. a másodiknál jóval később éreztem a mozgását, mint első alkalommal.

    A testem is teljesen más volt, az elsőnél nem is látszott rajtam semmi az utolsó hónapig, aztán a másodiknál már félidőben szétfolytam, és akkora lettem a végére, mint egy hegy, a harmadiknál meg mint aki csak lenyelt egy görögdinnyét.

     

    A hasfalon ugyanott vágnak, tehát kimetszik az előző heget, így mindig csak 1 látszik. A méhen viszont a méretváltozás miatt több heg lesz.

    előzmény:
    tr1n1ty (1)
    2010-09-20  07:48
  14. 2010. szeptember 20. 09:1113.

    Szia!

     

    8 hete szültem a másodikat.

    1. A terhesség tök olyan volt,mint az előző, kivéve a végét, mert akkora nagyon nyűgös votlam,  de a toxémiám volt az oka. (4 év 9 hónap van a két gyerek között)

    2. Sokkal hamarabb nőtt a hasam, nagyobb volt a pocakom, pedig hasonló méretűek voltak a gyerekek. Pisi és egyéb gondjaim nem voltak.

    3. Nekem a második is császár lett, eleve arra készültünk (a szemem matt) ez csak tetézte a toxémia, meg hogy belekakilt a gyerek a magzatvízbe. :)

    ugyanazt a heget vágta, csak a régit kimetszette, és csinosabbra fazonírozta. :) SokkL hamarabb épültem fel belőle, mint az elsőből.

    4. Nekem gyorsabb votl, mert sürgősségi császár lett, így mire felocsúdtam, már meg is volt. :)

     

    előzmény:
    tr1n1ty (1)
    2010-09-20  07:48
  15. 2010. szeptember 20. 09:0412.
    S
    előzmény:
    tr1n1ty (1)
    2010-09-20  07:48
  16. Torolt_felhasznalo_425455
    Torolt_felhasznalo_425455
    2010. szeptember 20. 08:5511.
    2. terhességnél főleg kis korkülönbséggel nagyobb a mama hasa. Nem függ a császártól. formája sem.
    előzmény:
    pumo (3)
    2010-09-20  08:21
  17. 2010. szeptember 20. 08:5410.

    Szia!

     

    Két gyerek mindkettő császárral, majd 5 év különbséggel. Az első normális terhesség után akut császár lett, mert lassan tágultam és végül előreesett a köldökzsinór. Függőleges vágás.

    A második terhességet sokal jobban bírtam, tovább tudtam doglozni is, noha cukros lettem közben és későn fordult meg a fiam. A hegvastagság határeset volt, ez is közrejátszott a tervezett császárban, amit végül bikinivágással csináltak meg, egy régebbi műtétem hege mentén

    előzmény:
    tr1n1ty (1)
    2010-09-20  07:48
  18. Torolt_felhasznalo_425455
    Torolt_felhasznalo_425455
    2010. szeptember 20. 08:538.

    Ha császár lesz, én úgy tudom, ugyanazt a heget vágják, és gyorsabb a felépülés sokkal, mint az elsőnél.

     

     

    Én két császár és egy hüvelyi szülés után nem merném ezt így kijelenteni.

     

    előzmény:
    poczoknyul (5)
    2010-09-20  08:28
  19. 2010. szeptember 20. 08:538.

    Nekem mindkettő császárral született. 6 év van közöttük, de nem a császár miatt, hanem mert így akartuk. Amikor elhatároztuk, hogy jöhet a baba, akkor a 2. hónapban összejött.

    Az elsőnél muszáj volt a császár, mert baj volt a szívhanggal, és nála egyéb okok is voltak amiért végül császár lett, de a terhesség tökéletes volt. Nála altattak alatt, mert nem sikerült a gerincérzéstelenítés. 

    A második terhességemmel nem volt semmi gondom, normális terhesség volt, kicsit többet mozgott a baba, itt már volt egy-két rosszullét, de egyébként mindenféle probléma nélküli volt. A szülés normál szülésnek indult, időben elment a magzatvíz, bementem a kórházba kora délután, de a fájások nem indultak meg másnap reggelig sem, és a magzatvíz már elszíneződött, tehát azonnal meg kellett császározni. Nála nem altattak, végig ébren voltam, ennyiből jobb volt, és rögtön láthattam majd megkaphattam a lányomat.

    Mindkétszer ugyanott vágott a doki, így csak egy vágásom van. 

    Az orvos azt mondta, ha még egy babát akarok, az már programozott császár lesz. 

     

    előzmény:
    tr1n1ty (1)
    2010-09-20  07:48
  20. Torolt_felhasznalo_425455
    Torolt_felhasznalo_425455
    2010. szeptember 20. 08:497.

    Ha keményedéseid vannak annak köze nincs a császárhoz. Keresd fel az orvost és beszéld meg vele!!!!

    A császár utáni hüvelyi szülés első szülésnek számít, ebben a formában. Általában akkor engednek hüvelyi szülésbe, ha nincs téraránytalanság, szívhang, hegvastagság, minden tökéletesen rendben, és "gyors" szülés várható. Hosszú vajúdást nem hagynak császár után.

     

    Én a 2. gyerekemet szültem hüvelyi úton. Addig áll fenn a császár lehetősége, míg a gyerek feje a szülőcsatornába nem került. Az orvos szavaival élve, onnan már nincs visszaút. Az összes nyüglődéssel együtt két és fél óra volt.

    Hasonló jókat neked is. 

    előzmény:
    tr1n1ty (1)
    2010-09-20  07:48
  21. 2010. szeptember 20. 08:306.

    Szia,

     

    Én is császárral szültem mindkettőt, 4 év köztük a különbség.   A terhesség alatt semmi gondom sem volt, egyébként sem, de a császár miatt pláne  viszont a második szülés egyértelműen az első miatt lett császár.  Az elsőnél az volt a gond, hogy nem tágultam, és elég hosszú vajúdás után azt mondták, hogy romlik a baba szívhangja, így császár lett. A másodiknál nagyon szerettem volna természetes úton szülni, de sajna, egy óra vajúdás után mondták császár, mert nem tágulok eléggé... (közben hegvastagság, szívhang, minden OK....) modtam, hogy még várjunk, azt mondták, OK még várunk kicsit, (de közben elmentek előkészíteni, meg bemosakodni   ) Azt mondták, hogy aznap ez már a 8. császár ( szombati nap és nem fővárosi KH) !!!  szerintem ezek elrémisztő adatok. Szerintem mifelénk esély sem lett volna egy dokinál sem, hogy legalább megpróbáljuk a temészetes utat, sajnos ilyen a hozzáállásuk...  

     

    szívből remélem, hogy neked sikerül egy normális hozzáállású dokit találni, aki nem fog csak a császár miatt megcsászározni. Mert azt szokták mondani, ha maga a probléma nem ismétlődik, akkor azért van esély a természetes szülésre.

     

    Szóval sok sikert, problémamentes terhességet és szülést kívánok neked! 

    előzmény:
    tr1n1ty (1)
    2010-09-20  07:48
  22. 2010. szeptember 20. 08:285.

    Szia!

     

    Én 2007-ben "szültem" a kisfiamat, császárral. Majd 2009-ben született a 2. kisfiam, ő már természetes úton. Az én dokim végig bíztatott a terhesség alatt, hogy minden simán fog menni, ne aggódjak, egy császármetszés még nem indokolja, hogy a következő is az legyen. Ehhez persze ilyen hozzáállású dokit kell választani.

    A terhesség alatt nem tapasztaltam semmi szokatlant, esetleg annyit, mint Te is: néha jobban éreztem a feszülést a hasamban, mint az első terhességnél, de ez nem jelent semmit, hiszen természetes, hogy az a heg már nem ugyanaz, mintha nem lenne ott semmi, de ettől még nem lesz hegszétválásod. A dokim szerint a hegszétválás elég ritka dolog, de a vajúdás, ill. kitolás előtti időszakban szinte soha nem fordul elő (ő speciel szülés alatt is alig találkozott ilyen esettel).

    Fontos az is, hogy miért lett császáros az első baba. Ha magzati oka volt, akkor nagyobb a valószínűsége, hogy másodszor sikerül simán megszülni, ha anyai oka volt, akkor kicsit fennáll annak az esélye, hogy másodszor is ugyanaz lesz a gond, de mondjuk ez sem igaz teljesen, mert az egyik barátnőm most júniusban szült simán, előtte 3 és fél éve pedig megcsászározták (nem magzati okok miatt).

    Én mindenképpen bátorítalak, hidd el, nagyon sokaknak sikerül!

    Ha pedig nem, akkor is az a lényeg, hogy a baba és Te egészségesen jöjjetek ki az egészből, és ne legyen semmi komplikáció. 

    Drukkolok!

    Ha császár lesz, én úgy tudom, ugyanazt a heget vágják, és gyorsabb a felépülés sokkal, mint az elsőnél.

    Azt még tudnod kell, hogy ha sikerül, utána egy pár percre elaltatnak, hogy a doki betapintsa a méhedet (a heg ellenőrzése miatt). Valahol nem altatnak, na erre kérdezz rá, mert hallottam, hogy aki végigcsinálta ébren, az..... Hát, kérd az altatást. Azért is jó, mert egy kalap alatt össze is varrnak altatás alatt!

    A 2. szülés általában gyorsabban megy, függetlenül attól, hogy előtte császár volt-e vagy sem.

    Én pl. fele annyi idő alatt szültem. Ha érdekel, elküldöm priviben a szüléstörténetemet.

    Sok sikert Neked!

    előzmény:
    tr1n1ty (1)
    2010-09-20  07:48
  23. 2010. szeptember 20. 08:284.

    Szia!

     

    Nekem mind a 2 gyerek császáros volt, teljesen sima volt a 2.terhesség is. Második műtétnél az első heget vágják fel, nekem a 2. után sokkal kisebb heg maradt, alig látszik valami.

    Minden jót a babához!

    előzmény:
    pumo (3)
    2010-09-20  08:21
  24. 2010. szeptember 20. 08:213.

    szia,

     

    én is most várom a második babát, 18 hetes vagyok, a kisfiam 2 éves, szintén császárral született. Nekem az első terhesség is problémamentes volt, semmilyen rosszullét, keményedés nem jelentkezett, és egyenlőre a második is simának tűnik. WC-re én is gyakran járok (éjjel is), de ez az elsőnél is így volt. Ami különbséget érzek, az hogy sokkal hamarabb kezdett el gömbölyödni a pocim mint az elsőnél, illetve, hogy a kisfiam  végig lenn volt, alul dudorodott a pocim (köldök alatt) míg most a másodiknál elég magasan van a pocim. Mondjuk nem tudom, hogy ez összefügg-e a császárral. Egyenlőre ennyi, a többit még én is kíváncsian várom

    előzmény:
    tr1n1ty (1)
    2010-09-20  07:48
  25. 2010. szeptember 20. 08:212.

    szia.

     

     

    2 császár, 6 év különbséggel.

    A terhesség simán ment, pedig lányom ficánkolt rendesen és nem is volt kicsi-hozzám viszonyítva semmiképp.

     

     

    A szülés ugyanúgy elhúzódott, iszonyúan fájt a hasam, úgy éreztem szétreped a fájásoknál. Burokrepesztés után.

    Megvizsgáltak, vittek is a műtőbe. 

    A felépülés ugyanolyan mint elsőre, és ugyanott vágnak.

    előzmény:
    tr1n1ty (1)
    2010-09-20  07:48

Címlap

top