Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vasárnap zárva a bolt?

KoronczayLilla
Létrehozva: 2010. december 13. 22:15

Kedves fórumozók!

Baj lenne, ha vasárnap zárva lennének az üzletek?

Gondolom, ezt mindenki másképp éli meg, szokásainak, igényeinek, korának és értékrendjének megfelelően. A szüleink idejében még így volt, és Ausztriában máig nem engedélyezte a szakszervezet, hogy a hét egyetlen pihenő napján bárki dolgozzon vagy vásároljon. Vajon helyes-e, hogy nálunk bevezették a 24 órás nyitvatartást? 

 

Kérlek, szóljatok hozzá a ténához!

Köszönöm szépen: 

Koronczay Lilla

  1. 2010. december 13. 23:0226.

    Én  a Zárva tartás mellett voksolnék. Nekem is kereskedelmi végzettségem van, és kicsi gyerek, család mellett eszemben sincs vasárnap dolgozni max szomat délelőtt, ezért nem megyek vissza a kereskedelembe.  Azt osztanám be oda, aki kitalálta. Csak szokás kérdése lenne újra bevezetni, ami régen volt. Az meg külön szomorú, hogy valaki ott tudja elütni  a szabadidejét hétvégente.

    Attól is kiakadok, amikor egy ünnepnap miatt a multik és minden bezár 24 órára. Azt az eszeveszett vásárlást, amit művelnek az emberek előző nap, katasztrófa, mindenki éhen akar halni, mert 1 napig nem lehet vásárolni. Kicsit másként kellene ....    Szerintem

    Csak sajna ebben az országban mindent lehet

     

     

     

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2010-12-13  22:15
  2. 2010. december 13. 23:0125.
    Szerintem nem is az a baj, hogy vasárnap dolgozni kell (mert egy idő után fel sem tűnik, hogy az vasárnap), hanem nekem pl. nincs egymást követő 2 szabadnapom. Nem dolgozom vasárnap és kedden. Na, próbáljak meg így programot szervezni. Képtelenség.
    előzmény:
    dujuor (14)
    2010-12-13  22:42
  3. 2010. december 13. 22:5924.
    Ugye nem gondolod komolyan, hogy az az eladó, aki vasárnap unott képpel szolgál ki, az a hét többi napján kedves:-) Amúgy meg nem arról van szó, hogy nem lehet átvészelni, csak sokat ront az ember komfortérzetén, kényelmén, hogy ha csak szombaton vásárolhat be, akkor szombatra egyéb programot nem lehet tervezni (építő jellegűeket sem). Szaldóban ez azt jelenti, hogy az építő jellegű programok fele onnantól elveszne, hiszen a szombatiak kiesnek. Bevásárlásra ugyanannyi időt fordítanánk, mint eddig (hiszen eddig sem unalmunkban intéztük), sőt többet, mert ha nagy a tömegnyomor, minden sokkal tovább tart.
    előzmény:
    dujuor (14)
    2010-12-13  22:42
  4. 2010. december 13. 22:5723.
    Kérdésedre a válasz: Igen, helyes. Akinek nem tetszik a vasárnapi munka, menjen tanárnak:))
    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2010-12-13  22:15
  5. 2010. december 13. 22:5122.
    a vendéglátás sokkal rosszabb ennél, ott még véletlenül sem vagy otthon, mert ünnepnap és hétvégén a legnagyobb a forgalom. Hétközben van egy, szerencsés esetben kettő szabadnapod, a többi napokon elmész délre dolgozni, és éjjel érsz haza...cseréljünk?
    előzmény:
    Csillucska (20)
    2010-12-13  22:47
  6. 2010. december 13. 22:4921.

    " En inkabb csaladbarat munkahelyeket teremtenek, jobb fizetessel, mint felso szabalyozassal bezaratnam az uzleteket vasarnapra."

     

    Hát igen...

    Mintha azt várnák, hogy most majd parancsra erkölcsös és igényes lesz a magyar nép. De lehetőségeket nem teremtenek. 

    előzmény:
    nora11 (17)
    2010-12-13  22:45
  7. 2010. december 13. 22:4720.
    no, én azért megnézném kinek hogy állna a szája, mikor az év 54 hétvégéjéből csupán véletlen maradhat otthon 5 egész hétvégén, azért véletlen, mert jövőre már nem fog karácsony pont szombat-vasárnapra esni... és a többi szabadnap sem egymás mellett van, az is nagy ritkaság, de ha p-sz vagy v-h-n vagyok itthon, ami ismétlem nagyon ritka, akkor pedig a párom dolgozik egyik nap... annak se sok értelme van, nem véletlen van a  szombat szabadnapként, a vasárnap meg még mindig munkaszüneti napként feltüntetve naptárakban, menetrendekben...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  8. 2010. december 13. 22:4719.

    Szeretném még hozzátenni, hogy családdal "biró" anya vagyok és nem hurcolom a gyerekeimet a plázákba vasárnaponként, max. akkor ha nekik kell valamit venni, amihez ők is kellenek. De jó érzés, ha valami nagyobb dolog kell, akkor viszonylag nyugisan el tudom intézni vasárnap.

    Lehet, hogy önzőnek tünik az álláspontom, de azért a plázákban sem kizárólag családanyák dolgoznak, és az biztos,hogy nem minden hétvégén. 

     

    előzmény:
    ercsa1 (11)
    2010-12-13  22:38
  9. 2010. december 13. 22:4518.

    Jobb híján...

     

    Igaz, aki akarja, így is megoldja a programjait.

    előzmény:
    vérmatska (12)
    2010-12-13  22:41
  10. 2010. december 13. 22:4517.

    Kedves Lilla,

     

    AzEgyesult Kiralysagban lakom. Itt nyitva vannak a boltok vasarnap, sot husvet es karacsony masodnapjan is, januar elsejen is. Az un. Bank Holidayokra a dolgozok ket-haromszoros fizetest kapnak, s altalaban tobben jelentkeznek, mint ahany muszak van.

    Aki reszmunkaidoben dolgozik szivesen elvallal nahany orat a csalad mellet het vegen, s het kozben kap erte szabadnapot. Ugyan en nem kereskedelemben dolgozom, de nekem a vasarnap es a szerda a szabadnapom, mert igy tudok szerdankent eljarni angolt tanulni a nyelvsuliba napkozben, este helyett,mert a gyerekeim este nem szeretik, ha nem vagyok itthon.

    A fonokom gond nelkul valtoztat a beosztasomon, ha a csalad erdeke ugy kivanja. En inkabb csaladbarat munkahelyeket teremtenek, jobb fizetessel, mint felso szabalyozassal bezaratnam az uzleteket vasarnapra.

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2010-12-13  22:15
  11. 2010. december 13. 22:4316.
    Mondjuk ebben igazad van, nem valószínű, hogy hirtelen múzeumba kezdenének járni. De azért letámadni nem kell.
    előzmény:
    kutyaful (10)
    2010-12-13  22:38
  12. 2010. december 13. 22:4315.
    Nekem aztán tökéletesen mindegy...de azoknak nem lesz mindegy, akiket majd elbocsájtanak a csökkent forgalom miatt.
    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2010-12-13  22:15
  13. 2010. december 13. 22:4214.

    Engem nem zavarna.

     

    A fene megette az életemet, ha 24 óra alatt nem lenne itthon annyi kaja, hogy éhezzünk, ne lenne wc papír, papírzsepi. 

     

    Amióta itthon sütöm a kenyeret, van olyan hét, hogy nem is megyek közértbe. Nagybevásárlás havonta 1x. 

     

    A fagyasztó tele van, az alap élelmiszeres szekrény is. Felvágott, és sajt van a fagyasztóban, kolbász a kamrában.

     

    Csak átvészelnénk ezeket a vasárnapokat. 

     

    Szerintem jó lenne, ha a kereskedelemben is lenne biztos pont. Nekem az sem élvezet, hogy ha vasárnap elmegyek valami nagyobb helyre vásárolni, és az eladónak az arcára van írva, hogy mi a jó fenét vásárolgatok, mikor neki dolgoznia kell (saját tapasztalat).

     

    Biztos neki is jó lett volna, ha tudja, a vasárnap így is, úgy is szabad.

     

    dujuor

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  14. 2010. december 13. 22:4113.

    "Gondolod, hogy aki eddig sem "építő jellegű" tevékenységet folytatott hétvégén, az most hirtelen megvilágosodik, és tartalmas programokat szervez a családjának?"

     

    A számból vetted ki a szót.

    előzmény:
    kutyaful (10)
    2010-12-13  22:38
  15. 2010. december 13. 22:4112.

    "Nem vásárlással, meg plázajárással kéne tölteni a hétvégéket, hanem a családok is kereshetnének más, építő jellegű programokat maguknak hétvégére (természetesen tisztelet a kivételeknek, remélem sokan vannak!)."

     

    Ha valakinek van igénye kulturált, építő jellegű illetve családi programokra, az akkor is megteremti ennek a lehetőségét, ha közben nyitva vannak a boltok.

    Akinek nincs, annak akkor sem lesz, ha bezárnak.

     

    Vagy ha mégis, hát az olyan is - mint amikor az emberek jobb híján szeretkeztek, mert adásszünet volt...

    előzmény:
    kis_elefánt (7)
    2010-12-13  22:34
  16. 2010. december 13. 22:3811.

    Nem, egyáltalán nem értek egyet azzal, hogy vasárnap minden zárva legyen. Tudom, hogy anyáink idejében igy volt, sőt szombaton az üzletek már délben bezártak. Csakhogy azóta nem is kicsit változott a világ.

    Ma időben sokkal tovább dolgozunk, az a világ elmult, hogy az irodában 4 , vagy 5 órakor kiejtsem a kezemből a tollat, vagyis a klaviaturát. Sokkal kevesebb időm van vásárolni és itt nemcsak az élelmiszerekre gondolok, mert azt hamarabb meglehet venni, de pl. ruhára, bútorra, szőnyegre, vagyis nagyobb értékű dolgokra, amit nem pillanatnyi "felindulásból" vesz meg az ember.

    Éltem Bécsben akkor, amikor szombaton 1 óráig voltak nyitva az üzletek, hihetetlen mennyit kellett várni a pénztáraknál, vagy a kiszolgálós pultoknál. Vallással kapcsolatban pedig annyit, hogy nemcsak vasárnap lehet templomba menni, esténként  6 órakor is van mise, ugyhogy erre hivatkozni is felesleges. 

    A dolog gazdasági oldaláról akkor még nem is beszéltem, ha ezt bevezetik, akkor biztos lesznek elbocsátások, pedig idáig is igen nagy a munkanélküliség. Főleg vidéken fogják ezt megérezni, ahol aztán igen nehéz elhelyezkedni.

     

     

     

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2010-12-13  22:15
  17. 2010. december 13. 22:3810.

    Gondolod, hogy aki eddig sem "építő jellegű" tevékenységet folytatott hétvégén, az most hirtelen megvilágosodik, és tartalmas programokat szervez a családjának? Nem mindegy neked, hogy mások boltban vagy a tévé előtt töltik a szabadidejüket? Ha nem lenne rá kereslet, nem nyitnának ki a boltok.

     

    Szerintem ez nem az a kérdés, amit központilag kéne szabályozni. 

    előzmény:
    kis_elefánt (7)
    2010-12-13  22:34
  18. 2010. december 13. 22:359.
    Angliában általában 4-ig vannak nyitva a multik vasárnap.
    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2010-12-13  22:15
  19. 2010. december 13. 22:358.

    Rengeteg topic indult már, aki nem dolgozik benne, persze, legyen nyitva, mert az orvosok is dolgoznak, naja, vidéki kórházban az ügyelet úgy néz ki, hogy orvos betámolyog 8-12 között valamikor vizitelni és hazamegy, ha gond van hívják, addig meg otthon van a családjánál, igazából a nővéreket, ápolókat sajnálom csak. Tudom, mert ebben a helyzetben vagyok, meg abban, hogy ebben az évben Karácsonnyal együtt 5 hétvégét voltam itthon, 4et a szabadságom végett. Jól esne azért nekem is, hogy ha havonta egyszer-kétszer szombaton és vasárnap is itthon tudnék maradni és lenne normálisan időm hazautazni a nagyon beteg nagymamámhoz.

    Bevételkiesés pedig nem lenne, aki nem dolgozik benne, megint így gondolja, nem, mert aki vasárnap tud vásárolni, az szombaton is, ha vasárnap zárva voltunk Pünkösdkor meg Május 1-én, akkor is megoldották a forgalmat a vásárlók, mert előre vettek mindent, nem lenne ez máshogy. Ja, és ott, vidéken, szombat 13ig tán ha nyitva van valami, de zöme délben zár, és láss  csodát, nem lesz világvége, nem hal éhen senki.

    Ugyanakkor dolgoztam ott is, ahol éjjel is menni kellett, nyitva volt, te jó ég, pár illuminált fiatalon kívül senki nem volt soha, ki az, akinek éjjel 1-kor felpattan a szeme és meglöki a párját, hogy akkor most megyünk shoppingolni, ugyan... Többe kerül az üzemeltetés, mint a forgalom... Az áram, stb... 

    Tudom, menjek máshova dolgozni, mint az előző topikokban, ha valaki ad egy olyan, ahol h-p fixen elvagyok és majd akkor én is mehetek nyavalyogni meg vásárolni sz-v, akkor hajrá, nekem sem ez a végzettségem, mégis, ezt dobta a gép, ez most a munkám, szívesen csinálom, de nekem is van családom, a kollégámnak is, a kolleginámnak is, akiknek iskolás korú gyerekük szeretné, ha anyu vagy apu otthon lenne vele kicsit, mikor neki sincs iskola, őket vajon ki sajnálja az eü dolgozókon kívül, na meg magukon kívül, mert vasárnap nem tud vásárolni, senki... 

     

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2010-12-13  22:15
  20. 2010. december 13. 22:347.

    Szerintem egyáltalán nem lenne baj, ha bezárnának, sőt! Nem vásárlással, meg plázajárással kéne tölteni a hétvégéket, hanem a családok is kereshetnének más, építő jellegű programokat maguknak hétvégére (természetesen tisztelet a kivételeknek, remélem sokan vannak!).

     

    Szüleim kisvárosban élnek, ott szombat délután már minden zárva van és sok kisebb üzlet hétfőn sem nyit ki. Nem éri meg nekik, és amúgy is jó ez így. Keddtől  szombat délelőttig is sok idő van a vásárlásra.

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2010-12-13  22:15
  21. 2010. december 13. 22:306.
    A mi családunknak baj lenne. Azzal meg nem értek egyet, hogy a bolti eladóknak jobb lenne, ha mindig vasárnap kapnák meg a szabadnapjukat, hiszen kevesebbet keresnének (többet semmiképpen) és egy részükre nem is lenne szükség.
    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2010-12-13  22:15
  22. 2010. december 13. 22:275.
    Attól, hogy valamelyik bolt vagy bolthálózat vasárnap is nyitva tart, még nem biztos, hogy 24 órás rendszerben teszi ezt! Te két különböző dolgot "mostál itt össze".
    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2010-12-13  22:15
  23. 2010. december 13. 22:264.
    Egyetértek az osztrákokkal,nálunk is be lehetne vezetni.
    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2010-12-13  22:15
  24. Torolt_felhasznalo_235735
    Torolt_felhasznalo_235735
    2010. december 13. 22:263.

    Itt Franciaországban zárva vannak a boltok vasárnap.

    Borzasztó!!! Annyian vannak szombaton, hogy mozdulni sem lehet. Az eladók "erejükön felül" dolgoznak sokszor.

      

    Jah, és itt azért ténykednek, hogy vasárnap nyitva lehessenek!  

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2010-12-13  22:15
  25. 2010. december 13. 22:222.

    Ne legyenek zárva!

    A közlekedés, orvosi ellátás, vendéglátás,stb sem áll le. Had vásárolhassak már akkor amikor akarok!

    De tuti,hogy ezt nem szavazzák meg. A multik ezt nem akarnák, mert ez nagy bevételkiesés lenne nekik,és a gazdaságot ők mozgatják,szóval a kormányra tudnak nyomást gyakorolni. Úgyhogy nem félek attól,hogy zárva lesznek a boltok vasárnap:)

    előzmény:
    KoronczayLilla (1)
    2010-12-13  22:15

Címlap

top