Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

ÉHHALÁL KÜSZÖBÉN!!!

bojsó
Létrehozva: 2011. Április 16. 05:18

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni!

 

Állást keresek a szüleimnek!

Anyukám már mindenfélével foglalkozott amihez nem kell nagy szakmai hozzáértés és szakmai végzettség (gyártosor, takaritás, házmesterség).

Édesapám festő-mázoló-tapétázó, rendszeres szoc.seg. rokanntsági állapotát csökkentették.

Mindketten 50-en fölül. És gondoskodnak az értelmi fogy. chron beteg 24 éves öcsémről.

Anyukámat 2009 novemberben elbocsájtották azóta nem talál állást és szünet nélkül zuhannak a lejtőn.

Kettőjük rendszeres szociális segélyéből, és az öcsém rokkant nyugdijából próbálnak élni napról napra. De ez összesen nincs 70.000

Látom a szüleimen, hogy tönkre mennek ebben a helyzetben, nemhogy Bp.-re álláskereséshez utiköltségre, de KENYÉRRE SINCS PÉNZÜK.

Tudom, hogy anyu mindent elvállalna, de a munkaügyi kp.-ban rendszeresen elküldik, ....sajnáljuk nincs mnka, ....nagyon sokan keresenek állást, sajnáljuk, ....szeretnénk segiteni, de mi sem tudunk.

 

Ha tudtok valamit, akár csak erre a tavaszi nyári szezonra légyszi szóljatok mert ez akár az életüket is megmentheti!!!!

 

Amit tudok, segitek nekik, de én is gyed-en vagyok a kisfiammal, igazán csak a férjem keres. Komolyan rémálmaim vannak, uzsorásokról, és végrehajtókról. A csont sovány szüleimről, és a sápad beteges öcsémről...

 

 

Kérlek titeket segítsetek!!!!!

 

  1. 2011. Április 16. 14:0726.

    Igenis van munkanélküliség.

    Van egy olyan réteg amiről te beszélsz és van egy olyan réteg aki nem atlál munkát.

    Pld. a z a férjem is.ő szintén szobafestő.

    Lassan 1 éve hogy csak alkalmi munkái voltak,vannak,bejelentett állásról már álmodni sem mer.

     

    Pedig nagyon sok mindent megpróbált csak,hogy dolgozni tudjon,betegszállító,vagontakarító,karbantartó ,gondnok stb....

    És neki sem tudott semmit ajánlani a munkaügyi kp.

     

     

    Ja és ő nem iszik,nem dohányzik.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620936 (22)
    2011-04-16  12:49
  2. 2011. Április 16. 13:2625.
    Sok mindenben egyet értek veled, de azért szeretném, ha a sok sohanemjósemminemjó tipusú emberből páran beülnének azokba az állásokba, azoknak az embereknek a helyére akiket folyamatosan kritizálnak. Azt hiszem rögtön a fejükhöz kapnának, hogy nem csak arról szól a dolog hogy felveszik a "szuper" fizetést!
    előzmény:
    dani zsuzsanna (21)
    2011-04-16  10:20
  3. Torolt_felhasznalo_760877
    Torolt_felhasznalo_760877
    2011. Április 16. 13:1724.

    Szeretném megőrizni az inkognitómat, ha nem gond. 

    előzmény:
    newsees (23)
    2011-04-16  13:13
  4. 2011. Április 16. 13:1323.

    Korónisz de igenis van munkanélküliség! A diplomás, nyelveket beszélő barátnőmet elbocsátották mert kellett a hely egy csókosnak. 6 hónapig keresett helyet, a munkaügyi központ nem is tudott egy állást sem ajánlani neki, kötelezte arra hogy maga keressen havonta legalább 3 helyet. Rengeteg önéletrajzot írt, most éppen dolgozik egy munkahelyen, végre kap fizetést, de sem a diplomájára, sem a nyelvismeretére nincs szükség, de el tudja tartani magát.

     

    Alig kapott állást, már ennek is örülnie kellett.

     

    Szóval ha ennyire nem találsz, hát tedd ide fel hogy milyen munkakörre keresel alkalmazottat. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620936 (22)
    2011-04-16  12:49
  5. Torolt_felhasznalo_760877
    Torolt_felhasznalo_760877
    2011. Április 16. 12:4922.

    Munkaügyi kp-ról annyit, hogy már megint potyára kerestem alkalmazottat. 

     

    Végül most ismerősöket kérdezgetek. És nincs ember, bexarok. Az egyik nem vállalja, hogy először próbaidő van. A másik nem dolgozik két műszakban. A harmadik iszik. A negyedik nem is kérdez, csak kéri a papírt, hogy neki ez a hely nem jó. 

     

    Egy francokat van munkanélküliség.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  6. 2011. Április 16. 10:2021.

    igen ez a baj

    szerintem úgy is el lehetne indítani őket,akik segélyt kapnak

    mint a gyesről vissza menőket pl a start plussz kártya program-igy az első két évben csak 10 százalék járulékot kell ő utánuk fizetni,ami nagyon nagy kedvezmény a munkát adóknak!!

    ha munkanélkülit,vagy segélyből élőt vesznek fel,azoknak is lehetne ilyen, hogy tőlük se vonják meg mondjuk az első fél évben a segélyt-kapják tovább.igy a számláikat tudják közben rendezni,nem lesz felhalmozott tartozásuk  ,plussz olyan mint a gyes utáni start kártya,hogy a munkáltató az első két évben csak 10 százalékot fizessen utánuk..

    igy mindet szinte felvennék,lenne indulási idő hogy pénzt keressenek,rendezzék elmaradásaikat,fogyasztóvá váljanak,betanuljanak

    két év alatt ki is derül mennyire váltak be mint munka erő..

    mindenki jól járna

    a végére sokkal kevesebb segélyből élő maradna

    mindenki fogyasztóvá válna

    nem lennének tartozók a szolgáltatók felé

    nem lenne annyi fekete munkaerő

    ezt miért nem csinálják meg azok akik fennt ülnek???és tanultak,és felveszik a szuper fizut??

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_276311 (14)
    2011-04-16  09:09
  7. 2011. Április 16. 10:1220.

    munka ügyi központban én is jártam gödöllőn

    meg se hallgattak,azt mondták nincs most semmi -és jó napot kb ennyi volt

    előzmény:
    bojsó (1)
    2011-04-16  05:18
  8. Torolt_felhasznalo_522859
    Torolt_felhasznalo_522859
    2011. Április 16. 09:4819.

    Mennyire vagytok ügyes kezűek? Nem tudnátók apróságolat csinálni és itt árulni?

     

    http://www.meska.hu/

     

    Van akik vateráznak. Turiból vásárolnak könyű ruhákat olcsón és vaterán többért eladják.

     

    Tudom, ezekhez pénz kell indulni, és most nagy kockázat, ha ne jön be, de eszembe jutott.

    előzmény:
    bojsó (1)
    2011-04-16  05:18
  9. Torolt_felhasznalo_522859
    Torolt_felhasznalo_522859
    2011. Április 16. 09:4218.

    Hát ha mindhárom megoldás összejön, apuka fest, anyuka takarít, a posztoló pedig visszamegy dolgozni, akkor tuti találnak neki szociális otthont, ahova napközbenre beveszik.

     

    DE ez amúgy sem valószínű, ha a hámójuk közül ketten tudnak dolgozni egyszerre, már nagyon jó a helyzet.

     

    Amúgy ha a psoztoló azt a megoldást választja, hogy bébiszitterkedik gyed mellett, akkor rá tud nézni napközben a fogyatékos öccsre is.

     

    Megejgyzem, szerintem ezzt ő már megoldották, mert munkát keresnek és nem segélyt a fogyatékos gyerekre hivatkozva.

    előzmény:
    Anica77 (16)
    2011-04-16  09:24
  10. 2011. Április 16. 09:4017.

    Sziasztok!

     

    Köszönök minden javaslatot, mindent végig olvasok, és válaszolok, de most rohanásban vagyok. lehet, hogy csak este tudok válaszolni...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  11. 2011. Április 16. 09:2416.
    Ez szuper! De hová teszik a fogyatékos gyereket közben??? Valakinek rá is vigyázni kell szerintem
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_522859 (15)
    2011-04-16  09:20
  12. Torolt_felhasznalo_522859
    Torolt_felhasznalo_522859
    2011. Április 16. 09:2015.

    Hirdesse meg magát anyukád, hogy takarítást, vasalást, gyermekvigyázást vállal. Házaknál, feketén.

     

    Apukád festő-mázoló: szerintem ha ért ehhez vállaljon ilyen munkát: ebből a szakmából hiány van: ha kicsit a piaci ár alá megy és szépen dolgozik, biztosan kap házaknál munkát, szintén fekteén.

     

    A fekete azért jó, mert nem bukja a szoc segélyt és tisztán megmarad.

     

    Végül Te si visszamehetsz dolgozni, az több, mint a gyed és támogathatdo őket. Apropó, ha Te visszamennél, akkor nem járna valamelyikük jobban a nagyszülő gyessel? Vagy ami még jobb (szerintem több maradna): vállalj be a sajátod mellé még egy gyereket, akire vigyázol, míg a szülei dolgoznak. (Ez utóbbit mondjuk anyukád is megteheti.)

     

    Amúgy ha mindenképpen hivatalos munkavállalásban gondolokodik, ne a munkaügyiben gondolkozzon, hanem ha már Budapest közel van, kérdezze végig a Tesco-kat. Mekiket, egyéb eladóhelyeket. Kb. fél éve egy barátnől nulla végzettséggel rendelkező, munkaerőpiacról rég kiesett anyósának szerzett munkát: Westendben, kajáldában, igaz, a munkaidő elég hektikus, minden másnap kell dolgozni, és akkor 14 órát, szóval durva, de ezért kb. 100 ezer nettó jár plusz mivel kajálda, minden nap vihet haza megmaradt kaját.

     

    Amúgy így most ennyi mindent leírva ezeket találom a legjobban:

     - apukád festeget,

     - anyukád takarít, vasal, vagy keres magának egy ilyen eladói munkát,

     - Te visszamész dolgozni vagy bevállalsz vigyázásra még egy gyereket.

     

    Ja, és ha a szüleid munkát keresnek, ne azt hangsúlyozzák, hogy jaj, ők angyon szegények, és mennyire fontos, hanem azt, hogy milyen nagy tapasztalatuk van, és milyen szépen dolgoznak.

     

    Akár írhatnak is egy szép önéeltrajzot motivációs levéllel és elvihetik a környeő cégekhez, hátha éppen kell egy ember.

    előzmény:
    bojsó (1)
    2011-04-16  05:18
  13. Torolt_felhasznalo_276311
    Torolt_felhasznalo_276311
    2011. Április 16. 09:0914.

    sajnos segíteni nem tudok...csak így első olvasásra kinyílt a bicska a zsebemben...

     

    hogy miért nem olvassák ezt tisztelt elöljáróink és miért nem cserélnek időnként úgy fél évre az ilyen emberekkel...?

    tudom, a kérdés költői...

     

    halkan kérdezném, hol van az a rengeteg munkahely, amit ígérgettek?

    mert vidéken eddig egy darabot nem láttunk belőle...

    vagy tényleg úgy gondolták, hogy azzal teremtik meg, hogy a munkanélkülieket három hónap után elküldik, s a helyükre felvett újabb munkanélküli már megint egy új munkahelynek számít? mert akkor sikerült...igen, megcsináltuk...

     

    előzmény:
    bojsó (1)
    2011-04-16  05:18
  14. 2011. Április 16. 08:5913.

    Szia

     

     

    Hit Gyülekezete
    Székház: 1103 Budapest, Gyömrői út 69.
    Telefonszám: +36 1 432-2700

     

     

    Hivd fel, kérj telefonszámot a Hit-es Adakozókhoz (lehet, hogy kapcsolni fognak azonnal), ott ugyan ezt mondd el, és küldenek a szüleidnek, élelmet és ruhát és kérj imát a szüleidét, a munkáért a testvéred állapotáért.

     

     

    Minden jót Nektek, kívánom, hogy megoldódjanak a problémáitok:)

     

     

    üdv

    előzmény:
    bojsó (1)
    2011-04-16  05:18
  15. 2011. Április 16. 08:5712.
    Lelkileg-testileg rokkant, lesoványodott emberek ha még találnak is földeken munkát, az csak még jobbat tesz az állapotuknak...
    előzmény:
    Passenger (10)
    2011-04-16  08:35
  16. 2011. Április 16. 08:5411.

    Esetleg fb-n, vagy iwiw-en ki tudom tenni, de szerintem ráckevén nincs ismerősöm  Olyan jelentkező kéne minderre, aki arra lakik... 

    Ez csak egy ötlet, mert többet segíteni nem tudok 

    előzmény:
    bojsó (1)
    2011-04-16  05:18
  17. 2011. Április 16. 08:3510.

    a környéken napszámba elmenni földekre dolgozni?

    előzmény:
    bojsó (2)
    2011-04-16  05:44
  18. Torolt_felhasznalo_893358
    Torolt_felhasznalo_893358
    2011. Április 16. 08:289.
    Erről jut eszembe, hogy amikor az unokatesómnak nemrégiben lejárt a munkanélküli ellátása (állása meg nem volt), a helyi önkormányzat adott három hónapig 40e forintot. Sajnos nem tudom, hogy milyen jogcímen. Anyud járt már az önkormányzatnál segítséget kérni?
    előzmény:
    Vitosa (8)
    2011-04-16  08:15
  19. 2011. Április 16. 08:158.

    Miért nem megy anyukád ápolásira a testvéreddel? Jó tudom, nem hatalmas összeg, de mégis valami (és 4 órás munkaviszonynak számít). Valószínű, hogy a fokozott ápolásit is megkaphatná, ha a testvéred olyan gondozásra szorul, ez 34.515 Ft havonta (a normál úgy emlékszem úgy 26.000 körül van). Több a semminél.

     

    Lehet kérni lakásfenntartási támogatást is.

     

    Egyébként egyetértek az előttem szólóval, csináljatok szórólapot, és amerre jártok, szórjátok meg a családi házas részeket illetve az újabb társasházi lakásokat, hogy takarítást, vasalást vállal. Az exsógornőm 800 Ft-os órabérért dolgozik, persze feketén.  Ja és egyik anyuka is, akinek a gyereke az enyémmel jár, takarítást vállal (a fogyatékos gyermeke mellett más neki sem nagyon van), és azért megél belőle.

     

    előzmény:
    bojsó (1)
    2011-04-16  05:18
  20. Torolt_felhasznalo_581359
    Torolt_felhasznalo_581359
    2011. Április 16. 08:067.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_893358
    Torolt_felhasznalo_893358
    2011. Április 16. 07:496.

    Bárcsak tudnék érdemben segíteni. :(

    Egy ötlet: rengeteg ingyenes hirdetési oldal van a neten, meg lehetne őket szórni, hogy anyud vállal takarítást, olcsón, olcsóbban mint mások, és profi munkát végez. apro.lap.hu oldalon vannak összegyűjtve. Hátha beesik egy-két megbízás, egy jól megfogalmazott hirdetés segíthet.

     

    Ha van otthon vagy melóhelyen nyomtató, akkor akár szórólapot is lehetne gyártani, és a családi házas részeket megszórni.

     

     

    Együttérzek, bár nekünk konkrétan kenyérvételi gondjaink még nincsenek, de a számlák kifizetése után...

    előzmény:
    bojsó (1)
    2011-04-16  05:18
  22. Torolt_felhasznalo_102316
    Torolt_felhasznalo_102316
    2011. Április 16. 07:425.

    Kérhettek az önkományzattól támogatást, és egyéb szervektől.

    Egyre többen vannak olyanok, akik éheznek.

    Sajnos ez a társadalom a kormánypolitika hibája.

    Dolgozzunk??? De hol?????????????????

    előzmény:
    bojsó (1)
    2011-04-16  05:18
  23. 2011. Április 16. 07:304.
    Sajnos ilyen időket élünk :( Tudom, hogy ez nem vígasztal téged, de szinte lehetetlen mun kát találni...
    előzmény:
    bojsó (1)
    2011-04-16  05:18
  24. 2011. Április 16. 07:083.

    Szerintem reménytelen, mert most tényleg mindenki takarításból és egyéb apró munkából próbál megélni. De ehhez ismeretség kell és ha valaki tud ilyen munkát akkor az ismeretségi körében is talál hozzá megfelelő rászorulót .

    Az édesapád szakmájával el lehetne helyezkedni, de gondolom ő nem tud dolgozni a leírásod alapján.

     

     

    előzmény:
    bojsó (1)
    2011-04-16  05:18
  25. 2011. Április 16. 05:442.
    jahh, és Ráckevén laknak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     

Címlap

top