Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Baktériumok a homokozókban

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2011. október 6. 11:41
Kutya-, macska- és galambpiszok, óvszer, szőr, toll, gyógyszeres fiola, fecskendő, üvegszilánk – hogy néhányat említsünk abból a szeméthalomból, ami a honi homokozókat borítja.

Tovább a cikkre...
  1. 2011. október 6. 15:0326.

    Szerintem nem az a megoldás, hogy ne legyen homokozó, mert sok, panelban lakó kisgyerek csak így jut friss levegőre játszani. Szerintem a legtöbbet a tisztántartásért a szülők és a gyerekek tehetik, a közteresek nagy ívben tojnak a tisztántartási feladatukra.

      

    előzmény:
    Ildiko666 (25)
    2011-10-06  14:58
  2. 2011. október 6. 14:5825.
    Barátnőm franciaországban él. Ott nincs homokozó. Így ilyen gond sincs.  Ennyi.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2011-10-06  11:41
  3. 2011. október 6. 14:4424.

    Valld be, hogy jutalékot kapsz a cégtől (izééé, Alapítványtól) ezekért a szééép, képes illusztrációkért???

     

    Vagy van homokozód????

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_850192 (15)
    2011-10-06  13:22
  4. 2011. október 6. 14:3823.

    Hogy Te hová jutottál el a "Tiszta Homokozóért Alapítvány"-tól, de egyáltalán, a homokozótól????

     

    Túl messzire, itt NEM az a téma, jobb volt-e a cuci, vagy nem, mi jobb, és miért nem, meg stb.Azt a poltopikokban vitatják, ez meg itt homokozóstopik!

     

    (Hofi kenyeres példája jut mindig eszembe: "nem mindegy, hogy csak a kovász a rossz, vagy az egész"!?De ezt csak azok értik, akik öregek, és volt szerencséjük hallani Hofit.)

    előzmény:
    dani zsuzsanna (20)
    2011-10-06  14:01
  5. 2011. október 6. 14:3622.

    És mi lenne, ha a kedves szülők társadalmi munkában minden alkalommal összeszednék a szemetet? Amit egyrészt ők maguk és a kedves gyermekeik szórnak el, másrészt mások, de nem törik le a karjuk, ha esetleg összeszedik, végülis az ő gyerekük használja a homokozót.

     

    Egyébként semmi baja nem lesz a gyereknek, ha nem fertőtlenített homokozóban játszik, maximum az immunrendszere megfelelő lesz. 

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2011-10-06  11:41
  6. 2011. október 6. 14:1121.

    ez igaz

     

    én a lányommal,míg cumizott szigorúan úgy mentem,hogy popsitörlővel kéztörlés,cumi szigorúan kupakkal.ha véletlen ledobta cumi áttörlése popsitörlővel,plussz én még letisztogattam ,úgy hogy a számba vettem

    a kezét popsi törlővel letakaríthatod

    a homokozóban sem enni nem ettünk,sem nem ittunk.plussz rohangálva nem lehet inni-enni.ha ittunk mindíg leültünk egy padra,ha ettünk akkor is.előtte kéztörlés jobb hián

    a szabadtéri homokozóknál mindíg fennál a rizikó hogy madár,vagy macska,kutya bele fog piszkítani.sajnos ez ilyen

    játszóházban én is voltam,és nem igaz hogy mindent fertőtlenítenek,rögtön..és bizony volt hogy ott köhögött a beteg taknyos gyerek mellettünk,mert simán behozták őt,egyébbként babaúszáson is volt ilyen aki behozta a köhögő gyereket,pedig egy igazi kényes anyuka az illető,csak épp szart a többi gyerekre.

    a játszótéren kisbaba simán a mászókát is van hogy megnyalja,az ugyanolyan bacis mint a homokozó

    szerintem aki csak sterilen,óhajt élni annak a gyerekvállalás egy kín és nyűg lesz

    mert hány,bekakil,nyáladzik,rág,koszol,firkál,kupit csinál

    ezt tiszta steril közegben megoldani lehetetlen,hacsak nem laboratoriumban óhajtja felnevelni a gyermekét

     

    van amire én is ugrottam,de az alapvető higiénia piciknél,van amire most is ugrom.de steril környezet felejtős és hülyeség

    előzmény:
    krisztina914 (17)
    2011-10-06  13:53
  7. 2011. október 6. 14:0120.

    legnormálisabb megoldás az lenne,ha kézmosó kut lenne a játszókon,a régi pestieken mindíg volt..és nem most hanem szoci korszakban,abból ittunk abból mostunk kezet,plussz lehetet vizezni a homokot hogy építeni lehessen belőle..nagyon komoly dolgokat kreáltunk a játszótéri homokban,sok fiú hozta le a matchboxait,várat építettek,alagutat fúrtak,le hordták kis cowboyokat ,indiánokat

    lakótelepről beszélek,meg pesti parkokról.kezdve az asztalos jános parktól a vásorligetig,lépten nyomon volt kút,a köztársaság téri játszón ahová én sokat jártam marha jó játszótér volt,még lábmosó is volt,meg kisautó kölcsönző,a hagyományos retro pedálos modell :-))

    senki nem csinált ügyet a játszóterezésből

    én mindíg mentem hétvégenként családdal kirándulni,játszótérre pedig mindennap lementünk,az ovin kívül is,kialakult gyerek baráti köröm volt.pesten is ,és kispesten is a lakótelepen

    ma amit a lányommal eddig látok játszótereken,semmi kontaktus,szülők külön,gyerekek külön,senki nem játszik senkivel,kutakat felejtsük el..tisztelet a kivételnek!!

    pedig az a homokozó ahol csak porló homok van és az is koszos,ott semmit nem lehet kreálni,ami a homokozó valódi értelme lenne.ahoz vizes homok kell,hogy tapadni tudjon a vár

     

    naa mindegy :-((

     

    megint egy új példa rá hogy a régi szoci korszak jobb volt

    előzmény:
    csutak51 (12)
    2011-10-06  13:02
  8. 2011. október 6. 13:5619.

    sz első játszóházi látogatásunk során másnapra a gyerek tiszta takony lett.persze nem biztos hogy ott kaptuk el de azért sanszos. általánosítani azért nem kell.

    és az hogy miylen a "vendégkör" az attól is függ hogy melyik játszótérre viszed 

    előzmény:
    TJ1117 (16)
    2011-10-06  13:37
  9. Torolt_felhasznalo_978174
    Torolt_felhasznalo_978174
    2011. október 6. 13:5618.

    Ez egy egyszerű üzleti vállalkozás, nem is értem, hogyan működhet alapítványi formában?Mert akkor most kell fizetni érte vagy sem? 

     

     

    Meg a macska honnan tudja, hogy ezt a homokozót most tisztították ki, mától egy évig nem szarhatok ide? 

     

    Mert ugye egy évig garantáltan tiszta marad...hát peeeersze.

    Sok nekem ebben a nyitott kérdés.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2011-10-06  11:41
  10. 2011. október 6. 13:5317.

    mi naponta járunk játszótérre. szerencsére soha nem beteg a kislányom pedig  a homok a sláger.sajnos ez van.

    viszont soha nem eszünk ott és amint kiléptünk a játszótérről,alapos kézmosás.

    de sosem fogom megérteni hogy egy gyerek miért eszik a homokozó kellős közepén..? elég gyakori h az anyuka  akezébe nyom egy kiflit. na ettől kész vagyok!

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2011-10-06  11:41
  11. 2011. október 6. 13:3716.

    A játszóterek vendégkörét elnézve nem csodálom. Nem véletlen ha lehet elkerüljük, úgy átlag 3 havonta 1x megyünk játszóra elkerülve a homokot.

    A gyerkőcöt pedig viszem a megszokott játszóházba ahol a szemem előtt takarítják, mossák át a játékokat. Januártól mostanáig még 1x nem hiányzott az oviból, ennyire viseli meg az immunrendszerét , hogy nem eszik macskakakit.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2011-10-06  11:41
  12. Torolt_felhasznalo_850192
    Torolt_felhasznalo_850192
    2011. október 6. 13:2215.

    ..azóta én is tele vagyok galadférgekkel...nem hízom...nem fogyok..egyensúlyban van a szervezetem....

     

    Itt nem a gombától,baktériumtól kell védekezned,hanem az élősködöktől...melynek petéi kikelve a szervezetetben károkat okozhatnak....ezzel nem tőrödik senki.. 

    Általában az ürülékekben bukkanhatsz rájuk.. 

     

    előzmény:
    Passenger (3)
    2011-10-06  11:56
  13. 2011. október 6. 13:1214.
    Még akkor azt is leírom, annyira értetlen vagyok, hogy nem egészen értem, minek kell egy egyszerű -és kizárólagos jogú!- üzleti tevékenységből alapítványt csinálni?
    előzmény:
    Télapó*** (11)
    2011-10-06  13:01
  14. 2011. október 6. 13:0513.
    Lehet, hogy egyedül vagyok a véleményemmel? Ami az, hogy bár lenne sok-sok "értetlen"!
    előzmény:
    Télapó*** (11)
    2011-10-06  13:01
  15. 2011. október 6. 13:0212.

    Azt meg le se írtam, hogy aki látott már homokozót, vitt játszótérre gyereket, van gyereke, az tudja, hogy a homok a homokozókban nem csak "fertőződik", hanem "kopik" is!

    Széthordják a kicsik, tömörödik az esőtől, a gyerekek lábacskáitól, tehát időnként mindenképp újat kell hozatni, pótolni kell!

     

    Ma is fertőtlenítenek, úgy tudom, lángszóróval. Arra lehet érv, hogy az felületi. Ez igaz, de feltalálták az ásót, gereblyét, így átmozgatva lehet fertőtleníteni, és olcsóbban, gyanítom!

    Ha netán arra sincsen pénz, hogyan lesz erre?

     

    Ja, az Alapítvány ötlete, hogy "a szülők inkább összeadják"

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  16. 2011. október 6. 13:0111.
    Szerintem csak nem akarod érteni:-)))
    előzmény:
    csutak51 (7)
    2011-10-06  12:45
  17. 2011. október 6. 13:0010.
    Az örökös fertőtlenítés és agyonreklámozott multivitamin csodák miatt gyenge a szervezetük. Egy viszont tény, az állati vagy bármilyen ürüléknek és társainak nincs helyük a homokozóban. Ez ellen még  a csodamasina sem tud megvédeni.  
    előzmény:
    nesze-itt-a-mese (4)
    2011-10-06  12:06
  18. 2011. október 6. 13:009.
    Hát, ez úgy 35 éve volt, azóta nem láttam, hogy enné:-)))) Aztán ki tudja, lehet, hogy titokban nyomja még mindig.
    előzmény:
    Passenger (8)
    2011-10-06  12:48
  19. 2011. október 6. 12:488.

    a fene a gusztusát:D

    és leállt már vele vagy még mindig tolja?:D

    előzmény:
    Télapó*** (6)
    2011-10-06  12:24
  20. 2011. október 6. 12:457.

    Plusz.....

    Régen a szülők is hajlandóak voltak társadalmi munkában játszótereket takarítani, felújítgatni! S ma???

    Plusz az önkormányzatoknak is több pénzük volt ilyen feladatokra, ez is igaz, és az is, hogy nem volt ekkora szennyezés.

     

    Ma mindenki a másikra vár, és szidja az államot, miért nem tartja rendben, miért nem stb.

     

    A homokozókat is le lehetne fedni, a játszótereket is lehetne valahogyan, ellenőrzéssel, büntetéssel védeni.

     

    Ahogy egy másik cikkben láttam, cca 10ezer köztéri játszótér lehet. Az Alapítvány meg kormányrendeletet sürget, ez kellene is. Csak a kisördögöm ne látná ebbe bele, hogy talán nem önzetlenség ez, a "kizárólagos jog" mellé jól jönne!

     

    A fertőtlenítés árából egyébként, ahogy számolgattam, cca minimum évi 2x-i homokcsere telne ki, 30m3-es homokozót, a bányahomok árát+szállítását figyelembevéve is! 

     

    Ennek a gépnek az ára vajon, hány homokozó homokcsere-árából térülne meg?

    Az "állam" számolgathatna!

     

    Még mindig nem értem, hogyan, és ki adhatott kizárólagos jogot ennek az alapítványnak?

     

     

    előzmény:
    nesze-itt-a-mese (4)
    2011-10-06  12:06
  21. 2011. október 6. 12:246.
    Unokatesóm meg is ette a csirkexart!:-))) Még él, jól van, 40 éves.
    előzmény:
    Passenger (3)
    2011-10-06  11:56
  22. Torolt_felhasznalo_567762
    Torolt_felhasznalo_567762
    2011. október 6. 12:115.

    Üzlet. Az agyonfertőtlenített gyerekek "védelmében". Na jó, mondjuk az üvegszikánk, injekcióstű és társai nem valók oda, de jóval kevesebb pénzből át lehet rostálni a homokot időnként.

    Véletlenül sem gondolom, hogy az újfajta fertőtlenítési módszertől a homkozó egy évig kidobálja magából a fent említett tárgyakat. 

    előzmény:
    Passenger (3)
    2011-10-06  11:56
  23. 2011. október 6. 12:064.

    Igazad van, de amikor te a csirkeket hajszoltad, a homokozok nem voltak ilyenek , mint most..mert mindenki vigyazott ra. Ha talaltunk benne neha 1-1 kutyasz@rt, AMEN.Meg akkor talan nem is volt "divatos " az ovszert kicsapni premierplan mindenki ele.."nezd Jozsi , tegnap jol megtoltam Gizit es itt az "eredmeny"..

    Plusz a mai gyerekeknek nem annyira edzett az immunrendszere ( kornyetezi artalmak(?)mint amikor mi a tehensz@rban tapicskoltunk anno.

    előzmény:
    Passenger (3)
    2011-10-06  11:56
  24. 2011. október 6. 11:563.

    de most komolyan minek ez???

    ez előtt semmi ilyen nem volt mégis felnőttek a gyerekek!

    emlékszem én nagyanyámnál a csirkéket hajkurásztam, meg a tyúkolban bújkáltam gyerekként, a bögrémbe fejték a tehéntejet és úgy egyből melegen itta, a patakparton meg az iszapban fogdostuk a békákat, gyíkokat,stb...mégsem lettem szalmonellás, mégsem voltam beteg, annyi "károm" lett belőle, hogy nem vagyok allergiás...

    gyerekkorban amúgy is az a jó minél több behatással találkozik az ember az immunrendszere úgy lesz jó felnőtt korban.

    előzmény:
    csutak51 (2)
    2011-10-06  11:41
  25. 2011. október 6. 11:412.
    Kezdtem örülni, micsoda öröm, hogy felvállalta ezt valaki!

    "A Tiszta Homokozóért Alapítvány kizárólagos jogot kapott Magyarország területén egy német szabadalom megvalósítására, a homokozók biztonságossá „varázsolására”."
    Aztán kissé furának tartottam, hogy ugyan, miért nem az állam? Annak ez nem üzlet? S ráadásul, piacgazdaságban, "kizárólagos jog"???? Ne vicceljünk!

    Az már csak hab a tortán, hogy:
    "Egy köbméternyi homokot azt említett géppel 10–16 ezer forintért lehet úgy megtisztítani, hogy az egy évig ne fertőződjék vissza. Ez egy harminc köbméteres homokozó esetében – átlagáron számítva – évi 390 ezer forintos költséget jelent."

    Egyrészt, ha nem fedik le a homokozót, ugyan, hogy biztosított az, hogy nem fertőződik ujra? Másrészt évi hányszori homokcserére telne 390e ft-ból, egy 30m3-es homokozóban?

    "Jó" kis REKLÁM ez a cikk is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top