Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Anyjuk mellett fulladtak meg

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. február 6. 10:37
Véletlen fulladás okozta a kisbabák végzetét, akik anyjuk ágyában aludtak. Érthetetlen és tragikus, hogy az ikerpár mindkét tagja meghalt.

Tovább a cikkre...
  1. 2014. október 10. 05:51369.
    khk házaséletet nem csak a hálószobában lehet élni..
  2. 2013. szeptember 20. 17:48368.
    Én rendszeresen magam mellett altatom a picim de amikor elaludt beteszem a bölcsőbe, ha felébred cumival kis ringatással vissza lehet altatni.Ami történt ezzel a két picurral az rettenetes, én biztos beleőrültem volna.
  3. 2012. február 10. 10:36367.

    Igen, egyetértek. Mindkét részével. Hányszor jönnek fogadó órán vagy szülőin, hogy tanárnő, mondja már meg mit csináljak ezzel a gyerekkel??!! És erre hánszor nem tudunk mit mondani, egyrészt mert sokszor már leginkább nevelési tanácsadós szakemberek segítsége kellene vagy pszichológus, másrészt meg nem mondhatod egy szülő arcába, hogy ezt ő rontotta el, nem kicsit, hanem nagyon. Engem amúgy az idegesít  a legjobban, ha egy szülő akkor is a gyereke igazát bizonygatja, ha már egyértelműen kiderült, hogy a gyerek hazudott. Nem fogja fel, hogy ezzel mennyit árt a gyereknek.

     

    Azzal is egyetértek, hogy ezek a kamaszkori problémák nem feltétlenül azon múlnak, hogy 2 hetes korában hogy szoktatod. 

    De: pl az Ericson-féle fejlődéselmélet szerint -ami engem nagyon megfogott, mert úgy érzem, hogy tényleg erről szól az életünk, ahogy múlik az idő felettünk - minden életkornak/életszakasznak megvan a maga feladata, a csecsemőkornak is. És ha valakinek ezt nem sikerül "megoldani", akkor az később problémákhoz vezet. De ebből a szempontból szerintem nagyon baj a tényleges ridegtartás  (mármint ha a gyerek nem érzi, hogy szeretik- semmi köze az együttalváshoz), mint a kényeztetés. Egy újszülöttet szeretettel, babusgatással szerintem se lehet elkényeztetni. 

    Ja és mivel optimista felfogású vagyok, abban hiszek, hogy a gyerekkorban keletkezett problémákat később is korrigálni lehet, de lényegesen nehezebb és több fájdalommal, kudarccal jár. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (366)
    2012-02-09  23:04
  4. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2012. február 9. 23:04366.

    Ha valaki hosszú ideig kamaszokkal foglalkozik, sok mindent megtud róluk,  az biztos.

     

    De más kamaszával könnyebb :DD, mert nem te ruházod, eteted, nem te várod haza.

     

    Egy szülőnek olykor kényelmetlenebb, szigorúbb döntéseket is föl kell(ene) vállalnia, pont a gyereke érdekében.

    Sok anya, aki kicsiként abszolút profi napirend meg rendszer szerint nevelte a gyerekét, sokszor belebukik a kamaszkorba, pont a rugalmatlansága miatt.

    Sok ilyen anyuka megy a tanárhoz, hogy hasson valahogy a gyerekére, hogy írjon házifeladatot és méltóztasson egy kicsit tanulni is.

    Persze, ez nem törvényszerű, de előfordul.

     

    A kamaszkori problémák kezelésének a sikeressége nem azon múlik, hogy annak idején meg tudtuk-e "nevelni" a két hetes babánkat. :P

    előzmény:
    Brucknersigfried (365)
    2012-02-09  22:38
  5. 2012. február 9. 22:38365.

    Nyilván vannak persze olyanok is, amelyek nem, a gyereknevelésben is.

    De olyan is,  ami igen. És ezt nem is annyira az anya, hanem a tanár mondja belőlem, aki 15 évet töltött kamaszokkal. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (364)
    2012-02-09  22:32
  6. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2012. február 9. 22:32364.

    De vannak dolgok, amelyek rajtunk múlnak és nem csak megtörténnek.

     

    No ezt a mondatodat nyomtasd ki, dátummal együtt és tedd el valahová biztonságos helyre, olyan 10 évre. Majd utána vedd elő, és meglátod, hogy igazat írtál-e vagy sem. :))

    előzmény:
    Brucknersigfried (363)
    2012-02-09  20:47
  7. 2012. február 9. 20:47363.
    Igen, sok minden változhat, ez igaz. De vannak dolgok, amelyek rajtunk múlnak és nem csak megtörténnek.
    előzmény:
    Ladybird (362)
    2012-02-09  20:20
  8. 2012. február 9. 20:20362.
    Lehet véleményt mondani, csak még sok minden változhat.
    előzmény:
    Brucknersigfried (361)
    2012-02-09  19:49
  9. 2012. február 9. 19:49361.
    Bocs, nem tudtam, hogy egy egyévessel még nem lehet véleményt mondani. ......
    előzmény:
    Ladybird (357)
    2012-02-09  10:17
  10. 2012. február 9. 19:48360.

    Tudod mit? Legyen igazad! Nekem nem ér ennyit ez a ridegtartás kérdés, hogy napokon keresztül ezzel cseszegessetek. Arra gondolta, amire akarta!

     

    előzmény:
    bucimanci (358)
    2012-02-09  13:49
  11. 2012. február 9. 14:05359.
    Naná. azért ad ki az ember súlyos tízezreket a gyerekágyra, hogy utánya csak pelenkázónak használja... Perszehogy megpróbálja az ember, van amelyiknél bejön, van amelyiknél nem. Háromból kettőnél bejött, egynél nem. annyira nem, hogy azt hittem, ha férjhez megy, akor is velem fog aludni... Aztán egyik napról a másikra elhurcolkodott a másik szobába, vitte magával a raklap plüssfrancot is, amitől elég nehezen fértünk el a végén. Igaz, hogy erre 7,5 év után került sor, de sor került. Nekem hiányzik, de azt a kis rítust, ami az estéinkben volt, ott is meg lehet csinálni, csak utána én átmegyek a saját szobámba.
    előzmény:
    Ladybird (357)
    2012-02-09  10:17
  12. 2012. február 9. 13:49358.

    És neked megnézni, hogy ki mikor reagált? Nyilván, ha olvasom, amit Felicitétől idéztél, nem írom, amit. Én úgy emlékeztem, hogy a sírni hagyással kapcsolatban merült fel a ridegtartás kifejezés. Sorry. És mivel már nem emlékeztem ki írta kinek, nem nyalok végig újra 300 hszt, mert annyira azért nem érdekel. Legfeljebb tévedtem. Van ilyen. Ahogy azonban én sem beszóltam neked, hanem annyit mondtam, hogy a sírni hagyással kapcsolatban írta valaki, úgy neked sem kellett volna okvetlenül beszólnod (olyan bonyolult....stb.).

    Lehet ellenszenves, ahogy az alváshoz viszonyulunk, de attól még lehet normálisan is kommunikálni, nem flegmázni. És mielőtt el kezdesz példálózni; én senkivel nem voltam flegma és nem minősítettem senki nevelési vagy szoktatási elveit, elfogadom, ha valaki nem úgy csinálja, ahogy én. Azt viszont nem vagyok hajlandó eltűrni senkitől, hogy az enyémet degradálja, már-már defektesnek titulálja a gyerekemet ( ahogy felkent papja az elmegyógyászatnak itt), egyáltalán; véleméynt mondjon róla. Akkor sem, ha más, aki szintén együtt alszik a gyerekével ezt megtette. Én nem tettem, tehát elvárom ugyanezt.

    előzmény:
    Brucknersigfried (339)
    2012-02-08  16:31
  13. 2012. február 9. 10:17357.

    Nem az a ridegtartás,ha nem alszik együtt a gyerekével.

    Hanem ha hagyja sírni, és a büdös kölke tanulja meg hol a helye.Akkor se veszem ki,ha sír,mert másképp nem tanulja meg.

    Ráadásul 6 hónapos kör előtt ezt nem is szokták javasolni.

    Hidd el, hogy sztem az itt lévő anyukák mindegyki megpróbálkozott azzal, hogy letette a gyereket egyedül a kiságyba,de vmiért nem az elképzelés szerint alakult,és így láttuk jobbnak mind a gyerek mind a saját szempontunkból nézve.

    Egyébként meg akinek 1 van, és az áldott jó volt, az ne akarja osztani az észt, meg az se ,akinek még csak 15 hónapsoak a gyerekei.Azok még iszonyú picik. 

    előzmény:
    Brucknersigfried (346)
    2012-02-08  23:34
  14. 2012. február 9. 08:45356.

    Nem is vettem magamra, mert gondoltam, hogy nem rám írtad.

    Egyébként előző hozzászólásodra: ezzel egyetértek, hogy az anya és apa együtt dönti ezt el általában. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (353)
    2012-02-09  00:20
  15. 2012. február 9. 00:25355.

    De szerintem nem én vagyok a téma, úgyhogy ne offoljuk a topikot. Egyébként is mennem kell aludni és megnézni a ridegtartásban lévő gyerekemet, hogy be van-e takarva....

     Jóval próbálkozol nálam a cinizmusoddal. Majd akkor írd ezt, ha neked írta valaki ezt szó szerint, de ahogy elnézem ez már nálad klón nick, nemhiába vetted annyira zokon. Rajtam nem kell idegeskedned-))DD A jelek szerint egyébként rajtad kívül ez mindenki másnak ugyanazt jelentette, mint nekem. Olyan vagy mint a nő az autópályán szemben a forgalommal, aki azt hiszi, hogy ő van jó sávban, mindenki más szemben azzal.
    előzmény:
    Brucknersigfried (351)
    2012-02-09  00:08
  16. 2012. február 9. 00:21354.
    Ladybird a hidegtartást egyértelműen arra használta, ha a kicsit hagyják sírni. Pont. Nem másra. Egyébiránt ezt nevezik ridegtartásnak. Pont. Nem fejtem ki tovább, jó lenne, ha felfognád. Látom most regeltél, úgyhogy szokd meg: sokszor az emberek több hszt elolvasnak, aztán egybe reagálnak mindenre. Mivel én nem néhány napja vagyok itt, láttam erre már kismillió példát, és simerem Ladybird-öt is régóta. Úgyhogy vagy felfogod, hogy senkinek sincs baja a különalvással, vagy továbbra is ecseteled itt az álláspntodat, hátha majd valaki iagzat ad neked.
    előzmény:
    Brucknersigfried (351)
    2012-02-09  00:08
  17. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2012. február 9. 00:20353.

    És a minősítgetéseket nem szeretem (és akkor finoman fogalmaztam), mert én sem teszem.

     

    Ezt hozzád fűztem, de természetesen nem  neked címeztem (még mielőtt félreérthető lennék :D )

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (352)
    2012-02-09  00:16
  18. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2012. február 9. 00:16352.

    Nem estem neked, csak nem értem, miért írtad, amit. Ladybird vagdalkozása volt, gondolom fölhúzta magát az addigi hsz-eken, aztán erre odavágta.

    Miért baj a magyarázkodás, a kiigazítás? Főleg, ha tényleg úgy volt?

     

    Elnézést, nem állt szándékodban, hogy megbántsalak, csak eléggé érdekes hangnem alakult ki tegnap, aztán automatikusan rááll az ember. :-))

     

    Olvastam, te mit írtál, úgy tettél, ami mindkettőtöknek jó, és ez a lényeg.

     

     

     

    Még valami eszembe jutott a hagyjuk sírni-ne hagyjuk sírni nevelő célzattal, meg együtt vagy külön aludni témával kapcsolatban.

    Az ember általában nem egyedül vállal gyereket, tehát a nevelési dolgokban egyeznie kell(ene) az anyának és az apának.

    Tehát mondjuk én hiába találtam volna ki, hogy hagyjuk sírni, hadd szokja, vagy kelek mellé százszor, de másnap összeesem a fáradtságtól, a párom ebbe nem ment volna bele. Ő is úgy gondolta, ahogy én, és ezt tartotta jónak, hogy lehetőleg a legminimálisabb sírással teljenek az első hónapok, bármikor ott legyünk a piciknek, aztán ráérünk később is szoktatni őket a külön életre.

    És ez nálunk bevált. Háromszor is.

     

    És a minősítgetéseket nem szeretem (és akkor finoman fogalmaztam), mert én sem teszem.

    előzmény:
    Brucknersigfried (350)
    2012-02-09  00:02
  19. 2012. február 9. 00:08351.

    Azután, hogy beírtam az idézetet, egyedül te nem értesz vele egyet......  Mert hogy az elég fekete-fehér volt, csak te próbálod hsz-okon keresztül magyarázni, hogy szürke. 

    Annyit még Kerima is elismert, hogy szerencsétlen mondat volt, odavágta Ladybird szerencsétlenül. Ezt egyébként el is tudom fogadni. 

    És félreértés ne essék, nem azon idegesítettem magam, hogy nem ért egyet velem valaki - abban, hogy együtt aludjon-e a gyerekkel vagy sem (mert ugye ez volt a topik eredeti témája és nem az, hogy engem mi idegesít) hanem azon, hogy ennyit értetlenkedsz.

    De szerintem nem én vagyok a téma, úgyhogy ne offoljuk a topikot. Egyébként is mennem kell aludni és megnézni a ridegtartásban lévő gyerekemet, hogy be van-e takarva....

    előzmény:
    kysslina (348)
    2012-02-08  23:45
  20. 2012. február 9. 00:02350.

    Na jó, feladom......

    Én reagáltam egy hsz-ra. Egyszer, nem lobogtatva...Erre többen nekem estek, hogy ez nem is úgy volt, idézzem, olvassak figyelmesebben, stb, stb.  Idéztem. Erre jön a magyarázkodás, hogy azt nem is úgy értette, nem is arra írta, nem is azt gondolta..... Ezek után meg azt írod, hogy lobogtatom azt a nyűves mondatot... Szerintem hagyjuk. 

    Ja és még valami: ha visszaolvasod én egy rossz szót nem írtam azokra, akik együtt alszanak a gyerekükkel, leírtam Babyface-nek, hogy nálunk hogyan volt. Ez azért gondolom egy fórumon nem akkora bűn. 

     

    Ja és Felicite-vel sok mindenben nem értek egyet én sem, tehát nem értem, hogy miért vesztek vele egy kalap alá.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (347)
    2012-02-08  23:42
  21. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2012. február 8. 23:47349.

    Még annyit: ha egy anya úgy tud pihenni, ha maga mellé veszi a picit, így nem kell sétálnia, nincs hangos sírás stb. akkor ne legyen nyilvános megkövezés tárgya és ne mondja rá senki, hogy lusta.

     

    Elhangzott, hogy "csak" egy-két hétig kell kibírni, írta valaki, hogy csak addig "szívtam", nos ezt sok anya nem is akarja megtenni, hogy egy-két hétig hagyja üvölteni a babát, amíg meg nem tanulja, mi a rend, meg ha nagy a család, nem is teheti ki a suliba/munkába menőket annak, hogy ne pihenjék ki magukat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (347)
    2012-02-08  23:42
  22. 2012. február 8. 23:45348.

    Amúgy mindegy, én vagyok a hülye, minek idegesítem magam ilyenekkel. 

     

     

    Azzal nem ért veled egyet SENKI, hogy a ridegtartás konkrétan arra vonatkozott volna, amit Felicite írt, hanem az előzményekre, amit Felicite sem volt hajlando (mint te) normálisan elolvasni. Mivel (és most kb ezredszer kifejtem) azon ment a vita, és nem a gyerekkel együtt, avagy sem témakörön. Azon, hogy hagyják-e sírni, vagy sem.

    Tehát kedves te magad írtad, hogy felidegesíted rajta magad, és min? hogy már sokunk mondja, hogy nem, nem érted mire írta. 

     

    A trendi kifejezést valóban nem te írtad, de te emlegeted más sokadszorra azt a bizonyos hozzászólását, amibe ezt beleírta. Te beszélsz erről a bizonyos hozzászólásról, voltál oly szíves az előzményekben pontosan a számát is megadni, én csak emlékeztetőül tettem oda, hogy ugyanarról beszélünk. Az ne is zavarjon kedves, hogy amit te írtál, miszerint kifejtette, hogy nem hagyja sírni a gyerekét, ebben a bizonyos hozzászólásban nem is szerepelt, pedig elég vérmesen hoztad fel mint cáfolatot. 

    előzmény:
    Brucknersigfried (346)
    2012-02-08  23:34
  23. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2012. február 8. 23:42347.

    Nem is értem, miért lovagolsz ezen a megjegyzésen,

    Ladybird odavágta Felicitének erre a beírására:

     

     

    Beleolvasva a topikba úgy látom, az a trendi, ha a babával együtt alszik anyuka vagy akár apuka is. Hát nekem nem lehet semmilyen ideológiával, példával, tapasztalattal megmagyarázni, hogy miért aludjon a baba a mamával. Nekem az a normális, ha mindenkinek megvan a saját ágya.

    A gyerekem születése után négy hétig egy szobában aludtam vele, ő az ágyában, én egy heverőn. Négy hét után pedig visszamentem a másik szobába. Nagyon sokáig és sokszor szoptattam éjjel is, de amikor a sokadik hónapja negyedszer/éjjel mentem át hozzá, még akkor sem jutott eszembe az a lehetőség, hogy magam mellé fektessem. Ha lesz még babám, nála sem fog.

     

    Lehet, hogy nem volt szerencsés megjegyzés, de Felicite hsz-e nem tartalmaz empátiát egyáltalán. Amiket pedig utána írt, az még durvább:

     

    Nem akartam ezt leírni, mert megsértődtök, de most már muszáj: sosem voltam annyira ellustulva, elkényelmesedve, hogy ezt ne tudtam volna megtenni. Nos, igen, akár úgy is nézhetjük, hogy önzés anyuka részéről, ha a saját kényelmét nézve maga mellé fekteti a kicsit, amit úgy magyaráz, hogy a babának van erre szüksége...

     

     

    Hát, tudjátok, ha az lustaság, hogy nem akarja egy anya, hogy a férje másnap fáradtan menjen munkába, a nagyobb gyerekek pedig fáradtan menjenek iskolába, őneki meg kelni kell reggel, hiszen indul a nap, nagyobbaknak készíteni reggelit, tízórait, vinni/indítani oviba, iskolába, főzés, takarítás...több gyereknél nem jön ám össze, hogy simán lefekszem a babával, hanem addig csinálom, amiíg ő alszik, tehát ha ez lustaság, akkor aki mondja nincs tisztában azzal, amit beszél, hanem csak vagdalkozik, nulla empátiával.

     

     

    Igen, azt elmondtuk, hogy szerintünk kegyetlenség sírni hagyni egy újszülöttet, "nevelési célzattal", de senki nem akart senkit rábeszélni az együttalvásra. Tegye, aki jónak látja, aki ezt a módszert részesíti előnyben.

     

    Inkább a másik oldal kardoskodott, hogy hogy ez nem normális, hogy ez elfogadhatatlan, hogy ezt neki nem lehetne megmagyarázni (de miért is kéne), meg hogy így lesznek a neveletlen, hiperaktív gyerekek (ja, mert attól lesz valaki neveletlen és hiperaktív, mert nem hagyják sírni mondjuk 1-2 hónaposan).

     

    Te kiragadtál egy mondatot és  lobogtatod, mintha más egyéb el sem hangzott volna.

    előzmény:
    Brucknersigfried (344)
    2012-02-08  22:44
  24. 2012. február 8. 23:34346.

    1. nem tudom honnan veszed, hogy nekem idegesítő -pláne alapból - ha nem értenek egyet a véleménnyemmel. Eddig még olyan nagy véleményt nem írtam le, amivel bárki is egyetértett volna vagy nem.  Két dolgot nem tudtam szó nélkül hagyni -ez lenne az, hogy engem alapból idegesít ha nem értenek egyet velem?(sőt más topikban sem)

    2. a "trendi" kifejezést nem én használtam, hanem Felicite. És Ladybird hsz-nak azzal a részével, hogy azt mondta, hogy az együttalvás nem trend kérdése még egyet is értek. Csak azon képedtem el, hogy ridegtartásnak nevezi azt, hogy más nem alszik a gyerekével. 

    előzmény:
    kysslina (345)
    2012-02-08  23:26

Címlap

top