Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Öltözz ki, ha színházba mész!

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2013. január 26. 15:49
Amikor színházba mész, nem illik elbliccelni a kiöltözést. Persze, nem is érdemes.

Nők Lapja Café: Öltözz ki, ha színházba mész!
  1. 2013. január 26. 22:0226.

    Alapvetően egyetértek a srác mondanivalójával, a parasztozós résszel természetesen nem. Miért lenne paraszt? Azt azonban kár lenne eltagadni, hogy látszik a delikvensen, hogy szokatlan számára a közeg.

     

    A közönséget vizslatni, vagy azoknak a ruhájának milyenségét firtat rettentően korlátolt, kispolgári gondolkodásmód.

     

    A "csombókos hajú, pólós-farmeros" jó eséllyel egy esztéta hallgató, bölcsész, akármi, nem a malteros gödör mellől esik be az előadásra, hanem esetleg a foglalkozásából adódóan gyakran tölti ott az estét. (Megjegyzem, eddig se a Vígben, sem a Nemzetiben nem láttam még csapzott alakokaT)

     

    Ne legyünk már képmutatóan, ha ki akarunk öltözni, azt magunk miatt tesszük, vagy a partnerünk miatt, nem az "előadás megtisztelése miatt". Ugyan már. Régebben is a társasági esemény jelleg miatt rittyentették ki magukat az emberek, de ez a vonása a színháznak mára szerencsére kiveszett. Hála az égnek, hogy már inkább az előadással foglalkozik az értelmesebbje, nem a szomszédja ruhájával.

     

     

    előzmény:
    curious (19)
    2013-01-26  21:16
  2. 2013. január 26. 22:0225.
    Valaki itt írta, hogy ő egy akár hétköznap is hordható, csinosabb ruhát vesz fel a színházba, szerintem az tökéltes. Nem kell puccosan, a legszerencsésebb véleményem szerint a viszafogottan csinos, persze mindenkinek a stílusa, ízlése szerint.
    előzmény:
    1gyerek (23)
    2013-01-26  21:57
  3. 2013. január 26. 21:5724.

    Azt te csak gondolod..Sokan járnak színházba.

    És valóban , sokan nagyon igénytelenül, farmerban.

    Én is úgy érzem, hogy egy színházi előadásra azért ki kell öltözni, mert az egy olyan alaklom, ahova kell. Engem így neveltek. Persze én sem viszem túlzásba, nem kisestélyiben megyek, de azért csinosabban. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_463108 (12)
    2013-01-26  19:53
  4. 2013. január 26. 21:5723.

    De örülök ennek a topiknak!!!!

     

    A kisfiammal színházba megyünk,ez lesz az első igazi színházi élménye,eddig csak a helyi müv.házba járt az ovival.

     

    Délelőtti előadás lesz a Madáchba.

     

    És most következzen egy tipikus női kérdés:Mit vegyek fel???És mit adjak a gyerkőcre? Mennyire öltözzünk puccosan?

  5. 2013. január 26. 21:3822.

    Persze, nyilván nem most 2013-ra értettem, hogy fekete szoknya, fehér blúz.

    De ez vagy 20 éve egyáltalán nem volt ciki, és bizony volt olyan gimistársamim, akiknek a családja ennél többet nem is tudott volna megengedni.

    Ezzel csak azt szerettem volna érzékeltetni, hogy ha valakinek 1 ünnepi öltözete volt csak, akkor sem jött farmerba, hanem felvette azt. 

     

    Amit írsz az teljesen rendben van, nyilván nem kell kisestélyire gondolni, de azért valamilyen formában meg kell adni a módját.

    Nyilván más egy pinceszínház vagy egy nyári szabadtéri előadás, de cikkben szerintem egy "klasszikus színházi" előadásra gondoltak.

     

     

    előzmény:
    abraxas (14)
    2013-01-26  20:35
  6. 2013. január 26. 21:2321.

    én is így gondolom, de ragaszkodott a véleményéhez és ahhoz is, hogy többen is így gondolják :(

     

    előzmény:
    *jinx* (20)
    2013-01-26  21:21
  7. 2013. január 26. 21:2120.
    Idióta gyökér az a színész.
    előzmény:
    curious (19)
    2013-01-26  21:16
  8. 2013. január 26. 21:1619.

    mehetsz farmerben színházba :)

     

    A nyáron kerültem erős vitába egy színész sráccal, pont az öltözködés miatt.

    Közölte velem, hogy csak a parasztok öltöznek ki, amikor színházba mennek. Igazán meg tudtam volna ütni, hiszen olyan vehemensen parasztozott le. És a parasztot a pejoratív értelemben használta.

    Szerinte (és  állítása szerint még sok más színész így gondolja) aki farmerban megy színházba annak igazán része az életének a színház, nem pedig azt jelenti, hogy egy évben egyszer megy el és kész. Szerinte azzal van a gáz, aki kiöltözik és ők sokkal szívesebben látják a hétköznapi ruhába öltözött embereket.

     

    Én ezen kiakadtam, hiszen nem hiszem, hogy probléma lenne, hogy valahova kiöltözöm. Ha randizni megyek, akkor is felöltözöm, sminkelek, pedig az gyakrabban történik, mint a színházba járás. Sőt, minden reggel lezuhanyzom és felöltözöm, pedig az aztán tényleg minden nap történik, a hétköznapjaim része.

     

    Na mindegy, ezt csak azért mondtam el, hogy

    a) hisztizhessek megint egy sort azon, mennyire kiakadtam a srácon :D

    b) elmondjam, hogy a "másik oldalon" egyáltalán nem számít cikinek a farmer :) 

    előzmény:
    emma300 (4)
    2013-01-26  17:44
  9. 2013. január 26. 21:0218.

     

     Félre értettél. Én azt írtam, hogy nem a színészek kedvéért és a színház épületért (mert az csillogó és arany) öltözöm ki, hanem magamért.

    Mert úgy érzem jól magam. De nem is érzem magam bunkónak, ha nem a cikkben szereplő összeállításban jelenek meg. Sőt! Akkor sem érezném annak magam, ha farmerben mennnék el.

     

    Én csak párhuzamot vontam a néző felé támasztott elvárások és a színház nyújtotta elvárások közt. 

     

    Viszont némely előadás közel sem hozza azt az elvárást művészetileg, mint azt, hogy én társadalmi elvárás szerint is jól öltözötten megjelenjek. Megtisztelve ezzel a remélt és várt színvonalas előadást.

     

    Engem nem zavar, ha mellettem valaki farmerben van.

     

    A ruhának 3 funkciója van. Hűtsön, fűtsön, takarjon. Elvárás vele szemben: tiszta legyen.

     

    Úgy gondolom, hogy a mai világban többet adunk a külsőségekre, mint kellene. Akinek meg nem futja rá, azt leszóljuk, holott mindenkinek joga van a művelődéshez, kultúrálódáshoz.

    Addig, amíg nem büdös az illető, nem ápolatlan, koszos, addig nem zavar, hogy mellettem ül.

    Elvégre nem őt nézem, hanem az előadást.

    Szerintem akkor kezd mindenki nézelődni másfelé, amikor nem érzi jól magát ahol és amiért ott van. Azzal, akivel van. 

     

     

     

    előzmény:
    LINA (13)
    2013-01-26  19:55
  10. 2013. január 26. 21:0017.

    "Háát, szerintem eléggé ciki összállítás a fekete alj, fehér felső 14 év felett, különösen színházba.. (szvsz máhová is, hacsak nem vizsga vagy..."

     

    Igen,ez már nem trendi,de! Ez még mindig elfogadhatóbb,mint a farmer-póló kombó,csatkos haj stb. egy esti szinházi v. opera előadásra.

     

    Ez utóbbi sokkal cikibb még akkor is,ha sokan ilyen igénytelenek.

    Ettől még a kultúra maradhat "mindennapjaink természetes része". De a kultúrához a megfelelő öltözet,a másik ember tisztelete is hozzá tartozik. Ezek is a "kultúra" részei.

    előzmény:
    abraxas (14)
    2013-01-26  20:35
  11. Torolt_felhasznalo_463108
    Torolt_felhasznalo_463108
    2013. január 26. 20:5216.

    Nocsak, köszi a tippet!

    Még nem is hallottam erről a weboldalról...

     

    Hátha többször sikerül majd eljutni valahová... :) 

    előzmény:
    abraxas (14)
    2013-01-26  20:35
  12. 2013. január 26. 20:4015.

    Így van. Nem értem minek összehasonlítani a színházat a mozival ilyen szempontból.

     

    Másik, az esküvő. Oda is már egyre topisabban mennek a vendégek. Motoros szerkó, feliratos póló, oldalzsebes nadrág, sportcipő és társai... Pataki Zita férje is kárómintás pulcsit viselt az esküvőjükön, míg Zitán volt fátyol, "gyönyörűek" voltak együtt.

    előzmény:
    Sárgabarack (8)
    2013-01-26  19:30
  13. 2013. január 26. 20:3514.

    Háát, szerintem eléggé ciki összállítás a fekete alj, fehér felső 14 év felett, különösen színházba.. (szvsz máhová is, hacsak nem vizsga vagy temetés) Olyan szocreál évzáró hangulata van.

     

    A témához: 2013 van, és már nincs olyan, hogy általánosságban A SZÍNHÁZ. Azért eléggé más hangulatú egy kis kortárs előadás, vagy egy opera. Furcsa lenne kisestélyiben menni a Katona Kamrába...

     

    Én elég gyakran megyek színházba hétköznap esténként.  A jolly joker egy hétkoznapi csinos ruha (télen köttött, nyáron lenge) és egy évszakhoz illő magas sarkú, néhány jó kiegészítő, és egy nem xxl méretű táska, kevés smink. Slussz. Nem rohanok haza átoltözni munka után, nem kell túlgondolni, az a jó, ha a kultúra nem esemény, hanem a mindennapjaink természetes része.

     

    Ez nem feltétlenül pénzkérdés, a maesteszinhaz.hu -ról többször vettem 700 Ft-ért szuper jegyeket:) 

    előzmény:
    Sárgabarack (8)
    2013-01-26  19:30
  14. 2013. január 26. 19:5513.

    A nézők öltözetének nem kell tükröznie az előadások minőségét,egyes színészek bunkó viselkedését sem. Az alkalomhoz illő öltözet nem lehet ezek függvénye!

     

    Ha velem szemben valaki bunkó,vagy úgy viselkedik,azért nem kell nekem is bunkónak lennem. Van egy általam meghatározott szint,ami alá nem megyek akkor sem,ha a másik gyökér és igénytelen.

     

    Ha az előadás nem tetszik("nem megfelelően játszanak a színészek") ,akkor sem érzem úgy,nem sértődöm meg és nem lehet az a válaszom,hogy akkor én ezek után már szakadt cuccba megyek színházba.

    előzmény:
    November5 (10)
    2013-01-26  19:37
  15. Torolt_felhasznalo_463108
    Torolt_felhasznalo_463108
    2013. január 26. 19:5312.

    Én leginkább a helyi művház musicaljére viszem el kábé évente egyszer a lányom, valamennyire kiöltözünk, de nem visszük túlzásba.

     

    Szerintem már az nagy szó, ha van kinek játszani manapság, nem?

     

    Most nem is nagyon tudnék olyan ismerőst mondani, aki jár még színházba - senki nem áll olyan jól anyagilag!

    A gyerekesek főleg nem költenek ilyesmire! 

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-01-26  15:49
  16. 2013. január 26. 19:4111.

    "Az öltözék segíti a ráhangolódást  az élmény befogadására , hiszen kicsit mindig ünnep a művészet."

     

    előzmény:
    Zsumi45 (7)
    2013-01-26  19:22
  17. 2013. január 26. 19:3710.

    Én évente 2-3 alkalommal jutok el színházba. Nem farmerben megyek, de nem is ilyen kollekcióban. Nem azért, mert nincs vagy nem futná rá. Én ezekez már soknak tartom egy színházba.

     

    Lehet igénytelenségnek nevezni ezt is.

    Viszont, ha már a színészeket tiszteljük meg az alkaolomhoz illő ruhával, akkor viszont is elvárnék némi tiszteletet. Mondjuk, hogy eljátszák a szerepüket úgy, ahogy azt kell.

     

    Sajnos egyre gyakrabban mesélik el, vicces helyzetnek titulálva, hogy mit, hogyan szúrtak el előadás alatt, mi volt olyan vicces, amin "szétröhögték" magukat, de jó, hogy a közönség nem vette észre. Mivel poénkodnak egymás kárára és az előadás kárára, aminek nem úgy kellett volna elhangoznia, stb.

    Ezt el is mondják és igen, nekem, a drága színházjegy kifizetőjének még ezt is mosolyogva kéne fogadnom.

     

    Ez nem számít tiszteletlenségnek, műveletlenségnek, neveletlenségnek?

     

    Én nem azért öltözöm ki a színházba, hogy a színészeket és a darabot megtiszteljem. Elvégre megvásároltam egy szolgáltatást, aminek nem feltétele a puccos kinézet. Legalábbis még nem olvastam a jegyre nyomtatva DC-ot. 

    Magam miatt öltözöm ki, mert a kellemes estéhez, a jó közérzetemhez, a nem mindennapos alkalomhoz hozzá tartozik. Mert tetszeni szeretnék a páromnak, mert éreztetni szeretném az együtt töltött percek másságát. És mert így szeretném. De nem, nem a színházi épület és a színészek adják meg hozzá az indíttatást.

     

    Miután mozifilmen láttam már olyan alakítást, amit az eddigi színházi játszások meg sem közelítenek, azt pedig egy farmerben, pulcsiban néztem végig.

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-01-26  15:49
  18. 2013. január 26. 19:339.
    bocs, természetesen "ne olyan szerelésben jelenjen meg"-akartam írni.
    előzmény:
    Sárgabarack (8)
    2013-01-26  19:30
  19. 2013. január 26. 19:308.

    Szerintem is mindenkinek van a szekrényében legalább 1 alkalmi öltözete.

     

    Zalai lány vagyok, 22 éves koromig éltem ott. A városunk színházába gimis koromtól bérletem. Ott mindig mindenki nagyon elegáns volt. A férfiak öltöny, nők kosztüm vagy szoknya/alkalmi nadrág és ing. De akinek nem volt széles a ruhatára, annak is volt legalább egy fekete szoknyája egy fehér blúzzal. 

    Aztán elkezdem itt Budapesten színházba járni, és az elején eléggé ledöbbentem, hogy sokan (akinek nem inge persze ne vegye magára) farmerban, pulóverben jelentek meg. Mondanám, hogy hozzászoktam, de ehhez nem lehet szerintem.

    Igen is szerintem, aki vesz színházjegyet, és elmegy egy előadásra az vegye a fáradtságot, de olyan szerelésben jelenjen meg, mintha a játszótérre készülne a gyerekkel vagy a piacra bevásárolni.

     

    A mozi persze nyilván más kategória, ott természetes viselet a farmer.

    előzmény:
    *jinx* (6)
    2013-01-26  19:18
  20. 2013. január 26. 19:227.

    Ha megnézzük az 50- 60-as évek divatlapjait, akkor is ötleteket adtak a dolgozó nőknek, hogyan tehetik ünnepivé egy gallérral, sállal, bizsuval a nappal munkába viselt egyszerű ruháikat, ha nincs idejük átöltözni....

     

    Az öltözék segíti a ráhangolódást  az élmény befogadására , hiszen kicsit mindig ünnep a művészet.

     

     

     

     

    előzmény:
    LINA (5)
    2013-01-26  19:11
  21. 2013. január 26. 19:186.

    Egy farmer sokszor drágább, mint egy elegáns nadrág/szoknya. Most éppleárazások vannak, egy-két ezerért tudsz venni csinos nadrágot, ruhát, szoknyát az Orsay-ban vagy H&M-ben pl...

     

    Egyre többen járnak topisan színházba, én mindig rácsodálkozom mennyi igénytelen ember van.

    előzmény:
    emma300 (4)
    2013-01-26  17:44
  22. 2013. január 26. 19:115.

    Tudod színházba sosem volt illendő a farmer+póló v. pulóver,pláne  a sort kombót viselni. Esti előadásra és főleg operába pláne nem illik,még diákoknak sem.

    Vannak írott és iratlan szabályok,amelyeket kultúrált emberek be szoktak tartani. Neveltetés!

     

    A háború után jött "divatba"sajnos hétköznapi utcai ruhában színházba,operába menni. Az alkalmi ruhát akkor csak "kispolgári csökevénynek" titulálták.

     

    Nem kell méregdrága nagyestélyi és ékszerek sem,de egy egyszerű,ünnepélyes v. alkalmi ruhára általában telik mindenkinek.( Főleg ha manapság már a többezres jegyet is meg tudja venn)i.

    Farmer helyett sima nadrág v. szoknya,egy szép,kevésbé agyonmosott blúz,szoknya vagy az a bizonyos kis fekete ruha.

    Férfiaknak egyszerű öltöny + ing,esetleg nyakkendő nélkül is megfelelő,de a farmert eredetileg  sem esti színházi viseletre találták ki.

     

    A szép öltözékkel megtiszteljük a többi embert is és nem utolsó sorban a művészeket. Színházba amúgy sem naponta szoktunk járni és többnyire nem az utcáról,közérti,piaci bevásárlás után vagy a meszesvödör mellől gyűrött cuccban,izzadtan,kócosan zuhanunk be az előadásra.

     

     

    A mozi viszont egészen más kategória!

     

    előzmény:
    emma300 (4)
    2013-01-26  17:44
  23. 2013. január 26. 17:444.
    Nem ertem, miert nem mehetek farmerban szinhazba. Akkor a mozihoz is ki kene oltoznom, hogy megtiszteljem a produkciot? Vagy egy etterembe is csak unneploben ulhetek be? Ez baromsag.
    Aki szegeny es nem telik neki 'szinhazi ruhara', az maradjon inkabb otthon?
    Vagy ha peldaul epp 'beesek' a szinhazba, mert a kezdes elott vettem valakitol egy alkalmi jegyet...
  24. 2013. január 26. 16:173.
    Komolyan én is így vagyok vele!
    Szólj, ha leltél valahol hasonlóakat. :D

    Én néha a Zara-ban látok ehhez hasonló ruhákat, azonban azok 10-20.000 forint / db áron mozognak.
    előzmény:
    Inoa (2)
    2013-01-26  15:49
  25. 2013. január 26. 15:492.
    Mindegyik összeállítás szuper! Mit? hol? lehet beszerezni? Küldjetek üzletlistát és ha lehet árakat is, jó? köszi :) Jas

Címlap

top