Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Teszteltük a neves cukrászdákat

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2015. február 3. 14:58
Egyre több a trendi cukrászda Budapesten, miközben a régi nagy nevek is hajlamosak megújulni, így nem is olyan könnyű eligazodni a torták világában. Ezért a köz érdekében halált megvető bátorsággal csapatosan végigkóstoltunk 12 tortát, és most elmondjuk, kinek melyiket javasoljuk.

Nők Lapja Café: Honnan rendeljünk tortát szülinapra? Teszteltük a neves cukrászdákat
  1. Torolt_felhasznalo_604680
    Torolt_felhasznalo_604680
    2015. március 9. 14:2926.

    Melyik kettőt választottad?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141175 (15)
    2015-03-08  16:32
  2. Torolt_felhasznalo_604680
    Torolt_felhasznalo_604680
    2015. március 9. 14:2825.

    Minden brandet képviselő cukrászda nagyon drága. De még összehasonlítva a Daubnert (bejgli 1400-1500) az Auguszttal


    még mindig az előbbi az olcsóbb.


     

    előzmény:
    eda-1952 (13)
    2015-03-01  15:28
  3. Torolt_felhasznalo_604680
    Torolt_felhasznalo_604680
    2015. március 9. 14:2124.

    Ha sokadszorra is leírod a negatív kritikád, amit előszörre is megértettem - persze minősítő jelzőkkel arra, aki ott szokott vásárolni - akkor is csak azt tudom mondani: sajnálom, ha rossz tapasztalataid voltak.


    Egy prosztó, hülye újgazdag, aki szart eszik.

    előzmény:
    Lédienn (12)
    2015-03-01  15:26
  4. 2015. március 9. 12:1423.

    Jogod van védeni őket. :)


    Nem, nem mindenhol alap, hogy a sós tésztából készítik el az édes sütiket is, még akkor sem, ha úgy tanítják, hogy minden édességhez kell só is.


    Nekem meg jogom van ahhoz, hogy az ízlésem szerint a sós süteménynek szánt tésztából kreált édes süteményüket ne érezzem finomnak. Nagymamám, Édesanyám is süt(ött) leveles, kelt sós és édes süteményeket, többek közt szilvalekvárosat is, de soha, de soha nem volt az édes süteménynek sós ízű a tésztája.


    Marad a rossz véleményem, ennyi erővel dobálhatnak össze vegyesen mindent mindennel. Kár a sós és édes jelzővel megkülönböztetni az apró süteményeiket. Sós tésztához rakjanak édes lekvárt, szórják meg sajttal, majd adják el "képzeld sósnak vagy édesnek kedved szerint" fantázianévvel.


    Na, ha egyéb termékük is "ez alap" elveken készül, akkor én biztosan nem leszek soha művészetük rajongója. :) Nekem meg az az alap, ha én édeset kívánok enni, akkor ne erőteljes sós ízt érezzek vagy fordítva.


    Ez "az alap"művük részemről ehetetlen! De bátran adják el másnak. :)


     


     

    előzmény:
    antironia (22)
    2015-03-09  10:42
  5. 2015. március 9. 10:4222.

    Speciel a papucs ügyében meg kell védenem a Daubnert!


     


    A szilvalekváros papucs mindig is a tepertőspogi tésztájából készült, nemcsak a D-nél, hanem MINDENHOL!


    Ez alap!


     


     

    előzmény:
    Jégmacska (21)
    2015-03-09  10:30
  6. 2015. március 9. 10:3021.

    Igazad van!


    A daubnerből kaptunk újfent ajándékba sütit. Többünk kérdezte a másiktól, hogy csak ő érzi, hogy az édes sütinek sós a tésztája vagy más is. Mintha a pogácsát együtt rágcsáltam volna a szilvás papucs lekvárjával.


    A maradék sós tésztát felhasználták, majd csak jó lesz úgy is gondolattal?


    Tortájuk detto kritikán aluli volt. Oroszkrém torta. Én alapból nem szeretem, de megkóstoltam, hátha a neves cukrászda alkotása lesz az áttörés. Hát nem lett!


     


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_707841 (11)
    2015-02-28  23:36
  7. 2015. március 9. 08:2920.

    Mi is a Daubnertől szoktuk venni a szülinapi tortákat.


    Eddig még soha nem csalódtunk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141175 (15)
    2015-03-08  16:32
  8. 2015. március 8. 20:1618.

    Időnként SOKKAL finomabb, sokkal különlegesebb süteményeket lehet találni - SOKKAL olcsóbban - olyan picike kis cukrászdákban, ahol maga a tulaj süt-dekorál. Épp a napokban volt (talán a Díványon??? vagy nem emlékszem...) egy kismamáról egy cikk, aki otthon kezdett bele a cukrászkodásba (totál más diplomája van), és sikeresen nyitott sütisboltot a XI. kerületben.


    Vagy ott van a "praktikák sok gyerekhez" Móni. Aki  Keszthely körnéykén örvend méltán nagy hírnévnek.


    Végre nem a szokásos, cukrászkönyvi hóttunalmas vajaskrémes szörnyetegek, hanem kreatív,  innovatív, finom, és megfizethető sütik.

    előzmény:
    ladybird65 (17)
    2015-03-08  18:35
  9. 2015. március 8. 18:3517.

    Te atyaég! Látszik, mennyire nem vagyok cukrászdába járó ember. Ezektől az áraktól - amit itt a cikkben látok - majdnem dobtam egy hátast. Nekem felfoghatatlan, hogy valaki kifizet egy szelet tortáért kb. 7-800 forintot. Én kevesebb pénzért naponta megebédelek. Persze lehet, hogy csak én vagyok túl sóher magamhoz, de nekem egy szelet süti nem ér ennyit.

  10. Torolt_felhasznalo_141175
    Torolt_felhasznalo_141175
    2015. március 8. 17:1216.

    Lemaradt a Daubner cukrászdától rendeltük a tortákat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141175 (15)
    2015-03-08  16:32
  11. Torolt_felhasznalo_141175
    Torolt_felhasznalo_141175
    2015. március 8. 16:3215.

    Nagyon finom volt mind két tortájuk, amit tölük rendeltünk.


    Friss volt,nem agyon cukrozott,nagyon puha volt a tésztája,krém laza és nem tömény.Mindenkinek izlatt,kár,hogy tölünk messze vannak,így nem sokszor van lehetőségünk rendelni,ja és nem horror áron.


     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2015-02-03  14:58
  12. 2015. március 2. 09:0514.

    Régen minden szülinapi tortát a Daubnerből vettünk+a gouda sajtos pogácsájuk is isteni volt.Aztán mi is úgy jártunk az esküvői tortával ahogy ti.Mivel nem tesztett a kiszolgálás,elmentünk Ruswurmba.Leültettek,hozták a katalógust,mi elmondtuk mit szeretnénk.Ingyen kostolót kaptunk azokból a tortákból amiket kinéztünk(két torta közöt vaciláltunk)szóval maximálisan ki voltunk szolgálva és figyelmesek voltak,pedig nem volt nagy rendelés.

    előzmény:
    Lédienn (9)
    2015-02-09  18:01
  13. 2015. március 1. 15:2813.

    Tessék, az édes aprósütijeik árlistája. Viccesen drága..(((

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_604680 (10)
    2015-02-28  20:10
  14. 2015. március 1. 15:2612.

    Tudom miről beszélek,mert több,mint öt évig a környéken dolgoztam,naponta arra jártam és igen gyakran vásároltam náluk családi eseményekre,szülinapokra,vagy csak úgy.  Minden céges bulira,hivatalos eseményekre is csak onnan hozattuk az összes sós,édes aprósütit kilószámra,valamint tortákat tucatszámra,nyaranta pedig igen gyakran a parfétortákat. Hazafelé nyáron szinte minden nap beugrottunk a kollegákkal fagyizni is. Szóval meglehetősen jól ismerem a kínálatukat,áraikat és a vevőkörüket évek óta.


    Már nem a környéken dolgozom,de éppen a régebbi jó tapasztalatok miatt mentem oda esküvői tortákat rendelni,de nagyot kellett csalódnom. Több ismerősömnek is sajnos az a véleménye,tapasztalata a Daubnerről,mint amiket előzőekben én is leírtam. Elszállt velük is a ló. Egyre rosszabb a hírük.


    Szerencsére több ręgi nagynevű,híres cukrászat van még mindig Budapesten,ahol minőséget,udvarias,előzékeny kiszolgálást kap a vevő sokkal jobb áron.


    Összehasonlítva a régebbi kínálatot,kiszolgálást,minőséget,áraikat a jelenlegivel,hát ami jelenleg van,enyhén szólva is gyalázatos! Az alapanyag,amit most használnak nagyüzemileg előre gyártott porból készült, egyenízű műanyag szemét,akár fagyiról,vagy bármilyen sütiről van szó. A torták tölteléke sem természetes anyagból,helyben készült krém,pedig régebben ők erről is híresek voltak,hogy minden alapanyag saját készítésű,minőségi,természetes anyag volt. De is ez már csak a múlt.


    Hogy az utóbb időben ők nem emeltek árat! Jó vicc! Eddig is az egyik legdrágább,horror árakkal dolgozó cukrászat volt Budapesten. És igen,még mindig sokan vásárolnak ott,mert a Daubnernél vásárolni sikk volt és a sok újgazdag prosztó akkor is oda megy,ha egyencart kap szépen díszítve,becsomagolva  és jó drágán. Ez a cukrászat csak az újgazdagokból és a régi nevéből él még mindig. Meg azokból,akik nem ismernek más maszek cukrászatot és/vagy ez a legközelebbi nekik,( mert a környéken nincs más cukrászat)és néhány a környéken járó,dolgozó hülye külföldi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_604680 (10)
    2015-02-28  20:10
  15. Torolt_felhasznalo_707841
    Torolt_felhasznalo_707841
    2015. február 28. 23:3611.

    A Daubnernél azt vettem észre, hogy egyen tészta van.Úgy vélem, talán készítenek egy semleges ízhatású tésztát és azt töltögetik sósnak és édesnek.Nem a tortákról beszélek.


    Lehet hogy nem így van, de az ízek ezt a hatást keltik.


    Pont ezt nem szeretem, hogy a pogácsa is olyan ízű mint a szilvás papucs.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2015-02-03  14:58
  16. Torolt_felhasznalo_604680
    Torolt_felhasznalo_604680
    2015. február 28. 20:1010.

    Sajnálom. Velem mindig udvariasak voltak. Azt többen is írták, hogy éppen ők nem emeltek árakat, így másokkal együtt úgy érzem, az ár-érték arányban tévedsz, mert nem drágák. Mindig nagyon sokan állnak ott sorban, nem hiszem, hogy csak a környéken lakók lennének azok. Ennyi ember sorozatosan nem tévedhet, de nincs okom feltételezni, hogy neked nem lehetett rossz tapasztalatod, bizonyára így volt.

    előzmény:
    Lédienn (9)
    2015-02-09  18:01
  17. 2015. február 9. 18:019.

    A Daubner gátlástalanul horror árakkal dolgozik. A minőség,a mennyiség,a kiszolgálás színvonala pedig fordítottan arányos a magas árakkal. Évekig ott vásároltam tortát,aprósüteményeket is,de ahogy az utóbbi időben tapasztaltam,már csak a régi híréből él és főleg a környéken lakó procc újgazdagok vásárolnak ott. 


    Egy éve több,emeletes esküvői tortát szerettem volna rendelni tőlük. Amikor elmondtam mit szeretnék,az eladó flegmán csak annyit mondott,hogy nézzem meg az interneten a kínálatot. Ha személyesen akarom megbeszélni,hogy mi az elképzelés,akkor várjak és odaadták a torták képeit tartalmazó könyvet. Ezután több,mint egy órát vártam arra,hogy megbeszéljem a rendelést,esetleg kérdezzek,de egyetlen eladó sem ért rá.   Csak annyit mondtak,ha valami megtetszik,akkor menjek vissza máskor,ha már nem tudok tovább várni. Az torták kiszállítását ,más cukrászdákkal ellentétben pedig még pénzért sem vállalják!


    Természetesen nem mentem vissza és nem tőlük rendeltem. Ahonnan végül megrendeltem a tortákat,az esküvő helyszínére való kiszállításért nem is kellett fizetni. 


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_604680 (7)
    2015-02-07  12:18
  18. Torolt_felhasznalo_141175
    Torolt_felhasznalo_141175
    2015. február 9. 17:198.

    Köszönöm,sokat segítettél!Két torta is lesz az egyik biztos csokis,lehet az, amit irtál a triplacsokis.


    A cikkben szereplő cukrászdák nagy részéről én nem is hallottam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_604680 (7)
    2015-02-07  12:18
  19. Torolt_felhasznalo_604680
    Torolt_felhasznalo_604680
    2015. február 7. 12:187.

    Nekem nem voltak még kellemetlen tapasztalataim a Daubnerrel. (Az Auguszttal igen.) Igaz, szeretek sütni, ezért nem vagyok nagy cukrászdajáró, például a cikkben felsoroltak helyek zömét nem is ismerem.


    Tortában amit venni szoktunk a Daubnernél és eddig mindig finom volt: brazil dió, narancsos trüffel, csokiimádóknak a triplacsoki (ezt én nem kóstoltam, de a csokimániásoknak ízlett), malakoff, és van egy új torta, a bécsi narancslikőrös, ami múltkor mindenkinek ízlett. Szolídabb sikert aratott a mákos almás, de az is könnyű, fogyasztható torta. Ha jól emlékszem, egyszer vettünk gesztenyetortát is, az sem volt rossz, de a gesztenye alapból nem tartozik a kedvenceim közé.


    Az aprósüteményeik pedig tényleg mindig finomak és nagyon frissek, legtöbbször még melegen veszed. (Szilvás papucs, gouda pogácsa, házmester stangli - na, most nyeltem egyet. Megyek is vissza a konyhába...)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141175 (6)
    2015-02-07  10:43
  20. Torolt_felhasznalo_141175
    Torolt_felhasznalo_141175
    2015. február 7. 10:436.

    Nálunk nemsokára egy jeles születésnap lesz és pont Daubner tortát szeretnénk rendelni.Azért nem vettétek el a kedvemet.


    A tesómmal a  múlt héten vettünk egy egy szelet karamellásat,finom volt csak túl édes, de ez sajnos minden cukrászdára jellemző.


    Én nem mentem be a cukrászdába, de kb 10 percig kint álltam,addig tíz ember jött ki tortával,akkor nem lehet túl rossz a tortájuk.Rengeteg vevő volt.

  21. 2015. február 4. 09:185.

    Nagyon felkapott volt egy időben. És azon sajnos nem nagyon lehet csodálkozni, hogy a mennyiségi termelés idővel a minőség kárára megy...

    előzmény:
    Jégmacska (3)
    2015-02-03  19:53
  22. Torolt_felhasznalo_244793
    Torolt_felhasznalo_244793
    2015. február 3. 22:154.

    Én sem csodálkozom, hogy kihagyták a Daubnert. Régen valóban nagyon jó volt, de az utóbbi években leromlott a minősége (az árakat tudták tartani, de ez sajnos egyértelműen a minőség erős csökkenésével járt). 3 éve úgy alakult, hogy egy napon tartottunk 3 családi születésnapot, s mindhárom tortát onnan hoztuk. Őszintén mondom, mindhárom gyalázatosan rossz volt. Még a Sacher torta is borzasztóan gejl volt: benne a lekvár édes, műízű borzalom volt. Ezt még egy átlagos cukrászdában sem szokták így elrontani. Az Eszterházy szintén émelyítően édes volt, pedig régen a Daubnerből nekem az volt a kedvencem. A harmadik tortáról is hasonló emlékeink vannak. Mi azóta nem járunk oda.  

    előzmény:
    Jégmacska (3)
    2015-02-03  19:53
  23. 2015. február 3. 19:533.

    Én nem csodálkozom, hogy kihagyták.


    Volt szerencsém az utóbbi hónapokban az ott készült termékeket megkóstolni. Pogácsa, sajtos masni finom, de nem extra, csak annyiból, hogy másnap is ehető és ez nagy érdem.


    Apró sütijük finom, mintha házi lekvár lenne benne.


    Fekete erdő tortájuk... Pocsék! Tipikusan a se íze, se bűze kategória volt. Ha a tésztát, krémet kóstoltuk meg külön-külön, annak sem volt íze, együtt meg főleg.


    Volt aki nem tudta, hogy hol készült a süti és megkérdezte, hogy ezt az osános tortát ki hozta? Elfogyott, mert mindenki meg akarta kóstolni a híres cukrászda termékét, de az ettem már jobbat minősítésnél leragadtunk.


    Az árához nem tudok szólni. Ajándék ló volt.


     

    előzmény:
    kovács edit (2)
    2015-02-03  14:58
  24. 2015. február 3. 14:582.
    Kár hogy a Daubnert kihagyták! Kipróbáltunk már mindent, de főleg ár érték arányban megközelítőt sem találtunk.

Címlap

top